Niečo sa deje

Ukrajinský prezident Zelenský podpísal 24. marca výnos č. 117/2021, ktorý aktivuje ukrajinskú armádu k opakovanému dobytiu a zjednoteniu s Ukrajinou, autonómne oblastí Krym a mestom Sevastopol. Ukrajinskí občania o tom informovaní neboli, a európske média tiež o tom mlčia. Ten výnos ale naozaj možno chápať ak nie priamo ako vyhlásenie vojny, tak niečo, čo ju naozaj spustí.

Samozrejme, USA už vyhlásilo viacerými kanálmi, že by v prípade konfliktu bolo na strane Ukrajiny a podporovalo ju. Opäť raz postoj anglosionistov: rozoštvať dva susedné bloky, vohnať ich do zničujúcej vojny a vytešievať sa z ich tragédie. Je pravdepodobné, že v prípade otvoreného konfliktu by USA do neho oficiálne nevstúpilo, len by dodávalo zbrane a techniku - životy svojich chlapov ale aj žien a detí by Ukrajinci dávali už sami.

To je možný scenár, o ktorom svedčí viacero vecí. Treba pripomenúť, že vojna nezačne vtedy, keď sa obe vlády rozhodnú, ale vojnu dnes začínajú média a agentské organizácie. Navyše na to nie je treba žiadna objektívna situácia, netreba žiadnych sedem gúl ako v Sarajeve - môžu tak spraviť kedykoľvek sa im zachce. Na verejnosti nemusí byť vidno žiadne veľké príznaky, že k tomu dôjde.

Je teda možné, že už onedlho bude možnosť vyskúšať, kto je do akej miery naozaj rusofil. Do akej miery sú to ľudia, čo sú schopní nejakých akcií, kampane a podobne. Lebo v prípade, že sa na Donbase zas rozhoria boje, respektíve aj na Kryme a kde bude napadnutá priamo ruská armáda, tak sa situácia vyostrí aj na Slovensku a nebude už možná žiadna stredná cesta. Dilemu podpory Ameriky alebo Ruska nebude možno obísť - pretože kým budú Američania viesť vojnu v našom susedstve, nejestvuje žiadna neutralita, ani tolerancia. Pre nikoho z ich agentov.

Náhodný okoloidúci

NATO veľmi pobúrene komentuje presuny ruskej armády na RUSKOM území. Je to niečo podobné, ako keby Rusi pobúrene komentovali presuny nemeckej armády na nemeckom území alebo armády USA na území USA. Čistý magorizmus.

Assarhaddon

Je to aspoň zaujímavé, zaujímavejšie ako pred sto a viac rokmi. Neuškodí jeden citát z modlitby o tom, ako sa ľudstvu kráti čas:
"Ty ma v zlý deň, ktorý príde na celý svet, schováš vo svojom stánku". Veru hovorím Vám, modlite sa, lebo siedmy mesiac bude čas keď živý Boh splní svoj sľub.

Truhlík

Putinovi majú veľmi za zlé, že neoslobodil/neobsadil celý Donbass a nezaviedol tam mier ako v Kryme.
Takže horúci konflikt na Ukrajine ma jasný výsledok pokiaľ by to ale nebola celá ľavobrežná Ukrajina. Aj s Mariupolom, Nikolajevskom a Odesou.

Norman

Strategický ciel Moskvy je bezpochyby celá Ukraina. Samozrejme, nie vojensky, to by nefungovalo, preto Moskva vojnu nechce. Musia to zhodiť znútra.

Podobne je to s Kazachstanom a okolím.
A Kaukaz - najmä Gruzínsko.

História je zaujímavá vec, naozaj nekončí, škoda, že sa to nedá vidieť aj v budúcnosti, heh.

Náhodný okoloidúci

Krym a Donbas sú dve rôzne záležitosti, aj keď sa to tak nemusí zdať.
Krym Ukrajina spravovala od roku 1954 na základe toho, že Nikita Sergejevič tak rozhodol. Ale spravovať niečo a vlastniť niečo sú dve rôzne veci. Prevod Krymu spod správy RSFSR do správy Ukrajinskej SSR nepotvrdili parlamenty týchto republík, čiže prevod po právnej stránke nebol dotiahnutý do konca a Krym bol po právnej stránke stále ruský. Ani ukrajinizácia Krymu nezaznamenala väčšie úspechy, stále si zachovával ruskú podstatu.
Tu to podrobne rozobral Ivan Štubňa:
http://zvedavec.org/komentare/2020/04/8285-anexia-krymu-je-umyselne-zava...

O prevode Donbasu spod správy Ruska pod správu Ukrajiny rozhodla ešte Leninova vláda niekedy v roku 1922 - aby tak Ukrajina čo najrýchlejšie získala nejaký ten priemysel a vysoké školstvo. Neviem, ako to bolo ošetrené po právnej stránke, nikde som to nenašiel, ani som to nehľadal. Ale ukrajinizácia Donbasu za tie desaťročia až takmer storočie dosť pokročila, "ruský živel" tam má o niečo slabšou pozíciu ako na Kryme.

Pre toto si Putin voči Donbasu nemôže dovoliť to, čo voči Krymu. Stále tvrdím, že banderovcov si musia povešať samotní Ukrajinci.

Norman

banderovci - i keď je pravda, že dnes sú ľudia schopní sa štylizovať za čokoľvek z minulosti, takže je v tom zmätok, ale jedno je isté - dnes vládnu na Ukraine nie banderovci, ale prozápadné anglosionistické sily. Aj keď sú tam nejaké "sentimentálne" nacionalistické prvky, je to podobne ak o u nás - režim ich s radosťou vidí, pestuje a možno aj sám zakladá. Lebo sa za ne výborne kryje.
Takže s vešaním nejakých banderovcov sa moc nevyrieši, a naopak, naozajstné riešene bude ťažšie, ako sa zdá. Musí sa povedať, "kto" vlastne za dnešnou Ukrainou stojí a koho treba "povešať".
A na to nemajú silu či ochotu ešte ani Rusi.
Konieckoncov, už sú poučení. Už raz ťahali históriu, a zle si to odsrali, podobne ako Nemci, a tak teraz čakajú, nech si to odrobí niekto iný. Rad je na posratej Amerike - predstava je taká, že tam to rupne a potom sa to začne rýchlo meniť aj inde.

sandro

Tak toto je dokonale:) Ja nerad idem az sem, ale toto ma, ako sa hovori, vystrelilo na mesiac.
Snad kazde slovo, ktore si pouzil, je presne. Kvoli tomuto sem chodim.

Ľubov

keby sa tento Normanov komentár,v ruštine samozrejme,objavil v diskusii napr.na Vzgľade. Alebo ešte lepšie,v ukrajinčine na ich vlasteneckej alternatíve.
Ako to zariadiť? .)

Norman

Jednoduchšie je hodiť kamienok do rieky. Výsledok je tak či tak ten istý.
:)

Náhodný okoloidúci

Ukrajinská svoloč sa otvorene hlási k Banderovi a k Petľurovi ako k svojim veľkým vzorom a modlám, že sú anglosionistami používaní ako úderné jednotky, to je druhá vec. Tam sú zjavne celé generácie vychovávané v tom, že podstatou ukrajinstva je byť proti Rusom, to je ich tragédia.
No a Rusi Ukrajinu nebudú obsadzovať, lebo by ju potom museli živiť. Boli by sprostí, keby si niečo také zavesili na krk. Rusom celom postačí, keď v prípade vypuknutia ostrej vojny pošlú prskavku na každú vojenskú základňu (pokiaľ možno na takú so západnými poradcami) a každý vojenský sklad na Ukrajine, aby щеневмерлики nemali čím útočiť. O zvyšok sa potom môže postarať duševne zdravá časť Ukrajincov, tí už majú щеневмерликов plné zuby a chcú konečne normálne pokojne žiť.

sandro

Netreba zabudat, ze toto je priamy dosledok vysledku volieb v USA. Bolo jasne, ze okamzite po vitazstve Bidena zacne toto. Rozmrazovanie konfliktu je tu a Rusi musia reagovat asymetricky. Ako to Putin viac krat zdoraznoval. Inak budu mat tazky konflikt a masove vrazdenie prakticky na vlastnom uzemi.

Ľubov

pod pojmom "asymetrická reakcia" ?

Možno k nej priradiť aj prudký nárast pozitívne testovaných Ukrajincov ?
https://www.topky.sk/cl/11/2090327/KORONAVIRUS-Ukrajina-hlasi-druhy-den-... ak počet nakazených bude neustále rásť,tento stav by skôr vyhovoval Rusku.
Tu mi niečo nesedí,veď ivermectin si veľa z nás obstaráva práve z Ukrajiny. Tak prečo tie čísla rastú....

sandro

Extremny priklad : ''Vy zautocite prostrednictvom UKR na Donbas, my zautocime nasimi ponorkami z pacifiku a atlantiku na vase pobrezne mesta.'' To je priklad asymetrickej reakcie v kontexte Rusko-Americkych vztahov. Samozrejme, toto je asi nerealne, ale variacii moze byt vela a nemusi to byt zakonite vojenska odpoved. Pochopitelne, toto su informacie, ktore sa v mediach neobjavia, ale rozhodujuce sily v danych statoch budu velmi dobre vediet co je v hre. V tomto smere vsak doverujem Putinovi, ze dokaze urcit spravnu formu, myslim, ze tento chlap uz dnes v dejinach ma svoje miesto.
Co sa tyka narastu COVID pacientov na UKR, tak podla mna to je rovnake ake npr. v Madarsku. Proste prisla tretia vlna a maju viac chorych.

Ľubov

(citát z filmu Súboj titanov)

Keď o tomto hovoria, https://www.youtube.com/watch?v=4Zj0V-hct1c musí ešte existovať aj niečo,o čom mlčia. Je to malá ponorka,alebo skôr dron,ktorý dokáže vyvolať na východnom pobreží 500 m vysokú vlnu .
O Poseidone vie verejnosť už dávno,aj o Mŕtvej ruke. Čo majú nové odvtedy?

Malé Slovensko by mohlo ostať relatívne v závetrí,nebyť užitočných idiotov,ovládaných nenávisťouk Rusku .Smutná pravda,že časť Slovákov sa začína podobať Ukrajincom . Preto už v závetrí nie sme,máme Kuchyňu,Lešť a Sliač. Iste,nič veľké sem nepríde, rakety sú drahé,ale pár prskaviek bude stačiť.
Preto sa teraz už Čaputová neskryje za svoje sladké ničnehovoriace frázy. Jasný postoj : stojíš za Ukrajinou,alebo za Ruskom. Stojíš za sionistami,alebo Slovenskom. To je otázka,ktorá ju neminie.

Náhodný okoloidúci

12.3.2021 na serveri Politikus.ru vyšiel zaujímavý komentár
https://politikus.ru/events/134895-mezhslavyanskie-voyny-indeyskie-raspr...
Межславянские войны = индейские распри - Medzislovanské vojny = indiánske rozbroje, ktorý upozorňuje na starú taktiku rozoštvávania národov, ktorú Gueit Buitein (= Angličania) a USA použili proti severoamerickým Indiánom a používajú ju aj teraz voči slovanským národom a celkovo voči Európe a svetu. A svet na to vždy naletí, nechá sa do tejto pasce chytiť.
Je to príliš dlhé na top, aby sa mi to chcelo prekladať, kto chce, môže použiť nejaký automatický strojový prekladač. Teda ak si to neviete prečítať v origináli.
Pre úplnosť, aj Politikus.ru tento článok prevzal odtiaľto:
https://economicsandwe.com/325C3644179A25AB/

Článok zároveň tvrdo kritizuje surový a bezcitný egoizmus kapitalizmu.

Ema

Chochli utrú hubu, nebudú môcť vyberať tranzitné poplatky.
Plus Bidenov syn má konkrétne záujmy v ťažbe plynu v Donecku a na Kryme. Na tú sviňu jedna lokalita čisto ruská, v druhej prevažuje ruské obyvateľstvo.
Aj toto je jeden z aspektov aktuálnej chochliády riadenej z USA.

slaven1

Na dodanie čo najširšieho obrazu dodávam, že USA majú problémy doma v ekonomike. Tam sa to ide sypať, takže potrebujú - ideálne veľkú - vojnu na odvrátenie pozornosti. http://nadhlad.com/comment/40555#comment-40555

Pri tejto príležitosti navrhujem americkú prezidentku Zuzu iba ostrihať dohola, jednoznačne nevešať!

https://112.international/ukraine-top-news/swiss-proton-energy-group-sa-...

Dusanbe

- faktická poznámka:
Len pre poriadok v pojmoch - ak je niekto proti rozpútaniu ďalšieho konfliktu, proti ďalšiemu bombardovaniu a zabíjaniu v mene arogantnej rozpínavosti a chorej túžbe určitých kruhov zaoceánskeho impéria ovládať celý svet - tak nie je žiadny "rusofil".

Ešte viac opodstatnený a racionálny je takýto postoj v tomto prípade - keď sa impérium snaží vyvolať takýto konflikt v blízkosti našich hraníc, keď si s požehnaním svojich lokajov v našej vláde pripravuje na území Slovenska vojenské základne práve na útočenie a bombardovanie smerom na východ, keď zaťahuje do tejto avantúry aj všetkých obyvateľov Slovenska a stavia ich do pozície rukojemníkov vo vlastnej krajine.
Ďalší konflikt, ktorý okrem tisícov životov civilistov prinesie chaos, rozvrat a biedu - ako si to museli zažiť ľudia v Iraku, Líbyi.

Prilepiť na všetkých ľudí, ktorí s takýmto vývojom a smerovaním do pekla nového konfliktu nesúhlasia nálepku "rusofili" - to je práve cieľom predajných médií a "novinárov" typu Soltész, Schutz a podobne.
Áno - toto označenie začína byť čoraz frekventovanejšie - ale je používané práve za účelom stigmatizovania a postavenia normálnych, zdravo a vlastenecky uvažujúcich ľudí mimo "oficiálnu diskusiu" - aby bola riadená a usmerňovaná poskokmi typu Soltész.

Povedzme si preto jasne - konflikt v tejto otázke nie je medzi slovenskou spoločnosťou
a nejakými "rusofilmi" - ale medzi väčšinou občanov, ktorí sú si vedomí hroziaceho nebezpečenstva a prospechárskymi kariéristami, budujúcimi si svoju kariéru rusofóbnymi postojmi a lokajskou službou v prospech zaoceánskeho impéria.

Sú to typy ľudí, ktorí by s rovnakou sluhovskou ochotou a zapredanosťou slúžili Moskve, alebo komukoľvek - ak by sa doba nezmenila, šplhali by sa ďalej a vyššie po kariérnom rebríčku predsedov podnikových výborov či ideologických tajomníkov SZM, KSČ alebo Zväzu československo-sovietskeho priateľstva.

A čo sa týka schopnosti slovenskej verejnosti, dať svoj názor najavo aj nejakou masovou akciou - bohužiaľ, v tomto nie som prílišný optimista - už máme nejaké historické skúsenosti a "tradície", že, (ďalej nepokračujem, ani ja nemám rád ľudí čo si okydávajú svoj národ).

Že sa niečo chystá sa momentálne ozýva naozaj z mnohých strán, aj keď spomínaný Zelenského výnos sa mi nepodarilo dohľadať nikde.
Dúfajme, že je to planý poplach, ale realita bude skôr iná - cieľom je zrejme vyvolať otvorenú ruskú reakciu na američanmi vyvolanú a podporenú ukrajinskú vojenskú inváziu do Novorossii.
Výsledkom nebude ovládnutie Novorossie Ukrajinou - tá o ňu príde - to otvorene zopakoval nedávno aj Lavrov.
Skutočným výsledkom bude ale ešte intenzívnejšie a radikálnejšie zatlačenie Ruska do polohy "darebáckeho štátu".
Americká propaganda a politická reprezentácia presne toto potrebuje - to je jej cieľom - vyhnúť sa otvorenému konfliktu a postupne dosiahnuť, aby sa s Ruskom na medzinárodnej scéne a pred svetovou verejnosťou mohlo jednať ako so Severnou Kóreou.
Izolácia, ďalšie sankcie, vylučovanie zo svetových politických a ekonomických organizácií - to je taktika USA.
Neviem, aký "asymetričeskij otvet" sa dá proti tomuto ťahu spraviť.

JAptr

Pekný deň,
v prvom rade, ak nebude deeskalácia v akejkoľvek forme, budú určite umierať "človekovia"...akú to má hodnotu? koľko to "stojí"? čo vôbec za to na tomto svete "stojí"? odpoveď každý jeden "človek" pozná sám...zaujíma to rozhodovateľov daného procesu, isto nie.

ilusion

A franskí kupci budú Slovanom predávať zbrane...

ilusion

Počas uvedenia seriálu Slovania vznikla aj diplomatická roztržka pre vyjadrenie Matoviča o Zakarpatí. Ukrajincom vadi, že Rusi anektovali Krym, ale vôbec im nevadí, že majú Zakarpatie, ktoré patrilo Slovensku.

Ema

dorazila delegácia vojenského atašé USA.
Len či sa Európanom bude chcieť bojovať proti Rusku za Kyjev šaša Zelenského. Euro-Borell síce pre titulky korporátnych médií bľaboce o podpore Kyjeva, ale je to roztrasene slabučké.

Pfizer údajne zastavil dodávky vakcíny do Izraela, lebo neplatí. Ako odmenu za rozpútanie vojny ich bratské USA presmerujú na Ukrajinu, môžu tam zaočkovať tých, čo prežijú.

Ema

Musíme být rychlí nebo rychlejší než ruská vojska, nabádá generál Hodges

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/hodges-vojska-mobilita-presuny-rusko.A2...

Príspevok z bujnej diskusie pod článkom:

Rusko už teď prohrává v počtu transgender vojáků, žen ve velitelských pozicích nebo pilotů z menšin a rozdíl v moderním pojetí armády se bude už jenom prohlubovat. Teprve teď Rusové zavedli ponožky, v době, kdy západní armády už řeší těhotenské uniformy!

Až bude transformace západních armád dokončena, Rusové budou bez šance.

Dusanbe

tiež za, keď chcel Fico dotiahnuť širokorozchodnú železnicu až do Bratislavy.
Aha:
Redaktorka:
"Nebylo by levnější a rychlejší pořídit více dopravních letadel a rekonstruovat klíčová letiště v hostitelských zemích, než modernizovat pozemní dopravní infrastrukturu?"
Americký generál:
"Ne. Musíme opravit železniční a dálniční síť pro přepravu velkého počtu těžkých vozidel a velkého množství paliva a munice."

Chudák Naď sa z toho aj po.erie, koľko bude mať roboty.
Už teraz na Facebooku vzdychá ako nestíha - muničáky na Sliači, nový príjazd priamo z diaľnice - aby sa bomby či rakety nemuseli voziť priamo cez kúpeľné mestečko Sliač - a k tomu mu prihodia ešte železnice, mosty, podjazdy,....

Cvičisko si už americká armáda z Európy spravila - teraz si potrebuje pripraviť bojisko !
Vrchol v tom článku je, ako tá guma kritizuje českú legislatívu obmedzujúcu dľžku pobytu cudzích vojsk na území Českej republiky.
S radarom nepochodili, voči americkej základni sa Češi stavajú vlažne - tak chce americká armáda vydupať aspom bianko šek na neobmedzený pobyt americkej pechoty v Čechách.

Ema

Patrušev obvinil USA z vývoja biologických zbraní v blízkosti ruských hraníc

Rada bezpečnosti RF má dostatočné dôvody domnievať, že USA vyvíjajú biologické zbrane v blízkosti hraníc Ruska, uviedol tajomník Rady bezpečnosti RF Nikolaj Patrušev.
Upozornil na skutočnosť, že vo svete rastú ako huby po daždi biologické laboratóriá pod kontrolou USA a väčšina z nich sa nachádza blízko hraníc Ruska a Číny. „Tvrdia, že ide o výskumné centrá, kde Američania pomáhajú lokálnym vedcom pri vývoji nových spôsobov boja proti nebezpečným chorobám. Vlády krajín, kde sa tieto objekty nachádzajú, však nemajú najmenšiu predstavu o tom, čo sa deje za ich múrmi," uviedol.

Podľa Patruševa tieto objekty pripomínajú americký výskumný ústav na vojenskej základni „Fort Detrick“ v Marylande, kde USA už desaťročia pracujú v oblasti vojenskej biológie. Tajomník Rady bezpečnosti tiež zdôraznil, že na územiach okolo amerických biologických laboratórií sa často vyskytujú ohniská chorôb, ktoré nie sú pre tieto oblasti charakteristické.

sandro

Tento pruser realne hrozi. VychodoEuropske obyvatelstvo nema pre nich cenu, sme dokonaly labak. Jadrove zbrane sa pouzit nedaju a toto je preto jedina ''vhodna'' alternativa masoveho vyludnenia dobytych uzemi. Navyse to samozrejme spravi Putin a ako uz vacsina z nas vidi, aj keby hned boli tieto zbrane pouzite na Moskvu, tak v eNku napisu, ze to urobil Putin(npr. preto lebo tam ma nizsiu popularitu) a rovnaka grupa, ktora krici fuj Putin teraz by kricala fuj Putin aj potom. Toto Slovenske sa da aplikovat samozrejme aj globalne. Tu naozaj nemaju co stratit a nejaka verejna mienka uz nie je ani podstatna. Staci dostatocne velka grupa vzdy uzitocnych imbecilov a media dotvoria veci podla potreby. Takze ano, cakajme nejaku BioChemiu.

Truhlík

Nie je to nič nové.
Rusi o amerických biologických laboratóriách v postsovietskych štátoch hovoria už dlho.
Najnovšie som zachytil, že takisto silno kradnú v postsovietskych republikách pozostatky sovietskeho kozmického výskumu.

lebleu

Führerka Angela v telefonickom rozhovore vyzvala ruského prezidenta Vladimira Putina na zníženie počtu vojakov pri hraniciach s Ukrajinou.
https://www.hlavnespravy.sk/merkelova-vyzvala-putina-na-znizenie-poctu-v...