Koho sme ešte nedonútili plakať?

Nechceme ani najmenej napodobňovať nedostižný vzor Matelka, ale predsa len si treba uvedomiť, že niektoré veci sa nedajú robiť bez toho, aby ste  niekoho nenaštvali.

Nejde o to, že sa tento proces osobného sklamania na webe pravideľne opakuje, s takmer úplne rovnakým priebehom. U portálu so spoločenskou problematikou sa nedá dosiahnuť, aby vyhovel všetkým, takže si treba zvyknúť na túto súčasť hry. Ide o to si uvedomiť, raz a navždy, že  Nadhľad už dávnejšie dosiahol maximum, takže urazil a ponížil všetkých. Tak sa nevzrušujte. Chvost treba uťať naraz, nie po častiach.

Tu je to tak nahrubo zhrnuté, koho sme si znepriatelili:

1. V prvom rade sme si znepriatelili zástancov súčasného anglosionistického režimu, lebo sa mienime zaoberať jadrom problému globalizmu - anglosionistickou snahou o svetovládu.

To je jasné, to je náš základný oponent. Tým sme si hneď spravili nepriateľa nielen z režimu a jeho aparátu, ale v tom čase aj z polovice obyvateľstva.

2. Následne sme znechutili príslušníkov tzv. ľavice, nielen neomarxistov, ktorí spadajú čiastočne ešte do prvého anglosionistického bodu, ale aj ortodoxných postkomunistov ba odmietli sme aj umiernených ľavírujúcich marxistov (typ Chmelár či Blaha). To je zas ďalšia veľká časť obyvateľstva. Odmietli sme túto umelú hru na "ľavicu" a "pravicu", ktorou už zblbli ľudstvo raz a ktorá priniesla len slepú uličku histórie.

3. Zavrhli sme po čase aj tzv. kresťanské hnutia, hlavne pre ich reálnu slabosť a kolaboráciu. Po dlhom váhaní a mnohej snahe tolerovať ich neschopnosť teraz už len nad nimi mávneme rukou. Tento pápež nie je na čele najsilnejšej cirkve náhodou a omylom, naopak, je to symbol slabosti nielen katolíkov.

4. Pre stagnáciu a popletenosť sme odsúdili aj tzv. pronárodné sily, a to od popletených dedkov až po potetovaných hlupákov. Odmietli sme hru na protiklad medzi sektou "sionistov" a sektou "fašistov"

 5. Videné geopoliticky sme odmietli americkú debilizáciu ale aj večne neuspešnú ruskú snahu o vytvorenie vlastnej životaschopnej kultúry (nie umelej napodobeniny). Obe tieto periférie dokážu okukávať a napodobňovať, vlastné hodnotné živé kultúry ale evidentne nedokážu splodiť, minimálne doteraz sa im to nepodarilo.
 
6. Za hodný zničenia sme označili bruselský experiment zotročenia národov Európy, ale neprijímame ani extrém nacionalistického delenia na malé štátiky - sme za silný a koordinovaný kontinent.
 
7. Nie sme ani zástancovia teologických dogiem, ani propagátori redukovaného dogmatizmu ateizmu. Ani nebezpečných fantazmagórii okultizmu, ale ani priatelia chtonickej bezduchovosti.  Týmto tiež urážame kopu ľudí, vlastne takmer všetkých.
 
8. Dodatočne sem musím dopísať dôležitý bod, a totiž to, že pokladáme za dôležitú tému globálnych ekologických problémov, vrátane rôznych výskytov nových vírov a epidémií. Týmto postojom, napodiv, sa takisto líšime od veľkej časti "alternatívy". Považujeme ich postoje v podstatnej miere za povrchné a čo je horšia, za manipulované.
Viem, že ekologické "zelené" strany podľahli vplyvu establišmentu a ich snaha o riešenie reálnych problémov je slabá, ak vôbec kedy bola skutočná. Ale slabosť týchto hnutí neznamená, že tieto závažne osudové problémy na Zemi možno ignorovať.
 
9. Za spomenutie stojí náš výsmech všetkým tým, čo pletú problematiku svojho podbrušia do politiky, teda všetkým tým LGBTI debilom. Ale na druhej strane odmietame aj podobnú snahu urobiť hlavnou témou politiky problematiku zhluku buniek v maternici.
 
10. Upozorňujeme, že základným problémom Zeme a ľudstva je premnoženie tohoto druhu - čím sa automaticky staviama do určitej opozície voči jeho rastu a jeho súčasnej forme civilizácie. Preto nás automaticky väčšina z nich nemá rada.
 
Mohli by sme pokračovať, ale kedže sa hore uvedené skupiny prekrývajú, už teraz nás musia niektorí nenávidieť viacnásobne. Preto, vážení, nepíšte sem, ako ste nespokojní. Je to vozenie dreva do lesa. Je to zbytočné. Vieme to a rátame s tým.
 
Ale nespokojnosť je jediná možnosť, ako niektorých ľudí prebudiť.
 
Pred pár tisícročmi nazval asi posledný klasický filozof Markus Aurelius svoje dielko napísané na Horehroní "Hovory k sebe".  To je vlastne aj jediný správny názov pre autentické úprimné myšlienky. Človek to píše pre seba, a ak to náhodou niekomu tiež pomôže, je to dobré, ale ak nie, nesťažujte si.  Ani spomenutý rímsky cisár, a ten mal prostriedkov dosť, nikoho nenútil a nepovažoval za nutné to šíriť inak, ako dobrovoľne. A ako stoik ani netrpel ani si nerobil falošné nádeje v tomto smere.
 
 
 
 
Roland Edvardsen

Ľudia sú akýsi precitlivelí a útok na nimi preferovanú ideológiu či stranu budú vnímať ako útok na seba. Psychológia je v tomto sviňa. A problém je v tom, že ľudia si vyberajú len medzi tými, tebou vyššie spomenutými, popletenými a falošnými hnutiami (z ktorých niektoré z nich sú priamo ovládané alebo podporované globalistami). Dokým tu bude taký deficit ľudí so slobodným a v dobrom slova zmysle kritickým náhľadom, nikam sa nepohneme.

Assarhaddon

Bod č. 5. Rusko nemá vlastnú kultúru, nemá ju životaschopnú? Norman vie o Rusku málo, inak by vedel, že každá civilizácia má vlastnú kultúru, aj keď veľmi je problematická jej kvalita, resp. originalita. Každopádne Matka Rus nie je o nič menej životaschopná ako staroveký Egypt, alebo dnešná Čína.

vrbovčan

ktorý nakoniec zostal sám.

Alex

Radšej sa budem mýliť sám so sebou, ako mať pravdu s ostatnými.

Ľubov

Mozno je to inak. Norman je iny, vznikla tu urcita zavislost na nom. Na jeho suhlase,ak chcete.-) Je pokrytecke nevidiet to.
Nadhlad by mal byt v prvom rade o nadhlade,o slobodnej vôli,ktoru nema ani Boh,lebo on musi byt vzdy dokonaly.

Ale motto,co si napisal ,je tiez velmi dobre. Samota nikdy nesklame.

Norman

kedže tu robím admina, tak sa nedá vyhnúť, aby to bolo na mne akosi závislé, to sa nedá nič robiť. A všetkým sa aj tak nedá vyhovieť.
Ale bez nutnosti teraz podporiť či lichotiť spolupracujúcim, je to tu výsledok aj vašich tendencií a názorov, teda hlavne vašej kritičnosti voči rôznym tým umelým vzorom či ideológiám. Keď sa na to pozrieme, vaša kritika voči niečomu z ideológií tam vonku tu je oveľa častejšie prevzatá, akceptovaná, ako nejaké obdivné postoje.
(napríklad sme tu viac začali akceptovať kritiku voči "národovcom", a aj spoliehanie sa na Rusko som začal viac schladzovať ).

A moc na tom teraz nebudeme riešiť, či táto kritičnosť a purizmus je dobre alebo zle - proste to tak je. Ak by bolo treba, tak by som to obhájil ako filozofiu duchovného oslobodenia. Ale nie je treba to obhajovať - ja som istý, že je to v poriadku, je to jedna z najstarších a najosvedčenejších filozofií.

vrbovčan

Začínaš preberať slovník sekty.

Norman

to je dobre

Náhodný okoloidúci

Radšej budem mať pravdu sám so sebou, ako sa mýliť s ostatnými.

Ľubov

A paci sa mi cely ten pribeh. Ide do Kladna,do nejakeho svojho fan klubu,vekove zlozenie je pestre,prostredie jednoduche. Potom zacne hovorit.(dobre,o mesiac su v Cechach parlamentne volby,syna ma v Trikolore,ale aj tak sa mi to paci)
https://www.protiproud.cz/politika/5309-exprezident-klaus-zlo-se-slilo-d...

Vsimnite si cas od 1 22 ,kde hovori o svojej identite.To je prijemne pocuvanie.
No a pointa- vraj nie je schopny pomenovat sucasny stav jednym slovom,ziada verejnost o akusi pomoc,napady,ako najst slovo,ktore by spajalo " vsetko v jednom" slove,povies satanizmus,ale to nestaci,povies,korporatny fasizmus,ale ani to nestaci,tak v com to vlastne zijeme,to je otazka...

sandro

Ti co neveria v Boha, nechapu preco IM najviac vadi toto - https://www.youtube.com/watch?v=VMSOw0vIlUc .
Jednoduchost, krasa, uprimnost a prirodzena dobrota, to je to, co ich privadza do sialenstva. Mozno sa niekto pousmeje, ze je to len hlupa naivka a ta pre system nebezpecna nie je. Opak je vsak pravdou. Ona je to, co najviac nenavidia. To co urobila ta statocna baba teraz na odovzdavani cien OTO, doslova v centre satanistickeho okultneho ritualu, jej este osladia..
Ale aj ten co neveri v Jeziska na oblaciku a ma vsetkych 5 pohromade, aj ten si toto proste musi vsimnut:)

Norman

z minulého roka som našiel (čas 8:00), z tohto nie ....

Ľubov

Tak sa na chvilu zastavim,ani som netusila,ze to este nezrusili.
Konkretne pri spevackach,takze tri : Cirova,Martausova a Pelakova. Takze ona ma na krku krizik a takto hovori o Bohu. Preco teda uz druhy rok po sebe vyhrala? Moje konspiracne,podozrievave Ja je hned v strehu.
Kolko mala hlasov a kto ju volil,kedze mladi su zombifikovani. Navyse,aj Maria Cirova sa odlisuje od ostatnych ,nielen tym,ako sofistikovane vyzera,ale po narodeni tretieho dietata zverejnila tieto fotky
https://www.picuki.com/media/2387098330411247554 a do tretice,Kristina Pelakova nikdz nezapadla medzi bratislavsku smotanku,je pritom velmi vzhladna a ma svoje vlastne piesne. To aj Cirova,a samozrejme aj Martausova.
Tak ma napadlo,ci scenar tohtorocneho Ota nebol umyselne taky ,aky bo,l prave kvoli tymto trom sympatickym dievcatam. Mozno ich naozaj nenavidia....ved intrigy a zavist su im vlastne,nie to este v tychto casoch,ked ideme do finale.
Sandro,dik,ze si sa zastavil a spomenul to.)).

Norman

Zopakujme to slušne, ale na rovinu:
kresťanstvo je súčasť systému.

sandro

Myslim, ze to netreba opakovat. Vsetci co sem(hoci len obcas) piseme, velmi dobre vieme na akom webe sa nachadzame :) Jeden by sa vsak mohol spytat, ze preco potom ta obrovska namaha, otvoreny vysmech, rohy na hlavach, satansky chlapsky hlas Diany Morovej, spoved do hajzla, celkove aranzma atd. Ja ti rozumiem, lenze ten system ma tiez nejaky zivotny cyklus, nie vsetko co bolo povodne sucastou musi byt zakonite jeho sucastou aj teraz. Rovnako to je vo vnutri spolocenstva krestanov. Nerad by sa uz ale stracal cas s tym, kvoli comu sme tu pred rokmi mali idealogicky nesulad. Rad by som zostal pri obcasnych prispevkoch mieriacich na konkretnu vec.

Norman

keď sa okolo toho začne hovoriť.
Čo sa týka TV - ja som to nepozeral, ani náhodou, ale chvílu sme náhodou prepli a behalo tam nejaké malé že Bohyňa šoubiznisu, či niečo také. Sme to okažite dali preč. Ako sa hovorí, neuveriteľne trápne. Slovenskí "umelci", škoda slov. Ja tie prostitútky už naozaj ani nepoznám.
Ale nejaké plastové rožky či mnížske habity - tak to satanizmus určite nie je. A oni sa nepchajú všade a ak, tak dobre, tak sa im máte postaviť. A čo dokážete ? Považujete za hrdinstvo to, čo vykoktala horkoťažko tá mladá, ktorá je nimi platená. Toto má byť ten čin? Dôkaz odvahy? Alebo baladické selanky? To myslíš vážne?

Tento server je racionálny a snaží sa byť pragmatický. Snaži sa veci chápať, ukázať, občas aj konať či dať návod na konanie. Nič moc, uznám. Je súkromný a aj jeho ambície sú naozaj už len súkromné - pretože verejné veci sme zasiali prvých 5 rokov. Teraz to rastie, to bohate stačilo aby som mal čisté svedomie.
Ale kde sú kresťanské servery? KDE sú kresťanské strany? Kde je ich reálna politická spoločenská činnosť?
Ja ideologicky proti kresťanským církvam nemám nič, absolútne nič, ani nie som ateista - ale KDE sú? Veď to je ako banda žížal. A žerú sa akurát tak medzi sebou. Alebo uvidia na stene nakresleného čerta a toho kameňujú. Kresťanské portály, ako Postoj, patria sionistom. A nejaké iné píšu stále o svátých a o minulosti. Ja vám neberiem, že pôjdete do neba a bude vám naveky dobre. Ba ani to židovské, že vás všetci nenávidia a všetci niečo proti vám majú (majte si tú ilúziu, ak vám to robí dobre a vysvetluje vaše trápenie). Ale politicky ste neskonale zlyhali, a to ixkrát.

sandro

nebudem ti oponovat, je to zbytocne, to by sme tu mali take male deja vu. Nazor npr. na Postoj mame rovnaky.

sandro

https://youtu.be/L-WaxNGWcJg?t=123
Ale bez celkoveho kontextu tohtorocneho Ota to nie je velmi vypovedne.

Norman

No, veru, že by to bola nejaká prudká kritika sa teda nedá povedať.

Náhodný okoloidúci

Sima je zlatá baba, rád počúvam jej pesničky. A ani ako celoživotnému ateistovi mi nevadí ich (občasný) náboženský podtext. Nerobí to pre planú zábavu, je to jej osobná výpoveď.
Zachytil som kade-tade, čo povedala na tohtoročnom odovzdávaní sošiek, a dobre im to natrela.

Alex

Thajská škôlka

Thajská škola

Tabuľa v Anglicku ("Odvráťte pohľad, keď prechádzate okolo iných ľudí")

 

(zdroj 1, 2)

Norman

to je trocha príliš doslovný preklad. Samozrejme sa varuje, aby sa v úzkom priechode nedýchalo priamo smerom na seba, ak sa nemusí. Treba odvrátiť nie pohľad, ale tvár, proste papulu. Možno je to prehnané, ale čo je na tom satanistické?

V tejto celej veci Covid a opatrenia hrá asi dosť aj postoj k zhromaždeniam a davom. Aj v čase mimo epidémie a chrípky je "chore", keď sa ľudia zhrocujú v davoch a doslovne na seba prskajú guláš svojich vlastných baktérií prípadne vírov. A to sa deje pri modernom natlačenom živote často - a zhoršuje to komfort a kvalitu života.

V tomto majú ľudia rozliční prístup - jedni sa radi ako Francúzi a Taliani olizujú, obtierajú si svoj kožný maz, pri rozhovore na seba doslovne pľujú z dialky 20 centimetrov (určite to poznáte, ešte aj dnes to občas vidno). Iní ľudia už v minulosti mali viac hygienické zábrany a tak nemajú problém so zavedením trocha väčšieho odstupu, ktorý aj tak považujú za normálny. Pri tom starom tlačení - ak by nebol Covid-19, prišli by a prídu iné epidémie. A možno aj horšie. Toto je len tréning, za ktorý ľudstvo, evolučne videné, môžu byť v podstate vďačné.

iris

.

Norman

na čom bazíruje táto tvoja predpoveď?
Už niekoho zabili?
To skôr sa deje - má covid - nechajte ho zdochnúť. Aspň v USA.

Ešte nedávno si tu spomínala, aký je ten vírus rafinovaná beštia. Už si sa otrepala?

iris

.

iris

.

Norman

že pred sto rokmi nevyhlásili za satanizmus novo zavedené umývanie si rúk, dezinfekciu v nemocniciach, že nevyhlásili za satanizmus penicilín, sprchovanie a výmenu prádla.

Pravda, aj to sa dá preháňať, vo všetkom je potrebná miera - ale satanizmus je skôr nechať udusiť chorých ľudí a sláviť pri tom infekčné párty.

iris

Norman

Obete na Covid-19, čo sa väčšinou udusili.

Ale je príznačné, že sem hneď dávaš to najhoršie obhajovanie Bruselských vrahov Chovanca. Za prvé - či niečo mal alebo nemal nie je isté, za druhé ako ? Niekoho, kto je azda slabý, chorý, alebo proste nervovo skolabuje, toho možno zavraždiť???
V polícii??
Pred kamerami - a nikoho nestíhať????
Mh, možno je to v USA s právnym postojom a vraždením policajtami naozaj horšie, ako sa zdá. Aj smrť negrov takto tam obhajuješ? Nechaj ma hádať - nie, o negroch držiš hubu.

Infekčná párty - ano, myslím pubertálnych idiotov popierajúcich nutnosť spoločenského konsenzu pri vážnych veciach (samozrejme, pubertiaci sú mentálni, nemajú vek len 14 rokov, ale takí sú každého veku).

iris

iris

.

Norman

Ty obviňuješ tú ženu, ktorá bola doma s malým deckom, kým manžel zarábal na chlieb, a teraz ostala vdovsky sama - ty túto ženu, ktorá je druhá hlavná obeť, absurdne obviňuješ, ale mne hovoríš, že som posadnutý?

Ale choď do boha. Ja som sa tu ani o Chovancovi nechcel a nechcem teraz baviť, ale nemôžem na také sviňarčiny nereagovať. Posúvla si tu amorálnost tých najväčších magorov.

O tých ďalších veciach sa nemienim baviť, nemusíme sa zhodnúť na detailoch. V podstate máš racionálny pohľad. Ale ja som ináč nikdy nevidel, a ani nepočul, že by niekto sa vrhol na toho, čo nemá rúško - možno na nejakého explicitného provokatéra v električke, raz, ale ináč to ľudia odignorujú s tým, že ak je ich málo, tak sa svet nezrúti a asi majú dôvod.
Už niekomu urobili škodu? Rozbili mu nos alebo papulu? Nie? A to si sťažujú? A hovoríš vôbec o stave v USA, alebo u nás - to je dôležité, aby sme vedeli, o čom hovoríš. ja samozrejme neviem, ako je to v USA , a ty asi nevieš, ako je to u nás. Ale u nás je to úplne v pohode.

Norman

je zaujímavé, že sa hanbíte za to, čo ste v minulosti napísali.
Ale no dobre.

sandro

Tiez som vobec nepochopil tvoj prispevok Alex. Ako vidim, nie som nastastie jediny.

iris

.

Norman

tí majú svoje metódy a aj keď tamto nebolo z Číny, ako vieme, v Číne si už chodia slobodne a bez problémov.
A dať predavačky za plexisklový box je nejaký iný experiment? Aha, ja viem, ten vírus buď nejestvuje, alebo je neškodný - takže netreba nič voči nemu robiť. Proste si ho nevšímať ....

nové