Lubomír Man: Je hanba, že stojíme na straně zla a lži

Lubomír Man

Hanba o to větší, že jsme – anebo si to už jen říkáme, že jsme? - národem Jana Husa a T.G. Masaryka. Mravních autorit, uznávaných na celém světě. A hanba o to hlubší, že ji neprožíváme poprvé. Vzpomínáte na balkánskou krizi v devadesátých letech minulého století? Na tzv. humanitární bombardování Bělehradu? Na tichý hukot – téměř jen šumění – bombardérů NATO, brázdících se souhlasem naší vlády vzdušné moře převysoko nad našimi hlavami s nákladem stovek a tisíců tun bomb, určených na nápravu jiných hlav - hlav našich někdejších bratrů Srbů? Jediných na celém světě, kteří se dvakrát srotili na největším bělehradském náměstí Republiky, aby na něm vyjádřili svůj protest proti bezpráví, které se na nás – na Češích a Slovácích – tehdejší zkoncentrované světové zlo dopouštělo?

Poprvé v roce 1938 v době mnichovského diktátu a podruhé v roce 1968 po srpnové invazi republiky vojsk Varšavské smlouvy. S rozdychtěnou vděčností, že aspoň v jediném koutu světa se nám dostalo zastání, jsme s hrudí, na chvíli zbavenou tísně do téhle chvíle nepoznané, volali osvobozeně a šťastně „bratři Srbové jdou s námi!“, a v tom okamžiku v nás plápolal plamen vděku slibující, že Srbům jejich pomoc jednou stonásobně oplatíme, byť by nás to mělo stát cokoli.

Jenže pak, po pár desítkách let v průběhu devadesátých let minulého století, když se světové zkoncentrované zlo od hlav našich přeneslo na hlavy Srbů, otáčejících se nyní v jejich vlastní nouzi zase po nás s mlčenlivou otázkou, zda „když oni tehdy nám, zda my teď na oplátku též jim?“

S   bolestným zklamáním v očích spatřili už vůbec ne své dřívější bratry Čechy a Slováky, ale morální ubožáky, obracející se k nim zahanbeně zády a pokřikující dokonce už ani ne k nim, ale k svému špatnému svědomí tuposti o tom, že „přece dnes už někam patříme, jsme přece v EU i v NATO a je tedy naší povinností se podle toho chovat“ a tak dále a tak dále, a  přitom s každým z těch výkřiků propadající se hlouběji a hlouběji do morální žumpy, jíž hloubka byla náhle naprosto  nezměřitelná.

To byl náš první morální sešup, tak rázný, že se do dnešního dne nezarazil. Zase totiž dnes – okamžicích ukrajinské krize – vidíme zcela jasně, kde je právo a spravedlnost, ale je nám to ještě lhostejnější, než když se bombardoval Bělehrad a cizí žoldáci zatýkali legálně zvoleného jugoslávského prezidenta. A jako pověstné slovanské holubice znovu proměněné ve vlčí smečku, vyjeme na měsíc i do celého světa svoje naše zlé svědomí ohlušující slaboduchosti, že „přece dnes už někam patříme, jsme přece v EU i NATO a je tedy naší povinností atd. atd.“, a ani se přitom už nečervenáme, už jsme se naučili žít s tím, že jsme mravně úchylní, vždyť takové je i celé stádo evropské i světové, tak proč bychom se zrovna my měli vydělovat? A tak též my uvalujeme na Rusko sankce, ale protože rozum a svědomí jednotlivce nelze tak lehce potlačit, jako rozum a svědomí davu, ptám se za ten dav své vlády i svého parlamentu: Za co vlastně ty své sankce - my Češi -  na Rusko uvalujeme?

Za to, že Washington vypravil na kyjevský Majdan svého nenávistí k Rusku pološíleného senátora McCaina, aby tam s pěti miliardami dolarů na dlani zařídil svržení legálně zvolené vlády i legálně zvoleného prezidenta? Či za to, že fašistické a banderovské bojůvky, McCainovými dolary uplacené, vtrhly následně do ukrajinského parlamentu, vyhnaly z něj všechny provládní poslance a zbytkem nechaly prohlasovat jak zánik vlády staré, legální, tak jmenování vlády nové, protiruštější, než byla vláda Hitlerova? Či za to, že obyvatelé Krymu odmítli se takto fašisticky najmenované vládě podřídit a téměř 90 procenty hlasů rozhodli o svém připojení k Rusku? Nebo snad  za to, že ukrajinská vláda celou svoji ozbrojenou moc vrhla proti svým neposlušným východním a jižním oblastem a nejtěžšími kanony a bombardéry masakruje své tamní spoluobčany jako cizí nepřátelské kmeny, protože právě tam, na jihu a východě Ukrajiny zamýšlí společně s NATO (a tedy i s námi), zřídit síť jaderných odpališť raket namířených na Rusko už z tak báječné blízkosti k matičce Rusi Moskvě, že se na to srdička všech nepřátel Ruska (a podle naší vlády tedy i srdíčka naše), směji jako pominutá? Tak to ty sankce i za tohle?

Zřejmě ano. Protože pak přijde už jen skutečně a zcela vážně naplánoaný první jaderný úder na Rusko ze všech směrů –  udělá to puf - do osvobozené Rusi a hlavně k jejím ropným a plynovým polím přihrcají vrtné soupravy Shell Oil a podobných organiací, a nespravedlnost, pocházející z toho, že Rusko má příliš mnoho surovinového bohatství, jak se vyjádřila Madlen Albrightová, dojde  konečně nápravy. A my pochopitelně budeme zase u toho, budeme výt dál to svoje, že „přece dnes už někam patříme atd.“, a budeme přitom i nadále vypadat jako lidé, ale lidmi ve skutečnosti už nebudeme.

 
 
Poznámka z nadhľadu:
ak aj by som niektoré formulácie zvolil mierne inak, v globále celé napísané platí samozrejme presne aj na Slovensko a preto sme to tu zverejnili.
Buheh

možno trochu patetické, ale presné. Tu sa naozaj vynára otázka, či tie poslušne sa krútiace kolieska veľkého konzumného a výrobného stroja, precízne naolejované mediálnou propagandou, ktoré sa kedysi nazývali ľuďmi, sú ešte ľuďmi. Či to už nie je nejaký nový druh zombie, nemŕtvol ako z nejakého amerického hororu. Síce dýchajú, chodia do práce, platia dane, dokonca aj sexujú, ale už v nich chýba živá podstata, nezávislý prírodný tvor, ktorý zo všetkého najviac miluje slobodu.

Norman

Dnešné ľudstvo je určite v stave podobnom zombie, preto sa aj tento námet často spomína. Otázka je, kedy došlo k tomu stavu.
1. V súčasnosti, keď masmediálne toky dokážu kontrolovať-generovať naozaj povedzme 90% myšlienok populácie?
2. Pred 200-300 rokmi, keď začali byť ľudia masovo zatváraní do pekla zvaného fabrika "industriálnej revolúcie"? Väčšina dnešných ľudí asi nikdy nebola v bežnej strojárskej fabrike 20. storočia, nieto v tých spred sto rokov, takže si myslí, že to "peklo" myslím obrazne - ale ja som bol a tak to slovo myslím presne a doslovne.
3. Pred 2500 rokmi, keď sa s objavom železných zbraní a podobnej techniky dali ovládať cudzie národy silou, ktorá ľahko ako keď nôž zareže do masla z nich robila otrokov? Pretože väčšina národov vtedy a až do 19 storočia žila v podstate mimo tejto techniky a tak nebola schopná sa jej brániť. Urobil tento doslovne otrokársky kanibalizmus z ľudí zombie?
4. Pred 10 000 rokmi, keď ľudstvo prvýkrát začal noriť svoje drúky do matky zeme a vkladať do nej semeno, aby z vypálenej, vysekanej, odlesnenej a takto znásilnenej zeme potom žilo ako parazit? Stal sa už vtedy z človeka zombický potkan? Je toto náš najväčší hriech, ktorý nás teraz karmicky zabije globálnym vysušením?

Nech si každý vyberie, mnohé som samozrejme ešte vynechal.

Náhodný okoloidúci

Sociobiológia pre to má vysvetelenie. Sme psychicky stavaní na kontakt nanajvýš tak so stovkou iných osôb - členov rodu alebo kmeňa. Súčasná civilizácia nás síce zahŕňa niekoľkonásobne vyšším počtm medziľudských kontaktov, ale my ich nedokážeme psychicky spracovať a to je hlavný dôvod odcudzenia sa. Preto majú ľudia vo veľkých mestách na tvárach tupý výraz. Je to psychologická obrana proti nadmernému množstvu nespracovateľných kontaktov.
A taký zlodej iného človeka neberie ako živého človeka z jeho kmeňa, preňho to je skrátka zdroj koristi.

Prasiatko

Súhlasím, som zhnusené.

vp

ale o Rusko sa nebojím. Nám treba hotovať zápalky:

http://politikus.ru/uploads/posts/2014-08/1407914439_97fad62dcefdcad2c1e...

--- nepodpísaný ---

https://www.youtube.com/watch?v=w3R3pMtL3eo

ukrajinska fasisticka svine skoli 5lete deti, jak se spravne jmenovat !!!

Je jasne ze ceska fasiticka TV toho nezverejni, naopak dnes fasisticky team karas pazderka vymyslel novy termin

Po valecnem zlocinci havlovi a jeho humanitarnim bombardovani dnes na CT oznacili konvoj za HUMANITARNI INTERVENCI

Norman

No to je naozaj unikátna krava, odporúčam každému tú minútku tomu venovať. To by mali dať naozaj večer do správ.
kde sa to v tých ukrajincoch berie, toľká nenávisť voči bratskému národu? To sú fakt tí ľudia také blbé telce oblbnuté Jaceňukmi a inými talmudistami? Tí si pri týchto záberoch a pri záberoch bratrovražednej vojny len medlia ruky a hovoria: vždy sme vám to hovorili, že tí gojim sú blbci.

Aha, nie že by som sa chcel zastávať musolinistov, ale buďme presní - mierne som posunul označenie tohto zla. Budeme rátať, koľko je v ukrajinskej vláde a vôbec pri moci fašistov versus koľko je tam sionistov či židov. Stavím sa s tebou o milión Eur, že sionistov bude desťnásobne viac.

Sinuhet

boli uvedené tuším na truthseeker, vo vláde 42 percent a n nejakom ďalšom výkonnom orgáne 50 %.

Prasiatko

SMRT HAVLOVI A VŠEM HAVLISTůM!

qedstar

.

Prasiatko

Chrocht, nie žijem v ZOO. :p

qedstar

.

Sinuhet

príde aj pornošenko, atk spravme mu parádne privítanie aj s transparentami , píšťalkami a smradľavými vajcami. Skúsme také nové SNP, takú overtúru k ozajstnému povstaniu...

Buheh

pozvať tú sviňu sem na oslavy SNP, tak to už by fakt bol hardcore. Alebo veľmi ťažký prípad recesie, zrozumiteľný len fajnšmekrom.

Lubomír Man

Moc mě těší a téměř až dojímají reakce bratrů Slováků k mému článku. A můj velký dík Nadhledu, který jej zveřejnil. S pozdravem na Slovensku všem, kteří ještě v sobě ctí spravedlnost.

Norman

Váše články pôsobia veľmi kvalitne a tento navyše odráža sebareflexiu, akú sme nikde naokolo, zvlášť na Slovensku, nikde nevideli.
Takže vďaka patrí hlavne Vám, pán Man.

nové