ilusion

authenticated user

komentáre

ilusion

Možno si niekto myslí, že sa budem zastávať Kotlebu, ale to nie je pravda. Mal si zobrať rúško!

Ja keby som mal byť v štúdiu s takou špinou, nezobral by som si len rúško, ale aj celý protichemický oblek.

ilusion

Rôzne filmové klišé sa nachádzajú v kope aj amerických filmov - sám americký hrdina zachráni celý svet atď. Neviem, prečo to tvorcovia robia, možno vedia, čo platí pre väčšinu ich divákov, možno je to programovanie psychiky a možno neschopnosť tvorcov alebo prejav ich vlastného naprogramovania, možno to slúži deju.

Je dobré takéto somariny odhaľovať v rámci tréningu, ale nie je dobré sa na tieto veci príliš zameriavať. Filmy nie sú dokumentárne diela, ktoré by mali presne vystihovať realitu. Sú niečo podobné ako rozprávky a každá rozprávka má v sebe pravdivé jadro. Rozčuľovať sa, že vlk zožerie Červenú čiapočku aj starú mamu, ktoré sú sami osebe väčšie ako vlk, podľa mňa nie je najlepší nápad.

Koncept spiacich agentov možno je somarina. Ja v tomto výroku vidím istý rozpor, o tom neskôr. Ježiš napríklad vravel o farizejoch, že vidia smietku v oku svojho blížneho, ale brvno vo svojom vlastnom nevidia. Táto črta farizejov sa dá využiť tak, že ak počujem farizeja na niekoho nadávať, som si takmer istý, že to robí sám a ešte stokrát horšie. Takže možno aj na spiacich agentoch v Rusku niečo je, keď z toho boli anglosionisti takí hotoví.

Ja neverím vlastným očiam, že to dali v STV preto, lebo Američania tam nie sú tí dobrí. Oni dokonca sú tí zlí. To je hlavnou ideou seriálu.

Potom sú tam celkom dobre vykreslené kuciakoviny, únosoviny kováčoviny a majdanoviny. Príklad: novinár tam od istej osoby dostáva materiály o korupcii tajnej služby, ktoré zverejní. Toho novinára potom zabijú. Kto je okamžite podozrivý a obvinený? Čo nám to od nás pripomína? Aj obyčajným ľudkom, ktorí protestovali po námestiach možno niečo zapne.

"praktický každý človek je chápaný ako "spiaci agent" predtým, ako je nakontaktovaný a prebudenie spočíva v jeho navňadení alebo začatí vydierania. Každý taký človek je ako ich večný sen - Golem, homunkulus, alebo zombie - je to to isté."

Dobre napísané, toto mňa pri sledovaní nenapadlo. A tu vidím rozpor ohľadne spiacich agentov. Najprv píšeš, že spiaci agenti sú somarina a potom, že prakticky každý je spiaci agent. Tento koncept asi nie je až taká somarina, samozrejme ide o to, o akých spiacich agentoch sa jedná. Keby fakt mali Rusi v Amerike tisíce alebo aj desaťtisíce spiacich agentov, u nás Američania zobudili len v hlavnom meste sto tisíc spiacich agentov, ktorí vyšli na námestie.

Vďaka článku ma tiež napadlo, že aj to "wake up Neo" z Matrixu sa dá chápať všelijako. To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo - a možno by malo spať aj ďalej. Lepšie ako by malo stvárať hlúposti.

ilusion

Zajtra o 22 35 na STV začína ruský špionážny seriál Spiaci agenti, ktorý toho o rôznych vraždách a únosoch dosť vysvetľuje. Neverím vlastným očiam. Mal začať už minulý týždeň v hlavnom vysielacom čase, ale zrejme niekto zasiahol.

ilusion

Cyklista s ktorým mal Peter Sagan konflikt bol Belgičan. Ten nazval Sagana hlúpa opica. Niekto tu písal, že zmrdov treba dostať pod tlak a potom sa ukážu.

ilusion

Ako urobilo Sme rodina ĽSNS ;-) Potom možno by bola dobrá aj nová strana Smer Odina.

ilusion

Jozef Chovanec bol rovnako biely, ako tí Belgičania, ale ako vidíme len byť biely nestačí. Vkladať všetky nádeje do Ruska asi nie je dobrý nápad a rovnako ani do týchto západných bielych. Alebo žeby "bielych"? Obchod na korze: "Biely žid je horší ako žid, lebo pomáha židom."

Nečudujem sa, že Chovanec dopadol, ako dopadol. Tento malý nenápadný štátik Belgicko, v ktorom je čisto náhodou sídlo eú, mal kolónie v Afrike, kde sa pekne vyznamenal rôznymi zverstvami. Toto dedičstvo vyvolalo aj známu genocídu v Rwande, ktorá bola belgickou kolóniou. Viď nový film Tarzan.

Je to rovnaká sakrálna obeť ako Kuciak. Iniciály Jozef Chovanec - JCh - Jesus Christ. To údajne aj tvrdil v lietadle, že je Ježiš.

ilusion

Myslím si, že ešte jedna nová strana by tu mala vzniknúť - nová progresívna strana. A mohla by byť ešte progresívnejšia ako PS.

ilusion

Ak to nie je náhoda a má to nejaký symbolický význam, ten je podľa mňa takýto. Karvaš prevádzal peniaze vlády SR na prípravu povstania. Ak tam teraz bude jeho vnučka, znamená to, že bude prevádzať peniaze vlády SR na prípravu povstania - majdanu. Sranda na tom je, že vládou SR je v súčasnosti Matelko.

ilusion

Mne sa náhodou prejav páčil. A všetci by sme sa ním mali riadiť. SNP bolo podľa neho bojom proti ideológii vyvolenej rasy.

ilusion

Z konšpirologického hľadiska to asi obyčajná vražda nebola. Zabili ju 11.11 a násobky 11 často používajú okultisti - 911. Potom išla Potokárová do klubu 27. Obidve boli s východu. Teraz ide Farma západ vs východ. Akoby chcel niekto vytvárať národnostné napätie.

ilusion

Slúž opica diablovi a peklom sa ti odmení.

Máme pred voľbami. Obetujú Caput ovú ako Kuciaka?

Kramár povedal, že dlho živá nebude. Kramár je herec a herci idú podľa scenára. Je preto otázne, či to všetko, čo hovoril mal z vlastnej hlavy. Už som raz takú "srandu" zažil, keď Mr. Bean odrezával na obraze hlavu princeznej Diany a už živá nie je.