Genocída v Rwande

Teraz sú toho plné masmédia, lebo je 20 rokov od krvavých udalostí vo Rwande. Rwanda sa skladá principiálne z dvoch etník - Hutuov a Tutsiov. Vtedy tam došlo k akémusi prevratu, k rebélii a  Hutovia, postavení v spoločnosti nižšie, začali vo veľkom vyvražďovaď Tutsiov. Toľko známe tragické fakty.

Presstitútky sa pri tomto výročí snažia vytlačiť nejaký ideologický maglajz, ale príliš sa im to nedarí. Hovorí sa o genocíde - ale tu treba brzdiť, aby to nezatienilo holokaust. Rieši sa otázka zasahovania či nezasahovania do vnútorných záležitostí štátu - čím sa chce podsunúť vina Európanom, že boli pasívni a nezabránili šialenstvu. Je to úplne zbytočná téma, pretože Západ už dávno zasahuje vojensky kdekoľvek sa mu zamanie, o Afrike nehovoriac a keby mohol a stihol, zasiahol by aj v Rwande.

Rwandu sa teda nedarí ideologicky spracovať.

Chcem preto bez ideológie povedať len zopár jasných, ale podstatných faktov:

1. Rwanda bola jedna z najhorších doložených skutočných genocíd v modernej histórii ľudstva, respektíve tá najhoršia. Objektívne chcelo jedno etnikum vyvraždiť druhé etnikum, fyzicky, tu a teraz. Nemožno to prirovnať  ku Kambodži za Polpota, lebo tam nešlo o etnický konflikt, nemožno to prirovnať ku  tureckej genocíde na Arménoch, pretože ani tá nebola tak cielená. Samozrejme, nemožno to prirovnať ani k tzv. holokaustu vo svetovej vojne - okrem toho, také prirovnanie nám zakazuje aj zákon.

2. Takéto genocídy sú možné len vďaka primitívnemu agresívnemu mozgu daných afrických etník. V Afrike dochádza k beštiálnemu vraždeniu často. Súčasné etnické rozvrstvenie subsaharskej Afriky, tie kmene veľkých agresívnych černochov typu ako Bantu a Zulu, vzniklo len relatívne nedávno v posledných storočiach a to práve genocídou predošlých mierumilovnejších typov (ako San na juhu a niektoré iné). Normálne a ušľachtilé ľudské spoločenstvá boli zničené, vyvraždené, zgenocidované agresívnymi černochmi - presne tak krvavo, ako sa pred 20 rokmi v Rwande vraždili medzi sebou. Genocída v Rwande roku 1994 bola pravdepodobne len ukážkou bežnej subsaharskej histórie posledných storočí.

 

 san krovaci
Zvyšky etnika San, vytlačené do polopúští na okraj afrického kontinentu.
Autor: 
téma: 
baloo
takto som sa na to ešte nepozeral. Síce ani nie som povolaný expert na danú tematiku, ale veta, že "kmene veľkých agresívnych černochov typu ako Bantu a Zulu, vzniklo len relatívne nedávno v posledných storočiach a to práve genocídou predošlých mierumilovnejších typov" sa mi zdá krásne jednoducho povedané a veľmi trefné. Na jazykovej škole som spoznal dosť černochov a tento mentálno/charakterový rozdiel medzi napr. subtílnymi etiópcami a Sierra Leone som si tiež všimol, len som nejako nesformuloval do ucelenj myšlienky. Takže dik.
Norman
je dobre vedieť, že zdielaš vážnosť tej myšlienky a že ti to pomohlo v tom, čo si už podvedome cítil. Tiež som mal ten pocit takého malého  .. no .. osvietenia, keď som to pred pár rokmi pochopil, keď som si to uvedomil. Ale ďakovať mi nemusíš, nie je to nič výnimočné, kto hľadá, nájde. Ja som to robil dlho a som na to stavaný, dokonca aj rôzne študovaný. Takže, je toho hodne ...
s1
Genocída v Rwande ;-) http://www.sme.sk/c/7159115/slovak-ktory-vysetroval-genocidu-v-rwande-ni...   Navštívil som sme.sk a teraz si idem umyť oči, osprchovať, preinštalovať počítač a do kostola na spoveď :) :)
Norman

Sú horšie veci. Vidieť toto tlsté hovado vedla fotiek chudých afričanov, to je na zvracanie.

 

Buheh
Definícia: "Invázny druh je druh na danom území nepôvodný, ktorý sa nekontrolovane šíri a vytláča pôvodné druhy, ktoré majú v prírode podobnú funkciu."   Tak to asi vo svete chodí: príde nejaký agresívny gén a začne ničiť domorodé gény.   My máme napríklad teraz problém, že nám zelené čínske húsenice, ktoré prišli do Európy iba v roku 2003, nadobro zožrali kríky. Alebo taký boľševník, ktorého sa celá Európa bojí ešte viac ako boľševika.   Tak mi napadá, keď hovoríte o tých „kmeňoch veľkých agresívnych černochov“, či to náhodou nie je niečo podobné. Kamarát bol pred rokmi v Iraku a vraj na vlastné oči videl, ako tam prišli na obrnených transportéroch veľkí agresívni černosi s žuvačkami v papuliach a zdevastovali celú krajinu.  
Náhodný okoloidúci
Pred pár rokmi som na blistoch čítal článok o Rwande, z ktorého vyplývalo, že cieľom genocídy bolo ovládnuť územia s nerastným bohatstvom, konkrétne so zmesou minerálov nazývanou "koltan", využívanou napríklad na výrobu mobilných telefónov. A samozrejme, nabaliť sa na tom. Podarilo sa nájsť odkaz:  http://www.blisty.cz/art/58976.html 
Idril
V nem. rozhlase dnes odznelo, ze podla novej studie su romovia v Nemecku najviac odcudzovanou mensinou.  , pripajam teda aj link:   http://www.dw.de/amnesty-prangert-gewalt-gegen-roma-an/a-17549801
s1
Z internetu: Lars Johan Ekström   Víte, že žijete v zemi, která byla skupinou amerických investorů vybrána jako společenský, sociální, finanční a majetkový experiment, kam až jsou Češi a ostatní postsocialistické národy ochotni klesnout bez odporu a až čemu jsou ochotni se podvolit, aby pak zkušenosti z tohoto experimentu využívali u ostatních podobných národů? Tento experiment byl sjednán s Václavem Klausem hned po revoluci, proto tak vystřelil raketově nahoru v jeho kariéře. Zaplatili mu dokonce i psychology a poradce a to vše proto, aby vytvořil co nejefektněji tu nejmocnější konzervativní stranu typu fašistky Tacherové a uchopil moc v zemi a začal zavádět to, co se nepodařilo v Británii.   Češi byli vybráni z důvodu nízké schopnosti fyzického odporu a snadné manipulovatelnosti, což bylo pro americké investory, kteří si tento pokus objednali, rozhodující. Bylo nutné vybrat národ, který nebude příliš agresivní v poslední fázi experimentu při očekávaných sociálních nepokojích. Češi byli vybráni také proto, že jejich vlastnost zaprodat se za vlastní loajalitu k systému a drobné výhody svého bližního, je nebývale silná. Najde se u každé národnosti, ale Češi jsou individualisté s nízkou soudržností. Navíc po nadvládě silně autoritativního socialistického státu měli američtí investoři do tohoto experimentu jistotu, že se národ ani po 10 letech neoklepe a nezačne svorně novou "revoluci".   Mezitím se totiž vytvořily sociálně vyhraněné mocenské skupiny, které jsou ochotny "střílet do vlastních řad". Co bylo před více než 20 lety vykládáno za potlačování lidských práv, to je nyní předkládáno jako oprávněná ochrana majetkových zájmů. Rovněž se využilo setrvačnosti Čechů v boji proti komunismu, kde bylo odhadováno, že vydrží 15 - 20 let.   Zatím se "české stádo" chová dokonce nad očekávání zadavatelů tohoto pokusu. V Česku je vláda připravena zajít až na hranici, kterou si ani židoameričtí finančníci nedokázali představit. De facto očekávali, že se experiment nedožije ani dnešních podmínek. Postoj Čechů ale prokázal, že jsou ochotni se podvolit systematické propagandě, manipulaci a ještě daleko hrubší selekci společnosti a jsou schopni se přizpůsobit i sociálně nemyslitelným podmínkám. Například jsou ochotni se sestěhovat s příbuznými a vlastní byt pronajímat. Nebo jíst méně množstevně i kvalitativně...   Tento byznys byl uzavřen v roce 1995 mezi židovskými finančníky v USA a Václavem Klausem, který byl v té době na návštěvě v USA.   Pokud budou odtajněny důkazy, bude Klaus v Česku pravděpodobně souzen za vlastizradu. Klaus má po skončení prezidentského období zajištěn majetek a sídlo na neznámém místě v USA. http://malkiel.blog.cz/1203/kruty-experiment-s-cechy
Elsyee

Extra kvôli tomuto článku som sa registrovala na túto zvláštnu stránku. Nedá mi totiž nereagovať na tieto bludy, čo sú tu popísané. "Vtedy tam došlo k akémusi prevratu, k rebélii a Hutovia, postavení v spoločnosti nižšie, začali vo veľkom vyvražďovaď Tutsiov. Toľko známe tragické fakty." po prvé gramatické chyby, ale ok, stane sa. a po druhé - odkial máš prosím ťa takúto informáciu? Hutuovia boli postavení nižšie v spoločnosti do 60. rokov, vtedy nastal prevrat, rwanda sa vymanila z belgickej kolonialnej nadvlady a vladu prevzali Hutuovia. ONI boli nadradeni az do 94. a neprišlo k žiadnemu prevratu, išlo o občiansku vojnu medzi vladnymi zložkami a RPF - tutsijskymi utecencami, ktori sa chceli vratit spät do krajiny. naštuduj si to, potom o tom píš.

A dalej "Je to úplne zbytočná téma, pretože Západ už dávno zasahuje vojensky kdekoľvek sa mu zamanie, o Afrike nehovoriac a keby mohol a stihol, zasiahol by aj v Rwande." západ MOHOL a STIHOL by reagovat. ak nevies taku zakladnu informaciu, že v rwande bola mierova misia OSN UNAMIR (ktorá ale mala ZAKÁZANÉ zasahovať do konfliktu), tak prosím ťa nepíš články o tejto téme.

prosím autora o zdroj týchto informácií, ktoré uvádza v článku. ďakujem

Dusanbe

zapad zasiahol do vrazedneho konfliktu - poslal tam mierovu misiu, ktorej zakazal zasahovat do konfliktu, ako pises.

Pis viac, ja osobne sa vzdy rad dozviem nieco nove, aj ked Hlavu XXII som uz cital velmi davno...

Norman

Potom ešte to, že :
"...neprišlo k žiadnemu prevratu, išlo o občiansku vojnu medzi vladnymi zložkami a RPF... "

Takže sa nejednalo o "prevrat", ale (len?) o "občiansku vojnu" - nuž, naozaj fantastický rozdiel.
Autorka komentára asi nepochopila, že myšlienkou článku nie je popis všetkých detailov o udalostiach v Rwande, ale upozornenie na to podstatné - základný charakter černošského obyvateľstva. V Rwande to bolo len zdokladované, dokázané, podobne ako je to dokazované dnes, keď sa vraždia zas, keď sa topia navzájom.

Ale pochybujem, že jej vadili nejaké spomínané detaily. Jej vadí niečo iné - ale bojí sa povedať, čo jej naozaj vadí - lebo zbabelosť je pre súčasnú dobu a jej ľudské produkty príznačná.

PS. gramatické chyby a preklepy sú umeleckým príznakom - pretože toto je autentický server, nie hranie sa na formalizmus a tzv. gramatiku. Je to ručná práca, dokonalá vo svojej nedokonalosti :) Preto naozaj nechcem, aby tu po mne niekto opravoval také nepodstatné drobnosti, ako preklepy. Keď už sú tam, ak nebránia pochopeniu, tak nech sú tam. Sú na svete dôležitejšie veci. Mne to zato nestojí a rovnako nechcem, aby tým strácal čas niekto iný.

Elsyee

práveže nezasiahol. O to ide, to je ten problém, že nezasiahol, myslim teraz konkretne OSN. Ak by zasiahol, možno by nezomrelo tolko nevinnych ludi.

Elsyee

neviem, či má vôbec zmysel vysvetľovať niečo niekomu, kto nevidí základný rozdiel medzi prevratom a ("len?") občianskou vojnou. V mojom komentári som chcela poukázať na to, že keď ide autor článku písať nejaké vlastné teórie o podstate černošského národa, tak nech si aspoň ujasní najzákladnejšie fakty o téme, ku ktorej sa vyjadruje - t.j. genocída v Rwande. ak je teória podložená nepravdivými argumentami, je celá nedôveryhodná.

"Ale pochybujem, že jej vadili nejaké spomínané detaily. Jej vadí niečo iné - ale bojí sa povedať, čo jej naozaj vadí - lebo zbabelosť je pre súčasnú dobu a jej ľudské produkty príznačná." prepáč ale toto som naozaj nepochopila. nebojím sa povedať čo mi vadí, preto som sa registrovala na túto stránku. aby som povedala čo mi vadí - nesprávne informácie v tvojom článku. stále ale neviem odkial máš info že hutuovia boli podradení v čase genocídy, prosím, pouč ma.

Ľubov

Tieto formality nie sú podstatné. Ak ste videli aspoň jeden objektívny dokument o udalostiach,musíme si predsa položiť celkom iné otázky. Je to základná otázka :"Sú to ešte ľudia?".Moja odpoveď pre seba bola nie,nie sú a to je už pekných pár rokov.Ako viete,vraždilo sa mačetami. Nestačilo rozťať hlavu na polovicu,bolo potrebné telo ešte rozporcovať.Spomínam na príbeh istého kanadského predstaviteľa OSN,ktorý zošalel.Mal na dvore párik kôz,len tak,aby videl niečo živé a to vydržalo len pár dní.Jedno ráno ich našiel rozsekané a v ten istý deň musel odísť.

Je pomerne reálna situácia,že budú žiť tu,v našom priestore.

Norman

Čiste kvôli tomu, že toto je typická ukážka nezmyselnej argumentácie v oblasti politických či hodnotových dialógov.

Logická argumentácia odpovede by bola asi takáto: Je hrubá urážka tvrdiť, že sú v článku nepravdivé fakty. Je tam napísané, že "došlo k akémusi prevratu", čo sa dá prípadne hodnotiť ako vágne, ale určite nie nepresné. Potom je tam už k samej situácii "Hutovia, postavení v spoločnosti nižšie" - čo, okrem mnohých iných zdrojov, potvrdzuje aj Dr. Elsyee  na strámke Nadhlad.com tvrdením: "Hutuovia boli postavení nižšie v spoločnosti do 60. rokov". Netreba zdôrazňovať, že nižšie postavenie sa nezmení nejakým formálnym zákonom, ale že sociálne postavenie a hlavne resentimenty v daných vrstvách etnika pretvávajú dlhodobo - takže ako motív pre sociálne pohyby bezochyby fungujú. Naríklad otroctvo v USA tiež zrušili už dávno, ale dodnes každý sociálny nepokoj s černochmi v USA  sa popisuje ako podnietený ich tzv diskrimináciou - čo je v podstate to isté, ako"nižšie postavenie".

 

Takáto argumentácia by ale bola mrhanie časom, pretože podstatou článku je práve myšlienka, že je úplne jedno, či v parlamente Rwandy sedeli Hutouvia alebo Tutsiovia alebo Hotentoti - oni sa budú vraždiť tak či tak. Je pravda, že tieto svoje tvrdenia dokazujem len natoľko, nakoľko to považujem za dôležité. Nerobím analýzy černoskej DNA ani nesledujem štruktúru ch mozgov a reakčné doby nejakých ich nervových línií. Potvrdzuje to LEN naša každodenná skúsenosť, od Južnej Afriky až po Aljašku. Práve teraz sedia v Bruseli beneluxoví buzeranti aby riešili, čo budú robiť s Afričanmi, ktorí sa očividne snažia zaplaviť Európu. Riešenie je síce jednoduché, odvážať ich späť, ale beneluxovia nikdy nepovedia to, čo protirečí oficiálnej deológii.

Preto vlastne správnou odpoveďou pre podobné negatívne a drzé reakcie, ako tu vyprodukovala Elsyee/Elysee ( tá registrácia musela byť na hrane jej možností, lebo ju už viackrát spomína ako ťažkú obeť a pokladám za evidentné, že v jedinom slove, čo tam treba napísať, spravila preklep -zlosť je zlý pomocník ) , vyprovokované zrejme skôr len slovami ako "holokaust" a "černoch", je zaštítiť sa sionistickou tvorbou, tzv. umeleckou:

Takto židkovia ukazujú, aká je či bude situácia s príchodom iných etník - a ako možno so židovskými umelcami nesúhlasiť, že?

No, práve v tom je pointa pri argumentácií s ľuďmi, ktorí chcú debatu zatiahnuť mimo podstatu.

Vždy v dobrom. Peace on you:)

Buheh

to naozaj niekto taký film natočil? Notykoky.

Tak to sú iné "podprahové" posolstvá. Kedysi to dávkovali po lyžičke, teraz ťa už rovno ovalia kýblom po hlave.

Aj tak som vždy znovu a znovu fascinovaný genialitou a duchovnosťou týchto scenáristov. Pestujem si už roky taký zvrátený šport: predstavujem si ľudí, ktorí tieto scenáre píšu a akým mozgovým pochodom dospeli k tomu či onomu nápadu. Sedia vo dvojici na terase v Malibu, slniečko im praží na obrezané hlávky a oni tvoria. A keď si to dielo potom pozrú, možno sú na to dokonca hrdí...

Norman

poznáme jedného našeho priatea, čo sa pýši, že v živote videl iba pár filmov. Chápem ho a nič proti nemu, ale ako sa hovorí - nepriateľa treba poznať, a jeho ideológiu a konkrétne to, čo púšťa na masy, treba poznať dôsledne. Je to asi tak, ako treba poznať počasie, keď sa ide do nejakej divočiny.
Takže toto - nič v zlom - by si mal poznať aj ty - pretože tam vonkú sú DAVY ľudí, hlavne mladých drogami nabudených pakov, ktorí si takéto niečo dávajú do hlavy DENNE.
I keď je treba ovedať, že War Z už ani nie je "podprahová" manipulácia, ale priam nadmasívna

Buheh

"podprahová" som dal do úvodzoviek.

Neviem, ja radšej umriem sprostý, ale takéto filmy ma nielenže neobohacujú, ale mi priamo robia vo vnútri zle.

Aj ja mám pre Teba dnes pekné videjko. Na Kose je linka na video, kde Porošenko obeduje s amerikánskymi soldátmi v ich kantíne. Mimochodom, na jeho angličtine je vidieť, že ju používa denne a intenzívne:

https://www.youtube.com/watch?v=OYelelE0kLA

Norman

všimni si, ako sa na obrazovke vzadu za Porošenkom zjaví presne v 20 sekunde pekný obrázok.

Hmm... to by lepšie nespravil ani najlepší majster podprahovej manipulácie, podprahového znechutenie .-))

K samému videu azda len to, že Porošenko a ukrajina sú koncentrát tej nesamostatnej submisívnej otrockej mentality, akej je priveľa aj u nás. Do boha, načo sú mu tie miliardy, keď musí robiť tamto. No, ale on zrejme nemá bunky pre ľudské svedomie a dôstojnosť, ináč sa to nedá vysvetliť.

baloo

že dákych ostrieľaných skúsených expertov tam posielajú... ale niektorí tí amíci sú skoro decká. Však tí ešte skorej podochnú v Donbasse ako domáci odvodenci. Takaže SŠA tam poslali normálnych puberťáčikov zo spuštošeného Detroitu, ktorí do armády vstúpili len preto, lebo nemali žiadnu inú šancu? Títo chalani určite nikoho cvičiť nebudú, max. ak joystickom (tj. "palica radosti" :-) dróny. No ja som teda očakával trochu iné ksichty...

Ináč, čo sa týka filmov, tiež ich síce nežeriem, ale nejaké znamenitejšie si občas pozriem - napr. práve tento World War Z. A presne kvôli tomu, že veľa vecí, čo je zatiaľ iba v pláne práve tam vštepujú do hlavičiek. A potom keď to nabudúce uvidíš realtime, už ti to nebude také divné, lebo v rámci "zábavy" sa ti ten mém už do hlavy prepašoval. A trebars z chipovania sa ti vybaví nejaká amerikánska ceckaňa a pozitívny (podprahovo zapísaný) feeling.
Ale akonáhle o tom vieš, že to takto funguje, už máš ten svoj filter napoly hotový. Ja aj mainstreamové (ale aj ne-mainstreamové...) správy pozerám/počúvam týmto filtrom: ČO CHCELI POVEDAŤ? Aký mém mi chceli vsadiť do hlavy? Nie žrať blbo to predžuté svinstvo, ale porozmýšľať, prečo dnes práve túto správu považovali za najdôležitejšiu, keď viem (z ne-mainstreamu), že boli aj rádovo dôležitejšie. Prečo dávajú každý boži deň aspoň jednu negatívne ladenú správičku z oblasti verejného zdravotníctva? No predsa preto, že aby si mal pocit nefunkčnosti verejného zdravotníctva ak to počúvaš každý deň. Chce to niekto nebodaj privatizovať? Aby bolo lepšie, samozrejme. No asi tak, treba ich počúvať ale s týmto filtrom. Aj na tie vizuálne podprahovky si môžeš zvyknúť a bezcitne vyhodnocovať "odkaz" dákeho klipu alebo filmu.

Buheh

Tak toto mi zlepšilo náladu :D

jery

neviem, či si o tom čítal, ide o matričné riadenie. Napriek tomu, že momentálne pracujú v jednom smere s Ruskom, neriadia to Rusi, ale paraziti. Zatiaľ.

Buheh

čo máš na mysli. Pravdupovediac, neviem si predstaviť s akým diabolským zámerom by nejaký antiruský parazit mohol v rámci proruského matricového riadenia dať na titulku časopisu Elle dievčinu vo farbách georgievskej stuhy. Jedine ak by išlo o nejakú mágiu či synchronicitu alebo dačo podobné. Môžeš mi bližšie vysvetliť ako to myslíš?

jery

bližšie - to ti pošlem knihu, alebo radšej dve.
Parazit nie je antiruský, ani anti americký. Parazit je parazit. Vysaje toho, kto je tučnejší alebo ľahšie ovládnuteľný. Teraz vysal Ameriku a odkopol (chvíľu potrvá, kým to národné j-elitá pochopia) a už vetrí a sliní si prst a chytá priaznivý vietor. Teraz potrebuje podporiť Rusko (potiaľto sme s ním za jedno), ale už má scenár na prebratie kormidla, ako to robil aj pred sto rokmi (koho by vtedy napadlo, že podporí revolucionárov bojujúcich proti bohatým vykorisťovateľom-teda proti nemu?). Vždy má rozohratých viac hier (cieľ však jeden) a preto nie som v extáze ani z novej ázijskej banky ako tí, čo sa tešia, že to potopí dolár. Možno potopí a čo? Bojovali sme proti niečomu a to niečo už nie je. Zrazu sme v situácii, že sa aj tak nič nezmenilo. Treba bojovať za niečo, iba tak sa vyhráva.

Buheh

že určitý typ hávede sa ťahá za mocou. Mimochodom, idú také reči, že viacero amerických boháčov sa presťahovalo do Číny.

Ale či to budú tí istí ľudia (resp. ich nasledovníci), kto bude ťahať za nitky aj o pár desaťročí, to sa uvidí. Ak naozaj nie je pravdou tá najťažšia konšpirácia, že svet je už tisícročia riadený jednou tajnou chobotnicou, tak potom si nemyslím, že by určite museli Rothschildovci a spol. ostať pri vesle.

A čo sa týka názorov, resp. toho, pod akou vlajkou človek aktuálne stojí – akurát predvčerom som objavil pekný citát (vraj od bývalého pápeža, ale nevadí, dobré je dobré), aj som ho sem hneď dal, ale zopakujem:

„Musíme stále putovať z tábora do tábora, spolu s pravdou, tou utečenkyňou z tábora víťazov.“

Musíme stále mať na pamäti Fučíkove slová: "Lidé, bděte!"

Ľubov

a pritom Norman stále tvrdí,že zombie neexistujú.Inak,ako soľ by sa zišiel konečne nejaký pekný film.

Máš typ?Všimli ste si ,že Jakubisko predsa len zháňa peniaze na toho Svätopluka?Asi budem radšej,keď nezoženie,hoci ma Juraj Jakubisko príjemne prekvapil,ako sa postavil k referendu o rodine,mám obavy,že producent by si kládol priveľa podmienok. Svätopluka má hrať nejaký Ír,celkom slovansky vyzerá.

Ľubov

No ak sa predsa do toho pustí,treba byť žičlivý a fandiť mu. Nech mu Triglav pomáha a Živa dá veľa zdravia !

Norman

nikdy, ani keby mal triglav aj štyri hlavy.
Jakubisko určite nie. Preto mu to dávajú robiť, je to - naozaj a takmer bez srandy - sabotáž.
Jeho filmy sú ešte horšie, otrávenejšie jedmi, ako bežné americké krváky.

Kolodej

sa chíľku zľakol, že Jakubiska tu mám za čuráka len ja.

Norman

reč bola o démonoch, ktorí nejestvujú. To je rozdiel. Démonov tu spomínali a tých majú len dotyční v hlavách:)

Zombie ale hej, to by som uznal, inač sa to, čo vidno v uliciach mesta, nedá vysvetliť.

jery

démoni nie?
Zombie - to je užitočný idiot - Kiska, Smatana alebo frikulíni na uliciach.
Démon - iná trieda, vie o čo ide, akurát to využíva iba pre seba, na úkor ostatných - Soroš.

Oba termíny sú používané pre ľudí z mäsa a kostí, s určitým typom psychiky.

Ibaže ty povrchne čítaš.

Norman

niekedy dokonca aj rozmýšlam povrchne, a všetko je otázkou kontextu - ale niektorí ľudia tu blúznili o skutočných démonoch a ak, tak mysleli sami svoje psychické problémy. A také bláboly, aké viedli, nikomu nepomôžu.

Ani toto tvoje rozdelenie sa mi ale nepáči.
Zombie sú ľudia bez duše, respektíve tak vyčerpaní, že ju nemajú.
Soroš či rotschildovci nie sú démoni, sú sami často len zombie. Kiska o svoju pneumu rýchlo prichádza, aj keď jej moc nemal. Zombie je veľa, to je normálna alegória - ale démoni nie sú ani takí ľudskí Sú to všetko chudáci, tí sorošovci, sú tiež len a len súčiastkou systému

A tí, čo sú v tomto smerom na tom dobre, si názov "démon" nezaslúžia, pretože má negatívny prídych. Pôvodne v starom Grécku ho (povedzme) nemal, ale to je už jedno, teraz ho má. Takže zas sme pri tom istom, len z inej strany - démoni nie sú šorošovci.

jery

Keď je raz pravouhlý trojuholník ten, čo má jeden z uhlov pravý, môže sa ti to nepáčiť, môžeš ho nazvať - deväťdesiatstupňovník, a tvrdiť že medzi pravouhlé patria aj tie, čo majú o pol stupňa viac či menej, môžeš vytvoriť geometriu s inými pojmami, ale je to len fúkanie do luftu.
Keď si raz nejakú sortu ľudí niekto pomenuje démoni, zadefinuje jej vlastnosti, darmo budeš tvrdiť, že to tak nie je. Je to len pomenovanie - definícia, nemáš to prečo rozporovať. A že to vyvoláva nie dobré asociácie, je v poriadku.
A tí, čo sú na tom v tomto smere dobre (vedia, ale nezneužívajú to pre seba, naopak posúvajú dopredu aj ostatných) nie sú démoni. Takýto typ psychiky je zadefinovaný ako Človek. Ako príklad by som dal Krista.

Iste, aj Soros je len figúrka. Možno by sa dalo povedať figúrka démonov, ale ja som ho zaradil medzi nich, lebo je k nim veľmi blízko a vie dosť na to, aby mohol konať ináč, keby mal svedomie... Mená tých bábkovodičov, šedých eminencií, aj tak nie sú známe.
Pieskom do súkolia systému je len veľký počet Človekov. Treba sa učiť, aby sme Vedeli.

"Zombie sú tak vyčerpaní, že nemajú dušu." Tak do definície duše by som ja nešiel, tak neviem, kto ju má a kto nie. Ja by som povedal, že tí zhypnotizovaní frikulíni, čo sedia večer pred telkou, svoj rozum a cit a svedomie potlačili a konajú len tak, ako im to povedia iní, "poradia", nanútia sa dajú nazvať zombie alebo bioroboti.

Ty si vo svojej teórii môžeš vytvoriť pojmoslovie aké len chceš, samozrejme, ale nesúhlasiť s definíciou a pojmoslovím v cudzej teórii je k čomu dobré? Nepáčiť sa ti môže. Ja som dal tieto pojmy sem preto, že sú známe, používa ich veľké množstvo ľudí a zdalo sa mi, že si neporozumel o čo ide a vysmievaš sa z toho. Neviem o tom, že by tu niekto niekedy písal o nejakých nehmotných bytostiach. A zase tie pojmy - nazval si ich "o skutočných démonoch". Tak sú skutoční či nie?

Ešte je zvierací typ - plné brucho, sex, uspokojovanie iba živočíšnych potrieb.

Pritom každý sme alebo boli sme niekedy zviera, niekedy biorobot a niekedy démon. A niektorí dokážu byť často aj Človekom.

Ľubov

veru,ani netušíme,medzi kým,čím,žijeme.

Ešte sú tu masky a to je potom oveľa zložitejšie.Preto radšej frčím na intuícii,pokiaľ sa dá. Ale tu sú vzťahy pomerne harmonické,ľudia slušní,načo masku.Zombie,to je jasné. To sú pasáci malých dílerov,napr.Providendu,ženičky na trhu,čo predávajú falošné "domáce"paradajky,drobní slizoši bez chrbtovej kosti.Stretnúť človeka je veľmi ťažké. Haha,keby si vedel:roky čítam životopisy a tak ich hľadám. Tí slávni,krásni,niektorí aj bohatí,iní rozorvaní až šialení,smoliari.Skoro nikto z nich nemá ten normálny "dobrý"život,možno naozaj je určený iba pre tie zvieratká. A predsa,konečne som natrafila na niekoho,kto vybočuje z radu,akoby mu všetky hviezdy svietili na cestu a to je kvantový fyzik Niels Bohr.Skutočne,mrkni sa na to,je to neuveritelné. Od svojho narodenia až po bezbolestnú smrť v spánku je to jeden krásny príbeh plný dobra a šťastia. Prečo ale nie aj náš Nikola? Nebol ani horší,ani hlúpejší,namiesto priateľov sa na neho lepili paraziti,typu toho pangharta Edisona,namiesto slávy a úspechu chudoba a zabudnutie.Nerozumiem,aj ten človek aj ten človek a taký rozdielny osud.

jery

Ty predsa vieš, že tento svet nefunguje tak, že kto je z nášho pohľadu dobrý človek, tak má spokojný a šťastný život aj smrť. A hajzli, čo narobili kopec zla skončia bolestne a opustene.
Aj keď občas aj také vidno. To o božíš mlynoch stále platí, dokonca už melú rýchlejšie.

Rozoberať to konkrétne je dosť ťažké, lebo ja osobne nie som v tejto problematike tak hlboko, aby som mohol niekoho súdiť a poúčať, ale niečo predsa len viem - porozmýšľaj, prečo rakovinu dostala Raisa a nie Michail, prečo ten už spomínaný Soroš nemá aspoň alzhaimera a čo robil Tesla zle.

Všeobecne platí, že podporený je ten, koho ciele sú v súlade s cieľmi najvyššími. A napísať jednou vetou, čo sú ciele najvyššie sa nedá. A tiež nie je vhodné to rozpisovať na tomto fóre. Ale ty si nájdeš, čo potrebuješ, alebo si ťa to nájde samo. A intuícia je v poriadku, ak je aj svedomie.
Buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi - a to nepíšem o tom úchylnom sado-maso z biblie.

Ľubov

to mám oveľa radšej. Veď sa aj hovorí,že na pílu sa nemá tlačiť. Ty si teda Jery,ostalo to myslím v azbuke.Dnešný deň by sa mali vydať na cestu Noční vlci,ak chytáš ruské stanice,mohol by si dať info večer,pokial máš čas.Budem nervózna, nič nevedieť. Keď Norman už pekne dávno dal poznámku,že vlk je vznešené zviera,ostalo mi to v hlave a teraz už viem,prečo.V tomto neustálom víre hlások,mien,a "udalostí"stojíme na strane vlkov.

Norman

Termín "démon" má svoj ustálený metafyzický obsah. V takom zymsle ho tu naozaj niektorí používali.
To ty tu meníš štandardnú terminológiu, lebo zrazu tvrdíš, že "démon" sú ľudia ako soroš.
Nevidím dôvod takto používať ten termín
Komunikácia vlastne nie je o ničom inom, ako o dohode na termínoch. Ono ale terminológia nie je ľubovolná či arbitrárna -- je to model reality a je to aj klúč k pochopeniu a prekonaniu väčšiny problémov.

Ale povedzme, že si sorošov môžeš nazvať, ako chceš. Čo naozaj považujem za chybu, a k tomu sa opakovane ozývam, je "démonizovať" ich naozaj, robiť z nich nepremožitelné sily. Niekedy sa hovorí o ich osobných schopnostiach ale častejšie tak, ako ty, o ich nejakých ťažko definovatelných danostiach a moci.
Ja sa z toho "nevysmievam" - len mi to pripadá ako zbytočná chyba. Ako dobrovoľné dávanie si chomúta na hlavu.

jery

Kde hovorím o nejakých ťažko definovatelných danostiach a osobitných schopnostiach Sorosa?

Norman

napríklad hore vyššie:
Démon - iná trieda, vie o čo ide, akurát to využíva iba pre seba, na úkor ostatných - Soroš.

Také to "vie o čo ide" znamená, že on sa vyzná, že, azombie či ovce nie ...

ďalej:
"Iste, aj Soros je len figúrka. Možno by sa dalo povedať figúrka démonov, ale ja som ho zaradil medzi nich, lebo je k nim veľmi blízko a vie dosť na to, aby mohol konať ináč, keby mal svedomie... Mená tých bábkovodičov, šedých eminencií, aj tak nie sú známe."
Čiže zas soroš aleb tí za ním, ťažkí démonickí bábkovodiči.

Ja ťa ale za to neobviňujem, ja hovorím, čo vidím, neviem, čo si CHCEL povedať - mám obavu, že si sa urazil (ale zas som s z tej jednej vety nie istý).
Chceš povedať že nie si zástanca teórie, že parazit nás ojebe tak či tak? Sa len pýtam, mne je to JEDNO, čo si myslíš ... veď je sloboda a demokracia.

Je pravda, že na jednej strane útočia na ľudí kecami o "spikleneckých teóriach", ale je aj pravda, že spiklenecké teórie v tomto zmysle slova dajú naozaj spriadať. Znova pripomínam, nehovorím o tebe, na to si tu primálo, priam hovno napísal - ale sú takí pomatenci, čo nič nerobia len bedákajú, ako nás sionisti zas ojebabrú.
Nehovor, že aj ty takých nepoznáš.

jery

lebo mám aj inú robotu ako sedieť na diskusných fórach, tak preto zrejme dochádza k nedorozumeniu.

Ale začínaš ma chápať. Ja naozaj nepatrím k tým, čo si myslia, že paraziti vyhrajú tak či tak. Ja si myslím, že by ich myslenie, ich spôsob riadenia stáda malo poznať čo najviac ľudí, nech sa im to vymkne z rúk čo najskôr.

A ešte k tomu Sorošovi. Je to sprostý vychcanec. A nehovor mi, že nevie, kde sú slabiny finančného systému. Lenže namiesto nápravy či skôr zmeny, on tie slabiny využil na naplnenie kapies - vlastných, samozrejme. Zároveň však koná tak, a to fakt neviem či vedome alebo nevedome, aby neprišiel do takého konfliktu s cieľmi vyššími, aby nespadol s lietadlom, či nedostal rakovinu.

Dusanbe

ma to teda hodne usilia - dopozerat tu ukazku do konca.
Na rozdiel od teba, bohuzial, ma nenapadli "genialni a duchovni" tvorcovia popijajuci na terase v Malibu, ale vybavila sa mi spomienka, ako sa asi pred 30 rokmi zaplnila latrina u starej mamy na dedine a ja som musel ten dlhorocny nevabny obsah vyniest a zakopat na zahrade.

Asi ta obsahova podobnost a blizky emocny odkaz izraelskeho filmoveho diela, mi pripomenul tie vynimocne chvile, davno zabudnute.
Vtedy som to dokazal absolvovat len vdaka primeranej davke domacej slivovice, ktovie aka
bola divacka navstevnost tohto filmoveho skvostu - tie davy ludi este za ten zazitok dokonca aj zaplatili.
Podprahova manipulacia, zda sa, uz dnes nejako vychadza z mody. Viac sa presadzuje poriadna
nadprahova. "Dzigni do teho !" - ako sa vravi na vychode - nech mu dych vyrazi,
nech osprostie, citovo otupie este viac. Alebo tiez, "We came, we saw, he died !" - ako vravi pani mozno buduca prezidentka najsilnejsej krajiny sveta.

Ľubov

pár svojich názorov.Asi je to principiálne,v čase tak neprirodzenom,keď sa potraviny vyrábajú v továrňach a nie v prírode,nemôžeme čakať už ani dobré filmy,sú predsa tiež stravou.

Takže neostáva iné,len pozrieť si nejaké staré.Inak niet nádeje,máte pravdu.Tak napr.Bánovič Strahinja s F.Nerom, má to svoju silu aj dnes.

Buheh

hej, môže byť aj latrína.

samozrejme, dnes už nič z toho, čo ide na obrazovke, nie je iba tak, bez nejakého posolstva. A tie viacerí zvykneme už viacmenej ako šport odhaľovať. Keď manželka pustí nejakú vtákovinu, ja už len hodím očkom a hneď tam to posolstvo vidím, som v tom dobrý. Pán Smatana by povedal, že som už ťažký prípad vhodný do jeho opatery. Ničmenej, vidím to tam vždy.

Ale odhliadnuc od konkrétneho posolstva v každom jednotlivom produkte, ešte okrem toho všetky západné filmové či iné mediálne diela (z posledných dvoch desaťročí, ale najmä tie najnovšie) majú akýsi spoločný nádych či pachuť. Neviem to presne pomenovať, ale je to čosi ako smútok či strach.

Hovorím teraz o veľmi abstraktnom dojme, neviem či mi niekto bude rozumieť. Ale ako keby už tá zlá karma, zlé svedomie, vedomie a strach z konca amerického sna, únava z tých mnohých desaťročí na výslní, znechutenie z celej tej obludnej mašinérie, tvorivé vyhorenie stále tých istých miliónových tvorcov, únava z tých rovnakých postupov a nekonečného radu podobných scenárov... ako keby všetky tieto veci už nevládala žiadna moc zadržať a ako nemý smútok, nuda a únava tiekli z holyvúdskej produkcie všetkými otvormi.

Možno je to iba moja projekcia. Ale tak to cítim. Vnímam vyslovene ako osvieženie vidieť po tejto západnej brečke občas niečo iránske, ba dokonca aj indické...

Dusanbe

tvojom texte ma napadol film "Aj kone sa strielaju". Stara holyvudska klasika.
Ale zrejme mas na mysli trochu odlisny pocit.
Vsetkeho sa da prejest - presyteni sme hlavne my - "konzumenti" - ano, lebo to je to spravne slovo, ale rovnako ak nie viac su aj vyrobcovia. Tiez spravne pomenovanie.
Stale viac a rychlejsie - ked sa nieco konzumentom paci - t.j. je to komercne uspesne - rychlo vyrobit nieco podobne, sice trochu akoze ine, ale v podstate rovnake.
A tak dookola. Lebo holyvud uznava heslo "There is no bussiness, like show-bussiness !" a velku cast vlastnia rodiny - "ved vieme ake".
Keby sa ukazalo, ze trh si ziada hodnotnu umelecku klasiku - vyrobili by do roka tucet remake-ov Bergmana.
Su to len "zuvacky pre oci" a su dobre na vyplnenie prestavok medzi reklamami v televizii,
aby divaci pockali do nasledujucej reklamy.
/Mimochodom, televiziu vystizne nazval S.Stepka z Radosincov ako "hovno v celofane" -
z toho mi vychadza, ze ten film z ktoreho bola ta ukazka pobezi coskoro na nejakej komercnej TV stanici.../

Myslim, ze s filmami je to podobne ako napr. s hudbou. Da sa najst strasne vela
dobrej - vo vsetkych zanroch, ale hlavny prud je coraz vecsi odpad.
Aj dobrych - hodnotnych, podnetnych, sviezich, atd. - filmov je urcite tolko, ze keby sme do konca zivota len sedeli a pozerali, nestihli by sme aj tak vidiet vsetky. Ale naco, vsak ano.
Menej je niekedy viac. Dokonca velmi casto.
Aj tak tie najbizarnejsie pribehy, ake by som neuveril v ziadnom filme - su skutocne pribehy zo zivota, ktore sa stali a deju sa okolo nas.

Ľubov

Povedal si to presne.Všímajme si svoje najbližšie okolie a uvidíme,že Slovensko je rozprávková krajina. Bez irónie .

nové texty