Nová sezóna demonštrácií je tu - včera ju otvoril nezmar Marček

Leto končí, vďakabohu (alebo budeme onedlho banovať za teplom?)  a tak zas ožíva aj scéna Drobných demonštrácií skutočne nezávislých osobností. Včera bola slávnostne otvorená pred úradom vlády večne dynamickým Petrom Marčekom a siedmimi statočnými.

Ľudí bolo nie vela, až málo, ako to už chodí na týchto akciách. Je to znakom kvality - dobré víno. No, poväčšine dôchodcovia. Počet uniformovaných fízlov 6, traja hore traja dole, a to sa telefonicky domáhali vedenia, aby mohli ísť domov.

Ale to je len začiatok, drobný piknik na začiatok sezóny. Spomenuté boli aj next time akcie, ale teraz veru neviem, kedy. Asi treba sledovať web a zúčastniť sa. Popravde som bol len krátko, neskoro to začalo a slnko pražilo a sociálne povinnosti ma odtiahli, tak ani neviem, či potom prešli na námestie SNP, ako bolo plánované.

Veru, faktická poznámka je, opäť tá istá - tieto akcie treba robiť priamo na centrálnom námestí SNP, kde stačí, že oríde čo len desať ľudí - ale celé mesto zaregistruje prítomnosť. Na SNP stojí bez irónie výborná socha partizána, chlapa so zbraňou v ruke - tam treba ísť, tam mikrofón počuť. Byť na námestí Slobody či aj na Hviezdoslavovom, to je ako hučať do dutej trúby. Ba ja pred Čaputou, aj tam je to ako hučať do dutej trúby.

Samozrejme, týmito drobnými akciami sa režim nezmení - ale je to už pekná tradícia. I keď, ak by tam bolo posedenie a kávička, bolo by to ideálne :) Hoc aj každú sobotu. Čo sa aj deje, len súkromne.

A tak vlastne všetci v pohode čakáme na "slušných ľudí", na voličov tejto koalície, až tí vyjdú do ulíc, nasratí a beznádejne vytočení. "Hej, dude, where are our money?" To bude hlavný transparent určený dementovi Bidenovi. "Hej, čuráci, kde je náš plyn a náš benzín?" budú ďalšie, určené slovenským hryzavcom. Kto zabil blázna Caligulu? Jeho sklamaný senát, jeho sklamaní pobočníci.

Toľko z mojej strany duchovne založeného dobráka, čo je nad vecou. Dúfam ale, že sú aj sily, ktoré nevidím a ktoré majú na to iný názor a nabrúsené pazúre. Ktoré sa nezakecajú, keď príde ten čas. A čas príde, vždy prišiel, príde znova a znova, aj pre nich. Aby každá generácia mala svoje šance vyčistiť ten povestný augiášov chliev. Aby každá generácia pocítila chuť krvi. A to nielen one time, ale aj next time.

 

 

 

 
slaven1

Drobných demonštrácií skutočne nezávislých osobností - to je pojem. DDSNO :D

Norman

pre istotu explictne: ten "názov" som si vymyslel ja ako výraz určitého dešpektu voči tým srandám. Ale už by si to mohli dať patentovať.