O psychológii proamerického poskoka

Samozrejme, nie všetci ľudia sú magori, i keď pri čítaní komentárov na Smetisku by človek mohol nadobudnúť taký dojem. Ale aj tam občas človeka milo prekvapí prepracovaný názor. Toto som tam dnes našiel v diskusii k úspešnému testu ruskej ponorky a rakety Bulava.

Ten text je smerovaný na proamerickho aktivistu:

 
Milujes USA kvoli tomu, ze mas dojem, ze su najsilnejsi hrac a ty predsa nebudes stat na strane niekoho, kto sa ti javi, ze nemusi vyhrat.
Zaroven preto nenavidis Rusov, lebo aj ked nie vazne, ale predsa len USA komplikuju ich poziciu najsilnejsieho a teba to uvadza do rozpakov, pochybnosti a nasledne hnevu. Sice tomu velmi neveris, ale co ak by sa nahodou podarilo Rusom a Cine nejako vaznejsie oslabit USA na jeho kriziackom tazeni za mocou (pardon, demokraciou a slobodou ;-)).

Aj v skole sa cast deti vzdy snazi priatelit s najhorsim vytrznikom, aby boli pred nim v bezpeci, aby ich nepovazoval za ciele. USA - najviac invazii v historii ludstva, najviac obeti a nicenia bez mandatu povojnovej autority medzinarodneho prava OSN, najviac penazi do zbrojenia na svete, dokonca viac ako cely ostatny svet, neporovnatelne najviac vojenskych zakladni na svete, najviac vykonanych statnych prevratov a revolucii, najviac korupcie a odpocuvania v krajinach zaujmu - preto najhorsi vytrznik.

Vy ste sa oportunisticky stali jeho obdivovatelmi, lebo jeho sila vas laka podriadit sa, pricom budete mat pocit, ze ste na strane vitaza. Robite to ergo preto, lebo sa bojite, aby ste nahodou neboli na strane porazenych. Cele vase uvazovanie je postavene na instinktivnom oportunizme, bez ohladu na realne suvislosti, moralku a spravodlivost.

USA nema co stvat Europu proti svojim kontinentalnym susedom a rozbijat nasu spolupracu, lebo to splodi dalsi velky konflikt v Europe a odskaceme si to zase a znova my. V USA, na druhej strane planety je vzdy pokoj, tam sa nikdy nebojuje, tam nie je spalena zem a zabiti ludia, ani vedlajsie straty v boji za slobodu. Tam je vzdy len konjunktura z ovladania povojnoveho stavu veci, z obnovy, ktora dava pracu a prosperitu americkym firmam. My sa nechame znova zabijat za ich blaho, ako pocas predoslych svetovych vojen.
Aj v Normandii sa vylodovali az rok po zniceni nemeckej obrnenej armady v Rusku, ked sa uz vaznejsie straty neocakavali. Najvacsie straty na zivotoch mali rusi. Americania najmenej. Na vojne zarobili americania najviac. Prisli az vtedy, ked bola nemecka bojaschopnost zasadne zlomena a prisli az vtedy, ked si potrebovali uchmatnut vplyv nad zapadnou Europou.. To su ludomili , to je prava sloboda a demokracia...

Podpísaný "balkon Goldy Meirovej"
 
http://www.sme.sk/diskusie/2334914/1/Ruska-ponorka-na-Kamcatke-otestoval...
(len mikro úpravy, zvýraznenie textu).
 
Plne to vystihuje psychológiu tých chudákov, o ktorých píše. Sú to submisívni mrzáci - v tom je príčina aj motív ich jednania. Mentálna deformácia je príčina aj motív konania celého anglosionistického tábora.
O tomto už nemá zmysel pochybovať, nemá zmysel špekulovať, nemá zmysel hladať metafyzické či iné dôvody.  Dá sa upresňovať, prečo k tomu došlo, aj tam je veľa vecí jasných, ale to je druhoradé. Prvoradé je zamerať sa na liečenie.
 
Nie z osobných dôvodov, nie preto, že to my konkrétne potrebujeme a nevieme sa dočkať, kedy sa to už vyrieši. Nie, to nie, my sme sa na svete zabydlili v pohode, nech je akýkoľvek. Proste tie veci treba riešiť z princípu.
 

 
 

baloo

Tento výrok:
"USA - najviac invazii v historii ludstva, najviac obeti a nicenia bez mandatu"
v tejto forme - podľa mňa - nie je pravdivý, lebo trebars taký Rím tiež napadol, koho mohol od gallov, britov, germénov, ibérov, punov cez grékov, egypťanov, sýrov, židov až po parthov na východe. Správne by veta mala znieť:
USA - najviac invazii v historii ludstva, najviac obeti a nicenia bez mandatu - ZA TAK KRÁTKY ČAS! Aj keď sa to tak vezme, už tiež leštia svoje renomé minimálne zo 200 rokov, keď zarátame indiánov, snáď aj viac.

Norman

Myslená je očividne nová, hlavne povojnová história.
Hlbšie do histórie to nemá zmysel porovnávať, ľudia boli vždy psychopati, ale kedysi nemali toľko možnosti globálne zasahovať - až na určité obdobia podobného šialenstva - Mongoli a podobne.

Podstatné je to, že sú dva typy ľudí: tých, ktorých moc tohto golema uchvacuje a chcú sa spolúčastniť na drancovaní --- a tých, ktorých to páchnuce monštrum, ktoré skôr či neskôr padne na hubu, odpudzuje a obávajú sa následkov toho chaosu.

baloo

len mi nedalo nepripomenúť Veľký Vzor všetkých ríš.

Tie dva typy, čo - správne - opisuješ celkom pekne zodpovedajú prastarým schémam o svetle/tme a ich veliteľoch. Takže vlastne problému kľudne môžeme pripísať aj metafyzický rozmer. Ba, pravdepodobne boj prebieha HLAVNE tam, to, čo vidíme je už priemet na dané pomery. Aj preto treba vykoreniť všetky náboženstvá, pretože túto morálno-metafyzickú dimenziu si uvedomujú, a všetky náboženstvá si kladú za cieľ vyhnúť sa peklu/zlej inkarnácii a dostať sa do harmónie so Stvoriteľom. Zmysel tohoto boja mi v podstate uniká, keďže tma - ako to Doctor Angelicus (Sv. Tomáš Aquinský) už dávno ozrejmil - je iba chýbanie svetla, nie je samostatná entita. Ergo takýto boj - proti aj vlastnému Stvoriteľovi - nemôže vyhrať... Alebo termíny ako Lucifer (Svetlonos) alebo Illumináti (Osvietení) a symboly Slnka všade myslia iba ako nemiestny fór resp. ďalší z nekonečného a súvislého prúdu odrbov? Neviem, keby si takéto súvislosti uvedomili tzv. proameričania či by naďalej zostali na tej strane.

qedstar

>>> "Tie dva typy, čo - správne - opisuješ celkom pekne zodpovedajú prastarým schémam o svetle/tme a ich veliteľoch."

Podľa mňa sa neobídeme bez toho, aby sme rozlíšili až tri typy ľudí, tak ako sa píše v Zjavení 3:14: A anjelovi sboru Laodičanov napíš: Toto hovorí Ameň, ten verný a pravdivý svedok, počiatok stvorenia Božieho: 15 Znám tvoje skutky, že nie si ani studený ani horúci. Bárs by si bol studený alebo horúci! 16 Takto, že si vlažný, ani studený ani horúci, vypľujem ťa zo svojich úst. 17 Lebo hovoríš: Som bohatý a zbohatnul som a nepotrebujem nikoho, a nevieš, že si ty biedny i mizerný na poľutovanie i chudobný i slepý i nahý. 18 Radím ti, aby si si kúpil odo mňa zlata prečisteného v ohni, aby si zbohatol, a biele rúcho, aby si sa odial, aby sa neukázala hanba tvojej nahoty, a kollýrium pomazať svoje oči, aby si videl. 19 Ja všetkých, ktorých milujem, karhám a otcovsky trescem. Rozhorli sa tedy a učiň pokánie. etc etc

Tri skupiny:
* studení - zapálení pre zlo
* vlažní - ignoranti boja medzi dobrom a zlom (v praxi sú to tie ovce, na ktoré keď dopadne raketa grad, tak začnú bečať čosi o tom, že to nečakali a že ich sa vojna netýka)
* horúci - zapálení pre dobro

>>> "Zmysel tohoto boja mi v podstate uniká, keďže tma - ako to Doctor Angelicus (Sv. Tomáš Aquinský) už dávno ozrejmil - je iba chýbanie svetla, nie je samostatná entita."

Bez dôkazu (ktorý nepodám ani v budúcnosti) stejtnem, že Tma JE samostatná entita, v metafyzickom zmysle. Rovnako ako oheň aj mráz.

* Symbol Slnka znamená pravdu. V jednej pesničke sa spieva "... nemajú radi slnca svit". Myslí sa tým, že nemajú radi pravdu.

Norman

Citát z článku hore, teda ešte raz:
"...nemá zmysel hladať metafyzické či iné dôvody. "

Zlo je naozaj triviálne, netreba do neho miešať ani diferenciálny počet, ani kvantovú mechaniku. Je to niečo ako burina na záhrade. Zlo je odpad.

qedstar

Ja netolerujem žiadnu burinu, ktorá by mohla mať na mňa priamy vplyv. :). Hej, ale definícia zla je veľmi jednoduchá: každá entita zo zlej strany ťa chce mučiť (nejakým spôsobom). Definícia dobra je negáciou definície zla.

qedstar

Ale prd, Norman, zasa trepeš. Neexistujú DVA, ale až TRI typy ľudí. Prvé dva sú také, aké si ty popísal, no a tretí typ je taký, že má neovládateľné nutkanie do toho golema si stále začínať. Cítim sa urazené, chápeš, keď si nevytvoril škatuľku aj pre mňa :).

Norman

je jeden z tvojich démonov?
No to je naozaj nepríjemné.

qedstar

Teba tí démoni ťa tuším posadli viac než mňa :). Ach, chudák Prasiatko, ten mi toto neodpustí.

qedstar

Ja som vedel, že tu budem za druhé prasiatko, alebo skôr za prasiatko na sterákoch :).

Buheh

už to darmo zatĺkaš

baloo

proamerického debílka.

V prvom rade v amerikanizovanom svete už desaťročia hustia americké "hodnoty", verzie histórie, politické a ekonomické systémy a mediálne značne idealizované a pretláčené modely správania a ideálov. Dnes už veľa ľudí odmalička počúva LEN ich dristy a preto ani nerozmýšľa o tom, že by to čisto teoreticky mohlo byť aj ináč. Celý náš okolitý svet je postavený na základoch, ktoré založili oni a hlavne mladšia generácia, ktorá už nemá porovnávací základ (ako my tu väčšinou ešte stále máme ten "totáč") si ani nevie predstaviť, že by to mohlo byť ináč. Internet láme túto bariéru ale zároveň tú istú generáciu topí v takom návale mediálneho balastu (ľudovo povedané ich oblbuje), že sa v tom nevedia vyznať. Takže veria tomu, čo počujú viackrát - a to nebude Nadhlad.kom alebo Huďo, ale Markíza a Joj.

A keďže si nevedia predstaviť svet ináč, len tak, ako im to od detstva podávajú, podvedome (alebo aj vedome) nechcú, aby sa to zrútilo. Chcú iba, aby svet fungoval tak, ako (si myslia, že) doteraz fungoval, nechcú žiadnu zmenu, lebo potom všetky ich doterajšie vedomosti môžu zahodiť. Preto ľudia dnes slopú, drogujú, mastia PC hry a facebook a kukajú do bedne. Boja sa, že sa to zrúti a radšej si strkajú hlavu do piesku. Nechcú byť konfrontovaní s pravdou, tonebôž začať hľadať nejaké hlbšie riešenie problémov V SEBE. Podľa mňa tento proamerický postoj má niekde tu korene: v mentálnej výchove a podvedomom strachu zo zrútenia doterajšieho systému.

Samozrejme u niektorých borcov v čistej vypočítavosti, ale reč nebola o nich.

Norman

Motivácia proameričanov je daná oportunizmom, ale to, že im amerika a ich svet vychádza ako najlepší, prípadne najviac prijateľný, je dané touto hypnózou od malička.

Je fakt, že Amerika, hlavný lupič 20. storočia, má pre svojich poskokov aj kopu reálnych odmien. Za druhé je tiež pravda, že Američania nie sú "technicky" blbí, mali či majú ešte svoju etiku práce a iné podobné schopnosti. Ale tento tretí faktor, toto ideologické premývanie mozgov, je dnes azda už najpodstatnejšia zložka ich vplyvu vo svete.
Pritom keď sa na to, čo ponúkajú, pozrie človek čo len trocha triezvo a nezaujate, tak vidno tú mizériu. Ako sa x krát spomínalo: spoločnosť agresívnych hyen, primitívny konzum ... to nie je opis toho, čo nastane, to je opis toho, čo oni sami ponúkajú ako ideál. Hnus.

Ľubov

Možnou motiváciou,aj keď fakt neviem,či to ešte platí,by mohol byť z môjho pohľadu celkom smiešny argument a to pocit istého snobizmu,hustilo sa (možno aj hustí,som už mimo )najmä do mladých,že tí skutočne najelitnejší budú stáť tam,pri západe. Dnes sa tam tlačí gender,ak mladý človek verejne povie,že sa mu to zdá neprirodzené (konk.manželstvá mužov)mobing ide tak ďaleko,že sa mu prestanú zdraviť kamaráti. Niekedy som fakt rada,že som už taká mačacia penzistka a že aspoň spomienky mi nevezmú. Tie sú krásne

Ale iné Ti chcem ešte povedať. Všimla som si nového analitika na SV,volá sa Peter Čalotka,relácia Cui bono. http://www.slobodnyvysielac.sk/cui-bono/m5/p19/r60 Zaújmavé je to porovnanie Španielskej občianskej vojny v 36 tom a tej dnes na Ukrajine. Aj iné veci,tak som to chcela dať do pozornosti.

Buheh

ale aby sme boli presní a niekomu nekrivdili: keby sme sa zblízka pozreli, ktože to tú nákazu v Amerike a odtiaľ ďalej do sveta šíri, zistili by sme, že za tým zväčša nie sú WASPovia, ale ktosi iný.

baloo

Zdrastvujte ribjata,
akurát čítam na BalRad-e, že v dedinke Nižne sa domáci obyvatelia posťažovali veliteľovi regulárnej ukrajinskej jednotke, že hrdlorezi tzv. "národnej gardy" jednotky Ajdar chlastajú, terorizujú miestnych, lúpia a pod., na čo veliteľ regulárnej armády išiel za veliteľom Ajdaru, nech prestanú. Ten bol - ako ináč - ožratý na mol a rozstrieľal ho. Keď sa to dozvedeli vojaci regulárnej jednotky, nabehli a na mieste vykynožili celú bandu. A potom ešte zavolali do Kyjeva, nech už s nimi nerátajú, resp. sa môžu stretnúť, prípadne aj v Kyjeve, ale oni budú na druhej strane.
http://balrad.wordpress.com/2014/09/11/belhaboru-nyalokakiraly-haderoi-k...

Le Bleu

A fakra!

Ľubov

Dík, a nepíšu tam ešte na tom BalRade,že Kolomojskému zobral Izrael občianstvo? Že ho nikto nechce,na Kryme už tiež nemá nič.No,čo som dnes počula od toho P.Čalotku,ak je to pravda ..... príbuzní ukrovojakov si musia ísť sami pre zabitého ,doviesť ,pochovať,vdovy nič nedostanú od štátu,lebo Ukrajina nie je vo vojne a obete nie sú veteráni. A v USA je nová hra "Knokautuj svojho belocha",cieľom hry je jediným úderom do hlavy a samozrejme ,zozadu, zložiť po chodníku idúcu ženu,alebo starého človeka bielej pleti. Odmenou je potlesk čiernych okolo. Je to dosť neskutočné,práve som to počula od Č.No,sú akoby z divých vajec,títo" Američania" v posl.dobe,zvlášť.

vp

Slovenská vláda poslala 2,5 tony humanitárnej pomoci ukrajinským vojakom.

http://politikus.ru/events/29532-slovakiya-prislala-25-tonny-gumanitarno...

Военным гуманитарку? Совсем с ума сошли. Города разбомбленные стоят с голодными жителями, а они карателей подкармливают.

Norman

ktoré minulý rok ničili pre nespoľahlivosť. Vojenská humanitárna pomoc. Ja pošla s uma i mňa nedogonjat v jednom.

Účel podobných zásielok je práve v tom, aby sme boli do zločinu zapletení.

Ľubov

Za tým bude ten Lajčák s Kiskom,stavila by som sa. Jdu blejt,velebnosti

baloo

budú komplikácie...
http://www.youtube.com/watch?v=2cR29jDM4KA

Metafyzické debaty s dovolením odložím na zajtra. Citátmi z Knihy Kníh ma aj tak nepresvedčíš, skús niečo z vlastnej hlavy vlastnými slovami.

Ema

нема переводу.

nové