Schválený rozpočet 2023

Koalícia sa znova dala dohromady a schválila rozpočet.

Dôvod? Zrejme snaha mať rozpočet prevážila vzájomný odpor. Bez rozpočtu by proste peniaze neboli k dispozícii, a to bol teda hlavný motív ich včerajšieho spoločného hlasovania.

Je zaujímavé, ako "bojovník" Matovič zas zmenil názor, a zas vlastne podal demisiu. Asi už nie je bojovník. Ale on už naozaj nie je zaujímavý, USA nad ním zlomilo palicu a je prakticky odsúdený na útek do zahraničia (ak to neurobí, tak jeho a jeho deti ľutujem). Treba dodať, že rovnako stále uteká (z verejného života) Sulík. V podstate koalícia už zdrhá, zostáva tam iba hlupáčik Borisko Kollár.

Schválenie rozpočtu je ale v princípe dobre, pretože vláda v demisii by naozaj nebola schopná ničoho, provizórium by bolo ďaľši balvan na krku slovenského národa. V inom štáte by si poradili aj s tým, ale tento politicky nedozretý zárodok zvaný Slovensko by na to nemal.

Od nového roku teda budú tiecť čosi kamsi nejaké peniaze a domácnosti či aj malé firmy azda neskolabujú. Možno to potrvá pár mesiacov ... nedávam tomu veľké šance, ale dočasne povedzme lepšie, ako nič.

Predčasné voľby? Už termín v júni je neskoro, a zrejme ich posunú na september - a to už naozaj nemajú ani zmysel. To pripomína predčasné voľby v roku 2006, tiež iba pár mesiacov pred normálnym termínom - dôvod tam bol tiež ten, že sa strany chceli dištancovať od doterajšej vládnej politiky. Tak to je aj teraz - z koalície či vlády už prakticky odišli lídri Za ľudí, SaS aj Oľano, a zostáva tam len spomínaný Kollár - ale ten vo vláde vlastne nikdy osobne nebol, takže ten vlastne "zdrhol" hneď po Kiskovi. Teraz tam síce sedí a kecá, ale ten už asi naozaj politicky úplne dementnie, už vôbec nestíha. Žiaľ, to nevylučuje, že sa z neho v budúcnosti nestane ďalší problém, polodiktátor, naopak, jeho mentálny úpadok túto možnosť podporuje.

Ergo - čo máme? Koalícia je vlastne už mimo, už utiekla, ale nové voľby v nedohľadne. Teraz budú naozaj dopadať najhoršie rany osudu na Slovensko, hlavne hospodárske, mikroekonomicky (kolaps domácností) aj makroekonomicky ( štátne dlhy ). A vodcovia koalície sú kde? Už tam nie sú, už za nič nemôžu, oni nič nepokazili, to až v roku 2023 "ktosi" všetko pokazí.

Žiaľ, naozaj, schopnosť národa trestať svojich nepriateľov a zradcov je úboho nízka. Národ zabúda a nevie sa koncentrovať. A aj toto keď píšem musím rozmýšľať, či sa náhodou nedopúšťam trestného činu, alebo nedávam nejakú zámienky na pomstu - tak veľmi je Slovensko zotročené. Zločinci sa teraz, práve teraz, definitívne vyparili a od začiatku budúceho roku nás čaká len chaos a bezvládie v pravom zmysle toho slova. V takých pomeroch sa moci chytajú diktátori, a aj keď ja pri použití toho slova neupadám do mdlôb - ale ani schopných diktátorov tu prirodzene nemáme.

Hm, v týchto dňoch dňoch bol slnovrat, nastal ten pohanský sviatok Julfest, dnes zakrývaný ako Vianoce a Nový rok. Pôvodne som nemienil písať nejaké predpovede - ale teda chaos je absolútne jasná reálna predpoveď budúceho roka, minimálne na Slovensku.
Teda, aby som aspoň trocha vyzeral ľudsky, musím dodať, že je mi úprimne ľúto mladých ľudí.
Nie, vážne, nie je to výsmech :)

Truhlík

Matovičova žena a deti žijú v Rakúsku. Odkedy boli pred jeho domom nepokoje.
V Trnave je zrejme najprogresívnejšie obyvateľstvo :-)

slaven1

Nekonečný boj odpojených euro-úradníkov. Defakto daň na dýchanie.

https://www.zerohedge.com/economics/eu-plans-impose-direct-carbon-taxes-...

No čo tu..

https://nadhlad.com/comment/44258#comment-44258
https://informacnavojna.tk/article/orban-vyzval-na-rozpustenie-europskeh...

Ako súčasná politická jelita Slovenska - krajiny výnimočne zasiahnutej infláciou. Bude aj naďalej prilievať benzín do ohňa?

nové