Luko

authenticated user

komentáre

Luko

Aj keď ma ten mladík príliš nenadchol tým, že sa mu Štiavnica javila skoro ako Tibet, asi rozumiem, čo si tým chcela naznačiť.
Zakončime túto konverzácie tým, že si nemáme dať cudzákom a ani domácim zapredancom šiahať na našu dôstojnosť. Absolútny súhlas s Tebou aj s Normanom. Ak mi niekto šiaha na dôstojný život, zaslúži odplatu (čo nie je to isté, ako túžba po pomste). No podľa môjho názoru si tým nemusíme úplne otráviť život, lebo až tak zle sa zasa nemáme (ako nám chce ktosi za každú cenu vsugerovať - našu bezmocnú "úbohosť a malosť").
No to, že sa nám z nášho dnešného života vytratila pokora a skromnosť je neodškriepiteľný fakt. Možno ešte existuje u zopár starejších, ale tí "Radu starších okolo ohňa" neurobia (sú mimo hľadáčik médií), teda je ich hlas nepočuteľný. A že nám dnes chýbajú osobnosti - vzory (hrdinovia hodných nasledovania) - je tiež fakt. Sme zabažaní po majetku a uznaní, kariére, bankovom konte, ..., . Nie po súdržnosti. Už prestávame byť jeden národ bez ohľadu na Kalergiho alebo Barnetta (už sa im to darí - sakra!!!).

Rád sem chodím a čítam vaše diskusie. Sú poučné a hlavne nie sú zanešvárené hlúposťou, nadávkami, urážaním, ako inde (kde sa to čítať ani nedá). Tu sa stretajú a diskutujú ľudia, ktorí majú a chcú ostatným niečo múdre povedať.
Tak nech sa vám tu darí (začínam tu každý deň a aj ho tu končím) a dúfam, že sa udržím na uzde, aby som sa nemusel za každú cenu ku všetkému vyjadrovať a "poučiť" vás. Až tak vysokú mienku o sebe nemám.
Ahojte. L.

Luko

Úplne to zjednoduším tak, aby to bolo zrozumiteľné (nemám ten dar slova ako Ty, aby som na jednu "šupu" presne povedal (zadefinoval) to, čo si myslím:

Je vždy viac toho, čo môžem chcieť, ako toho, čo môžem mať (indiánske príslovie - správne).

To neodporuje tomu, že čo môžem zmeniť k lepšiemu, tak so o to mám, a dokonca musím, pokúsiť a usilovať sa o nápravu. Že nás západ zneužíva je fakt a ja to vnímam tak isto. Len som chcel podtrhnúť to, že sa až prehnane negatívne staviame k našej "chudobe" a nevieme si vážiť to, že sme stále (ešte) sami troška sami sebou (a že nimi smieme byť).
Vyžieranie nás je špatné a treba sa tomu vzoprieť, no na to netreba puškami ozbrojenú revolúciu (tá je pre len biedu, ale my v nej nie sme), stačí trošilinku porozmýšlať a potom veľa spraviť. No kto to "spraviť" urobí, je v našich rukách pri urne (hmmm...)?
Pokiaľ tu nebude spätná väzba od zvolených politikov späť k voličom, to znamená, že ak nebudeme môcť odvolať politika, ak sa z neho vykľuje hajzlík, tak tu dobre nebude, lebo každý hajzlík má svoju cenu (za ktorú si ho niekto kúpi). A tak môžeme pri urne dumať koľko chceme, ak si hajzlíkov navolíme, tak sa ich už štyri roky nezbavíme (koľko za ten čas narobia zlého a kto do nich vopred vidí?).

A ešte k Haiderovi a slobodným (takmer som zabudol). Ako im to dnes dávajú zožrať (Strache a jeho problémy s ruskou provokatérkou - r. 2014 až 17) a Kurz to má dnes obhajovať a vysvetlovať? Nedajú mu dýchať, ukričia ho a zaženú do kúta. Nebude si on "vyskakovať". Jednoducho sa postavil (a pridal k V4) proti globalistom. Tam až uvidíme, čo je ešte vôbec možné - nechajme sa prekvapiť.

Luko

Ak si spomeniete na národovca, predsedu Slobodných (FPÖ) a korutánskeho hajtmana Jörg Haidera a obrovský šrumec "celej" Európy (14 krajín EÚ na protest vyhlásilo politické sankcie proti Rakúsku) trvajúce až do jeho "úmrtia" (vysekal sa v jemu pridelenom služobnom aute za dosť podozrivých okolností - http://archiv.extraplus.sk/177/nestastie-alebo-vrazda) a zadupania Slobodných pod čiernu zem, tak asi to isté by nás čakalo, ak vyhrá ĽSNS. Nehovorím, aby ste ju nevolili, ale ja sám mám, nie objektívne, ale čisto subjektívne zábrany (už z úcty k mojim predkom), aby som im to pri voľbách hodil.

A k tej našej "chudobe" (druhý odsek článku) - rozhliadnime sa každý doma okolo seba. Každý z nás má cca 5x viac, než nutne potrebujeme k životu. To sa len neustále (a hlúpo) prirovnávame k bohatším štátom a vo výsledku potom vychádzame chudobnejší. Prestaňme s tým a buďme radi, že sme trocha "zaostalí". Prináša nám to kľud a pokoj. Len nepretržitým poukazovaním na chudobu si z toho robíme nervák, vzbudzujeme v sebe závisť a nenávisť. O čo by sa nám žilo lepšie, keby sme mali trojnásobné platy, ale zároveň trojnásobné ceny takmer všetkého? Že by u nás nebolo napr. toľko jazdených, ale namiesto nich nových automobilov by nám prinieslo viacej šťastia? Môžeme sa (zatiaľ) bez obáv vybrať do krásnej krajiny kdekoľvek na Slovensku, prechádzať sa aj v noci po uliciach miest a obcí (aj inde žijú romales a im podobní, to hádžem za hlavu) a pod. Uspokojme sa s tým, čo máme, budeme kľudnejší.

A koho teda voliť? Naša zahraničná politika nemôže a nesmie byť agresívna (to znamená spústy kompromisov a tiež pre Slovensko nie vždy výhodných, no nutných - to nech posúdi ten, čo tam v kresle sedí a mne to vysvetlí - nie len okecá), ale nemusí byť voči nikomu ani podliezavá (že, Lajči?). Ak ju nebudú robiť zapredaní truľovia, môžeme žiť v pohode so všetkými susedmi a čestne obchodovať trebárs aj s celým svetom. Nechcem tu islám, chcem mať za suseda len Slováka a bol by som rád, ak sa naše decká budú v škole učiť užitočné vedomosti (a nie ideologické bláboly vymýšľané v neziskovkách) a keď ochoriem, nech nemusím stáť od šiestej na časenku k doktorovi. Asi tak budem rozmýšľať nad lístkami, ktoré hodím do urny.

Luko

Dopadol ešte dobre, lebo iní po splnení svojej špinavej práce už nedýchajú.
Aby som použil frázu z Otehela - "Mouřenín posloužil, mouřenín může jít."

Luko

Nikde nehodnotím dôvody vzniku povstania. Prosto konštatujem, že sme v tej dobe nežili a je nám ťažko objektívne povedať, toto bolo dobré a toto zlé. Komu to prospelo a komu nie. Možno povstanie naozaj pomohlo armáde ZSSR ľahšie prejsť cez naše územie, možno to bolo inak. Dôležité je len jedno. Doba sa pominula a spomienkou na udalosť tej doby sme si uctili pamiatku na padlých v tej dobe. Nič zlé to neznamená, skôr naopak. A aj keď som len Rolandovi adresoval poslednú vetu (chcel som mu napísať niečo pekné), isto si si ju prečítal aj Ty. Tam je zmysel môjho príspevku.
PS.: Ak rozklikneš ten neúplne zobrazený odkaz, na jeho konci (toho odkazu, nie celého prejavu) je zaujímavá "úvaha". Aj v tom je čosi dnešné. O dobrom úmysle všetkých, čo nás majú pod palcom.

Luko

Rakúšanov mala Ríša za árijskú rasu, teda im nič nehrozilo. Nás by čakalo len ponemčenie alebo deportácia za Ural. Führer to o Slovanoch povedal jasne a v protektoráte Čiech a Moravy to jasne povedal a rozviedol aj Heydrich. Slovakštát by nás dlhodobo neochránil.
https://tadesco.cz/projev-reinharda-heydricha-o-planech-na-likvidaci-ces...
Slováci vtedy boli názorovo rozdelení rovnako, ako sú aj dnes. Časť kolaborovala, časť politikárčia (komunisti), časť chcela len v kľude zasadiť a dopestovať zemiaky a časť popri svojej robote ešte aj nenávidela nechcený (vnútený) štát. Z každej časti sa k partizánom pridali chlapi zo svojich vlastných dôvodov. To, že si za socíku SNP privlastnili komanči ešte neznamená, že v ňom nebojovali ľudia aj z ušľachtilých pohnútok (podaktorí po vojne ešte pokračovali v boji proti banderovcom) a že im nemáme byť za čo vďační a nespomenúť si na nich aspoň v deň výročia. Tak ako vtedy, tak aj dnes sú v našom národe svine aj ľudia ušľachtilej povahy. Vtedy bola doba, kedy sa brali do rúk pušky a kto sa s puškou pridal, bolo ostatným jedno z akého dôvodu to urobil. Cenilo sa, že bol tam ochotný aj čosi riskovať.

Nepáči sa mi, ak sa búrajú sochy, znesväcujú hroby, preonačuje sa história, dobro sa vydáva za zlo, úchylka sa stáva výsadou a všetky tie ostatné hnusobstvá, ktoré mám dnes pred očami. Nepáči sa mi toho veľa, ale aj tak rád žijem.
A pre Teba Roland dodám:
Za to, že môžeš žiť dnes tak, ako žiješ, musíš vedieť, že to je vďaka tým, čo žili pred tebou.

Luko

Keď už si ich naťukla, spomínaš ešte na Barcelónu vo februári 2017? Vtedy 160 tis. ľudí demonštrovalo a požadovalo prijatie viacej utečencov. Vtedy to organizovala (alebo spoň verejne podporovala a vyzývala ludí k zaplneniu ulíc) starostka ich druhého najväčšieho španielskeho mesta Ada Colauová.
Možno to boli tí istí (aspoň podaktorí) a karma ...

Luko

Spomínam si na jeden:
Prosím prítomných, ktorí ešte vládzu - povstaňte. Prinášajú politbyro.

Luko

A podporím:
https://e-republika.cz/article4177-Voda-je-%C5%BEivot-aneb-Globaln%C4%9B...

Nepáči sa mi prepis adresy (odkaz), tak pre istotu ešte dodám:
Ten článok na E-republike sa volá "Voda-je-život-aneb-Globalně-a-doopravdy"

Luko

"... neexistuje jediný důkaz, že by neziskové organizace profitovaly ..."

Ale veď to je práve ten dôkaz. Z Mullerovej výpovede a správy je jednoznačné, že neexistuje dôkaz, ktorý by potvrdil ovplyvnenie volieb v USA Ruskom. Reakcie tisku a komentátorov sú následne také, že ak neexistuje dôkaz, neznamená to ešte, že sa to skutočne nestalo. A propaganda ide ďalej.
Ak to platí tam v tom prípade, platí to aj tu v tomto.

Luko

Starú Kôstkovú za kostolom neprepadli a neodstrelili, ale doďobali ju tam zdivené vrabce.

Luko

O Nemcoch (ale aj o nás) táto zamlčiavaná udalosť vydáva aj ďalšie svedectvo - ten čičák sa nemal dočkať príchodu polície. Na mieste ho mali prítomní ľudia rýchlo strestať. Kedysi sme vždy mali po ruke pána Lynča alebo madam Defenestráciu. Čo sa to (hlavne s mladými) deje, že sa už nevieme ani brániť? Tým nemyslím dávať si len ruky pred tvár a cúvať, keď ma niekto fackuje. Tým myslím naozaj sa brániť.

Luko

Byť mladý, pomenoval problém celkom výstižne a lepšie, než dnešní kmeti:
https://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=520968

Luko

Je dobre, že ľudí neobviňuješ, ale ani ľutovať ich nie je to pravé. Celý život idú popri ohrade - bariére, vytvorenej štátom a jeho médiami. Raz je tá ohrada natretá červenou, raz modrou farbou, ale stále je tá istá ohrada. Sem tam si niekto všimne dieru v tej ohrade a vníma, že čím bližšie k tej diere ide, tým viacej vidí, čo je za ňou. Limit je len v tom, že vidí len tú polovicu, ktorá je za ohradou. Keby však od diery cúval, zbadal by, že ohrada je len ohradou a čím viac by sa od nej vzďaľoval, tým viac by videl aj za ohradu a začal by vidieť celok (obe polovice - pred aj za).
Ako ľuďom ukázať, kedy k ohrade viacej pristúpiť a kedy radšej od nej odstúpiť?

Luko

Som technik a nemám ten dar (ako mnoho tunajších stálic) fabulovať tak, aby tomu každý rozumel. Vždy, keď si myslím, že som sa vyjadril jasne a jednoznačne, z reakcií vidím, že som sa netrafil presne a musím "dovysvetlovať". Toľko na úvod.
Včera večer, keď som sa vrátil z biliardu, chytil som v telke druhú polovicu akejsi honičky a úteku (k neskorej večeri akurát). Keď prišiel šťastný koniec, len zo zvedavosti som preklikal nejaké stanice a na ČT 2 som zbadal lanami vyviazanú ženu do akejsi skrčky, čo ma zaujalo. Chytil som posledných 10 min., ale nič hroznejšie som ešte nevidel. A to sa jedná o Švédsko, krajinu nám za vzor dávanú.
(https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/217562210900015-st...)
Teda k obrázku - dnes si Čaputová zatiaľ nemusí byť istá len pohlaviami svojich potomkov, ale ak sa TO zo Švédska dostane aj k nám, tak si nebude môcť byť istá ani pohlavím (rodom) svojím.

Luko

... úsmevné a trefné. Možno by mu ešte lepšie pristala prezývka "Tartuffe" (od Moliéra).

Luko

Mne osobne pasuje takto humorne popísaný problém - veď tomu problému je úplne jedno, či sa nad ním trápime alebo sa mu smejeme. Tak aby som dobrú, prvomájovú náladu podporil, dodám, že je dokonca dobre, že nás taký Muľtikulto občas zodvihne zo stoličky. Mali by sme mu byť za to vďační, ak si zoberieme za svoje, čo nám ako riešenie ponúka J. Werich v pesničke "Množení" (z muzikantského hľadiska je to zúfalstvo, ale presvedčivo prednesený skvostný text nám to utrpenie zahojí, najmä jeho posledná časť). Tak poďakujem za každé napätie, držme sa návodu a nevymrieme.

https://www.youtube.com/watch?v=fIe1MhTD-Cg

Luko

Žiaľ, nové názvoslovie ešte nemá presne vyhranený obsah, ale časom sa to napraví. Použil som, čo bolo po ruke. Ono ani to eurohujerstvo nemá presný obsah.
Áno, Macron je pokrytec, keď ostatných núti prijímať čičákov. Oni si ich tam sami naťahali už dávno, keď domáci trh práce nepokrýval domácimi pracantmi "profesie" smetiar, umývač riadu, šofér a pod., z domácich to nik nechcel robiť. Aj s tými, čo tam už mali bol často veľký problém. Tak ďalších už nechce, jasné, ale aj tak sa mu tam tlačia a on by ich rád "preumiestnil", len mu to nejde, tak vyštekáva po druhých.
A či je Čaputová dominantná alebo submisívna je nateraz zatiaľ asi fuk, uvidí sa. Tým myslím, že či ju niekto k podpisu nejakej blbosti dotlačí ako poradca, alebo jej to pôjde priamo zo srdca a presvedčenia, výsledok bude ten istý. A to je hrozba. (Myslím, že sama bez poradcova na to asi nebude mať.)
A dík za reakciu.

Luko

Naša budúca prezidentka ešte nie je v kresle, ale už ukazuje rožky. Pred nedávnom som zaregistroval:
(HS) "Ak by vo výkone slovenskej zahraničnej politiky badala odklon od proeurópskeho smerovania Slovenska alebo spochybňovanie „hodnôt spolupráce“, je budúca prezidentka Zuzana Čaputová pripravená prehodnotiť prevzatie výkonu zahraničnej politiky z kompetencie premiéra do vlastných rúk."
Celý článok https://www.hlavnespravy.sk/caputova-sa-vyhraza-pellegrinimu-odobratim-k...
Nedajme sa učičíkať konštatovaním, že je to nikto, bez potrebných vedomostí a skúseností, odsúdená na zánik a pod. Ešte nám môže zavariť, ak uplatní všetky svoje právomoci najmä v zahraničnej politike. Nech je Macron aký chce, je aspoň proeurópsky (aspoň sa zatiaľ tak tvári), ale pani Čaputová je vyslovene proamericka. Ako prezidentka dojednáva a ratifikuje medzinárodné zmluvy a najmä vojenské americké záujmy sú u nás práve pretriasané (letiská a sklady = trvalé základne).
Čím menej skúseností a vedomostí, tým viac je odkázaná na poradcov a nekriticky preberie všetko, čo jej nabulíkujú do hlavy. Nuž, keď bolo dosť na jej kampaň, isto sa ešte nájde aj pre jej poradcov.

Luko

..., ale ako vtípek sa mi to páči. Bolo by fajn, keby to fungovalo.

Luko

Tým druhým odsekom si mi pripomenul vtípek z nedávnej doby (keby som to vedel, dal by som sem len link), ktorý by to mohol otočiť aj trochu inak.

Príde redaktor za starým Indom v deň jeho 110-tych narodenín a pýta sa ho:
R: Aký máte návod na dlhovekosť?
I: Stačí dodržiavať len jednu zásadu - nikdy sa nehádajte s blbcom.
R: To snáď nie, to stačí? To je hlúposť!
I: Áno, máte pravdu.

Luko

Pobavila ma tá "mentálna". To si trafil pekne.
S ostatným nie sme v zásadnom spore. A serie ma, že ak to Zuzka vyhrá, bude náš Andrejko nepotrestaný alebo okamžite omilostený (hrozí mu 7 - 12 r.) - kua.

Luko

Asi som to opäť povrchne (a nevhodne) skrátil a zjednodušil, za čo sa ospravedlňujem. Upresním.
Okrem našich zákonov, ktoré buď podpíše alebo si ich parlament pretlačí aj bez prezidentovho podpisu (áno, súhlasím, že sa to deje pravidelne už dávno), má aj ďalšie právomoci. A tam je užitočný buď našim alebo cudzím záujmom. Aby som to odcitoval, teda:
"Zastupuje Slovenskú republiku, D O J E D N Á V A A RATIFIKUJE MEDZINÁRODNÉ ZMLUVY, prijíma, poveruje a odvoláva vedúcich diplomatických misií. Podpisuje zákony, vymenúva a odvoláva predsedu a ostatných členov vlády Slovenskej republiky, poveruje ich riadením ministerstiev a prijíma ich demisiu, vymenúva a odvoláva rektorov vysokých škôl, vymenúva vysokoškolských profesorov, vymenúva a povyšuje generálov, udeľuje vyznamenania. Je hlavným veliteľom ozbrojených síl štátu."
A tu nám (Slovensku) môže narobiť veľa škody, ak bude len poslušným vykonávateľom príkazov (a dobre mienených rád napr. veľkokapitálu) zo zahraničia. Preskočím, že aj vyhlasuje vojnu a výnimočný stav a pod., ale ešte vymenúva aj sudcov (čo si z nedávnej minulosti isto pamätáme), gen. prokurátora, ... , dáva milosť al. amnestiu.
Prosto má toho v repertoári veľa, s čím sa dá politicky kupčiť, čiže za niečo alebo v prospech čohosi podpísať al. nepodpísať. A ona im to podpíše (to všetko som mal na mysli).
A že mi to akosi pripomína prezidentské voľby vo Francii asi nie je náhoda. Tam tiež dovtedy nikým nepoznaný "zajac" akosi zázrakom (za nemalé peniaze na kampaň) preskočil všetkých ostatných kandidátov. Tu je to detto a mňa z toho akosi mrazí, aj keď to pozadie zatiaľ len tuším.

Luko

Niekedy na jar 2020 (asi vo februári - 5.3.2020 končí terajšie volebné obdobie) budú nové voľby do Národnej rady SR. Liberáli tu majú možnosť dostať sa k veslu a ak sa tak stane, Zuzka im na "oplátku" bez rozmýšľania podpíše každú predloženú somarinu = návrh zákona. A že to bude proti Slovákom ako národu je viac než isté. Bude to vždy a len v prospech veľkokapitálu (zahraničného a niekedy možno aj domáceho). To je jej úloha, na ktorú jej ani netreba múdrosť, stačí len poslušnosť. Dovidenia prístup k "bezplatnej" lekárskej starostlivosti, vzdelaniu, pápá sociálne zabezpečenie atď.
Pamätáte na voľby v r. 2004 a 2009? Tiež to bolo len o menšom zle a ...?

Luko

Náš národ ani vyzdravieť nemôže. Prečo?
Čosi som robil na kuch. linke a jedným uchom počúvam aj TV (moja tam sledovala akési varenie). A čo počujem? "... máme tu cesnáčik, paradojčky, papričky, cibuľku, fazuľku, pekné mäsko, oregánko, smotánku, ..." Otočím hlavu aby som toho buzíka videl a on to roker tvrďák, potetovaný od krku po nehty, na obrazovke vzor mužnosti. A vo vnútri - slaboch a buzík. Tak ako môžeme vyzdravieť, keď je omladina takto a týmito "vzormi" od detstva predestinovaná ich navoňavkovanými fekáliami? To nepôjde.

Luko

Angela Merkel vyhledá věštkyni,aby jí předpověděla budoucnost.

Ta zavře oči, soustředí se a praví.

"Vidím Vás na otevřeném autě, jak jedete širokou ulicí. Lidé Vám

aplaudují, jsou šťastní jako ještě nikdy předtím, někteří dokonce

běží za autem a jásají. Dav je tak těsný, že policie jen stěžía s velkou

námahou udržuje volný průjezd. Lidé volají plni nadějí:

Teď zase bude všechno dobré!"

Angela když to slyší, může prasknout od štěstí a ptá se zvědavě věštkyně:

"A jak na to reaguji já"?

Věštkyně na to:

"To já nemohu bohužel vidět, víko rakve je uzavřené"!

Luko

Asi by sme sa zhodli rýchlo. Na cieli aj na ceste k nemu.

Luko

Treba si uvedomiť, že mimovládky a neziskovky robia z veľkej časti užitočnú robotu (pre ľudí aj mestá a obce - tie si podporu zaslúžia) a len tých cca 10% sú tie, ktoré sa snažia mimoparlamentne a mimovládne pretláčať návrhy zákonov, diktovať verejnosti ako majú žiť a správať sa, pranierujú slušných ľudí za ich podľa nich ideovonevzhľadné názory a pod. A ak by museli zverejniť prehľad o svojom financovaní a konaní, tak by to bolo dobré sito, ktroré by oddelilo hajzlíkov od užitočných a veľmi ťažko by sa mohli vykecať zo svojho "neosohu".

Luko

Všetky mimovládky, ktoré svoje financovanie kryjú zo štátneho rozpočtu, fondov EU, príspevkov miest a obcí a pod., prosto z verejných zdrojov viac ako z 50%, by mali povinne verejne a podrobne zverejňovať každoročné príjmy (od koho a na čo sú určené) a výdavky (komu a za čo boli vydané). Ostatné by to mohli a mali robiť dobrovoľne. Transparentnosti by to isto pomohlo.

Luko

"... odpady pre lúzu ..." Dosť sila, pán urodzený. Ale majú pravdu, treba z princípu ignorovať, čo je pre lúzu. Aj ten rožok k Vašej ctenej kávičke.

Luko

Tretí odsek od konca, najmä jeho druhú vetu, by to potrebovalo trocha rozviesť - "dovysvetliť" - a položiť to do nejakej reálnej roviny.

Luko

..., ale J. Pašku mi je ľúto. Pokiaľ bol v europarlamente, robil dobrú robotu a aj keď dnes na to nemá priestor, snaží sa ju robiť aj ďalej. Bude ho škoda.

Luko

Funguje to tu takto:
Vďaka ministerstvu práce a sociálnych vecí budeme musieť pracovať až do smrti, ale vďaka ministerstvu zdravotníctva to zas až tak dlho nepotrvá.

A prisadím si - nemohúce babky z okolia nutne musia prejsť po pol roku kontrolou u svojho špecialistu (napr. u kardiológa), aby im obvoďák smel predpísať ďalšie (u nás sa k nemu stojí amorfný chumeľ, nie taká pekná fronta), životne dôležité lieky (smú sa predpisovať tuším len na jeden-dva mesiace a papier od špecialistu platí len pol roka). Sú odkázané na sanitku (musia si ju samé objednať), ktorá ich skoro ráno všetky, jednu po druhej, postupne pozbiera a dovezie do oblastnej nemocnice. Samozrejme, keď tam dorazia, časenky sú už často rozchytané. Sanitka ich pozbiera a dovezie nazad domov okolo 17-tej h a za celý deň nevybavili nič (okrem účtu za sanitku), len si posedeli v príjemnom kolektíve pred zavretými dverami a môžu sa tešiť, že nabudúce to už snáď stihnú. Pridajte si k tomu horúčavy alebo zimu v čakárni, pitný režim, stravovanie, sociálne potreby (napr. kľúč od WC je na recepcii pri hl. vchode na prízemí) - všetko zabezpečené na vysokej úrovni - a máte obraz dokonalý.
Radšej neochorieť ...

Luko

Ak sa k moci dostane Sulík, bude ešte horšie.

Luko

..., ale prakticky to asi funguje inak. Ako štát nemá hranice Izrael, nemusí ich mať ani Ukrajina. A na rozdiel od Izraela, má Ukrajina aspoň ústavu (no, nečertite sa, aj ja viem, kto ju písal). Ba našlo by sa toho vo svete nemnožko viac.

Luko

Pekná skratka a zhrnutie. Úcta!
Dnes by sa k tým trom bodom dal asi pridať ešte štvrtý - absolútne zaujatie majetkom a spoločenským postavením, resp. totálnym nezáujmom o veci verejné.
Každý z nás má minimálne 5x viacej, než k životu nutne potrebujeme, ale napriek tomu sa nám zdá, že je to málo, lebo v čomsi ešte zaostávame za susedom. To nám bráni vnímať aj veci verejné a keď ešte u niektorých nie celkom, tak aspoň im uberá síl a čas zamyslieť sa a cieľavedome niečo s tým marazmom (rozpadom) urobiť. Rozklad ducha jedinca a rozpad celej spoločnosti idú ruka v ruke. Inými slovami - ospevovaný a u mladých presadzovaný individualizmus sa nám neskôr vracia v zombifikovanej spoločnosti.
Naši dedovci hovorili "Čo nemáš sám rád, nerob druhému", ale dnes to znie "Ak svojím konaním nepomôžeš hlavne sebe, radšej nekonaj vôbec".

Luko

S týmto súhlas.

Luko

Samozrejme, že som si to všimol (a som si istý, že o tom už bolo s Bibim pohovorené), ale niektoré "hry" sa nedajú len tak v momente zastaviť, majú svoju zotrvačnosť. Preto hovorím - uvidíme.
Asi sa zhodneme, že vraždiaceho maniaka (zlo) nezastaví dobrý príklad tisícok nevraždiacich ľudí (dobro). Inak, aké veľké musí byť dobro, aby premohlo malé zlo? Moja skúsenosť - našinec, v svojej domovine zvyknutý na odhadzovanie špakov či obalov od cukríkov kde mu napadne, toto neurobí na vlakovej stanici vo Viedni alebo na parkovisku v alpskom stredisku. Prečo? Lebo to tam už nik nerobí dobrovolne, prirodzene, nie z donútenia ako v base. (Špatný príklad?)
Teda - ak je zlo v pohybe, ťažko sa zastavuje, ale ak je už miesto obsadené dobrom, zlo sa už nezmestí.
A dík za gratuláciu (až si sám sebe závidím, aké mám šťastie).

Luko

Povedal by som, že ho to zmení. Nemyslím samotné (pre neho isto nepríjemné) pochodovanie v dave, ale to, že ako to odhadujem, tento raz bol nie "len pozvaný", on bol na koberec "predvolaný" a musel to prijať. Nuž, uvidíme.

Luko

Niekto s ňou bojuje, iný ju víta.

Luko

... sa nepraje, ale vyjadruje (niekedy aj úprimne).

Luko

Chomsky, Pjakin, Fulford, Starikov - každý tvrdí, že má pravdu, ale každý ju vidí z iného uhla, preto sa nemôžu shodnúť v histórii ani v dnešku. Ak k tomu pridáme ešte Andreja Kadykchanskiyého s jeho Humboltom, je z toho riadna mela. Ak máte chuť, tak v češtine:
http://myslenkyocemkoli.blogspot.sk/2018/02/tartarie-jak-ji-videl-humbol...

Luko

Keď si už spomenul OSN ako nefunkčné, tak musím namietnuť, že ono funkčné je - aj keď trochu inak. Za pozornosť stojí posledný odsek článku (potom je ešte dvakrát aktualizovaný ako PS)
https://alexandrabader.wordpress.com/2018/02/18/das-paradoxe-an-der-muen...
kde sú spomínané znásilnenia (60.000) a slúžiaci pedofili (3.000), čím s úsmevom potrdzujú funkčnosť tejto organizácie (aj keď to na smiech nie je). Stačí prekladač, ak nevieš po nemecky - je to zrozumiteľné aj tak.
Navigovala ma naň včerajšia upútavka z celkom dobrej stránky http://uncut-news.ch/

Luko

Bodaj si sa nemýlil a západ by sa dal zachrániť za cenu "len" občianskej vojny. Smrdí tu však už dlhšie niečo väčšie, a cítiť to čím ďalej viac.
Prajem Ti dobrý odhad (aj nám).

Luko

... zatiaľ čo si tu formulujeme postoje, OSN plánuje v r. 2018 došikovať do Európy vyše milióna prisťahovalcov.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15082/
A to je to, čo som chcel povedať - neurobia to - dokiaľ nedvihneme zadky a neurobíme si doma poriadok sami. Bolo by naivné šikovať našincov a ísť s nimi brániť Grécko, Taliansko, Nemecko ... My im môžeme odtiaľto len fandiť (možno podporou verejným hlasom, možno materiálne, prosto nejako), ale im tam znásilňujú dcéry, teda tie zadky musia dvihnúť oni tam. My musíme byť zatiaľ len v strehu. Zodvihnúť sa, ozbrojiť a ísť do ulíc, všetko ostatné sú len plané reči, len také krčmové blábolenie - šepkanie do periny, ktoré nik nepočuje (lebo nemusí a nechce). Už dávno mal byť na každom člne ťažký gulomet, na pobreží každých 800 m guľometné hniezdo, vo vzduchu podpora vrtulníkov a kde sa nedá trvale udržiavať obsluha guľometného hniezda, tak aspoň pobrežie zamínované. Ale kým niet politickej vole, nič take nebude.
Neurobia to - budú naďalej plniť zadanie aj nadplán, ako úderníci, lebo tučné prebendy im za to stoja. Napriek našim postojom, byť hociako silným či hlasným. Bezohľadne pôjdu podľa plánu osvedčeným židovským spôsobom: "Urobíme TO takto a keď to nepôjde, tak to urobíme t a k t o , ale urobíme TO." Preto je nutná tá krv v uliciach. Bohužiaľ. Inak sa ubrániť nedokážeme.

Luko

Je v podstate jedno, či to fičí podľa Kalergiho alebo Barneta. Pan Vávra to článkom trafil vyjadriť presne.
Len už nepovedal, ako začať (resp. prestať kontraproduktívne pomáhať). Každý sa bojí nálepky "rasista" alebo nálepky tomu podobnej - majú ich v repertoári vela. Obávam sa, že je to len na nás, pretože tí volení to neurobia (pre peniaze im z funkcií tečúcich) aj keby toto všetko vedeli domyslieť a mohli správne rozhodnúť, neurobia to. Je to zúfalstvo, ale bez krvi v uliciach to asi nepôjde. A začať sa to musí tam, kde si ich navozili najviac. Tam treba boľavý vred začať mačkať a hnis vytlačiť. Rana bude chvíľku bolieť, ale zahojí sa. Tomu by som rád veril.

Luko

..., či film "Planéta opíc" je aj dnes ešte stále vhodné radiť medzi sci-fi. :-)

Luko

Generácia snehových vločiek - o nich je tento článok. Je toho o nich odprednášané a napísané kilá. Dosť smutné a desivé v predstave o budúcnosti.

Stránky