jery

komentáre

jery

Ty predsa vieš, že tento svet nefunguje tak, že kto je z nášho pohľadu dobrý človek, tak má spokojný a šťastný život aj smrť. A hajzli, čo narobili kopec zla skončia bolestne a opustene.
Aj keď občas aj také vidno. To o božíš mlynoch stále platí, dokonca už melú rýchlejšie.

Rozoberať to konkrétne je dosť ťažké, lebo ja osobne nie som v tejto problematike tak hlboko, aby som mohol niekoho súdiť a poúčať, ale niečo predsa len viem - porozmýšľaj, prečo rakovinu dostala Raisa a nie Michail, prečo ten už spomínaný Soroš nemá aspoň alzhaimera a čo robil Tesla zle.

Všeobecne platí, že podporený je ten, koho ciele sú v súlade s cieľmi najvyššími. A napísať jednou vetou, čo sú ciele najvyššie sa nedá. A tiež nie je vhodné to rozpisovať na tomto fóre. Ale ty si nájdeš, čo potrebuješ, alebo si ťa to nájde samo. A intuícia je v poriadku, ak je aj svedomie.
Buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi - a to nepíšem o tom úchylnom sado-maso z biblie.

jery

Náboženstvá majú za úlohu vtĺkať ľuďom do hlavy, že svet rozdelený na pánov a otrokov je v poriadku. A hoci sa ten "tolték" Jaroslav Dušek počúva dobre, ako možno aj iné duchovné bla bla, všetko je to z jedného koša.

Konať lokálne je fajn, ale aspoň myslieť treba Globálne.

jery

lebo mám aj inú robotu ako sedieť na diskusných fórach, tak preto zrejme dochádza k nedorozumeniu.

Ale začínaš ma chápať. Ja naozaj nepatrím k tým, čo si myslia, že paraziti vyhrajú tak či tak. Ja si myslím, že by ich myslenie, ich spôsob riadenia stáda malo poznať čo najviac ľudí, nech sa im to vymkne z rúk čo najskôr.

A ešte k tomu Sorošovi. Je to sprostý vychcanec. A nehovor mi, že nevie, kde sú slabiny finančného systému. Lenže namiesto nápravy či skôr zmeny, on tie slabiny využil na naplnenie kapies - vlastných, samozrejme. Zároveň však koná tak, a to fakt neviem či vedome alebo nevedome, aby neprišiel do takého konfliktu s cieľmi vyššími, aby nespadol s lietadlom, či nedostal rakovinu.

jery

Kde hovorím o nejakých ťažko definovatelných danostiach a osobitných schopnostiach Sorosa?

jery

bližšie - to ti pošlem knihu, alebo radšej dve.
Parazit nie je antiruský, ani anti americký. Parazit je parazit. Vysaje toho, kto je tučnejší alebo ľahšie ovládnuteľný. Teraz vysal Ameriku a odkopol (chvíľu potrvá, kým to národné j-elitá pochopia) a už vetrí a sliní si prst a chytá priaznivý vietor. Teraz potrebuje podporiť Rusko (potiaľto sme s ním za jedno), ale už má scenár na prebratie kormidla, ako to robil aj pred sto rokmi (koho by vtedy napadlo, že podporí revolucionárov bojujúcich proti bohatým vykorisťovateľom-teda proti nemu?). Vždy má rozohratých viac hier (cieľ však jeden) a preto nie som v extáze ani z novej ázijskej banky ako tí, čo sa tešia, že to potopí dolár. Možno potopí a čo? Bojovali sme proti niečomu a to niečo už nie je. Zrazu sme v situácii, že sa aj tak nič nezmenilo. Treba bojovať za niečo, iba tak sa vyhráva.

jery

Keď je raz pravouhlý trojuholník ten, čo má jeden z uhlov pravý, môže sa ti to nepáčiť, môžeš ho nazvať - deväťdesiatstupňovník, a tvrdiť že medzi pravouhlé patria aj tie, čo majú o pol stupňa viac či menej, môžeš vytvoriť geometriu s inými pojmami, ale je to len fúkanie do luftu.
Keď si raz nejakú sortu ľudí niekto pomenuje démoni, zadefinuje jej vlastnosti, darmo budeš tvrdiť, že to tak nie je. Je to len pomenovanie - definícia, nemáš to prečo rozporovať. A že to vyvoláva nie dobré asociácie, je v poriadku.
A tí, čo sú na tom v tomto smere dobre (vedia, ale nezneužívajú to pre seba, naopak posúvajú dopredu aj ostatných) nie sú démoni. Takýto typ psychiky je zadefinovaný ako Človek. Ako príklad by som dal Krista.

Iste, aj Soros je len figúrka. Možno by sa dalo povedať figúrka démonov, ale ja som ho zaradil medzi nich, lebo je k nim veľmi blízko a vie dosť na to, aby mohol konať ináč, keby mal svedomie... Mená tých bábkovodičov, šedých eminencií, aj tak nie sú známe.
Pieskom do súkolia systému je len veľký počet Človekov. Treba sa učiť, aby sme Vedeli.

"Zombie sú tak vyčerpaní, že nemajú dušu." Tak do definície duše by som ja nešiel, tak neviem, kto ju má a kto nie. Ja by som povedal, že tí zhypnotizovaní frikulíni, čo sedia večer pred telkou, svoj rozum a cit a svedomie potlačili a konajú len tak, ako im to povedia iní, "poradia", nanútia sa dajú nazvať zombie alebo bioroboti.

Ty si vo svojej teórii môžeš vytvoriť pojmoslovie aké len chceš, samozrejme, ale nesúhlasiť s definíciou a pojmoslovím v cudzej teórii je k čomu dobré? Nepáčiť sa ti môže. Ja som dal tieto pojmy sem preto, že sú známe, používa ich veľké množstvo ľudí a zdalo sa mi, že si neporozumel o čo ide a vysmievaš sa z toho. Neviem o tom, že by tu niekto niekedy písal o nejakých nehmotných bytostiach. A zase tie pojmy - nazval si ich "o skutočných démonoch". Tak sú skutoční či nie?

Ešte je zvierací typ - plné brucho, sex, uspokojovanie iba živočíšnych potrieb.

Pritom každý sme alebo boli sme niekedy zviera, niekedy biorobot a niekedy démon. A niektorí dokážu byť často aj Človekom.

jery

neviem, či si o tom čítal, ide o matričné riadenie. Napriek tomu, že momentálne pracujú v jednom smere s Ruskom, neriadia to Rusi, ale paraziti. Zatiaľ.

jery

démoni nie?
Zombie - to je užitočný idiot - Kiska, Smatana alebo frikulíni na uliciach.
Démon - iná trieda, vie o čo ide, akurát to využíva iba pre seba, na úkor ostatných - Soroš.

Oba termíny sú používané pre ľudí z mäsa a kostí, s určitým typom psychiky.

Ibaže ty povrchne čítaš.

jery

Ty si nechaj....svoju kebylógiu.
...mohlo byť.....bez hektolitrov...

O čo si lepšia, Ema? Len sa tu zbytočne nevytáčajme. Ja ti napíšem len toľko. Putin neurobil žiadnu chybu. Donbas začali buntovať protiputinovské sily. Čo myslíš, za koho kope ten Igorko tzv. Strelkov, hrdina Novorossije? Nevyšlo im to, vďaka zdržanlivosti Ruska. Nevidíš do toho, nechajme to tak.

"Вести недели" с Дмитрием Киселевым
https://www.youtube.com/watch?v=tfff66TZeQA

jery

Také silné slová, ako neopováž sa a nikdy si nechaj pre nejaký tvoj blízky okruh. Donbas poznám lepšie ako Ty a určite aj dlhšie. Že Kyjev klame až sa práši, vieme, ale ani na Donbase to nie je také čierno-biele, ako to podáva Dmitrij Kiseľjov. A je dosť ťažko predvídať, koľko mŕtvych a koľko utečencov nielen ruskej národnosti s holou riťou a bez igelitky by bolo, keby Rusko zareagovalo tak, ako to od neho sionisti očakávali. Myslím si, že neporovnateľne viac.
Putin nie je zradca. Nehraj sa, že vieš viac a lepšie ako on. Pri všetkej úcte k tvojim analýzam.

jery

Ak by predsa len niekto ešte otočil hlavu k Ukrajine, nemusí ani na Novorossiju, ani na západnú Ukrajinu, stačí na konfrontačnú líniu. Behajú tam tajtrlíci s vestičkami OBSE. Vraj monitorujú.
Tak prečo to museli byť novinári z Reuters, ktorí zistili, že ukrobandy z oblasti Mariopoľa ani len nesnívajú, že by odtiahli ťažkú techniku v súlade s minskými dohovormi.
Tajtrlíci behajú po Doneckej oblasti a dohliadajú, aby hlavne DNR odtiahla techniku. Lezú do vnútrozemia Novorossije, fotia, natáčajú a zisťujú, kde tá technika je sústredená. Špióni vo vestičkách. Komu slúžia? (rečnícka...). Absolútne ich nezaujíma, čo robia s technikou Ukrajinci.
Vyše roka merajú krátery, fotia obete ukrajinského besnenia, rozbité domy, infraštruktúru, rozstrieľanú autobusovú zastávku, zostreleý boeing....
Číhajú na ruské tanky, či predsa len nepretnú ukrajinskú hranicu a mlčia. O tisíckach nevinných obetí, o vybombardovanej krajine, o mučení opolčencov alebo len náhodne odchytených ľuďoch v pivniciach Kyjeva. Vidia a mlčia. Sú spolupáchatelia.

jery

Ak sa chcú točiť v kruhu, mali by to robiť presne takto. Už to tak beží asi 6 000 rokov, aspoň čo vieme dohľadať, tak prečo nie aj ďalej?

jery

za to, že si pochopil.
Bol tu taký pokus, už dávno, ako na sajte inteligentných ľudí to tak nejako rozšíriť, ale bez úspechu. Ak to oslovilo aspoň teba, urobil si mi radosť.
A áno, jasnozrivo si kroky Putina a ľudí za ním identifikoval ako kroky v súlade s touto koncepciou. Tak ty sa asi nemusíš pýtať, prečo Rusi nenabehli na Donbas, nepohlušili všetko, čo vytŕčalo a nepripojili k sebe. Chápeš viac, ako tí pred tebou, čo idú v starej matrici a nie nie vystúpiť. Putin ide dopredu,po špirále, ale o závit vyššie a niektorí to vidia ako kroky dozadu.

jery

Včera o 15.00 hod. moskovského času boli do najcitlivejšej budovy ministerstva obrany, veliteľského centra Národnej obrany pozvaní desiatky zahraničných vojenských atašé a diplomati členských krajín NATO, aby si pozreli výsledky 6 dňových cvičení 80 000 vojakov a dôstojníkov ozbrojených síl RF.

Námestník ministra obrany RF Anatolij Antonov:" Krajiny NATO robia cvičenia. Vaše lietadlá lietajú pozdĺž ruských hraníc. Vaše lode prichádzajú celkom blízko našich brehov. My nerobíme hystériu vo vzťahu k vašim cvičeniam. Sami seba strašíte, vytvárajúc hrozby. Zodpovedne vyhlasujem, že sa nechystáme nikoho napadnúť. Nepotrebujeme to. Chcel by som zdôrazniť, že na konci minulého roka, ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin schválil novú verziu vojenskej doktríny Ruska. Je to čisto obranný dokument, na zabezpečenie národnej bezpečnosti Ruska v meniacich sa podmienkach. Pravidelné cvičenia ozbrojených síl sa stali účinným prostriedkom na zvýšenie bojovej pripravenosti ozbrojených síl. Tieto previerky sa stali bežnou rutinou života ozbrojených síl RF. Robili sme ich v minulosti, robíme ich teraz a budeme ich robiť aj v budúcnosti."

"Musíme byť pripravení adekvátne reagovať na celé spektrum súčasných výziev a hrozieb pre našu krajinu. To zahŕňa aj v arktickú oblasť, kde Rusko má tradične svoje vlastné národné záujmy, ktoré je potrebné chrániť. Previerkou sme hodnotili reálne možnosti Severnej flotily na zabezpečenie ruskej Arktídy. "- povedal šéf hlavného operatívneho riadenia Generálneho štábu ozbrojených síl Ruskej federácie Andrej Kartapolov.

"Táto budova - to je najtajnejšie a najuzatvorenejšie zariadenie Ministerstva obrany. Tajnejšie už nie je. Tým pádom sme urobili maximum pre to, aby sme kolegom povedali, ukázali možnosti. My sme im dnes pozorne a podrobne vyjasnili naše úlohy, naše ciele. Nechystáme sa s nikým bojovať. Obzvlášť dôležité je, aby to všetci pochopili práve teraz v predvečer našeho veľkého sviatku - osláv 70. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. Poprosil som dnes vojenských atašé, veľmi vás prosím, odovzdajte pravdivo do vašich hlavných miest správy. My chceme spolupracovať. Netreba robiť z nás nejaké monštrum, ktoré je hrozbou pre svet a bezpečnosť. Tak to vôbec nie je. Poďme žiť priateľsky", -A.Antonov.

http://www.1tv.ru/news/social/280179

jery

to vystihli:

Česká armáda bude chrániť amerických vojakov pred obyčajnými občanmi.

http://ria.ru/world/20150321/1053762399.html

jery

65.-te.
Lavrov - jeden z posledných, ak nie posledný Diplomat. Človek, pohybujúci sa v medzinárodnej politike od svojich 22 rokov, dnes už prakticky bez rovnocenného partnera.

С Днем Рождения, Сергей Викторович!

http://politikus.ru/v-rossii/46084-sergey-lavrov-otmechaet-segodnya-65-l...

jery

Tak už je ten Friedman aj otitulkovaný - slovensky.

Samé známe veci, ja viem, Ale blysne sa tam aj pekná mapka s úlohou Slovenska (+Poľska, Maďarska, Bulharska, Rumunska...) v plánoch, pardón - v prognózach týchto psychopatov, asi 11:03 min.

https://www.youtube.com/watch?v=8tD71d6wcwY

jery

Pracuje sa na českých titl.

jery

Veď to nemusíš pozerať, keď nechceš.

Film bol dlho očakávaný vytvorila sa okolo neho hystéria ešte pred premiérou v nedeľu 15.3.2015 na kanále Rossija 1. Je predmetom právnického sporu - ukrochunta to dala na Haagsky súd.
http://ria.ru/world/20150317/1052983045.html

Ja som to sem dal pre tu prítomných agentov Putina a aj pre pána Smatanu.

jery

že takto mimo tému, ale toto by chcelo samostatný príspevok.

Zatiaľ len pre ruskojazyčných. Film Krym - cesta domov.
«Крым. Путь на Родину»

Источник: http://politikus.ru/video/45602-film-krym-put-na-rodinu.html
Politikus.ru

jery

NATO tvrdí, že tým zabraňuje pokusom Ruska o "hybridné" napadnutie Pobaltia ...

Alebo ide o to, čo vždy - nedopustiť spojenectvo Nemecka a Ruska:

https://www.youtube.com/watch?v=azP2FOpbEYE (ru titl.) - podstatných 12 minút

https://www.youtube.com/watch?v=QeLu_yyz3tc - vyše hodiny

jery

To meno som nevymyslel, tak je uvedené v článku. Hlavne, že vieme o koho ide a že starý upír obviňuje z vraždy Nemcova Ameriku. Čo sa mu stalo?

http://www.worldandwe.com/en/page/the_usa_and_other_organizers_of_antiru...

http://politikus.ru/events/44565-bzhezinskiy-ubiystvo-nemcova-organizova...

jery

Páteční a nedělní pietní akce k uctění památky obětí z Majdanu – mimochodem, ani po roce Kyjev oficiálně nikoho za tehdejší masakr k zodpovědnosti nepohnal, což je „podivné“ – byly svým způsobem příznačné. Na té první akci byl prezident Porošenko sám, mluvil k několika tisícům lidí z bezpečné dálky, za kordonem policie, a dav skandoval „Hanba!“ Na konec víkendu přijeli – podle Kyjeva – „lídři EU“, což v praxi představují prezidenti Pobaltí, Slovenska, Moldovy, Německa a Polska (plus polský prezident EU) a v bezmála třímilionovém Kyjevě na ně podle některých ukrajinských médií přišlo 30 tisíc lidí, podle organizátorů 15 tisíc, podle kyjevské policie jen osm tisíc a třeba Euronews raději nehádaly vůbec. Policie s uspokojením konstatovala, že celá akce skončila bez narušení veřejného pořádku. Ve středu už ale Kyjevem prošla asi tisícovka účastníků „Pochodu pravdy“, který uspořádal neonacistický Pravý sektor. Některým politikům předali nezapálené Molotovovy koktejly a varovali, že „třetí Majdan už nebude, bude se rovnou popravovat zastřelením“. A

policie zase s uspokojením konstatovala, že celá akce skončila bez narušení veřejného pořádku. Je to jako z toho vtipu o chlapíkovi, který padá ze stopatrového mrakodrapu a v padesátém patře si říká „Zatím dobrý!“

Citát Terezy Spencerovej.

jery

Ja by som tak súkromne poprosil ponechať to slovíčko "osobnosť" pred menom Ivanka Mikloša. Ako sme ho poslali na Ukrajinu, hrivna spadla z 8 (hrivien za dolár) na 33 až 40 na čiernom trhu. A že Slováci nebojujú !!! Nakoniec to budeme my, kto urýchli pád kyjevskej chunty :)

http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/by_text/public/glazami_kie...

jery

Mne sa to páči, ale mám čerstvodospelú dcéru a preto volím ten "suchopárny" štýl.Tá šťavnatá kritika nechtiac podnecuje zvedavosť a túžbu pozrieť si to.

A tiež nesúhlasím ...s poslednou vetou :)

jery

"Birdman": surrrealismus ako pokus ospravedlniť neresti

Film je prešpikovaný provokatívnymi a vulgárnymi podrobnosťami zo zákulisného života, v ktorom herci žijú alebo hrajú svoje role, pletúc si realitu so svojimi fantáziami. Ich horúčkovitá predstavivosť ich pripravuje o rozum. Naháňajú sa za slávou a popularitou, strácajúc všetko ľudské na tejto ceste do priepasti. Otec klame dcére, kolegovia si klamú navzájom, milovaná žena klame hlavnému hrdinovi o svojom tehotenstve a on jej klame o svojej radosti z toho.
V hlavnom hrdinovi sa bijú dva princípy a obidva sú zlé.
Niekoľkokrát sa objavujú tri scény. V prvej sa skupina priateľov pri stole háda o tom, čo je absolútna láska, sprevádzajúc svoje dialógy pitím whisky a fajčením. Žiadne múdre myšlienky nepočuť, iba ploché emócie a bláboly chorej fantázie. Druhá scéna - monológ dievčiny, základ ktorého je venovaný jej neželaniu mať deti. V tretej scéne hrdina hrajúci úlohu oklamaného muža, nachytajúc ženu s milencom, strelí si guľku do hlavy.

Фильм показывает, как деградировавший в нравственном отношении персонаж с признаками раздвоения личности ставит аморальный спектакль, а бездуховная толпа восхищается его творением. В фильме нет положительных героев и каких-либо положительных идей. Сплошная пошлость, разврат, наркотики, извращения. Надо полагать, что именно такой антивоспитательный посыл послужил тому, что картина получила крайне высокие оценки мировой кинопрессы и была признана одним из самых сильных кинопроектов 2014 года.

jery

Cena - je to len nástroj propagácie. Je to ako s výchovou detí - chválime ich, keď sa správajú správne. Tak aj tu: režiséri a herci sú pochválený za to, že sa správajú "správne", presadzujú myšlienky, ideály a ciele, ktoré potrebuje rozšíriť objednávateľ.

https://www.youtube.com/watch?v=l-FYbEIx4rI

jery

a Minsk2 bol len odložením niečoho, čo príde tak či tak - kvôli Grécku.

Podle mne je to opravdu o špatném příběhu! O správné story, kdy Merkelovou nebudou navrhovat na Nobelovu cenu cenu míru, ale když to hodně přeženu, tak na Nobelovu cenu za ekonomii, respektive za záchranu německé státní pokladny! Story o tom, že Debalcevo bylo cenou, jak dostat Řeky!

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/22/recko-debalcevo-brusel-a-...

jery

Ukrajinci potichu aj nahlas spomínajú, ako bolo za Janukoviča dobre. Mám blbý pocit, že o rok budú s láskou spomínať na Porošenka. Ak nastane ten horší scenár, na Ukrajine zavládne pravosek-teror.

jery

Prieskum robila spoločnosť GfK, za podpory Canada Fund for Local Initiatives pre projekt Free Crimea.

Graf na str.7 buhehom uvedeného dokumentu:
82% krymskej populácie plne podporuje pripojenie k Rusku

11% krymskej populácie Prevažne podporuje pripojenie k Rusku

2% plne nepodporujú podporuje pripojenie k Rusku

2% prevažne nepodporujú podporuje pripojenie k Rusku

3% nevedia

Za iniciatívou Ukrajincov stojí jeden (alebo všetci piati?) krymský Tatár, odíduvší z Krymu. Tatári, ktorí zostali na Kryme, nedávno vyšli s požiadavkou na ruských zákonodarcov pre nezákonné a protiústavné pripojenie Krymu k UA Nikitom Chruščovom.

jery

Východňári, choďte ho priškrtiť (argumentmi):
http://svobodnenoviny.eu/wp-content/uploads/kospirace.png

jery

Zobudení v realite budú snáď pribúdať. Ako tento z Litvy, пересмотрел свои взгляды a myslí si, že žijeme v okupácii svojich ilúzií, ktoré s realitou nemajú nič spoločné.

Predvčerom "slávila" Litva svoju "slobodu". Jerevanský geopolit. klub uskutočnil skype rozhovor s novinárom, politickým aktivistom, jedným zo zakladateľov nezávislej Litvy Rolandasom Paulauskasom (podpísal Akt nezávislosti v 1990-tom):

https://www.youtube.com/watch?v=O-YK4PlCQ50

Arména, ktorý kladie otzky nepočuť celkom dobre, ale Paulaskas hovorí zrozumiteľne a ľahšou ruštinou.
- Nezávislosť - zostala zástava a hymna, to ešte môžeme mať, nemáme zákony, lebo európske sú nadradené, rovnako ako colné poplatky. Litva je strácajúca sa strana, za chvíľu zmizneme z mapy. Zmizol trh, zmizol priemysel.
- EU- Prezidenta EU nikto nevyberá, komisárov nikto nevyberá, parlament nemá zákonodarnú iniciatívu. EU sa neriadi demokratickým poriadkom. Vidím to tak, že buď zanikne 28 štátov a zostane EU, alebo sa zachráni 28 štátov zmizne EU.
- Rušenie tradičných vzťahov - gender už v škôlkach, množstvo detí odobratých Litovcom v Nórsku, primitizované školstvo. Teraz chcú prijať nariadenie, že dieťa do 12-14 rokov nemôže ostať samo. Čo z neho vyrastie? Ja som v 10-tich chodil v noci loviť ryby..... Deti majú len práva, ako z nich vyrastie človek, ktorý bude musieť niesť zodpovednosť?

- Nemyslím si, že nás oklamali, ale my sme sa sami oklamali. Za železnou oponou sme o svete vedeli málo. Snívali sme, fantazírovali a vymýšľali rozprávky, o tom ako by sme chceli žiť a to sme potom projektovali na Západ. A ešte keď hovoríme Západ, nemáme na mysli Španielsko, Taliansko, ale Švajčiarsko a tie bohatšie štáty.
Dnešná Ukrajina si ničí svoj štát kvôli rovnakej rozprávke, oddelenej od života. Veď
asociácia nie je prijatie, nikto ich v EU nechce, ale to si oni nepriznajú.
- Časť ľudí už začína vidieť realitu v Nemecku, Francúzsku, v Londýne. Musí sa prebudiť kritické množstvo ľudí, inak nás čakajú ťažké časy.

jery

dostali sme sa aj na ruské infopole: http://vseneobichnoe.livejournal.com/3774573.html

a do Gazetky Pšonkov: Słowacki strach przed wojną ma wielkie oczy
http://wyborcza.pl/1,75477,17417355,Slowacki_strach_przed_wojna_ma_wielk...

jery

ak máš čas na čítanie, prípadne preklad:

https://propagandaschau.wordpress.com/

jery
jery

Ani som ich nedočítal. Nepodstatné. Podstatné veci sú v kufríkoch odborných poradcov, ktorých si doniesla Anželika a Fransuá do Moskvy a zanechali ich tam na neurčitú dobu. Obsah kufríkov "odborníkov-obchodníkov" v Kyjeve sa zíde, keď nebude už načisto čím kúriť.

Že Minskom sa viac-menej vojna nekončí je jasné hádam každému. Rusko sa už poučilo. Myslelo si kedysi, ešte pod názvom Sovietsky zväz, že keď vojenskou silou zaženú nepriateľa až domov, majú vyhráno. Trvalo to dlhšie, ale pochopili, že nevyhrali.
Novorossija si myslí, že má teraz takmer vyhrané - Ukri v kotli, stačí to vyzabíjať a bez prekážok nastúpiť hurá na Kyjev. Iste by sa im to podarilo. No vyhrali by?
Putin nehrá dámu, ale šachy.

jery

Najvyšší Rabínsky Súd v Jeruzaleme, jediný, ktorý má kompetencie rozhodovať o tom, že koho je možné považovať za Žida......

Tak, tak, nie zistiť pravdu, ale ROZHODOVAŤ.

Pani Virágová, fakt neviem, čo by som sa vás rád opýtal. Ale predsa..Máte nejaký recept na naozaj dobré francúzske zemiaky?

jery

https://pp.vk.me/c621723/v621723226/f6ba/gRBJXx7OQ3o.jpg

На фоне переговоров в Минске Каратели Хунты предприняли наступление с целью вырваться из Дебальцевского Котла....Потери убитыми и ранеными - около 450 человек за сутки. Уничтожено 7 танков карателей и много другой техники. Это самые большие потери карателей Хунты в 2015 году. В Котле еще примерно около 7 тысяч карателей - из них около 1000 иностранных наемников (поляки, косовские албанцы, боснийские сербы-мусульмане, хорваты и т.д. - военнослужащих американцев, англичан и израильстян вывезли по коридору 10 февраля под видом мирных жителей).

Počas rozhovorov v Minsku 450 Slovanov zabitých, 7000 Slovanov v kotli a anglojazyčných vyviezli...

jery

... i keď jeho hlavným strategickým zámerom bolo a zostalo zničenie Nemecka.....

Dnes je to 70 rokov:
http://politikus.ru/articles/43136-pepel-drezdena-stuchit-v-nashi-serdca...

jery

nie je jednoduchá, ale náčrt:
sakrálna moc - moc s posvätným charakterom, riadenie aj s duchovným rozmerom, vláda zasvätená vyššiemu princípu

Viac:
http://leva-net.webnode.cz/products/vladimir-zaznobin-o-sakralnosti-moci...
"pokud je vláda sakrální, nemusí vysvětloval "lidu", proč dělá to a to, jaký je záměr. Lidé berou všechny úkoly jako své vlastní, takže nesabotují - ani záměrně, ani z nevědomosti. "

jery

Tank nepošlem, ale videjko nemeckej tv o ruskom Ďalekom Východe:
http://www.ardmediathek.de/tv/Reportage-Dokumentation/Putins-Volk-Wohin-...

jery

Lavrov nehovoril arabské slová, naviazal som len na Emin príspevok, kde cituje zo Sakera:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/2015/02/listening-to-lavrov-in-munich.html

a áno Končita je symbol degenerácie (Saker píše, že Európanov, mne sa zdá lepšie "európskych vodcov" a keď sa tak zamyslím, tak asi zostane iba "vodcov"): I though that was was witnessing an "intellectual Conchita Wurst" moment: terminally pretentious and degenerate Europeans who are completely devoid of any sense of reality, truth or even basic decency.

Слушая их, я осознал, что являюсь свидетелем триумфа «интеллектуальной Кончиты Вурст»: вижу бесповоротно дегенерировавших и в то же время много мнящих о себе европейцев, у которых совершенно отсутствует чувство реальности, правды и даже элементарной порядочности.

jery

Čo sa týka Samotného Lavrova, vybrala si dobrú časť.
Mne sa páči aj ďalšia (aj keď metafory typu satan, démon atď. sú mimo Normanovho záberu):
Снова и снова прихожу к выводу, что мы являемся свидетелями глубоко цивилизационного раскола между двумя цивилизациями.....
— То, что я вижу сегодня, очень похоже на противостояние фарисеев и Христа 2000-летней давности. Это противостояние можно также назвать борьбой «Кончиты Вурст против Святого Георгия», или борьбой «Хизб Шайтана против Хизб Аллаха». Это все метафоры одного порядка.

jery

Моня звонит из Израиля другу в Одессу: - Сеня, что там у вас твориться?.. Да Украина немножко воюет с Россией… - Ну и что, есть потери? ДА, есть... - Украина потеряла: Крым, пару областей, несколько самолётов и вертолётов, танков, БМПеш, разного там оружия, прилично народу и... - А что потеряли Русские?.. Моня, ты не поверишь, а Русские, ещё на войну так и не приехали...

jery

https://www.facebook.com/pages/Seznam-rusk%C3%BDch-agent%C5%AF-na-%C4%8D...

Tak Ruská ekonomika že upadá? A kde berú prachy na toľkých agentov?

Vďaka tomu zoznamu som narazil na dobrý článok. Od geja: http://medzicas.sk/peter-kralik-neomarxisticki-brigadnici-takmer-na-plny...

Stránky