Renzi má plán B

Podľa Parlamentných listov, po sprísnení hraničných kontrol sa taliansky premiér Matteo Renzi nadobro prestáva kontrolovať. Vyhráža sa celej Európe, že má plán B.

Zyklon B?

 
baloo

... on len nechce vnútroštátne nepokoje, keby imigrantov nevracali na hraniciach, nebol by žiaden problém.

Už sa ináč dalo aj čakať, že niekomu rupnú nervy a zachová sa "neeurópsky". Len neviem, čo má akože v pláne? Budú strieľať na ľode alebo aspoň ich nevyťahovať z vody, keď sa prevrátia? Potom niekto akože dodá trebars Tunisu alebo Lýbii nejaké schopné pobrežné ľode, ktoré ich budú doprevádzať až k Taliansku. A v prípade potreby si aj zastrieľajú, proč ne? A ak to urobia, čo urobia tie masy černochov, ktoré už v Talisnku SÚ? Smutne sa postavia do šory na ljoďku naspäť do rodnej Afriky? Konské lobogo, budú rozbíjať všetko okolo seba a znemožnia prácu aj tej pobrežnej hliadky - lebo podľa mňa dostali aj určitý výcvik v tej Afrike, čo v takom prípade robiť, a ak nie, tak sa nájdu lídri, ktorí to zorganizujú. Koľko by to chcelo policajtov? No neviem, neviem...

Norman

Krvi potečie veľa, o tom nemožno pochybovať.
To sa snažíme sprostredkovať, aby naši čitatelia boli na to pripravení, aby neboli v šoku, heh.
Toto už ceľkom prestáva sranda, toto bude tak krvavé, ako to ... vlastne nie, zažili to, niečo ako v Juhoslávii. Ergo - davy zvládli krv v Juhoške, zvládnu aj krv v Taliansku a Nemecku.

A znova platí - čím skôr, tým lepšie.

Koľko by to chcelo policajtov? Neviem, ale je všeobecne známe, že štáty majú ešte armády. Toto je a bude čosi ako občianska vojna.
No ... toto nie je predpoveď, toto je obraz ideálneho prípadu. Samozrejme, môže a bude to možno horšie, nerozhodne, zhubne, neefektívne, neaktívne ... sepsa, kolaps ... v tom s tebou súhlasím.

Ľubov

Spomeniem ho sem na výstrahu. Teraz,keď veci sa menia tak svižne,ktovie,možno to aj má význam. Očitý svedok je B.Filan,spomínal to v jednej relácii,Pod pyramídou sa to volalo. Ide si pekne na obed po ulici v Nairobi,čo je hlavné mesto Kene,však,no a oproti nemu nejakí anglicky hovoriaci turisti. Jeden z nich má na pleci foťák. Oproti idú voni,keňania.Filan spomenul,že to bolo ako blesk,černoch odniekadial vytiahol tú poondiatu mačetu a šmyk-angličanovi odťal ruku od pleca. Potom si len nedbanlivo zo zeme zdvihol foťák.A išiel ďalej.

Bolo by nanajvýš vhodné,aby ste,pán Filan,tento príbeh,spolu so svedkami ,zopakovali verejne,napríklad v sobotu pred hlavnou stanicou.

Buheh

Nechcem popierať, čo Filan zažil a napísal, teoreticky sa to mohlo stať, rovnako ako sa to mohlo stať v Londýne alebo Bratislave. Teoreticky. Nairobi zvyknú nazývať aj Nairobbery, podľa množstva lúpeží. Ale táto príhoda sa mi zdá silne presolená. V Nairobi to zase nie je oveľa horšie ako v ktoromkoľvek inom veľkomeste. A najmä v centre a na obed je to mesto plné turistov, ľudí v oblekoch a kravatách, drahých áut, je to centrum biznisu pre celú východnú Afriku, má tu regionálnu pobočku OSN a iné organizácie. Takýto brutálny čin ani tam nie je bežný a aj tam by z neho bola škandalózna udalosť – tobôž ak ide o západného turistu, teda takého, ktorého život má cenu stoviek či tisícov podľudí (podľa váhy, ktoré mu prisudzujú globálne médiá a koloniálne mocnosti).

Skôr si myslím, že podobný prípad, avšak za trochu iných okolností (denná doba, miesto, súvislosti) sa v tých končinách niekedy naozaj z času na čas stane a poét Filan si seba pribásnil ako účastníka a trochu dokoloroval aj okolnosti. Asi ako v tom starom vtipe:

Orázka na rádio Jerevan: je pravda, že v Moskve na červenom námestí rozdali okoloidúcim 500 úplne nových Moskvičov? Odpoveď: Áno, je to pravda, ale nebolo ich 500, ale iba 50, a neboli to Moskviče, ale staré bicykle, a nerozdali ich, ale ukradli.

Ema

...zato vlak v Taliansku nie.

http://www.thelocal.it/20150612/milan-ticket-inspector-attacked-with-mac...

VRAJ to boli Latinoameričania. Isto, tí chodia bežne po Taliansku vyzbrojení mačetami, zrejme šli zbierať cukrovú trstinu do stánku svojho štátu n EXPO.

...a viac sa o incidente nepísalo.

Ľubov

To čo už sme všetci na drogách,alebo čo sa to s nami deje? Taliani ,hej,dať si žlté polo tričko a šatku na krk a popíjať picolo,prečo o niečom takom strašnom ,čo sa stalo, mlčia?

Spomenula som si aj na Dianu Fossey...ako skončila.Nie je v nich nič ľudské,v týchto organizmoch,ale jasne cítime,že to nie sú ani zvieratá.Počuli ste to,v Taliansku ostať nechcú,oni by radšej do Francúzska.Toto je vojna a Stred dostať nesmú!

jery2

V Miláne to odniela sprievodcova ruka a v Turíne traja černosi (už ich našli, "ubytovali sa " v olympijskej dedine - Somálsko, Ghana, Nigéria) znásilnili 20 ročnú postihnutú Talianku

http://www.secoloditalia.it/2015/06/orrore-torino-immigrati-sequestrano-...

Úplne mimo:
Pekný prejav, priam umelecko-sarkastický, mal Medvedev z Gazpromu: Ukrajinský tranzit nebude, ani keby si slnko s mesiacom vymenili miesta (Ввиду экономических, коммерческих, технологических, инвестиционных и политических рисков для транзита газа, украинского транзита больше не будет, даже если солнце поменяются с луной местами.)
Postavíme "tureckij potok" a čo bude s plynom ďalej - čakáme návrhy Európanov, lebo my nechceme narúšať 3 - 5 balíček.....

Источник: http://politikus.ru/articles/52276-ukraina-obrechena.html
Politikus.ru

Truhlík

Neska je na SME srdcervúci článok ako nejaký srbák zabil turkyňu univerzitnú študentku pálkou. Hnusného srba identifikovali ako Sanela M.
Chvíľka zábavy s gugúlom a -
Volá sa Sanel Mahmutovič a je z bosnianskeho Sandžaku. Jeho Muamar Jugo na fasbúku píše - Free Sanel !
Bingo !

Náhodný okoloidúci

Len zopakujem, čo som napísal pred dvoma rokmi.

http://nadhlad.com/comment/4130#comment-4130

Ema

...billboardovými prestrelkami, ako vidno na tvári miesta.

Tí tzv. aktivisti, bojujúci za zaplavenie Maďarska Sudáncami, Malijčanmi a Libérijčanmi, prizdobenými albánskymi Kosovarcami, vraj získali finančné prostriedky na billboardy "zo zbierok od občanov." Zrejme sú tým myslené dane v USA.

V Taliansku sa začali černošským migrantom prihovárať, aby odtiahli domov. Vyvolalo to vlny zúrivosti. Minuli tisícky dolárov, aby sa sem dostali - a majú ísť het bez jedinej sociálnej dávky? Takúto nespravodlivosť žiadny dobre živený Bassa, Kpelle, Tukulér či Tigrej nestrpí.

Náhodný okoloidúci

To je ich problém, nech si uplatňujú reklamáciu u tej cestovnej kancelárie, u ktorej si objednali zájazd. S nami ich cestovná kancelária nič nedohodla, nie sme povinní plniť jej sľuby.

nové