Päť minút pred rozpadom

Pozajtra má Európskakomisia predstaviť "radikálne nové návrhy týkajúce sa imigrácie, ktoré by pre 28 členských krajín EÚ zaviedli kvóty pre prijímanie migrantov na základe distribučného kľúča stanoveného Bruselom", píše dnes TASR v článku zverejnenom v smetiarni.

Zároveň sa z článku TASR len tak, mimochodom, dozvieme, že "vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogheriniová dnes v Bezpečnostnej rade OSN spustí iniciatívu získania mandátu na ozbrojené zásahy v teritoriálnych vodách Líbye" a že misiab by mohla "časom v prípade vyhrotenia konfliktu zahŕňať aj NATO".

Zatiaľ sa ozval len premiér Maďarska Viktor Orbán. Skonštatoval, že myšlienka kvót je šialená.

Sionizmom otrávený eurozlepenec, ktorý ani jeden zo svojich vznešených ideálov nenaplnil, je na pokraji kolapsu.

Európania mu radi naštia na hrob.

Ema

Mogheriniová ešte raz - teraz z dielne Sita

Mogheriniová žiada podporu OSN v boji proti pašerákom ľudí

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie tiež uviedla, že žiadni utečenci či migranti zachytení na mori nebudú poslaní naspäť proti svojej vôli.
ňBRUSEL. Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Federica Mogheriniová požiadala OSN o pomoc pri likvidovaní kriminálnych skupín pašujúcich migrantov do Európskej únie.
"Potrebujeme počítať s vašou podporou, aby sme zachránili životy," povedala Bezpečnostnej rade na brífingu o plánoch Európskej únie týkajúcich sa použitia sily proti pašerákom.
Líbya, kde mnohí pašeráci operujú, sa vyslovila proti návrhom únie.

Utekajú pred vojnami
Predpokladá sa, že v roku 2015 na ceste za lepším životom už zahynulo okolo 1 800 migrantov, čo je 20-násobný nárast oproti rovnakému obdobiu v roku 2014.
OSN odhaduje, že preplaviť sa cez Stredozemné more pokúsilo tento rok už asi 60-tisíc ľudí. Mnohí z nich utekajú pred konfliktami a chudobou z krajín, ako sú Sýria, Eritrea, Nigéria a Somálsko.

Vojenské operácie len s povolením OSN
Mogheriniová v pondelok v New Yorku v tejto súvislosti uviedla, že hlavnou prioritou únie je "záchrana životov a predchádzanie ďalším stratám na životoch na mori".
Únia musí žiadať o povolenie OSN, aby mohla spustiť vojenské operácie v líbyjských teritoriálnych vodách. Zatiaľ nie je jasné, akú formu by mali operácie mať.

Mogherinová tiež zopakovala, že "žiadni utečenci či migranti zachytení na mori nebudú poslaní späť proti ich vôli".

----

Zabudla pripomenúť, že im EÚ dá tiež na výber, kam by v Európe ráčili ísť.
Napríklad do Mohgeriniovej príbytku.

Buheh

Spájanie ľudí, regiónov, krajín v záujme vzájomnej výhodnosti, obchodu, efektívnosti nie je zlá myšlienka. Z tohto hľadiska aj myšlienka spojenia Európanov do jednej organizácie má racionálne jadro. Lenže buzerantská bruselská EÚ naoko riadená nikým nevolenými byrokratmi a v skutočnosti centrálne kontrolovaná washingtonskými sionistami, to je novodobý "žalár národov", ktorého jediným cieľom je rôznymi spôsobmi ničiť to, čo ešte zostalo zo skutočnej Európy.

A ťažko očakávať akúkoľvek možnosť zmeny k lepšiemu, keďže Nemecko ako dominantná a kľúčová európska krajina je v pevnom bratskom objatí veľkého brata. Jediný mysliteľný začiatok skutočného konca tohto diabolského prekliatia Európy vidím v prebudení Nemecka, v jeho odvrhnutí všetkých tých 70 rokov starých, dnes už naskrz nemorálnych a absurdných tajných zmlúv o podriadenosti Amerike a v nadobudnutí jeho skutočnej nezávislosti. Ktorá by sa, okrem iného, mohla prejaviť aj v slobodnom a vzájomne výhodnom partnerstve s kľúčovými euroázijskými mocnosťami. To je ale zrejme iba nesplniteľný sen.

Náhodný okoloidúci

Netreba zabúdať, že EÚ zakladali skrachované koloniálne veľmoci. Koloniálne panstvá sa im scvrkli, ale mentalita kolonizátora zostala.
Inak nie tak dávno prebehol netom článok o nacistických koreňoch EÚ. Možno ste ho podaktorí čítali.
Napríklad tu:
http://www.chelemendik.sk/NACISTICKE_KORENY_BRUSELSKE_EU_111973511.html

Buheh

veľmi ma zaujíma, podľa akého rozdeľovníka budú tými afričanmi jednotlivé krajiny obšťastňovať. Ak by to malo byť podobné ako s Eurovalom, tak sa obávam, aby naši volení zástupcovia v Bruseli pre nás hrdo nevybojovali rovnosť s Nemcami a Luxemburčanmi, že na Slováka s jeho priemerným platom pripadne rovnaká kvóta hladných afrických krkov ako na Nemca a Luxemburčana s ich priemernými platmi.

Inak, až sem tí migranti prídu, bude zaujímavé sledovať bystrického župana, ako s nimi naloží. Len dúfam, že nestratí guráž pri výbere lokality a vhodných susedov pre ich novú africkú osadu. Heh.

afinabul

EU by měla imigranty vítat, doporučují experti
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/369361-eu-by-mela-imigranty-vita...

nové