Washington pracuje na zvrhnutí maďarskej vlády

 V Budapešti a iných mestách organizujú ďalšie a ďalšie demonštrácie tie isté kruhy, ktoré najprv organizovali demonštráciu na Nám. Slobody (Szabadság tér). Keď sa spätne pozrieme na udalosti posledných mesiacov, vidíme že nejako vždy sa tam vyskytli rôzni "us-citizen" a teda Washington možno má niečo spoločného s dianím.
Najsámprv začali protivládne demonštrácie na nám. Slobody. Cieľovou skupinou vtedy (ešte v apríli) bola židovská menšina desiaca sa diskriminácií - teda aspoň podľa plánov organizátorov, pretože na demonštrácie prišlo iba pár tucet ľudí. Tak teda buď ten strach neexistuje, alebo nie tí a nie preto sa obávajú ako si to oni mysleli - ale to nie je teraz podstatné. Demonštrácia proti pomníku (pozn.: nemeckej, 1944-45) okupácie: prevalenie zátarasov odfajknuté, vykrikovanie na diktatúru a orbánviktora tiež. Americká mediálna podpora odfajknutá. Americké noviny Népszava vyzvali "partizánov" aby pomník vyhodili do luftu keď bude dokončený.
Akurát, že celý pomník nikoho nezaujímal. Žiadna menšina sa necítila dostatočne diskriminovaná kvôli pomníku, na ktorom je napísané, že "pre pamiatku obetí". Maďarská diplomácia vyzvala americkú stranu, aby vyšetrila prečo v USA vydávané noviny v maďarskom jazyku vyzývajú maďarov na teroristické činy. Americká diplomácia to pochopiteľne nevyšetrila, pretože menované maďarské noviny sú americké a píšu ich maďari v Amerike pre maďarov v Amerike - teda pre američanov. A USA nevydáva svojich občanov. Bola teda demonštrácia, americká podpora - ale táto línia aj tak nefungovala a nevyvolala masový odpor. A pri zákroku proti demonštrujúcim vysvitlo, že policajti nezadržali demonštrujúcich maďarských občanov, ale amerického (Alice Fried).
Odvtedy je maďarská vláda vystavená najrôznejším útokom. Investičná skupina Templeton vrátila štátne dlhopisy, čo nasledovali viacerí americkí investori. Forint mlátili mesiace hlava-nehlava a robili všetko aby zúžili manévrovací priestor vlády. Gordon Bajnai sa podľa vlastného priznania na stretnutí Bilderberg iba prizeral, kým vplyvní činitelia západu sa rozhodli, že ľavicové liberálne média budú podporovať odstránenie maďarskej vlády. A odvtedy čo vidíme? Ľavicové liberálne média budú podporovať odstránenie maďarskej vlády. Index.hu, HVG, Origo, 444 - celé spektrum liberálnej médie poskytuje progandistický mediálny priestor pre všetky protivládne demonštrácie a systematicky strieľajú na nové a nové terče. Znemožnenie osôb, tucty demonštrácií - systematicky vyhľadávajú slabé body.
Nápad s pomníkom na nám. Slobody nevyšiel, lebo nikoho nezaujímal. Keďže ani "stálych ustráchancov" nedokázali zmobilizovať, postupne začali zaťahovať nové a nové cieľové skupiny. Je očividné, že nemajú poňatia koho a prečo chcú dostať do úlíc - im je to vlastne jedno. Podstatou je, aby konečne už niekto demonštroval. Keďže ustráchanci sa neosvedčili, nasledovali skupiny ľudí bojacich sa o svoje posledné groše cez kadeaké facebookovské skupiny, a táto tendencia pokračuje dodnes.
Veci sa mali obrátiť počas demonštrácií proti internetovej dani. Chceli zatiahnuť aj pravicu a "hardcore" futbalových fanúšikov, pretože liberálna mladina je jednoducho fyzicky neschopná na dobývanie budôv a pouličné boje s policajtmi. Napriek tomu sa dial aj útok na centrálu Fidesz-u, pod osobným dozorom "chargé d'affaires" amerického veľvyslanectva, Andrého Goodfrienda, ktorý sa zo vzdialenosti pár metrov pozeral, či budovanie demokrácie pri centrále Fideszu pokračuje správne. Ale s liberálnou mládežou demonštrácia dosť rýchlo vyhasla a nepodarilo sa vyvolať ani pouličné boje. Liberálne média pomaly už s plačom prosíkali aj pravičiarov, aby konečne išli už demonštrovať. Dokonca aj jurtu postavili pred Parlamentom a skúsili všetko možné, aby naznačili, že sa tu chystá niečo národné. Lenže ani jurta nevyšla, lebo v maďarskej jurte nebývajú američania. Server Index skúsil dokonca ešte aj taký ťah, že zverejnili publicistiku s názvom "bude nový mierový pochod" (pozn.: tzv. "mierové pochody" bývajú organizované pravicou) s černochom ako vyskakuje z davu ľudí tmavšej plete - len aby podvedome podsunuli, že "mierové pochody" nie sú pre maďarov. Takže v podstate apelujúc na rasizmus pravice chceli pravicovo orientovaných odradiť od toho, aby sa postavili za vládu oproti destabilizácii (liberálne média používajú rasistickú kartu ako svoj prostriedok - chápeme, že?).
Ale nejako sa predsa len nepodarilo pravičiarov zatiahnuť do podvracania. Komunity futbalových fanúšikov doteraz preukázali nevídanu triezvosť. To, čo sa stalo je unikátne v Európe. Darmo ich zorganizovali "náhodou" s prekrývaním s demonštráciami, radšej odkráčali domov, akonáhle ukončili "svoju" demonštráciu. Aj pravica sa viac zaoberala tým, že zase američania mútia vody ako s tým, prečo by sme dnes mali ísť do ulíc a hulákať.
A po tomto všetkom - no nedajú tam do davu mladého rečníka, ktorý podľa vlastného priznania je komunista? Tohoto údajne komunistického rečníka tlačili do popredia skupina Galamus (pozn.: liberálne mimovládka, zhruba ako napr. IVO na Slovensku) a liberáli - len "ozajstní" komunisti sa k nemu nejako nehlásia.
Ustráchanci sa neosvedčili. Pravica zostala bokom. Tak snáď tá ultraľavica! Lenže - ani krajná ľavica. Robotnícka Strana zverejnila svoje stanovisko, že si neprosia z americkej a liberálnej destabilizácie. Komunity futbalových fanúšikov nevedeli zatiahnuť. "Komunistického" rečníka ešte chvíľu budú ukazovať, že snáď predsa...
Ale naďalej usilovne hľadajú slabiny. Teraz vytiahli do úlíc učiteľov. A keď to nepôjde, tak skúsia policajné odborové zväzy. Je to jedno, len nech už konečne niekto demonštruje za hocičo aby destabilizácia mohla pokračovať. Tlačí ich čas - od 1. januára štartuje Eurázijská Hospodárska Únia založená na iniciatívu Ruska. Pre Washington je teraz nepredstaviteľne dôležité, aby 1. januára bola pri moci taká vláda, ktorá nechce Eurázijskú Úniu ale Európske Spojené Štáty a transatlantickú spoluprácu. Aby tu bola vláda, ktorá nechce energiu kupovať od susedov, ale z ložísk vojensky dobytých Amerikou. Je to nadovšetko dôležité a preto systematicky pátrajú pop slabinách. Ak to nevyjde ani s učiteľmi, prídu policajti, ak ani oni, tak skúsia lekárov alebo študentov. Američanom je to úplne jedno. Blíži sa 1. január, štartuje Eurázijská Únia, musia stihnúť vymeniť vládu kým nie je neskoro.
Ak existuje historická chvíľa, keď treba povedať, aby dočasne nikto za nič nedemonštroval, tak je to práve teraz. Ak vláda zrealizuje otvorenie na východ, v novej únii sa dočasne dostane do takej pozície, že bude musieť vyjednávať. S civilistami, učiteľmi, policajtmi, študentmi, robotníkmi. Ľavicou aj pravicou. So všetkými. Táto chvíľa ale zatial ešte neprišla a Washington robí všetko, aby to znemožnil. Aby znemožnil takú šancu, aká sa vyskytne len raz za 20-30 rokov. Nenechajme to!

zdroj: Hidfo
 
 
 
baloo

Dik, že ste to dali samostatne, len chcem upozorniť, že niečo nie je košer s linkom:

http://www.nadhlad.com/content/%20http://www.hidfo.net.ru/2014/11/20/was......

Možno kvôli vlepenemu plus linku nadhladu motor iba urezal koniec URL, správne:
http://www.hidfo.net.ru/2014/11/20/washington-magyar-kormany-megbuktatas...

Sinuhe

ez egy kimondot és typikus amerikai disznóság.

Buheh

veľa som Ti síce nerozumel, maďarsky viem povedať iba pálinka, barack a ómama, ale tých amerických Diszney rozprávok mám už tiež plné zuby.

baloo

keď sa posnažíš, určite si spomenieš na "ker mi deretvár - mintenker" ;-)

nové