Smer SD - zatiaľ najväčšie sklamanie

Pozeral som poslednú Ficovu tlačovku o PVV a Matovičovi. Dojem? Žiaľ, zase zlý, ešte horší ako pri predošlej. Je mi ľúto vážení, ale z Fica sa naozaj stáva obdobný posadnutý magor ako je Matovič a Mečiar. Na tlačovke bolo z 38 poslancov Smeru 19 a chýbal Pellegrini a všetci jeho ľudia (Raši, Sáková, Eštok, Laššáková, Žiga, Ferenčák, Kmec - z tých o ktorých sa vie, že berú za šéfa jeho, nie Fica). 

Som znechutený, celým Smerom, kde sa teraz schyľuje k bratovražednej vojne. Mám veľké pochybnosti aj o Pellegrinim a pôvodne som chcel písať o tom, ako by sa mali snažiť udržať v nejakej forme tandem Pelle - Fico. Ale po tejto tlačovke tvrdím: Pellegrini so Sákovou nech sa radšej zbalia a vybudujú niečo vlastné, ako by mali robiť handry patetickému zurvalcovi. Mňa by zaujímalo, čo Ficovi v strane ostane, keď vykopne "slniečkarov"? Samozrejme okrem FB grafomana Blahu a starých páprdov, o ktorých nikto nič nevie a ktorí tam Ficovi slúžia len na stláčanie gombíkov. Hej, s tými určite toho psychopata z Trnavy porazí a Smer vyhrá voľby, ako sa dušoval teraz na tlačovke. :-)

Róbertovi Ficovi by mala patriť vďaka Slovákov za jeho boj proti neoliberálnemu dzurindizmu a snahu neísť v domácej politike do zbytočných extrémov a udržiavať istý sociálny zmier. Áno, bol to na slovenské pomery výnimočný politik a geniálny stratég. Správne píšem -  bol. Čo sa mu podarilo za posledných 5-6 rokov s výnimkou toho, že dokázal ukecať Bugára a Prochádzku do vlády? Nič, všetko samé prehry a samé prúsery. On je už len tieňom politika, ktorým býval.

Dnes to Fico už jednoducho nezvláda, nezvláda to, lebo psychotický šuflikant z Trnavy ho plánuje kriminalizovať (dnes sa mu to hovädo vyhrážalo NAKO-u) a vo vnútri strany nezvláda Pellegriniho. Čo čakal? 

Smer dnes označujem za najväčšie sklamanie. A hovorím si, že som to predsa len mal radšej hodiť tej LSNS. To sú síce, na rozdiel od smerákov, celkom neschopné bomogá, ale aspoň držia spolu. :-) 

 

 
afinabul

Fico: „Odmietam akékoľvek prejavy slniečkárstva v SMERe.“ Svojej funkcie sa zrejme nevzdá, a pustil sa aj do Matoviča: „Je to premiér Cigánov“
https://www.hlavnespravy.sk/fico-odmietam-akekolvek-prejavy-slnieckarstv...
Antisemitizmus podľa USA
https://www.youtube.com/watch?v=J2NtDN9ipmo

Norman

Nuž, sú to stále tie isté slabosti. Politika je aj o inom, ako o médiach,ale z polovice je hlavne o tom. A Fico stále nevie vytrieť podlahu s tými prestitútskymi švábmi, čo tam na neho vykrikujú. Negatívny dojem vzniká aj z toho, že nie je schopný sa vysporiadať ani s tým odpadom.
To, že sú média evidentným nástrojom politiky, ešte aj takto, fyzicky,na tlačovkách, je na zamyslenie. Ja pripomeniem po tisíci ráz, že je to výsledok toho večného dobrosráčstva, ktoré v našich končinách stále ešte zaplňuje ulice ako vyliata kanalizácia.

Fico je stará škola. Nikdy nebol až tak rafinovaný a prefíkaný, mal ale pozitívny program strednej cesty. Technika politiky je ale iná, ako sa ju on naučil pred 30 rokmi v SZM. Vždy mal zlú taktiku a lepšie ciele - a to sa vyvažovalo. V opozícii to ale nebude stačiť.
Stále je ale možnosť, že sa dá na TVRDU cestu. Vrelo mu to odporúčam, ale nielen jemu, všetkým.

Norman

Reagoval Pellegrino na ten šuflík s jeho údajnými krámami? Kopol si riadne do Matoviča?
Som nezachytil, len sa pýtam.

Ľubov

blog americkej ekonómky Gail Tvrrbergovej. Trocha som sa začítala do automatického prekladu,
https://ourfiniteworld.com/2020/03/31/economies-wont-be-able-to-recover-... a (možno sa mýli)pochopila somz toho,že jedinec bude odteraz bytostne potrebovať v l a s t n ý štát so všetkým,čo k tomu patrí,s armádou,ktorá bude chrániť potravinové zdroje predovšetkým.
Sumár je teda neveselý,svet je naozaj v sračkách. Ide do tuhého.
V tomto konflikte Fico-Pellegrini budem fandiť Ficovi. Čistý inštinkt,nič viac,nič menej.

Roland Edvardsen

Tu nejde o to "fandiť" konkrétnej osobe, ale pochopiť , ako treba správne postupovať. A aj tak, aby strana mohla byť opäť takou relevantnou silou akou bola pred Matelkom. Pripomínam, že Matelkovi také AKO teraz namerala 30%. A on môže prežiť vďaka "leboficizmu", ktorým je Slovensko kompletne zamorené, ešte dlho.

Fica bez Pellegriniho bude čakať potupný osud Mečiara. Ak si myslí, že ho nacionalisti začnú hromadne voliť, lebo bude napodobňovať Kotlebu, tak je na omyle. On nikdy nebude v tomto autentický ako Kotleba či iní ľudia vzišlí z proti-systému. Budú mu už donekonečna vyčítať, že na budovanie "čisto ľavicovej strany" tu mal predsa viac ako 12 rokov. A čo robil? "Budoval" ju s takými ako Počiatek, Glváč, Lajčák, Korčok, Beňová...

Ľubov

Toto všetko by som mu odpustila,keby sa ešte raz nadýchol a ak má odísť,nech odíde stredom:založiť novú autentickú ľavicu,kde by časom mohli vyrásť nové osobnosti z mladých. Všetok odpad von. Áno,potom naozaj nech už je za oponou. Ale tento boj s propedofilnými médiami musí začať on. Pellegrini to nebude,toho skôr vidím ako takého pekného a vlažného.

Tak a zas musím citovať jeden klasický kúsok z Biblie,ktorý sedí:" Ty nie si ani horúci,ani studený,ale vlažný,pre ťa vyplúvam zo svojich úst." Dobré,nie?

Ak nebude R.Fico konečne veľmi studený,alebo veľmi horúci,už nám nepomôže.((. Potom stratí túto poslednú šancu.

ps.Apropo,čo hovoríš na Danka? Pozastavil si členstvo,veľmi dobre,už sa zrejme špekuluje o novom predsedovi.

Roland Edvardsen

Fico už na zakladanie novej strany nebude mať energiu. On buď odíde do dôchodku, alebo si Smer zoberie do hrobu obdobne ako Mečiar HZDS. A ak by teda aj založil niečo nové, potom bude lepšie, ak to bude riadiť za oponou, nie verejne, ako tvár strany.

Ľubov, je naozaj zbytočné fantazírovať. Situácia so Smerom a národnými stranami je najhoršia za posledných 10 rokov. Smer je ťažko demoralizovaný, SNS a Vlasť v stave klinickej smrti, no a LSNS sa len tak potáca, začína byť nevýrazná (holt, korona spôsobila aj to, že nemôžu robiť hlučné zhromaždenia, kde sa mohli napr. hádať so slniečkármi). Táto scéna bude potrebovať hĺbkovú reštruktualizáciu - a aj s novými ľuďmi.

Čo hovorím na Danka? Nič iné mu aj tak nezostávalo. Je mi ho ľudsky ľúto (aj keď si z časti môže za to aj sám), lebo v politike stále sú väčšie svine, ktoré by si zaslúžili takto potupný koniec.

Náhodný okoloidúci

Mne Danka nie je ani trochu ľúto, práve on potopil SNS svojou neschopnosťou, podliezaním sionistom a kydaním na iné národné strany. Danko nie je schopný sebareflexie. SNS pod jeho vedením mala v rukách školstvo aj poľnohospodárstvo, nebola schopná nasmerovať školstvo k skutočným potrebám Slovenska ani začať pracovať na potravinovej sebestačnosti. A k tomu tie nešťastné stíhačky od "zaokeanskogo partňora" - aj obranu mala SNS. A dvojtvárny Danko si chodil pre pochvaly do Moskvy. Ľúto mi je SNS ako strany a schopných jednotlivcov v nej.

Roland Edvardsen

Toho sme tu tiež už rozoberali. Veď áno, mnohé pokašľal, ale nemôžeš opomínať i faktor nenávistných médií. Matelko vyplakáva ako mu médiá nakladajú, a pritom sa to vôbec nedá porovnávať s tým, čo robili Dankovi. A treba tiež spomenúť, že na začiatku to bolo inak: dokázal SNS povzniesť z popola a zatraktívniť natoľko, že sa dostala do parlamentu, že zaujala aj mladých a istý čas atakovala 14% v preferenciách. Danko pôsobil ako mladý, svieži, dynamický politik, aj ženám sa páčil (počas vláde však hrozne pribral) a začalo sa o ňom hovoriť ako o budúcom premiérovi. Po Slotovi jednoznačný pokrok. A korpo splaškom sa to veľmi nepáčilo. Ale po tých nešťastných výložkach sa však niečo stalo, on akoby bol vymenený, začal robiť jednu hlúposť za druhou.

Skús nám vymenovať tých iných schopných jedincov v SNS. Ja to teraz nerozporujem, fakt ma zaujíma, kto by mohol mať podľa teba potenciál.

Náhodný okoloidúci

Schopní v SNS sú napríklad Paška a Zelník, ani Farkašovský nezaostáva, ako novinár má v médiách výhodu znalosti prostredia a metód, ale priznávam, že ani jeden z nich nie je natoľko charizmatický, aby pritiahol masy. A ako pozerám kandidačnú listinu, väčšinou sú to starší ľudia alebo v strednom veku. Aj v SNS chýba generačná obmena.
A treba priznať aj to, že väčšina členov SNS a dokonca aj poslancov je prakticky neviditeľná. To už aj členovia a poslanci ĽSNS sú viditeľnejší a známejší.

Ľubov

To je vcelku jasné. Ale medzitým sa rozohráva aj iná hra,s Kočnerom.Akosi jeho obžaloba z vraždy Kuciaka škrípe.
Uvidíme,ako to nakoniec skončí,psychologička odhadla jeho iq na 131.
Občas ma napadne taká neštandartná myšlienka,že je v skutočnosti nevinný.Lebo motív,ten motív....dva mesiace to išlo do stratena pre koronavírus,uvidíme. A Vasky sedí tiež.

Roland Edvardsen

To vysoké IQ trochu rozporuje to, čo sa tvrdí o jeho konaní. Človek by predpokladal, že niekto tak inteligentný by sa dával väčší pozor, nebudil by taký rozruch okolo seba ako Kočner. Ale tiež platí, že IQ nie je všetko a do hry vstupujú aj iné osobnostné vlastnosti.

Roland Edvardsen

Tu nejde o to, že zvoláva tlačovky, ale konkrétne o to ako on na nich pôsobí a čo mu to spôsobuje. Jeho sa už dávno tie presstitútske svine neboja (lebo vedia, že on konkrétne sa už k exekutívnej moci nedostane, nebude už ani premiérom, ani prezidentom, možno ani ministrom), ale smejú sa z neho, v Nku a inde otvorene píšu, že čím viac takých tlačoviek, tým lepšie. Matovič môže byť spokojný - rodí sa mu obdobný vyplakávacii konkurent. On je sám voči sebe kontraproduktívny.
Je už podľa mňa jedno či sa vydá on kokrétne na tvrdú cestu, ak to nespraví rafinovane, t.j. že ho nebude vidieť. On už politicky presluhuje a málo ľudí ho berie vážne. To jeho presluhovanie by sa nemuselo kritizovať, ak by dokázal mať za posledné roky nejaký výtlak, nejaké pozitívne výsledky. Žiadne nemá, naopak samé prepady - komunálky, eurovoľby, voľby do NRSR, prezidentské, jeho inštinkty ho zradili aj pri voľbe ústavných sudcov, všade. Samozrejme, že je to aj dôsledkom spackanej mediálnej oblasti, ale aj to ide na vrub jemu - že, keď vládol sám neporiešil nejako médiá, obdobne ako Orbán (ešte aj taký Šimečka písal, že mohol to spraviť a dobre pre neho, že neurobil, že vraj aspoň niečo pozitívne z jeho pohľadu :-)). A taká príležitosť akú mal Fico (vláda 1 strany) sa asi tak skoro opakovať nebude, to bolo výnimočné obdobie.

Roland Edvardsen

Inak len pre zaujímavosť, tu je pekné zhrnutie Ficovej kariéry a éry s tými najpodstatnejšími momentmi. Celkom fajn sumár na čítanie a pripomenutie si niektorých okamihov. https://snn.sk/news/zeby-sa-blizil-koniec-ficovej-ery/

Norman

No práve, bude tam 32 rokov, či koľko to tam zrátal.
Pýtať sa na koniec éry je ako pýtať sa u 90 ročného, či už sa mu neblíži koniec. Aj poslednný debil vie, že večne tu nebude.

Mečiar bol pri moci krátko a rýchlo o ňu prišiel, Fico už len svojou dlžkou doby pri moci je fenomén - to je ako Kohl v Nemecku, alebo podobne. V pohode úspech, na jeden život stačí. Chcel azda ešte niečo? Heh. A čo? Prezidentúru? Kľud, to je ešte stále v hre, len pokoj.

Ja fakt neviem, prečo je taký nasrdený. Teda viem - lebo je v podstate slniečkár, a ako Matovič aj Fico chce, aby ho ľudia mali radi :-) Neviem, je to tým, že nedostali v detstve lásku, alebo jej naopak dostali priveľa a sú rozmaznaní ? Fico by mal teraz chodiť a usmievať sa, vysmievať sa im, mal by ich mať v riti, mal by ich nonšalantne ale tvrdo posielať opakovane do piče ( musel som použiť až tak dôrazné slovo, lebo až tak by to mal robiť ).
Fico v skutočnosti VYHRAL - povedzte mu to už konečne niekto, nech sa netrápi.

No dobre, prišiel o byt a tie iné veci - nuž ale to je život, to nie je o hmotných kravinách.

Norman

Veď ja som tu minule sám dal článok o tom, že Fico nie je vo forme (a starými cestami to určite nepôjde).

Ale "smiech" je štandardný nástroj talmudistov - vždy používajú psychologický nátlak. Tento druh výsmechu je ukážkou ich infantility a skôr tá je na smiech.

Fico je slabý, ale neviem, kto ho berie a neberie vážne. A čo berú vážne?
Trubana? Beblavého? Kisku? Kto berie vážne tieto hovná slovenskej politickej scény?
Ja len kvôli tomu, že anglosionizmus je naozaj na ceste rozpadu a je to na jeho otrokoch aj v mnohom vidno. Vojna je svinstvo, nik neodíde bez zranenia a strát, na konci každý vyzerá ako mrtvola.

Matovič, Kolar, Sulík a zopár zľaknutých odiotov okolo nich. Je to ako s tým pohárom - patrioti sú polomrtvi, globalisti ale sú tiež polomrtvi - ktorá polovica je väčšia :-)

Fico je proste starý hlavne svojou prítomnosťou na scéne. Ale zas čo má robiť - UTIECT nie je riešenie! Ja dúfam, že príde na chuť tomu rozdať niekoľko úderov.

Roland Edvardsen

Utekať nie, ale treba si lepšie premyslieť kroky, aby si nepriateľovi neukázal slabiny.
No, anglosionisti sa formálne tvária, že berú Trubana, Beblavého či Kisku vážne. :-) A istá časť natvrdlej populácie im to žerie. Je to stále dookola ten istý problém: ako zlomiť tento ich mediálny monopol? A Fico sám o sebe to dnes nedokáže, to je jasné.
Ja tiež neviem čo ako bude, čo presne robiť...Pre začiatok by Smer a LSNS asi mali hľadať k sebe cestu, nejaké náznaky tam už dlhšie sú, si všimni, že už dlhšie na seba neútočia, napríklad.

Norman

že to vidíš s Ficom dosť čierne. :)
Ale nehýbe sa to k lepšiemu, ale ani k horšiemu. Ja by som figúru Fica nevyhadzoval do starého železa. Vieš, ako v šachu - len nech tam je a plní svoje hrozby :)

Nuž ale je jasné, že nás už tento Smer nemôže nadchnúť. My sme mladí a dynamickí ... nooo ... veľmi mladí a dynamickí, inteligentní ( hm, nemám manickú fázu, naopak, ale preto tu povzbudzujem, aby som sám seba povzbudil :). Teda - Smer/Fico sa nezlepšil keď bol pri moci - ale stále je šanca, že bude ŠKODIT správnym smerom, keď bude teraz robený tlak na neho.

Ale to je jedno. Vidím to tak, že prídu nové doteraz celkom alebo relatívne neznáme ksichty. Ja som optimista. Takí, čo sa nezakecajú.

Roland Edvardsen

Hej, vidím to s Ficom čierne, ale je možné, že to je skreslené aj mojím vekom. Ja som generácia, ktorá bola takpovediac odkojená nadávaním na Fica. Ja osobne som bol síce voči tomuto imunizovaný, ale tiež som mal isté obdobie, kedy som bol "AntiFico" (preto som ho v. r. 2014 ani nepodporil v 2. kole prezidentských volieb).

Ale Fico má stále určite väčšie šance niečo ešte spraviť, než dajme tomu niekto taký ako Harabin: https://www.youtube.com/watch?v=R0jCj95RQIw&t=149s Schválne ho sem hádžem, aby sme pochopili ten rozdiel medzi vyhoretým politikom, ktorý však istý limitovaný potenciál stále má, a kompletným lúzrom.

Ľubov

Tento fenomén nechápem. Je dosť šokujúce,keď 12 ročná sestrina vnučka, povedala ,že Fica treba obesiť.
(nie predo mnou,pred svojou mamou,vraj to v škole všetci hovoria).
Ale mám aj kamarátku,ktorá povedala zas jednou vetou:" Nikdy som sa nemala lepšie,za všetko zlo môže Fico".
Naozaj za všetkým je práca médií,alebo je v tom ešte niečo iné,nerozumiem,prečo až taká nenávisť.Starí,mladí,nikto nie je imúnny. Mám problém s Miklošom,Dzurindom,dobre,to je tam už navždy-Juhoslávia,nech sú prekliati,ale to s týmto fenoménom,tejto patologickej nenávisti nemá nič spoločné.
Sám si spomínal,že v robote si sa s tým tiež stretol. Čím si to vysvetliť?

Roland Edvardsen

Áno, presne o tom píšem, to sa vám snažím vysvetliť: že časť našej krajiny je nakazená touto šialenou, nepochopiteľnou nenávisťou voči Ficovi, ktorá mu bude zväzovať ruky viac ako iným. Presne poznám to, o čom píšeš, ľudí, ktorí želajú Ficovi bolestivú smrť a chytajú nervové záchvaty už keď ho vidia alebo počujú. Je to ochorenie Slovenska, na ktorom dnes stojí a čerpá silu aj Matovičova vláda.

Norman

Ten tu bol, odkedy Fico založil Smer a ten dosiahol nejaké prvé výsledky. Veď to už je starý vtip: ak by Fico ako Kristus chodil po vode, aj tak by noviny napísali: "Fico nevie plávať".
Oni sa dnes snažia zhodiť na Smer všetku vinu a chyby ich kasínového kapitalizmu.
Ale antikampaňe majú svoje nevýhody - ja to ako kolísanie, po čase sa to prehupne naspäť a z odsúdeného je nový spasiteľ. Je to častý prípad.

Zas by som pripomenul staré dobré: nech nenávidia, len nech sa boja.
:)

Kedy konečne všetky patriotické politické sily pochopia, že absolútne potrebujú média, ktoré sú základná zbraň v modernej politike. Ináč budú ako ovce idúce do boja bez nabitej zbrane. Ináč sa budú musieť neustále len schovávať a báť.

Náhodný okoloidúci

Vieš, Ľubov, ľudia Ti odpustia všeličo, ale nikdy Ti neodpustia úspech. Čím väčší úspech, tým väčšia závisť a nenávisť neúspešných.
Ale Fico ako umiernený vlastenec je predovšetkým nežiadúci pre globalistické kruhy, to je ďalšia príčina nenávisti voči nemu šírenej médiami.

Norman

To nie je o tej nenávisti voči úspechu, veru nie. To je hlavne a priam jedine o tom druhom - o nenávisti globalistov voči aj umierneným patriotom (v prípade Smeru dokonca veľmi umierneným patriotom).

Veď si uvedomme: v stovkách inštitúcií, mimovládok ale aj podnikov sedia po peniazoch nadržaní proglobalistickí poskoci a samozrejme, je im stále málo, čo dostávajú. A ich zahraničné vedenie proste opakuje výhovorku: "nedá sa dať viac, lebo Fico". A tak títo poskoci, tieto podradné ľudské bytosti vidia ako zábranu dostať sa k peniazom Fica - a preto ho úprimne nenávidia.
A to sa zámerne a mediálne ešte aj šíri. Ale tá základná nefalšovaná nenávisť pochádza z tohoto - Fico sa im úprimne zdá byť ten dôvod, prečo ich anglosionistické štruktúry nezobrali akosi na svoju úroveň.

Pritom je to taká triviálna lož. Ale všetci tí Havrani, Hvoreckí, Šeligovci a tisíce iných anonymných frikulínov sú tak sprosti, doslovne a v plnom zmysle toho slova neinteligentní a neskúsení, že im túto prvoplánovú lož uverili.

Náhodný okoloidúci

Anglosionisti medzi seba NIKDY nepriberú svojich poskokov zo strednej a východnej Európy, vždy to pre nich budú len handry na použitie a zahodenie. Anglosionisti zradcov veľmi radi využijú, ale hovoriť o nejakej úcte z ich strany voči zradcovi z našich radov je výsmech zdravému rozumu. Ešte aj ten Demeš je pre nich len miestny vlastizradný lokaj a poskok, si dovolím tvrdiť.

Náhodný okoloidúci

Fico nevie veci podať s ľahkým ironickým humorom a nadhľadom a už dávno som aj tu na Nadhľade písal, že sa nevedel zbaviť "škodnej" typu Zala, Lajčák a Beňová + oligarchovia. A ani Maznák a spol Smeru nepridali percentá.

Pellemu zasa zachutila moc a mediálna sláva. Zaslúži si uznanie za zabrzdenie vírusu, ale svojim slniečkárstvom a výrokmi o tom, že si vie predstaviť spoluprácu s hlavným Žaluďom, sa pre mňa stal nevoliteľným.

Práve Pelle to teraz začal hrotiť rečami o potrebe generačnej zmeny a výrokom, že je dobre, že Fica v kampani nebolo vidno. To si mal nechať pre seba. Smer-SD je Ficovo dieťa.

Roland Edvardsen

Najhoršia na Ficovi je tá viditeľná potlačovaná zúrivosť, na ktorej sa dnes už jeho nepriatelia najmä smejú. Problém je v tom, že on sa dlhšiu dobu prezentuje výlučne takýmito tlačovkami, nie inak (nechodí do televíznych debát, nerobí rozhovory, na FB je menej aktívny ako iní ľudia v strane...), pričom tie tlačovky mu jednoducho nejdú.

To s Kiskom bolo vysvetľované už xkrát. Oni ako strana oficiálne neodmietajú nikoho, okrem LSNS (lebo "fašizmus"). To, že Fico nebol v kampani strane naozaj pomohlo, to je pravda, ale tiež súhlasím, že by si tie nezhody nemali riešiť pred médiami - lebo dopadnú ako Sulík s Matovičom. :-)

Ale generačnú obmenu Smer potrebuje, podobne ako aj SNS a iné strany. Ja som aj zámerne krúžoval mladých, dynamických ľudí na kandidátke. Nemyslím si, že je v poriadku, že do parlamentu sa tam dostali starí páprdi, o ktorých nikto nič nevie (s preferenciami na úrovni pár stovák) na úkor niektorých mladších a energickejších (ktorí mali ďaleko viac krúžkov), ktorí dokážu tú stranu lepšie spropagovať.

Norman

Ja by som to so zásluhami za zastavenie vírusu u Pelleho nepreháňal - proste to naozaj urobili odborníci, čo mu poradili, je dobre, že nepodľahol rozpakom, asi mu pomohlo aj to, že sa bol odstupujúci . proste za robenie si povinnosti nie je treba niekoho vyzdvihovať.
To, že mu zachutila moc by som zas neoznačoval za negatívum. Moc chutí všetkým tam, len niektorí sa to neboja priznať a sú lepší tí, čo sú úprimnejší.

Je tu obava, že Pellegríni by išiel cestou Druckera a Maďariča, ak by sa dostal k moci - celkom by sa nechal odrbať globalistami. Pellegrini je stál priveľký naivista (hovorilo sa tomu "slniečkár", že , proste stále asi príliš veľký infantil).
To s cestou so žaľuďom by som tiež nevidel ako limitu - politika je vec kompromisov, v skutkoch a ešte viac v slovách. A čo mal povedať? A čo sa stalo?

Povedzme si to na rovinu - všetci tí politici sú domáci reprezentanti a so všetkými sa dá uzavrieť koalícia: Žaľudi, zvlášť bez Kisku - hr na ne, naši kámoši. Kolár ? Náš človek. Sulík v SAS - no, tam už narážame nie na morálne vývody, ale na jeho osobnú posadnutosť, podobne ako u Matoviča. Kotleba - kedy už Smeráci zahodia ten svoj slovník o fašistoch? Ako malé deti, fakt.

Ergo - chápem Rolanda, že sa na tú nechopnosť Fica už nedá pozerať, zvlášť ak človek dúfal, že z neho bude viac(ja som nedúfal). Ale ani nemá zmysel porovnávať schopnosti Fico verzus Pele v nejakých absolútnych parametroch, ale v relatívnych - ako odrbú nepriatela. A otázka je - čo je teraz najväčšie zlo SK?

A so zlom to tiež vidím tak pragmaticky - posledné útočisko moci globalistov je Matovič a tak treba zničiť toho blázna. Nie len kvôli tomu, že je psychoš, ale proste je to teraz ich hlavný kolík. Treba rozbiť rovno ten.

Roland Edvardsen

Je to celé zapeklitá situácia.

Ten konflikt Pelle vs. Fico je aj ideologický (nie až tak ako sa niekedy podsúva. Napr. medzi Pellegirino ľuďmi sú aj konzervatívci - napr. Laššáková, to je tá čo spomínala Sorosa a zastavila dotácie pre LGBT mimovládky. A pro-EU a pro-NATO výroky mal aj Fico. Možno sa to teraz zmení, ale dlhodobo bol v tomto jednoznačný aj Fico), ale viac osobný a psychologický.

O Pellegrinim sa začalo hovoriť ako o budúcej hviezde Smeru už niekedy okolo r. 2013 - popisovaný býval ako kultivovaný, pekný, pohotový a veľmi poslušný (a nehrozí pri ňom, že ho zbaví nejaká volavka :-)) - v strane im slúžil na zametanie prúserov, keď sa niekde niečo dodrbalo (ministri, Paška ako predseda parlamentu) fungoval im ako náhradník. Ale Fico s ním nepočítal ako s nástupcom. V skutočnosti Fico chcel ako svojho nástupcu Kaliňáka, s ním je napokon aj biznisovo prepojený, poznajú navzájom svoje tajomstvá a tak. Lenže potom čo bol Kaliňák príliš zdiskreditovaný, Fico sa ocitol v neistej situácii čo a ako, nevie komu má v tej strane veriť, možno s výnimkou nohsledu Blahu - ten však nie je až taký podstatný, ako sa môže zdať na FB.

Fico si nesprávne vyvodil, že Pellegrini zostane poslušný aj v premiérskom kresle, Fico si to totiž predstavoval tak, že to bude možno fungovať ako vzťah Putin-Medvedev. Fico je stará tvrdá komunistická škola, ako si písal politik starej doby, a Pellegrini má úplne odlišný prejav a spôsob komunikácie, a to naozaj spôsobuje ten kontrast, Fico ho potom vníma ako mäkkého a slabého (a dáva mu to všelijako skryto najavo. Pellegrini mu to potom vracia niektorými mediálnymi vyhláseniami). Fico by aj chcel odísť, ale zároveň chcel, aby jeho nástupca mal jeho DNA, jeho povahu a štýl. Druhá, podstatnejšia vec, je ten, že sa bojí, že po odchode by sa Pellegrini od neho dištancoval a urobil by mu niečo obdobné ako spravil Danko Slotovi - dištancoval by sa od káuz jeho vlády a od neho ako otca zakladateľa, aby "nový čistý Smer" získal opäť stratené hlasy a koaličný potenciál. A to by bolo pre Fica príliš ťažké sústo, psychologicky, lebo ako písal i N.O., Smer je jeho dieťa. O tomto primárne je celý tento konflikt.

Norman

Konflikty majú aj inde, sú všade, z toho nič nevyvodíme. Podľa mňa to aj tak zvládajú veľmi racionálne a chladnokrvne.

Len k Blahovi - nenazval by som ho "nohsledom". Blaha študoval sociológiu, on sa vyzná, je v politike použiteľný. :)
Len by sa mal prestať hrať na Che Gevaru :)

Roland Edvardsen

Určite je použiteľný, ale bolo by fajn ho vidieť aj v iných pozíciách, viac mocenských, ako je len propagandista na webe. A myslím, že by mal častejšie natáčať videá, než písať.

Samozrejme, že konflikty boli a budú. A vlastne, možno z toho vyjde nakoniec niečo lepšie, asi je to tak správne a prirodzené a Smer by sa mal rozdeliť na Smer umiernený a Smer radikálny, tak, aby obe vetvy dokázali nasať, čo najväčší počet, a spoločne potom utvoriť vládnucu koalíciu. Aj takto pozitívne to môže nakoniec dopadnúť. Takže áno, netreba sa hnevať a stresovať, pohoda a klídek. :-)

Norman

No veď, Smer radikálny :-)
SME Radikálni.
Aj to logo pripomína teraz runu S.
To je horšie, ako 1488. Sodoma gomora :-) Vlastne po novom: scheisse was soll das?

stano24

Pri čítaní článku a širokej diskusie vnímam vytrvalé motanie sa v bahne, a hľadanie spásy v nejakej novej „osobnosti“, ktorá by mala zachrániť Slovensko po nechutne „spackaných“ voľbách. Stále sa diskusia točí len v podmienkach súčasného straníckeho systému, špekuluje o vhodnom „vodcovi“ s takmer nadpozemskými schopnosťami, aby potom po voľbách všetci valili oči, komu všetkému sú „špičkoví a politicky rozhľadení“ voliči z osád a pohostinstiev schopní hodiť hlasy... A takto zvoleným politikom je potom Slovensko vydané napospas... bez možnosti korekcie “ľudom“ v prípadoch zmenených okolností vo svete alebo v ekonomike... bez možnosti výmeny politikov... Lebo „demokracia“...

Stále akútnejšie sa ukazuje potreba zmeniť „systém“ riadenia spoločnosti, aby sa minimalizovali (najlepšie úplne odstránili!) možnosti „zabetónovania“ rôznych pochybných politikov alebo strán pri moci! Áno, väčšina občanov ani nepozná ústavné mechanizmy, podstatne menšia skupina si osvojila „boje politických strán o moc“ (len pomyslenie o podstate a skutočnom význame týchto pár slov naháňa hrôzu!) a je schopná ostošesť „mlátiť prázdnu slamu“, tak prakticky absentuje diskusia o tom prečo to v pravidlách „demokracie“ škrípe, a ako to škrípanie odstrániť...

„Naordinovali“ nám Ústavu so straníckym princípom, ktorý má neskutočné možnosti zákulisných manipulácií s figúrkami na scéne! A keď vidíme v praxi, ako pár samozvaných mocichtivých kamarátov môže založiť politické strany (z ktorých mnohé by sa s veľkou pravdepodobnosťou mohli právne klasifikovať ako organizované zločinecké skupiny!) kde s brutálnou podporou peňazí a médií vedia propagandisticky „zvalcovať“ väčšinu obyvateľov až im to tam vo voľbách „hodia“, tak tam končia všetky slušné očakávania od demokracie...

Všetci tušíme a máme aj skúsenosti, že medzi obyvateľmi je množstvo ľudí s vynikajúcimi názormi, schopnosťami a prehľadom v „politike“, tam treba hľadať nový spôsob ako týchto nájsť a zapojiť do rozhodovania o krajine! Namiesto vyberania voličov medzi desiatkami prakticky neznámych strán s prakticky neznámymi a mediálne prefláknutými kandidátmi, skúsme „otočiť“ voľby tak, aby sa hľadali výnimočne schopní poslanci v okruhoch kde sa ľudia osobne poznajú, z každého volebného okrsku! A z takto zvolených ľudí nech sa vytvorí hierarchická poslanecká pyramída, ktorá bude rozhodovať o spoločnosti (a pochopiteľne „prikazovať“ vláde resp. celej „výkonnej moci", teda presne opačne ako je to teraz!)...

Podrobnejšie na stránke http://www.demokracianahlas.sk/dokument/

Norman

Princíp je v kvalite ľudí.
Spoločnosť nie je založená na formálnych spisoch, dogmách. Jej kvalita je v ľuďoch.
Samozrejme, v rôznych smeroch je mnoho šikovných ľudí. Ale ich zameranie je odklonené od spoločenských tém. Tým sú spoločensky úplne zmrzačení a vlastne bezcenní.

Keby si dostal, ty osobne, teraz moc diktátora - niečo ako Napoleon, alebo Lenin, ako chceš - a mohol by si presadiť tie tvoje formálne vízie - nedosiahol by si nič.

Rozumieš: veríš tomu, že zo suchého piesku postavíš nejaký hrad.

V princípe sa nemýliš - hrad sa dá postaviť. Ale nie z takého materiálu.
Môžeš ho len nakresliť, napísať.

Je praktickejšie zapáliť čo len jednu sviečku.
Rezerva spoločnosti je homo sapiens. Je to síce nepodarok :), ale má rezervy.
Nechcem opakovať to o ovciach, to sa mi nepáči, ale väčšina ľudí v spoločnosti sú naozaj čivava ľudia. Treba v nich prebudiť ich skrytý potenciál. Beštiu :-)

Ja osobne neviem presne, ako sa to robí - viem, ako horí drevo, ale neviem, ako zapáliť mokré drevo - ale možno sa podarí. Niekedy, niekomu :-)

A aj tak nejde o tú posratú spoločnosť. Ide o tých ľudí, o ich vyššie vnímanie, vedomie, čisté podvedomie ...
Zdravý ľudia, zdravá spoločnosť :-) Aj bez papierov.

stano24

Nemôžem si pomôcť, Norman, ale mám dojem, že pri Tvojom pesimizme by sme všetky snahy o lepšiu spoločnosť mali akurát tak „zabaliť“... Spoločnosť sa nám pred očami rúti „dole kopcom“ ale ľudia sa odbavujú planými špekuláciami o tom, ktorý „politický“ pandrlák to vyvedie z marazmu... Divil by som sa, keby si veril tomu, že pri súčasných pravidlách „demokracie“ by to hociktorý z „prepieraných“ politikov vedel alebo mohol zvládnuť...

Jednoznačne bez kvalitných ľudí (nielen politikov ale aj občanov!) to nepôjde, „krásnym“ varovaním bolo posledných pár volieb. Ale mám to chápať tak, že veríš v zlepšenie v budúcnosti? Ľudia sú bezohľadne mrzačení školstvom, médiami, „kultúrnymi“ inštitúciami (to už nevidí asi len totálne slepý!), tak ako chceš z nich dosiahnuť zdravú spoločnosť? Lebo aj v tomto lepšie už bolo...

Keď sa v súčasnosti spoliehame na politický názor 4,4 milióna voličov a „kvalitu“ ich rozhodovania pri výbere z mediálne pestovaných a „retušovaných“ samonominovaných politických strán, tak by som očakával podstatne vyššiu kvalitu uvažovania a rozhodovania od 6 tisícov individuálne vybraných poslancov, kde každý z nich je zvolený v jednom volebnom okrsku o veľkosti maximálne 1000 voličov z jeho najbližšieho okolia, ktorí tam dlhodobo žijú s ním! Alebo máš iný recept ako tých kvalitných v spoločnosti úspešnejšie vybrať?

A tí ľudia pochopiteľne budú kvalitní a šikovní v rôznych smeroch a odboroch, ale to je výhoda! Lebo v spoločnosti treba kvalifikovane rozhodovať o množstve problémov z rôznych oblastí! A tej (ako píšeš) „spoločenskej zmrzačenosti a bezcennosti“ vybraných odborníkov by som viac dôveroval ako súčasným kariéristickým politickým „vševedkom“ v politických stranách...

Tá moja vízia sa zdá byť ľuďom veľmi „uletená“, a chápem že aj náročná nielen na prečítanie, ale najmä na pochopenie celého systému (najmä ak väčšina občanov nemá šajnu ani o tom súčasnom systéme!)... A najmä ak zo všetkých strán nám nahovárajú, že súčasný systém je „eňo-ňuňo“, len by bolo vhodné vymeniť všetkých občanov aby to mohlo správne fungovať...
Takže ako sa hovorieva: Fčuľ buc mudry!

Norman

Kto je optimista a pesimista je zdá sa vec subjektívneho pohľadu. Ty píšeš, že "sa spoločnosť rúti dole tempom".
Ale k podstatnejšiemu:

"Ľudia sú bezohľadne mrzačení školstvom, médiami, „kultúrnymi“ inštitúciami"
No sú, sú deformovaní, ale podobne to bolo vždy. Dnes sú masmédia, ale kedysi zas ľudia skoro nevedeli čítať a ak, tak nemali čo. Kultúra, v zmysle spoločenskej kultúry, dokáže vyrásť aj v takomto prostredí. Zrejme je cesta práve v tom, že sa odstráni to "mrzačenie", že rodičia dokážu svoje deti spraviť imúnne voči tejto cudzej nižšej kultúre (ja to vidím možné, ty nie, a ty mi vyčítaš pesimizmus :).

To ďalej - ty navrhuješ len zmeniť formu volieb. Hovoríš, že voľby nefungujú - a potom ich len kozmeticky meníš. Zostalo by v princípe všetko po starom.

Všetko to je kybernetický proces, ktorý sa vyvíja :-) Ludia prídu, je to vec aj pravdepodobnosti. Aj z mizerných pomerov prídu skvelí ľudia.
Všetko je v kádroch, presne tak :)

stano24

Ospravedlňujem sa za "dvojklik" komentára... :o/
Ak má admin možnosť nech tento príspevok vyhodí...

Norman

my komunikujeme priamo s bohom :-)

slaven1

amen

Ľubov

Už sa pomaly končí Prvý máj, významný dátum a kvôli konfliktu v Smere som naň skoro zabudla.
To by bola chyba,lebo to bol významný a magický deň našich predkov
Tak symbolicky pred polnocou, Žiarislav : https://www.youtube.com/watch?v=lI_qKZtH980&list=RDlI_qKZtH980&index=1

nové