Ľubov

authenticated user

texty

komentáre

Ľubov

nerozumiem presne,čo od Nadhľadu očakávaš....veď vidíš,že sme tu dosť izolovaní.-).
Tiež mi trvalo dlhšie,kým som to tu trochu pochopila. Najčastejších dôvodom ,prečo sa muži na Normana hnevajú,je podľa mňa ješitnosť.
Článok sa nijakým spôsobom predsa nedotýka ani Mailera,ani Teba. Sú však takí ,zrazupatrioti,ktorým je už na vysokej neskutočne na zvracanie zo Slovenska a hneď,hneď ako dokončia školu,musia ísť preč. Oni ale zásadne zvracajú až v piatom ročníku.
Potom idú teda tam,kde nezvracajú. Ale objaví sa diskomfort,dostanú strach,že budú naozaj chorí. Chcú do karantény na Slovensku.Sú to predsa patrioti .

Ľubov

Nemôžem si pomôcť,stále mám pocit,že divadlo ešte nekončí. Cítim sa ako testovacia vzorka.-(.
V obchodoch je dostatok rúšok aj antibakteriálnej dezinfekcie.Sedliak vo mne mi hovorí:" Kúp,kúp,len počkaj,až klesnú ceny,ale potom kúp."

Neviem,či to robím dobre,s touto mojou priposratosťou.-( .Ako si na tom Ty? Čo očakávaš od najbližšej budúcnosti a ako sa na ňu pripraviť...

Ľubov

Chcem upozorniť ,že optimistický postoj Slovinska nevydržal ani tri dni
https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/slovinsko-zaradilo-zpatecku-neot...

Od 31.mája plánovali otvoriť hranice nakomplet,ale veľmi rýchlo plán upravili.Ako viem,veľa Slovincov robí najmä v Nemecku,ale v tomto prípade sa to týka samozrejme aj turistiky. No nič už nebude také,ako bolo,treba si na to postupne zvyknúť. Aj na to,že žiť na Slovensku nie je samozrejmosť.

Ľubov

Trochu sa nám preskupujú figúrky( nejedná sa samozrejme o novinku),ale predsa len to spomeňme: Z.Čaputová priznala,že má pomer so svojim poradcom J.Rizmanom. Po Trubanovej partnerke,vlastný partner -formálne sa akože vzdal funkcie poradcu a teraz je u apolitického podpredsedu NRSR Šeligu. V prezidentskom paláci nastáva akási tlačenica progresívcov.

https://www.aktuality.sk/clanok/717757/poradca-prezidentky-caputovej-sa-... ... Rizman je dno,sotva dokončil základku. Truban napriek tomu,že vyhlásil,že kandidovať na predsedu PS nebude,už to neplatí. Ktovie,možno mu v tesnej blízkosti pani prezidentky vyrastá nový súper.-).

ps. Neberiem to ako bulvárnu správu,to by som sem nedala.Beriem to skôr ako filozofickú otázku,prečo sa v tejto dobe tak dobre darí nulám ?Páči sa mi posledný bonmot P.Hampla, ktorý napísal : " Nestačí byť iba bezcharakterný,ale treba mať aj niečo v hlave. "

Ľubov

že ešte pre niekoho iného,ako sme my skalní,je politika koníček? Mňa to bavilo,pred 30 timi rokmi , bolo to iné,všade plno nádeje a trvalo to takmer do januára 1990..-))

Celkom rada by som bola,keby niekto s dobrou pamäťou niekedy spomenul aj mená našich federálnych poslancov v Prahe. Tam muselo byť príbehov,ojojoj. A emócií tiež,tie môžem.
Politika ma stále zaujíma,iba postupne pre mňa stratili význam voľby. A strácajú kredit aj oligarchovia,mútus o ich neohrozenom postavení sa tiež láme. Kto teda ostáva v hre? Toto tak vedieť.
Otázka je to dobrá,odpoveď ešte lepšia.-).

Ľubov

Roland,ako čítam Tvoj príspevok,napadlo ma,že si mi vzdialene pripomenul ,ako sa rozišli aj dve ikonické postavy Kubánskej revolúcie Fidel a Che,videla som na záberoch ,že to obaja niesli veľmi ťažko.
Pre zjednodušenie sem dávam obsah životopisného filmu " Che",ktorý opisuje dôvody,pre ktoré sa napokon rozišli. Nerozdelil ich cieľ,ale cesta k nemu.

CHE
Obsah
Životopisný film o argentínskom revolucionárovi, "najkontroverznejšom rebelovi našich čias", Ernestovi "Che" Guevarovi, ktorý pomohol Fidelovi Castrovi zvrhnúť skorumpovaný Batistov režim.
Che Guevara (Omar Sharif) je mladý argentínsky lekár, ktorý sa vylodí na Kube v roku 1956 a preukáže svoju odvahu počas gerilovej vojny v nasledujúcich rokoch. Získa si rešpekt svojich spolubojovníkov, ktorí ho menujú za veliteľa jednotky.
Fidel Castro (Jack Palance) je nadšený Guevarovými úspechmi v bojoch, ako aj jeho disciplínou, a vymenuje ho za svojho hlavného poradcu. Po dvoch rokoch bojov Castro porazí kubánskeho diktátora Batistu a Guevara nariadi sériu hromadných represálií voči predstaviteľom bývalého režimu. Jeho snom je naštartovať svetovú revolúciu, no Castro po Kubánskej raketovej kríze tento cieľ prestane podporovať. Guevara ho obviní, že je bábkou v rukách Sovietov, a rozhodne sa z Kuby odísť.
Po krátkom čase pristane v Bolívii, kde sa snaží zrealizovať svoju vysnívanú "revolúciu proletariátu". Bolívijskí roľníci ho však nehodlajú nasledovať a jeho samého začne prenasledovať bolívijská armáda. V roku 1967 ho tieto vojská prepadnú v horách a jeho cesta životom sa skončí.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=QrF7pTDLQ9M

Tiež som nad tým rozmýšľala,odkial je taký informovaný. A tu na stole video.... Michelko hovorí o Ficovi od roku 1998,padli mená ako Lubomír Fogaš ( on inicioval Ficov vstup do politiky) ,Peter Weis a Jozef Migaš.
Je to naozaj kompletné curiculum vitae slovenskej ľavice za 30 rokov.Musím uznať,že to je aj 30 rokov života Roberta Fica. Ďakujem,drž sa,Robert Fico!

Ľubov

Adrián napr.mne vyhovuje.-). Ja som trpela s Koronim.Prerušoval a skákal do reč hosťovi. To ani Adrián,ani Noro nerobia. Okrem toho,Adrian mal reláciu vždy v tieni večernej Infovojny,ale ako vieme,odišiel Huďo a prišla koroňa. Tušila som,že Norbert Lichtner za danej situácie bude Adriana potrebovať viac.

ps. Tým som chcela povedať,že Adrián je "nastavený" na ranné vysielanie a to má možno inú dramaturgiu,alebo ako to nazvať. Ráno treba byť taký veselý,vyspatý.Tak možno preto Ti to nesedí .Je to len zvyk.

Ľubov

je pre mňa veľká neznáma, zaujíma ma,ako to tam vyzerá naozaj,akú má podporu Putin v Petrohrade a akú v Čeljabinsku(príklad),pretože v Píteri je jeho podpora určite najnižšia.Ale kto to vie a kto to povie?

A ešte ako to vyzerá s podporou polnohospodársta(či je pravda,že Rusko získalo licenciu na kanadské traktorové monštrá Versatile),lebo ak áno,môžu sadiť na východe na poliach o velkosti SR pohánku,alebo z čoho si to robia kaše. Potraviny-to je tá pravá koncepcia pre Rusko a ešte pravdaže armáda.

Veď aj v súvislosti s tými základňami na Sliači je silná ruská armáda jedinou našou nádejou. Ak ukážu slabosť,sme stratení.

Ľubov

To si pekne povedal...a sám aj vymyslel? To zaradím do slovníka s oponentom. .-)),keď ma bude presviedčať o neochvejnej družbe s Bruselom:" Hovoríš ako had. Pár zrnkami korenia chceš zakryť,že mäso je zhnité:" Veru,presne takto im to poviem,som zvedavá,ako im to zapadne do hlávok.-)).

Na záver úryvok z Puškinovej poviedky Metelica. Čítala som ju celú a neľutujem.Jednou z pozitív Kob boli upútavky na ruskú klasiku.Toto korenie je myslím,v poriadku.

Kone letia poľami,
v sneh sa boria biely…
Hľa, chrám boží na stráni stojí osamelý.

Náhle víchor zaskučí,
sneh sa husto valí,
čiernym krídlom zakrúži
havran nad saňami,
to krákanie veští žiaľ!
Trojka vpred sa ženie,
bdelo hľadí v tmavú diaľ,
hrivy naježené…

Ľubov

Ani nie tak s Bibliou,ako s Koránom. Asi si to čítal iba letmo.)
Toto sa mi ale páči: (citát nebude presný) "Mierou,akou chápeš dianie,pomáhaš sebe a chrániš seba. Mierou,akou nechápeš svet,robíš na tých,ktorí ho chápu viac,ako ty." Toto je jednoduché a jasné.
Prečo stoja za islamom,to je ale nad moju mieru....oni,ruskí .

ps.Jediný dôvod,ako-tak logický by mohla byť prevencia do budúcnosti,pred vnútornými náboženskými konfliktami. Rusov je cc sotva 80 miliónov,takže už teraz je to 50:50 s inými etnikami. Obrúsiť hrany,ale za takúto cenu? Nie,asi neuvažujem správne...

Ľubov

Čítanie zo života vojakov. http://petr-kubac.blog.cz/2001/vsichni-potrebujeme-paintball
Je úplne jedno,či sa do situácií,keď 30 m nad hlavou bude letieť spomínaný B-52 (pozriem na jutube) sa dostane vojak profesionál (čiže osoba,ktorá v 40 tke dostane výsluhový dôchodok),alebo čerstvo odvedený slovenský vojak v uniforme Nato. Bude to rovnaké.
To sú naozaj paradoxy,Tiso zachránil Bystricu v čase svetovej vojny,vecheť Lunter ani nepípne,veď v hre je jeho a synov plat. Môžme prehrať,preboha,ale nestraťme všetci dôstojnosť !

Ľubov

aj ja dodať za seba, Mirage, keď si opisoval Iris priebeh svojej chrípky, končil si tým,že si tú chorobu prekonal dymom z cigariet,že si ju vydymil. No a ja som si presne v tom momente pomyslela." Márnosť,veď on je šaman!"

ps. Dym je prastarý dezinfekčný a liečivý prostriedok,možno si kúpim cigarety .-).

Ľubov

Až mi zhorkla moja popradská . Aké sú šance,že sa toto nestane? Myslím,že nebudeme cieľom ruských rakiet ?
Alebo budeme . Dobre,v tom prípade sa naozaj treba pripraviť na koniec.Rusofóbia nemá nič spoločné s logickým myslením,je to čistá toxicita. Ako každý fanatizmus.

Ľubov

Pekné a pravdivé. (Pozrela som si preklad).

Ľubov

je príloha ,vzácne čítanie Tacitus Germánia ? Asi hej...ale to je fakt sila,akoby písal o nás,starých Nitrančanoch.

Nuž,sme ľudia zo severu. Rozdelení,potom rôzne pomiešaní,aj to s tými Fínmi je celkom pekná myšlienka,aj keď trocha výstredná. Sú schovaní trocha,od Rusov Karéliou,vraj je to magické krajina,každý Rus by tam chcel mať daču so saunou. Práve hľadám nejakú peknú foto s JFK,chcem ho na tričko pre dcéru ,trochu prikŕmiť infopole) a aha aký nápis ku mne prišiel https://www.amazon.com/-/es/enmarcado-perdonar-Presidente-Inspirational-...

Ľubov

Mauro Orbini v Kráľovstve Slovanov píše o Fínoch toto: Fíni sú najsevernejší slovanský kmeň,ktorý si pre život zvolil najnevhodnejšiu časť sveta. Fíni boli lukostrelci,ktorým nebolo na svete páru. Aj najlepší poľovníci a mágovia.
Po snehu sa vraj presúvali na nejakých ohnutých doskách.

A spomína aj Normanov a to celkom presne.-). Prišli zo Škandinávie zhruba v tom roku,keď umrel kráľ Ľudovít I Pobožný.Prišli a spustošili prímorie Francie aj Germánie, v plienení ich nevedel nikto zastaviť až do roku 886,keď sa obrátili do Anglicka. Tak toľko kroniky,som si ale istá,že Ťa to potešilo.-)

ps. K zmiešavaniu pekné ilustračné obrázky priniesla 6.séria Vikingov https://www.youtube.com/watch?v=dKYRtQaRcdk Ivar zle nesie túto svadbu...

Ľubov

stretli sme sa pri podobnom názore, ja som tento Tvoj článok prehliadla,(robím občas chyby.-)),ale vidíš sám,inštinkt ma k tomu priviedol napokon tiež. Budem sa snažiť dozvedieť o nich viac.

My nie sme Rusi,pre nás je ťažké rozlišovať medzi nimi,ešte dlho nám budú rusky hovoriace národy splývať do jedného celku. Prirovnajme to napokon k nám ,nás je ako málo oproti nim a predsa aká rôznorodosť. To isté určite Morava,Francúzsko, Taliansko,Nemecko atď-takto nech to zostane ,lebo tak je to dokonalé.

Ľubov

Tak nejako mi to došlo: Bielorusi sú najlepší Rusi.-)
Pretože usporiadali prehliadku ako nikto iný https://russia-insider.com/en/belarus-ignores-covid-holds-massive-victor...

A tiež dobre sa s nimi obchoduje,nič koroňa nezastavila. Venujme im trocha viac pozornosti,kto sú,čo sú.
Ešte by som tu chcela spomenúť určite najsilnejší protivojnový film,aký som videla" Choď a pozeraj sa."
Tak na ten film sa nedá zabudnúť. Je to o mladučkom chlapcovi,ktorý chcel bojovať s partizánmi proti nepriateĺovi
Tu je ešte pohoda https://www.youtube.com/watch?v=9ggLEX7W4B8

ps A do tretice očarujúca súčasnosť z Minska.-) https://www.youtube.com/watch?v=UYcMtdIQJIo však vieš,že mám na tieto detské súťaže slabosť

Ľubov

Druhá svetová vojna,definuj.
Druhá svetová vojna bola bezvýznamná epizóda v Slovenskom národnom povstaní..

Ľubov

Nevidí to tam len ten,kto nechce. V tomto článku o atmosfére v 1.Slovenskej republike v lete 1944.
Ak boli takéto podmienky pre zajatcov (aj keď dobre,na američanov sa vtedy a ešte dlho potom,niektorí ešte aj dnes pozerajú ako na nadĺudí),potom,ako vyzerali podmienky v pracovných táboroch v Seredi,v Novákoch,či inde? Položme si túto otázku.... a ja sa silne domnievam,že tie podmienky boli iné,ako sa dnes hovorí.
Bude to vlastný gól s týmto prepisovaním histórie. Ak v 2.svetovej vojne bol ZSSR agresorom,čo bude s holokauzou?

Ľubov

Aj toto je pekné čítanie. Americký pilot sa vrátil po rokoch na Slovensko,aby sa stretol so svojimi záchrancami,
http://www.svet.czsk.net/clanky/sr/cobbnaslov.html Mne sa ale najviav páči tá scéna (asi tretí ods.od konca) keď z tábora ,pretože asi bolo veľmi teplo"strážcovia" "zajatcov" berú na kúpalisko,ale sa na nich sťažovala nejaká žena,že nemajú plavky. Tak išli ešte do Modry na víno a tam sa všetci opili. Strašní hrdrolezi,tí Slováci.-)).

Ľubov

Tá je momentálne nežiadúca https://vz.ru/news/2020/5/9/1038575.html .

Čítala som komentáre samotných rusov k dnešnej oslave,ktorá sa celá odohrala iba vo vzduchu. Ako,že "ktovie,kolko peňazí to stálo,ale bolo to úžasné". Škoda,že neviem nájsť aspoň krátku ukážku niekde v našich tv. Holt,možno by aj chceli niečo uverejniť,ale nedá sa, majú hypotéky. Napokon vidíme,že všetko záleží na odvahe jednotlivca,vojaka,aj novinára.

Ľubov

Na koho nič nemajú,musí von,alebo stojí s percentami. Preto si myslím,že momentálne nič nemajú iba na Kotlebu. Ak by mu porástli percentá,tak ho indokrinujú.
Niet v tomto systéme riešenie. Je to dosť strelené,k čomu som dospela,ber to akože som rojko,nie realista.-(.
Riešenie je návrat cti. Česť ako najvyššia hodnota.

Ľubov

Asi máš niečo s klávesnicou. Tvoja reč je rozkošná.-)))

Ľubov

Vysokí a silní varjagovia.boli žiadaný tovar počas existencie Chazarskej ríše ,veď chazari ich predávali ako teplé rožky. Asi tam mieriš.Po zániku Chazárie,chazarov- týchto turkoidov,ktorí konvertovali na judaizmus , ostalo obrovské množstvo na území dnešnej Ukrajiny,a v priebehu storočí sa indokrinovali do ruského národa. Tá časť,čo išla ďalej na západ sú aškenázi.Dosť informácií nájdeš na IV,chceš link? Noro robil relácie s Prof.Šafinom,bolo to poučné. Ktovie,ako je to dnes medzi nimi. Šafin vtedy povedal takú zvláštnu vec,že chazari rusov nenávia a budú nenávidieť navždy,ale niektorí z nich ich milujú ako samých seba.

Ľubov

Nesúhlasím a ani nerozumiem . Roky predsa vieme,že po rusky hovoria aj iní,a tí svet ovplyvňujú a to dosť výrazne.Najmä od 7.novembra 1917.-(. Tak to bol pokus o sarkazmus.
Momentálne som ale zneistená z iného. Ak sa má uskutočniť 10 .mája 2020 stretnutie takéhoto formátu (Putin,Trump,Si Tin Pching) na Kryme,ako je preboha možné,že nikde ani bodka o tom? Ani mainstrím,ani alternatíva,ani Vzgľad,ani Infovojna sk. Stretnutie bude,či nebude... alebo prebehne v utajení?
Tak ja neviem,asi som blázon.Dnes je oficiálny štátny sviatok,75.výročie konca druhej svetovej vojny.Všetci sú ticho.

Ľubov

Teraz je také hluché obdobie,ticho pred búrkou,alebo čo.... čakáš niečo od stretnutia Trumpa ,Putina a Si Tin Pchinga v nedeĺu? Ja do toho vkladám určité nádeje,asi som nepoučiteĺná... predstavujem si,že buchnú po stole a očkovanie s hliníkom bude trestný čin.Svätá prostota.
Pokial však skutočne ide o nové prerozdelenie vplyvu,tak sa čosi hovorí,že Rusi na celú EU už kašlú.Ani sa im nečudujem,oni mi prídu takí šťastnejší a viac sami sebou,keď sú v tesnom zväzku s Iránom a možno aj s tým problémovým Tureckom.

Ľubov

Ak uzavrieť túto tému,povedzme,že bol výnimočný.Asi najlepšie o ňom píše Banáš,tieto beletrizované životopisy mám najradšej. Na pol umelecká predstavivosť,druhá polovica fakty.
Predovšetkým ,od malička chorľavý,ťažké kiahne,do tridsiatky tri operácie žalúdka,bolesti sú stále prítomné.
Slobodomurár? Asi áno. Krátky úryvok z imaginárneho rozhovoru s Vavrom Šrobárom,ktorý mu finančne významne pomáhal :"Pozorovať prechod Halleyho kométy je vyznamenanie a každý astronóm by dal za to polovičku života.(on tú možnosť dostal)Vlastne oboplávam okolo zemegule.Z Ameriky do Francúzskej Polynézie,kde budem robiť pozorovania aj na Fidži,Vavau,Novom Zélande,v Austrálii a v Tasmánii. Na slabosť je dosť času,lekári mi pobyt v Tichomorí odporúčajú."
Mal krásny rituál,všade,kde prišiel,utekal poslať pohladnicu rodičom do Košarísk." Apenko,mamenka,tak už som na Tahiti,pozdravujem Vás". Aj po sto rokoch,pri pohľade na túto "kartu" pocítite niečo ako závan mentálnej sily .A tak láska je to jediné,čo po nás ostane.

Ľubov

Chcem upozorniť na tento článok z Extra plus https://www.extraplus.sk/clanok/slovensko-ovlada-pat-ludi/

Je to čoraz zretelnejšie,že tzv "slobodné volby" sú chucpe a prichádza čas na radikálnu zmenu.
Ale ešte jeden detail,na ktorý by som chcela upozorniť. Dnes som zachytila správu,že Penta predáva Mecom a vlastne z potravinárskeho biznisu cúva úplne. M.Vitkovič v tomto článku tiež spomína Pentu ako hráča,ktorý už nemá taký vplyv,ako si verejnosť stále myslí.
Brali sme to tak,že volby sú súbojom oligarchov,nie strán. Opäť sme mali správne inštinkty.

Ľubov

Viem,že čo teraz napíšem nie je realizmus. Volby sa mi zhnusili,kašlem na ne. S prepáčením,rozhoduje v nich spodina. Posledné ilúzie o voličoch som stratila,keď vyhrala Čaputová.

Keby som bola Fico,išla by som do toho nie kvoli volbám,ale iba kvôli sebe. 12 ročné rozmaznané štence ho chcú vešať a on má myslieť na percentá? Založila by som radikálnu ľavicovú stranu a začala od začiatku, konečne slobodne s 5 %. Neviem,asi mi nebudeš rozumieť teraz.-). A Fico už vôbec nie,škoda.

ps. Voľby sú dnes o tom,že 20% rozhodne a 80 % zvyšok to akceptuje.

Ľubov

On sa nikdy nemal dať na politiku. Mal ostať astronómom. V Prahe sa ako študent zaplietol s Masarykom a tak bolo rozhodnuté.

Ľubov

K dnešnému dátumu by som sem chcela dať pár poznámok z článku v SP (Slovenské Pohľady 8 /2000)od Ivana Kopečného" Prečo musel zomrieť Milan R.Štefánik," veď kto zabudne na svoju minulosť,zaslúži si ju prežiť znovu.

Akoby to ani nebolo už sto rokov,naozaj sa nič nezmenilo.-(. "Motívom Štefánikovej vraždy bol konflikt medzi Talianskom a Francúzskom.Aj keď je isté,že svoju úlohu zohrali aj intrigy známej dvojice Masaryka a Beneša. No hoci boli zdatní intrigáni,sami by si nikdy netrúfli dať pokyn na lkvidáciu takej významnej osobnosti a naviac francúzskeho generála bez tichej podpory...Paríža. Išlo o čs.légie,ktoré chceli Francúzi využiť na útok proti sovietskemu Rusku.Bolo to takmer 100 000 mužov rozmiestnených pozdĺž Transssibírskej magistrály. Kupodivu,čs.legionári sa odmietli podriadť francúzskemu veleniu a Štefánik im v tomto dal za pravdu." Štefánik hľadal medzinárodnú podporu pre Slovensko,ktoré bolo,ako viete,v mimoriadne ťažkej situácii kvoli Maďarom.
Hľadal podporu aj u Talianov. Toto však francúzska strana vyhodnotila ako dezerciu. Za tejto situácie sa Štefánik vracal domov, na letisko Vajnory."
Toľko indícia hist I.Kopečného.Ešte,čo nasledovalo....127 talianskych dôstojníkov muselo urýchlene opustiť územie južného Slovenska,nahradilo ich iba 27 francúzskych a 26 českých. Hranica bola takmer volná. Béla Kún zareagoval okamžite a jeho červené gardy obsadili juh a celé východné Slovensko.

Prípad Milana Rastislava Štefánika je mementom,ako mocnosti zaobchádzajú s malými národmi.

Ľubov

https://zemavek.sk/video-svet-kde-sa-kostoly-menia-na-zabavu-a-biznis/

Tak toto video ma zasiahlo. Čakali sme to síce ,ale ono sa to už deje. Nie som žiadny fanatický kresťan-katolík,skôr latentný. Napriek tomu jasne vidím,že budúcnosť západu je stratená.

Ľubov

že už v roku 2018 vyzeral,akoby bol vážne chorý https://www.youtube.com/watch?v=NLqNFrhtlEo
Ono,naozaj len z ohľaduplnosti k Tebe.-),sem nedávam ďalšie chuťovky .

Je to naozaj niečo neuveriteľné!!!

Ľubov

https://wol.jw.org/sk/wol/d/r38/lp-v/101995081 ,ale aj u nás je zriedkavé vidieť menšie deti chodiť do školy a zo školy samé. Väčšinou so sprievodom dospelého. Anička z Prahy mala 9 rokov a šla zo školy sama.Alebo posledný dokument V sieti, tam je to podané úplne po lopate.

Ak sú tie čísla zo záp.Európy objektívne,tak je potrebná otázka,prečo sa o tom mlčí.

Ľubov

A Koróni je ešte k tomu aj Boris.
Ale...deti sa strácajú, Modrofúz bol,aj Epstein ,aj Pizza Gate. Séria propedofilných článkov v Sme je tiež realita.
Buďme bdelí.

Ľubov

Už sa pomaly končí Prvý máj, významný dátum a kvôli konfliktu v Smere som naň skoro zabudla.
To by bola chyba,lebo to bol významný a magický deň našich predkov
Tak symbolicky pred polnocou, Žiarislav : https://www.youtube.com/watch?v=lI_qKZtH980&list=RDlI_qKZtH980&index=1

Ľubov

Tento fenomén nechápem. Je dosť šokujúce,keď 12 ročná sestrina vnučka, povedala ,že Fica treba obesiť.
(nie predo mnou,pred svojou mamou,vraj to v škole všetci hovoria).
Ale mám aj kamarátku,ktorá povedala zas jednou vetou:" Nikdy som sa nemala lepšie,za všetko zlo môže Fico".
Naozaj za všetkým je práca médií,alebo je v tom ešte niečo iné,nerozumiem,prečo až taká nenávisť.Starí,mladí,nikto nie je imúnny. Mám problém s Miklošom,Dzurindom,dobre,to je tam už navždy-Juhoslávia,nech sú prekliati,ale to s týmto fenoménom,tejto patologickej nenávisti nemá nič spoločné.
Sám si spomínal,že v robote si sa s tým tiež stretol. Čím si to vysvetliť?

Ľubov

To je vcelku jasné. Ale medzitým sa rozohráva aj iná hra,s Kočnerom.Akosi jeho obžaloba z vraždy Kuciaka škrípe.
Uvidíme,ako to nakoniec skončí,psychologička odhadla jeho iq na 131.
Občas ma napadne taká neštandartná myšlienka,že je v skutočnosti nevinný.Lebo motív,ten motív....dva mesiace to išlo do stratena pre koronavírus,uvidíme. A Vasky sedí tiež.

Ľubov

Toto všetko by som mu odpustila,keby sa ešte raz nadýchol a ak má odísť,nech odíde stredom:založiť novú autentickú ľavicu,kde by časom mohli vyrásť nové osobnosti z mladých. Všetok odpad von. Áno,potom naozaj nech už je za oponou. Ale tento boj s propedofilnými médiami musí začať on. Pellegrini to nebude,toho skôr vidím ako takého pekného a vlažného.

Tak a zas musím citovať jeden klasický kúsok z Biblie,ktorý sedí:" Ty nie si ani horúci,ani studený,ale vlažný,pre ťa vyplúvam zo svojich úst." Dobré,nie?

Ak nebude R.Fico konečne veľmi studený,alebo veľmi horúci,už nám nepomôže.((. Potom stratí túto poslednú šancu.

ps.Apropo,čo hovoríš na Danka? Pozastavil si členstvo,veľmi dobre,už sa zrejme špekuluje o novom predsedovi.

Ľubov

blog americkej ekonómky Gail Tvrrbergovej. Trocha som sa začítala do automatického prekladu,
https://ourfiniteworld.com/2020/03/31/economies-wont-be-able-to-recover-... a (možno sa mýli)pochopila somz toho,že jedinec bude odteraz bytostne potrebovať v l a s t n ý štát so všetkým,čo k tomu patrí,s armádou,ktorá bude chrániť potravinové zdroje predovšetkým.
Sumár je teda neveselý,svet je naozaj v sračkách. Ide do tuhého.
V tomto konflikte Fico-Pellegrini budem fandiť Ficovi. Čistý inštinkt,nič viac,nič menej.

Ľubov

Myslím,má Slovenská republika v súčasnosti nejakých spojencov?
Okrem nadnárodnej plutokracie,samozrejme.-). Pretože stačilo skutočne málo,nedostatok rúšok,a bolo to jasné,ako je to so spojencami.
Všímam si špinavú spravodajskú hru u susedov (účelom ktorej je zvyšovať napätie medzi Českom a Ruskom)možno až následným vyhostením diplomatov.
Ukrajinácia Česka ma bolí. Pokladám Čechov za našich jediných spojencov,a môžete ma pokojne kritizovať za tento názor.

Ľubov

Momentálne neviem. V záplave zlých správ by som chcela zachytiť tie najdôležitejšie. Výber je bohatý,ale hlavne subjektívny. Každý má obavy z niečoho iného. Mňa najviac zaujíma ,ako je to so zásobami zemiakov pre Slovensko,
a ako je to s info,že Rusko a Čína od mája prestanú s vývozom pšenice,pretože sa očakáva exprémne sucho a neúroda. Do tretice ma zaújma neuveriteľné chucpe ,ktoré si dovolil primátor stále nášho hlavného mesta Bratislavy Vallo,keď citoval B.Gatesa o našej údajnej povinnosti sa nechať očkovať.

On je v predklone už rok dopredu? Pre istotu... bože,to je hnus. Nech už je konečne hlavné mesto inde!!!!!!!!!!

Ľubov

že záhadné"inštrumenty" patria k výbave vnučky I.Radičovej,(narodila sa práve v čase,keď bola Radičová premiérkou dcéra s vnučkou ju občas navštevovala) a slúžili na ohrievanie mlieka vo flaši. Toto tvrdí R.Bránik.
Ktovie,možno by to mohla expremiérka Radičová potvrdiť? :)),nech je ten blázninec dokonalý.
A ako na novú situáciu s káblikmi v šuplíku zareaguje samotný premiér?
Občas sa tu mihne pojem "surrealizmus",tak som si čítala o tomto smere niečo od včera.Veď je to obyčajná dekadencia,čo tam našpekuluješ. https://www.joan-miro.net/harlequins-carnival.jsp Vraj obrazy podvedomia. To je podľa mňa,prepáčte,somárina. Podvedomie trochu poznám,je naopak,veľmi jednoduché a pozná len prítomný čas a ešte áno,alebo nie.Iste,je obrovským skladiskom všetkého možného,ale pokial je človek v poriadku,funguje jednoducho.
Takže označovanie tejto chorej doby za surrealizmus je správne a výstižné.

Ľubov

som si všimla ten sladkastý odpudzujúci tón,ako nemecké médium informuje o ramadáne,tom peknom sviatku. (irónia) Je to tak pokrytecké . Čaputovce nie sú len u nás, sú všade.
Pred rokom,keď moslimský dement strčil 8 ročného chlapca pod vlak,predposratí novinári neuverejnili ani jeho fotku. Mal len osem rokov.Ale napchávajúce sa moslimčatá ukazujú ,veď sú také roztomilé. Novinári sú chamraď.

Ľubov

Pohoda https://www.youtube.com/watch?v=ZcDhEzYOXHc a redaktor ich nazýva "unsere Gaste",to je choré.-(.

ps. Pardon,to nie je redaktor.To bude nejaký moslimský kultúrny pracovník

Ľubov

že viac takých balansujúcich článkov nenapíše. Uvidíme...

Ľubov

lebo sú to celkom rozdielne mentality. Vanád je strohý a logický,kdeže by ten bol ľútostivý,ako Lehotský.

Ale chcem Ti pripomenúť,že sám si tu raz spomenul, že cítiš niekedy k Matovičovi súcit. Ja tiež,ale len chvíľu a hneď sa toho snažím zbaviť.Sme empatickí,súcitní ľudia,máme srdcia Roland,preto sa nám to občas stane. Je v tom naša sila aj slabosť súčasne.

Ľubov

Ale už naozaj ,uvidieť svetlo na konci tunela. Áno,apatickí a chudobní Slováci nedokážu vygenerovať takú politickú osobnosť,ktorá by sa nedala zlomiť ekonomicky.Pretože ako dole,tak hore a naopak. Všetko so všetkým súvisí a navzájom sa ovplyvňuje.

ps.Treba ešte pripomenúť ,že rovnako sú na tom dnes aj iné národy,aj tie relatívne bohaté.

Stránky