Vivo

komentáre

Vivo

" Ak Ema napíše, že konkrétne moderné umenie je nechutná blbosť, nie sme zvedaví na chronické nič dobré neprinášajúce frflanie a už tobôž nie na to, aby niekto Emu úkoloval, čo a ako má písať."

A tak si pozri postupnosť reakcií a potom súď kto koho úkoloval!

1. Začal som písať o tom, že Francúzi si môžu za to, čo je postavené v Paríži sami - respektíve ich prezidenti, čo si ich zvolili. Ako príklad som uviedol nešťastné Pompiduove centrum.
2. Ak tu niekto začal s osobným útokom, tak to bola ona, a to veľmi sprostým a hrubým. Naviac hlúpym a od veci. Nie som Žid a nepovažujem toto označenie za urážku. Bola to ale primeraná reakcia na to, že som konštatoval, že najkrajšia "Francúzka", ktorú som stretol bola vlastne Ruska? Kto tu začal vypisovať o jebaní? Ja ?

A to ma práve Ty ideš po tomto útoku poučovať o negatívnej úbohosti?
Ak bolo cieľom tohto Tvojho kydu ma poriadne nasrať, tak sa podarilo ...

Vivo

"... prečo myslíš, že by Emu alebo koho mala zaujímať tvoja ťažko subjektívna kritika?"
Kritika Emy nebola subjektívna? :-D Kritizovala dielo, ktoré fakticky ešte realizované nik nevidel, na mieste ktoré evidentne nepozná ...

"....ty ofrfleš nie ani tak obsah, ale hlavne zmysel"
- ofrflal som aj obsah aj zmysel! :-D

"...ale čo my s tým Pompidouom"
- to, že tento pán prezident okrem iného bol veľký propagátor multikulturalizmu a nevážil si vlastnú tradičnú kultúru, ktorú rozrieďoval stavbami ako to nešťastné centrum, ktoré presadil na veľmi nevhodnom mieste. Je to o poučovaní sa z cudzích chýb!

"To očividne odráža tvoj pozitívny postoj voči nám, hm."
Pozitívny neznamená nekritický. Alebo chceš aby diskusia bola v štýle MY dobrí, ONI zlí? :-D

A na záver zlatý klinec - "nie je to o hormónoch a jebaní" :-D
Pozitívny vzťah Francúzov k iným rasám je práve o tom! :-D Je to vidno na ulici na prvý pohľad - mladý Francúz je blázon do čiernej gazely, ktorá sa mu po 30tke zmení na čiernu kobylu a 40tke na zúrivú hrošiu samicu s 5 deckami. Samozrejme sa na ňu vykašle. Nevidel som, že by niektorá z nich pracovala, povaľujú sa po parkoch a žijú z podpory.
Francúzka sa nechá pretiahnuť Arabom s vyholenou hlavou a bradou, ten ju donúti nosiť šatku a rehoce sa celému svetu aký je macher. 3 decká na krku a zase život zo sociálnej podpory.

Netreba žiadnu rasovú teóriu, stačí si na pol hodinku sadnúť na lavičku a pozorovať život okolo! Myslíš si, že títo Francúzi volili LePenku? A tie deti budú za 20 rokov voliť koho? Nemusíme to nazvať hneď jebaním, je to DEMOGRAFICKÁ KOLONIZÁCIA!

Nezdá sa Ti to nejak povedomé?

Na Slovensku máme nie jeden prípad, keď sa do paneláku presídlili úrady jednu rodinu "neprispôsobivých" spoluobčanov. Prispôsobili sa "prispôsobiví" občania a v baráku začal chaos.
Dve štádiá :
1. Prečo by sme mali po nich upratovať?
2. Prečo by sme mali vôbec upratovať?

Dysgenika ako na tanieri, v Paríži nadobudla obludné rozmery. Tieto procesy začali ešte za de Gaula, ktorý presídľovaním riešil krízu v Alžírsku (a vytvoril novú na Korzike).

Vivo

do podobného konfliktu, som bol opatrný. Viem kde si čo môžem dovoliť.

Vivo

naozaj som si poplietol autora, ale ja naozaj tak podstatné ktorý nick (v zásade anonymný) to napísal?

Prečo Pompidou?

1. Na zámku Chambord som utrpel kultúrny šok - v tých nádherných priestoroch je na druhom poschodí výstava venovaná jeho "kultúrnemu" prínosu pre Francúzsko. Je to naozaj drsný zážitok ...
2. Nie som nepriateľ moderného umenia, naopak. Doma mám tri obrazy - originály od slovenských maliarov a sám som kedysi maľoval (a chystám sa znovu). Ale nikdy by som ich neumiestnil do jedálne, kde mám starožitný nábytok.
3. Ten útok na Jeffa Koonsa je zbytočný. Napríkald tá "socha" infantilného "umelca" pekne vystihuje jeho "osobnosť" a nepovažujem ju za zlú. Všetko je to umiestnení, tá kytica tulipánov môže byť esteticky sporná (nevideli sme jej konenčné prevedenie). Na jej konečnú inštaláciu chýbajú prostriedky a pokiaľ si bol niekedy v priestoroch, kde to chcú inštalovať, možno to tam može aj osviežiť ten vcelku nudný priestor.
4. O ničení vzhľadu Paríža vždy rozhodovali vrcholoví politici, a nie nejaký (poslušný) minister kultúry. Diskusia na túto tému je zbytočná, treba len vedieť čítať...
5. Macron je kapitola sama o sebe!
https://www.reuters.com/article/us-france-politics-idUSKBN19O1AN
http://www.breitbart.com/london/2017/07/04/macron-announces-govern-like-...
V porovnaní s týmto narcistom, ktorý dostal záchvat hybris, je náš Pán Veľkonemožný smiešny pandrlák...

Vivo

ako z historického filmu mám najmä na
https://fr.wikipedia.org/wiki/Val_de_Loire
prešiel som tie najkrajšie zámky.
V Paríži som bol pozrieť
http://musees-nationaux-malmaison.fr/chateau-malmaison/
https://en.wikipedia.org/wiki/Fontainebleau
http://www.chateau-de-vincennes.fr/en
Norman by si prišiel na svoje v
http://www.musee-armee.fr/accueil.html
a možno aj v
https://en.wikipedia.org/wiki/Mus%C3%A9e_de_l%E2%80%99air_et_de_l%E2%80%...

Organizoval som si to sám, bez cestovky, cez Internet a tak som videl podstatne viac, ako obvykle.

Mám plné dve pamäťové karty fotografií, snažil som sa používať hromadnú dopravu (letecky do Paríža, potom autobusy a vlaky) tak, aby som toho čo najviac videl.

Vo Francii som už nebol cca 7 rokov, mal som možnosť porovnávať tendencie. Zážitkov práve pre spôsob dopravy a flákanie sa peši po mestách a mestečkách mám more.

Celkový dojem?
1. Základným problémom multikulturalizmu je agresivita imigračných kultúr. Ak sa jej nepostavia hranice, začne potláčať národný charakter hostiteľskej krajiny. Zdanlivo marginálny príklad - reštaurácie a jedálny lístok. Je veľký problém zohnať tradičné jedlá, všetko vytláčajú kebaby, pizza, falafel, ... atď. Nájdeš reštauráciu, ktorá má na pútači "Restaurant traditionnel"a na jedálnom lístku nájdeš kuskus ... :-D
2. Imigračné kultúry sa agresívne správajú aj medzi sebou. Napríklad na Pigalle pred 7 rokmi bolo veľa čínskych a vietnamských raštaurácii, dnes už sú vytláčané arabskými.
3. Ak tak silná a tradičná kultúra ak vo Francii je ohrozená imigračnou agresivitou, čo naša ešte stále krehká na Slovensku?!

Vivo

a vystúpal tisíc schodov a to vďaka chirurgovi, čo sa mohol vycvičiť na pacientoch štátnej nemocnice vo Veľkej Británii. :-D

Preto som sa vyhýbal konfliktom s "Afrofrancúzmi", lebo stačila jedna rana do brucha alebo kopanec a som skončil. Len málo viac ako dva mesiace po vážnej operácii by som to neprežil a utekať by som nevládal. Zážitkov a dokonca aj fotografií mám viac než dosť.

Bol som aj "A la porte de la Chapelle"

http://www.lemonde.fr/immigration-et-diversite/article/2017/07/07/evacua...

a z tej reportáže pochopíš, že som sa tam neodvážil vytiahnuť fotoaparát, lebo mi sťahovalo od strachu konečník :-D.

Ale na stanici metra Stalingrad sa mi podarila fotografia, ktorú pošlem normanovi aj s komentárom, ktorá sama o sebe vystihuje podstatu.

Len tak naokraj - naše autobusové nádražie v Bratislave a Hlavná stanica sú Chrámy čistoty v porovnaní s tým, čo som zažil (vrátane smradu) na autobusovom nádraží pod La Défense v Paríži. Moc sa tam fotografovať nedá, preto iba cudzia fotografia
http://defense-92.fr/transports/a-la-defense-un-colis-suspect-dans-un-bu...
ktorá ani zďaleka nevystihuje špinu a smrad, čo tam vládne.

Vivo

Pompidou presadil zbúranie Les Halles
http://centre-pompidou-hda.pagesperso-orange.fr/grand1.html
a mal prsty vo výbere koncepcie tohto priestoru a architektov tejto obludy. Prestavba sa dala riešiť citlivejšie, ako to PRESADIL Pompidou, vo svete je viac príkladov, keď sa upravovali ďaleko problematickejšie stavby ako pôvodné Les Halles
http://cdn1-europe1.new2.ladmedia.fr/var/europe1/storage/images/europe1/...
na moderné obchodné priestory a galérie.

Vivo

nákupom starších caravanov, ktoré darovali ich osadnikom.
https://images.csmonitor.com/csmarchives/2010/08/0816-oforeign-france-cr...
Pri potulkách po Liore som videl niečo podobné v blízkosti jednej dediny v blizkosti Gien. Kočujúci Luník IX, pričom majú obrovský problém so zabezpečením školskéj dochádzky detí týchto "gitans" alebo "tsiganes", ako ich tu volajú. Analfabetizmus je na škandalóznej úrovni.

Ale náš Pán Veľkonemožný vie ako na to - ešte viac dysgenickej komunistickej politiky!

Vivo

je smiešna figúrka, v porovnaní s egomaniakmi akých si volia Francúzi za prezidentov!

Vrátil som sa sa Francie, kde som videl na vlastné oči výsledky práce týchto Niktošov Asociálov.

Norman sa posmieval
http://nadhlad.com/content/la-mort-des-artistes
z "diela" čo chce v Paríži inštalovať "majster gýču" Jeff Koons. Je to kapitola sama o sebe ale všetko je to slabý vánok bláznovstva oproti tomu, čo vyvádzal ich prezident Georges Jean Raymond Pompidou (uvádzam naschvál celé meno narcistu:-D)!

Rafinéria v centre pomalovaná kriklavými farbami Paríža je obecne známa. Len tak na pripomenutie
https://static.dezeen.com/uploads/2017/01/centre-georges-pompidou-annive...
http://allyouseeiscrimeinthecity.com/wp-content/uploads/2014/10/paris201...

Ale on sa neobmedzil iba na zohavenie exteriéru Paríža, zaútočil aj na historické interiéry, osobne som padal z nôh na zámku Chambord v údolí Loiry
https://cdn.chambord.org/en/wp-content/uploads/sites/3/2017/02/Pompidou2...
https://www.chambord.org/en/agenda/pompidou/
Umelci sa mu "pomstili" sochou
http://culturebox.francetvinfo.fr/sites/default/files/filefield_paths/so...
ktorá je v tom interiéri a zoči-voči :-D ešte strašnejšia, ako na tom obrázku.

To už nie je o popieraní národnej kultúry, to je už strata elmentárnej kultivovanosti, ktorou boli V MINULOSTI elity Francúzov povestné!

S Macronom ešte zažijú Francúzi poriadne absurdné divadlo sociálneho inžinierstva, tento narcistický sluha Rothschild Familie už stačil otráviť väčšinu Francúzov, čo ho volili.

Kto má možnosť, chodťe na poznávací výlet do Francie. Ide to tam poriadne z kopca a za 2-3 roky budete ľutovať, že ste to nestihli.

A tak som sa vrátil s iným pohľadom na našu Kisku. Našťastie je to neškodná scientológmi vymetená (vyclearovaná) hlava a ani jeho bábkovodiči nestoja za veľa!

Jedno poučenie mi ale ostalo - nedovoľme aby multikulturalizmus začal potláčať naše národné a slovenské hodnoty!

Vo Franci sa to deje a má to už zjavné dysgenické dôsledky. Degeneruje kultúra, ale mám pocit že aj ľudia - pôvodné obyvateľstvo. Najkrajšiu ženu, takú ako si predstavujem z historických filmov, som pozoroval na zastávke pred spomínamným zámkom Chambord. Kým som sa nezapočúval do jej krásneho hlasu - a zaznela mi ruština. Modroká blondýna - kak vo filme!

A tak som si najviac šarmu Francúziek užil po vlastnom boku - môj hodne neskorý zber vyzeral vyzeral lepšie ako 90% bielych žien, čo som stretol.

Vivo

nešťastnú náhodu, tak to môže iba hlupák, ktorý nikdy nestrieľal z pištole. Stavil by som sa, že v kľude netrafíš pneumatiku na 25 m. A mudruješ na tému, keď policajt strieľal z pohybujúceho auta cez okienko na kľučkujúce auto riadené nezodpovedným bláznom kriminálnikom.

O morálnych zásadách tára človek, ktorý upresnostňuje právo kriminálnika ohrozovať protiidúce autá čelnou zrážkou pred právom nedostatočne vycvičeného policajta zasiahnuť a zastaviť streľbou jeho vyčínanie.

Vivo

http://hnonline.sk/svet/980612-presunme-do-vychodnych-krajin-unie-cele-s...

V čase, keď Izrael vysiela napriek n rezolúciám OSN osadníkov na územie, kde žijú Palestínci
http://www.israeltoday.co.il/NewsItem/tabid/178/nid/31836/Default.aspx
a 350.000 osadníkov sa obáva, že nebudú podporovaní ako doteraz
http://www.haaretz.com/opinion/.premium-1.713790 lebo nestačí podpora finančných mudrcov Goldman Sachs

a čistí si Jeruzalem od Palestíncov
http://www.jerusalemonline.com/news/middle-east/israeli-palestinian-rela...
lebo Spojený Jeruzalem je dôležitejší, ako mier s Arabmi.
http://www.israeltoday.co.il/NewsItem/tabid/178/nid/31788/Default.aspx

teda v takomto čase zelená sprostá sliepka Ska Kellerová navrhuje osídľovať V4 celými osadami zo Sýrie - osvedčený projekt Made in Israel.

Ale stačí Drábikov provokačný článok, aby aj tu sa začalo veľmi ohnivo diskutovať o veľmi aktuálnej téme - bombardovaní Drážďan. Prepáč, ale ten nadhľad zo žabej perspektívy je na smiech ...

Vivo

"koľko článkov sme už k týmto témam napísali už pred rokmi" a preto tie cielené reakcie syntetických trollov - vedeli že tu nájdu živnú pôdu.

Vivo

provokatér ...

Vivo

http://www.americanscientist.org/issues/id.16595,y.2017,no.3,content.tru...
Pre tých, čo majú problém s jazykmi rekapitulujem podstatu a doplním inými poznatkami.

Výskum bol veľmi rozsiahly, analyzovali diskusiu 865,248 používateľov na CNN.com od decembra 2012 do augusta 2013. Výsledky?
1. Najdôležitejší faktor je negativistická nálada (mood). Pokiaľ chceš naštartovať trollovanie, musíš vyprovokovať túto negativistickú náladu vhodným príspevkom, provokujúcim (negatívne) emócie.
2. Druhý faktor je kontext diskusie. Ak naštartuješ diskusiu nejakým stupídnym komentárom, hlúposť a arogancia komentárov narastá ako snehová guľa valiaca sa z kopca. Skončí ako lavína plná agresivity a hlúposti.
3. Negatívna nálada a agresivita sa šíri spontánne, teda stačí prvotný impulz provokatéra.
4. Priebeh diskusie sa dá na základe týchto poznatkov pomerne slušne prognózovať. Dokonca sa dajú použiť algoritmy http://www.cs.huji.ac.il/~shais/UnderstandingMachineLearning/understandi... - automatickej detekcie zmysluplných vzorov v dátach.

Čo to znamená prakticky? Úplne primitívnou počítačovou analýzou dát na facebooku a diskusných fórach sa dajú vyčleniť vzorce, šablóny chovania. Autori píšu o sociálnych intervenciách na redukciu trollovania. A čo keď sa uvedené poznatky sa použijú na likvidáciu nepohodlných voľnomyšlienkárskych serverov?

https://www.webnoviny.sk/najlepsi-projekt-proti-extremizmu-podla-prezide...
https://dennikn.sk/792819/somtu-ako-mladi-slovaci-prinasaju-slusnost-a-f...
https://somtu.sk/

Pozorne si prečítajte ich projekt. Samozvaná ideologická komisia posudzuje témy, úsmevné ja zaradenie témy „Prezident“ v kontexte iných tém. :-D

Ako zlikvidovať server, kritizujúci Pána Veľkonemožného?

Postup je veľmi jednoduchý. Najprv otvorená provokácia stupídnym článkom v spolupracujúcom médiu.
Napríklad: http://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/peklo-z-nebies-bombardovanie-...
Pýtam sa čo tak odrazu Mgr. Jakub Drábik, Ph.D., pocítil potrebu vrátiť sa do roku 1945 a jatriť staré rany? Za pomoci článku plného emócií a provokujúceho emócie (negatívnu náladu)?
Provokácia bola plošná, nebola cielená na nejaký konkrétny server, to nech si niekto nenamýšľa. Ale zabrala!

Na tomto serveri ju zhltla aj s navijákom Ema a aj norman. A nastala neuveriteľná vývrtka a pád až na úroveň propagandy Dr. Goebbelsa o morálnom oprávnení zaútočiť na Poľsko.

#somtu by mohlo začať jasať, odhalili sme ďalší nacistický server! Zasadne ideologická komisia a môžu začať cielené útoky. S využitím šablón – vzorov chovania za pomoci dokonca aj počítačom predgenerovaných a človekom dodatočne vylepšených syntetických trollov (začal som kedysi dávno používať termín chujimitátor - evidetne som predbehol dobu ... :-D).

Máš sa na čo norman tešiť – ale si sám strojcom svojho osudu, pokiaľ tiež nepatríš k provokatérom.

Vivo

a súťažiť na majstrovstvách sveta v oplakávaní a obviňovaní iných národov?

A tárať "S najvyššími cenami a najnižšími platmi v celej Európe..." - máš vôbec prehľad o konrétnych číslach?

Vivo

obzeranie sa dozadu, ignorovanie faktov, jednostranné videnie sveta. Varšavu a Rotterdam bombardovali Anglosionisti?

Vivo

Vypisovať o krivdách minulosti? :-D

Vivo

Práve preto, že sme rozumnejší, kultúrnejší a nemáme komplex menejcennosti! Nie sme posratí zbabelci bez štipky hrdosti, ale vieme kam ten kolotoč obviňovania a násilností vedie.

"Nieje ti to smiešne, či trápne?" - máš problém pochopiť iróniu?

Vivo

Najčerstvejší príklad je požiar vežiaku v Británii.

Do Británie sa rôznymi cestami dostali v XXI. storočí stovky tisíc Britmi nepozvaných hostí. Pár z nich zhorelo vo vežiaku, ktorý sa nelíšil od vežiakov čo sme tu stavali v minulosti. Ako sa ukazuje vo vežiaku sa ubytoval nedefinovateľný počet imigrantov a robili tam Boh vie čo. Liník IX. v Londýne ... Vznikol požiar a reakcie sú neuveriteľné, majú však spoločného menovateľa - za všetko sú vinní belosi Briti.

Vyberám iba z Britských listov, stačí ...
https://blisty.cz/art/87195.html
https://blisty.cz/art/87202.html
https://blisty.cz/art/87216.html
https://blisty.cz/art/87227.html

Predstavte si, aké nároky na zaopatenie si predstavujú imigranti v kontexte pomerov na Slovensku! A kto to má zapalatiť - daňoví poplatníci, čo žijú v horších podmienkach a nemajú napriek tomu že pracujú, čistý príjem 800 € na hlavu, ako imigrant vo Viedni. Požiarne hlásiče a hasenie požiaru v každom byte, aby si niekto mohol bezpečne opekať kebab na otvorenom ohni.

Na akom základe sa to požaduje?

Lebo :
https://blisty.cz/art/87220.html
https://blisty.cz/art/87208.html
https://blisty.cz/art/87200.html
https://blisty.cz/art/87236.html
...

Ale zaoberajme sa bombardovaním Drážďan, to je dnes aktuálne ...

Vivo

Ako vidím snaha predkladať fakty a vyvracať sprosté klamstvá sa dá použiť ako argument v prípade, keď už nie sú protiargumenty.

Vysvetli mi, aký má zmysel neustále jatrenie rán z II. svetovej vojny? Môjho strýka poslal ožratý Rus - partizán na istú smrť na úpne zbytočnú hliadku, zastrelili ho Nemci. Mám do nekonečna rozpitvávať vinu Rusov a Nemcov za jeho smrť?

Alebo na tento typ obviňovania majú nárok všetky okolité národy, okrem Slovákov? Kam to vedie, je možné vidieť v Palestíne. A nie je tam taká idylka, ako to popisoval "dokument" dieťaťa Terezína!

Vivo

Ale dobre vieš a preto si položil dymovú clonu.

To máme Slováci začať vyplakávať:

- pred Mongolským valvyslanectvom, aby sa Veľký ľudový chural ospravedlnil za výčiny Bátú-chána na našom území;

- pred veľvyslanectvom ČR aby sa ospravedlnili za výčiny Jána Jiskru z Brandýsa a husitských lúpežných "spanilých jázd" na Slovensko;

- pred Tureckým veľvyslanectvom a vyžadovať ospravedlnenie Erdogana za výčiny Osmanov na našom území,

- pred Maďarským veľvyslanectvom za výčiny Maďarov vo "Féldvidéku", za niekoľko vojen čo viedli proti Slovákom v ČSR a SR;

- pred Nemeckým veľvyslanectvom za Kremeničku a ostané zverstvá SS pri potláčaní povstania;

- pred veľvyslanectvom Ruska za rabovanie, znásliňovanie o odvlečenie stoviek Slovákov na Sibír v čase, keď nás "oslobodzovali";

- pred veľvyslanectvom USA za bombardovanie Apolky, pri ktorom zbombardovali Krížnu ulicu a iné objekty v Bratislave;

... atď. ... dalo by sa pokračovať a bedákať, obviňovať, citovo vydierať svoje okolie, vyžadovať rôzne reparácie, výhody a výhodičky, vypisovať "umelecké diela" a otravovať nimi okolie, udeľovať si za to rôzne ceny, ...

Píšem o logike nikdy nekončiaceho bedákania, obviňovania, citového vydierania, zahladzovania vlastných vín súčastnosti obviňovaním iných za krivdy minulosti.

Mám už po krk toho násilia Abrahámovývh nepodarených potomkov, čo používajú vlastné deformované chápanie náboženstva a ich "posvätných textov" na ospravedlnenie vzájomného vraždenia.

Akým právom sa niekto Slovákom čuduje, že toto na Slovensku nechcú? Kde berú v sebe tú drzosť nás obviňovať z antisemitizmu a islamofóbie, xenofóbie a klérofašizmu?

Anglosasi majú evidentne svoje otvorené účty. Aký má zmysel pridávať k bedákaniu Abrahámových nepodarených potomkov ešte aj bedákanie týchto násilníkov?

Vivo

Či sa nám to páči alebo nie, náboženské tradície krajiny a rodiny, v ktorej sme sa narodili, sa nezmazateľne zapísali do nášho podvedomia vo forme „gestaltov“ – šablón, pomocou ktorých vnímame svet. V kresťanskom prostredí je najsugestívnejším textom, ktorý najviac frustruje kresťanov, je http://www.svatepismo.sk/listovat.php?kniha=47&kapitola=5
Matúš 5. Kapitola, konkrétne „Kázanie na hore/vrchu“. Keď sa zamyslíte nad kategorickými požiadavkami, ktoré tam Kristus údajne vyslovil dôjdete k záveru, že po svete by chodila väčšina kresťanov s vylúpenými očami a odťatými rukami, upadajúc do ťažkých depresií a trasúcich sa nad hrobom pri predstave posledného súdu. Za celú históriu kresťanstva by to bolo miliardy Ivanov Hrozných!
POCIT VINY je mocná zbraň, ktorej silu pochopili kňazi judeo-kresťanskej tradície a urobili si z toho celkom dobrú živnosť. V komunitách Židov narastalo množstvo veľmi svojvoľne definovaných zákazov a príkazov, v ktorých sa vyznal iba rabín a často veľmi nehanebne vyberal rôzne formy poplatkov za ich interpretáciu. Pri formovaní kresťanských cirkví zohral rozhodujúcu úlohu sv. Pavol – farizej Saul. Rabín, ktorý sa učil u slávneho Gamaliela I., mal toto kupčenie s pocitom viny v krvi.
Kresťanské cirkvi ponúkajú rôzne druhy intelektuálnej a morálnej akrobacie, ktoré umožňujú veriacim sa pre cirkvi prijateľným spôsobom vysporiadať s týmto pocitom viny.
Ak si namýšľate, že ako „ateisti“ predsa nemáte s týmto pocitom viny nič spoločné, ste na hlbokom omyle! Dokonca aj z bojovných textov ateistov je možné dedukovať akrobatické figúry, ktoré ponúkala cirkev jeho predkom. Katolícka predstava o nevyhnutnosti Učiteľského úradu cirkvi, Katechizme a svätom ofíciu/inkvizícii priam sála z názorov na Islam, rasizmus a antirasizmus, o kompulzívnej potrebe riešiť pocit viny z holokaustu aj po viac ako pol storočí, ... atď. !
Dlhé roky prím v tejto hre hral priemysel holokaustu, tak ako ho pekne popísal Finkelstein v knihe „The Holocaust Industry“.
http://vho.org/aaargh/fran/livres4/NFHolindustry.pdf
Ale vďaka neustálemu a veľmi nevkusnému opakovaniu nastal stav presýtenia a straty záujmu. K veľkému zdeseniu prebrali štafetu Palestínci a farební rasisti rôznych odtieňov farby pokožky.
http://www.palwatch.org/main.aspx?fi=762&all=1
Proste podľa ich názoru na propagandu má monopol iba Izrael, teraz keď im to Arabi vracajú často veľmi nechutným spôsobom, sú zdesení.
Pascal Bruckner hovorí o „Tyranii viny“, https://www.youtube.com/watch?v=G7DhCg9KwZg v eseji s podnadpisom „O masochizme Západu“. Prečítajte si ju:
http://www.thedivineconspiracy.org/Z5245J.pdf
Dostojevskij cez postavu Stepana Trofimoviča (jedna z postáv románu Diablom posadnutí) vyslovil názor „Všetci sú vinní za každého a každý pred sebou“ – je to krásna ukážka kresťanskej posadnutosti vinou a masochizmom.
História sveta bola a bude plná sociálneho darwinizmu, schopnejší a vitálnejší národ nemilosrdne poráža slabších a či sa to páči alebo nie, tento globálny mechanizmus na úrovni rás a národov bol motorom pokroku. Napriek tomu, že víťazi kolenačky stúpali na Kalváriu a vyplakávali „Mea culpa, mea maxima culpa!“ ...
V XX. storočí nastal obrat a XXI. storočie nám ukázalo, že bude že bude storočím hlasného vybľakovania porazených a následne dekolonializovaných národov, ktoré aby zakryli vlastnú neschopnosť si vládnuť a amorálnosť režimov, ktoré nastolili, všetku vinu hodia na víťazov a požadujúcich nikdy nekončiace reparácie a kajúcne trhanie rúcha a sypanie popola na hlavu.
Afrika podľa Kofiho Anana (2001) je jeden kokteil katastrof. Vražedné vládnutie oblúd ako Mengistu Haile Mariam v Etiópii, Idi Amin v Ugande, Ahmed Sékou Touré v Guiney, Jean-Bédel Bokassa v Stredoafrickej repubike, Charles McArthur Ghankay Taylor a Samuel Kanyon Doe v Libérii, Foday Saybana Sankoh v Siera Lenone ... (zoznam je veľmi dlhý!) je pripisované belochom a černosi čo im umožnili často „demokratický“ nástup k moci, alebo so zbraňou v ruke pomohli sa zmocniť vlády sú nevinné obete koloniálnej minulosti. Bývalí otroci dosiahli za veľmi krátke obdobie vládnutia stupeň beštiality, ktorý kritizovali na svojich bývalých bielych otrokároch.
Najabsurdnejší príklad je Alžírsko. Pri prvej návšteve Jacquesa Chirac v roku 2004, prvej návšteve prezidenta Francie po dekolonializácii Alžírska, davy vybľakovali „Víza, víza!“. Tvrdá realita je, že Európa sa veľmi rýchlo spamätala zo strát kolónií, ale bývalé kolónie nie sú schopné spamätať sa zo straty Európy. LePenka krútila hlavou, keď metrosexuál Macron v Marseille v apríli 2017 v rámci predvolebnej kampane kričal na davy imigrantov a neskôr v rozhovore pre média vypotil „múdrosť“ : „C'est un crime. C'est un crime contre l'humanité. C'est une vraie barbarie, et ça fait partie de ce passé que nous devons regarder en face en présentant aussi nos excuses à l'égard de celles et ceux vers lesquels nous avons commis ces gestes!“
Kolonizácia Alžírska v ktorom bieli kolonizátori čo postavili nádherné stavby a celé mestá, kde životná úroveň a bezpečnosť (sloboda!) občanov bola podstatne lepšia ako po zvrhnutí týchto zlých bielych tyranov, bola „zločin proti humanite, barbarstvo“.
https://www.youtube.com/watch?v=G1Js0KxRtkY
Bolo treba doslovne vyhnať Francúzov, čo to všetko pomohli vybudovať, z krajiny. A netrvalo dlho, davy podporujúce „osloboditeľov“, utekajú z krajiny a sťahujú sa k zločincom, čo vraj na nich páchali zločiny proti ľudskosti ...
Hugo Chávez po krátkom období prosperity, živenej exportom ropy, po vyčerpaní jej zásob a poklese cien, zanechal Venezuelu v katastrofálnom stave. Tretiemu svetu chýba sebareflexia, trendy nevyhnutnej pomoci, ktorej cieľom je zabrániť úplnej katastrofe rastú nevídaným tempom
https://docs.unocha.org/sites/dms/Documents/WHDT2015_2Dec.pdf
Z kultivácie viny v mysli bielych Európanov sa stal výnosný priemysel a spôsob, ako zahladiť stopy po farebných zločincoch, často otvorených rasistoch.
Slovák je stále zodpovedný za deportácie Židov pred viac ako 70 rokmi a evidentne sa vyžaduje, aby sa tisíc rokov kajal a toleroval arogantnú hlúposť politikov, čo sa narodili v Terezíne alebo im tam zahynuli ich rodičia. Jeden Fedor Gál dokázal vyrobiť viac antisemitov, ako celá Kotlebova ĽS NS.
Ale nastal paradox, sociológovia ako Farhad Khosrokhavar a François Burgat prakticky ospravedlňujú rast extrémizmu v krajinách Islamu vznikom štátu Izrael a zverstvami, ktoré pácha tamojšia vláda Židov!
Výsledok?
https://www.gatestoneinstitute.org/10513/france-islamic-antisemitism
Nie alternatívne „postafaktické“ servery, ale Institut Montaigne vo svojom prieskume potvrdil brutálny antisemitizmus medzi islamskou komunitou Francie . Kam sa hrabe Kotleba a jeho „extrémizmus“! Podľa 27% z nich (50% pod hranicou veku 25) podporujú idey Islamského štátu (ISIS)! Vo Francii vraj je 600 (!) NO-GO zón, kde vláda stratila kontrolu. V roku 2014 sa vo Francii uskutočnilo 800 (!) veľmi agresívnych protižidovských akcii! Ale dieťaťu z Terezína to nevadí, nechce aby V4 zaostávala za trendmi v „demokratickej a humánnej“ Európe! Vo Francii sa dejú už úplne absurdné scény. V Thiais, v blizkosti Paríža, dvaja extrémisti napadli Žida a kričiac „Spinavý Žid, nechceme tu Židov, tu nie je Izrael, tu je Palestína!“ začali ho brutálne mlátiť. V článku http://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/235532/sarah-halimi-fr... je uvedených ešte pár takýchto absurdností.
To už sa dá označiť za pogromy
http://america.aljazeera.com/content/ajam/articles/2014/8/7/behind-the-u...
https://www.thelocal.fr/20160531/french-jews-flee-paris-suburbs-over-ris...
Bývalá štvrť ortodoxných Židov Seine-Saint-Denis sa stala pre nich neznesiteľným miestom na život. A takých lokalít vo Francii pribúda!
Pascal Bruckner používa termím „Islamoľavičiarstvo“. Upozornil, že už známy terorista Šakal - Carlos predviedol neuveriteľnú fúziu medzi ateistickou krajnou ľavicou a náboženským radikalizmom. Zabudnutý syn Jásira Arafata, ľavičiar žijúci na Slovensku pod menom Chmelár, tento fenomén systematicky ignoruje.
Obávam sa, že Slováci žijúci v tieni pocitu viny, bez ohľadu či si priznávajú psychologické dôvody neurózy z „Kázania na vrchu/hore“, budú musieť absolvovať kolektívnu psychoanalýzu, akou teraz prechádzajú Francúzi. A bude poriadne bolestivá!

Vivo

začali Nemci už v roku 1939!

Prvé bombardovanie civilného cieľa bolo 1. septembra 1939 bombardovanie Varšavy. 8. septembra napadlo mesto 140 Ju-87 Stuka, ďalšie boli 13. a 25. septembra 1933. V čase, keď už Poliaci boli fakticky porazení ...

14. mája 1940 napriek uzavretému prímeriu bol kobercovo bombardovaný Rotterdam.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rotterdam_Blitz#/media/File:Rotterdam,_Lau...

Nemci sa vyhrážali Holanďanom, že zničia Utrecht, ak sa nevzdajú.

Všetko v agresívnej vojne, ktorú začali Nemci ...

Nemci bombardovali Londýn v noci 24/25. augusta 1940, bomby dopadli na finančné centrum Oxford street. Podrobnosti na http://www.battleofbritain1940.net/0029.html

Bombardovanie Berlína 25. augusta bola odveta za tento nálet.

Kto začal? Je morálne obviňovať víťazov, že v zúrivosti bombardovali Drážďany?

Tvrdiť že je zakázaná diskusia na tému tohto vojnového zločinu je jednoducho lož. Diskusie sa viedli okamžite v parlamente a v knihe https://www.cbdb.cz/kniha-57717-bombardery-utoci-bomber-offensive na stranách 255-256 to podrobne popisuje. Diskusia neprestáva ani dnes

http://www.telegraph.co.uk/history/world-war-two/11410633/Dresden-was-a-...

http://www.archbishopofcanterbury.org/articles.php/5498/archbishops-spee...

Treba najprv poznať fakty a až potom moralizovať.

http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.topic499800.files/Moeller%20on%20G...

Vivo

Kde som písal, že tam bolo spomínané bombardovanie Londýna? A našiel by si v nejakých textoch Churchila pred vypuknutím vojny zmienku o kobercových náletoch na mestá v Nemecku?

Aby bolo jasné z čoho citujem: https://www.radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/slo.pdf

Prečítaj si pozorne XIV. kapitolu , kde sa otvorene plánuje agresívna dobyvačná vojna s cieľom získať "lebensraum" (životný priestor) pre Nemcov. V roku 1925!

Na strane 357 otvorene píše: "Iba zhromaždená, koncentrovaná sila mocnej, vzpínajúcej sa národnej vášne dokáže odolať tomuto medzinárodnému zotročiteľovi národov. Taký proces je a vždy zostane krvavý."

Na strane 364 píše: "Politický testament nemeckého národa pre konanie smerom von by však mal byť a musí byť raz navždy zmysluplný:
Nikdy nestrpieť vznik dvoch kontinentálnych mocností v Európe. Každý pokus zorganizovať na nemeckých hraniciach druhú vojenskú mocnosť a nech by to bolo iba vytvorenie štátu s vojenskými predpokladmi, je nutné vnímať ako útok proti Nemecku a vidieť v tom nie právo, ale priam povinnosť postaviť sa na odpor všetkými prostriedkami, zbrane nevynímajúc a vzniku takéhoto štátu zabrániť, resp. pokiaľ tento už vznikol, opäť ho zničiť.
...
Nikdy nezabudnúť na to, že najsvätejším právom na tejto zemi je právo na pôdu, ktorú chce človek obhospodarovať a najsvätejšou obeťou je krv, ktorá je za túto pôdu prelievaná."

Myslíš si že vzdelaný národ Nemci nevedeli, že to znamená agresívnu dobyvačnú vojnu voči Poľsku, Francii a hlavne Rusku? Prečítaj si XV. kapitolu, z nej jasne vyplýva nevyhnutnosť útoku na Franciu!

Na strane 357 sa píše veľmi jasne: "Národy sa neoslobodzujú ničnerobením, ale pomocou obetí."

Ťažko nájdeš podobný text pred vojnou, napísaný niektorým vodcom budúcich víťazov ...

Ak zbúram susedovi plot a obsadím jeho záhradu, potom musím počítať že sa mi postaví a dôjde k bitke. Ak som tak sprostý a začnem si nie s jedným, ale prakticky so všetkými susedmi v okolí, nesmiem sa čudovať, že rozzúrený susedia mi rozbijú drzú papuľu a zmlátia aj bliakajúcu ženu a deti. Je potom amorálne po fiasku, ktoré som si spôsobil sám, počítať kto a koľko vybil komu zubov a robiť zo seba obeť násilia víťazov.

Vojna má svoju vlastnú logiku a neplatia humanitné zásady mierového obdobia. Najmä ak je to vojna dobyvačná, totálna a vedená brutálnymi prostriedkami.

30. marca 1941 na porade Hitler jasne definoval vojnu so Sovietskym zväzom a ako mimoriadne tvrdú - nešetrnú s cieľom kompletne zlikvidovať inteligenciu! Generál Franz Halder tento "Kommissarbefehl" zaznamenal veľmi presne.

Skúsili, vedeli čo robia a keď dostali poriadne po papuli budú moralizovať a emociálne vydierať víťazov? Aký zmysel má toto bedákanie po viac ako 70 rokoch? Každý priemerne inteligetný a vzdelaný človek vie, čo za svinstvo bolo kobercové bomardovanie miest. Drážďany boli iba zlomok utrpenia, ktoré vytrpeli Čiňania v Nankingu, Japonci v Tokiu, Nemci v Hamburgu.

Možno sa čudovať víťazom, že boli zúriví? Alebo iba Nemci majú nárok na "Furor Teutonicus"?

Vivo

je móda XX.-XXI. storočia. Mám preukázateľne minimálne 1/3 koreňov v Nemecku. Obviňovať ma z toho, že nemám súcit s civilnými obeťami je hlúposť.

Po vojne odrazu nik z Nemcov nečítal Mein Kampf. Smiešne a trápne vytáčanie sa splabochov.

https://www.youtube.com/watch?v=ZRvafKSJ1ls
V roku 1933 sa išli posrať od radosti, ešte v roku 1942 nosili Nemci Hitlera na rukách a kúpali sa v dobyvateľských víťazných euforických náladách. Hitler predsa jasne definoval vojnu ako dobyvačnú, požadoval obete, Goebbels vybľakoval o totálnej vojne :
https://www.youtube.com/watch?v=ZRvafKSJ1ls

Nemci sa pustili do boja s predstavou, že môžu bojovať s celým svetom a získať životný priestor. Keď víťazili, napáchali toľko krutosti na civilnom obyvateľstve, že sa nemôžu čudovať, že rozúrení Rusi im to začali vracať aj s úrokmi. V októbri 1944 spôsobila Červená armáda taký masaker

https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_during_the_occupation_of_Germany
https://en.wikipedia.org/wiki/Nemmersdorf_massacre

že dokonca Stalin sa zdesil nad výčinmi vlastných vojakov.

Každý kto rozpúta vojnu, musí počítať s prehrou a zúrivosťou víťazov. Tým viac ak to bola vojna dobyvačná a vojna totálna. Je neuveriteľne hlúpe ak po viac ako 70 rokoch porazení bedákajú a obviňujú z krutosti víťazov. Je to negermánske, neárijské, trápne. Treba si prečítať Mein Kampf, tam je to napísané na plnú hubu!

Pred koncom vojny vo svojom testamente
https://www.archives.gov/files/publications/prologue/2015/spring/hitler-...
nebedákal, neobviňoval víťazov.

Vivo

upozornenie, že preteky v obviňovaní nikam nevedú? Respektíve vedú ale do ...

Vivo

a morálka na oboch stranách každého konfliktu sa postupne limitne blíži k nule. Hrabanie sa v minulosti môže iba slúžiť iba na pestovanie tyranie viny, o ktorej som poslal normanovi samostatný článok.

Vivo

rozvojovým krajinám začína kolabovať. Merkelovej nápad z miliónmi prosťahovalcov v Európe sa zrúti, keď to budú desiatky miliónov. Slovensko je malá lodička v mori bláznovstva a aj tá sa ponorí.

Slovákom treba položiť pred oči katastrofický variant vývoja, aby sa končene prebudili, veľkú tmu aby im svitlo!

Vivo

a 5 miliónov sa vymláti medzi sebou. Lebo občianska vojna.

Skôr či neskôr dôjde k násilnému zastaveniu migrácie. A veľa dnešných "humanistov" bude vyzývať na ostrú streľbu na hraniciach. Ako dnes vyznavači slobodného slova sa zmenili na zástancov mimovládkového svätého ofícia, Intrenetovej inkvizície a Katechizmu Sorosovej cirkvi. :-D

Noemova archa pre hŕstku Slovákov, topiacich sa v mori chaosu.

https://garyullah.files.wordpress.com/2007/10/noahs_ark_-_tevat_noach.jpg

Vivo

a auto skonci na dvore ako dobre utajený kurnínk. :-D

Vivo

Dúfam, že včas dokážem odhadnúť, kedy spracem veci vrátane kníh a zdrhúť na chalupu. Moje knihy nespálim a mám v nej pekné skvosty, čítanie na 30 rokov, ktoré nedožijem. :-D

Mali by sme v rámci rubriky "naturalizmus" si vymieňať užitočné recepty na prežitie, čo povieš?

Vivo

Všetky klasické symtómy, tak ako ich poznáme z histórie, napovedajú o blížiacich sa krízových rokoch. Klasický management rizík mi hovorí, že treba sa pripraviť na najhorší variant.

1. Kúpiť si navonok ošarpanú, ale znútra "zdravú" chalupu v obci minimálne 70 km od najbližšej mestkej aglomerácie. Nesmie to byť úplná samota, aby mohla vzniknúť v prípade krízy malá domobrana.
2. Treba predpokladať dlhé výpadky dodávok elektrickej energie a vody. Chalupa musí mať vlastnú studňu, ak nemá treba ju nechať vykopať. Postaviť si ruskú pec na drevo, návod je na Internete. Pozor, niektoré kotly na pevné palivo s nútenou ventiláciou vyžadujú prívod el. energie!
3. Musíš mať pri nej pozemok, na ktorom si môžeš vypestovať dostatok krumpľov, kapusty, mrkvy, cibule, cesnaku. Pár ovocných stromov si treba chrániť ako oko v hlave. Nauč sa používať pri varení divo rastúce byliny. Budeš sa diviť, čo všetko je jedlé. Sud na kapustu, minimálne 100 litrov. Nauč sa pestovať bez hnojív, žiadne usporiadané hriadky, navonok to musí vypadať ako burina - neusporiadané vysádzanie, dokonca je to vhodné ako bio ochrana proti škodcom. Výborné a nenáročné je pestovanie hlivy ustricovej. Je to potrava a má aj liečebné účinky.
5. Zváž na ktorom mieste môžeš zriadiť kurník tak, aby nebudil pozornosť. Nauč sa pestovať sliepky, pokusne 7 ks.
4. Kúp si dobré knihy o liečivých rastlinách a liečebných účinkoch zeleninovej stravy. Pochoď po blízkych horách (sú podmienkou, samozásobenie drevom v prípade krízy) a nájdi, čo tam rastie. V prípade núdze pestuj minimálne harmanček, repík a rastiliny, špecifické pre choroby Tvojej rodiny. Aloe vera je výborná na urýchlenie hojenia rán. Absolvuj kurz prvej pomoci.
5. Nauč sa žiť skromne, aby Ťa kríza nezlomila. Nauč sa variť chutné jedlá z toho, čo som spomenul. Dá sa to! Krátke weekendové pobyty na chalupe Ťa to naučia.

Ak ma poslúchneš, zriaď si tam malý oltárik aby si mi mohla venovať ďakovné motlidby. :-D

Vivo

s ohľadom na finančné možnosti a konexie si to dokážem nejako vyriešiť. Ale čo tých pár miliónov Slovákov, čo to nedokážu?

Vivo

Konšpirácia o konšpiráciách

Systém sa rúca, a to nie iba na Slovensku! Stojíme na prahu novej finančnej krízy, rúca sa systém nemocenského a zdravotného poistenia, stúpa (Giniho) index príjmovej nerovnosti na explozívne neprijateľné hodnoty, globálne oteplovanie spôsobí hlad v Afrike, ... atď.

Je treba vytvoriť pre nasprostastú väčinu Európanov náhradné problémy, masívna podpora imigrácie je prostriedok na dosiahnutie konečného cieľa:

http://l7.alamy.com/zooms/478ff2d70ce44637b8a0c6779b6ed908/camouflaged-s...

Aby sa zakryla táto giagakonšpirácia, treba vytvoriť tisícky iných a potom s nimi bojovať. Ako? Stačí vytvoriť podmienky pre ich vznik (sociológovia a sociálni psychológovia ich dobre poznajú) a o ich masovú produkciu sa postará frustrovaný vystresovaný národ sám !

Konkrétny príklad zo Slovenska. Na čo bol dobrý cirkus Amnestia a cirkus Bonaparte?

Od prvého júla sa udejú v zdravotníctve neuveriteľné veci. Napríklad, v septembri som mal ísť po operácii rakoviny na kontrolné CT. Podľa nových podmienok poisťovní nebudem mať na to nárok. Budem musieť začať najprv krvácať z riti, aby som dostal novú možnosť ísť na CT s novou diagnózou. Podla debilného poštára, čo riadi naše zdravotníctvo je to OK. Najlacnejšia je prevencia, ale s takým niečim sa na pošte nestretol! To nie je iba tento príklad, je to obrovské množstvo zmien, ktorých pointou je nepreplácanie zdravotných výkonov. Aby mohlo odtiecť čo najviac peňazí do zahraničia pred kolapsom systému, ktorý je nevyhnutý.

Ale jasajte, podľa Pána Veľkonemožného, ktorý nám s tónom toľko vysmievaného pátra Hlinku preniesol úžasný prejav, hlavným problémom je Kotleba a Kaliňák, zdravotníctvo je OK. Máme zrušené amnestie, zrušiť premlčacie lehoty na trestné činy iných väčších gangstrov, čo riadili Slovensko po roku 1993 netreba!

http://3.bp.blogspot.com/-1VDKuyl-nLc/UKKjDE-5E3I/AAAAAAAADgU/Oyr5tI3-ou...

Vivo

Mám v pláne príspevok "Cesta do hlbín duše Kiskovho papagája". :-D

Jednak mienim poukázať na vplyv náboženskej tradície (Mutti Stasi Merkell je pekný príklad), frustrácie z nejakého nedostatku (ten poskakujúci trpaslík Grigorij prezentujúci Kiskovi je ďalšia ukážka), oportunizmu (snaha pripojiť sa k nejakej klientelistickej sieti, ktorá kompenzuje nedostatok talentu, schopností, pracovitosti - slabý hardware sa snaží použiť "Cloud computing", v tej či inej forme je to pointa všetkých projektov).

Potom uvediem http://www.ruksak.sk/en_dvojka.htm - tam je dôležité si pozrieť chorobné správanie zakomplexovaného papagája. Podľa mojej skúsenosti veľmi rýchlo preberá inštinkty hlísty a hrošia koža mu narastie ako kompenzácia prostredia, v ktorom žije. :-D

Inak Kiska dostal nasugerované syntetické emócie - je evidentné že tie trápnosti z ktorých sme sa spoločne smiali sa budú opakovať! :-D

Pri Kiskovom krmítku:
https://www.parrots.org/images/uploads/dreamstime_C_47716185.jpg

Vivo

http://tv.hnonline.sk/politika/975845-priamy-prenos-kiskova-vyzva-ide-do...

Ja pamätám časy normalizácie - 70-te roky. Takýto priehľadný primitivizmus by nepodporoval ani Gustáv Husák, na to bol príliš inteligentný!

Vivo

sú príliš technického rázu na to, aby sa k nim vyjadroval človek bez adekvátneho technického vzdelania. Interesantný problém je problém výstavby širokorozchodnej železnice na Slovensku, ktorý by musel byť trasovaný kvôli bezpečnosti prepravy LNG mimo dnešné trasovanie železnice, často prechádzajúce cez stred miest a obcí.

V mieste ťažby je taký prebytok energie, že kompresia a ochladenie plynu na LPG by vyšla podstatne lacnejšie. V kvapalnom stave je možná preprava loďami, aj v tomo kontexte je rozhodnutie Maďarov zablokovať prepravu po Dunaji odmietnutím výstavby stupňa Nagymaros kolosálna šovinistická hovadina.

Aj opačný postup - zplyňovanie a dodávka do domácností nie je technicky jednoduchý pri obrovskom množstve dodávok. Je tu zase ekonomika, na posúdenie nemáme dosť údajov.

Preto úvahy o LPG a jeho vplyve na konflit medzi Sunitmi sú mimo mojej kompetencie.

Vivo

dozadu, aby sa dalo pochopiť, ako vznikla Ukrajina.

Generalizovanie je ideologická barlička. Hranice medzi Ruskom a Ukrajinou nevznikli prirodzene, ale "po sovietsky". Preto sú tam s nimi podobné problémy, ako s kolonialistickými hranicami na Strednom východe.

Náš Pán Veľkonemožný sa zase predviedol ako univerzálne použiteľný ... !

Vivo

ak som uviedol výsledky testov na strednej škole, tak len preto lebo protivníci klasických IQ testov sú oflastrovaní ako závistliví úbožiaci s nizkym IQ.

Ku videu "Katarzia - Michal".

Ako obvykle na našej popovej scéne - podpriemerná kvalita práce zvukára a aranžéra piesne, hudba iba priemerná bez dynamiky - ako hudba zaklínača hadov. Ako kontrast si pozri https://www.youtube.com/watch?v=wqCpjFMvz-k a je jasné, čo si myslím pod pojmom dynamika.

Melódia je nevýrazná, skladbu "Katarzia - Michal" aj po opakovanom vypočutí si za pár dní už napamätáš. Youssou N'Dour - 7 Seconds ft. Neneh Cherry sú zapamätateľní až vtieraví a melódiu si zapamätáš aj po rokoch. Kvalita aranžovania a technicej práce zvukára je vynikajúca, nehovoriac o videu! Interpretácia Dido https://www.youtube.com/watch?v=YFKJv8UqeCY má ešte väčšiu dynamiku!

Z druhej strany je nadpriemerný text a interpretácia.

Vivo

Video je z ČR a použil som ho na ilustráciu, že nepodmienený príjem (NP) by bol podobne neakceptovateľný a viedol k by k podobným výstrelkom. Lebo to video je ukážka extrémnej reakcie na extrémnu politiku prakticky NP.

Odmietam (a to už niekoľko rokov) chápať problém sociálne deviantných komunít ako problém Rómov. Stačí sa pozrieť na obyvateľov osád - významná časť nemá žiadne typické znaky Cigáňov.

Deviantné komunity nežiju iba v osadách. V Bratislave to vidíme veľmi jasne.

"Pretože väčšina belochov by pracovala aj popri nepodmienenom príjme."

Naivné tvrdenie, úplne odtrhnuté od reálneho života! Otázka je aká by bola kvalita ich práce a slovo "väčšina". Skús napríklad na Liptove hľadať pracovitého Slováka na opravu domu, hrobu, údržbárske práce,... atď. ! Napríklad ak si vlastník lesov a máš tam lúky vhodné na chov oviec, máš nesmierne problémy zohnať ľudí na salaš, napriek preplácaniu nadpriemernou mzdou. A to v obci, kde je vysoká nezamestnanosť a nežijú tam Cigáni!

"človek začal konečne pracoval v odvetví, ktoré ho baví"

Ďalšia naivita, úplne odtrhnutá od reality! Medzi chcieť a môcť je obrovská priepasť. Sebarflexia nepatrí medzi silné stránky a klesá s úrovňou vzdelania.

Vivo

preukázal v týchto voľbách všetky nevýhody a nepredstavoval žiadnu výhodu.

https://www.theguardian.com/politics/ng-interactive/2017/jun/08/live-uk-...
https://www.theguardian.com/politics/2017/jun/09/what-is-a-hung-parliame...

Ako ukazujú počty získaných hlasov, v systéme pomerného zastúpenia by počet parlamentných kresiel vyzeral úplne inak - súčasný pokus o vládnutie konzervatívcov s "Demokraticvkými unionostami" z Írska by nebol možný. DUP vo vláde je ohrozenie mierového procesu v Severnom Írsku. V Škótsku sa bude tak isto situácia polarizovať, lebo väčšinový systém deformoval skutočné výsledky volieb a tým urýchli rozpad Veľkej Británie!

Vivo

"v jeho základných textoch je nezmieriteľný rozpor "

V Starom zákone a Novom zákone je tých rozporov podtatne viac!

Judaizmus na ich riešenie používa Talmud. Kresťania vo všetkých formách používajú rôzne formy intelektuálnej a morálnej akrobacie, na ktorú potobne ako pri lietaní nemá každý žalúdok.

V rámci Islamu sú pokusy o jeho racionalizáciu (najznámejšia je Univerzita al-Azhar v Káhire). Ale sú to marginálne pokusy, ktoré sú dokonca potierané v krajinách kde vládne Islamizmus!

Brutálne klamstvo, ktoré predvádza J. Lenč nie je vecou jeho hlúposti, je to bezočivá drzosť cielene použitá na tlmenie racionálne odôvodniteľnej neochoty prijať islamských (na 90% islamistických imigrantov). Je to extrémista ďaleko väčší a nebezpečnejší, ako Kotlebovi vidláci!

Vivo

a preto upresňujem napísané. Norman ma svojou poznámkou donútil sa pozrieť do zdrojov.
Delenia používané na systematickú klasifikáciu sú rôzne.

Tomáš Halík používa delenie na „religio“ v tom význame ako som ho definoval, „confessio“ – na vyznanie, presvedčenie, teda záležitosťou už nie celku, ale len určitej časti (rozdelenie po reformácií) - a napokon na „pietas“, predstavujúcu osobnú zbožnosť.

Moje použitie confessio bolo dosť nešťastné a Halíkovo PIETAS je presnejšie.

Religio je teda sociologicko - politický fenomén a skúmajú ho zodpovedajúce vedy.

Confessio/cultus - skúma symboliku, písma, sakrálne stavby, ... atď. Spoločné confessio/cultus má teda v rámci (alebo jeho prostredníctvom) religio štátotvorný vplyv.

Pietas je predmetom skúmania psychológie náboženstva ako psychologickej reality.

Islam je obecný pojem, islamizmus je označnenie pre formu religiozity časti veriacich.

Vivo

sa líšia v jednom podstatnom ohľade. Scientológovia zneužívajú hypnózu a hypnoidné stavy na nasugerovanie predstavy o zneužívaní dieťaťa príbuznými. Táto sugescia sa potom používa na ovládnutie obete. Obete sú vyberané medzi vplyvnými osobnosťami krajiny a tieto potom sú prostriedkom na získanie vplyvu na verejnú mienku a politiku - v boji o moc.

Pjakin (pokiam viem) nič takého nerobí a preto mu nič nehrozí!

Vivo

Sú dva typy ľudí, líšiaci sa reakciou na alkohol. V každom národe je odlišné ich pomerné zastúpenie.

Typ 1. Veselý pijan, neagresívny, reaguje na alkohol spevom a utáranosťou;
Typ 2. Depresívny pijan, reaguje plačom a agresivitou.

Pokiaľ máte prebytok kyselín, Vaše žalúdočné ťažkosti Vás obmedzujú v konzumácii alkoholu. Ako hovorí Bolek Polívka - kto neblinká, pije pod svoje možnosti! Ja som to kompenzoval tak, že kvantitu som nahradil kvalitou. Teda podstatne menej ale o to lepšia kvalita :-D! Patrím k typu jedna, preto mne k duši sa viac prihovára "Nalevaj!".

Druhý typ vynikajúco zahral Paľo Bielik - tá scéna z východu republiky je zahraná geniálne!
(44:10)
https://www.youtube.com/watch?v=kY11DRdlIsg

Vivo

má tri základné funkcie:

RELIGIO - ako ideológia, ktorá udržuje jednotu národa tým, že mu dáva spoločný cieľ a pocit spolupatričnosti;
CULTUS - je obradná stránka náboženstva a umožňuje zjednodcovať národ na základe spoločných obradov, symbolov, rituálov, spoločných duchovných zážitkov, literatúry;
CONFESSIO - privátny zážitok, individuálna psychická realita zážitku Boha.

Všetky náboženstvá, vrátane zdedených od Abrahámových nepodarených semitských potomkov, majú tieto komponenety namiešané indviduálne v rozličnom pomere. Veriaci sa potom združujú do komunít s podobným chápaním viery, ktoré vytvárajú cirkvi a sekty.

Islam je náboženstvo. Suniti a Šíti sa líšia vo forme kultu. Ale toto delenie nestačí. Kresťanstvo, Islam a Judaizmus majú veľmi podobné confessio/privátne zážitky Boha.

V Islame je rôzne chápné práve religio/ideológia.

SALAFIZMUS je ultrakonzervatívne hnutie, ktoré vzniklo v polovici 18. storočia. Je to pre Erurópanov veľmi nekompatibilná IDEOLÓGIA, ktorá sa snaží presadiť prakticky doslovné chápanie Islamu do riadenia štátu a práva.

WAHHABIZMUS je extrémistická forma salafizmu, ktorú založil Muhammad ibn ʿAbd al-Wahhab. Z nášho pohľadu je to extrémna a fanatická forma extrémizmu.

Najväčší problém bojovníkov proti islamofóbii spočíva v tom, že odmietajú oficiálne štatistky podielu salafistov a wahabistov v krajinách odkiaľ prichádzajú imigranti. Klamú verejnosť spôsobom, ktorý sa dá otvorene označiť za vlastizradu, lebo zakrývajú nebezpečnosť vzniku komunít, v ktorých prevláda religiózne ideologické a voči okoliu veľmi agresívne chápanie Islamu. Tento typ farizejského extrémizmu naše právo nemá ošetrené!

http://medzicas.sk/phdr-jozef-lenc-klame-ked-hovori-ze-odpadnutie-od-isl...

Ešte väčšie svinstvo je, ak malá agresívna kaviarenských intelektuálov začne tárať o rasizme a vedome zakrýva sociologické dôvody odmietania imigrantov. Pascal Bruckner použil na to pekný termin v eseji "Un racisme imaginaire" - imaginárny rasizmus.

Vivo

vznikli reformáciou Svedkov Jehovovych. Potobne ako Marx postavil Hegela na hlavu, aj ja som došiel k záveru, že
KONIEC SVETA UŽ BOL
a snažím sa vypočítať, kedy začal. Všetky indície a výpočty ma priviedli k roku 1968.

Vivo

že sú to nastúpení hráči Borussie Dortmund pred zápasom. :-D

Bundesliga v roku 2050 :
http://media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ba/17/8e/ba178ec5b3dca4f4afd...

Rozostavenie 5 5 3 sa zavedie v roku 2030, keď dysgenika zasiahne aj FIFA ...

Vivo

V klasickom diele dysgeniky - Richard Lynn : DYSGENICS - Genetic Deterioration in Modern Populations autor veľmi pekne sumarizoval, v akom prostredí sa formuje politika. Kabitola III. má nadpis: The Breakdown of Natural Selection a podkapitoly, ktoré netreba ani prekladať ...
1. The Decline in Mortality. 2. The Control of Infectious Diseases. 3. Dysgenic Effects of the Reduction of Infectious Diseases. 4. Residual Effects of Selection by Mortality. 5. Decline of Fertility. 6. Onset of Dysgenic Fertility. 7. Causes of Dysgenic Fertility. 8. Dysgenic Effects of Welfare. 9. Increase of armful Mutant Genes. 10. The End of Positive Natural Selection.

Posledná kapitola presne vystihuje štádium, v ktorom sa nachádzame – Koniec pozitívneho prirodzeného výberu.

Akoby to nestačilo, došlo ku katastrofálnej degenerácii demokracie – jej vykastrovanie na okamžik aktu voľby. Kto si vygoogluje meno Fareed Zakaria, nájde dostatok textov na tému neliberálnej demokracie. Odporúčam http://www.closer2oxford.ro/uploads/2012/06/12/The_Rise_of_Illiberal_Dem...

Na jedenej strane máme dysgenický Lynnov efekt postupného hlúpnutia populácie, ktorý je synergicky potencovaný cieľavedomým osprosťovaním za pomoci prekorumpovaných médií. Na druhej strane zhnusenosť politickou situáciou spôsobuje neochotu inteligentnejšej časti populácie ísť k urnám.

A tak v parlamente, nie iba Slovenskom, máme neuveriteľných psychopatov, narkomanov, hlupákov čo sa vydávajú za expertov, ... atď.! Stačí si pozrieť diskusie v Európskom parlamente – to je teda výkvet národov Európy ... :-D

Schopný inteligentný mladý človek, keď si pozrie na vyčíňanie posrancov v NR SR, keď počúva tých samozvaných „expertov“ tárajúcich v diskusných reláciách, berie nohy na plecia a utečie z nášho Absurdistanu. Tá sprostejšia časť mládeže jasá, lebo jej svitla nádej, že aj ich podpriemerné IQ môže mať v takýchto podmienkach úspech.

Stránky