Ľubov

komentáre

Ľubov

Chcela by som pridat svoj názor k tejto neveselej téme. Predovšetkým,netuším,čo sú thredy.Zrejme je to súčasť dodávky a naozaj za to platíš.Nikdy nepýtaš peniaze a nie sú tu ani reklamy,toto je vážna vec. A píšeš,píšeš každý deň,hoci je nás tu zopár. Norman,vďaka .
A teraz Iris,čo sa podľa mňa naozaj stalo. Ako to vidí moje eq. Je tu nepísaným pravidlom,že všetko osobné je tabu,ani po rokoch sa nepoznáme. O Iris ale predsa len čosi vieme,že žije v Amerike. Nikdy ,čo si pamätám,nebola k nikomu arogantná,politiku ,na rozdiel odo mňa, má na háku. Chodila sem hlavne kvôli Tebe a samozrejme Eme. Dosť často sa stáva,že sa tu navzájom ignorujeme,myslím,komentáre. Neznamená to nič osobné, my sme tu pomerne autonómne týpky,preto je to tak.
Až prišiel ten deň,keď to Iris prestalo takto baviť. To znazanie komentárov je ako buchnutie dverami.A ešte tu čítavala ,že Amerika končí,proste,nerobilo jej to tu dobre,nenašla tu,čo potrebovala. Vsio.
Už sa toľko nehnevaj,tiež sa môžeš niekedy mýliť.

Ľubov

To je zvláštne,niekedy rozmýšľame úplne rovnako (práve pečiem koláč k zajtrajšiemu sviatku,haha,chcem to začať oslavovať ako narodeniny,alebo tak nejako.-)), a inokedy,napr.k včerajšku rozmýšlame úplne naopak.

Súcit v sebe mám,to je fakt ( veru,aj k Tebe niekedy cítim súcit ,teraz nie)). Ale včera áno. Nechcem,aby sme sa uź naozaj celkom atomizovali.Komu to prospeje?
Čo uź tu vymyslíš? Nič ,lebo sme sa takto narodili.
To je stará dilema,kto viac pomôže svetu, jednotlivec,alebo kolektív.
ps Otočme list.
Zajtra je dobré byť v strehu,či sa na záberoch z Moskvy objaví aspoň jedna červená zástava. A nemusí to byť nutne Pjakinovec.-),čo ju vytiahne. Začína sa nejako dostávať sem z noosféry info,že trikolóra modro-bielo-červená je pasé.
Že s takýmito farbami sa víťazstvo nemá oslavovať.

Ľubov

Tieto naše odpovede Iris sú ako opačné póly,jedna tvrdá,druhá mäkká. Normálne ilustračné,klinický dôkaz.
Hovoríš,že takto ako ja rozmýšľajú otroci. Hej,takto z fleku vyzeráš oveľa silnejší ako ja.

Ľubov

Iris,som rada,že si to objasnila. Že to nie je nič osobné ,tak je to jasnejšie.
Niekedy som na Teba myslela,že prečo sem nikdy nepíšeš o americkej politike.Podľa toho,ako si sa vyjadrovala k Salvinimu ,alebo jediný raz k Trumpovi,pokladala som Ťa jednoznačne za republikánku. Podľa hudby za rokerku.-).
Tvoj jemný snobizmus mi nikdy nevadil.
Ale teraz,podľa toho,čo si napísala,a ak som to dobre pochopila,prekáža Ti náš negatívny názor na Ameriku,Tvoj nový domov. Európa,Amerika ,koniec lásky.
Možno by som to na Tvojom mieste cítila rovnako.Máš výbornú gramatiku,ale hlavne,vieš,čo sú záblesky.
Však uvidíme,čo nás všetkých čaká,si Slovenka,nezabúdaj.

Ľubov

aj tak (napriek mentálnej zaostalosti Straku a Farskej) jeho musel niekto pretlačiť. Najskôr Kiska.
Obsah toho,čo hovorili na tých námestiach (teraz som si to po prvý raz vypočula),nuž,ako piataci na základke sme písali lepšie slohy,k novenbru,alebo tak. Toto proste je tak slaboduché,až to fyzicky bolí.
No nenáročné stádo bolo spokojné. Ale toto nie je o intelekte,toto je o tom,čomu sa hovorilo etika,alebo morálka,alebo česť. Veď intuitívne mali rozpoznať zmrda a vypískať ho,vyhnať odtiaľ.
Nech už prídu tie zlé časy,nech sú poriadne zlé,lebo to je jediná šanca,že sa objavia dobrí muži !

Ľubov

no neviem,pozrite sa sami: https://www.youtube.com/watch?v=qrWXYm_oG8c
Prečo smotanu zlízol len Šeliga ? Jedno telo,jedna duša so Žitňanskou,pozerám,zmizla aj najmenšia spomienka na prvého lídra Straku,tuším Tomáš sa volal,vidím,nepočíta sa s ním,ktovie prečo.-) ? A aktívna Kristína Farská tiež niekde vyšumela.
Spomínam to samozrejme iba kvôli včerajšku,keď "odstúpili" Romeo a Júlia,zdalo sa,že sú už triezvi. .

Ľubov

No,učíme sa. Ako hovoril Buheh,najlepšie je,keď sa každý deň niečo nové naučíš.
Včera tu padla parafráza o zlých časoch,ktoré robia dobrých (silných)mužov. Iris napísala,že v každej žene má byť aj niečo z muža. Myslím si,že je to pravda. Presne viem,kedy rozmýšlam ako môj otec a kedy nie.
Je to aj o tom,ako sa postavíme k dnešnému svetu,keď sa deje tá veľká premena. Uvedomme si,že to nie je len o panike, strachu a stratách ,ale že je to aj privilégium,byť práve teraz a tu.

Ľubov

Neviem,asi nejaká technická porucha,zmizli všetky komentáre.
ps. To všetkým,alebo len mne?

Ľubov

Podporujeme referendum a predčasné voľby ! Ide o záchranu Slovenska ako štátu. Nie je preboha možné,aby boli ministrami vlády SR bytosti,ako je nežena Kolík,skutočne najodpudzujúcejší zjav v politike za posl.storočie.
A ďalśie neženy a ďalší nemuži.
Ak by predčasné voľby prešli aj napriek zátarase Čaputovej,bude to veľká skúška aj schopností,aj strategického myslenia pronárodných strán. Ale aj nás všetkých.

Ľubov

Je to možné( že som Ťa zle pochopila,veď sme si to vyjasnili a som rada).
Nedá sa však myslieť iba na prítomnosť,je to veľmi ťažké ,odporúčajú to aj tie rôzne duchovné smery "ži v prítomnom okamihu ".-).
Tým som chcela povedať,že myslieť na budúcnosť je prirodzené,a zvlášť,keď hrozí,že jedných šorosovcov nahradia iní. To sú naše normálne obavy, cieľom je oslobodenie.
No veď hej, aj cesta je niekedy cieľ.

Ľubov

Ak som Ťa dobre pochopila,si sklamaný,že v diskusii nikto z alternatívy ani len teoreticky nechce pripustiť možnosť vytvorenia koalície progresívcov s Pellem. Ako možné riešenie.

Možno sa mýlim. Napísal si to úprimne ,určite to myslíš dobre,zas až taká nemoderná nie som.Ale aj tak,ak morálny imperatív je jasný,preč so zločincami ,a potom ich nahradiť vyššie spomenutou zostavou (naozaj je to reálne),je ako nahradiť jamu plnú hnoja jamou naplnenou slizom.
Potom to ale morálny imperatív nie je.

Ľubov

pre svoje protekčné štence vytvorili platformu,ďalšie zberné miesto https://www.picuki.com/profile/mladi_za_ludi

Dávam to sem do archívu ,týchto mladých,ćo tak podporujú vrahyňu. Krv Lučanského je aj na ich rukách.

Ľubov

Práve na túto tému sa oýtal jeden poslucháč AE p.VK ,ako to vidí,možnosti emigrácie z Česka,teda kam.
A on so svojím príslovečným "optimizmom"mu odpovedal,že ak má naozaj dostatok zdrojov,môže si kúpiť malý vlastný ostrov v Tichomorí. No a potom už tak serióznejšie mu ako posledné bezpečné miesta na svete,kde občania majú šancu byť slobodní označil asi dva štáty v Južnej Amerike a určite Kubu. La Viva Habana
A ešte Kazachstan. Dúfam,že nikam neodídeš, Slovensko nie je len Kolík a Remiška,ale predsa aj my :)).

Ľubov

Bola som zvedavá,čo hovorí Pjakin na tieto posledné udalosti okolo Bieloruska a Vrbětíc.
Čo sa týka Prahy a Viedne,označuje ich za centrá nadnárodného riadenia ,pričom po vojne západ dostal jedno z nich,Viedeň,Rusku mala ostať Praha,do detajlov nechcem zachádzať, hlavne preto,že o nich neviem .-), ani to,prečo je pre Rusov Praha taká magnetická,je to proste fakt. Tak po vojne sme ako Československo,ale v skutočnosti Praha ,začali dostávať od ZSSR darčeky,veľa darčekov (cit.Pjakina) Jedným z nich bola napr.neprimerane veľká nehnutelnosť a budovy pre Velvyslanectvo ČSSR v Moskve. Teraz to chcú Rusi späť.
Rusko vie,že doba darčekov skončila a časť z nich chce ukončiť diplomatické styky s "mopslíkmi",ako nazývajú Česko,Slovensko,Polsko. Môžme si len domyslieť,akým spôsobom to teraz budú riešiť,ale prerušenie diplomatických stykov by to napokon nemalo byť. No a jedným z kompromisných riešení by mohla byť práve Viedeň,ktorá by zastupovala minimálne Česko a Slovensko.
Takto som to pochopila,napokon,Pjakin je s titulkami,takže ak si to vypočuješ,spravíš si názor sám.

ps. Roland,to je ešte na včerajšok.

Ľubov

Maďarky,až ma to prekvapuje. A nechcem sa opakovať,ale ony sú naozaj ako sestry,keď si zapasujete.
Dajú poslednú košeľu,nerobia dámy zo seba a hlavne, rozumejú mi.
Pravda je,že o politike Uhorska sa nehovorí,.),asi by sme sa pobili.D

Ľubov

Chápem,český šovinizmus je realita. Takže ber ma tak,že hĺadám tretiu cestu.-). Potrebujeme spoluprácu,to je tretia cesta.
Zo Slovenska je gubernia,o našich zahraničných veciach veľmi pravdepodobne bude rozhodovať Viedeň. Prečo by mali suverénne krajiny,ako je Rusko,alebo Čína vôbec venovať pozornosť oficiálnym Sorosovým hovorcom?

Ktorý náš sused nie je šovinista? Položme si túto otázku... v predvečer občianskej vojny. Áno,mne je najbližšia Morava. Myslím,že je zo susedov najmenej šovinistická.

ps. Nejde o Ignáca. V tomto s Tebou nesúhlasím,že národné obrodenie v Čechách bolo také výrazné,lebo bolo živené nenávisťou ku katolíkom. Bolo to oveľa silnejšie ako u nás z iného dôvodu,neboli zdieraní z kože,ako Slováci po Vyrovnaní a vzniku samostatného Uhorska-Maďarska.
Stačí sa pozrieť na Vyšehrad,mať české meno na náhrobnom kameni bola vec ekonomickej prestíže. Takže v tomto sa hádam zhodneme,a nakoniec možno aj v tom,že báseň Máj je nadčasová.

Ľubov

Pôvodne to mala byť iba upútavka na dnešnú prechádzku https://www.youtube.com/watch?v=EYajIEtEb3g pre našich milých a vzácnych Bratislavčanov,ale stalo niečo viac. Krása tejto básne a krása češtiny ma zaskočili,nechápem,veď som ju uź ćítala veľakrát.Zrejme sa sa naozaj niečo deje.

Nikto iný češtine nerozumie tak,ako my,Slováci.A ešte malá pikoška o Máchovi,pri krste dostal meno Ignác,ale keď bol starší,zdalo sa mu príliš servilné voči Nemcom,tak si ho úradne zmenil na Hynek. Holt,romantik každým centimetrom.

Ľubov

https://www.hlavnespravy.sk/pellegrini-sa-postavil-proti-ruskej-vakcine-...

Otázka je to len rečnícka , pridal sa k nim ,pretože k nim patrí celou svojou prirodzenosťou. Ale predsa,Poirotovi v nás toto vysvetlenie nestačí,mon Ami.

Znamenať to môže,že predčasné voľby sú predsa len možné ? Zvážili progresívci,že pekný Pelle pritiahne viac pekných chlapcov k volebnej urne,ako Irenka?
Alebo je za tým niečo celkom iné.....

Ľubov

Ako paródiu na Forresta Gumpa,nikdy nevieš,aký bonbón si vytiahneš z bonboniéry. Môže to byť tretia vlna, alebo celkom nový vírus,môže to byť lokálna vojna mezi Ruskom a Ukrajinou,môže to byť aj globálna vojna,môže to byť odtajnenie papierov o kolonizácii Mesiaca šedými,a nakoniec,môže to byť aj mráz v auguste.
Bojujem s týmto príspevkom,zmazať ho,nezmazať ,či nevyznieva príliš pesimisticky. Ale tento spôsob leta bude určite zvláštny .

Ľubov

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/rakousko-chce-v-puli-kvetna-ot...

Takže v "slobodnej tlači" sa ich objaví ešte dvakrát toľko

Ľubov

Do ukončenia celej trasy chýba už iba 150 km,spolu s pretlakovymi skúškami a kontrolami plyn do Nemecka ,obchádzajúc Ukrajinu, teda aj ďalšie štáty potečie od októbra,novembra 2021.
Nemecko ani Rusko si toto už vziať nedajú, boli by hlupáci.

Moja skromná životná skúsenosť je jednoznačná.Ak chceš v Praze dúm ,potom rob v plyne.Ale nič nádennícke,ten flek musí byť aspoň na okrese.-). Na plyne ale aj tak nikto nikdy neprerobí,ani predavači plynových sporákov,ani tí,čo neustále chcú kontrolovať kotolne. Plyn je najviac. A preto plynovod bude ukončený.

ps. Potešilo by ma,keby sa na svetlo vytiahli všetky Kisákove kšefty ,nie len tie s pozemkami.Možno preto je teraz všetko to kiskoidné nechutné ovocie také ochotné vyhadzovať. A ktovie čoho všetkého je ešte schopná táto chamraď.

Ľubov

aj keď ja nerúbem tak vysoko,priamo Marii Vladimirovne,moja pošta smeruje sem do Bratislavy.-)

Ľubov

a vot debili českí a slovenskí,zatiaľ jediní na svete,sa podujali robiť mimikry. Za cenu našich životov.
Ale ak AE news má takéto informácie priamo od Bielorusov,potom robíš dobrú vec,že si to sem dal.

Ľubov

Včera,ako iste viete,sa oficiálne stal denník Sme súčasťou "vlády" "SR". Zaujímalo by ma,koľko má Sme reálne čitateľov. Je to práčka,nie sú to noviny,pre upresnenie.
Majú tu už Čaputu, "predsedu vlády" ( vedľa Korčoka stál biely ako stena ), majú Kolíka,majú Lipšica,Tódovú,z kanála si čoskoro vytiahnu aj ostatných,Demeša a desiatky ďalších.
Teraz je to už naozaj osobné. Každý volič vlastizradcu je vlastizradca.

Jediné,čo môžeme urobiť je,že namiesto ďalšieho rozdeľovania národných strán žiadajme ich zjednocovanie.

Ľubov

Aj keď Hollywood už tiež nie je. Rusi propagandu vo filmoch síce nepodcenili,mali to pod kontrolou,my sme však podcenili propagandu na opačnej strane. Možno sme tomu naozaj verili,že Američania sú tak trochu nadľudia a Rusi zaostalí mužíci.
Boli sme sprostí a preto sme takto dopadli.

S odstupom času pozerám teraz staré filmy,na nové sa aj tak nedá. Konečne to chápem,kto je kto..-)
Nech len Rusi ostanú takí,akí sú. Chvalabohu. Teraz,keď poblúznenie západom,tieto lacné farebné obrázky stratili nad nami moc,mali by sme byť ako oni? Oh,no.
Nech len rozdiely ostanú,Sandro.-)

Ľubov

Čo Matovič sa rozhodol štátnicky mlčať? Lebo včerajšiu "radu",zdá sa,ignoroval
https://www.youtube.com/watch?v=L21X6j342CU

Bolo by celkom zaujímavé ,pozrieť sa tak do vnútra týchto ,našich obrancov,takpovediac,do ich tzv. duše.
Korčok,Naď,Heger,vyhodiť rusov,alebo nevyhodiť. Obidve rozhodnutia sú pre nich konečná stanica. Nádhera !

Ľubov

toto je vážne zoznam jej členov https://www.vlada.gov.sk//zoznam-clenov-bezpecnostnej-rady-sr/ ,táto "rada"

zajtra rozhodne (musí),či budú vyhostení zamestnanci ruskej ambasády v Bratislave. Ako tipujete?

Prosím Vás,vy,ktorí nesúhlasíte s týmto konaním "bezpečnostnej rady"a máte možnosť zaniesť na adresu ruskej ambasády kvety,urobte to ! Aspoň jednu kyticu,ktorá bude kričať :((.
Epické deje vždy začínajú prológom.

Ľubov

Ani mu nevenuj pozornosť,škoda času. Čo sa týka kolegov,teraz budú držať huby všetci,vidím to aj na instagrame,zrazu všetky hviezdy varia,varia a tvária sa,že sa nič nedeje.

Uvažujem,prečo Česi dostali pokyn vytiahnuť Vrbětice práve teraz. Spojitosť s Lukašenkom ?
Výnimocne som si po dlhom čase prečítala Vlka,k rusofilom rozhodne nepatrí,ale je možné,že má informácie ,ktoré my nemáme( myslím alternatíva)
https://vlkovobloguje.wordpress.com/
Čakám už iba,ako sa zachová Čaputa a spol.,či ich život omrzel,alebo majú v sebe nejaké sebazáchovné neuróny .

Ľubov

Sandro,prepáč,že sa Ťa zase chcem opýtať na niečo spoza opony (tá už tu je), tentoraz na Lukašenka a jeho troch synov. Ak je pravda,čo hovoril na improvozovanej tlačovke o tom,že 9.5. mal byť na neho spáchaný atentát (tak padol v boji Zacharčenko,rukou zákerných zbabelých vrahov),ale v ohrození života majú byť aj jeho synovia,tak potom je mier stratený. Bielorusi nie sú Slováci. V 2.svetovej vojne im fašiti vypálili 6OO dedín,mali obrovské obete.
Oni ešte vedia,čo znamená 9.máj. Vopred dík,pozdrav doma :)

Ľubov

možno neprinášala žiadúci efekt.
Táto diskusia však bola kontraproduktívna hlavne preto,že sa v nej až príliš často spomínal Korán.
Vtedy som si myslela,že otvárajú dvere nejakej umiernenej forme islamu,pretože veľa postsovietskych republík,v podstate regiónov Ruska) sa mení a treba s nimi počítať do budúcnosti.

No ale pre Česko a Slovensko tá káva bola ešte príliš horúca,nedala sa piť. Občas zahliadnem niektoré výrazné zjavy ,u pána VK na Aeronete,alebo na IV,rôzne. Sledujem pravidelne Oracleho,má blog,ale o KOB nepíše takmer nič.

Ľubov

z Luhanska a Donecka evakuovať urýchlene tam,kde budú chránení pred dronmi s bombami.

Pretože práve školy a škôlky , civilné obyvateľstvo bude prvým cieľom ukrov. Píšem ukrov,pretože si myslím,že Ukrajinci,tí normálni , do nohy prebehnú do Ruska pri prvej príležitosti .

Ľubov

a to ten,že aj najväčší tupec už musí chápať, že herci sa predávajú za peniaze a tak postupne stratia akýkolvek vplyv na verejnosť.
Pred 30 timi rokmi ešte mohol Kňažko stáť na tribúne a boli sme ako zhypnotizovaní. Toto definitívne skončilo,herci sa vrátia na svoje prirodzené miesto,tam,kam patria,medzi luzu.To je Maat.

Ľubov

Áno,ten motív chápem,ale veď keď poznáš meno producenta (tok peňazí),je to potom úplne zbytočné sebapoškodzovanie. Nie,nie,treba sa šetriť.
Nech si robia svoje filmy pre seba a svoju rodinu ,my pôjdeme vlastnou cestou. Však my si svojich filmárov budeme poznať.

Ľubov

https://www.info.sk/sprava/188167/dekan-farmaceutickej-fakulty-univerzit...

ako pekne všetkým padajú masky vďaka Sputniku. S hroziacou vojnou pár km od Bratislavy .

Ľubov

Otázku, koľko chlapov by išlo brániť Slovensko,ani nemám odvahu si položiť.Nechcem na to myslieť.((.

https://www.youtube.com/watch?v=wUojtZ26sWA toto video sem dávam hlavne kvôli Tebe,Sandro,mohol by si mi vysvetliť,čo to bol Debalcovský kotol? Pozerám sa na obrancov Donbasu,to bolo v roku 2014 a som si istá,že vojna dnes bude iná. Americké drony a ktovie,čo ešte navyše ukrajinská strana dostane od nich,američanov . Hej,veď západ bojuje o svoje prežitie. A my budeme musieť tiež .
Putin nech sa konečne ozve.

Ľubov

že nech tá vojna už je,že je to takto neznesitelné ... Pravda,hovoria to ľudia,ktorí na východnej Ukrajine nemajú príbuzných.Ale ich postoj je jednoznačne proruský.
Nedávno to otvorene povedal aj Ján Baránek (zas sa odmlčal ten človek(( ),že niekedy ostáva jediné riešenie,použiť brachiálnu moc. Musela som si pozrieť význam slova v slovníku,aj keď som tušila,čo to znamená.

Vojna ako riešenie? To znie strašne. Ale dokedy budú ukrajinskí užitoční idioti ničiť životy v obidvoch častiach Ruska ? My sme inak vyrastali v tom,že Ukrajinci sú Rusi,ale to bol socík a Sojuz ešte pevný,nerušimij.

Čo si o tom myslíš Ty?

Ľubov

Ďakujem za tento článok,neviem sama,prečo sa mi to zdá veľmi dôležité si pripomenúť toto výročie.
Áno,pýtame sa mnohí,prečo sa to všetko zastavilo a divadlo skončilo.Možno je to naozaj preto,že súťaženie vo vesmíre sa stalo zbytočné. Rusi v 61. dokázali Američanom,že Atlantik nie je problém a sily sú vyrovnané. Tak niekde nazývajú Gagarina aj mierotvorcom,pretože jeho let zastavil,alebo aspoň obrúsil hrany studenej vojny medzi ZSSR a USA.

A ten druhý,vlastne vedľajší a nepolitický význam letu priniesol Rusom ,keď sa pozerám na dobové zábery,výbuch šťastia a radosti. Zvýšil im sebadôveru a hrdosť. Gagarin svoj úspech vzal tak po svojom,nestal sa snobom,ale záletníkom.
Ak si spomínaš,aj Eugen Cernan mal v sebe tú nefalšovanú "obyčajnosť". Kozmonauti sú veľkí sympaťaci.
A do tretice ,aj keď sme to nezažili samozrejme,vyzerá to tak,že svet sa vtedy spojil. Nie zo strachu z vojny,z pandémie ,ale pre niečo,čo neviem ani definovať, predstava takto spojeného sveta,ktorý verí v krásnu budúcnosť je dnes úplne nereálna. A nakoniec malé doplnenie,vo vesmíre bol 108 minút.Nejasne niečo viem,že 108 je to veľmi dôležité číslo.

Jurij Gagarin, premožiteľ času,na Tvoju pamiatku !

Ľubov

Norman, tento Tvoj komentár ma inšpiroval k malej surrealistickej prosbe. Chcem Ťa poprosiť,urob nám tu zajtra "prazdničnyj deň",lebo presne zajtra to bude 60 rokov,ako prvý človek obletel Zem.

Veľa príležitostí na oslavy nemáme (najbližšia bude až 26.augusta ,bitka pri Vozokanoch ).

Ľubov

Ozval sa vo mne inštinkt sebazáchovy. Ako som vôbec na sekundu mohla myslieť na Ivermectin,svätá prostota,)),veď žijem na Slovensku. Priznám sa,poškulovala som aj po Izoprinosine (ak si spomínate,liečil sa ním Trump a potom aj Matovič),viem,nosia ho pašeráci z Polskej.Č o sa týka Sputniku,keď podrastie tu na juhu práve vysadená kukurica, bude sa dať niečo preniesť aj sem,možno .
Zatial však,ako realista,odporúčam nám všetkým nenápadne si robiť zásoby acylpyrinu. Kým je bez receptu .Lebo,a to si uvedomte,bude vzácny a drahý.

Ľubov

A potom,keď tu Iris a Nonula písali,že to by som mala brať antib.,tak som mu volala o recept,a zas nechcel.
Nakoniec som ho nejako prehovorila,dva dni som to brala a horúčka skončila. Ale nezavolal ani raz .

Ľubov

Stalo sa mi pred týždňom. Vošla som do lekárne za celkom iným účelom,zrazu ma napadlo niečo zvláštne.Pýtam sa dievčaťa za pultom:" Dám vám vtipnú otázku,máte ivermectin? " A ona,že máme.Brala som to ako dôkaz,že má zmysel pre humor. Ale potom mi povedala,že je len na recept,že mi ho do druhého dňa odloží.Zavolala som teda svojmu obvoďákovi .Ten rezolútne odmietol,poučil ma,že Ivermectin lieči prašinu,nie kovid.
Tak moja šanca mať ivermectin ( chcem ho mať doma,pre prípad,že by som si dala repete,veď je to pochopiteľné)
padla na recepte. To mi povie po 30 tich rokoch,čo k nemu chodím.
Momentálne hľadám nového obvoďáka,stratila som k tomuto lekárovi dôveru.Len či nie sú všetci rovnakí ,to onedlho zistím.

Ľubov

Keď sa rozprávam s niekým,kto bol v Egypte ako turista,takmer vždy tam je cítiť určité rozčarovanie. Nejde o to,že Džoserova stupňovitá pyramída na pohladnici je celkom iná ako v skutočnosti,to by ma neprekvapilo, skôr niečo iné ich sklamalo.
Ceramovu knihu som nečítala,ale mám tu dokument od Zikmunda a Hanzelky z roku 1947.
https://www.youtube.com/watch?v=JK_wdvywbm0 je neskutočne podmanivý.-),napriek dobovému pátosu a trocha tej propagandy je to veľmi silné,určite silnejšie,ako tlačenica pred návštevou Luxoru dnes.
( k pamiatkam pri Gíze sa dostanú okolo 40 tej minúty)

ps.Takže Ceram videl asi niečo veľmi podobné.

Ľubov

(citát z filmu Súboj titanov)

Keď o tomto hovoria, https://www.youtube.com/watch?v=4Zj0V-hct1c musí ešte existovať aj niečo,o čom mlčia. Je to malá ponorka,alebo skôr dron,ktorý dokáže vyvolať na východnom pobreží 500 m vysokú vlnu .
O Poseidone vie verejnosť už dávno,aj o Mŕtvej ruke. Čo majú nové odvtedy?

Malé Slovensko by mohlo ostať relatívne v závetrí,nebyť užitočných idiotov,ovládaných nenávisťouk Rusku .Smutná pravda,že časť Slovákov sa začína podobať Ukrajincom . Preto už v závetrí nie sme,máme Kuchyňu,Lešť a Sliač. Iste,nič veľké sem nepríde, rakety sú drahé,ale pár prskaviek bude stačiť.
Preto sa teraz už Čaputová neskryje za svoje sladké ničnehovoriace frázy. Jasný postoj : stojíš za Ukrajinou,alebo za Ruskom. Stojíš za sionistami,alebo Slovenskom. To je otázka,ktorá ju neminie.

Ľubov

keby sa tento Normanov komentár,v ruštine samozrejme,objavil v diskusii napr.na Vzgľade. Alebo ešte lepšie,v ukrajinčine na ich vlasteneckej alternatíve.
Ako to zariadiť? .)

Ľubov

pod pojmom "asymetrická reakcia" ?

Možno k nej priradiť aj prudký nárast pozitívne testovaných Ukrajincov ?
https://www.topky.sk/cl/11/2090327/KORONAVIRUS-Ukrajina-hlasi-druhy-den-... ak počet nakazených bude neustále rásť,tento stav by skôr vyhovoval Rusku.
Tu mi niečo nesedí,veď ivermectin si veľa z nás obstaráva práve z Ukrajiny. Tak prečo tie čísla rastú....

Ľubov

to sa teda počíta s inými číslami, milión rokov ako nič. https://www.youtube.com/watch?v=7x_Z100RSdk

Tento francúzsky film je pokusom predstaviť si život vymierajúcich neandertálcov a ich kontakt s nastupujúcou novou verziou Homo sapiens pred 30 000 rokmi. Keď sme sa teda trocha posunuli v čase.-)

Ľubov

Nie som si istá,kedy a v ktorom etniku sa konkrétne umývali nohy ako znak zdvorilosti a úcty. Rozmýšľam,či sa tento zvyk objavuje aj v Rímskej tradícii, myslím,že nie. Presnejšie,neviem.
Ale názor sa dá urobiť napr. z Listu s.Pavla Rimanom. Je stručný a mrzutý,podľa tradície utŕžil posmech od miestnych. Hygiena rozhodne nebola silnou stránkou raných kresťanov.

Poznám Tvoj názor na kresťanstvo ,ja ostávam nerozhodná ,aby som so špinavou vodou nevyliala aj dieťa. Ty tieto obavy nemáš,v tom je asi pointa našich rozdielnych názorov .Mier.

Ľubov

Tak svoj jednoznačný negatívny názor beriem späť,aj keď seriál zrejme nebudem pozerať, pretože tam mám "blok" voči H.,ktorá ma nazvala čvargou,(ako voličku ),pozitívum seriálu tiež vidím v tom,že sa bude, dúfam viac hovoriť o archeológii . Včera som pozerala do pol druhej Ohňom a mečom,ako to urobili Poliaci,myslím,výborne a dnes si ešte premrskám Slovo o pluku Igorovom.-). Takže,vidíš,Okoloidúci,inšpiroval si nás Slovanmi.
Eśte malá ukážka https://www.youtube.com/watch?v=wqOukX1roHQ všímajte si,ako na vás pôsobia vrany...veľmi pochybujem,že je Vám ľahostajné,keď vám nad hlavou preletí taký krákajúci kŕdeľ.Ve ru,stále to funguje.
Čo sa týka našej identity,mám v tom jasno. My všetci,zvlášť tí,čo sem chodia,sme Starí Nitrančania.)).
http://leva-net.webnode.cz/products/vlajky-na-uzemi-slovenska-a-ich-vyznam/
V článku je spomenutá špeciálne aj vlajka Nitrianskeho kniežatstva,začnem ju používať na rodinných oslavách.-).

Ľubov

rukáv odtrnúť ,že nemáš pravdu.... ale tá základná otázka ostáva :Prečo práve títo dvaja?
Takmer v rovnakom čase .... keď vieme,že náhody neexistujú.

ps. Kto má rád filmovú hudbu E.Morriconeho, určite pozná aj scénu,keď zostarnutý Noodle (Vtedy v Amerike) prichádza na cintorín,spomína. Nad vstupom je nápis "Naši najmladší a najkrajší budú padať mečom".

Pretože sa príbeh odohráva v židovskej štvrti NY ,predpokladám,že tieto slová pochádzajú z Tóry. Ale nikde som sa nedopátrala k súvislostiam ,čo to vlastne znamená....

Ľubov

Luky,dobre píšeš. Čo sa týka dedičov,v hre je ďalší miliardár https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_K%C5%99et%C3%ADnsk%C3%BD má silný vplyv na jeho dcéru Annu,možno je to jej manžel,neviem. Zaujímavé je to pre nás jedine v súvislosti s Narkózou,ktorú Kellner odkúpil.

Čo sa týka jeho dcéry Anny,nebudem to tajiť,pokladám ju za silnú osobnosť.
Uź len to,že svojho koňa pomenovala Oriešok (Oříšek) o niečom hovorí.

Ja viem,nie je to také ťažké byť výnimočný,keď máš koňa za štvrť miliardy a ja nechcem vyzerať,že trpím nejakým štokholským syndrómom,bite,pán velkomožný,bite!

Auru nekúpiš za žiadne peniaze. Chceli z chrochtomily urobiť osobnosť,vrazili do nej kopu eur a výsledok vidíme. Ani malý záblesk svetielka. O tom to je,alebo to máš alebo nemáš.Peniaze sú len prach.

Stránky

texty