Mrzni mrzni, vlčí chvoste

Stále som bol presvedčený, že Rusko zastaví prívod akýchkoľvek energií do Európy. Že len čaká na správny moment. A dnes som objavil niečo, čo považujem za potvrdenie takej prognozy.

Je to už z 8. septembra, z Vladivostoku - výroky Putina. 

„Pokud to bude proti našim zájmům, v tomto případě ekonomickým, tak nebudeme dodávat vůbec nic. Nebudeme dodávat ani plyn, ani ropu, ani uhlí, ani topný olej – nic nebudeme dodávat,“ vysvětloval šéf Kremlu na ekonomickém fóru ve Vladivostoku.

Zdůraznil také, že Rusko hodlá plně dodržovat smluvní závazky, ale nenechá si od nikoho nic diktovat. „Ať si to rozmyslí. Nenecháme si nic vnutit. Pak by nám zbyla jen jedna věc, jak se říká ve známé ruské pohádce: ‚Mrzni, mrzni, vlčí chvoste!,“ pohrozil Putin.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/putin-energie-rusko-plyn-pohadka-evropa.A220908_100910_zahranicni_aha

Nepoznám tu rozprávku, ale zhruba si domýšľam. Je jasné, že Rusko sa na ten moment teší a nenechá si ho zobrať. Za všetky tie tanky, delá, lietadlá a iný materiál, čo sme ich nepriateľovi dodali, si Rusi tú zábavu zaslúžia.

Ja pozerám na to s obavami - ale aj keby to zle dopadlo, ako sociálny experiment je to veľkolepé. A kedže život je poznanie, teším sa na videnie dosiaľ nevideného.

 

 

 
Ema

Konštatoval, že nie je dobrý nápad od odberateľa sankcionovať dodávateľa.
K zničenému Nord Streamu povedal, že tvrdiť, že v 21. storočí sa nedá zločin vyšetriť a nájsť vinník, je smiešne.

slaven1

Vyšetrenie teroristických útokov na SP a SP2 je "neriešiteľný problém".

Problém je neriešiteľný vtedy, keď očividné riešenie žiadnu zo zainteresovaných strán neuspokojuje.

Ani Dáni, ani Nemci ani Švédi nikdy neukážu prstom na USA (alebo Britániu).

nové