Trikrát a dosť. Merkelová je vážne chorá, beštia musí odísť.

Dnes dostala Merkelová opäť záchvat triašky v Berlíne pri prijímaní premiéra Fínska Antti Rinneho.

Za posledný mesiac Merkelovú už tretí raz triaslo počas prijímania oficiálnej návštevy. Koľkokrát mala záchvat v súkromí si môžeme len domýšlať - to, že na verejné záchvaty reagovala relatívne chladnokrvne svedčí o tom, že je na ne zrejme zvyknutá. O to horšie.

Kedže Merkelka je ústredný kameň uprostred politickej konštrukcie dnešnej Európy, jej prípadné predčasné odstúpenie z postu by malo určite výrazný dopad na udalosti. 

Choroby parkinsonovského typu, neurologicky podmienené trasenia, sú prakticky neliečiteľné. Je ich množstvo typov a majú mnoho temných dôvodov, ani experti nedokážu nájsť konkrétnu príčinu pre ten ktorý prípad a urobiť predpoveď, ako sa taká choroba bude vyvíjať. Choroby dokážu byť síce tlmené a ťahať sa roky, ale určite neumožňujú prácu na čele politického aparátu. Všetko svedčí pre to, že Merkelka je definitívne odpísaná. 

Ak vo svorke krokodílov jeden prejaví slabosť, ostatní ho roztrhajú. Na druhej strane je možnosť, že ten prehnitý strannícky aparát, ktorý sa v Nemecku nazhromaždil, tá hromada darmožráčov a byrokratov, ktorých Merkelka chráni a spája, bude jej chcieť predĺžiť život vo funkcii za každú cenu - ako kedysi komunisti predlžovali funkčnosť Leonida Brežneva. Ten ale len nemohol hovoriť, netriasol sa. Budú Merkelku politici vláčiť ako vypchatý večný symbol svojej doby podlosti až do jej smrti?

Odpoveď je - nebudú. Hodia ju ako Morenu pri prvej príležitosti do Rýna.

 

nové