Pavlik Morozov

komentáre

Pavlik Morozov

"V ezoterickej spoločnosti akou Slovensko je, predstavovala kritická teológia voči ideológiám zásadnú alternatívu."
A tohto trkvasa najala STV ako protiváhu inému farizejovi - Hríbovi? :-D Stavím pomerne veľkú čiastku na to, že tento mudrc nemáani poriadnu predstavu, čo je to teológia, o "kritickej teológii" nehovoriac

Pavlik Morozov

Objektívne povedané, od roku 1948 - vzniku štátu Izrael, nie je na svete kľud. Nie je to chyba "kibucnikov", zúfalcov čo hľadali vlasť, frustrovaných z krutých zážitkov kynoženia miliónov Źidov v Európe a neochoty prijať utečencov v USA (na to sa cudne zabúda). To že Hitler chcel v provom rade Židov vysťahovať, je historický fakt. Ako reagovali "milovníci semitov" v celom svete? Sionisti to zatĺkajú, ale nik ich nechcel, hoci reakcia antisemitu Hitlera bola predvídateľná! Egoizmus, slabo skrývaný antisemtizmus, to bol skutočný motív tejto neľudskej reakcie.
Politika štátu Izrael bola celý čas veľmi agresívna, na záujmy a práva Palestíncov nebrala vôbec ohľad. Štát bol financovaný sionistami USA a tak orientácia na vojenské riešenie bola ekonomicky možná. Reakcia Arabov bola "semitská", ako zo Starého zákona. Náboženská vojna! Podkurovaná sionistami a islamskými fanatikmi.
A v tejto situácii sa nájde Idiot, ktorý napriek oficiálnemu odmietnutiu antisemitizmu Vatikánom, napriek ospravedlneniu sa za krivdy, ktoré spáchali kresťania v minulosti, začne operovať Ježišom Nazaretským.
Komu to prospeje? Súhlasím s názorom, že predovšetkým sionistickým gaunerom, lebo práve títo presadzujú rovnicu antisionizmus=antisemitizmus. A tak kritika sionizmu a jeho porušovania ľudských práv sa môže začať likvidovať pod pláštikom boja s antisemitizmom, teda bojom za ľudské práva. Newspeak ako z Orwella!
Kto sú tí vyvolení? Nie sú to v skutočnosti Žida, v skutočnosti sú to malá banda nenažratých sionistov bankserov oligarchov, ktorá vďka vyžieraniu celého sveta ovládla finančný systém a následne médiá!

Pavlik Morozov

Pointa je, že chcem pomenovať ekonómiu v podaní sociopatov. Ak jestvuje slovo patológia spojením pato a lógia, podľa rovnakej metodiky by mala byť socio+pato+ekonómia. Prvý diel pomaly končím, bude sa týkať obdobia do roku 1945. Vytvorím ho ako .pdf, ak bude záujem, pošlem ho a môžeš ho publikovať.

Pavlik Morozov

"Podstatný rozdiel je v tom, že všetky výdobytky nazvime to klasicistického Francúzska boli už využité - ale tie Nemecké ešte nie."
Čo sa týka ekonómie, mám pozbierané reálne údaje a budem im venovať samostatnú kapitolu. Niečo som už naznačil v
http://blogy.hnonline.sk/pavlik-morozov/protokoly-financnych-mudrcov-uvo...
http://blogy.hnonline.sk/pavlik-morozov/protokoly-financnych-mudrcov-uvo...

Pavlik Morozov

Priznám sa váhal som, či mám reagovať, ale nedá mi vyvrátiť bludy, ktoré sú v tomoto článku, hoci úmysel je evidentne dobrý.
Ten najväčší blud je spomenutá 100% daň zo zisku. Ak použijem našu terminológiu, daň z príjmu fyzických osôb bola 95% ale iba pre pásmo ročného príjmu nad 250.000 DM (teda nie spomenutých 25.000). Pre väčšinu občanov to bolo 18%! Právnické osoby sa zdaňovali v tom čase najprv v rozmedzí 35%-65%, potom to bola na ne aplikovaná rovná daň 50%. 100% sa zdaňovali iba dividendy. Ale možnosti odpisu investícií boli maximálne!
Podrobnejšie o "Wirtschaftswunder" a "Ordnungspolitik" bude v samostatnej kapitole pripravovanej "Sociopatekonómie".
PS : Rudo Vaský píše o inom ekonomickom modeli, koho bol a kedy sa aplikoval maskuje Erhardom ... :-D