Štefan na hrad!

Pred niekoľkými dňami ma pobavila správička na Hlavných správach, že novinári hlavného prúdu (= slniečkári, vlastizradcovia a svetoobčania) majú plné gate z toho, že by sa sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin rozhodol prijať kandidatúru na prezidenta SR v najbližších prezidentských voľbách, ktoré budú už o rok, v roku 2019.

 

https://www.hlavnespravy.sk/harabin-este-ani-nepotvrdil-ci-pojde-kandido...

 

On sám sa vyjadril, že keby sa nazbieralo dosť hlasov na jeho podporu, tak by kandidatúru možno aj prijal. Ja by som bol za všetkými dvadsiatimi a môj hlas by mal istý.

 

Keby Štefan Harabin kandidatúru na prezidenta prijal a prezidentské voľby vyhral, mali by sme po Jozefovi Tisovi talianskeho pôvodu, Michalovi Kováčovi staro-ujovského pôvodu, Rudolfovi Schusterovi mantácko-nemeckého pôvodu, Ivanovi Gašparovičovi chorvátskeho pôvodu a Andrejovi Pussy Kiskovi syntetického pôvodu prezidenta Štefana Harabina (možno rusínskeho pôvodu?).

 

Harabin je, priznajme si to otvorene, tak trošku uletený a výstredný. Ale predovšetkým je to skvelý právnik, ktorý vyhral všetky procesy, ktoré proti nemu boli vedené zo strany poskokov Juraja Čierneho (Gyorgya Schwarza, vystupujúceho pod pseudonymom George Soros). A čo je pre mňa osobne najdôležitejšie, je to silný slovenský vlastenec.

 

Neviete niekto, kde sa zbierajú podpisy na jeho podporu?

Buheh

pokiaľ ide o pôvod, neviem či náhodou nie je tak trochu členom našej obce. Ale to by vôbec nebolo na škodu. Inak súhlasím so všetkým, čo si napísal a aj ja by som mu dal hlas. Už len preto, že by bolo fakt zábavné sledovať prestitútov ako si trhajú vlasy pri každom jeho slove.

Mám z neho taký vodojem, že on je jedným z tých vzácnych ľudí, ktorých ten obrovský mediálny a intrigánsky psychologický nátlak nezlomil, ale naopak posilňuje.

Ľubov

sa chcem podpísať.Musíme zistiť,kde sa to podpisuje.

Inak včera večer na Barrandove,keďže som mala info,že tam bude duel ,tak som si po roku sadla k tv a ten žebrák ani neprišiel.Toto je neuveriteľné,zbabelá bábka. Praha nie sú Čechy.Na Morave bude mať Zeman nad 50.

Náhodný okoloidúci

Zasa tá naivná detská etymológia :)

slaven1

veru tak..

K Zemanovi:

PREZIDENTSKÝ DUEL na čínskom TV BARRANDOV (nevidel som)
https://www.youtube.com/watch?v=OJ2SIEvdbsI

http://tn.nova.cz/clanek/sledujte-prezidentskou-debatu-od-20-00-zive-na-... Zeman na Nove (tiež som nevidel)

Buheh

Nie som entomológ, ale zdá sa mi, že "ha-" je v tom ich semitskom jazyku čosi ako člen. Ak vieš menej naivne vysvetliť pôvod toho mena, tak sem s vysvetlením.

Náhodný okoloidúci

V slovanských a zvlášť vo východoslovanských jazykoch, kam patrí aj rusínčina, ale občas aj u etických Slovákov sú bežne rozšírené priezviská končiace na -in, napríklad Karabin, Pajerčin, Putin, Rasputin, Gagarin, Jeľcin, Stalin, Džupin... Niečo podobné sa nájde aj v južných jazykoch, napríklad ak sa chlapík volá Sava, tak príslušné privlastňovacie prídavné meno v srbčine nie je Savov, ale Savin, Savina.
Usudzovať na niečo podľa náhodnej povrchnej podobnosti môže byť zavádzajúce.
Ale ani ja nie som entomotológ. Som len predbežne opatrný.

Buheh

ja som to netvrdil stopercentne. Bola to len úvaha, podľa mňa pomerne logická.

Ale, konieckoncov, človek môže nejaké meno zdediť a ani nemusí patriť k etniku, z ktorého to meno vzišlo. A opakujem, aj keby bol čistokrvným členom obce, vôbec by to nevadilo – nie je dôležité aké gény človek má, ale aké sú jeho činy.

Náhodný okoloidúci

Ja viem, že jeho priezvisko veľmi zvádza k takýmto zjednodušeným výkladom :) Mne kedysi napadlo to isté a určite aj mnohým iným. Ale možno si pamätáš, ako slniečkoví novinári štekali a kvíkali, keď Štefan H. pripomenul Danielovi L. "vyvolený" pôvod.
A súhlasím aj s tým, že aj medzi "samovyvolenými" sa nájde dosť "sebanenávidiacich", ktorí sú úprimne na strane obyčajného ľudského dobra.
Takže myslím si, že túto problematiku môžeme uzavrieť a venovať sa aj iným témam, keď budeme presvedčení, že máme čo povedať.

Ľubov

Je to inak.Harabin môže byť Hara-bin,syn Harov. Ale naozaj je to jedno,aj tak ho všetci volajú Pišta Harabin.

Buheh,hlavne Ty len ostaň taký aký si,lebo potom infantilne tu budem pôsobiť už iba ja.-).Takto sme aspoň dvaja,ako v tej básni o Mechúrikovi: " A boli už dvojakí,veselšie leteli oblaky".

Buheh

to poteší.

nové