Usofili, ukrofili a lokálni otroci strýčka Sama

Aktuálna situácia, aby sme si rozumeli:

Proti sebe stoja dva egregory - USA a Rusko. Po ukončení studenej vojny zo strany ZSSR pred 30 rokmi ale nedošlo k mierovej koexistencii, aspoň nie natrvalo. Namiesto toho USA, možno navnadené aj krvou štátov východnej Európy, ktoré získali a vybrakovali tak ľahko, sa ako opitý upír vrhli aj na samotné Rusko. A keď strieľaním do ľudí na Majdane vyhnali Janukoviča z Ukrajiny, začali frontálny angrif na Moskvu.

Toľko história, a tú neoklamú. Americký obor sa kníše na hlinených nohách a preto robí zúfalé svinstvá. Zúfalé útoky na Afganistan, Irak, Líbyu, Sýriu vrcholia proxy vojnou s Ruskom.

Ale okrem faktov o tom, kto spôsobuje problémy, je tu otázka, kto USA ešte stále podporuje. V posledné dni som sa rozprával s viacerými ľuďmi, a to aj s takými, ktorým oficiálna denno-denná propaganda naozaj prenikla do ich obrazu sveta ako jediná pravda. Ako vidia oni svet?

 

3 body usofila

Základný faktor je ten, že ľudia posudzujú situáciu podľa pravidla: väčší pes jebe. Ľuďom sa v podvedomí rieši vždy problém: kde je na scéne aká významná sila, kde je nebezpečné zviera, kde je, naopak, kus žrádla. Toto prebieha v podvedomí, aj u súčasných ľudí, v nejakom zadnom mozgu u každého z nás.

Preto sa ľudia delia na usofilov a rusofilov jednoducho podľa toho, ktorá veľmoc má u daného jedinca lepší obraz o svojej sile a perspektívnosti. Usofili vám proste povedia: Amerika je oveľ a mocnejšia ako Rusko. Amerika má technologickú prevahu. A dokonca - Amerika má kultúrnu prevahu. Tri body usofila.

My sme tu na portáli Ameriku mnohokrt kritizovali, tak sa to spomínané vyzdvihovanie Ameriky našincovi ani veriť nechce, ale oni tomu naozaj veria. Veľká časť ľudí u nás žije v predstavách o USA z doby 70-tych či 80-tych rokov, keď sa k nám dostávali iba oslavné mýty o ich bohatstve a slobode. Tomuto hnoju veľká časť ľudí u nás verí (a obávam sa, že hlavne nové, školou výrazne zombifikované generácie).

Ćo sa týka prvého bodu: My vieme, že pravda je taká, že Amerika viedla vojny po svete a výsledky sú žalostné. Nedokázala svoje vojny ustáť ani vojensky, ani organizačne. Dokázala nakoniec premôcť svojich oponentov - ale boli to krajiny tretieho sveta (Afganistan) alebo druhého sveta (Irak a iné arabské krajiny). USA napríklad neuspela v konfilkte s Iránom - a určite to nebolo kvôli starosti o mier.

Čo sa týka druhého bodu, technologického primátu, USA ho už dávno nemajú. Ich čelné postavenie bolo dané importom mozgov, v samotnej Amerike je, napriek mohutnej propagande, výchova vlastných akademikov a všeobecnej intelektuálnej sily, dosť mizerná.

Tretí bod - kultúrna prevaha, škoda hovoriť. Prevaha Ameriky v "modernom" umení, hlavne hudobnom, bola daná zas len hospodárskou prevahou v biznise, ničím iným. Dobré je to, čo sa predáva, a to určuje biznis. Ale pod kultúrou chápu usofili aj samotné bohatstvo danej krajiny - Amerika je bohatá, je teda kultúrna. Títo ľudia musia uvidieť, že v USA je to z bohatsvom medzi ľuďmi už naozaj povážlivo zle. Krajina, ktorá chce byť jedna z najbohatších (a formálne na burzách, ktoré si ovláda sama si sama sebe napísala mnoho zelených jednotiek a núl, takže formálne je bohatá), tak táto krajina má doma naozaj nechutnú biedu, a to nie len miestami, ale naozaj v rozsiahlych poliach. Aj preto USA nie sú kultúrny vzor. 

Toľko usofília. Podmnožina tejto choroby je ukrofília. Je to v súčasnosti nekritické obdivovanie všetkého ukrajinského. Paradoxne sa kombinuje s rusofóbiou - to je ale taká kombinácia, ako obdivovanie kokršpaniela a nenávidenie foxteriéra (alebo naopak). Nenávisť, a zároveň nekritický obdiv k dvom stranám tej istej mince. Ukrofília je, samozrejme, vyvolaná momentálne občianskou vojnou na Donbase. Nevzniká ale samovoľne, je zámerne implementovaná americkým režimom (vládnucim v EÚ). Umelosť tejto choroby je jej najodpornejšia vlastnosť - pohľad na ukofila je naozaj odporný, tí ľudia sú umelo spracované zombie.

Zhrnutie: ľudia sú na strane Ameriky, kým jej veria. Kým sú presvedčení o jej sile a bohatstve. Pre toto, a pre nič iné.
Akonáhle sa ukáže pravda, akonáhle sa aj im ukáže bezmocnosť "všemocnej" Ameriky, odpadnú od nej ako sklamané zhnité hrušky.


Dopady na Slovensku

Slovensko je momentálne celkom v rukách proamerických fanatikov, takže aj propaganda veľkého bossa spoza oceánu je tu všadeprítomná. Naopak, povedať čokoľvek na obranu Ruska je takmer zločin - oficiálna stránka polície SR dokonca tak klamala občanov. Slovensko a Česko sa spomínajú po webe ako príklady rusofóbnych štátov. Tieto krajiny sú už na tom v tomto smere horšie, ako Poľsko.

Ale najhoršie je, ako všetci vieme, že túto totalitu, čo sa ťahá z Ameriky, tu lokálni gauneri chcú zneužiť na zavedenie policajného štátu, a doslovne chcú svoju politickú opozíciu zavrieť do basy.
Toto je tiež dôsledok chorobnej usofílie, ktorú dlhodobo šíri Amerika ako infekčnú chorobu. Ak by nebolo chorobnej usofílie, nebola by v takom hroznom stave ani vnútorná politika Slovenska. Všetko to má tento jeden začiatok

Ja zásadne odmietam byť vazalom amorálnej zločineckej Ameriky.
Zásadne odmietam, aby na Slovensku robili z ľudí tupých otrokov strýčka Sama - otrokov ekonomických, ale aj otrokov mentálnych. 

 

10
slaven1

Na čele s Lloyd Austinom boli skontrolovať či nevypadol z role, či má čo do nosa a tak..

https://t.me/s/newsfrontsk/7324

nové