mino

authenticated user

komentáre

mino

Po revolúcii som si vytvoril súkromný bonmotík, doteraz mi platí a pasuje na väčšinu diania naokolo: Ak ide o peniaze nič sa nedeje náhodne. Ak ide o veľké peniaze tak už absolútne nič nie je náhodné.

Už som "vo veku", po revolúcii ešte žili rodičia a známi, čo zažili ešte R-U. Zažili spústu zmien, mien a prevratov.
Ja som bol mladý a hlúpy, veľmi som žral Nežnú. Jedna z uvedených (zažila na vlastnej koži znárodnenie) to komentovala: "Keď sa títo noví dostali k moci." A to bol pre mňa šok, žiadna radosť, žiadne zadosťučinenie. Títo ľudia už vtedy presne vedeli kam to smeruje a kde to skončí. Už to zažili.

mino

veľmi dobre fungujúci doteraz, na rovnakých základoch. Iba tovar, peniaze a spôsoby sa menia.
Rozbíjať, vytrhávať jednotlivosti a vyrábať clonu, kamufláž je ich spôsob prežitia.
Posledná veta je myslím odkaz na Krista, pretože ak bol ICH Mesiášom tak sú v riti. Podľa ich vlastných zdrojov a prameňov. Poslední budú prvými a všetko skryté a skrývané bude zjavné... Boja sa.
Ešte stále však majú šancu so sebou zobrať do pekla celý svet...

mino

Tento fenomén ťažko popísať, no existuje. Po II.sv. Sme pripadli víťazom, nik nám nič nezobral no naočkovali nám svoj vírus, po 89-om sme kolóniou v pravom slova zmysle aj s koloniálnym vírusom. Pri Rusoch sme sa mohli rozvíjať koľko sme chceli, len sme im museli patriť. V novej dobe okrem toho,že im musíme patriť nesmieme sa rozvíjať, prišli sme o zdroje. Pri Rusoch ešte aj ľudské zdroje dosiahli nebývalý rozvoj.
Podľa definície vojny:Procesy na ovládnutie cudzích spoločenských, ľudských a prírodných zdrojov (približne) sa Rusi v histórii vždy správali inak a otázkou je do akej miery sú infikovaní celosvetovým týchktorýchnesmiememenovať vírusom, aby sa začali správať rovnako.
Viete, že u Rusov, Slovanov neostával otrok otrokom do konca života? Odpracoval si svoje a podľa spôsobených škôd (otroci bývali vyslovene vojnoví zajatci, dôsledok vojny) a svojich znalostí a prínosu dostával slobodu. Ak si ho vybrala miestna deva, dostával slobodu spolu s ich spoločným životom.
Otrok t,j. Slovan je už produktom “slobodného obchodu” a je záhadná téma a tabuizovaná. Čo-to naznačil Kučera na SV. Budapešť a Praha boli centrá obchodu s slovanskými otrokmi. Budapešť na južný prevažne Arabský, moslimský trh a Praha pre západný. Týchktorýchnesmiememenovať obchodníci s otrokmi zopakovali svoje znalosti aj v Novom svete, ba skryte dlho fungoval aj u nás. Pozrite si tabuľu na BA Bibiána, ak tam ešte je. Preto sú aj naši klasici v nemilosti, lebo poniektorí písali o bielom mäse, obchodníkoch a jeho zdrojoch pre svoje bordely.
Tiež jantárová obchodná cesta je vedľajším zastieracím nezmyslom, ako aj určitý účel našej reťaze rozsiahlych hradísk a hradov zhodou okolností práve na obhchodných cestách v dosť pravidelnom intervale.
Trepem piate cez deviate, ale súvisí to spolu.

mino

Matelka dobehli lebofico-pele a následne klamstvá. V CR existuje usmernenie pre zariadenia soc. Služieb kde každé 2T testujú všetkých zamestnancov práve rýchlotestami. Takto by na 100percent zachytili problém včas. U nás lebodo Dunaja Matelko zariadil hlavne voličom a susedom smutnej pani zo skládky, lebokarmaje zdarma zopár pohrebov z DSS. Boli sme a boli by sme na tom moc dobre cca -(mínus)12 mŕtvych.
Svedkovia Matelkovi doteraz vykrikujú, ako ich majster, že rýchlotestami sa dá odhaliť že človek prekonal COVID. Nie som odborník, ale protilátky sa dajú po nakazení odhaliť od 2 do 17 dní, asi čím lepší imunitný systém tým skôr. Čo je postačujúce práve v prípade DSS na testovanie zamestnancov t.j. Relatívne mladých a zdravých, navyše zdravotníkov. Tiež rýchlotestami by sa dala sledovať situácia u romákov, zdravotníckych kolektívoch, v basách. Proste v kolektívoch. Tiež rýchle triedenie navrátilcov na hraniciach.
Rýchlotesty údajne zachytia 9 prípadov z 10 a z 10 zdravých určia jedného ako chorého. Matelkova 53 percentná účinnosť je nezmysel. Zdravotníkom chýbajú tiež testy na protilátky, z nich sa dá určiť v akej fáze ochorenia sa pacient nachádza.
Pozrite do svojich kariet a výsledky IgA, IgG, IgM tam určite nájdete. Žiadny doktor ktorý Vám ich dal spraviť nekričal, že ich treba hodiť do Dunaja. Iba ten čo tam na okolo Matelka na tlačovkách krúti chvostíkom, nevie ako z toho vybŕdnuť.
Ešte sa črtá jeden liberálno-pravicový prúser s testami samoplatcov. Už prestali zverejňovať ich úspešnosť, ale naposledy to bolo zo 600-700 testov jeden zachytený nakazený, v začiatkoch 1 z 60. Úspešnosť štátnych testov bola 3 krát lepšia preto Pele zatrhol samoplatcov. Hoci testovanosť úspešne rastie, väčšinou to budú testy vyhodené do Dunaja, zarábame si po DSS na ďalší problémém lebo testujeme viac naslepo ako cielene.

mino

Maďarsko medzi slovanskými krajinami nielen geograficky, geopoliticky ale hlavne geneticky.

mino

Takzvané "rýchlotesty" by práve tu boli pomohli na rýchle signalizovanie problému (aj v osadách, komunitách). Tiež pretestovanie pendlerov a aké-také rozdelenie ľudí v štátnej karanténe, aby neboli zdraví s chorými. Zdá sa aj testovanie personálu DSS (bez stresovania starčekov) a celkovo zdravotníckeho personálu by signalizovalo problém.
Lebo fico a pele, zdravý rozum v prdeli, zvyknite si.

Svedkovia Matovičovi už zavádzajú tým, že rýchlotesty odhalia až prekonanie COVID, čo je asi blbosť, keďže ide o test na protilátky a zdravý imunitný systém môže už cca druhý deň po nakazení generovať protilátky, myslím si -nie som odborník.

Písalo sa tu o očiach Sakovej, vystupovaní Peleho. Tam bolo cítiť pokoru a zodpovednosť.
Vtedy Pele zatrhol testy pre samoplatcov, dnes je denne 600-700 testov samoplatcov vyhodených do Dunaja.

Dnes vidíme exhibicionistov, zmätok a improvizáciu.
Dovidenia v pekle priatelia.

mino

Nie na zisk ale na další nákup a pomerné rozdelenie testov, zdrav. Materiálu s primeraným ziskom.

mino

Ale po prvom dni vyhodnocovania súkromného testovania mi to približne vychádzalo na jeden pozitívny asi 60 negatívnych testov. U štátneho na jeden asi 20 negatívnych a to samoplatcovia mali platiť kdesi do 50EUR (pôvodne). Takže vyhadzovanie nielen peňazí, ale hlavne testov von oknom. Trikrát horšia úspešnosť, len tak z rozkoše, že si to môžem dovoliť. Za túto sumu si to tu môžme dovoliť všetci, ale kam dôjdeme.
Pellegrini vedel prečo to zatrhol.
Zasraní BA frikulíni prídu v autíčku, stiahnu okienko, nepohnú ani prstom a sú vybavení. Na vidieku ste sa nedočkali testu ani za týždeň, hoci prišli z rakúskeho Wuhanu a mali príznaky.
Samoplatcovia z rozkoše by mali platiť aspoň 500EUR, zľava na polovicu pre manažérov pracujúcich s ľudmi, majiteľov a kľúčových zamestnancov strategických fy a v odôvodnených prípadoch kde to zodpovednosť a svedomie káže na náklady fy (obchodníci, montážnici)...
Typická akcia Sulík-Matovič.

mino

Treba si všímať oči dievčat a žien, rúška ich zvýrazňujú a to tak, že často padám na zadok. Okná do duše sú otvorené, vidno tam veľa, preveľa krásy. Upozorňujem na to, chválim krásne oči a reagujú veľmi milo, zatiaľ všetky poďakovali a bol som obdarený krásnymi úsmevmi. Naše ženy sú normálne, skvelé, úžasné. Ony to dajú do poriadku, túto chorú zbesnenú spoločnosť.

mino

takže o nič nejde. Ide len o nápady, modely a vytváranie infopoľa.
Ideme do časov kde mediálne a komediantské prostitútky nebudú stáť ani za odpľutie.

mino

Voľbami rozhodujeme o použití NAŠICH peňazí, volebné programy by mali presne vyjadrovať účel, spôsob a objem použitia finančných prostriedkov. Keďže sme už v treťom tisícročí nech majú jeden hlas všetci po 20-tke, dva hlasy všetci (bez obmedzenia veku) zarábajúci aspoň minimálku až po medián, nižšia stredná trieda až po vyžšiu 3-5 hlasov, bohatší povedzme do 10 podľa odvedených daní. Dôchodcovia podľa zásluhovosti, existuje tam predsa nejaký dôchodkový koeficient. Kuva veď sme už očipovaní cez OP a e-gov by mal fungovať.
Plus drastické a drakonické tresty za lobing, podplácanie a akúkoľvek politickú korupciu, volebné a iné podvody, aj daňové.
Je veľmi demoralizujúce pozerať na ksichty vo vláde, smotánke, na “vrchole” spoločnosti a predstavovať si koľko by som si asi ako obyčajný človek odsedel s ich maslom na hlave.
Každého šikovného a “šikovného” oceniť po zásluhe zodpovedajúcim spôsobom.

mino

Páči sa mi nový Žaluďov protikorupčný nalepený úsmev,

mino

Či?
Pozrime na to z druhej strany, Matovič je bezpochyby šikovný chlap. Neriadená strela, môže aj príjemne prekvapiť.
Ak myslel vážne svoje vyjadrenia, môže podpindosníkov aj neutralizovať.
Kto by bral vážne Matovičove vyjadrenia.
Či?

mino

To je ale pocit, človek sa prebudí do prvého pracovného rána a konečne v Tejto krajine nebudú vo vláde žiadni zlodeji, mafiáni, daňoví a iní podvodníci,
hlavne nie Kočnerovci, psychopati, ani buzeranti. Či?

mino

Paralelne ide info o najväčšom prepade na WallStreet od 2008. Podobá sa to na situáciu po 1985 kde sme boli sovietskejší ako ZSSR a info zo sovietskej Pravdy sa tu šírili ako samizdat. Za pol roka môže byť nová koalícia kôl v plote a nadpráca pre USA sa im ZRÁTA. Hlavne ak budú prázdne obchody, dražoba a kompletne nezvládnutá situácia. “Lebo Fico” už nezaberie.
Ak po 30rokoch trhu, slobody a demokracie sa bude opäť pracovať na “uťahovaní opaskov”, tak ... všetko pôjde veľmi rýchlo a bude sa ešte zrýchľovať.

mino

Tiež o politike, politikoch a "nových" politikoch v predvečer volieb:
http://www.honors.sk//admin/files/90.pdf
http://www.honors.sk/95/etika/les-ako-odraz-moralky-spolocnosti/

Vďaka a hold Dušanovi za jeho prácu, kde potvrdzuje to, čo máme zakódované v kolektívnej pamäti a intuitívne sme vedeli. Vďaka za rozsiahlu činnosť, vrátane trestného oznámenia na GP.
http://www.slsk.sk/

mino

ktorí bývajú vo vlastnými rukami postavenom, prípadne v bytovke a osadníkov sa stránia ako čerta. Kiskoidné trúby určite voliť nebudú, na základe týchto info a videí nabetón. Pravdou je, že týchto zas dokážu uplatiť z našich daní pozitívnou diskrimináciou, ale to robí aj Fiko.

mino

ešte môžte voliť Spolu s vĺčaťom Erikom, ktorý sa už chystá na ministra ale nie ŽP, ale aby sme prišli o posledné prežitky socializmu - lesy, pôdu, vodu... Predpokladám pár rokov zháňa "investorov".
Dlho som tu nepísal, lebo ste ma nasrali - v debatách o ochrane lesa. Podkôrnik sice nie je invázny druh - je pôvodný, ale ak sa mu vytvoria podmienky a dovolíme mu, tak sa geometrickým radom množí a správa sa invázne. Pokiaľ nezožerie všetko čo sa dá a vybýva dovtedy šťavnatý les zadržujúci vodu. Podobnosť s inými nie je čisto náhodná a práve preto ste ma nasrali.
Tak debilné heslo MY SME LES!, nedokázali stvoriť ani komunisti. Grerténizmus, parta rozmaznaných deciek z BA a okolia je po vĺčaťovej prednáške a filmoch múdrejšia ako stáročné ťažko získané, overené postupy a skúsenosti. Ktoré tiež prestávajú platiť, ale našťastie sú tu ešte rozumní ľudia.
Poctivá veda aj s omylmi, pokorou a noblesou, žiadny greténizmus:

https://m.youtube.com/watch?v=vpTHi7O66pI&time_continue=1184

Chemickým, potravinárskym, obchodným, dopravným a i. gigantom, korporáciám a klimaalarmistom, politikom to neprinesie nič, skôr skomplikuje. Takže asi nič...

Naša politika a ohnisko podkôrnika v Tichej je pre svet ako mačací prd. Ale treba im načúrať, nasypať piesku do ložiska, súkolia keď sa tam ešte nedá strčiť roksor.

Nikdy som nezbožnoval Fica, ale je neprehliadnuteľné ako im vadí. Dlhé roky a to je dobre. ĽSNS by mali mať dobre podchytenú, infiltrovanú a rozložiteľnú do 2T, max mesiacov, lebo holokauza... Sú to operetní fašisti, kopec členov s nižším IQ, ľahko ovplyvniteľní a presmerovateľní, myslím si...

mino

Minulý režim bol debilný, šedivý. Dohodol si ho u nás Stalin s našími terajšími spojencami, potom čo porazil nimi sponzorovanáho a nasmerovaného Hitlera. Ostatné sme si posrali sami. U Rusov sme mali najväčšiu dôveru, ale sami sme si zariadili tvrdší režim ako všetci naokolo. Kolektivizáciu si nedovolili v Poľsku, Slovinsku a živnostníci fungovali všade naokolo, plus guľášový socík v Maďarsku-napriek okupácii. Dnes nám opäť synovia a vnukovia tvorcov tohto totalitného režimu chystajú nové svetlé zajtrajšky.

V predvečer 30. výročia prevratu sme dostali darčeky ktorými sa v priamom prenose potvrdilo, kde sme to posledných 30 rokov žili a kam sme dospeli. Gorily, oligarchovia, mafiáni a predstavitelia moci, spravodlivosti si tu vytvorili vlastné kráľovstvo.

Zvukový záznam Gorily je rovnaký šok ako prejav Chruščova o Stalinovom kulte osobnosti. Nachádzame sa kdesi v roku 1956 minulého totalitného režimu. Prebehli všetky megakrádeže - znárodnenia, kolektivizácie, menová reforma.
Okrem menovej reformy tam boli okradnutí jednotlivci, rodiny.

Gorilami bol okradnutý celý národ, vrátane detí, sirôt, dôchodcov, chorých. Aj zdravých a schopných, ktorí pre vlastné vzdelanie a realizáciu odchádzajú do zahraničia a radšej sa už nevracajú.

Stratili sme všetko čo sme mali. Rozdali sme rodinné striebro, stratili to čo sme v ČS(S)R vedeli robiť, stratili trhy, ekonomickú a potravinovú sebestačnosť, stratili budúcnosť.

Nesklamal ma Fico, lebo som ho nevolil. Sklamali a rýchlo vyliečili náš najliberálnejší ekonóm, najlepší minister financií na svete s najlepším premiérom. Potom najlepší pREZIDENT, dobrý neskôr pa(o)dlý anjel.

Tento automobilkový režim sa rozpadne pri najbližšom svetovom ekonomickom kýchnutí a nežnú revolúciu si na rozdiel od komunistov nezaslúži.

mino

po vojnových štváčoch, ktorých sa posledné dni nakotilo neúrekom, aby sme, ako povedal Ernest Hemingway "Verím, že všetci tí, ktorí ťažia z vojny a prispeli k jej vzniku, budú zastrelení hneď v prvý deň občanmi svojej krajiny" ...ich nemuseli strieľať. Nestoja za to.

mino

pripravme sa na vreskot. Sudruhovia z kibucov asi zabudli lietat. Tiez vsetky lety na flightradare24 idu dosledne mimo Izraela. Dal som playback, za cely den nepristalo a nevzlietlo civilne lietadlo v Izraeli. Lodna doprava veľmi podobne. Putin hovoril o odpovedi, ktoru si vsetci vsimnu. Zeby to bolo ono?
Neraz sa pri utokoch maskovali tyktorinesmiememenovat za civilnymi lietadlami.

mino

pomohli recyklovať, t.j. dostať do parlamentu, inak nezvoliteľných bývalých Šorošovcov z OKS a SDKU.
Asi to nebolo zadarmo. Nejak to musia odpracovať.

mino

Pre mňa je toto čudo niečo medzi okresným tajomníkom a farárom.
Výraz, mimika, prejav - také čudo, podpriemerný farár+podpriemerný okresný tajomník.
Okresný tajomník a kádrovčík po tatovi.
Chceli by mať z neho kazateľa, ale čo keď nevypustí dve-tri vety z vlastnej hlavy, bez papiera.

mino

to nazývali naši rodičia, pra... rodičia

mino

Jedni boli osobnosti čisté, nekompromisné a tých odstránili ešte pred tým ako stihli pre SK niečo vykonať: Štefánik, Clementis, v podstate aj Dubček....
Druhí išli do kompromisov, aj takých ktoré nemuseli, do vecí ktoré nemuseli vykonať (pritom je politika o možnom a kompromisoch): Tiso, Husák, snáď Čarnogurský, jednoznačne Mečiar, možno Dzurinda, určite Fico a tento jediný má možnosť neskončiť ako tragická osobnosť a odčiniť, opraviť chyby ktorých sa dopustil...
Dúfajme...

mino

.

mino

celkom slušne urobil to čo sa robí s handrami. Povytieral s nimi podlahu.
Dobšinský zabudol permanentne skákať do reči, aj Remišová podozrivo skrotla.
Fico by bol na jeho mieste patetický, patrične si to vychutnal. Pelegrini bol slušný (veď o to ide;), presvedčivý.
Možno už prišli nové noty a možno to už bola relácia s novým premiérom. Druhú Ukrajinu nepotrebujú, ani priviesť k moci ešte väčších bláznov.

Fico správne zbytočne nechodí na oči. JE mastný vlas odstavil efektne a efektívne. Po už tu spomenutom Blahovi nám popri Ficovi vyrástli naozajstní politici.

Už takmer 15r. sa smeje do očí opozície. On naozaj za to nemôže, že sú takí slabí, úbohí, nemožní a neškodní.
Nie som Ficovolič.

mino

vlk je vlk.sk
biela vrana je bielavrana.sk
rotariáni sú Rotary Club
mádiá a mediálna kampaň je pre vyvolených
zákon je zákon, riešenia nad rámec zákona je pre dobroserov a slniečkárov
a keď to nepôjde inak, farebná revolúcia je pre masy

mino

Prišlo mi mailom, medzitým biela vrana dostala ocenenie na Rotariánskej lyžovačke v Jasnej. Netuším prečo sa ho nespýtali kde bol keď sa buldozérovala cesta na Chopok, prečo je to tam všetko holé po tom keď rakúsky vlastník chlípal smotanu pri ťažbe, prečo sa vtedy nepriväzoval k stromom.
Ten "blbec" Morong mu v TV spomenul aj "manuál" keď sa biela vrana vyhrážala farebnou revolúciou. Už na Podbanskom cca 2005 mali dobrovoľníci biele prilby a pristavený UNC s radlicou a bagrom.
Fotky zmizli...

*(14) Bájka o vĺčikovi*
Kedysi dávno malý vĺčik trávil množstvo času v krásnom zelenom lese.
O les sa starali zelení mužíčkovia (len aby nedošlo k zámene, nie
mimozemšťania) tak, aby bol naozaj stále zelený, plný života, chránil
pôdu, hospodáril s vodou a do vzduchu vypúšťal voňavé látky, vďaka
ktorým bol les zaradený do klimatických kúpeľov. Ako vĺčik rástol,
zistil, že ku koristi sa dá prísť aj ľahšou cestou, ako denno-denne
chodiť hlboko do lesa a za niečo zodpovedať. Začal ostatných
presviedčať, že ten obhospodarovaný les je vlastne divočina, že všetci
zelení mužíčkovia sú vlastne darebáci, lebo tie stromy aj rúbu. Proste
mal na les iné nazeranie, povýšené umeleckým cítením. Vypracoval sa
dokonca na veľkého vlka, len alfa samec akosi nemienil ustúpiť. Tak sa
vĺčik zreinkarnoval na vranu. No a krákal ďalej o akejsi divočine,
*o prírodnej turistike*, o zlých zelených mužíčkoch. Svoje krákanie
podporil vďaka umeleckému videniu lesa na ešte vyššiu úroveň ako alfa
samec vlk a oslovil množstvo ostatných živočíchov, síce dosť ďaleko od
divočiny, ale zato presvedčených, že konajú v mene divočiny. Len si
akosi nevšimli schému ľahkej koristi, o ktorej asi málokto vie. A pre
istotu, bolo by dobré, keby zelení mužíčkovia už ani len nespravovali
územie, kde by bolo dobré podnikať podľa svojich predstáv. *Veď musia
vidieť všetci všetko?*
Vĺčik, či dnes už vrana si vytvorila eseročku*A*, cez ktorú vyrába
naozaj krásne filmy a knihy, samozrejme so svojim patričným presvedčivým
komentárom. Veď všetkých treba presvedčiť, že nič nerobenie v divočine
a* prírodná turistika* je to, čo všetci chcú. Aj sa mu to celkom dobre
darí. Dokonca až tak, že vrana sa stala bielou. No kolobeh koristi treba
nejako poistiť. Tak začal pôsobiť aj v nadácii *B* a kamarát založil
eseročku *C*. A práve cez céčko sa ponúka divočiny chtivým pozorovanie
zveri, fotografovanie polodivokých koní... Samozrejme za korisť. A časť
z nej kamarát z céčka posiela do nadácie B. Za každého klienta 15 éčok
(len aby nedošlo k zámene, nejde o emulgátory v potravinách). A teraz
kontrolná otázka, či ste ešte v obraze – kto je predsedom správnej rady
v nadácii B? Ak ste uhádli, že biela vrana – bingo! Čo na tom, že pri
aktivitách *v eseročke C sa porušujú zákony*. Aj to si poistíme. Ako
sprievodca*^*1 * pôjde do terénu kamarát – stráž prírody. Síce zneužije
postavenie strážcu na komerčné účely*^*2 **,* vyvezie klientov do
chráneného územia autom*^*3 *, ale kto by sa už pýtal, keď sa na ceduľke
za oknom skvie štátny znak. Potom sem tam vybočí aj z turistického
chodníka*^*4 *, na čo síce nie je výnimka, ale však kto by sa pýtal, keď
sa na rukáve skvie štátny znak. A že si nepýtali súhlas vlastníka alebo
správcu územia*^*5 *? Načo! Veď keby sa náhodou našiel nejaký zelený
mužíček a iniciatívne sa pýtal, tak vlastne akcia nie je za účelom
dosiahnutia zisku, lebo však klient ešte neplatil. Zaplatí až potom, keď
nikto nikoho nechytí. Len tá biela vrana pritom akosi šedivie -
černie! Nuž korisť, ktorá vzniká pri aktivitách, ktoré sú*za hranicami
hneď troch zákonov*, nemal predsa nikto vidieť!
Svojho času sa zelení mužíčkovia začali pýtať, ktorý paragraf ktorého
zákona zelení mužíčkovia porušujú, začali sa brániť argumentmi a nie
krákaním. No *pri prírodnom turizme*, o ktorom sa v poslednom čase stále
kráka, *sa porušujú paragrafy zákonov:*
/*1 - § 23 ////Zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní//
/*2 - § 75 v spojení s § 77 Zákona NR SR č. 543/2002 Z.z. o ochrane
prírody a krajiny/
/*3 - § 31 ods. 1 písm. d) Zákona NR SR č. 326/2005 Z.z. o lesoch/
/- § 14 ods. 1 písm. a) Zákona NR SR č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody
a krajiny/
/*4 - § 14 ods. 1 písm. c), e) Zákona NR SR č. 543/2002 Z.z. o ochrane
prírody a krajiny/
/*5 - § 30 ods. 3 Zákona NR SR č. 326/2005 Z.z. o lesoch//

mino

inak nás majú v hrsti, ako stáročia dozadu.

mino

Bolševická revolúcia bola ruská len v tom, že okamžite vykynožila ruskú elitu - vedcov, umelcov, šľachtu, úradníctvo... a v cca 400 člennom ÚV boli dvaja (2) etnickí rusi.
Nikto neveril, nevedel si predstaviť kam to až môže dospieť, kým to tam nedospelo.
Všetko sa opakuje.
Proti tomuto vírusu by mali byť odolní Rusi, my čiastočne a "demokratický" západ vôbec.

mino

Baláž kontra lesníci a veda. Celkom dobré...

mino

pre všetky národy späté s prírodou. Zvyky-postupy, obyčaje, liečenie je veľmi podobné cez všetky kúty sveta až do našich najzapadlejších horských dediniek na východe a severe.
Bez fanatizmu a intuitívne k tomuto poznaniu prídete aj cez či-kung. Aj ten odtiaľ v svojej prapodstate vychádza. Budhistické a taoistické smery sú už len sukničky - pribudli cestou a časom pre zahalenie podstaty.

Jednému čechovi ukradli na nejakom zapadlom ostrove motorku. Nič tragické, kde je? Vyskúšal šamana. Šaman použil rovnaký postup o akom čítal v nejakej stredovekej knižnici v Česku: Chlapec 10-13r., na ruku mu šaman kvapol olej, priviedol ho do tranzu a chlapcovi sa vybavilo aj kde je zanechaná motorka, aj kto ju ukradol.
Je to odborník v tejto oblasti vydáva knihy, meno neviem, ale bežne to popisuje a spomína.

Horeuvedených palicových tancov podobných a iných je v okolitých kultúrach na mrte. Choreograf nemusel pozerať Sandokana.

Mal som šťastie na školu-smer čikungu, aj učiteľov. Bez náboženských smerov, čínskych košieľok. Ide o dušu, jej rozvoj a dvíhanie, lebo svet má mnoho dimenzií a z tej svojej do vyšších nedovidíte, nepochopíte...
A veľa zážitkov.

mino

nám rozprával v 1992-3 ako to vzniklo, akú úlohu zohrali médiá-kto ich vlastnil, s akým cieľom a ako to bude pokračovať. Mráz mi išiel po chrbte, bolo to príliš - konšpiratívne. Hovoril aj čo čaká nás - to isté. Bol tu rok-dva, videl kam smerujeme. Odišiel do Kanady odkiaľ sa vrátil domov po univerzite.
Otázka:"Ktorý ďalší národ tak strašne nenávidia, opovrhujú ním a na ktorý si trúfnu?"
Ktorý tu už dávno nemal byť a napriek tomu prežíva.
Rozum do hrsti - čakajú nás "zaujímavé" časy.

Hmm, Páleša môžem od jeho prednášky na konci min. storočia.
Prednáška bola na sústredení či-kungu, novej, odtajnenej školy.
A ešte sa tu objavila hudba k či-kungu ;))).

mino

Tento fešák je v médiách stále a všade. Opačný názor sa dostáva už len do alternatívnych médií:

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/volanie-lesa-05-2017-11-21/

Moji predkovia, keď vyhorel les na skalách v Tichej, Kôprovej a vyhorel aj humus a hrabanka, tak tam vláčili zem, hrabanku - humus v košoch aby mali do čoho zasadiť sadenice. Zhorenisko by spláchli dažde a vysušovalo slnko. Prirode by trvalo 5-10x dlhšie kým by si s tým poradila. V 2004 tam bol krásny les aj na týchto bývalých zhoreniskách. Choďte sa tam pozrieť dnes.

mino

Ložisko v Tichej je krásne identifikovateľné...

mino

Prvá veta v mojom prvom príspevku.
Od vtedy sa hodne zmenilo - k horšiemu a všade, problém je zložitejší, jednoduché riešenia neexistujú.
Jednoduché a štandardné postupy malo význam použiť na úplnom začiatku. Už vtedy koordinovane, hlavne médiami tomu zabránili, niekto to financoval, aj protesty. Vieme svoje.
Títo zelení revolucionári sa mi podobajú na červených, využívajú rozvrat ku ktorému prispeli, ponúkajú jednoduché riešenia za ktoré neponesú zodpovednosť.
Ja len aby sme nestúpali stále na tie isté hrable.
Mňa by hlavne zaujímalo kto vtedy vytiahol a držal peňaženku na mediálnu podporu, dopravu, stravovanie a ubytovanie protestujúcich.
Ozaj nepatria oni k okruhu zvanom mimovládky? Kdesi by tu mal byť zoznam podporovateľov Majdanu, prejdite si ho. Nejakí Vlci tam budú, títo mediálne noví ešte nie. prefíkané...
Odporúčam ešte raz Seppa Holzera, je odvedľa a rodový statok založil na kalamitou zničenom lese. Pozrite aspoň foto.

mino

Našťastie. Aj keď to mám v génoch, rodine, popredných ochranárov poznám osobne a viem čo si mám o tom všetkom zhruba myslieť.
Píšem v rýchlosti prepáčte za nekonzistenciu.

Bezzásahové zóny majú v Tatrách od cca 50 m do 200m, niekde viac. Je to línia nad urbármi a súkromnými lesmi po kosodrevinu, v našom prípade lesa. V Tichej to bolo rozsiahlejšie územie v správe štátu, preto bol enormný záujem presadiť si "svoje" z jednej aj druhej strany.
Takéto bezzásahové územie je na "posmech", blbosť je to aj v prípade bezzásahovosti celých Tatier - sú veľmi malé, osadené do civilizácie, boli a sú veľmi vystavené okolitým vplyvom - Ostravsko, Katowice a smog ktorý sa drží nad Liptovskou a Popradskou kotlinou. To nehovorím o otepľovaní a zmenách v počasí. Ak sú stromy "stavané" na prevládajúce západné vetry, tak východný a severný vietor ich zhodí a poláme pri zlomkovej intenzite (takáto severná bóra bola posledne okolo 1920, teraz 2004, 2014 myslím). Tiež početnosť a intenzita extrémnych meteorologických javov sa nám zahusťuje. Storočné vody, suchá a vetry môžme čakať každých 10r, tu nie je čas na samovývoj a "srať" na hroby starých lesníkov nám nepomôže, to boli ešte GAZDOVIA so sedliackym rozumom a dnes by nám museli ruky dolámať.
Bezzásahové zóny majú význam v Rusku, USA a Kanade..., čo sú obrovské, buď izolované územia, alebo v centre ešte väčších hospodárskych lesov a tam má význam ponechať a sledovať ich vnútornú dynamiku.

Sranda je, že si ochranári nepamätajú čo hovorili o Tichej, o prirodzenom lese, ktorý mal odolať - už neexistuje.
Chodia sa fotiť a filmovať do médií, so sadenicami ktoré tam vysadili lesníci 13-22 tisíc, akože pozrite prirodzená obnova. Choďte sa tam pozrieť, ak sa nebojíte, že vám padne suchár na hlavu a pýtajte sa lesníkov, lebo tých do médií nepúšťajú, iba zostrih, ako agresívnych hulvátov. Keď tak, ešte sledujte reláciu Halali, aj posledne tam niečo o tejto problematike zaznelo.
Odjakživa sa každá kalamita čím skôr spracovala, tým skôr ak je pár metrov od cesty (Tichá). Za komančov sťahovali na kalamity mechanizmy a ľudí z celej republiky. Netvrdím, že to bolo ideálne, že sú lesníci bez viny a nositelia jedinej pravdy.
Počul som chvály na Kravčíka, od lesníkov, popredného štátneho ochranára, že mu to funguje, že je to dobre premyslené. Kravčík bojuje proti príčine, nie dôsledku.
Spomeňte Kravčíka pred mediálnymi ochranármi (pracovný názov), uvidíte im krv v očiach. Aj mi povedali prečo. Za Radičovej dostal peniaze (300 mil. myslím), ktoré patrili IM.

Lykožrút dosiahol nebývalú dynamiku celkovým oteplením, teplými zimami. Kedysi vyleteli 1-2 generácie za sezónu, rok dnes je to viac. Tiež zvýšené tepelné prúdenie mu robí dobre,doplachtí omnoho ďalej, šíri sa rýchlejšie.
Tak z ohniska v Tichej to máme aj v Kôprovej a postupuje sice pomalšie proti západným vetrom do Záp. Tatier a najlepšie mu to ide hore dolinami, cez hrebeň.
Takto padla celá Bocká dolina (plus iný faktor), postúpilo to v smere vetra do celých Nízkotatranských lesných komplexov-katastrofa. Kolujú foto z Googla napr. u Vítkoviča.
Preletom cez hrebeň je to v najvyžších poschodiach Jánskej doliny, Štiavnice, čo by mali byť odolné komplexy podľa ochranárov, ale dopadne to ako v Bockej doline.
Na začiatku boli obštrukcie voči Lesy Brezno a ich ťažbe kalamity.

Netvrdím, že by to zvládli, ale za pokus to stálo. Dnes sú na to mechanizmy, alebo aspoň olúpať kôru napadnutých stromov, nechať ako lapáky ako to robili starí otcovia.

Choďte sa pozrieť do Javorinky, čo je výkladná skriňa ochranárov a bezzásahových názorov a nájdite si tam niekoho, kto vám povie svoj názor.

Nečakal som na tomto serveri odolnom voči celosvetovému vírusu, podporovanom médiami takúto debatu ako vystrihnutú z "meinstrímu", aj s meinstímovými názormi mediálnych ochranárov.

Väčšinou ste asi dolniaci. Čo tak poľnohosp. a pôda - vydrancovaná bez humusu, prechemizovaná um. hnojivami, pesticídmi, herbicídmi, fungicídmi... dusičnanmi..., spolu s spodnými vodami, pasienkami a okolitými lesmi, prírodou, živočíchmi a včelami!!!
Mám tu byť za múdreho a začať "radiť"? Nemá to význam, je neskoro. Bez nejakého hladomoru, katastrofy sa nepohneme ďalej. Len pozor aby sme sami nenabehli na prichystané vidly.
Východiská sú: dajte do googla už spomínaného Seppa Holzera, pozrite čo hovorí Kravčík... na mediálnych ochranárov sa vyserte- pretláčajú ich takto do politiky, skúšajú to takto na nás.
Viete koľko je u nás medveďov? Určite nad 1300-1600. Zistené vedecky, geneticky z trusu. Ochranári udávajú 600-800, no možni už trošku viac ;)).

mino

V živote som nevidel tak neprirodzene pravidelne vysadené stromy ako v niektorých súkromných lesoch v Rakúsku, tak vyčistené do posledného spadnutého konára. Choré, poriadok musí byť.
Naše lesy koncom bolševika boli nádherné, nabudúce možno za 100 rokov, po prebehnutí cyklu - privatizácia zisku, socializácia strát.

mino

Ťažia minimálne, hlavne kalamity, prestárle lesy a drevo si dovezú z kolónií - od nás.

Všetko je na hlavu, kupujete si 15x postriekané jablká a keď sa má postriekať jedenkrát premnožený podkôrnik tak sa všetci idú pos..rať.

Skúste vyžiť z toho čo vám vyrastie v priekope bez zásahov a postrekov. Dnes už nie, žiaľ je neskoro.
Semená, sadenice aj les má toľko škodcov a chorôb, že bez zásahu človeka zostanú v lese len pionierkske a hospodársky nevýznamné dreviny, podobne na poliach bolševník a iné invázne rastliny-nechajme to na samovývoj a EU kvóty.

Tiež nie s ekológmi od Šoroša, to už skôr s rakúskym Seppom Holzerom.

mino

Pôvodne chceli lesníci spracovať vyslovene len a len kalamitu a kalamitné drevo. Z cca dvestoročných skúseností tvrdili, že ak to nespracujú obehne to celé Tatry, padne všetko-budú musieť ťažiť ďalej a ďalej, prídu povodne, suchá, erózia.

Ochranári tvrdili, že pôvodné lesy v bezzásahovej zóne, ktoré nikto nevysádzal a nestaral sa o ne (ide aj o niekoľkostoročné stromy) podkôrnik nenapadne. Ide o pôvodné-zdravé lesy kde sú zastúpené rôzne dreviny a je tam prirodzená rôznorodosť.

Ako to dopadlo je jasné, všetko padlo a keď premnožený podkôrnik nemal čo žrať pustil sa aj do 200-400r. límb, niektoré vyschli. Doteraz nevídaný jav, podobnosť s imigračným tlakom je čiste náhodná.
Som zvedavý dokedy vydržia 1200-1600r. limby v Krivánskom Škaredom žľabe, lebo prísna rezervácia Nefcerka je už len na papieri-mapách, reálne už neexistuje.

Podobná kalamita v Tatrách a podobné zábery existujú z cca r.1920. Vtedy lesníci nemali mechanizmy, urobili a onovili čo sa dalo a tieto lesy sme si užívali do r. 2004, nadávať na nich , že vtedy nepočítali s globálnym otepľovaním je také... ochranárske t.j. bolševické.

Okolo Osrblia bola koncom socializmu megakalamita a nech sa páči si pozrieť ako si s ňou lesníci poradili a porovnať.

Lesníci nie sú svätí, majú oni svoje neduhy - niečo si pristreliť, aj ukradnúť. Ale väčšinu poznám ako poctivých chlapov, aj všetci moji predkovia takí boli.

Vypočuť si ochranára v telke, nasať jeho múdrosti, stať sa odborníkom na ochranu lesov je také... dolniacko-Blavácke.

Rozosr..ané je to zámerne ako všetko. Priemysel, poľnohospodárstvo, potravinárstvo, energetika, školstvo a zdravotníctvo.... Už sa čaká len nový spasiteľ - majiteľ za pár drobných, najlepšie zadarmo, ale s hlasnou mediálnou podporou... Ako vždy- štát je najhorší vlastník, lesníci tomu nerozumejú, zaspali dobu atď.
Lesníci hlavne nepochopili o čo ide a tí ktorí pochopili skončili na postoch najvyžších a podpisovali zmluvy s zahraničnými odberateľmi a dodávateľmi... ako všade. TKTM

mino

Empiricky-pokiaľ sa neobjavili ochranári, boli lesy relatívne v poriadku.
Komunisti nám nechali lesy plné dreva, ktoré sa doposiaľ nepodarilo všetko rozkradnúť, na rozdiel od iných aktív.
Žalostný stav lesov je výsledkom 28 rokov slobody a demokracie, nikde v Rakúsku také lesy neuvidíte. Ak, tak výnimočne. Rakúšan "gazdujúci" v Demänovskej doline si dovolí nepomerne viac ako doma - veď je v kolónii.

Zelený bolševik sa aktivizuje, dedo Šoroš uvoľnil 18 mld. a peniaze si treba zaslúžiť. Bude sa pchať do politiky komunálnej, aj vysokej. Už teraz sú ich plné masmédiá. Nedarí sa povaliť Fica a tu je tradícia "lesoochranárskych združení" ako opozície režimu.

Pravda je v sedliackom rozume našich starých otcov, ktorí vedeli v lese gazdovať. Pozor na novodobých "gazdov", ostáva po nich rozvrat lesa, prírody a nakoniec spoločnosti. Viď ohniská lykožrúta : Tichá, bezzásahové zóny v Tatrách- pohyb po chodníkoch len na vlastné nebezpečie, Javorinka, kalamita na juh od Čertovice.

mino

Už končí, vie to. Čítať tiež vie, nepresvedčivý ako vždy. Taký nepresvedčiví hovorcovia sa vyhadzujú. Možno ho sejmuli vlastní a použijú to proti Fikovi, Kazisvetovi, Kalimu. Uvidíme. Bavia ich hry, spravodajské. Niekedy býva spätný ráz horší ako očakávaný účinok.

mino

nabehol na Ficovu vlnu a odporúča plošné 10 percentné zvýšenie platov.
Preboha komu posielame každý mesiac štatistické hlásenia, načo? Čo s tým robia, kto to vyhodnocuje, existuje hospodárska politika? Alebo ide o preteky kto tresne väčšiu sprostosť?
To už naozaj potrebujú doraziť posledné slovenské firmy, ktoré sa plazia po bruchu, plávajú hore bruchom...
SK trh akoby neexistoval, alebo jeden rok hojno, druhý hov... Pre kedysi lukratívny RU trh sme drahí + sankcie...
Zamestnanci si určite zaslúžia pridať, ale takýmto spôsobom (neexistencie hosp. politiky a kontinuity) rastie pravdepodobnosť, že za pol roka, rok budú bez roboty.

mino

Vo svojom genetickom kóde by mali mať protilátky proti smrteľným vírusovým epidémiám ktoré už boli na nich vyskúšané. Ž-bolševická revolúcia, proletársky internacionalizmus, totálna vojna, privatizácia... vo všetkých variantách. Všetko čo museli prekonať sa nachádza v ich bunkovej, genetickej a historickej pamäti. Dúfajme. Teraz by to mal byť jeden neovládnuteľný a nezvládnuteľný národ. Preto ten strach a nenávisť voči nim.
Je to strašne zložité a pritom jednoduché -môžeš dlhú dobu klamať veľa ľudí, ale nikdy neoklameš na veky všetkých, aj keď snaha tu je.
Veľmi radi navštevujú naše končiny, radi sa sem vracajú, mnohé vedia, vidia, niekedy intuitívne a niekedy sú úplne mimo.
Dostojevský to vystihol, musíme sa vytrhnúť zo smrteľného anglo-s. zovretia, ich bludov, potom sa môžme naťahovať s Rusmi aby ná samou láskou nezadusili...

mino

Komedianti zahrajú čokoľvek, hlavne nech dobre zaplatia.
Zblbnuté detiská - žabky demokratky ((c) Chmelár) budú tancovať na vlastnom hrobe.
Tu sa už storočie problémy riešia inverziou, negáciou predchádzajúceho stavu s čoraz žalostnejším výsledkom.

mino

pani Zitnanska. Posobi ako veelmi aktivna zvazacka - aktivistka. Kde len beru tieto "charizmaticke "osobnosti"", ako napr. JE Mastny vlas s charizmou okresneho predsedu-tajomnika ZCSSP, ktori v inverznej-negovanej podobe robia to iste co ich rodicia 30-40r. dozadu, ved jablko nepada daleko od stromu...
Teraz je tam dalsi recyklant - Poliacik, pomoooc....

mino

od koho v histórii dostali po držke, Preto si svoje protiimigranské nálady budú ventilovať na nás, ktorých otcovia a starí otcovia za Mníchov a nasmerovanie Hitlerovej agresie na východ boli ešte dokonca ochotní za nich bojovať a zomierať. Odmenou bolo ešte vyúčtovanie všetkýh nákladov, vrátane pohrebu u CS vojakov. Zlata sme v ich bankách mali dosť. Myslím voči PL si toto nedovolili, ale opäť ich použijú, ako x-krát v minulosti. Know-how nepustí.
Sme pre nich jedna veľká svoloč na východ od Prahy až po Vladivostok, nakoniec od Nigela sme sa to dozvedeli v priamom prenose.
Praha dostane výnímku, ako miesto vhodné a dostatočne reprezentatívne na pregrciavnie sa a močenie dobyvateľov bordelov.

mino

že podobne v Poľsku poslední ozajstní Poliaci vo vláde sedeli v lietadle pri Smolensku.

mino

Uzemie SK bolo bohate na rudy, aj vzacnych kovov, myslim ze do I. priem. revolucie bolo nase uzemie vyraznym producentom kovov (aj drahych).
Do 18.-19. storocia drevo okrem stavieb (banske diela - vydreva, doprava a spracovatelske diela) bolo hlavnym a takmer jedinym palivom (drevne uhlie ziskavane v milieroch). Banska a sprac. produkcia vyzadovala vyzsiu koncentraciu personalu s vyzsimi potrebami paliva.
Tiez Hron a Vah umoznovali transport dreva a ineho tovaru pltami az do Budapesti a dalej.

Po priblizeni linku najdete velke uzemie oznacene C a K Gewehrfabrik, kde sa vyrobilo rocne 26.tis. palnych zbrani vysokej kvality.

http://mapire.eu/en/map/secondsurvey/?bbox=2190508.4700252423%2C6277185....

Predchadzajuce suvisi aj s nasim geneticky protitureckym (moslimskym) postojom, kde ani Tatari, ani Turci dnesne uzemie SK neobsadili, nedobyli jeho bohatstvo, prave naopak Au a Ag z uzemia SK posluzilo k financovaniu boja proti nim.

Sedime tu na strategickom uzemi, udavali sme trendy (B.Stiavnica), tiez zachranovali zap. europu uz storocia dozadu.

K rakuskym lesnikom dodam, ze priekopnikom zalesnovania u nas bol Jozef Dekeret Matejovie od C. Balogu a v Mednanskeho - Malebnej ceste dolu Vahom chvali lustiarne semena a lesne skolky o ktore sa zasluzil Frantisek Vizner, aj horeuvedenu fabriku.

Stránky