Technický upgrade a otvorenosť diskukusií

Ku zmene loga došlo aj pod vplyvom určitého technického updatu, ktorý prebehol (hurá, po dlhom čase :). Okrem toho, že sú teraz niektoré drobnosti bez problémov, otvorila sa znova možnosť diskusíí po jednoduchom prihlásení sa. Neočakávame nejaké široké diskusné fórum - to prenecháme populstickým portálom ako HS :) - ale možnosť vyjadriť sa k témam zvonku a pridať komentár, tu je znova pre každého.

Momentálne -máj 2019- je situácia až idilicky v pohode. Je to ale asi také hrozivé ticho pred búrkou - takže sa treba trocha pripraviť, nabrať dych a formu :-)
 
Dúfam, že sa tu podarí oživiť aj trocha prítok textov. Stále to ale mieni byť zamerané na domáce autorské texty. Síce sa zdá, že o plochej politike už je všetko povedané a jasné, ale azda sa podarí ísť aj trocha viac do hľbky. 
Aton

Ja tu mám opäť toho vlčiaka v logu, takže ste to navrátili, či len nejaký ťechňickíj lapsus? Ako mne sa ten pes osobne páči viac ako lev aj strom.

Norman

Asi to nejaký čas potrvá, ak samozrejme nevyčistíš keš na tvojom browseri. Neviem o nijakom inom mechanizme, ako by sa vrátil - ale ja už dnes verím, ž eje všetko možné :-)

Hej, ale nejde tu len o nejaký výzor, ten psík bol symbolom určitých vecí, ale iba s kontextom, takže vlastne nikomu nič nehovoril. Lev zas je , nech sa nik nehnevá, veru príliš český. Strom je výborný symbol, len sa musí grafika asi ešte trocha dotiahnuť.

Aton

s tým páčením psíka nad stromom myslel čisto tak povrchne, samozrejme čítal som predtým v článku ,,Strom", ako to je s kontextom psíka aj vysvetlenie k novému logu. A už sa mi to logo páši aj povrchne, ako na pohľad.

Ja sem nakúkam každý deň v podstate, takže som už videl zmenené logo, a potom včera zrazu opäť psík, tak preto som sa pýtal. Ale možno som bol vtedy cez mobilné zariadenie a máš pravdu že včera keď som prišiel cez prehliadač PC, tak tam bol ešte ten keš(neviem čo to je asi nejaká pamäť :) Či keš či nekeš, ten browser čo mám, ma už fakt oňdí, no vďaka môjmu lipnutiu na zaužívanom a rituáloch(ľahko si "ušijem" železnú košeľu) ho stále užívam...síce mám už rok nainštalovanú Operu, je tam len ako taká záloha heh.

Norman

je to jedno
A čo sa týka keše, máš to stále lepšie, ako ja, lebo ty si zákazník a len sleduješ, čo príde , a nečuduješ sa - ale našinec tam nahrá strom, všade mu to ukazuje, že je tam už strom, aj všetky možné tie keše akože vyčistí - a stále tam je psíček. To sa mi fakt dialo a teda poviem - nikde nie je viac mágie, ako v informatike, a špeciál na webe.
A o posratých browseroch a antivíroch ani nehovoriac. ja som počítače nenávidel už pred 30 rokmi, taký som ja bol pokrokový. :-)

Ema

Vyzerá ako na podkur. Jak od žida, ec chajim.

Nemá listy, chýba mu koruna. Tilia cordata, to je niečo.

Norman

ale strom života.
Je to symbol najstaršiej tradície.
Okrem iného: podľa mýtu boh Odin sa pribil na strom, kde spoznal konečnú pravdu. V týchto mýtoch je spojenie so stromom myslené splynutie so svojou (abstraktnou) nervovou sústavou.

Náhodný okoloidúci

Opadavé stromy na jeseň stratia lístie a vtedy najlepšie vidno stavbu koruny. Ktorý konár kam smeruje, s ktorým ďalším sa križuje. A za zelena vidno, ktorý konár je živý a ktorý suchý. Ovocinári o tom vedia svoje.
Ale aj korene sú dôležité. Ak stromu húsenice ožerú lístie, narastie mu nové. Ak mu odrežeš konár, miesto neho môže narásť nový, aj keď nie vždy na pôvodnom mieste. Ak strom zrežeš, niekedy aj z pňa vyrastie prútie, ktoré postupne dorastie na celý strom. Aspoň u listnatých to je tak. Ale ak zničíš korene, vtedy sa strom nedá zachrániť.

Ema

Horniny nemajú listy ani kvety, preto je kvitnúca lipa taká.. no, mystická.

Ale samozrejme chápem a akceptujem.

Ema

je akési povedomé

nové