baloo

komentáre

baloo

keď to zrátame s tým, že (pred ukončením daňového obdobia, ovšemže) baťko Švarc presäva x miliÁRD dolníkov na ďalšie otvárenie spoločností. https://www.nytimes.com/2017/10/17/business/george-soros-open-society-fo... Mimovládky max. slušne poďakujú za bakšiš ale budú robiť naďalej čo doteraz, ich chlebodarcom naďalej zostáva Ďuribáči.

baloo

to je vlastne štylizovaná pyramída, len Veľké Voko nedali ešte na špic. Aj keď ako sa vezme... Mne ináč aj Sauronovú Čiernu vežu pripomína.

baloo

"Nevieme síce, kde je, čo robí"
?!?!? Očividne neprešlo čo som chcel písať. Prakoreň - aby som sa držal svojej vlastnej improvizovanej terminológie - iba JE. Nekoná. Ty fakt nevieš kde ho hľadať?

"ako sa dohodneme o tom, kto rozhoduje, čo to ten "prakoreň" je? Kto v dnešnom svete má takú autoritu? Farári, básnici, filozofi, politici alebo "ľud"?"
?!?! No mistře, ja sa o tom dohadovať s nikým nebudem. Pre mňa autoritu má iba ten, z koho tú autoritu osobne cítim. Všetko sú iba slová, "obyčajné slová" :-) dovtedy kým vnútri neprežiješ. Isto poznáš pocit, keď niečo dlho študuješ, čítaš o tom, a naraz len "satori" - a pochopíš. Nebe a dudy. Takže ja nieže neočakávam od niekoho iného aby mi všetko vysvetlil, ale každý nový input prejde mojimi vlastnými filtrami, lebo prakoreň je vo mne. Ale sa nechám inšpirovať ostatnými, môžno slôvko predavačky v Tescu bude to zrniečko kvásku, čo vo mne vyvolá satori, a možno to bude Hegel, kto vie. A verím tomu, že v princípe ten prakoreň je v každom rovnaký, aj v černochovi.

Tú tvoju historickú retrospektívu chápem ako kritiku hlavne judeokresťanstva a s prakoreňom má málo spoločného, takže - prepáč - je trochu aj offtopic, judeokresťanstvo a kolonizáciu môžeme cepovať do nekonečna ale skúsme sa vymotať z tohoto jalového kruhu. Posolstvo Nového zákona je veľmi blízko k prakoreňu - počiny cirkevných predákov v histórii zas naopak hoooodne ďaleko, zvláštny paradox. Ovšem pričom sa ja osobne v mnohom stotožňujem s posolstvom Nového zákona, nie som ani cirkevný predák, ani križiak, dokonca sa ani jeden kolonizátor v rodine nevyskytol nakoľko viem. A dosť ma dokáže znervózňovať aj táto generalizácia, že "prišiel biely človek" ... KTO? Slováci či maďari? A poľské, srbské kolónie boli presne kde? Nie biely človek, ale pionýri finančných elít zo západnej časti Jevrópy, judeošpanielskych, judeoholandských či judeoanglických, nepatrný zlomok celkovej bielej civilizácie. Ktorí, podotýkam, takmer rovnako strpčovali život aj domácim obyvateľom po celý čas, a strpčujú dodnes. S tým môžem samozrejme súhlasiť, že každý by mal pekne zostať tam, kde ho Matička Zem porodila a pestovať si svoju civilizáciu, ale na tomto blogu to snáď nie je ani otázka.

Aby som sa vrátil: ten prakoreň je v nejakej univerzálnej morálke a postoji k životu a svetu, k svojim bližným, pretože svojim, viac či menej cibreným spôsobom každá civilizácia došla na to, že ak sa stratí harmónia a rovnováha vo svete, tak všetko ide do prdele. Budú vojny, hladomory, choroby a tak. Došli na to v Indii, v Číne, Japonsku, na Blízkom Východe, v Európe, na šírych stepiach Eurázie, a áno, aj černoškovia v Afrike a sformulovali to do tradície, učenia, náboženstva - bez tejto harmónie nie je možné dlhodobo fungovať. Samozrejme že boli vojny, lebo človek - resp. všadeprítomné isté percento ľudstva - sa vždy vybodne na písané či nepísané zákony harmónie a aj cez krky ohňom a mečom musí zobrať od druhého čo sa mu zapáči. Ale všimni si, že takéto hovadá sú vždy označení nakoniec ako záporné postavy, ba sami mávajú výčitky už počas svojho vyčínania. Lebo sami vedia, že porušili "zákon". A občas sa vyskytli aj takí borci, ktorí sa narodili uprostred hnilej doby v neporiadku a síce museli viesť vojny, ale ich cieľom bolo vytvoriť znovu poriadok. V určitej trochu inej rovine len sleduj "fluktuáciu" kresťanskej cirkve: keď to už fest začalo hniť, vyskytol sa vždy nejaký František z Assisi, Robert z Molesme a pod. aby vykolajené kresťanstvo navrátili do správnej stopy. A ten prakoreň napr. môžeš vidieť v tom, že keď sa objavili, ľud pospolitý hneď začal ICH sledovať, pretože vedel, že ONI sú to správne učenie a oni sú pravé autority, spoznali ich podľa vlastnej intuície, prakoreňa v sebe. A cirkev vždy cúvla aspoň naoko. A bohužiaľ v každom nás je aj toto hovado, akurát že to praktizujeme v malom, podvádzame, sme občas agresívni, beohľadní a pod. Ale naďalej je našou úlohou, aby sme sa pokúsili tieto chyby až hriechy nerobiť, to je leitmotiv geniálneho "O myšiach a ľudoch" - diabol čaká pred dverami ale ty nemôžeš či nesmieš vpustiť. Nie je jedno totiž, či nemôžeš alebo nesmieš, lebo prostriedky na to, aby si nechal sa realizovať toho diabla máš, je na tebe, či ho aj vpustíš. Aj keď sme hovadá a občas sa nejakým hriechom nevyhneme... ale keď ich robíme, zvyčajne súčasne aj vieme, že ich robíme, nedá sa vyhovoriť. Bohužiaľ často ani odčiniť - len úprimne ľutovať.

Ten istý prakoreň ovšem okrem lásky k bližnému jednoznačne diktuje napr. sebaobranu a ochranu bližných, ochranu toho, "čo je naše" nech sú to ženy, deti, domy, zem, ľudovky, motívy. Kto hovorí proti buď nechápe alebo to robí naschvál - a tým pádom je nepriateľ, ktorý nám chce vziať to naše, búrať naše štruktúry, vyvrátiť náš poriadok a teda kolaboruje s diablom ktorého aj za nás a v našom mene vpustil. Nie, nemyslím teraz až tak migrantov (tí sú skôr iba prostriedok, ten kyjak), myslím to vykolajenie z pravej stopy, tú nabúranú morálku, keď v hĺbke duše presne vieme čo je zlé, ale sa necháme učičíkať, že je to OK. Nie, nie je. Napr. sú to dnes dobrosráči, slniečkari, politici, hlavne tí bruselskí, všelijakí psychopatickí generáli, platení klamári v médiach, veľkofinančníci a pod. Dúfam, že s touto miniesejou - čo som samozrejme na takú dĺžku neplánoval - som už zhruba osvetlil asi čo som myslel pod "prakoreňom". Ja viem o čom hovorím, max. to neviem dobre napísať a lepšie nebudem vedieť ani zajtra, ergo v tejto téme diskusiu z mojej strany ukončím.

baloo

Tvoj centrický model ja používam na vzťah Stvoriteľa k stvoreniam, harmónia nie je to, čo je v strede - tam je Stvoriteľ - ale vzťah "komponentov" k sebe. Je stav (a nie pohyb), kde každý komponent má svoje miesto. Láska, ako som aj písal je tmel, ktorý túto "stavbu" drží pokope. Preto je ten "zaľúbený" tanec elektrónov okolo protónov. Oproti tomu zlo je to, čo vedome tento poriadok búra, komponenty od seba vzďaluje.

OK musím ísť do záhrady.

baloo

ale len ako o geológovi. Ale ja som už taký sedláčik, pre mňa ten "Vesmír" (teda ten veliký tam vonku) je tiež len fikciou, rovnako ako elektrón. A ináč považujem za dosť lacné riešenie, že keď niečo nechápem resp. nepripustím konkurenčnú teóriu tak "je z Vesmíru". Aha... tak to teda vysvetlil...

Ja som až taký skeptik, že aj elektrón je pre mňa fikcia, v živote som nevidel ani jeden. Podľa mňa hlavný dôvod, prečo sú ľudia ochotní uveriť Bohrov atómový model (elektrón - protón - neutrón), je, že im pripomína 1, trojicu (otec - matka - dieťa) 2, tanec okolo stredu. To sú VZORY, ktoré každý pozná a potom uverí, že ten istý vzorec sa opakuje aj v takom merítku, ktoré aj tak nemá šancu v živote vidieť.

Nuž... to výš... geológ je predsalen iba geológ, s ihličím vo vibramách, kladivom v ruke a hor sa šlapať do kopca. :-)

baloo

parádny príspevoček. O podobných "blbinách" zvyknem dúmať v poslednom čase.

Anno decibel strašne dávno jeden náš kamoš sa akože "obrátil", zjavil sa mu Ježiš (vraj, asi bol skôr poriadne shúlený) a potom už len kázal a kázal a kázal. Vtedy ma napadla jedna otázka, dodnes neviem na ňu odpoveď. Vot: kto pokúsil Satana? Tomu "padlému anjelovi" ešte pre pádom kto vložil do makovice myšlienku, že má resp. že vôbec môže byť viac ako Stvoriteľ.

A ďalšia otázka pre mňa je podstata toho "zla". Rád by som dostal odpoveď bez zbytočnej moralizácie, nejako v duchu čínskeho univerzalizmu, kde všetko v Kráľovstve Stredu má svoje miesto. Momentálne som vydúmal nasledovné. Stvoriteľ, keď svet stvoril (o tom nepochybujem, moderná fyzika núka len slabý vykostený odvar starých múdrostí - ergo nie som ateista) urobil PORIADOK. Všetko má svoje miesto, čas, priestor, smer, cieľ a dôvod. Dovtedy kým nejaký "proces" ide podľa týchto pravidiel, je vo svete harmónia - teda láska, ktorú si predstavujem ako nejaký tmel medzi rôznorodými (emócie, hmoty... všetko) "komponentmi" sveta. Ak niečo začína narúšať tento poriadok, tak vytláča lásku a nazývame to zlo.

Metafyzicky považujem za veľmi zaujímavú otázku (ktorú moderná fyzika nazýva zhruba termínom entrópie ale samotný jav sa objavuje v mnohých sférach), PREČO je taká brutálna asymetria medzi vytvorením a zničením niečoho? Prečo je také jednoduché rozbiť pohár, do ktorého sa musela vložiť fúra hmoty, energie a umu, od vydolovania správneho piesku cez postavenie peci, vykurovanie,šikovnú ľudskú prácu a pod. A stačí len nedávať pozor a užaj je rozbitý. Už tu je niekde koreň zla. A potom sú entity - a ani farby, vône, kamene, zvieratá to nie sú - ktoré dokonca naschvál búrajú ten poriadok. Pričom keby len trochu boli múdrejší by mohli na to dôjsť, že poriadok vyššej úrovne aj tak nedokážu vytvoriť, aby ten "starý" nahradili. Neni frajerina zničiť a oblbnúť nejakú populáciu, zavraždiť kopu ľudí a vypáliť ich domy. Ozajstná frajerina by bola trebars keď začnú levitovať alebo putovať v čase (ale bez použitia stroja, stroj je vždy nedokonalý a umelý), to by som povedal, že hej, kluk dačo vie.

Takže tá podstata zla je metafyzicky o niečo zložitejší problém. To, čo v sociálnej sfére vidíme sú len pena na vrchu vĺn, pohyb má korene oveľa hĺbšie.

baloo

Russian President Vladimir Putin has decided to declassify a range of archival documents from 1930 – 1989 which he says will reveal some "very interesting names".

http://yournewswire.com/putin-says-he-will-declassify-documents-that-exp...

Ehm... a neviem presne keráže armija oslobodzovala Treblinku, Majdanek, Osvienčim a pod., bo dokumentácia zmizeua a vraj sa spravila aj kopa nových fotiek. A tuším to tiež vpadá do obdobia 1930-89. Škoda že my ich neuvidíme, lebo ich zverejňovanie je u nás zákonom zakázané, bezohľadu (alebo pretože?) na to, že sú fakty.

baloo

inzerát:

-------------------------

Linguists and Translators, Secret/Top Secret Clearances (419 S/TS/CI)

Linguists with active security clearances needed in the following languages: Arabic, Bulgarian, Hindi, Hungarian-Slovak, Malayalam, Polish, Somali, Tamil, Turkish and Ukrainian-Russian.

Purpose of the Position:
Linguists will support U.S. Army operations as Subject Matter Experts (SMEs) in their assigned area of responsibility, providing cultural perspective and understanding of the region's historical, political, sociological, and economic trends to select members of the senior leadership staff.

Principal Responsibilities of the Position:

- Provide operational contract linguist support for military operations and interpret during interviews, meeting, and conferences
- Interpret and translate spoken communications
- Transcribe and analyze verbal communications
- Perform document exploitation
- Scan, research, and analyze foreign language documents for key information
- Translate and review foreign language documents. Identify and extract information components meeting military information requirement list criteria
- Provide input to reports

https://www.ziprecruiter.com/jobs/icconx-com-ic-connections-92533f79/lin...

-------------------------

Ten zoznam jazykov môže naznačiť aj oblasti, kde môžeme očakávať "zvýšenú aktivitu" US Army?

baloo

robiť reklamu, ale v akom kníhkupectve si videl? Možýno by som po dlhom čase zase zainvestoval dáky bakšiš do staromódnej papierovej knižky.

baloo

čas to nejako detailnejšie rozoberať, ale podľa mňa je to trochu inde.

Východoeurópania majú dosť iný názor napr. aj na manuálnu prácu, čo sa týka peňazí tiež rozmýšľajú ináč... všeličo je tu ináč a to nie je RKC alebo nejakou inou ideológiou dané.

To, čo píšeš o Írsku a Španielsku - teda raketovo rýchle otočenie sa morálky - má asi tiež viac koreňov. Jeden je určite to, čo píšeš: okaté vyhranenie sa minulému režimu. Ale nevylúčil by som ani to, že "elity" (nerád tú bandu psychopatov tak nazývam ale čo už...) si všimli, že v týchto krajinách má cirkev ešte autoritu, tak sa viac sústredili aj na jej podkopávanie - trebars také Taliansko (a hlavne juh) je tiež hodne veriace ale tam až takú liberálnu hnilobu nevidieť, zostalo oveľa konzervatívnejšie dodnes. Tiež si môžeme všimnúť, že anno tieto dve krajiny boli v rámci západu medzi najchudobnejšími, takže aj ten náhly konzumný blahobyt možno udrel tvrdšie, t.j. vytvoril väčší kontrast a mladšie generácie sa možno aj preto vychýlili viac na opačnú stranu. Na druhej strane ale neverím celkom tomu, že pár desaťročí dekadencie dokáže tak dokonale rozleptať tisícročnú štruktúru, že sa už nevráti - možno, že sa vráti a ešte väčšou silou.

baloo

no mozno nepises blbosti ale mas neskutocne iritujuci arogantny aa vztahovacny styl, co dost podkopava odkaz tvojich prispevkov. Podla mna uber z ostria svojich vyrazov. To tak na margo. Plus davaj pozor na gramatiku, nie "od Turkou" ale Turkov a pod., tiez to nie je bohvieaka vizitka. Ale k veci.

"tvrdit , ze sme do tohto stavu akosi spadli a akosi nikto nevie ako sa to vyvinulo"
Cituj, kde to tvrdim, CtrlC-CtrlV, ved vies. V inom komente dakde som prave spomenul investituru, protipapezov, Mediciovcov a pod., nie je to novy pribeh. Tato hniloba, ktora sa koreni v tom, ze cirkev chce seba posunut aj do pozicie svetskej moci je v cirkvi odjakziva, v RKC obzvlast. Toto s posolstvom krestanstva nema nic spolocneho. Ja som chcel tolko napisat, ze ziadne nabozenstvo alebo ideologicky smer nevyjde priamo s tym, ze "daj mi moc a ja to tu vsetko znicim, teba vratane". Za kazdym nabozenstvom je kusok univerzalnej mudrosti o hierarchii a fungovani sveta - ano, aj za islamom - a svet jedine vtedy moze fungovat dlhodobo a prosperujuco, ak je v nom harmonia. Kazde nabozenstvo svojim sposobom chce premietnut svoju verziu harmonie aj do kazdodenneho sveta a k tomu musi ziskat suhlas obce, inac pojdu ku konkurencii. A tym, ze "nechaj to na mna, ja to rozj.bem" samozrejme nikoho neziska - preto som spominal este aj satanistov, ze este aj oni to musia zabalit do takych lubeznych verbalnych formul.

Okrem tohoto jedineho bodu ani neviem o com sa chces hadat, lebo v podstate suhlasime.

baloo

je asi najblizsie k tomu co som chcel povedat. Ale ako ranna kava, chodenie do roboty, obed a pod. Nic hrozne by sa nestalo, keby clovek svojmu dusevnemu pokoju a harmonii venoval par minut. Jednotlivcovi by to podla mna len prospelo. A samozrejme nemusis to strojovo vzdy v tej istej sekunde, ako ani ta kava neni vzdy uplne presne v rovnakej chvili. Inac jedno z najlepsich zakladnych "joga" cviceni je, ze vecer, ked si uz v posteli a uz si zhasol, premietnes si, co si ten den urobil. Spociatku budes prekvapeny ako tazko to ide a ake casove "fugy" mas, proste na urcite useky nemas spomienku, ako keby clovek nebol pri vedomi. A zasom sa to zacina zlepsovat... a hla, efekt je taky, ze clovek je ovela vedomejsi kazdu chvilu, neujde mu ani chvila. No tak nejako by to mozno mohlo fungovat. Taichi vlastne funguje podobne, na chvilu vypnes okolie a venujes sa harmonii Vesmiru - aj seba. A dlhodobo to musi mat velmi kladny efekt. Tak som myslel tu "inspiraciu" islamom, OK, u nich je to tvrdy predpis, ale to jadro toho predpisu nemusi byt zas uplne zle.

baloo

vy tu nejako akoby stotožňujete "tradíciu" s "katolicizmom", čo je podľa mňa veliká chyba. Východoeurópske spoločnosti síce drží pokope určitá "tradícia" ale to má korene v univerzálnych kladných hodnotách (česť, rodina, priateľstvo, túžba zvelebiť tento svet a pod.) ktoré tu zostali nejakým spôsobom živšie. K týmto hodnotám sa verbálne hlásia VŠETKY náboženstvá - okrem vysloveného satanizmu, ba dokonca ešte aj ten chce oficiálne "zlepšiť" svet tým, že ho zverí Luciferovi, Svetlonošovi - ale to je len ten verbálny make-up. Kresťanské cirkve sú prehnité, pápežko olizuje nohy černoškom, íri si vybojujú buzbuz manželstvá, farári si ulievajú z verejných peňazí, stavajú si honosné haciendy kupujú luxusné meďáky - popritom majú v lepšom prípade frajeruôčky, v horšom trtkávajú mladých chlapcov.

Nechecm s tým nikoho uraziť, ale TAKÁTO cirkev teda nemá v sebe žiadnu morálnu silu a je na míle vzdialená všekerým tým ozajstným, vyššie vymenovaným hodnotám. Ale podobne to vyzerá aj s islamom, len tam tie prejavy nie sú akože liberálne ale fanatické, brutálne a primitívne, polievanie žien kyselinou, odrezávanie hláv, rabovačky, nakladačky a znásilnenia voči neveriacim. A aby sme nezabudli na aktuálne, "materialistické" náboženstvo, v ktorom je všetko dovolené, veď aj tak sme len kopa lavopravých-horedolných kvarkov.

Takže. Tá tradícia, ktorá drží pokope "Ostblock" je niekde inde. Ak to porovnávame s vyspelým západom, našim veľkým vzorom, tak sme "zaostalý", nestihli sme sa dostatočne zliberalizovať. Tunajší ľudia nie kvôli cirkvi majú averziu voči buzerantským manželstvám, ale jednoducho preto, lebo je to neprirodzené, a tento pocit majú aj tunajší materialisti. Tú auru nadradenosti, ktorá z každého západniara žiari každý pozná. Táto hranica "submisivného / pdominantného" postoja tu vždy bola, netvárme sa, že nie. A dodnes sme zostalí "iní" - a nie kvôli cirkvi. Západniari sú pravidelne vykoľajení po stretnutí s východoeurópanmi z toho, že tu sú ľudia inteligentní, šikovní, pracovití ale hlavne ako sú priateľskí, milí a pri tom všetkom (materiálne) chudobní. To, čo sa teraz chystá je akurát toľko, že sa táto vždy existujúca čiara nakreslí aj do mapy.

baloo

"Žiadna zo základných potrieb sa nedá robiť podľa rozvrhu hodin"
...no tvoj zamestnávateľ musí mať trpezlivosť s tebou :-)

Na vlakoch napríklad viem oceniť, keď chodia pravidelne, ráno tiež nebývam nasratý, keď v zhruba očakávanom čase vyjde Slnko. Chceš či nie, veľmi veľa vecí robíš tak či tak pravidelne a podľa presného času, taká 10 minútová súkromná modlitba by podľa mňa neuškodila. Nemusíš 5x, stačí poobede a potom až doma. V Číne namiesto toho vybehne celá fabrika do parku, hodinku sa tam hrajú na ospaté kakadu (tai chi) a je im DUCHOVNE lepšie. Každý sa modlí komu chce, ale tá pravidelnosť modlitby by práveže vedela dodať bežnému životu takú všadeprítomnú sakralitu.

Ehm... čo sa týka tej úžery som to uviedol, lebo sa zvykne ako klad a dôkaz čistoty islamu... pravdupovediac tomu ani ja neverím, ergo sa pripájam k veľkej väčšine komentujúcich...

baloo

máš úplnú pravdu.

Islam by mohol byť prínosom nejako preto, lebo tam ešte tá viera (či čo) žije a dáva im to skutočnú silu a odhodlanosť. Oni si to vybíjajú svojim spôsobom - ale samotný náboj islamu je podľa mňa nepopierateľný. Nechcem sa púšťať do diskusie nakoľko ten náboj (fanatizmus) je daný samotným islamom resp. úrovňou kultúry, mentalitou, neislamskou tradíciou a pod., nie som na to expert.

Tiež by nám možno nebola na škodu pravidelná modlitba... a to, že úžeru neuznajú... no, to je jeden obrovitánsky klad, keby sme nič iné, LEN TO prevzali, už máme vyhraté.

...ináč ako saom aj naznačil, túto úvahu som mieril ako provokáciu :-)

baloo

nie som na to expert, ale podľa mňa do celej veci netreba miešať kresťanstvo.

Sú národy, etniká, ktoré sú rasovo ale aj kultúrne vzájomne +- kompatibilné. Tie sa dokážu bez problémov zmiešať, čím sa v podstate rasa nerozpadá, len sa spestrí. Viď slovania/germáni alebo kľudne aj maďari/slováci a pod. Oproti tomu sú etniká, ktoré nie sú kompatibiolné, buď pre príliš veľký rasový rozdiel alebo - a to ide ťasto ruka v ruke - aj kultúrny rozdiel a neochotu sa prispôsobiť. Nejaká časť cigánov sa vie prispôsobiť ale bohužiaľ väčšina príliš nie (aj to je podľa mňa individuálne, na Gemeri v jednej dedine sú samí slušní pracovití a čistí cigánio a hneď v druhej žumpa najhrubšieho zrna - vlastná skúsenosť), a bohužiaľ nejaká časť "belochov" sa tiež prispôsobuje tým horším vlastnostiam cigánov (majú aj kopu dobrých, ktoré by sme sa bez hanby nmohli od nich naučiť). A sú tu aj ďalšie podobné nie-teraz-importované etniká, ktoré síce nie aža tak okato ale sa tiež neprispôsobujú a nemiešajú. Ved výme...

Problém je v tom, že masovo sem nasadili nekompatibilné etniká bez sebemenšej ochoty sa prispôsobiť a médiáý naďalej na plú hubu vyhlasujú, ža ale voni sa chcú. Kresťan aj nekresťan bytostne cíti, že je to lož. Média hrubo zneužívajú kresťanský princíp lásky a pomoci bližným ale to sa bije s vlastnými pocitmi aj kresťanov. Takže jadro problému nie je v kresťanstve. Kresťanstvo existuje X storočí, malo rôzne obdobia. Od Mediciovcov ale ide prudko dole vodou, aj keď tie doťahovačky o investitúru a avignonský antipápež a pod. tiež vrhajú istý tieň na čistotu. Ak sa povie "duch kresťanstva" tak sa vybaví skôr Sv. František z Assisi, čistota, úprimnosť - ale aj skromnosť, disciplína a nemalá kopa tvrdosti v tom najlepšom zmysle. A takéto etapy obrody boli nespočetne veľakrát, tá dobrota a ochota pomocť je človeku, ale prinejmenšom "nordickým rasám" vlastná a keď je nadstavba prehnitá, niekde sa vyklíči znova a znova. A teraz je zase taká doba, prirodzená obroda kresťanstva je možno už pred dverami. Ak sa cirkev bude správať nďalej takto, "praví" (teda v srdci) kresťania ju kľudne môžu začať aj opúšťať, ako aj svarga napísal.

Mimochodom keby chuji neboli takjí akí sú, pripúšťam heretickú myšlienku, že dokonca aj od moslimov by sme sa mohli kadečo naučiť. Dokonca v určitom zmysle môžu aj napomáhať vyššie menovanej obrode... Ale to je už iný príbeh, detičky, teraz šups do postielky :-)

baloo

Normane, poznáš nejaký normálny, poriadne do konca dotiahnutý softvér od MS? Odflákli aj to, tak isto ako tie Vindóz a Ofisy a pod. Čím novší, tým väčší shit.

Ale tá správa samotná je nejako dosť "mainstreamová", ako keby niečo chceli majstri podsunúť. Nechápem prečo, ale za normálnych okolností by sme o týchto výsledkoch nemali vedieť, ale tým, že to na plnú hubu píše Washington Times, Express, Independent, Jerusalem Post, Telepgraph, Haaretz, ABC News... je to trochu divné. Nemyslím si, že by som bol paranoik, ale nebol by som velmo prekvapený, keby cieľom celej akcie bolo iba to, že zistili, že internet je plný fašistov, ergo treba zaviesť oveľa tvrdšiu cenzúru. Or something like this.

baloo

http://hirorigo.net/wp-content/uploads/2016/03/k__ap20160324123.jpg
len sa pozrite na ksicht toho čierneho übermenscha. Hovorí za seba.

baloo

ja to vidím ešte jednoduchšie.

Absolútne NIČ by z ich "neomarxistických" či "ľavičiarskych" (ach, aký zastaralý, prázdny terminus technicus) blábolov by nemohlo padnúť na úrodnú pôdu, keby nemali brutálnu, takmer absolútnu moc nad propagandistickými nástrojmi. Chápem pod tým predovšetkým tlačené média, telku, (internet zatiaľ funguje príliš organicky, ale už robia kroky aj tu) a bohužiaľ aj školstvo. Proste od rána do večera ti tlačia tie isté kaleráby do hlavy, k tomu aby si mohol dospieť k iným názorom, ty sám musíš vyvinúť isté úsilie. Keď sa príliš o to nestaráš, ani si nevšimneš ako ich prázdne mémy ti vkĺzli do hlavy. Tvoj mozog je fasa nástroj, dokáže spracovať informácie - ale oni úzkostlivo dbajú, aby sa ti do hlavy iná "surovina" nedostala, a teda nemohla byť spracovaná na prípadné iné, nežiadúce závery. Do istej miery to platí aj o "rovniciach riešenia", na tácke ti podsunú aj metódy, ako sa o tom danom probléme má rozmýšľať a u väčšiny ľudí to proste zaberie. Pričom keď si tak zamyslíš, čo dnes kwa znamená "ľavica-pravica"? Dá sa nabiflovať aj to, že keď ide o rýchlosť svetla, tak sa relatívna rýchlosť zdroja toho svetla neráta, lebo svetlo je proste svetlo a ujo Einstein povedal že je to tak... ale pre sedlácky rozum je to proste chujovina aj tak, ale keď to počuješ dosť častokrát a máš z toho aj skúšku a pod. tak nakoniec tomu uveríš, či skôr naučíš sa to používať a neriešiť. Aj keď to dieťa v tebe do konca života bude vedieť, že je to chujovina.

Bez takejto podpory by celý ich vesmír s umelými problémami, termínmi a škatuľkami, pseudoriešeniami a autoritami mohol ísť do prdele, pretože je proste v protiklade s realitou. Ich ovplyvňovací systém pracuje IBA pomocou cenzúry a zaujatých, vopred nalinajkovaných interpretácií. Čo by si ľudia pomysleli, keby sa dozvedeli o amerických koncentrákoch pri Rýne pre nemeckých vojakov, ktorí sa už vzdali? Keby nielen Hitlerom strašili furt, ale trochu hlbšie by sa zaoberali aj weimarskou republikou, z čoho Hitler vyrástol. Alebo keby sa dozvedeli, koľko je vlastne dvojitých občanov v parlamente a v rôznych NGO, príp. odkiaľ sú financované. Keď sa k takýmto informáciam nevieš dostať, tak ťažko si vytvoríš pravdivý názor.

Môj záver je teda asi taký, že celý tento umelý ideologický aparát je iba súčasťou širšieho systému a nemohol by existovať bez masívnej podpory médií a školstva, lebo vnútornú, "inherentnú" (vidíš, aj ja viem také slová :-) hodnotu nemá, všetko je v ňom umelé.

baloo

Korbelovú?

Niečo zas nechápeš, tunak sa také veci nesmú robiť, lebo tunak už JE demokrácia. Len nechápem, že potom irackí "utečenci" čo tu robia, keď vlastne idú z demokrácie do demokrácie...

baloo

odvtedy tak vyzerá ako vyzerá, ako Themistokles dal postaviť athénsku flotilu, ktorou nakoniec aj vyhrali pri Salamise. Mal nejakú veštbu, že sa peržania rozbijú na "drevenej pevnosti" čo on - ako sa ukázalo správne - interpretoval ako ľode. Potom počas hellenizmu keď gréci začali kšeftovať s celým okolitým svetom nijako extra nehladeli na dáke lesy, kšefty už vtedy mali prednosť. Najdôležitejším exportným tovarom grékov boli olivy resp. olivový olej, takže predpokladám, že kvôli olivovým hájikom (ergo tiež kšeft) tiež padli nejaké lesy.

Oproti tomu u nás veľmi šetrne a s citom postupovali k lesom a do tzv. "priemyselnej revolúcie" aj na západe. Výnimka je Anglicko, lebo tam keď už presne neviem kvôli akým legislatívnym zmenám začali zemepáni vyháňať často nie príliš nežným spôsobom "yeoman"-ov a masovo nasadzovať chov oviec pre vlnu, tak už vtedy začali "vytvárať pastviny" tj. vyrúbali lesy. A zrejme na svoju flotilu tiež potrebovali pár špáratiek. Ako aj Španieli, veď Ibéria nevyzerá oveľa lepšie ako severná Afrika.

Keď si tak premietnem, krajiny, ktoré mali v histórii väčšiu flotilu dnes prakticky nemajú lesy.

baloo

iba "puberťáčka", narodila sa v 1973, keď skúsená vrahyňa Korbelová vyhlásila tú svoju dobre známu vetičku (https://www.youtube.com/watch?v=RM0uvgHKZe8) - dodnes ju nenapadlo sa ospravedlnit - mala ledva 23 rokov, aj keď už aktívne makala v talianskej komunistickej strane. Zrejme už vtedy bola vyvolená.

Mala rozmýšľať ako dospelák vtedy, keď odrbávala okolo napadnutia Lýbie a Sýrie, to už bola plne si vedomá čo sa deje, že sa vraždí, masy ľudí utekajú, podporovala to a klamala bez mihnutia oka. Teraz už nech plače, v telke dobre vyzerá, ako hrozne súcíti s obeťami ale skutky sú skutky.

baloo

taký istý, ich cieľ je deštrukcia "starej" Európy, etnicky, ekonomicky, vojensky, nábožensky... takže sa im bohužiaľ darí. Ale kým jednak je to isté povinné divadelné kolo, vyjadriť sústrasť, ubezpečiť hrdo európanov, že z našich hodnôt nedáme blablabla, jej plač sa mi osobne zdal autentický, ako keby jej naozaj teraz došlo k čomu asistovala. Neviem. A pravdupovediac je mi to aj jedno, urobila čo urobila, objektívne vzato je vinná zo spolupáchateľstva masového vraždenia, porušenia niekoľkých medzinárodných pravidiel, klamania verejnosti... Na jej konto (a jej komplicov) je trestný zákonník krátky, divadielko si už nikto nevšíma.

baloo

že brečí zo súcitu. Ale zároveň jej plač vyzerá celkom autenticky. Skôr si viem predstaviť, že až teraz jej došlo ako tp bude vyzerať a že ona tomu výdatne asistovala, aký hriech spáchala a tú krv, ktorá bola ale ešte len bude preliata jej nikto z rúk nezmyje. Možno zomrel aj niekto, koho konkrétne poznala, kaderníčka, pekár, kde bagety kupuje, osobný tréner... a zrazu si uvedomila že je jedna vec plánovať budúcnosť ľudstva s vypasenými úchylákmi pri švédskych stoloch a druhá, keď taká bomba naozaj j.bne na letisku.

baloo

vlády. Voni sa tam dokážu do nemoty hádať, kto si o koľkej sadol do čieho bavoráku, odchádzal prichádzal, bol tam Robo, nebol tam Robo... ale oveľa dôležitejšia by bola otázka, koľko z nich a v akom poradí boli zavolaní na US embasni.

Ak to zhrniem: Robo a partia musí zostať, ináč by sa tí debili iba hádali, tak ako to predviedli v telke, ale by to robili v parlamente, ergo neboli by "podpisuschopný" keď im podsunú nejaké dokument (napr. TTIP, TISA či jak sa volá a iné). Tí čo vypadli mali jedno spoločné: žiadni flüchtlingovia (Sulík, Kollár, Kotleba - v tom sa zhodli na 100%). A keď to tak zoberieme, nemôžu predsa nechať velenie napr na Sulíka, kt odsabotoval už euroval, no totálne nespoľahlivý. Takže z veľmocenského hľadiska nespoľahliví zostali vonku, spoľahliví, teda Béla, stelesnená chrbtica Procházka a slovákslovák Danko môžu ísť do vlády. Ale Robo tiež určite dostal pokyny odkál pokál.

Takže vôbec nemám taký pocit, že túto zostavu si oni vykreovali sami. SNS + maďari , liberáli + konzervy + akože socialisti... Pričom Sieť sa už teraz rozpadá a vyzerá tak, že Simon sa drží svojho predsavzatia a rozpadne sa aj Most. Danko v SNS mal tiež takú polovičatú podporu, takže tí, ktorí si nevedeli predstaviť, že so Smerom pôjdu do vlády asi tiež odídu. Bude tu teda Smer + 3 polorozpadnuté strany.

baloo

bola odjakživa rozbiť "maďarskú koalíciu", ktorá predtým pravidelne kosila okolo tých 10%, takže sa dá povedať, že zhruba každý maďar volil SMK, čo je moc kompaktný blok. To sa mu aj podarilo. A keď už bol Most-Híd, snažil sa profilovať ako moderná liberálna strana s jemným národnostným zafarbením, ergo aby bol kompatibilný s Dzurindovcami ale aby moc nevytŕčal. Takže nakoniec z Mostu neni ani poriadna maďarská strana ani poriadna liberálna ani poriadna konzervatívna. Čo už preboha má napr Jebeš alebo Žitňanská psoločného s maďarmi? Ja vidím tvoje obavy z toho, že Béla je dobre maskovaný Duray absolútne neopodstatnené, Most-Híd je iba natoľko maďarská strana ako to nevyhnutne vyžaduje prezentácia pred voličmi, väčšinou stále z juhu.

baloo

...no ako ti to povedať... znie to tak neuveriteľne, že človek tomu fakt ťažko uverí, ale neskôr (samozrejme) potvrdili to viacerí politickí činitelia Antallovej vlády... Takže nevým...

baloo

kapitoly toľko nerozpytvávavú. Konkrétne mám na mysli nútené vysídlovanie a nedobrovoľný systém vysťahovania. Bola akože - z maďarkej strany samozrejme dosť nedobrovoľná, slovom diktovaná - dohoda o výmene obyvateľstva v štýle "kus za kus". No dolnozemským slovákom aj felvidéckym maďarom bolo dobre tam kde boli a kde už mali všetci korene - v podstate sa nikomu nechcelo sťahovať. Ešte aj komunistické vedenie sa to zdráhalo dodržovať, tak teda začali maďarov presťahúvať do Čiech (a potom tam majú lámačov sŕdc Vašúta napr.) čo už zafungovalo a začala výmena obyvateľstva. Pričom princíp dobrovoľnosti trochu pokryvkával, lebo kým z československej strany preferovane vysídlovali majetnejších maďarov (nedobrovoľne, komisia ich určovala, niekedy už mali aj záujamcu o dotyčný majetok), z juhu Maďarska sa sťahovali (dobrovone) skôr nemajetní slováci a teda ani tie čísla neboli "kus za kus". Videl som v dokumente zaujímavé príbehy kde tie slovenké a maďarké rodiny boli ešte dlho v kontakte ani a nenenávideli, keď maďari z Maďarska prišli sa pozrieť na hroby prespali vo vlastnom starom dome u tam naťahovaných slovákov a pod. Tí čo zostali aby neboli vyhostení a neprišli o všetko museli prijať slovenskú národnosť a tým síce neprišli o majetky ale sa slovenská časť ČS stala štatisticky etnicky o dosť čistejšou. A tá maďari sa dodnes hanbia za to, že radšej prijali tú národnosť a "zradili" svoje "maďarstvo". Presne čísla Vám nepoviem a nie som "felvidécki maďar", takže mňa sa to osobne netýka, v detstve oproti býval manželský pár, u nich teta bola takto vysídlená, jej manžel bol rovnako vysídlený z Rumunska. Mojich predkov konkrétne olúpili komanči v Maďarsku napr. zoštátnením dedovej dielne a obchodu, kde urobili tiež obchod s rovnakým tovarom a zamestnali tam môjho deda - vo vlastnom bývalom obchode. A treba dodať, že na rozdiel napr. od srbov, slováci boli natoľko kultúrni, že aspoň masovo nevyvražďovali maďarov. A potom za totáča tiež nerobili také triky ako Ceaucescu, že tehotné maďarské maminy vrtulníkom previezli do najbližšej rumunskej nemocnice, aby tam porodila oficiálne "rumuna". Prečo by vám takéto príbehy rozprávali? Vy tento celý balík problémov proste nechápete - nič v zlom, ale je to tak. Normane, to si myslíš vážne, že sa "maďari" pôjdu vynadať francúzom za trianon? :-) Koho myslíš pod termínom "maďari"? Čo myslíš že by dosiahli? Niekedy ma prekvapuješ. Ešte za Antalla Kučma sám ponúkol Jesenskému, vtedajšiemu maď min. zahr vecí, že bez problémov, bez vojny by bol ochotný vrátiť Podkarpatie Maďarsku - a Jesenský to odmietol. Chápeš? Čo by si od takýchto "maďarov" čakal? Že pôjde sa vynadať francúzom a amíkom za trianon? Maďarský národ nikdy nebol zbabelý, dnes je iba tak isto mentálne vymletý ako bohužiaľ každý národ. Nechcem ale do toho moc rýpať, a vravím: posledný, ktorí by chceli zmeniť dnešné hranice by boli práve "felvidécki maďari".

Ja osobne vidím tak, že sa formuje veľmi sľubná spolupráca lebo spoločný problém ďaleko presahuje rámec trianonu (a zase "zbabelí" maďari ako prví neuposlúchli rozkaz Bruselu či Angeliky). Bolo by obojstranne veľmi prospešné keby sa už konečne dohodlo na kultúrnej autonómii prípadne "horribile dictu" na dvojjazyčnosti určitých žúp ako a na druhej strane na nemennosti hraníc a že nebudeme cyklicky každých n+1 rokov rýpať do Benešových dekrétov - aby sme už konečne mohli preskočiť ba až neutralizovať tieto vždy naostrené nášľapné míny a mohli pokračovať v ceste spolu. Tento región ako celok k sebe patrí, stačí sa pozrieť do mapy, ak nespolupracujeme normálne a kultúrne ba až bratsky, skapeme tu všetci, lebo vždy niekto dokáže vytiahnuť tú "maďarskú kartu" a treba brať na vedomie, že maďarský národ na túto tému JE citlivý. A ako vidím aj slovenský...

baloo

takto by som prakticky každého slováka mohol tiež označiť za lepšie či horšie maskovaného Slotu, ktorého jediným snom je sadat do tankoch a hrrr na ne alebo vypustiť Gabčíkovo. Slováci nejako kvôli tomu, že im vyhovuje ten trianon berú aj za spravodlivé, pričom jednoznačne nebol, to vedeli už súdobí ľudia na oboch stranách. Takže po ňom problém samozrejme zostal a väčšou-menšou intenzitou žije dodnes ale NIKTO nehovorí že by sa to dalo či nebodaj malo teraz hiphop navrátiť do predtrianonského stavu. A v prvom rade "felvidécki" maďari by to odmietli. Ale tiež sa netreba tváriť, že je všetko v poriadku a slováci sú najsámtolerantnejší národ - nie sú, ak to historicky zrátame už maďarom ublížili viac ako anno maďari slovákom.

baloo

preto mi bytostne vadíl tá zavadzajúca narratíva, že "v EU sa zbláznili" - prdlajs, to je ich cieľ. Zdecimovať a vymeniť obyvateľstvo, média - keď už to plnou hubou nejde - tak vytiahnu túto argumentáciu, resp. to, že "všetko je o peniazoch". Nie, toto NIE JE o peniazoch, ale o genocíde. Jasné, že takto to ale nemôžu verejne nazvať. Dosť zle je aj to, keď naoko tak impotentne reagujú proti vôli svojich voličov (aj keď eurotajtrlíkov väčšinou nikto z ľudu nevolil, vyriešili si to medzi sebou), ale to je iba chyba a nie hriech. To by bolo už iné kafčo priznať, že "vážení voliči, chceme vás prostredníctvom fluchtu znásilniť, vyrabovať, zmlátiť až pozabíjať".

baloo

písať. Títo chudáci sú už iba mladí muži, a prezrel som celú galériu... no to sú teda ksichty, priam žiari z nich ochota na integráciu a prácuchtivosť. Ten plot ale vyzerá masívnejšie, vidno že medzitým na ňom popracovali. Teraz vraj už idú od Rumunska, keď srbská hranica je tak hrozne uzavretá (dodajme: hahaha). Čítal som, že aj Vittorio na to kápol a už robia plot aj na rumunských hraniciach, len keď je tá tak strašne dlhá... A tento blbeček v článku asi nie je v obraze čo sa týka výšky podpory čo môže dostať v Maďarsku, 'bo riadne skresali a môžeme brať ako znak, že zrušili aj integračné kurzy. Načo ich učiť maďarsky, keď aj tak tu nemôžu zostať, ná né?

www.kepmegoszto.com
Fešák, čo? Už ho vidím s lopatou na stavbe alebo vysmiateho pri páse v automobilovom priemysle ako s radosťou odvádza svoju kvalitnú prácu, odvádza dane a odvody, aby starí ajrópania mali peknú starobu.

Potom Slovensku a Česku v podstate okrem stráženia svojich ZÁPADNÝCH hraníc, odkiaľ sa nemčúri budú snažiť pretlačiť svojich flüchtlinčekov, prispejú na stráženie južných maďarských hraníc, ako to už aj robili - veľmi správne. Dementná EU nakoniec dosiahne, že sa tá V4 predsalen dá dokopy a dokonca nezostane na úrovni odhalovania búst a organizovania seminárov. Ja by som bol za, fandím, aby "naši" (no nakoľko naši to ešte uvidíme) činitelia dostali rozum a začali budovať skutková spoluprácu aj v iných oblastiach.

baloo

"Boris Kollár kritizoval politikov za prístup ku Kotlebovi. Pridal sa aj Rozboril. Občania organizujú petíciu na odvolanie Kisku"
http://www.hlavnespravy.sk/boris-kollar-kritizoval-politikov-za-pristup-...

...a ja teraz neviem či je obbyčajný slizký had, ktorý taktizuje, lebo videl výsledky alebo to myslí vážne... neviem, neviem, nejako mu nedokážem dôverovať.

baloo

som ti žiadosť o priateľstvo. Pomme potešiť ľudomilov svojou kreativitou :-)

baloo

ale mne je Sulík veľmi sympatický, pričom teda v tom dnešnom "štandardnom" zmysle (asociácia na "štandardné strany"). jeho liberalizmus tiež je založený na princípe a bytostne nenávidí, keď štát chce zasahovať do toho, čo - podľa jeho "viery" - má fungovať bez umelých zásahov. Takže bez dotácií, bez eurovalu a tak. Na mňa pôsobí ako čestný človek. Dokonca si viem predstaviť, že si v mnohom rozumejú aj s Kotlebom, snáď sa to vyústi aj do nejakej spolupráce... To by bol NAOZAJ vyhraté voľby.

A mne imponuje aj to, že neskáče ostatným do reči - čo tí levičáci v kuse robia jemu. Medzi 16.35-40 je to už až komické :-)

baloo

začal učiť nemecky :-)
Ináč často keď Sulík hovorí, Kurz súhlasne kýve hlavou a vice versa.

baloo

ten rozhovor? V telke?

baloo

medializovať, ešte aj mučedníka z neho urobia a tí, ktorí ho zvolili a kvôli smečkárom a iným ľudomilom ho v parlamentne nemôžu mať si uvedomujú, že prichádza čas činov... "Demokratickými matódami" (veď vieme čo si pod tým predstavovať) tu so systémom nepohnú. Nikde ale neni písané, že existujú len "demokratické" metódy, zakázať stranu len preto lebo získala viac hlasov ako predpokladali napríklad nie je zrovna najdemokratickejšia.

baloo

kurevsky pocítiť, že definovať veci tu majú právo iba oni :-)

Ale ináč máš pravdu. Ja som už tiež rozmýšľal, čo sa skrýva za týmto gumeným pojomo, že "európske hodnoty". Definoval ich niekto, sú niekde aj napísané? Vlastenectvo nie je medzi nimi? A ochrana žien, rodiny a tak? Urobia nejaké akože "európske" normy za nás - ale keď treba sami ih ležerne preskočia (napr. schengen, ochrana vonkajších hraníc EU, rovnoprávnosť a žiaden dvojitý meter a pod.)? To sú potom aké "hodnoty"?

Daj vedieť ak sa na niečo chystáš, viac hláv viac vymyslí a mám akurát 1,5 nevyužitých hemisfér.

baloo

nie je v princípe Kotleba, presne: ten chlap už čoto vydržal, keď ho ľudia volili, vedeli presne komu dajú hlas. Nie je veľa takých. Ale problémom ĽSNS bude podľa mňa skôr to, že nemá odborníkov, takže je to trošku "one man show".

Ale je to niekde funny, kde sa pozerám správy na internete, všade Kotleba, Kotleba, Kotleba :-) Riadne im naplul do rybníka.

baloo

v podstate trošku nechápem.

Boli voľby, celkom férové a hľa, dostala sa tam tiež úplne férovo jedna strana, ktorá sa im nepáči. Tak prečo nenapíšu na svoje transparenty rovno, že "chceme demokraciu len odtál-potál"? Keď skoro každý desiaty volič tam chce vidieť Kotlebu, tak tam chce vidieť, veru taká je už tá prenádherná demokracia. A Kiskové detinské trucovanie... fakt, ako decko, ktoré sa nevie zmieriť s tým, že mu zobrali lego, prinajmenšom nedôstojné. Nepozvať hlavu strany, ktorej dôveruje každý desiaty občan, no štátnik jak hrom. Prečo nevyhlási tiež, že "demokracia je odtál-potál"? Pravidlom demokracie č. 1. že môže vyhrať len strana, ktorá predstavuje "európske hodnoty" aj keď to už dnes dávno nie sú ani európske ani hodnoty a akonáhle blbý volič to nepochopí, tak šupho do ulíc. Ináč tipujem, že keby sa aj rysovala nejaká koalícia s ĽSNS, tak Búto... pardon Kiska to jednoducho nepodpíše, čím sa opäť zachová ako veľkolepý svojprávny štátnik.

Ale máš pravdu, Normane, asi chlapcom a dievčatkám velice rýchlo padne pena na kapučíne len je tu jedna dosť znepokojujúca vec, a to americké vojská na našom (akože V4) území. Čo keď tu nie sú kvôli Ukrajine? Každý takýto demokratko by nadšene vítal hociaký puč, občiansku vojnu s flüchtlingami, koncentráky, bársčo, len nech sú za tým amíci alebo aspoň brusel a majú naďalej tú svoju mentálnu podporu. Nepodceňujme, nakoľko sú takíto lidičky indoktrinované a je im laufr jedno - ako vždy aj bolo - čo je so zvyškom Slovenska a ľudu. Len aby pena nepadla na kapučíne.

baloo

pjekná babänka :-)

baloo

a len na margo by som si dovolil poznámečku, že SDKU-DS 0,3%?!?!?! A toto bola prednedávnom ešte VLÁDNUCA STRANA?

baloo

čoho sa aj ja obávam. Samotný Sulík je ale v tomto kabarete s Hlinami, Matovičmi, Fígliarmi a inými klaunmi pre mňa asi najsympatickejšia osôbka. Nemôžem za to, ale mu nikdy nezabudnem, že jediný mal gule otvoriť si hubu proti eurovalu. Aj v nemeckej TV sa vyjadroval jasne a logicky, ale zároveň nie suchársko-inteleguánsky - to sú u mňa červené body. Ja síce nie som liberál v tom dnešnom zmysle, ale mi imponuje, ako sa Sulík skalopevne drží svojich ideí, že mystický "trh" to vyrieši. A preto, ako verný liberál sa MUSEL postaviť proti ESM, lebo to je v jeho očiach nedovolený zásah do "trhu". Teoreticky je možné, že v jeho osobe je najväčší potenciál reálneho a efektívneho boja proti korupcii, viacmenej z rovnakého dôvodu. Podľa mňa on verí v "čestný boj" a nemá rád kadeaké zákulisné polomafiánske ťahy. Si myslím ja, možno sa mýlim.

Keby ho neobbzučúvali tieto muchy...

baloo

jasné, že sú z jedného kupírovaného hniezdočka. Ale akonáhle budú "pri moci" (ako som písal, svojim spôsobom už sú, či LGBT, či refudžílavin' humanistoidi) baťko Šoroš už ich nebude tak štedro dotovať a bude očakávať od nich, aby si z domáceho obyvateľstva vyžmykali svoje obeživo. Ergo táto tlupa vysoce humánnych darmožráčov sa bude musieť deliť o istý balík, ktorý by dočasne stále museli volať "štátny rozpočet". A tu je pes velice plytko zakopaný, 'bo si buď istý, že sa pomlátia ako besní psi. Každý bude chcieť si čo najviac urvať pre svoj najhumanistickejší pseudozámer, lebo teraz čo je humánnejší, Amnesty, Greenpeace, Pietruchová či kto? Keby chceli by sa mohli spojiť do jedinej "humanistickej platformy Slovenska" a pokúsiť sa vládnuť ale ich vrodený egoizmus to rozbije. Celková agenda je síce jasná ale je rozbitá na niekoľko "subzámerov" a preto len opozične praktizovateľná - alebo ako robil ujo z Wilfried Martens Center keď ešte bol predsedom vlády alebo druhý ujo, ktorý potom odišiel radiť Walcmanovi do Jukréjn alebo tetuška, kerá pôsobí na dákej Robert Bosch Stiftung. Zhruba tak som myslel, že p.čovať môžu ale vládnuť by nedokázali, jedine ako formálna "vláda" - presne ako menovaní ujovia a teta, ktorí z vládnej pozície chceli presadiť čo ich chlebodarca nariadil. A narazili si hubičky a stiahli sa do NGO sféry.

baloo

rôznych poradcov, štatistikov, píárovcov, humanistov a pod. sú NGO odjakživa súčasťou širšie braného "systému", takže svoj vplyv si mohli uplatniť aj doteraz. Úloha vládnutia ale podľa mňa nemôže úplne prejsť na mimovládky, lebo je ich príliš veľa a sú prílis rôzni, nedokázali by držať jednotný smer. Aj keď hlavný leitmotiv je ten istý a v princípe vždy smeruje k "občianskej spoločnosti" tj. vybrať moc z rúk vlády, resp. sa jej minimálne pevne pricucnúť na zdroje. Ani formálne by to neprešlo. Minimálne formálne nejaká vláda vždy zostane.

baloo

predvolebnej diskusie a IN Tv (prodžekt Lichtner - Huďo) kde KONEČNE niekto dáva priestor aj "neštandardným" stranám. No kupodivu v mnohom sa aj shodli (Kotleba s maďarmi a komunistami a pod.) a keby neboli "štandardné" strany, možno tieto menšie strany by niečo aj dokázali zmeniť. Čo keby sa trochu viac propagovali tieto relácie a ľudia by volili tieto "neštadardné" strany...
1. časť: http://archive.intv.sk/230216_live_diskusia.mp4
2. časť: http://archive.intv.sk/240216_live_diskusia.mp4

baloo

na Rockefellerovskom pozemečku... Podľa mňa sa síce opakovane dostávajú do rozporu s vlastnou zakladajúcou chartou ale nevadí. Už nejaký ten čas je jasné, o čo im ide s globálnym oteplením, Agendou21, očkovacími akciami a pod. len treba mať otvorené oči. Nasledujúce dosť dlhé a anglické videjko vrelo odporúčam každému.
https://www.youtube.com/watch?v=VAcNFQGKWPs

baloo

slobodu slova treba brať nekompromisne, veď to je vznešená základná idea, nie politický mechanizmus. Kým nepovieme pravdu a celú pravdu, nie je možné správne pochopiť situáciu a môžeme vyviesť len nesprávne závery. Ak dnešnú katastrofickú situáciu reálne chceme vyriešiť, nultá vec je to, že treba povedať pravdu.

baloo

Tvorcovia marxizmu, neomarxizmu, liberalizmu a pod sú VŽDY TÍ ISTÝ.

"ne Švéda, ne Němce, ne Čecha, ale "Obyvatele planety Země." " No veď práve... prečo by mali normálne národy s vlastnými krajinaki vymýšlať globálne chujaciny. "Globálne" rozmýšlajú vždy tí istí, len nikdy nepovedia otvorene, že na čele toho globálneho systému majú byť oni.

"Tito lidé nenávidí svou vlastní kulturu, rasu a zemi. Záměrně se snaží zničit všechny tradiční hodnoty." Tiež blbosť. Oni sa snažia zničiť všetky INÉ kultúry, rovnako zničili aj tradičné africké kultúry ale s európou mali trochu viac práce. Tú SVOJU kao jedinú si práveže chránia, keď treba aj silou zákona.

"Tito lidé si nedokáží představit, že by jejich činy mohli mít negativní důsledky." A toto je tá vrcholová megablbosť, ktorá ma dokáže vytočiť. Kwa, čo je také nepredstaviteľné na tom, že tí ľudia to robia VEDOME, PLÁNOVANE a kvôli tomu, aby nám ublížili? Źe oni nie sú ani zdaleka blbí, ale proste zlí? Koľko ešte musí byť dôkazov a aktov, aby si ľudia uvedomili, že to je PLÁN, kde všetky tie kroky, smery, manipulácie, tajné dohody, aj nepísané dohody sledujú určitý CIEĽ?

baloo

Mám sa čo učiť! :-)

Stránky

texty