Konflikt s doktormi na bode nula. Liečiť budú - ale pod hlavňami vojakov

Na Slovensku beží už dlhú dobu veľký konflikt medzi lekármi a ich zamestnávateľom, štátom. Už sa zdalo, že bol predsa len zažehnaný, ale v pondelok do neho stúpil Matovič a zrejme to celé, ako vždy, posral. Rokovania sú na bode mrazu, a o týždeň lekári odchádzajú. Minister Lengvarský, vojak, pracuje na stave núdze, pri ktorom lekárov prinútia chodiť do práce.

Bravo.

Po všetkom blahobyte kapitalizmu, ktorý nenastal, sa teraz dostávame do stavu, že ľudia budú pracovať pod hlavňami sapíkov. Namiesto slobody, reálnej ekonomickej slobody, sa ľudia, naopak, stávajú nevoľníkmi. Ekonomicky, so všetkými tými hypotékami a leasingami, už nevoľníci sú - teraz to bude takpovediac aj formálne.

Samozrejme, tragédia je to hlavne v tom, že už aj tak zdochýňajúce nemocnice dostanú smrteľnú ranu. Zdravotná starostlivosť definitívne prestane byť dostupná. Operácie odložené, akútne prípady odfláknuté, zanedbané alebo v podstate neliečené. Ja mám voči tomuto pretechnizovanému a prechemizovanému, na peniaze zameranému zdravotníctvu skeptický vzťah (veľmi, veľmi mierne povedané), ale pre tisíce ľudí toto znamená kolaps a bez preháňania - smrť. Vrátane mladých ľudí.

Matovičova vláda sa týmto po plošnom testovaní a nútenom očkovaní riskantnou zmesou stáva opäť raz, do tretice, zodpovedná za ťažkú ujmu na zdraví a životoch národa. Neuveriteľné.

Šokujúce je aj to, ako málo sa o tom hovorí. Na pozadí energetickej tragédie ani nečudo. Ale príčina je hlavne vojna, ktorú NATO a náš štát vedie na východe, na Ukrajine. Kvôli tomu, že tu militantné beštie pre záujmy USA vedú vojnu s Ruskom budú na Slovensku ľudia nielen trpieť zimou, hroziť sa cien v obchodoch, báť sa o byty, ale ešte aj trpieť a zomierať na nejaké banálne choroby a úrazy.

Nie sme tu ani spravodajský portál, ani k tejto téme nebudeme dávať žiadne analytické rozbory, či dokonca nejaké návrhy riešenia. Nebudem posudzovať, či akcia lekárov je morálna či nie - je to proste tu. Ja len chcem povedať, že to pozorne sledujem, ale stále nedokážem odhadnúť, kedy tých hore začnú ľudia strieľať. Lebo ako to počítam, tak to počítam, stále mi vychádza výsledok, že už pred piatimi rokmi mali.

Konflikty, ktoré sa násilím odkladajú, vypuknú potom o to hnusnejšie.

sandro

Tak ako nikde v galaxii nie je mozne aby stat prikazal obcanom platit za zakladne zdravotne poistenie sukromnym firmam, tak nikde na svete, ani v diktatorskych krajinach, nie je mozne, aby lekarov nutili pod hrozbou nasilia liecit ludi(je jedno ci basa, zastrelenie, exekuovanie atd)!!
V tomto sme zase raz svetova jednotka. Je to najma preto lebo sme uboziaci, sme proste degeneratmi vlastnej historickej poddanosti, kde ked si niekto z plebsu nieco dovolil, hned ho ostatny plebs nahlasil panovi. To predsa nejde aby sa Jano povysoval nad Fera..So skalpelom predsa nemoze byt tak tazke narabat. Nieco narezes, nieco vyrezes...Predpises pirule a v podstate si len valas sunky. A ja co od svitu do mrku cakanom kopem a robim tiez nadcasy mam mat menej?
Tento vecny spolocensky nepokoj a boj medzi jednotlivymi vrstvami taha Slovensko raketovo dole. A ti cudzi to dobre vedia, aj preto nedaju lekarom ani len tu odrobinku. Proste ich prinutia liecit a budu sa rehlit na tom ako zbytok spolocnosti este aj tlieska.

Truhlík

Mňa by zaujímalo aký je násobok platu lekára k priemernému platu (alebo lepšie k mediánu) u nás a v iných štátoch. Niečo ako objektívne meradlo. Tak ako by ma zaujímala miera zamestnanosti a nie miera nezamestnanosti. Ale k takýmto číslam asi štatistický úrad prístup nedá.

sandro

tu to mas priamo z madarskej legislativy, mozes studovat, strany 21-22. https://www.parlament.hu/irom41/13174/13174.pdf
Ale my sme tu na portali Nadhlad, kazdemu je asi jasne aj bez cisiel, ze tie rozdiely su uz obrovske. Preto su Slovenski lekari v Cesku a Madarsku a nie naopak. A to ani nespominam prostredie na pracu, kde u nas sme v liecbe rakoviny este stale v casoch minuleho tisicrocia a ludia musia robit zbierky na modernu liecbu v Madarsku alebo Cesku, kde to je poskytovane v ramci zakl. balika zdr.starostlivosti.

Norman

Ja by som len poznamenal, že lekári sú na Slovensku proste prvá profesná skupina, ktorá si akosi mohla či môže dovoliť tlačiť režim ku stene. Alebo prvá, ktorá to akosi dokázala.
Všetky ostatné sú príliš nedôležité, alebo sa proste nevedia zjednotiť, alebo je ich priveľa a chýba im vôľa.
To nie je chvála týchto lekárov, to je ukázanie na to toho, ako veľmi je spoločnosť bezmocná. Len takáto preferovaná či mocensky dosť elitná kasta doktorská to ako tak dokázala, nik iný ( neposudzujem, že za akú cenu a na úkor koho ). Proste - keď už musia "štrajkovať" doktori, je to naozaj zlé znamenie.

Miro

Keď tak pozerám tak priemerný plat lekára v HU s cca 10 ročnou praxou (atestácie?) j zhruba dvojnásobok priemerného platu. Takže nič nad štandard. Ale podobne je to v celej EU. Lekárske povolanie nie je nič extra ak teda nerátame "špecialistov". ( ešteže to polovička nečíta ) Ono to platí všade kde je systém všeobecného zdravotného poistenia. Ale v takých USA je to úplne o inom. Napríklad na opravu zuba si môžte rovno brať ďalšiu credit card a užívať si American dream.

slaven1

Je december, pokus usmrtiť veľké množstvo populácie prostredníctvom jedov označovaných ako "vakcíny" aplikované do ľudí pomocou národných systémov ochrany zdravia (#platylekárov), toľko čo skončil 24.2.2022 a mi neprestávame monitorovať jeho výsledky.

https://www.elespanol.com/deportes/otros-deportes/20221118/behobia-muest...

V Španielsku sa uskutočnil tradičný beh Behobia-San Sebastián. Výsledok: 3 infarkty, 33 hospitalizácií a 125 ľudí sa obrátilo na medikov. Bolo 26C, vraj príliš teplo. V tomto smere Španieli dosiahli „lepšie“ výsledky ako Američania na tohtoročnom Brooklyn Half Marathon.

https://americasfrontlinenews.com/post/3-heart-attacks-33-hospitalizatio...

Keď sme pri USA tam hnojomety miestnych oligarchov pokračujú rozbíjať informačný model „pandémie“ článkami typu „Zaočkovaných ľudí na Covid prvý krát zomrelo viac ako nezaočkovaných“.

https://www.washingtonpost.com/politics/2022/11/23/vaccinated-people-now..."

nové