Odstúpiť! Odstúpiť!

Do poludnia zostávala polhodinka. V sivej budove na Rue Nicolas-Appert sa Elsa Cayat a Stéphane Charbonnier dohodli, že si zájdu na kebab. Vtom začuli ostrý zvuk. Potom dupot a krik. Streľba bola bližšie, bližšie ... a húkačiek policajných áut a sanitiek sa už pani Cayat a pán Charbonnier nedožili.

Po masakri v redakcii Charlie Hebdo na Rue Nicolas-Appert v januári 2015 zostalo ležať v kalužiach krvi devät novinárov a ďalší traja ľudia. 

Vrahov, ktorí novinárov vystrieľali ako divé králiky, chytila polícia rýchlo. Boli nimi francúzski občania, bratia Chérif a Said Kouachi. Obaja boli polícii dobre známi ako džihádisti, čiže potenciálni vrahovia.

Francúzsko explodovalo. Do ulíc Paríža, Marseille, Nice, Toulouse, Bordeaux, Lyonu, ale tiež Bruselu, Madridu, Amsterdamu i Washingtonu vyšli státisíce rozhorčených ľudí.

Mohutné davy, ktoré neodradilo ani mrzké počasie, niesli plagáty s portrétmi obetí a transparenty o prepojení džihádu na francúzsku vládu, ktorá napriek vedomiu o extrémnej nebezpečnosti Kouachiovcov nekonala. Kričali, že toto nie je štát, v akom chcú žiť a skandovali Odstúpiť! Odstúpiť! Opozícia okamžite vyzvala prezidenta Francoisa Hollandeho, ministra vnútra Bernarda Cazeneuveho a policajného prezidenta Philippa Duboisa, aby zmizli zo svojich postov. Francúzske mienkotvorné médiá nepretržite prinášali nové a nové informácie o prepojení Hollandeho, Cazeneuveho a Duboisa na džihád a islamistickú mafiu, o čom vypovedal ich laxný prístup k tejto problematike, zverejňovali ich karikatúry s rukami od krvi a kombinovali ich s dojímavými príbehmi o zavraždených novinároch.

Hollande, Cazeneuve a Dubois do troch dní od zavraždenia 9 novinárov odstúpili.

Preto davy v uliciach Bratislavy správne žiadajú, aby Fico, Kaliňák a Gašpar odstúpili. Lebo tak by sa to stalo v každej slušnej krajine.

 

 

 
0
Norman

že tvoj článok niekto neprevezme a nedá ho do médií.
Aspoň ako názor čo len trocha alternatívny.
Ale to by sme tu museli mať aspoň trocha slobodné masmádiá, čo nemáme.
Môj hlas je slabý, ale doslovne vyzývam verejnosť, aby tento Emin názor niekde zverejnili, nech sa k nemu národ môže vyjadriť.

Buheh

V tradičnej demokracii, keď chcete vymeniť vládu, je to veľmi ťažkopádne. Musia vás byť milióny a musíte zvoliť vo voľbách niekoho iného.
Ale v dnešnej dobe, nekonečne dynamickej, progresívnej a efektívnej, postfaktickej a postzdravorozumovej, máme na to metódu oveľa efektívnejšiu. Keď chcete zmeniť vládu, stačí keď len vezmete búchačku a vystrieľate dostatočný počet prestitútok. Vláda potom odstúpi aj sama, vrátane policajného prezidenta, riaditeľa mliekární a výhybkára na železnici. Nepýtajte sa ma síce prečo, ale prosto sa to tak patrí, bolo by nekultúrne a nedemokratické, keby tak neurobili, a my rozhodne chceme vyzerať kultúrne a demokraticky.

sandro

Ak to ustoja, o rok bude dalsi pokus a potom dalsi. Slovensko je kazdym rokom slabsie, politicke media silnesie. Obrovskym skokom k tomuto bolo zrusenie amnestii, ktore absolutne zosmiesnilo Ustavny sud SR. Tam Fico urobil osudovu chybu lebo zase len ustupil. Ked boli tieto pokusy v Madarsku, prislo ako odpoved na par tisicove protesty do Pesti pol miliona madarov. Orban zorganizoval. Toto je posledna sanca Fica, ale on to spravit nemoze, nie s tym korupcnym pozadim SMERu a navye by mu tam prislo najviac ludi z okolia LSNS lebo ti si uvedomuju zavaznost situacie.

Norman

Slaven, ale priblblé vtipy toho psychopata - na to naozaj nie je tu miesto a ani správny čas.

slaven1

Boha admin, veď boli vtipné :-) Ale tak dobre, srandičky až keď opadnú emócie.

Zatiaľ si možeme prečítať ako hodnotia situáciu okolo zabitého novinára z Aktuality.sk naši velikáni z Martina:

http://snn.sk/news/falosna-talianska-stopa/
http://snn.sk/news/33398/

Sú celkom trieze tak preto ich pridávam.

sandro

Este jedna vec. Korene toho co sa deje treba hladat v spravodajskej hre Hedviga Malinova. Vtedy sa prvykrat stalo, ze media poslali sediet stat do kuta. A stat na cele s Ficom a Kalinakom ustupil. Pamatam si ako to vtedy analyzoval Meciar a v podstate predpovedal presne to, co sa deje teraz. Presun moci smerom od obcanov SR.

Náhodný okoloidúci

V 1989 bola "sakrálna obeť" vymyslená, fiktívna, v 2018 je skutočná. Inak stále jeden a ten istý scenár a ľudia na to vždy naletia. Skúsenosti sú naozaj neprenosné, na našu škodu.

Norman

Áno, presne tak, vtedy spravili tú svoju zásadnú chybu v ustupovaní. Mali tie dôkazy, mali Hedvigu podla nich odsúdiť za krivú výpoveď a ju, respektíve ľudí okolo nej, aj za šírenie poplašnej správy a šírenie nenávisti medzi národmi. Samozrejme, mladej hlupani, ktorá nebola iniciátorka cirkusu, len zlomyselným podnetom, nemuseli dávať prísny trest, ale uzavrieť to odsúdením mali (podmienka by nebola omyl). Čo je to za štát a politikov, ktorí majú názor, prezentujú ho, ale potom sa ním neriadia. (Reči o tom, že na vine je "nezávislé súdnictvo", to nemôžu neobhájiť).

slaven1

Штефан Гарабин: США втягивают Словакию и всю Восточную Европу в открытую конфронтацию с Россией:

Это действительно напоминает ситуацию вокруг французского сатирического еженедельника Charlie Hebdo, который стал объектом террористической атаки в январе 2015 года, и это событие послужило принятию ряда мер, сушественно ограничивающих права и свободы граждан и осуществлению политических целей для подавления внутренней оппозиции.

nové