Miro

komentáre

Miro

Niečo tu nesedí. Világi je Slovnaft, Slovnaft je MOL, MOL je vo veľkej miere napojený na Orbanov FIDESZ. A žeby práve FIDESZ podporoval týchto šialencov ktorý smerujú Slovensko úplne iným smerom ?
No jedine ak v Pešti dúfajú v rozklad slovenskej štátnosti a návrat Felvideku do Anyaország.

Miro

K tomu pôvodu. Samozrejme, oficiálne sa prezentuje tatarskym pôvodom, Ruskí konšpirátori v medziach dovoleneho môžu polemizovať o tom že je baškirskeho pôvodu ale všetci v Rusku vedia že je židovka. Ale samozrejme v Rusku je téma postavenia židov, najmä Ruského židovského kongresu tabu. Do toho šprtať nie je bez rizika.
Ono židia v histórii veľkej Rusi často robili "maskýrovku".
Očividné to bolo napríklad v dejinách Krymu keď veľká časť židovstva sa tvárila ako tatári. Ale to by bolo na dlho....

Miro

Len na okraj. Žiadne "protipatrenia" RF voči Slovensku neprijme. Tak ako prúdi ruská ropa do rafinérie Lukoilu v Bulharsku a odtiaľ nafta pre armádu UA, tak isto naďalej pôjde plyn a ropa do SR. Biznis si ruský židovský kongres nenechá kaziť. A chuj po nejakých mŕtvych ruských gójim.
Ak si niekto myslí že strany dobra a zla sú v tejto špinavej vojne priehľadné ako voda z Belej nech si dá studenú sprchu. ( teplá je drahá a zanecháva uhlikovu stopu).
P.s.
Tá židochazarka z ruskej národnej banky pred pár dňami vygrcala svoj globalisticky sen ako bude RF lídrom v zavádzaní digitálnej identity spojenej medziiným s likvidovaním hotovosti.
Toľko k "svetlej" budúcnosti v podaní čínskej dystopie šmrcnutej ruskými skúsenosťami s gulagu.

Miro

Ťažko niečo dodať. Vari len k tvojmu záveru. Predstava že nám budú vládnuť Maďari alebo Turci patrí medzi tie optimistické predpovede.
Ľutujem tých 10-20% konceptualne inteligentných obyvateľov Slovenska ktorým zničí budúcnosť stádo tupých oviec ktoré nechápe čo sa okolo nich a s nimi deje.
Nuž, ale nech sa deje vôľa Božia ako hovoril môj strýko, predseda OV KSS v malebnom mestečku na slovensko/maďarskom pomedzí.

Miro

Najnovšia verzia - že vraj infarkt. Od zápalu pľúc dosť veľký "skok".

Miro

Odporučam knihu "Kagan a jeho bek". Mnohé nám objasní zo Stalinovej éry. Kniha sa dá ešte vypátrať.

Miro

Keď tak pozerám tak priemerný plat lekára v HU s cca 10 ročnou praxou (atestácie?) j zhruba dvojnásobok priemerného platu. Takže nič nad štandard. Ale podobne je to v celej EU. Lekárske povolanie nie je nič extra ak teda nerátame "špecialistov". ( ešteže to polovička nečíta ) Ono to platí všade kde je systém všeobecného zdravotného poistenia. Ale v takých USA je to úplne o inom. Napríklad na opravu zuba si môžte rovno brať ďalšiu credit card a užívať si American dream.

Miro

Pád sa blíži a bude to bolieť ...

https://www.michalapetr.com/

Miro

Nemajú kam. Do kameňa vytesat. A možno to aj pochopili...konečne.

Miro

To "počkaj na konci" povedz tisícom rodín čo zbytočne prišli o synov vďaka totálne idiotsky vedenej vojenskej operácii zo strany Kremľa. A to nie sú moje výlevy ale v RF už verejne priznaný fakt.
Otázka ako to Vovka ustojí lebo už aj jeho najvernejší majú toho dosť - viď posledné vyhlásenia Prigozina, Kadyrova, Podoljaka.

A už aj Kremeľská trúba Pjakin bije na poplach. Ten má ale samozrejme univerzálneho vinníka - piatu kolónu.
.

Miro

Bohužiaľ, toto je výsledok ruského vedenia tejto operácie, teda aspoň prvých skoro osem mesiacov. Rusko ukázalo slabosť a to v očiach anglosasov znamená jedno - výzva na útok.
Tí slávni ruskí "konceptuáli" ktorým na svete páru niet by aspoň túto základnú poučku mohli ovládať.

Miro

Zaujímavé že o legalizáciu vzťahov bojuje komunita ktorá je preslávená svojou promiskuitou. Aj v "progresívnych" krajinách kde im toto umožnili tento inštitút využíva minimum "radiátorov" ( už neviem ako byť politicky korektný, nerád by som sa dotkol ).

Miro

Nič v zlom, ale si vedle jak ta jedle. Ten nešťastník sa nerozčuloval nad "vymoženosťami" liberalnej demokracie ako napríklad zabezpečenie jednoduchého bývania = na krku s celoživotným damaklovým mečom
v podobe hypo ktorá ťa pri vážnejšom životnom "karambole" môže priviesť pod most ( ak tam ešte bude voľný flek) .
Ten nervovo labilný kus mangalice dostával hypertenziu z toho že systém mu nezabezpečil istotu toho že sa môže olizovať s podobným prerasteným kusom slaniny niekde na verejnosti bez rizika nejakého to opľutia, prípadne výchovnej facky. U neho na "základné" istoty sere pes....asi mamahotel.

Miro

Nie. Nie je to len tvoja špekulácia. Prečudesné veci sa na Slovensku začali diať po príchode "expertov" na PSYOPS operácie od "transatlantického" spojenca. Samozrejme, s bohumilým cieľom - bojovať proti hybridným hrozbám. Vrabce čvirikaju že sú usadený v centre kde sa zrodila idea slovenskej štátnosti - v Martine. Aká irónia. Tu asi aj zanikne.
A treba zablahoželať naraz "prebudenému" SMERu za ktorého vlády títo nežištný priatelia k nám prišli.

Miro

Pri romantickom parku na juhu Košíc je pomerne veľky penzión ktorý už pár rokov je obohnaný "tajomstvom". Okná väčšinou pod roletou, okolo v pravidelných intervaloch krúži nejaké auto. Barčianske vrabce čvirikajú niečo o afganských kadetoch z leteckej školy v KE. Pôvodne mali posilniť "afgansku" armádu ale po zdrhnutí jej sponzorov sa možno hľadá ich nové využitie.

Miro

Pri romantickom parku na juhu Košíc je pomerne veľky penzión ktorý už pár rokov je obohnaný "tajomstvom". Okná väčšinou pod roletou, okolo v pravidelných intervaloch krúži nejaké auto. Barčianske vrabce čvirikajú niečo o afganských kadetoch z leteckej školy v KE. Pôvodne mali posilniť "afgansku" armádu ale po zdrhnutí jej sponzorov sa možno hľadá ich nové využitie.

Miro

Ukáž mi jeden prípad, ktorému za Smeru dodrbali prach, koho hodili do väzby, kto zomrel vo väzbe, advokát, politik, policajt(!!).

Nechce sa mi hľadať ale jeden prípad ( aj keď neskončil smrťou) otrepali Kalimu vo Infovojne. Mlčal ako zarezaný. Nakoniec sa vykoktal že ako minister aj tak nemal právomoc zasiahnuť.
O tom že Smer oproti tejto psychodely bande bol vzor cnostnej vlády sa nehádam. Ale ani ja sa v súťaži hádzania šípok nebudem porovnávať so slepcom.

Miro

Konkretne súdruh Blaha by mal v tomto prípade držať jazyk za zubami. A to v kontexte vyjadrení jeho " capo tutti capi" - Fica.
Súdruhovi v jednom rozhovore uletelo - ," špeciálny súd a špeciálnu prokurátoru v prípade víťazstva vo voľbách SMER nezruší ale zbaví ju gangstrov" ( ten záver mi uletel, ale bolo to niečo podobné).
Jasné, chápeme. Gangstrov šéfa z viedenskeho ústavu vymeníme za svojich gangstrov.
Congratulations pre všetkych čo zo zúfalstva chcú zas voliť súdruhov z NSD. .pardon, SMER - SD.

Miro

Škoda že tvoj optimizmus nezdieľajú aj Rusi. Už sa otvorene hovorí o diverznej akcií. Na Kryme sa má zaviesť stav "teroristického" ohrozenia. A s tými "len vybitymi oknami" si dosť mimo realitu. Minimálne je to blamáž ruskej kontrarozviedky.

Miro

Ta láska možno bude mať hlbšie korene.....

Lech Walęsa (Lejba Kohne),Tadeusz Mazowiecki (Icek Dikman), Bronislaw Geremek (Berela Lewartow), Leszek Balcerowicz (Aaron Buchholz), Alexandr Kwasniewski (Izaak Stolcmann), Leszek Miller, Adam Michnik (Aaron Szechter), Józef Oleksy (Szymon Buchwio), Jaroslaw Kaczynski (Benjamin Kalkstein)

Miro

Ten okrajinsky pošuk zabudol že sa nemusí nikomu vyhrážať. Však plynovod aj ropovod ide cez UA, čo im bráni vypnúť ho , keď už tak veľmi chcú zabrániť "financovaniu vojny" ?? Alebo im ide len o vyrábanie bordelu, vyvolávanie konfliktov v EU, skrátka jej "ukrajinizácia" ?

Miro

Musím ťa sklamať. Vovka na zdesenie ruskej verejnosti oznámil že ak sa Azovci skrývajuci ako potkani v podzemí oceliarní vzdajú, bude s nimi zachádzané ako s vojnovými zajatcami. Takže akosi tie reči o tom že budú pokladaní za teroristov sú preč. A to podľa informácií je tam "elita" náckov ktorí sa podieľali na odeskom masakri - akcia známa pod názvom "zápalná obeť".
V počínaní Kremla v tejto vojne je veľmi veľa otáznikov ...

Miro

Akože nemá čo ponúknuť ? Chaloši cítia tep doby a vytiahli ozaj aktuálnu tému, nič iné dnes ľudí netrápi.
V časoch nacifikacie Európy, a to najmä jej východnej časti, v časoch vyťahovanie banderizmu a iných pohrobkov nacizmu z hrobu , niet nad nápad začať riešiť "zločiny partizánov". ( Niežeby nejaké neboli).
Skrátka , ozaj niečo čo národ potrebuje akútne riešiť. Keď som to uvidel na Kulturblogu, spadol mi dekel.
Takže aj Republika ukazuje že je len spolok infantilnych pubertiakov.

Miro

S tým Kollerom to bolo "velke nedorozumenie". Má totiž menovca - Kollera, tiež analytik ale zo sorošovej stajne.
Niekto to telke poplietol - možno omylom , možno nie. Ale Martin Koller už mal v mainstreame istý čas zaracha.
Z tohoto vystúpenia bol v ČR celkom cirkus.

Miro

Ďakujem za lichôtku. Nemám do 40. A darmo to zľachčujes trápnym pokusom o "iróniu"
Je naozaj konečná. Minimálne pre dve-tri generácie. Oproti tomu čo nás čaká bol žalár národov - Rakúsko -Uhorsko , božím požehnaním. A k tvojim faktickým nepresnostiam .
GR nemôžu odvolať, bola by potrebná ústavná väčšina , ktorú už fakticky nemajú( a aj to by nemuselo stačiť - viď rozhodnutie US v prípade referenda, podľa ktoreho ustavní činitelia majú " nárok" na svoje funkčné obdobie. ( To sú tie rozhodnutia ktoré autorov časom kusnú do vlastnej riti.)
A čo sa týka tvojho "rozloženia moci", nuž áno, charaktery sa formujú v ťažkých časoch a nie keď je pohoda. Skrátka, keď na to nemám, nechcem riskovať svoju kariéru, ohroziť svoj život, tak jednoducho takú funkciu neberiem. Je to chlapský prístup na rozdiel od detinských výhovoriek. A z čoho sa úplne dvíha žalúdok, GR nemal ani toľko cti aby rozhodol, mohol to aspoň prekvalifikovať na vyzradenie daňového tajomstva. Odpadol by problém "zločineckej skupiny" a tým aj príslušenstvo Špeciálov. Ani na toto nemal odvahu. Takýto ľudia sú tragédiou v zlomových časoch ktoré žijeme práve preto že vytvárajú ilúziu že rozhodoval niekto, kto je stále nestranný a nemožno ho priamo spájať s režimom.

Miro

A je rozhodnuté. Generálny prokurátor sa posral. Jediný mohol zabrániť uväzneniu Fica tak radšej delegoval túto kompetenciu nejakému nadrzanemu trtkovi z Gestapa ....pardon , Špeciálnej prokuratúry.
Takže Fica odstavia. Ktohovie ako to dopadne, či to nedá na Lučanského. Taký baypas veľa veci by vysvetlil a "ospravedlnil".
Obávam sa že je konečná. Aspoň na teraz. V tomto národe niet už žiadnej sily ktorá by zabránila nástupu ZLU. A kalich horkosti si budeme musieť vypiť do dna.

Miro

Áno. Tie fámy o raji v prvej ČSR stále pretrvávajú, ba až naberajú na intenzite. Skratka rodí sa nová "urban legend". Skoda že pamätníci ( ako aj moje dedko) vymierajú.

Miro

Neviem prečo máš potrebu klamať. Mne je Kellner ukradnutý. Iste to nebol žiadny svätec ale v tom hnoji čo sa tu objavilo po "plyšáku" ,bol skoro ako matka Tereza.. Klameš minimálne o tom tunelovaní fondov. PPF bol jeden z mála fondov kde malí akcionári neboli , pardon, ojebaný.
Čo sa týka splátkových spoločností a následnej exekútorskej nirvány, to primárne tiež nie je jeho problém a zásluha. Jednoducho nastúpil turbokapitalizmus a ovce mali dojem že so splátkovým kalendárom sa prebojujú až do raja.

Miro

Neviem prečo máš potrebu klamať. Mne je Kellner ukradnutý. Iste to nebol žiadny svätec ale v tom hnoji čo sa tu objavilo po "plyšáku" ,bol skoro ako matka Tereza.. Klameš minimálne o tom tunelovaní fondov. PPF bol jeden z mála fondov kde malí akcionári neboli , pardon, ojebaný.
Čo sa týka splátkových spoločností a následnej exekútorskej nirvány, to primárne tiež nie je jeho problém a zásluha. Jednoducho nastúpil turbokapitalizmus a ovce mali dojem že so splátkovým kalendárom sa prebojujú až do raja.

Miro

Aké to náhody.

7. marca zomrel pri havárii presne tohoto typu helikoptéry šéf, majiteľ francúzskeho koncernu Dassault (ikona francúzskeho priemyslu) - Oliver Dassault.
Vina ?
Dovolil si podpísať dohodu s Huawei o vybudovaní cloudovej siete pre celý koncern. Tento databázový systém spája aplikácie pre letecké simulátory pre stíhačky, systém riadenia obchodu a starostlivosti o zakazníkov. Od r. 2018 beží celá infraštruktúra Dassaultu na serveroch Huawei. Firmy rokovali pritom o dalšom rozvoji spolupráce. Predpokladá sa že aj vo vojenskej oblasti.

O dvadsať dní zomiera český miliardár ktorého aktivity sú zamerané najmä ruský a čínsky trh. Zomiera pri havárii toho istého typu vrtuľníka.
Vina ?
Kellner chcel budovať 5G sieť pre svoj telekom biznis CETIN (O2) na technologiach Huawei. Po zásahu ambasády nakoniec ustúpil. Naoko. Začal pripravovať predaj firmy cez burzu.(priamo to nešlo, kvoli možnemu zásahu ambasády) Hádajte kto mal byť kupec. Ano, Huawei.
Nato Kellner zomiera.

Nie, anglosionistická hydra na náhody sa nespolieha....