Jozef Novak

komentáre

Jozef Novak

"Odkrágľoval sa sám" - podľa seba súdiš iných. Ale aj takých tu občas tu treba v tejto diskusii, diablov advokát sa tomu hovorí. Sledoval som Tvoje spory s Normanom. Mal som pred registráciou aj ja mnohé výhrady, ale nepovažujem na to vhodnú dobu a tuším že tu jestvuje aj súkromná mailová adresa. Takisto vyjadrovací spôsob svedčí dosť mentálnej úrovni pisateľa: "puňťo, trhej ... haf, haf!". Stručne a výstižne to tu v diskusii o pánu generálovi M.Lučanskom povedali pisatelia, ktorí mi pripadajú na vyššej úrovni než my dvaja. Bola to: "Asistovaná sebevražda".

Jozef Novak

V.Zelensky: "bachmut zostáva v našich srdciach...". Vladimír Putin: "Arťomovsk zostáva v našich rukách!"

Jozef Novak

Ďakujem. Je mi to jasné.

Jozef Novak

Podľa dostupných informácií, ktoré po humanitnom bombardovaní Jugoslávie keď spochybňovali jej územnú celistvosť, som si mohol prečítať že Urán238 je alfa žiarič. Údajne nebezpečnosť toho žiarenia nespočíva teda jeho pôsobením zvonka, nemalo by mať potom nejakú dostatočnú prenikavosť. Nebezpečie spočíva v schopnosti ťažkých kovov ukladať sa vo vnútri organizmu. Jeho zlúčeniny sú veľmi jedovaté. Tento údaj ma tiež dosť prekvapil. Niečo na tom bude, do Jáchymovských baní nechodil nikto za odmenu, ale za trest.

Jozef Novak

Keď už sa tu vedú rozhovory politicky nekorektne, tak ma veľmi zaujala u Vás poznámka o tom, že vďaka tomu že Rusi na fronte postupovali rýchlejšie než postupoval vývoj atómovej bomby, tak pokusy s atómovými zbraňami nezasiahli Európu, ale útok už propagandisticky bolo možné uskutočniť len na Japonsko. A logicky keď si to dám dokopy s tým ospravedlňovaním toho útoku s tým, že na vývoji a na výrobe pracovali vedci židovského pôvodu, by im to v Európe lepšie vyhovovalo. Zaújmalo by ma, že či teda aj Japonci mali nejaké koncentračné tábory pre Židov. Ak nie, celá ospravedlňovacia propaganda o zlých fanatických krvilačných agresívnych japončíkoch, jednak že sa týkala civilistov, stojí na vratkých nohách a zvlášť vo svetle toho obrovského povyku okolo Kurilských ostrovov, ktoré čuduj sa svete, "zlý, fanatický, agresivny rus" zobral tým istým, ale už zrazu mierumilovným, bezbranným, citlivým Japoncom. O technickej stránke tejto problematiky, pri ktorej túto propagandu prekukol jeden môj známy, ani nehovoriac. Ešte "šťastie" že na Slovensku je dosť ľudí, ktorí bez rozmýšľania im to všetko baštia.

Jozef Novak

O čom to tu točíš?

Jozef Novak

Ďakujem! Práve som na toto natrafil na YT ktoré tam povesilo Aktuality a hneď ma to zaujalo. Ale od tamtých som nemal chuť sa s týmto podrobnejšie zaoberať, keďže sa skrývali akože za "rozhorčenými" vyjadreniami pána Kuciaka staršieho.

Jozef Novak

Už to lipnutie na "nedotknuteľnosti hraníc" toho ich boľševického Parchanátu vytýčených sovietskymi boľševikmi a zúrivý odpor k ľudovým hlasovaniam k referendu na Kryme a v Donecku a Luhansku, dáva najavo, aký majú tunajší ľudia vrelý a nehynúci vzťah k totalite. Po minuloročnom víťazstve V.Putina na Covidom19 sa to ukázalo pekne a jasne. Keď k tomu prirovnáme ešte ich vzťah k hraniciam Juhoslovanskej republiky, ktorú v r.1914 po vojne vytyčovali oni, s akou nevôľou sa stavajú k tomu, ak im toto spochybňovanie hraníc v JZSR niekto pripomenie, snáď netreba viac k tomu čo dodať. Pritom aj pštros čo má hlavu večne schovanú v piesku to predsa už vidí, že keď neprijali do Európskeho sojúza jednotné a silné Československo, celú a mocnú Jugosláviu, prečo by mali záujem napchať si do úst také obrovské a nestráviteľné sústo akým je tá ich milovaná ukrajina s celým tým ich gangsterským demokraciou prekypujúcim skorumpovaným štátnym aparátom? Sú to veľmi pochybné a podivné hry na naších východných hraniciach. Ďakujem za pripomenutie cieľa založenia Európskeho sojúza akože mierového projektu. S poznámkou o jeho úbohom a potupnom konci v porovnaní konca Sovietskeho zväzu , to bolo veľmi trefné. Zvlášť keď si spomeniem tie pohrdlivé poznámky ktoré sa niekde v tých rokoch 1991 v mejstríme boli trúsené, ako: "...kolos sa nečakane zrútil a vyvrhol svoje páchnúce vnútornosti...". A ajhľa jak tým naším mrchožrútom veľmi chutia tieto páchnúce vnútornosti! Asi ako tá ukrobanderovská pšeničná materská kašička. Priam sa idú nimi zadhnúť, ba ešte si ich aj pekne ozdobujú svojími zbraňami.