Muž so sekerou

Dnes sa vraj pokúsil jeden vtrhnúť do parlamentu so sekerou. No konečne to začína :)

Chcem tu dať do archívu, že portál za minulý mesiac prešiel zas na trojstlpcový formát. No hlavne tu bol pokus o zhodnotenie deveť rokov Nadhľadu. A pokúšal som sa nejak prejsť všetky tie veci, čo sa tu vyskytli a nájsť nejaké smery do budúcnosti, a nejako to tématicky usporiadať - ale stále sa mi to nepodarilo. No, ono je to naozaj svetonázorový problém.

Je naozaj ťažko nájsť nejak správne smerovanie. Niečo, čo inde nie je.  Správy prinášať je príliš malá ambícia - to robia ľahko aj inde. Robiť nejaké odhady či predpovede zas nie je vždy ľavou zadnou - i keď tu by to bolo s nebývalou analytickou silou, že :-) Čítanosť veru upadla ale čo je horšie, diskusie tu do množstva  tiež nemožno porovnať s tými na HS či Postoji, takže túto funkciu tiež už nespĺňame, zbytočne si nahovárať opak.

Ale čo ma naozaj mrzí, že aj Nadhľad zrejme ľudí len frustruje a že im nedokáže dať silu a hrdosť. To je naozaj chyba, respektíve nedostatok. Toto je to, čo ľudia potrebujú viac ako akékoľvek správy, ako akékoľvek teórie a vysvetlenia.

Ale možno sa to ani cez web nedá. Prehlušiť stovky rokov holubičieho národa - takú ambíciu som nikdy nemal.  Ja viem, že pod Tatrami vraj žijú nejaké dve tisícky medveďov - ale to je málo, a aj tí teraz zrejme spia.

Našou ambíciou bolo hlavne jedno - uverejniť proste to, čo sa inde neodvážia napísať. Preto sme stále v podstate anonymní. Aby sme mali slobodu. Ale tie tabu témy tiež už nikoho nezaujímajú. Všetci majú čo činiť s tým, čo je povolené, nieto aby sa púšťali do temnoty. 

Trocha sme sa tu hrali na taký "novinový" portál či webový "časopis", ale tieto zastaralé formáty sú mi od srcia odporné. Nemám rád predajných slabých prestitútov. Nemám rád ani beletristické písanie,  väčšina je špinavý bezcenný odpad. Sme v 3. tisícročí. Podstatná je informácia. Prehľadná mapa. Indexovanie textov. Hľadanie a kopa iných vecí, ktoré mi ale tento systém žiaľ tiež neumožňuje.

Ale internet predsa dáva priestor na úplné iné typy textov, ako kedysi papier. Tak, ako sa vyvíjali programovacie jazyky a systémy, tak by sa mal vyvíjať aj štýl textovv na webe. Tam je to zaujímavé.

Ale zatiaľ to hlavné, čo sa na otvorenom webe typu FB, twitter  dosiahlo, je príval naozaj všetkej tej nevzdelanej spodiny, čo už teraz má definitívne trvalý prístup ku svetovej infosieti. Hroza a des :)

Vonku zúri vírusová choroba, ktorú polovica ľudstva odmieta považovať za pandémiu. Ale svet je pod jej vplyvom na hrane aj hospodárskeho zemetrasenia. Slovenský premiér je explicitný lunatik, ale podobne je dnes na tom asi už polovica populácie (neviem, či väčšia, alebo menšia). Chlap pri parlamente so sekerou je dokonalý symbol doby.

Ako som predpovedal - veci sa rozbehnú ako lavína a bude neskoror radiť. Ale mrzí ma, že to ľudia tak zle znášajú. Ja chápem, že v ich živote asi bolo málo utrpenia, a tak nemali kde sa zoceliť - ale aj tak trocha trpím ilúziou, že by sa im azda nejako dalo aj cez slová pomôcť. Nie že by som niekomu chcel pomáhať alebo nejak mentálne radiť - ale je už hrôza sa na to pozerať. No neviem. Ľudia akosi nemajú v sebe ten nordický oheň, asi je primálo tých našich neandertálskych génov :)

 

slaven1

Dnešná vláda Igora Matoviča hádže Slovensko pod vlak globalistom typu Klaus Schwab* presne tak ako v 2017 hodili pod vlak Františka Gaulídera.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSiVKYjsAjo

--
* vedúci WEF a autor knihy The Great Reset. (úžastné vynulovanie)

afík

Možno to nebude hneď, sviece horia v celej EU, je to ako vznik renesancie
https://www.youtube.com/watch?v=mXpOvSv37Kk
Buďme radi, terazky sa rozhoduje, kto je anglosas, žid, nemec ... či indoeurópan, slovan...

Norman

Slovania rapujúci ako najhnusnejší negroidi. To je ten najhorší hnus.
A ešte nosia ikony, svaté obrázky, kríže. A zdvíhajú pästíčky, bojovníci. Nuž ... chaldea.

afík

Ak vyjdeš na kopec, prečo zostupovať?

afík
afík

Poľské a Ruské trpeli pod náporom severanov, ale židia nám doniesli obchod, kultúru, zákony a tak, proste všetko: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574506-slovensko-nakupi-3d-radiol...

Truhlík

Na HS je kvalita diskusie zahlušená množstvom. Tam si ľudia chodia zakričať ako v tej rozprávke zaspievať.
Na postoji je kvalita diskusie zahlušená cenzúrou. Čiže tam nikdy k ničomu nedospejú, len opakujú generálnu líniu serešovcov.

JAptr

Ahoj,
zanedbávaš cenu diskusie, tu aj keď stručne, ťa obohatí viac...ako siahodlhé výlevy jednoduchých trollov. Rozvádzaj to viac, ľudia radi múdrosť...o tom treba medzi sebou rozprávať. Pekný deň

Norman

diskusiu som vždy oceňoval a snažil sa ju podporovať. Dopadlo to tak, že tu diskutujem sám so sebou. :-)

-Nick nemôže byť JA, len z veľkých písmenov, Vyber si iný a prepíšem ti ho. Navrhujem JánAmos.

JAptr

Ja,
si s tebou rád podiskutujem aj sám...to bude aj pre ostatných snáď prínosné a sa pridajú.
JA nie sú len písmená, ale aj čísla 1. a 10....znaky, aké sú k dispozícii..., ak môžeš, zachovaj to tak...vďaka

Norman

Som ti J a A zachoval.

JAptr

Ahoj,
Nazvy ma radšej ako chceš...,
ale buď tak dobrý, nedávaj mi meno jevrejského heretika, ktorého hnali celou Európou, lebo zničil prirodzenú holistickú didaktiku výuky detí a mládeže na prípravu pre nový manufaktúrny štýl života obmedzený na robota pre kapitalistu neschopného myslenia nad krásnom života...to budem radšej nikto

JAptr

čo myslíš? a ty to určite vieš...prečo si ho doteraz tak cenia a chvália...?

JAptr

Buď tak dobrý, zmeň to na hocičo....kole mi to oči, až sa hanbím

JAptr

Ak môžeš, daj mi tam JAptr...dá sa?

JAptr

Ďakujem

JAptr

Napríklad,
muž so sekerou na parlament? určite je to náhoda...samého ho to frustrovaného napadlo?? práve so sekerou...

nové