Idril

komentáre

Idril

:)
... Blaha s tym videom zabodoval uz aj Nemecku :

https://politik.watson.de/international/eu/327816561-europa-anti-eu-vide...

Idril

Aj ked prezidentka svojimi mnohymi predoslymi rozhodnutiami nekonala v prospech Slovenska, v pripade Huliaka je to asi prvy krat, co jej ti slnieckarski poradcovia poradili spravne !
Huliak sa trepe do parlamentu len kvoli tomu aby jeho brat Daniel mohol pre Kronospan klcovat lesy nielen len v obmedzenom mnozstve, ale vsade po celom Slovensku.
Kto vie po nemecky, a trocha sa zaujima o ochranu prirody moze si na nasledujucom linku precitat aku spinavu nadnarodnu spolocnost Huliakovci zastupuju:

https://lieferkettenatlas.com/holz/

Idril

To partnerstvo medzi Világim a Matovicom sa mi zdá trocha nepresvedcivé, to by asi Igor sotva dovolil takto zdanit nadmerný zisk Slovnaftu...

Je vsak známe ze Tódová dostáva uz roky info od Grendela, Lipsica a dalsích, ved podobne spolupracovala aj novinárka PRAVDy Vanda Vavrová (bejby) pre Kaliho. To ze ze vsetci v SME pisu protiSMERácky je fakt, ale oznacit Tódovú hned ako clenku mafianskej skupiny je podla mna trocha prehnané.
Aj ked je SMER zo súcasných velkých polit. strán asi ta najkompetetnejsia strana na súcasnej polit. scéne, je iluzórne si mysliet ze SMER tu roky robil cistú politiku svajciarskeho typu. A ze ksefty oligarchov blízkych SMERu (Brhela, Sirokého) ci exposlancov Vázneho, tandemu Kali-Pociatek sú len výmyslom Lipsica s Matovicom podsunute Tódovej do SME, tomu neverí uz ani Robo ! Co sa vsak tyka súcasnych súd. procesov s kajúcnikmi, stací sa prejist na Mudronovu ul., kde Suchoba postavil dom povedla Flasíka, co je v okolí Slavína jedna z najvacsích vil. Ta stavba naozaj nevyzera ako dom stavaný z hypotéky :)

Dalej, tie obvinenia Bernarda Slobodníka z Národnej jednotky finančnej polície NAKA sú postavené najma na výpovediach obvineného Petra Košča, bývalého Kaliňákovho suseda, brata SIS-kára a neoficiálneho poradcu Jozefa Magalu (- pozri ev. DATEL.SK). Kosc si je dobre vedomy, ze ak sa SMER nevrati, moze za svoju minulost skoncit ev. aj za mrezami.

Celý súcasne vyhrotený problém s tolkými obvineniami vznikol práve preto, lebo v minulosti medzi opozíciou a koalíciou existovala gentlemanská dohoda, ze nikto nepojde za ksefty sediet, a toho sa Matovic akosi nechce drzat !
Medzi SDKU a SMERom to krásne fungovalo, ved stací si zaspominat koho Fico menoval za ministrov po volbách, ked SDKU polozila kauza Gorila:
- Fico vybral Maltiského ktorý býval v Záhorskej v Hascákovom dome na jeho strazenom pozemku, priamo vedla neho, - Zvolenskú, bývalú clenku pentáckej poistovne Dovery a o Kovácikovi netreba ani písat... (Samozrejme ze ani Igorko si na Hascáka netrúfa, ved bývalý SISkár Petr Holúbek z ktorého bytu sa odpocúvalo este doposial nebol zbavený mlcanlivosti !)

A preto Robertovi Ficovi s Lubosom neostáva nic iné ako vykrikovat podobne ako Matovic saskoval pred volbami 2020 co ho vynieslo az do premiérskeho kresla, co vobec necakal, samozrejme aj politicky nezvladol a pevne dúfajme ze uz aj politicky navzdy zhasol.

Idril

Ema ďakujem za trefný príspevok, lepšie sa toto európske kocúrkovo zhrnúť ani nedalo !

Idril

Takto sa robí novinarčina v idnes.cz, ked článok píše smrad, ktorého jediným cielom je, aby sme sa zmierili s dalšími hordami čiernych a hnedých más valiacich sa do Európy.
To že autor článku pozabudol na archeologický výskum z oblasti Ostallgäu, ktorý nalezom 12 milionov starého európskeho ludopa spochybnil celú evolučnú teóriu:

https://www.focus.de/wissen/mensch/neuer-vorfahre-des-menschen-entdeckt-...

Ako už Ema správne podotkla, tvrdením že Neandertalci do studené Evropy přišli z Afriky, je pravdepod. len zbožné želanie autora, kedže pozostaky neandertalcov sa našli len v Azii a Európe !
Ale najvačšia perla je: - Když Homo-Sapiens dorazili do Evropy, setkali se s neandertálci a začali se s nimi pářit. Ak si autor článku pod pojmom párenie predstavuje niečo ako medzidruhovú LGBTI-párty, tak nech si prečíta zopár novších článkov (link_1) kde archeologické nálezy na ludských skeletoch potvrdzujú, ako také párenie v minulosti prebiehalo: muži - povraždení a ženy znásilnené + zotročené !
Ano, presne ako v koncentrákoch, aj tam vznikli genetickí miešanci medzi nemeckými dozorcami a židovskymi väzenkinami.
Nie, nemáme síce zatial žiadne dokazy o masovom vraždení neandertálcov, ale mozme sa kludne pozriet k našim najbližsim predkom šimpanzom. Ak by rieka Kongo neoddelovala teritória Šimpanzov učenlivých a Šimpanzov Bonobos, uz dávno by Bonobos neexistovali = boli by agresívnym Šimpanzom učenlivým vyvraždení, presne tak ako pravdepod. dopadli neandertálci. Vrelo k tejto téme odporúcam dokum. film: Rise Of The Warrior Apes. (link_2)

(link_1):
https://www.spektrum.de/news/jungsteinzeitgrab-belegt-folter-und-massenm...
(link_2):
https://www.csfd.sk/film/487733-zrozeni-bojovnych-opic/galeria/plagaty/

Idril

Len krátko doplnim, že tá dzurindova podpora Ukrajny (presnejšie povedané nátlak USA prostredníctvom Mikiho) pretrváva už podstatne dlhšie ako od roku 2015. Dzurindov hovorca Martin LENGYEL odišiel na Ukrajinu už v 2004 alebo 2006, kde bol poradcom centrálneho volebného štábu Viktora Juščenka:

https://www.sme.sk/c/2598179/lengyel-chceme-sa-dostat-medzi-spicku.html

Idril

Ako som sa pred pár dňami dozvedel, výkonná riaditeľka Populačného fondu OSN (UNFPA) Dr. Natalia Kanem ubezpečila svet, že 8 miliárd ľudí pre našu Zem nie je žiaden problém, len ľudstvo musí momentálne čeliť mnohým aktuálnym výzvam ako sú klimatická zmena, chudoba a ďalšie bla bla bla... Je smutné že pani Dr. Kanemová ktorá sa pravdepodobne rozumie najlepšie funkcii maternice alebo ženskej obriezke, sa nezamyslí nad nasledovnými faktami:

- miesta kde sa človek usídli sa priemerne rozširujú každú sekundu o 8 metrov štvorcových, výsledkom takejto expanzie je, že až 96% celosvetovej biomasy všetkých cicavcov tvoria ľudia a ich chovné zvieratá (pre zaujímavosť, každý týždeň je na Zemi zabitých 2 milióny ošípaných, držíme v zajatí 23 miliárd kusov hydiny)

- podľa Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo (UNEP), denne vymrie príčinou ľudskej činnosti približne 200 živočíšnych a rastlinných druhov a od r. 1970 sa populácia divých zvierat znížila o 60% (na základe WWF v južnej a stred. Amerike až o 89%).

- odlesňovanie sa od roku 1980 takmer zdvojnásobilo, sumárne sa celosvetovo ročne vyťaží približne 15 miliárd stromov.

- V súčasnosti človek nezasahuje len do 25% celosvetovej biosféry, 75% celosvetovej biosféry je už poznačená ľudskou činnosťou (pre príklad, v Nemecku je bez zásahové územie len 0,6% z celkovej rozlohy).

-------------------------------------------------------------------------

Mnohí tzv. národovci ako napr. aj M.Kotleba hlásajú že Slovensko vymiera. Ale na Slovensku v r.1918 žilo 2069424 ľudí (podľa Slovac_Almanac_Publishing_Company, NY 1918) a moment. sa v SR blížime k 5,5 miliónom obyvateľom. Nedá sa s Normanom nesúhlasiť že náš život je už teraz výrazne postihnutý premnožením ľudstva a tu na Slovensku momentálne vďaka vojne medzi USA a Ruskom na Ukrajine pociťujeme zatiaľ len nedostatok zdrojov. A keďže žijeme v uzavretom systéme, malo by byť každému jasné, že pokles počtu obyvateľstva je oproti fantazmagorickému spoliehaniu sa na nové technológie zatiaľ jediná alternatíva ako tento nedostatok zdrojov nahradiť.

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/330872-depopulacia-ke...

Idril

Dnes som sa docital, ze zapadna tlac je zhrozena z odsudenia Ukrajinca na dva roky v Bielorusku za urážlivé komentare na internete v ktorých reagoval na odpálenie rakiet z Bieloruska na Kyjev (1. link).
Samozrejme, ze u nas je to demokraticke ked napriklad za komentare na internete, ci clanky na Telegrame chalan (s nickom Slovakbro) dostane trest odňatia slobody 6 rokov z odovodnenim s účasti na terorizme (2. link).
Pravdepodobne sa sudkyna K. Kudjaková inspirovala krajským súdom v Brne, kde v 2021 odsúdili taktiez na 6 rokov väzenia 22-ročneho mladika ktory na web. portaly vyjadril súhlas s útokom na Novom Zélande (3. link).
Heger s Fialom a spol. sa opat mozu vo svete pochvalit, akí sme pre Bielorusko a rozvojovy svet demokratickym vzorom !

1. Bielorusko:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/647589-raketa-mu-v-kyjeve-zabila-dc...

2. Slovensko:
https://www.hnonline.sk/slovensko/96050693-mal-byt-inspiraciou-vraha-z-t...

3. Ceska rep.:
https://www.techbyte.sk/2021/03/trest-komentar-webe-6-rokov/

Idril

Meno utocnika podla Hlavnych sprav je: Roman Hanajík. Je to invalidny dochodca z Povazskej Bystrice a bloger na Denniku_N, momentalne sa zviditelnil ohovaranim MUDr. Bukovskeho.

Idril

Vdaka roky trvajucim provokaciam americkych a izraelskych tajnych sluzbieb je arabsky svet uz roky vo vojne. Nenavist medzi sunitmi a šítmi je v podstate este väcsia ako medzi sunitmi a zidmi. Princ Mohammed bin Salman, ktory dal v Turecku zavrazdit novinara Jamala Khashoggiho sa pravdepod. teraz velmi tesi, ze Izraelci zastrelenim Širín trochu odputali pozornost od jeho osoby.
Pokial budu vojny v Jemene (Huthiovia = šíti) a Sýrii (ISIL = cisto suniti) pokracovat a Saudska kralovska rodina sa bude hrat na panov blizkeho vychodu tuziac po znicení Iránu budu si Izraelci s podporou USA (a pätolýzacskou EU) moct robit na blízkom východe s minimalnou kritikou co chcu...
Tak ako v roku 2006 vtrhla izraelska armada do Libanonu a sla ''denacifikovat'' Hizbollah, Izraelci zabili na libanonskom uzemií okolo 1500, zvacsa civilistov, ponicili infrastrukturu a ja si nepamatam ze by boli uvalene nejake sankcie, ale na co sa zabudnut neda, su diplomaticke vyhlasenia niektorych politikov ako napr.: Izrael ma pravo na sebaurcenie !

Idril

Je naivné si myslieť že G. Soros sa prostredníctvom OSF zapája len do diania v Maďarsku či na Ukrajine. Mnohí z nás už aj zabudli, že Slovensko ma od roku 2022 najvyšší obsadený post v Europarlamente. Michal Šimečka sa stal podpredsedom Európskeho parlamentu !
U nás doma to moc neprekvapí, keď sa rodinný príslušník nejakého „mocipána“ dostane do parlamentu, či to už bolo v prípade Flašíkovej partnerky alebo Májskeho frajerky či Poorovej milenky, atď... Ale v demokratickom Europarlamente, kde získal až 494 hlasov, to už je naozaj pozoruhodná udalosť ?
Keď sa pozrieme spätne do roku 2020, hneď zakrátko ako sa Miško dostal do EU-parlamentu predložil tam tzv. Správu o právnom štáte, ktorej cieľom bolo trestať neposlušné štáty, najmä Maďarsko a Poľsko až pozastavením vyplácania európskych fondov.

Mohli by sme teraz hodiny filozofovať či to bol naozaj nápad malého Miška, pokiaľ by sme však nepoznali otecka – bývalého šéfredaktora denníku SME a súčasného šéfredaktora Denníku_N - Nezávislý český denník, Martina Šimečku. Bol to práve Martin Šimečka ktorý po Nežnej revolúcii v 1990 otváral v Bratislave prvý projekt Georgea Sorosa: nezávislé vydavateľstvo Archa s.r.o. a taktiež spolu so Zuzanou Szatmáry a Rachel Tritt z USA pripravovali otvorenie pobočky Open Society Found (Bratislava, 1992), predtým ešte pod správou Nadácie Charty 77. Nie je žiadnym tajomstvom, že Denník SME a najmä online Dennik_N by bez sponzorských peňazí z USA bol odsúdený na zánik.
Nakoľko je vzťah medzi G. Sorosom a V. Orbánom vyslovene nepriateľský, nikoho nemôže prekvapiť, že Miško Šimečka po pár dňoch ako europoslanec navrhuje trestať Maďarsko pozastavením vyplácania eurofondov.

Keď sa z historického pohľadu spätne pozrieme na obsahovú stránku denníka SME, tak nám hneď udrela do očí jeho typická štruktúra spravodajstva zahraničnej politiky. Vojnovú politiku USA v denníku SME pripravovala Jana Mikušová Shemeh žijúca v Izraely, ktorá bola autorkou takmer všetkých propagandistických reportov z vojen z Afganistanu či Iraku a samozrejme alarmujúcich správ večne ohrozeného Izraela. Aby však stránka zahraničnej politiky nevyzerala príliš podozrivo maskovali to nasledovne, že pod jeden článok sa podpísala pseudonymom (mik) a pod druhým Jana Shemeh. Štvavú kampaň proti Rusku mala v denníku SME na starosť honosne nazvaná Agentúra Epicentrum, ktorú tvorili len dvaja pseudonovinári: Petra Procházková a Mirek Tóda (manžel Moniky Tódovej). Skvele túto partiu profesionálov suploval aj Matúš Kostolný, terajší šéfredaktor DENNÍKa_N. Pri týchto esách sa potom nemôžme čudovať že SME držalo napr. spis Gorila už dva roky pred jeho zverejnením na internete v šuplíku a v tichosti neuverejnila z neho ani jeden riadok ! (spis Gorila mal pred zverejnením k dispozícii aj R. Sulík a v parlamente aj napriek tomu hlasoval za Bubeníkovú, ale keď ešte doteraz obdivuje Rudolfa Zajaca taj je to jasné...).
Za túto nechutnú novinárčinu okrem „osudových rán“: Jana Shemeh = rakovina a M. Kostolný = manželka Matúša K. spáchala samovraždu, pracujú „zamestnanci“ G. Sorosa ešte tvrdšími dezinformačnými pákami a v súčasnosti už aj bez strachu z kritiky alternatívnych médií, ktoré len na základe jediného rozhodnutia NBÚ zo dňa na deň môže prestať existovať.

Keď sa ale spätne pozrieme na sponzoring našich politikov či už I. Radičovej (pracovala v OSF) alebo prezidentky Z. Čaputovej (sponzorský dar od OSF 100 000€), či zverejnenie e-mailu organizáciou Wikileaks, kde G. Soros v 2011 odporúčal H. Clintonovej vyslanie M. Lajčáka na riešenie násilných protestov v Albánsku, nemôžeme byť prekvapení, že v roku 2024 sa dieťa OSF = strana Progresívne Slovensko s M. Šimečkom a Z. Števulovou a ďalšími, s partnerskou podporou SME a Denníka N dostane do parlamentu.

Idril

a čo sa týka sankcií proti Rusku, Švajčiarsko vyhlásilo že ostáva neutrálne a neplánuje zmraziť ruské kontá v švajč. bankách. Chi-chi :), eurobyrokrati sa teraz môžu rozdrapiť, nakoľko podľa SPIEGEL.DE až okolo 80-percent ruského obchodu z nerastnými surovinami sa uskutočňuje cez Švajčiarsko.

https://web.de/magazine/politik/russland-krieg-ukraine/unterlaeuft-regie...

https://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/ukraine-krieg-schweiz-will...

Idril

Dakujem Norman, ze nenachas tuto podlost zo strany Nada a Korcoka zapadnut prachom.
Reakcia ministra Naďa na 35 zásadných pripomienok generálnej prokuratúry (Žilinku), ze nemajú odborný právny charakter prekracuje vsetky medze primitivnej arogancie !
Ak mozem, rad by som doplnil este jeden bod (priklad Nemecka), co nam v pripade schvalenie obrannej dohody hrozi:
- kedze Americania svoje bojove drony casto riadia zo zakladne Ramstein, prichadzaju od roku 2019 za utocne operacie s civilnymi obetami v Jemene (link) prve zaloby. Nie vsak na USA, ale prave na Nemecko, nakolko operacie boli riadene z nemeckeho uzemia a nie z USA. Takyto pravny paradox moze v pripade americkych zakladni onedlho hrozit aj nam.

link:
https://www.tagesspiegel.de/politik/verhandlung-am-oberverwaltungsgerich...

Moja poklona patri samozrejme najmä Doc. Chmelarovi, lebo bez neho by boli pravdepodobne ticho aj GP ci expremier Fico.

Idril

Prípad Assange je určite jeden z najočividnejších príkladov americkej despocie. Krásny demokratický paradox: - človek ktorý odhalil verejnosti vojnové zločiny je väznený a odstupujúci americký prezident v 2020 omilostil odsúdených zamestnancov Blackwater za vojnové zločiny v Afganistane.
Na diskusii v SME ma ale prekvapilo, koľko ľudí (ak sa ich tak dá nazvať) želá Assangeovi aby zhnil vo väzení. Keďže naša hradná dáma sedí v prezidentskom paláci len vďaka smrti slovenského novinára, veľmi by ma zaujímalo či o Assangeovi ešte nikdy nepočula alebo jej tak nenápadne jej poradca (napr. Oľga Gyárfášová), či náš statočný minister Korčok alebo priamo sponzori z USA povedali že ma držať hubu ?
Klobúk dolu pred osobnosťami ako bol napr. Rafael Correa, exprezident Ekvádoru, ktorý mu ako jediný ponúkol pomoc a na veľvyslanectve v Londýne mu poskytol dočasné útočisko.

Idril

Už v 07/2021 bolo známe ze účinnosť vakcíny Comirnaty od PFIZERu je len 39 percent. Vakcína od Janssen (Johnson & Johnson) ešte v 03/2021 poskytovala údajne ochranu pred COVID-19 na úrovni 86,4 percent, po pol roku na úroveň 13,1 percenta. Napr. Holandsko už prestalo očkovať vakcínou Janssen. Moderna sa od začiatku 11/2021 používa len pre osoby staršie ako 30 rokov. Dôvodom je zvýšené riziko myokarditídy a perikarditídy. S Vaxzevria (ASTRAZENECA) sa vo väčšine štátov EU takmer už ani neočkuje.

Na základe týchto pozorovaní s mRNA-vakcínami (+vektor.) je nenadskutočná hanba, že Nemecko ako líder EU ešte stále nebolo schopné dokončiť klin. skúšky s inaktivovanou vakcínou - vyvíja ju Fraunhofer Institut. Predbehla ju aj Rak./Fra. spol. Valneva, ktorá očk. látku VLA2021 dostane na EU_trh pravdepodobne začiatkom roku 2022. VLA2021 by mala byť účinnejšia a menej riziková ako AstraZeneca (pravdepod. aj ako mRNA_v.) avšak obsahuje adjuvans CPG, ktorý sa viac menej používal len vo veterin. medicíne, takže zase čo sa týka bezpečnosti bude asi na rovnakej úrovni ako dalšia prichádzajúca vakcína od f. Novavax (NVX-CoV2373) s obsahom adjuvansu: Saponin.
Čína (Sinovac), India (Covaxin), Kazachstan (QazVac) vyvinuli už vlastné inaktivované vakcíny, samozrejme ze EMA ich na EU trh, tak ako Sputnik nepustí !

Asi najsmutnejšie na tom je ale to, ze z celého Plánu obnovy pre Európu ktorý je založený na najväčšom dlhodobom rozpočte v histórii EÚ sa velké hovno vynaložilo na boj proti COVID-19. Miesto toho aby napr. taky Sulík tlačil a investoval na vývoj vakcíny napr. v našej farmaceutickej spol. IMUNA-PHARM v Šarišských Michaľanoch (vyrábajú napr. očkov. látku proti Tetanu), jebe milióny € do výstavby vodíkovej infraštruktúry atď.

Ak si stále nikto mysli, že bezpečnú očkov. látku vôbec nepotrebujeme, spomeňte si čo povedal Fico svojim kamošom na chate, ako sa po prekonanom COVIDE cíti:
„Únava, stále mám plechovú chuť v ústach, neviem, čo to je, takú, že jak keby som necítil stále niečo,". „Strašná choroba, strašná. A pritom, nemal som ťažký priebeh, ja som normálnu chrípku mal,"

https://www.postoj.sk/91223/fica-pocas-dovolenky-vykradli-v-grecku-preko...

Idril

slaven1 - ak nevies pracovat s relevantnymi informaciami a pouzivat pri tom mozog, tak prispievaj svojimi linkami radsej do Hlavnych sprav !
Takze ak ma niekto vysoky krvny tlak a dostane Covid-19 a zomrie, tak pricina smrti je Hypertenzia ? A napr. ak by Covid-19 nedostal, v pohode by sa s vysokym krvnym tlakom dozil penzie.
A co sa tyka Summit News, to podla mna nedkoaze vstrebat ani Mazurek (ak by vedel anglicky)

Idril

USA a EU na rozdiel od Ciny + okolitych azijskych statov spolu s Oceaniou sa nikdy od zaciatku pandemie nepokusali o eradikaciu COVID-19. Dobre si pamätajme ze Nemci, Briti, Svedi, Benelux hned od zaciatku COVID-19_pandemie stavili na tzv. kolektivnu imunitu (tzv. Herden-Immunität Prof.Drostena), preto vycitat nieco medicinsky nevzdelanej slovenskej opozicii, alebo aj koalicii v tomto smere nema ziaden zmysel.
Najmä vdaka Izraelu vieme ze mRNA-vakciny nemaju taku ucinnost ako to bolo oslavne prezentované. To ze pocas narychlo vykonanych klinickych skusok Biontech/Pfizer-vakciny neprebiehalo vsetko tak ako by malo si ev. mozte precitat v linku dole.
Ako je uz zname ani vektorove vakciny (Astra/Zen., Sputnik,...) co sa tyka ucinnosti a bezpecnosti nie su taktiez plnohodnotny protipol mRNA_vakcin (Comirnaty, Spikevax, ).
A preto by som chcel dat doposial neockovanym slovakom do pozornosti vakcinu od spol. Valneva (VLA2001), ktora obsahuje len inaktivovany koronavírus, teda bezpecna vakcina, podobna napr. dlhorocne pouzivanej vakcine proti Pertussis (čierny kašeľ).
Pozor, VLA2001 nie to iste co dalsia prichadzajuca novinka od f. Novavax, vakcina NVX-CoV2373 obsahuje len Spike-Protein koronavirusu naviazany na adjuvans (Saponin). Je vsak uz zname, ze samotny Spike-Prot. (bez virusu) väzbou na ACE2-receptor na endotelovych bunkach moze u vnimavych jedincov sposobit tromboembolicke, ci ine komplikacie.
Británia pred par tyzdnami zmluvu s firmou Valneva vypovedala, takze pevne dufam ze nasa Pandemická komisia ci MZSR nebudu rovnaki idioti ako Briti a VLA2001 neobjednaju !
Samozrejme VLA2001 Slovensko Koronavirusu nezbavi, ale da aspon moznost tým starsim pacientom ktorí maju vyhrady proti experimentalnym srackam (mRNA-vakciny) a prekonat tak COVID-19 s ev. lahsím priebehom.

https://www.doccheck.com/de/detail/articles/36008-comirnaty-hat-die-fda-...

Idril

Pekna uvaha, chcel som len zapolemizovat k spominanej a zial nevyhnutnej redukcii obyvatelstva.
Nemyslim si ze pri takom razantnom ubytku biotopv (ci moderne oznacovanej zmene klimy) na dohovoranie ludstvu ohladom tebou vtipne pomenovanej 'polucie' mame roky ci storocia casu. Najma v Azii (arabske staty) je este stale urcitym socialnym statusom mat v rodine vela deti. Ja ako najpriechodnejsiu cestu obmedzenia porodnosti, ci uz zavedenia politiky jedneho dietata (s vynimkami pre ohrozene etnika) povazujem riesenie pomocou sily penazi. Viem si predstavit, ze napr., staty ktore by politiku jedneho dietata nedodrziavali by mohli byt sankcionovane napr. znizenim ratingu pri predaji stat. dlhopisov, ci eventuelne zatazene exportnymi ci importnymi clami atd.

Aj ked musim priznat, ze zial takyto konsenzus na medzinarodnej urovni je este stale v sucasnosti nemyslitelny. Politika obmedzenia porodnosti znamena kolaps dochodkovych systemov s hroziacim rizikom splacat statny dlh (menej ludi = menej vybratych dani) a jedine riesenie ako sa s takeho stavu dostat, by bola len hyperinflacia, ktora by ciastocne dokazala mazat statne dlhy. To ze by sme boli zrazu chudobny, je fakt, ale to budeme aj vdaka 'green dealu' eurobyrokratov, ktori aj sami vedia ze tejto planete nejako nepomozu ale len remodelaciou priemyslu, infrastruktury atd., zvysia akurat tak štátne HDP.

Idril

Ja len nechápem prečo sú tí opoziční politici takí prispatí a žerú bez pripomienky tieto Uršuline kecy spájať niečo, čo sa absolútne vylučuje. Ako je možné bojovať proti klimatickej zmene, keď podporou migrácie porastie populácia v EU ? Nerád sa opakujem, ale je známe, že rodiny kde je o jedno dieťa menej, vyprodukujú za rok o 58,6 tony menej uhlíkových emisií. A pre porovnanie, osobné auto ktoré za rok priemerne vypustí 2,4 tony emisií. Keď chce riešiť klímu musí zastaviť rast populácie !
Jediné o čom Nemcom ide, je aby celá EU kupovala nemecké E-technológie:
-veterné elektrárne, elektroautá, atď. A v európskych továrňach (teda najmä nemeckých) pracovala lacná pracovná sila z Afriky a Ázie, keďže už aj východoeurópania majú ako také finančné požiadavky za vykonanú prácu.

Idril

Internetom sa momentálne hemžia komentáre a videá, ktoré sa pokúšajú banalizovať COVID-19. Rád by som sa ale pripojil jedným vedeckým príspevkom z Uniklinik Frankfurt, ktorý analyzoval neskoré kardiologické príznaky prekonanej COVID-19 infekcie (len kardiologické!). Zo 100 štud. pacientov, väčšina s ľahkým priebehom prekonanej infekcie, až 60 pacientov malo aktívny zápal srdcového svalu (tzv. myokarditídu). Nechcem strašiť, ale myokarditída značne obmedzuje fyzickú výkonnosť a často časom vyúsťuje do srdcového zlyhania.

https://www.faz.net/aktuell/rhein-main/frankfurter-studie-herzschaeden-n...

Idril

V 2017, keď bola Ursula von der Leyen ešte ministerka, dostala takmer infarkt ! V spevníku Bundeswehru (nem. armády) boli aj staršie piesne, ktoré si pravdepodobne pospevovali aj blonďaví mládenci v čiernych uniformách s Hackenkreuzom pred pribl. 80 rokmi. Našťastie to v 2017-om neskončilo rozpustením nemeckej armády, ale len vydaním nového spevníka.
:)
https://rp-online.de/politik/deutschland/von-der-leyen-laesst-ausgabe-vo...

Idril

Zaujímavý rozhovor s Mariánom Kočnerom na Slobodnom vysielači keď Kuciakovci boli ešte medzi živými:

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/konspiracny-byt-45-2017-09-28/

Idril

Som prijemne prekvapený, že meno a dielo Jána Kefera vôbec niekto pozná. Jeho knižné veľdielo - Syntetická magie sa snažím dočítať a porozumieť mu už roky, žiaľ pre priam až encyklopedický charakter tejto knihy sa mi to doposiaľ ešte nepodarilo. Aj keď je známe, že Kefer čerpal najmä z kabalistických diel ELIFASa LÉVIho, je pre mňa nepochopiteľné ako je možné bez internetu za jeden život zozbierať toľko historických faktov a dať ich do ucelenej formy. Kefer dokázal v takmer 500 stranovej Syntetickej mágii zozbierať poznatky zo vtedy známych všetkých svetových náboženstiev, mýtov a tajných spolkov, ktoré vekovo, vývojovo roztriedil a pokúsil sa medzi nimi (božstvami) nájsť paralely. Kniha Syntetická magie nemá nič do činenia z praktickou mágiou (výrobou amuletov či vyvolávaním duchov a pod.), ale dajú sa tam dočítať podrobné informácie o náboženstve starovekého Egyptu, Perzie, Grékov, Slovanov (str. 264, od Peruna po Černoboga...), Židov, či tajných spolkov – Slobodomurárskych lóží (str.353 legenda o Hiramovi)...
Povráva sa že na stole každého velikána (vraj aj Einsteina atď.) ležala kniha Blavatskej – Odhalená Isis, nikdy som sa k tejto knihe nedostal, ale v Blavatskej očiach cítiť niečo psychiatrické, preto práve Syntetickú mágie vrelo odporúčam a ak by bol príp. záujem mám tú knihu vo formáte .pdf. Môžem uploadovať a poslať linky.

Idril

Je priam až smutné, že ani jeden štátnik sa nedokáže vyjadriť na Nový rok, ako si to ty zhrnul v tvojom texte ! Aj napriek výstižným informáciám ma ale prekvapuje tvoj optimizmus, keď tvrdíš, že veríš, že Zem, ako celok, má rezervy.
Človek od doby ľadovej kántri faunu a flóru, vyhubil mamutov. Dokonca aj austrálsky aborigíni, ktorí ako píšeš že nepoznali ani luk vyhubili austrálsku megafaunu (link 1). Teraz sa všetko urýchlilo a súčasný stav vieme aspoň označiť nejakým pojmom, tzv. 6. hromadné vymieranie.
Taktiež aj ja by som rád veril, či sa v Európe neprejavia tunajšie húževnaté gény. Nasledujúci článok nás však vráti do tvrdej slovenskej reality:
V roku 2017 sa podľa nasled. výpočtu narodilo v SR 25323 rómskych a nerómskych detí sa narodilo 32646. A v tom istom roku zomrelo v SR 4016 Rómov a 49898 Nerómov (link 2).

link 1:
https://vat.pravda.sk/zem/clanok/417721-ludia-nie-klima-vyhubili-megafaunu/

link2:
https://www.hlavnespravy.sk/populacna-explozia-na-slovensku/1937385

Idril

Suché fakty: od roku 1970, teda v priebehu len 50 rokov sa celosvetová populácia zdvojnásobila. Každým dňom sa narodí na planéte Zem 230000 ľudí, čo je každoročný svetový prírastok o ďalších 80 miliónov !
A suché dáta jasne ukazujú, rodiny kde je o jedno dieťa menej, vyprodukujú za rok o 58,6 tony menej uhlíkových emisií. Len pre porovnanie, jedno osobné auto za rok priemerne vypustí len 2,4 tony emisií !

A teraz poďme do Nemecka: Nemcov je už 83 miliónov a žije tam pribl. 10 mil. zahraničných pracovníkov (Gastarbeitrov). Ale ich ekonomika potrebuje podstatne viac pracovných síl, oficiálne je to 260000 ročne (link).
Je teda pochopiteľné prečo CDU a SPD podporujú presun neeurópskeho obyvateľstva do EU. Ale takmer každý zelený Eko-Nemec (volič Bündnis 90/Die Grünen) by vrúcne prijal každého kto namočí nohu do Stredozemného mora bez ohľadu na matematiku, teda ako keby migranti nepapali (odborne - nezanechávali uhlík. stopu).
Môžme sa už všetci tešiť, Pravidlo o nedostatku, o ktorom Norman píšeš si pravdepodobne vyskúšame na vlastnej koži.

link:
https://www.zeit.de/wirtschaft/2019-02/zuwanderung-arbeitsmarkt-eu-laend...

Idril

V nemeckých školách to bude od budúceho školského roku ešte pikantnejšie.
Na berlínskych školách od r. 2019/2020 bude vedenie škôl povinné všetky prejavy antisemitizmu hlásiť na polícií alebo senáte. (link 1) Týmto krokom už nebudú mať učitelia možnosť prejavy antisemitizmu zatajovať alebo bagatelizovať.
Musím priznať, že je to naozaj originálny spôsob ako nielen žiakov, ale aj učiteľov možno perzekuovať a pritom zamestnávať políciu a súdy z so slovnými prejavmi "detského antisemitizmu".
Už len treba čakať, kedy naši poslanci z OKS, či kapitán z SNS predložia slovenskú verziu tohto zákona, aby naše "fašistické dietky" či učitelia dodržiavali kóšer slovník v komunikácii z vyvoleným národom.

Mám však inú otázku, ukradli vám už niekedy bicykel ?
Ak áno, nebuďte smutný, v Berlíne ich ukradnú každý rok 30000. (link 2)
A čo robí nemecká polícia a súdy proti tomu ? Presne to, čo slovenská - nič !

(link 1)
http://www.spiegel.de/lebenundlernen/schule/berlin-fuehrt-meldepflicht-f...

(link 2)
https://www.tagesspiegel.de/berlin/kriminalitaet-in-der-hauptstadt-alle-...

Idril

Prepáč, moj príspevok sa týkal vyslovene Jankovskej a jej kontaktov na mafiu. Ale máš pravdu je smutné že zbor sudcov sa doposiaľ nedokázal Jankovskej zbaviť (ja nie som právnik). Ale podobne ani zdravotníci sa nedokázali zbaviť doterajších ministrov zdravotníctva (počnúc od Zajaca) ktorí pracovali viac pre PENTu ako pre štát, ako aj napr. väčšina policajtov nikdy nešla proti Kalinákovi. My Slováci máme pravdepod. vyššiu toleranciu korupcie ako napr. Francúzi alebo Nemci ?

Musím však súhlasiť že Američania majú nielen u nás ale aj v celej Európe hrozostrašný vplyv, ktorí pri každom politickom zemetrasení sú pripravení zúročit.

A čo sa týka mojich linkov, nemali by sme byť az takí extrémisti, že každý článok, či už je to v Aktualitách, Plus 7 dní alebo SME označíme za svinstvo ! Aj keď pri, Dennniku_N a SME treba trocha dlhšie hladať... :)

Idril

Norman je pekné že dokážeš napísať článok z trocha iného pohľadu ako to podávajú naše tzv. mienkotvorné média. Ale myslím si že zastávať sa sudkyne Jankovskej už nedokáže ani R. Fico !!!
Každý trenčan s právnickým vzdelaním vie čo za mrchu Jankovská je ! A akosi ma prekvapuje, že sa už zabudlo na starú kauzu: Janíček-Jankovská, kde zobrala od mafiánskej skupiny úplatok aby Janíčka pripravila o majetok (Rešt. Fontána) v prospech čongrádyovcov a posadila ho do cely policajného zaistenia.
Nemali by sme taktiež zabudnúť, že na obsadenie TV Markíza v roku 1998 si Kočner najal firmu Petra Čongrádyho.
Pýtajme sa, nehodila by sa SMERu taká sudkyňa ako štát. tajomníčka, keď napr. podnikanie mafián. skupiny Jakšíkovcov sa až nepríjemne prepája s podnikaním Počiatka a Kaliňáka ?

Reláciu NA ROVINU si môžte vypočuť napr. tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/660935/na-rovinu-o-sudcovskej-mafii-varo...

Prepojenie rodín Jankovskej s Čongrádym:

https://plus7dni.pluska.sk/domov/mafianska-kauza-statnej-tajomnicky-jank...

Idril

Myslím že sa to tu už raz písalo, že sa u nás odohrala so zdôvodnením boja proti extrémizmu podstatne smutnejšia príhoda.
Žiarislavovi a jeho manželke - majiteľom etnošopu Arkona.sk polícia okrem domovej prehliadky zhabala slovanské lunice, nástenné drevorezby, kožené náramky a tiež znefunkčnili internetovú stránku www.arkona.sk.

https://tadesco.cz/policajna-razia-proti-pohanom-su-symboly-povodneho-du...

Idril

V. Lengsfeld, ako obyvatelka Chemnitzu vo svojom blogu ozrejmila, co sa naozaj stalo:
Traja arabi zastavili 3 nemcov a poziadali ich o vyber € z bankomatu. Neurobili to, a tak arabi zavolali 10 kumpanov a vsetkych troch dobodali (1 zomrel).
Problem je, ze dvoch arabov zatkli, ale dalsi desiati behaju nadalej po Chemnitzi.

+ Od 01.01.2018 bolo v Chemnitzi nahlasenych 60 znasilneni, z toho 56 mali sposobit cudzinci, 4 pripady su zatial nevyriesene.
(uvedenu statistiku autorka 29.08.2018 z dovodu ochrany zdroja z blogu odstranila)

https://vera-lengsfeld.de/2018/08/28/was-geschah-in-chemnitz-wirklich-ei...

Idril

Na Blogu denníka Pravdy som zachytil zaujímavý komentár pod názvom:
"Pomáha Izrael pri zakladaní fašistických a extrémistických hnutí v Európe?"

V krátkosti článok pojednáva o depešiach Wikileaks, presnejšie že zo všetkých uniknutých e-mailov sa len 2 týkajú Izreala. O čo však zaujímavejšie, autormi sú Mossad a Šin Bet. A zámerom pripravovanej akcie bolo vyprovokovať mierne protižidovské nálady a čakať na reakciu časti obyvateľstva v jednotlivých krajinách, obzvlášť v Taliansku, Maďarsku, Poľsku, Slovensku, Nemecku, Estónsku a Rakúsku. Akcia trvala až do roku 2017 a v správe sa hodnotí, že sa podarilo aktivizovať fašisticko-nacionalistické hnutia a politické strany a následne sa podarilo zhromaždiť spravodajské informácie o jednotlivých predstaviteľoch a členoch týchto zoskupení.
Druhá z 01/2017 je vypracovaná už iba službou Šin Bet, podľa ktorej je potrebné pomôcť s finančným zabezpečením (operácia Grant) nemeckých a talianskych neofašistov.

Viac tu: http://jurajkubaliak.blog.pravda.sk/2018/07/10/pomaha-izrael-pri-zaklada...

Idril

Vďaka CETA, to vyzerá to tak, že kanaďania z Tournigan Gold už zo Slovenska neodídu !

http://uran-kosice.webnode.sk/

Idril

Na margo toho znasilnovania dievcat o ktorom pises, tak obvineny 19-rocny afganec zo znasilnenia na Silvestra v Koline dostal len podmienku :)
- video tu:
http://www.politikversagen.net/bewaehrung-fuer-silvester-vergewaltiger

Idril

Ja som prekvapeny najmä z toho, ze sa do tejto skupiny pridal aj M. Krajniak, ktory sa prezentuje ako velky narodovec a bojovnik za spravodlivost.
Aj ked ho spomina spis Gorila a jeho ksefty s Lipsciom detailne opisuje stranka lipsic.net , vysla mu celkom pekna kniha Banda Zlodejov.
Da sa aj stiahnut:
necenzurovane.net/pdf/banda_zlodejov_1.pdf

Idril

Ja sa ale čudujem poslancom ĽSNS, že na tento opozičný návrh slovenských sionistických poslancov nezareagovali humorom:
- mali podať doplňujúci návrh, že nech každému stredoškolákovi na znak solidarity urobia obriezku a dievčatám vytetujú na predlaktie číslo !
:)))

Idril

Vyzera to tak, ze postupne vychadza na povrch, preco unikli dokumenty len z jedneho daň. raja - Panamy.
Na zaklade Wikileaks, hackersky utok organizoval americký Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP). OCCRP sa zameriava prave na Rusko a sponzoruje ju udajne USAID a Soros":

https://twitter.com/wikileaks/status/717458064324964352?ref_src=twsrc^tfw

Len pre zaujimavost, agentura Bloomberg, v clanku:
"The World’s Favorite New Tax Haven Is the United States"
píše: - najvacsim dan. rajom v sucasnosti je USA, konkretne mesto RENO.
A vetu "The U.S. “is effectively the biggest tax haven in the world” vyslovil prave Andrew Penney z Rothschild Trust North America LLC, ktory sa tymto biznisom prave v meste Reno venuje.
Viac tu:

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-27/the-world-s-favorite-n...

Idril

Predseda SNS JUDr. Andrej Danko vstúpil do SNS po parlamentných voľbách v roku 2006. V priebehu volebného obdobia 2006-2010 ho Ján Slota nominoval do štyroch dozorných rád
- Slovenská záručná a rozvojová banka a.s.,
- Západoslovenská energetika a.s.,
- METRO a.s.
- BIONT a.s.
bez vedomia predsedníctva SNS. O takej "dôvere" sa dlhoročným členom SNS
mohlo len snívať. Dankov finančný apetít bol však nekonečný ako vesmír.
Od roku 2007
poskytoval ako advokát právne služby Miestnemu úradu v Rači za
paušálnu odmenu 150 000 Sk mesačne. Zaujímavou okolnosťou je, že v tom
čase bol vicestarostom Rače poslanec NR SR Rafael Rafaj zo SNS. V uvedenom
volebnom období poskytoval Danko ako advokát právne služby aj Miestnemu
úradu v Ružinove za pausálnu odmenu 2500 eur mesačne. Zaujímavou
okolnosťou je, že v tom čase bol starostom Miestneho úradu v Ružinove
Slavomír Drozd, ktorý je Dankov blízky priateľ. S obľubou spolu
cestovali na futbalové zápasy v zahranič í napr. zápas Chelsea - Žilina v Londýne.
V uvedenom období stihol Danko poskytnúť právne služby aj a.s. Verejné prístavy, ktorú riadili Slotovi nominanti. Danko si za objednaný právny úkon vyúčtoval dohodnutú odmenu 1 000 000 Sk. Zaujímavou
okolnosťou je, že a.s. Verejné prístavy mali v tom čase svoje právne oddelenie.

Keďže v Košiciach neexistujú právnici, musel riaditeľ Záchrannej služby Košice dňa 30.12.2009 podpísať s Dankom, advokátom z Bratislavy zmluvu o poskytovaní právnych služieb za dohodnutú paušálnu
odmenu 1750 eur mesačne.
Zmluva bola uzavretá na dobu určitú do 31.12.2010. Zaujímavou okolnosťou je,že naše zdravotníctvo dlhé roky avizuje nedostatok finančných prostriedkov.
Kedy sa začala Dankova kariéra? V podstate sa začala počas vlády Vladimíra Mečiara, keď Ján Slota v roku 1996 zabezpečil Ondrejovi Dankovi (otec Andreja Danka) privatizáciu Stavebného a lesomelioračného závodu
v Revúcej - Lesostav Danker a.s., ktorý mal základné imanie 61 409 000 Sk.
V predstavenstve sprivatizovaného závodu sedeli Ondrej Danko, jeho syn Andrej Danko a jeho snúbenka,
neskôr manželka Silvia Žiaková. V dozornej rade ich kontrolovali Júlia Danková rod. Görgeiová (matka Andreja Danka) a Lenka Danková (sestra Andreja Danka).
Ako sa privatizačné dobrodružstvo rodiny Dankovcov skončilo? Rozkradnutím, neplatením odvodov a daní,
výpoveďami, doposiaľ nevyplatenými mzdami a konkurzom.
Slota sa vo volebnom období 2006-2010 nepostaral len o Andreja Danka, nezabudol ani na jeho otca.
Slovenská pošta, ktorú riadili Slotovi nominanti náhle zistila, že musí kúpiť v Revúcej budovu. Samozrejme, že budovu v Revúcej kúpila od Ondreja Danka za 8 000 000 Sk. Pre koho bola tá kúpa výhodná, vedia určite len
Slota a Danko. "Láska" Slotu k rodine Dankovcov nemala hranice.
Dôkazom toho je skutočnosť, že Slota dal dňa 25.9.2010 v Ružomberku zvoliť na sneme
SNS za prv ého podpredsedu strany Andreja Danka v rozpore so stanovami SNS.
Danko v zmysle stanov SNS nemohol byť riadnym delegátom snemu, mohol sa ho zúčastniť len ako Slotov hosť. Dňa 6 .10.101 2 "zaľúbený" Slota dielo skazy dokonal, keď dal Danka zvoliť za predsedu SNS. V histórii SNS bola
prvýkrát zvolená za predsedu strany osoba, ktorá má po matke maďarský pôvod. Uplynulo necelých sedem
mesiacov a Danko sa Slotovi "poďakoval", keď ho dňa 23.4.2013 dal vylúčiť zo SNS. Danko dokázal po vylúčení Slotu v rekordnom čase zmeniť identitu SNS a z národnej strany vyrobiť univerzálneho koaličného partnera!

- skopirovane odtialto:
http://domov.sme.sk/diskusie/2725477/10/Minuta-po-minute-Danko-vystrieda...

Idril

Nemecky autor Udo Ulfkotte a unzensuriert.at rozpracovali podrobne problematiku, kto profituje na príleve utečencov.
Najväčší profit na tomto biznise má švajčiarska spol. ORS Service AG, s ročným obtatom 70 mil. SWF.
Podobne, napr. rakúska pobočka: ORS Service GmbH, dostala z rakúskeho daň. rozpočtu v 2014 21 mil. EUR.
Za spleťou spoločností ORS Service stojí najmä banka Barclays.
Barclays je vlajkovou loďou bank. monopolu Rothschildovcov, pričom len donedávna stál na jej čele zať rodiny Rothschildovcov Marcus Agius (manžel dcéry Edmunda de Rothschild - Katherine Juliette).
A netreba zabudnúť ani na Gabčíkovo,
ORS Service GmbH nestavala len tábor v rakúskom Klosterneuburgu ale aj tábor v Gabčíkove.
Samozrejme utečenci sú aj chorí, takže tešia sa sa aj Farmaceutické firmy.
Viac o tomto biznise, aj s peknou videoreportážou:

https://www.unzensuriert.at/content/0019027-Schweizer-Firma-verdiente-ei...

http://www.info-direkt.eu/rothschild-und-die-asyl-industrie/

Idril

MUDr. Zuzana Roithová, MBA - europoslankyňa, sa nás snaží v roku 2009 upokojiť, ako Lisabonská zmluva zatočí s nelegálnou migráciou:

http://aeronet.cz/news/propagandisticke-video-z-roku-2009-o-lisabonske-s...

Idril

Zaujímavý názor Sýrskeho lekára žijúceho v SR na tému Asad a migranti.
- zdroj: dokonca STV

http://www.lifenews.sk/content/kres%C5%A5ansk%C3%BD-lek%C3%A1r-zo-s%C3%B...

Idril

Zoskupení, ktoré bojujú proti prezidentovi Asadovi, je veľké množstvo, avšak ich veľká časť je zjednotená do koalícií.:
- Slobodná sýrska armáda (al-Jaysh as-Sūrī al-Ḥurr)
- Front al-Nusrá
- Koalícia Islamský front
- Ostatné: Junud al-Sham“ (Vojaci Levantu) , Ansar Dine .......
Vsetky, ako aj s ich cielmi, uchylkami a s peknymi fotkami, najdete pod tymto linkom:
http://je-to-inak.livejournal.com/64197.html

Idril

Možno to miesto bolo vybrané práve z dôvodu, aby si amíci tu islamizáciu stred. Európy mohli s odpočúvacej stanice Königswarte lepšie vychutnať:

http://www.hlavnespravy.sk/die-presse-odpocuvacia-stanica-pri-hainburgu-...

Idril

A ja ze aka Beatka ? Myslel som ze sa cely clanok je o Jane (Mikusovej) Shemesh :))))

Idril

Ta diskreditacna kampan proti Lipsicovi sa vedie od kedy sa pustil do P. Ruska a J. Malcharka za predaj Paroplynoveho cyklu Hascakovi - jeden z najlepsich privatiazacnych kseftov Penty.
Tie konkretne osoby, ktore su v pozadi stranky lipsic.net uvadza na svojej stranke M. Krajniak (dalsia postavicka z Gorily a hlava strany NOVA):
http://www.poslednykriziak.sk/otvoreny-list-jaroslavovi-hascakovi-penta-...

Idril

Ako spominal Norman, ten propacky zoznam bol na svoju dobu fakt pekne spracovany, preto pridavam link:
http://prop.wz.cz/kto_za_koho.htm
Dufajme ze v buducnosti sa Raraskov zoznam doplni aj o konkretnych prispievatelov (nielen napr. stat). U mnohych sa vie od koho dastavaju "mamon", krasne je to rozpitvane napr u Lipsica:
http://www.lipsic.net/2013/12/vies-co-lipsic-chod-do-prdele/