this is no joke

Ak by nebolo jasné, pripomeniem, že túto číro deklaratívnu výzvu som stiahol z webu, nie je to môj nápad. Samozrejme, výzva nič nedosiahne, ale potencionálne otvorí naratív o amerických agentoch. Pretože už je zrelá doba na hovorenie o tejto téme. 

Kedže termín "agent" už nie je tabu, už to nie je spojené s výsmechom, ako ešte nedávno (pripomínali sa 50-te roky, akože vraj paranoja totalitného systému) , takže teraz možno pojmom "agent" už otvorene operovať, že.

Norman
Ľubov

toto je vážne zoznam jej členov https://www.vlada.gov.sk//zoznam-clenov-bezpecnostnej-rady-sr/ ,táto "rada"

zajtra rozhodne (musí),či budú vyhostení zamestnanci ruskej ambasády v Bratislave. Ako tipujete?

Prosím Vás,vy,ktorí nesúhlasíte s týmto konaním "bezpečnostnej rady"a máte možnosť zaniesť na adresu ruskej ambasády kvety,urobte to ! Aspoň jednu kyticu,ktorá bude kričať :((.
Epické deje vždy začínajú prológom.

Norman

Ja tipujem, že Slovensko nikoho nevyhostí. Aféra začína prudko blednúť, je vidno, že Česko si to odsiera a zvyšok Európy na to kašle. (prirodzene, na našich atlanticistov sa nedá spoliehať v ničom, ale taká je tendencia, nie?).

Čo sa týka ruskej ambasády, je viacero organizácii, čo v minulosti robili také proruské gestá, nebolo ich naozaj málo - tak kyticu nechám na nich, ja na také veci neverím. Ale ak by boli protiruské provokácie-demonštrácie, to by som sa išiel "pozrieť". Nie že by som chcel niekomu rozbiť papuľu, ale proste ľudia si zasluhujú varovanie. Ja to nazývam varovanie, vlastne osveta - a tá ma rôzne formy.
Ale myslím, že ani k tomu nedôjde.

Dusanbe

že nikoho nevyhostia, personálne zloženie rady a pokyny nepustia.

Náhodný okoloidúci

Doteraz platilo "Dvakrát meraj, raz rež."

Odteraz platí "Washington nemeria, len rozkazuje, a Korčok reže."

Ľubov

Čo Matovič sa rozhodol štátnicky mlčať? Lebo včerajšiu "radu",zdá sa,ignoroval
https://www.youtube.com/watch?v=L21X6j342CU

Bolo by celkom zaujímavé ,pozrieť sa tak do vnútra týchto ,našich obrancov,takpovediac,do ich tzv. duše.
Korčok,Naď,Heger,vyhodiť rusov,alebo nevyhodiť. Obidve rozhodnutia sú pre nich konečná stanica. Nádhera !

slaven1

Ešte treba určiť rozsah slov "zahraničný agent". Teda respektíve kde nájdeme definíciu. Definíciu nájdeme v ruskom Zákone o zahraničných agentoch: Je to človek, ktorý sa učil v Emerike (stáž) a potom začal zastávať verejnú funkciu alebo sa zúčastňuje politiky. Môže to byť aj človek, ktorý na politiku dostal / dostáva od americkej strany financie alebo metodickú pomoc.

Šéfka RT o tom čo sa preberá na školeniach / stážach v USA:
https://www.youtube.com/watch?v=WpJDKY4oPA8