Raymond McGovern na Bezpečnostnej rade o zničení Nord Streamu

Raymond McGovern (narodený 25. augusta 1939) je bývalý dôstojník Ústrednej spravodajskej služby (CIA), je dnes označovaný za politického aktivistu - čo ale znamená len to, že na staré kolená sa nemieni prispôsobovať novým svinským pomerom v USA. Jeho prípad, ako aj prípady podobné, dosvedčujú, akým úpadkom prešlo USA, pretože ľudia, ktorí kedysi stáli v čele, sa dnes priam s hnusom od neho odvracajú. Navyše títo ľudia prezentujú fakty o tom, ako k sa tento amoralný úpadok prejavuje na politike USA.

McGovern bol v rokoch 1963 až 1990 analytikom CIA a v 80. rokoch 20. storočia predsedal National Intelligence Estimates a pripravoval denný prehľad pre prezidenta.

Dňa 21. februára 2023 prezentoval Bezpečnostnej rade OSN svoje názory na bombový útok na Nordstream pri teroristickom útoku 26. septembra 2022. Ale tému rozširuje aj na to, ako USA doslovne podviedli Rusko ohľadne (ne)rozširovania NATO smerom na východ. A ako je jasné, že USA nechce jednať, chce len tlačiť a vyhrážať sa, teda prípadne viesť vojnu.

(video je bez prekladu, titulkov )

 

Autor: 
téma: 

nové