Podlá militaristická sviňa

 Akýsi hňup, ktory sa podpisuje menom Mesik napísal v "je- to-taku" článok, ktorým by iných chcel nahnať do vojny za ovladnutie ruského prírodného bohatstva:

http://www.jetotak.sk/editorial/chvala-na-nato-a-nsa

Samozrejme, že  tu svoju špinavú vojnovú propagandu skrýva za vsakovake nezmysly. Stačí si to prečítať.

Redakcia síce už prestala dávať čitateľom možnosť diskutovať o článku, ale naoko ešte dovolia článok hodnotiť. Hovorím naoko, pretože, ked som tomu hňupovi a zločinnemu vojnovemu štváčovi, ktory ohrozuje moju bezpečnosť a svetový mier, klikol na najnižšie hodnotenie, systém mi povedal, že som uz článok hodnotil predtym.Som si ABSOLÚTNE istý, že je to podvod, že to redakcia to nastavila tak, aby hňupov článok nebol vybodovaný do nuly. 

 

Dnes je tam článok od Eduarda Chmelara, ktory je azda to najrozumnejsie, čo som tam kedykoľvek čítal.

http://www.jetotak.sk/editorial/chvala-mieru-a-politiky-spoluprace

Nikto so zdravým rozumom a charakterom nemôže tomu článku čokoľvek vyčítať.

 Klikol som mu na najvyššie hodnotenie, a opät: "Už ste hodnotili tento článok".
 
Skurvený komunistický synacik, ktory, nebyť roku 1989 by dnes pravdepodobne opäť vysedaval v denníku UV SZM - Smena, pozna a používa všetky spinave triky na odrbavanie verejnosti, a ešte aj to mu vadí, že čitateľ nehodnotí články podľa potreby jeho, a jeho kumpánov. Ešte aj v tomto sa neštíti klamať.
 
P.S. Verite tomu, že normálne tam články hodnotí v priemere tak stovka ľudí, len komunistickemu vychcalkovi sa akymsi zázrakom potrebuje hned v prvy den vyjadrit vysokým hodnotenim niekoľko stoviek čitateľov?
 
 
ph4rmy

Mesík je typický predstaviteľ 5. kolóny:

"Od 1993 až do roku 2002 bol riaditeľom nadácie Ekopolis – Environmental Partnership for Central Europe – Slovakia (EPCE), jednej z troch najväčších grantových nadácií na Slovensku. V súšasnosti je členom jej správnej rady. Vo volebnom období 1998-2002 bol zvolený za poslanca Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici.
Od marca 2003 do roku 2008 pracoval ako Community Foundation Senior Specialist v Svetovej banke, Washington, kde sa venoval rozvoju komunititných nadácií vo svete.Naďalej pôsobí ako nezávislý konzultant v tejto oblasti. V súčasnosti prednáša na Palackého univerzite predmet globálne výzvy.
Počas celej svojej kariéry aktívne pôsobil v 3. sektore."

"Je otcom troch synov, ženatý. Manželka Oľga Pietruchová (www.olga.sk) pracuje v treťom sektore ako ženská aktivistka."

http://mesik.wordpress.com/category/info/

Norman

Človeče, chce to trocha koncentrácie.

Článok od Mesíka som tu už dal do pozornosti pred pár dňami,

http://nadhlad.com/content/mesik-chvali-nato-nsa

Vtedy si tam dokonca reagoval, aby som ťa, citoval: Ja by som Mesika neodsudzoval... (i keď si to, našťastie, myslel ironicky) Ale vyjadroval si sa k niečomu, čo si si neprečítal (?) Vidíš, o čo si vtedy prišiel:)

PS A to si určite včera po desiatej na RTVS2 nepozeral novú Havranovu diskusnú reláciu. Je relatívne nová, ale bolo to už teraz tretí krát, čo dostal vo verejnoprávnej TV priestor nikým nevolený a žiadnou verejnosťou nepodporovaný Havran.  Téma bola "Slovenská identita".

Aj som chcel o tom krátko napísať, ale niet čo posudzovať, škoda slov o blbosti, okrem otázky - kto toto podporuje a platí ? Kto presadzuje agentov typu starý Havran - mladý Havran? Azda ich vlastné prachy, prachy Majského-Marhulu, prachy evanjellikov? Prachy bolo treba len na úplatok - veď samotná relácia je zrejme celá platená z koncesionárskach poplatkov.

Samozrejme, nechýbal ani propagačný článok v SME. Toľko  k večnému "boju" pravica kontra ľavica, ktorí si v reále tak dobre rozumejú.

 

Grigoriy

že som v redakcii (v zahranično-politickom oddelení) denníka UV SZM - Smena niekoľkokrát stretol jedného vrcholne nesympatickeho bezociveho komunistickeho vychcalka, ktorý hral neobycajneho svetaka, fajcil gottwaldovsku fajkou, každému hned sudruzssky tykal (za čo som mu uz vtedy mal chuť rozbiť hubu) a každé druhe slovo bolo kokot; prve bolo samozrejme piča. Samozrejme, že vtedy vypisoval traktaty na oslavu židobolsševizmu, a o potrebe zničiť západný imperializmus. Kto má naozaj záujem, môže si viazané ročníky Smeny prezrieť v niektorej z bratislavských kniznic.
Mohlo má uz vtedy napadnúť, že takáto kreatura môže vychovať len niečo podobné, alebo vyznavaca voodoo-hašiš-rastafarianstva.

P.S. Vedel niekto z Vas, že podobne ako farba oči alebo vlasov, aj charakter je dedičná vlastnosť?

Norman

Keď už sme v tom ľudovom slovníku, musím povedať, že starý Havran musel byť bezpochyby riadny kokot. Teda - ešte je - len už akosi zmenil svoje zameranie, akosi sa utajuje. On patrí zrejme k tým, ktorí sa "vyznajú" a čo je horšie, keď už ako tak vypáchnu, špinia verejný priestor svojimi nepodarenými potratmi (podobne ako chronicky známe príklady Banáš-Banášová, Lexa-Lexa a mnoho iných, ktoré sú menej známe, menej exponované, ale nepochybne vďaka nim je Slovensko udusená zem)

Pavlik Morozov

Máš predstavy o dedičnosti ako Stalinov obľúbenec Lysenko! :-D Je to podstatne zložitejšie ...
Na to, čo pokiaľ som dobre pochopil chápeš pod pojmom "charakter" má podstatne väčší vplyv výchova, rodinné prostredie, životné skúsenosti, atď.... A práce tieto prvky sa môžu navonok javiť ako dedičnosť!

Norman

Pre tých, ktorí chcú zanalyzovať propagandu v TV
spomínaná "diskusná relácia" (sám som videl len časť tej nudy) Večer s Havranom Od mýtov k identite
http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/6177?date=27.05.2014

Samozrejme, téma zas na rozbíjanie a potláčanie akejkoľvek slovenskej identity. Najprv ju zadefinovali ako "Jánošík, Tatry, hokej ..." a potom okolo toho onanovali. Ako vidno, v masmédiaách nič nového, stále rovnaký hnus - len ksichtíky sa posúvajú, pripravujú sa tie druhotriedne, zatiaľ menej chronicky okukané.

Pavilik Morozov

Pozri si to pozornejšie - ešte raz a všimni si, ako Svetlana Žuchová (inak dcéra najmúdrejšieho žiaľ mŕtveho psychiatrana Slovensku prof. Žuchu) zlikvidovala tému, ktorú nadhodil Havran u uzemnila marketingové drísty Zory Jaurovej. :-D

To že multikultúrna propaganda nedokáže potlačiť rôzne identity konkrétnych osôb, nám predviedli voľby do EP. Kto pozná situáciu vo Francúzsku, ten nebol vôbec prekvapený. Ak intenzita konfliktov medzi rôznymi často iba "kultúrami" sociálne deviantných komunít presiahne určitú hranicu, žiadna propaganda nezakryje a je len otázkou času, kedy exploduje napr. vo voľbách! Na Slovensku sa to stalo v inej apatickej podobe - napr. aj nezáujmu o drísty, ktoré produkoval v tejto diskusii Juraj Buzalka.

Propagandu TVv jej politickom rozmere netreba preceňovať a démoniziovať. Problém leží skôr v tej rovine, že sledovanie stupídnych programov, čo ponúka pod zámienkou sledovanosti, systematicky osprosťuje národ (sú na to dokonca odborné štúdie - kvantifikujú zníženie inteligencie o 4o%!). Politici sa tešia, lebo sprostému národu sa ľahko vládne, lebo sa nechá znechutiť a výsledok je ten, že sa do EP môže dostať politik s podporou cca 0,6% oprávnených voličov. Tieto programy už potláčajú dokonca individuálnu identitu (!) a človek sa naozaj mení na niečo ako tá Žuchovou spomenutá Havlova krava-stroj so vstupmi a výstupmi! Môže mať krava-stroj žijúca na Slovensku národnú identitu? Nepozná vlastné dejiny, kultúru, neinteresuje sa o veci verejné a preto najistejšou cestou na likvidáciu národa je likvidácia individuálnej identity ponukou stupídnej a niekedy aj vyslovene amorálnej kultúry v médiách.

Norman

Neblázni, prečo by som to robil? Tu je problémom samotná relácia, jej existencia a jej charakter, nie to, čo konkrétne tam ktoré teliatko zabučalo.
To je ako by si mi navrhoval, aby som si za starých čias pozornejšie pozrel závery XVI zjazdu KSČ. Načo by som to robil, aby som tam našiel náznaky reforiem či zmeny? Náznaky dobrých tendencií a náznaky toho, kto je naozaj bastard a kto je len zvedený dobrák? Ja viem, že to nik praktiky nepozerá rovnako ako nik nečítal závery komunistických zjazdov - ale podstata problému a jasná identifikácia totality bolo a je to, že vôbec také veci ako zjazdy a takéto diskusné relácie existujú. Oboje sú len a len prezentácia moci. Nie moci neurotika Havrana alebo debilov komunistických, ale moci mocných, ktorým títo slúžia.

Tak ako s komunistami nemalo zmysel diskutovať a čakať na ich reformy, ale ich bolo treba vyhodiť, tak aj s týmito -bez preháňania hlupákmi - nemá zmysel diskutovať, ani sledovať ich vývoj. To malo zmysel, kým neprekročili rubikon.

Ja propagandu TV nepreceňujem. To, čo vysielajú, neslúži ako propaganda, ale slúži to ako indikátor, čo oficiálne platí. A vyjadrujem sa k tomu nie pre to, že ich moc stúpa či klesá, ale pre to, že ma znechucuje a jednoducho ľudsky uráža, na akú nízku úroveň to títo blbci stláčajú a aký hnus podhadzujú davom.

K tomu treba dodať, že samozrejme to nik nesleduje a nikoho tie kecy tých slepíc neovplyvnia. Čo ľudí ovplyvní je to, že podľa takýchto relácií a tomu podobných článkov presvedčia ľudí, že politika je blbosť a svinstvo. O tom jedinom presvedčia ľudí a o to im aj ide (tým, ktorí sú v pozadí, nie užitočným idiotom havranovsko hríbovským).

Pavlik Morozov

Ja ich občas sledujem a je to naozaj poučné! :-D

Norman

Ale hej, ako diagnostika bláznov v pozadí slúžia TV debaty dobre. Mne to nemusíš hovoriť, myslím že som bol vždy jeden z posledných, čo som rôzne tie debaty sledoval, vrátane aj Hríba, keď som mal čas.
Ale teraz mi pripadajú tie slovenské naozaj irelevantné.

Kolodej

najebany, ze keby som ho stretol, tak by som nanho pluval. Pluval a pluval das pol hodinu, zakial by som ho tak jemne pastami postrkoval v smere pluvancov. Uplne vazne. Viem ze takto sa problemy neriesia - ale svoj by som urcite vyriesil ):

Idril

Chcem len doplnit akym sposobom Havran spolu s RTVS vybera hosti do relacie Vecer s Havranom - konkretne na prvu temu Konspiracie.
Na miesto Murina bol prvotne pozvany T. Rostas, ale ten odmietol, takze pozvali Emila Palesa s ktorym bola v STV cela relacia natocena.
Ale kedze diskusia vysla enormne pozitivne pre E. Palesa, relaciu s nim nakoniec neodvysielali. Havran nakoniec pozval na miesto neho slabsieho diskutera (Murina) s ktorym uvedenu relaciu natocili este raz a az ta bola odvysielana v STV.
Cele ako to bolo si mozte vypocut v archive Slob. vysielaca (relacia: Ariadnina nit) od 2:06:30 tu:
http://archive.slobodnyvysielac.sk/Ariadnina%20nit.mp3

Norman

Tak táto informácia je zlatý klinec vzniku tejto relácie.
Havran je dokázateľne prasprostý amorálny úbožiak.

Le Bleu

Zodpovední z RTVS a redakcia Rudého práva nastúpiť, zoradiť
a ruky podať!

Mino

Nic nove pod Slnkom, dejiny sa stale opakuju. Treba si ho pamatat. Ja si ho pamatam ako aktivistu "blizsienaokolo", kde mu vyslo, ze dialnicu BA-KE by sme vlastne mali stavat cez Madarsko. Vzdy si na tohto hajzla spomeniem ked stojim v kolonach okolo Strecna, alebo ked tam pribudne dalsi pomnicek. Tito tretosektorovi hajzlici zastavovali obstrukciami budovanie dialnic v okoli PB, MT, RK cim sa riesenia niekolkonasobne predrazili + vyhaslo kopec ludskych zivotov.
Dalsi su zeleni aktivisti v Tatrach, kde obstrukciami sposobili podkornikovu kalamitu, ktora uz presahuje povodnu veternu. Raz im to treba vycislit, skumat mieru zavinenia a vyvodit trestnopravne dosledky.
Plus podpora LGBT, inych uchyliek, multikulti. Ich cely zoznam tu bol zverejneny ako podporovatelov Majdanu.
Ciel je chaos ako pri tychktorychnesmiememenovat-bolsevickej revolucii, genocida Slovanov, navrat obchodovania s slaves. Preto besneju v UA, tam im uz raz Chazariu rozprasili a teraz to budeme musiet zopakovat.

Náhodný okoloidúci

Mino, zdá sa mi, že nechápeš zmysel zakladania a vyhlasovania národných parkov. Zmyslom ich vyhlasovania nie je robiť z nich Disneyland alebo drevársku plantáž. Ich podstatou je práve ochrana posledných zvyškov ako-tak nedotknutej prírody a jej procesov pred civilizáciou a aj pred lesníkmi, drevorubačmi a poľovníkmi. Či sa Ti páči alebo nie, v tomto majú ochranári pravdu. Slovensko síce nie je zvášť veľké, skôr naopak, ale dovolím si tvrdiť, že si smelo môžeme dovoliť ponechať aspoň malú časť územia prírode. Veď ľudia už vôbec nevedia, ako vyzerá divá príroda, zamieňajú si les a drevársku plantáž.
Sledoval som debaty po kalamite a pobavili ma hlášky, že "les sa tam nedokáže sám obnoviť", že "príroda potrebuje našu pomoc" a podobné nezmysly. Desiatky miliónov rokov stromy nikto nevysádzal, nemal kto, lesy sa obnovovali samovýsevom, a zrazu sa na Slovensku stane zázrak a všetky stromy stratia schopnosť prirodzene sa rozmnožovať a šíriť? To, že les sa na našom území nedokáže sám obnoviť, môže z huby vypustiť iba totálny idiot alebo propagandista drevárskej a lesníckej lobby. Netreba ani ísť do lesa, stačí sledovať, ako sa ľudia v údržbe mestskej zelene trápia s náletovými drevinami.
Čo sa týka lykožrúta, skvelý, priam dokonalý základ pre kalamitu vytvorili práve samotní lesníci tým, že opakovane vysádzajú smrekové monokultúry, v ktorých sú všetky stromy rovnako staré, a to aj napriek tomu, že vedia o ich extrémnej náchylnosti na takéto kalamity. V prirodzenom zmiešanom lese so zastúpením všetkých vekových kategórií smreka a iných drevín vrátane listnatých by bola lykožrútová kalamita vylúčená a prakticky NEMOŽNÁ
Ale zdá sa mi, že lesníkom lykožrútová kalamita vyhovuje, majú skvelú zámienku ťažiť holorubom (čím výrazne prispievajú ku vzniku povodní), všetko drevo vyvláčiť do zahraničia a fantasticky sa napakovať.
A nie, nie som aktivista tretieho sektoru.

Buheh

Po ukončení kalamity zvanej Homo sapiens nebude na Zemi s lesmi žiadny problém. Ak sa ľudstvo neodpáli nejakým zvlášť spektakulárnym ohňostrojom, pri ktorom dôjde k totálnemu zničeniu celého povrchu planéty a všetkého života, potom je isté, že v priebehu niekoľkých storočí alebo maximálne pár tisícročí tu všade budú rásť krásne, zdravé a husté lesy.

Mino

Pred 100 rokmi bola taka ista kalamita, lesy boli omnoho povodnejsie. Z dnesneho pohladu je monokultura chyba, ale kto to vedel pred 50, 100 rokmi ? Dnesni ochranari? Prosim nesrat na hroby starych lesnikov, dokazali hodne - boli to GAZDOVIA. Ta veterna smrst vyvalila aj betonove stlpy a podkornikova sa pustila do 200-400 rocnych limb a inych najvzacnejsich povodnych porastov v zaveroch dolin, nefcerka a horna hranica lesa. Je tam prirodzenejsie zlozenie, podla povodnych ochranarskych teorii nemali byt napadnute. Opak je pravdou vsetko je vriti. A zakladanie a vyhlasovanie NP? Najradsej na cudzom, kde sa niekto postaral a dopestoval les. Lebo u nas neexistuju povodne lesy a ich zdravotny stav je poplatny aj dialkovym emisiam, smogu a oteplovaniu. Preco neprotestujete proti agropriemyslu? Mame jest len to co ostane po samovyseve? Nestriekat proti plesniam? Hlasite sa za novych Polpotovcov? Vsetko sa dobabralo a naivne teorie nestacia.
Staci dostudovat historiu. Lesy tu boli katastrofalne vydrancovane urcite v 18.stor., okolie Krivana, N. Tatry. Preco? Banici, drevne uhlie, hutnictvo, vystavba, obchod s drevom, pltnictvo... Dovtedy nic ine neexistovalo ako samoobnova a nepomohlo, ostali hole kopce. Prisli novi gazdovia, lesnici z Rakuska, u nas J.D.Matejovie zacali po novom a pomohlo. Zakony o obnove a pestovani lesa patria k najstarsim a toto sa riesilo uz v niekolkych vlnach. Napr. Kutna Hora myslim. Bol to jediny zdroj paliva, akehokolvek konstrukcneho materialu od kolisky po hrob. Ziadne naivne teorie nepomahali ani vtedy.
Dnesni lesnici su hajzlici, prisposobili sa. Povodne lesy tu neexistuju uz od 18.stor. Po poziaroch v Tichej a Koprovej kde vyhorel aj humus na skalach, toto nasi predkovia zalesnili tak ze vynasali aj zem v kosoch. Prosim nemudrovat a nesrat na nasich predkov, boli rozumnejsi. Dnes by nas prefackali, za kazdy napadnuty strom ktory sme nespilili a neolupali koru. Experimenty ktore tu popisujete si mozu dovolit v USA a Can, aj preplatit vlastnikom.

Náhodný okoloidúci

Prosím nezavádzať, mladý muž. Ja netvrdím, že by sa malo na samovýsev ponechať celé územie Slovenska, postačí v bezzásahových rezerváciách, zriadených práve s cieľom sledovať prirodzené procesy samoobnovy prírody. Ich plocha predstavuje zanedbateľný podiel z rozlohy Slovenska.

Správne bolo použité slovo "vydrancované". Všetko sa vyrezalo holorubom, odlesnené miesta boli navyše vypaľované valašskou kolonizáciou a dlhodobo vystavené pastve dobytka a oviec. A už starí Gréci si všimli, že keď sa vyrúbu lesy, tak vyschnú lesné pramene.

Ale samoobnova lesa po prírodnej kalamite je niečo úplne iné ako obnova lesa po jeho totálnom úmyselnom zlikvidovaní a vypálení na ploche desiatok kilometrov štvorcových. Dovolím si tvrdiť, že aj tieto holé miesta by postupne samovoľne zarástli lesom, len by to trvalo o niečo dlhšie. Veď v Tatrách kedysi boli ľadovce, po ich roztopení zostala holá skala a les sa aj tak postupne uchytil aj na nej. Lenže my chceme výsledky HNEĎ.

Kolodej

k Vitkovicovi som zacal byt podozrievavy po tom, ako sa jetotak zacalo profilovat. Neboli od zaciatku takyto. Isli na to postupne. Ale tiez sa mozem mylit, iba ze by nie.

Grigoriy

Od nepamäti používajú rôzne spoločenstvá širokú škálu symbolov na vyjadrenie urcujucich prvkov ich hnutia, ideológie, bratstva.
Symbol väčšinou prezentuje skupinu navonok, ale v prvom rade má byť pre clenov spolocenstva neustalou pripomienkou ich spolupatričnosti; hlavne v uzavretých,exkluzívnych skupinách náboženských, etnickych aj politických. Prispieva k vytvaraniu vnútornej kohézie, a jeho tajomný, nezasvatenym často neznámy, význam a pôvod spoluvytvara silu tajomna.

Symboly sú väčšinou grafické (uz preto, že sa nimi najľahšie komunikuje), ale zahŕňajú aj formu tajných gest, formúl, hesiel, dokonca umelovytvorený symbolicky jazyk.

Je dobre známa obsesia slobodomurarov pre používanie najroznejsich druhov symbolov. Členovia slobodomurarskych lóží vyjadrujú oddanost a sunalezitost k svojmu bratstvu spôsobmi, ktore nám nezasvatenym zväčša unikajú, už preto, že takmer vždy ide o veľmi subtílne formy symbolizmu.
Uvediem prvý príklad. Predstavte si, že nejaky "slovensky" denník má na svojej webovej stránke rubriku s videami ich kvázihumoristu, ktory svojim "humorom" šíri ich agendu, myslím agendu bratstva. Málokto si si vsimne, že náš humorista má vždy obleceny sveter s cierno-bielym štvorcovým vzorom, alebo vystupuje v miestnosti s rovnako štylizovanou podlahou. Insideri spoznali svojho, čo je cieľ.
(Kedže dnes ešte stále mame internet, dajte si do vyhladavaca "masonic temple floor pattern - images".)

Sú však aj oveľa subtilnejsie prejavy a symboly.

Predstavte si, že nejaké ideologické, nabozenské alebo etnické spoločenstvo si založi svoj vlastny mesačnik. Chce symbolicky už v názve vyjadrit svoju podstatu, svojho ducha. Nazvú svoj časopis zdanlivo veľmi jednoduchým názvom ".mesiac".
Navonok nič zvláštne, ale pre vnimaveho pozorovateľa priehľadné. Ide u večnú pripomienku toho, že členovia (Insideri) patria k tým, čo na rozdiel od nás píšu bodku vľavo od textu. Môže sa stať, taky mesačnik bude uvádzať aj mena svojich autorov v takejto forme ".efraim Hruska".

Inou formou symbolickeho vyjadrenia toho, že nejaky outsider sympatizuje so skupinou, do ktorej nepatrí je nasledovna ukazka.

Môže sa stat, že niekto chce poslat skupine, do ktorej nepatrí, jasný znak svojich sympatii a lojality. Povedzme, že sa vola Krkavec. Dá si nejakým umelcom vytvorit Ex Libris, kde jeho meno je napísané vo forme "KRKVC". Alebo sa vola Straka, a potom je na Ex Libris napísané "STRK".
Prečo?
Pretože ten, komu sa zaliecam, komu sľubujem (v očakávaní odmeny, samozrejme), ten vo svojom písomnom prejave nepoužíva samohlasky, čo je pre neho veľmi silným symbolom identity.

Inými slovami, hovori náš slobodomurár v symbolickom jazyku toto: - Som váš, presadzujem vasu agendu, so mnou môžete vždy rátať.

Taky obyčajný Ex Libris, a ako dobre môže poslúžiť.

Norman

Títo nič naznačovať nemusia, tí si jarmulku nasadia priamo a svoj sionistický, teda židovsko kresťanský fanatizmus s radosťou prejavia otvorene pred davmi a pred kamerou.
To skôr naopak, podobný smiešny romantizmus svedčí o ich treťotriednosti v hierarchii moci.

Grigoriy

V skutocnosti ma však aj tak zaujimalo, či sa niekto niekedy pokúsil vysvetliť, čo tá bodka má znamenať.
Chcel som, aby mi niekto povedal, že sa mýlim, a aby mi povedal svoju teóriu.
Lebo, zhodneme sa v tom, že to je symbol niečoho, že to tam nie je náhodou.

Kolodej

to sa zmenilo za poslednych cca 5-7 rokov u mna a u drvivej vacsiny mojich znamych este stale nie pre nich som konspirator. My, co zaciname rozumiet symbolike a jej dolezitosti sme zatial este stale marginalni a nepocut nas. Vidim pozitivum - dost sa to v sucasnosti meni.
.hovno pouzivaju symboliku z pocitu nepostihnutelnosti, nadradenosti, hluposti. S tretotriednostou tiez samozrejme suhlasim. Najnovsou ich zbranou je vydavat nimi vybudovany system za velmi komplexny a komplikovany - tj. ze kons teor su prilis jednoduche, aby vystihli zlozitost systemu. Ze ich pisu hlupaci, ktori nie su schopni pochopit tu obrovsku zlozitost systemu - ktoru maju sancu pochopit len oni.

Grigoriy

V skutocnosti ma však aj tak zaujimalo, či sa niekto niekedy pokúsil vysvetliť, čo tá bodka má znamenať.
Chcel som, aby mi niekto povedal, že sa mýlim, a aby mi povedal svoju teóriu.
Lebo, zhodneme sa v tom, že to je symbol niečoho, že to tam nie je náhodou.

Pavlik Morozov

Položím otázky - v ktorom jazyku sa píše opačne z prva do ľava a teda z nášho pohľadu bodka je na opačnej strane? V ktorom jazyku sa pôvodne nepoužívali samohlásky?

Treba rozlišovať medzi provokáciou a exhibicionizmom zakomplexovaného chudáka. Jeho snaha patriť k tajnému spoločenstvu alebo iba imitovať túto príslušnosť, mu slúži ako magická ochranu. Niekoľko podobných idiotov mi podalo ruku, lebo ma považovali za člena vnútorného okruhu. :-D Boli to všetko ľudia, ktorým by som nezveril žiadne tajomstvo a už vôbec by som sa nemal chuť stretať pri nejakých rituáloch a tlachať nezmysly.

Skutočne nebezpečné spoločenstvá sa snažia utajiť identitu svojich členov. Verejná prezentácia identifikačných symbolov je neprípustná! Nakoľko sa jedná o malé spoločenstvo, jeho členovia sa poznajú osobne!

Ako utajiť historicky staré a všeobecne známe sprisahanecké komunity? Jeden možný a veľmi účinný spôsob je vytvoriť "vonkajší okruh" a tento prezentovať verejne. Najúčinnejší spôsob je vymyslieť nejakú sprisahaneckú a dobre bláznivú teóriu a pod maskou bojovníka proti sprisahaniu ju vypustiť do sveta. Uverejnený zoznam môže byť úplne fiktívny, ale ďaleko je lepšie je šikovne založiť takýto fiktívny okruh "sprisahancov" a pozbierať zopár hlúpych panákov, ktorí očarení rituálmi a tajomnosťou si hrajú svoje divadielka.

"Vnútorný okruh" ostane utajený za touto dymovou clonou a môže pokojne bez vyrušovania pokračovať v tradičnej činnosti, ktorej podstatou je klientska sieť na zarábanie peňazí zo vzájomne dohadzovaných kšeftov. Je to spolok pragmatikov, ktorí používajú rituály iba kvôli tradícii. Na prezentovanie a realizáciu svojich záujmov majú najatých hercov (Reagan bol ťažký profík a z ich pohľadu to bol najšikovnejší prezident) alebo pajácov.

Vieš si predstaviť, že by niekto pri zdravom rozume zasvätil nejakého politika alebo novinára na Slovensku do nejakého skutočne veľkého sprisahania? :-D

Le Bleu

Arabčina? Nie, o tú asi nejde..
Alebo vymyslím ja jednu malú konšpiračnú o tej bodke. Bodka označuje koniec vety, takže niečo treba najskôr ukončiť a potom znova začať.. Asi blbosť.
Ale toto: nezachytil nikto z vás niečo o prítomnosti ložísk plynu (neviem akých) na (asi východnej) Ukrajine? Ja som to počul od jednej Ukrajinky, vraj sa to tam hovorí. A dnes som narazil na toto:
http://zvedavec.org/vezkratce/8334/

Náhodný okoloidúci

Bodka pred slovom sa používa na označovanie skrytých súborov. Napríklad v mojom prípade /home/uzivatel/.fonts alebo /home/uzivatel/.wallpapers atď.

Le Bleu

to je lepšie.

s1

/home/uzivatel/.wallpapers je systémová cesta, kt. sa schvaľuje (Y)

Norman

Zrejme už zo zaťatosti, aby obhájil svoje stúpenie do hovna, sa Mesík na Jetotaku znova ozýva. A znova volá do vojny. Prirovnáva Putina k Hitlerovi a samozrejme, pripomína začiatok 2sv vojny presne podľa poučiek boľšvických historikov.
http://www.jetotak.sk/editorial/mier-pre-nase-casy

Táto pesnička je už ošúchaná, ale aspoň Rusi vidia, ako ľahko sa môžu stať nacistami.
Podobným vojnovým štváčom, ako Mesík, treba len jedno - do ruky pušku a vyhnať ho rovno na front. Vyhnať ho zo zákopa. Hm, odhodlaných je vraj mnoho, som zvedavý, čakám a sledujem.

nové