Ľubov

komentáre

Ľubov

Bol to evanjelický kňaz a veľmi zaujímavý týpek,možno iba donkichot,nech si hovorí,kto ,chce,čo chce,mal odvahu,takú kresťanskú,tak si ju predstavujem. A presne táto odvaha nám dnes chýba.
https://sites.google.com/site/janmaliarik2016/proroctva-jana-maliarika

Ľubov

https://davdva.sk/odisiel-dobry-clovek-redaktor-basnik-a-predok-slavneho...

Zem a Vek a Marián Benka patrili k sebe od začiatku. Odišiel jeden z nás, opäť príliš skoro.
Česť jeho pamiatke.

Ľubov

mizerný,však vieš,že som fanúšik Trumpa,ale nejako sa z toho vyhrabem a už budem čítať len Nadhľad.-).

Ľubov

ak pôjde naozaj do basy,možno do Prešova,mali by pri ňom teraz stáť a nie ho práve teraz odkopnúť.

Ľubov

,je ,že chlapcov zmenili peniaze a potom,s jedlom rastie chuť. Stalo sa to už milionkrát,priśiel do politiky s jednou igelitkou,vyškriabal sa vyššie a zrazu má pocit,že je z iného zadku,ako ostatní.
Prečo to robia práve v tejto situácii,keď je Slovensko 30 cm od priepasti,to im ale najviac vyčítam.Len skutočná osobnosť by na mieste Kotlebu ustála taký podraz.
Peniaze v politike sú ako hlava Medúzy,plná hadov. No zoťať tú hlavu,ako vieme ,dokázal zatial iba Perzeus,poloboh,nie politik.

Ľubov

platí za jeden diel tohto "programu" 27 600 eur.
Túto sumu uviedol vo svojom otvorenom liste Rezníkovi Gustáv Murín.
https://www.infovojna.sk/article/smrt-generala-lucanskeho-zumpa-na-rtvs-...

Ľubov

sviniar. Dík za opýtanie. Ale kondícia nič moc. Iba spím,čítam a rozmýšľam.
Keby som mala viac jedla,bolo by mi ako dákej grófke.-)

Ľubov

Zajtra je teda ten deň,keď má prebehnúť nápodoba Bidenovej inaugurácie.
Dlho sme čakali horšie,dúfali v lepšie,zajtra divadlo končí. Som predsa len príliš emotívna,preto budem čakať na názory realistov.

Ľubov

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%BEk%C3%A1_franc%C3%BAzska_revol%C3%B...

Pripomenul si mi nejaké historky z Paríža. Keď sa naplno rozbehlo to,čomu sa hovorí obdobie teroru,gilotíny boli tak vyťažené,že prestávali fungovať,zasekávali sa. Parížske okresy vtedy začali medzi sebou spontánne súťažiť,kto dodá revolúcii viac slaniny na mazanie gilotín.
Viem,znie to šialene,ale je to fakt. Ľud je beštia.

Ľubov

Tak toto naozaj až fyzicky bolí. A ten Heriban,to je zas kto? Asi príbuzný toho poslanca za ANO,sorošovca heribana J.
Nesmieme zabudnúť .

Ľubov

Všimla som si túto nenápadnú Truhlíkovu poznámku pred pár dňami. Musela som sa vrátiť v čase skoro na začiatok. SNS mala svoj prvý oficiálny kanclík v budove na Pražskej,(dnes sú tam tuším Štátne rezervy),bola to malá izba a sedel tam V.Moric. My,zo zps.kraja,sme sa tam trúsili celkom neorganizovane,tak vznikala členská základňa. Čo sa týka KDH ,zrejme to prebiehalo podobne ,ale bolo tam naozaj ešte niečo naviac.Aj ich voliči,a určite aj členovia adorovali 38-44, to viem celkom presne,ale antisemitský biľag prischol iba nám,z SNS.Tiež sa vtedy hovorilo,že ich chránia "kontakty" vonku.Ale veľmi pochybujem,že za ich ochranou bol nejaký katolícky disident F.Mikloško.Nie,nie...potom,po čase,som zažila zvláštne stretnutie v obyčajnom mestskom parku s Ladislavom Pittnerom.Je to neuveriteľné,ale vtedy,v 90 tich sa to mohlo stať. Spomínam si na zvláštnu auru tohto človeka,akoby okolo neho bzučala elektrina,a vytvárala okolo neho niečo ako štít. Nebolo možné si to nevšimnúť.Keď si Truhlík spomenul MI6,pred očami sa mi objavila táto spomienka-na neho.
Ak západní agenti naozaj podporovali KDH, cieľom bolo rozdelenie spoločnosti , s KDH prišla fanatická nenávisť k inému názoru,to ušmudlané divide et impera,a vidíme,že táto technológia rodí svoje jedovanté ovocie stále a funguje všade. Potom sa ale musíme spýtať,aká je naša podstata,keď sa niečomu tak primitívnemu nevieme ubrániť.

ps. Eśte tu mám malú poznámku k novej knihe Petra Tótha Satan,teší ma. Tiež je tam dosť informácií o KDH,o jeho stálici Lipšicovi aj o Tódovej,ktorú Tóth nazýva nevzdelanou hlupaňou.
https://www.martinus.sk/?uItem=789247&gclid=Cj0KCQiA3Y-ABhCnARIsAKYDH7t0...

Ľubov

ale pocitovo sa mi zdalo,že sme tu dlhšie :-).
Nadhľad,ani neviem,ako som našla,prekvapil ma istým "snobizmom". O niekom sa hovorí,že je "do voza,aj do koča".
Títo ľudia z Nadhľadu však na mňa robili dojem,že sú viac do koča,nie,nebol to proletariát,to som si hneď všimla.A hľa,prešlo desať rokov a čo sa stalo? Myslím si stále to isté.-).A mne to vyhovuje,dieťaťu robotníckej triedy,neviem,prečo mi je tak dobre medzi týmito "snobmi". To robí určite Duch miesta,to je jasné.
https://www.youtube.com/watch?v=U41txhi2nfY&ab_channel=mohammadmozaffarzogh
Toto je spomienka na skutočných ľudí,huslistov z Titanicu. Deja vu.

Ľubov

nedá mi to .-). Jemu sa ľahko štylizovalo za Štúra,pretože bol naozaj fotogenický ,vysoký,romantický typ ,má stále pekný tvar lebky, proste,tieto veci ,niekedy,vlastne vždy,sú dôležité. Naša fyzická podoba.
Pokial viem,,Ludevít bol cifroš. Večne dlžný svojmu krajčírovi. Je pravda,mal jednu nohu kratšiu a preto nenápadne kríval. Po zranení na poľovačke žiadal svojho lekára,aby mu nohu zlomil a následne "napravil".A práve tento zákrok jeho stav skomplikoval .
Kristovská štylizácia,píšem ako laik,je prejavom mesianizmu a spolu s teatrálnosťou (tu už dosť zjavnou) sú dva extrémy ,pre ktoré cítim k Tiborovi Rostasovi súcit. Nie je nás veľa,skôr málo a potkanov sú milióny.
Potrebujeme sa navzájom.

Ľubov

Dnes rozmýšľam,že hádam bude lepšie,keď sa už niekde uprace. Fakt,že má 5 detí a osem vnúčat,nie,urobil,ćo mohol. Nech tam nastúpi niekto Nový. Nemohla som zažmúriť oči,veď mal prejav v Novom Mexiku. S napätím som čakala,ktoré velké tajomstvo bude konečne odkryté,bude to Area 51? Alebo Majestic 12 ? Zas nič,zas gulové.-((.

Napíš,na čo si prišiel pri tom zapremýšľaní. Zaujíma ma to viac,ako Trumpov prejav pri múre.

Ľubov

tento dnešný podvečer je plný zvláštnych prekvapení.
A čo ešte len príde okolo deviatej? (hej,myslím na Doníka) Čo sa týka aramejského Otčenáša,priznám sa,že tentoraz aj mne Rostas vyrazil dych. Bola prekročená urćitá miera,je mi ľúto,že to nevie vćas stopnúť.

Čo sa týka ZV,Truhlík,pozri si staršie čísla,v niektorých sú veľmi cenné rozhovory a krásne fotografie.

Ľubov

https://ibb.co/LJCcwCj sem vkladám,tu sa nestratí.

Ako píšeš,pod článkami človek objaví všeličo. Tipujem,že Puta tam má asi 18,čiže už pred 30 timi rokmi si oni takto pripravovali kádre.Súčasne ale takto z nadhľadu 30 rokov vidíme velmi rozpačitý výsledok. Nevydarila sa ani jedna. Aj tak ide stále iba o Sorosa.

Ľubov

Predseda republikánskej strany z Nevady píse list http://leva-net.webnode.cz/products/dopis-predsedy-republikanske-organiz...

Je veľmi uveritelný,tento predseda. Je to písané jednoducho a otvorene. Zdá sa,že Trump je momentálne úplne odstrihnutý od možnosi komunikácie s verejnosťou.

Ľubov

Ďakujem Vám všetkým za želanie zdravia aj rady.
Má to veľkú liečiteLskú silu pre mňa. Zas budem ako remorkér.-)

Ľubov

čo mám 38.
Prejavuje sa to zimou. Keď Okoloidúc i spomenul svoj priebeh kovidu športovca,akurát to začalo a ja som ani vo sne nečakala,ž budem trpieť ako Jób.Volala som lekárovi,podľa hlasu a dýchania to neodhadol na plúcnu venntiláciu,vraj mám ešte tri štyri dni brať paralen. Dobrý paradox,ako som tu často ospevovala pravidlá dáchania,pravda je taká,že stačí normálny nádych a výdych.
Fakt neviem,či som nechytila toho anglického k....ta,také je to agresívne.Ak by ste mali podobný problém,nedá sa nič,len si povedať,nejako to vydržím.

Ľubov

Práve vyšla správa,že Milan Lučanský zomrel dnes 15 55.

Ľubov

Úbohý generál. Úbohé Slovensko.

Ľubov

Za toto želanie by sme si mali sypať popol na hlavu ? Tak,to si vyjasnime ,toto je krásne a dobré želanie.
Videl si,aký "Betlehem " má tento rok Bratislava? S prispením úchylných marxistických buzerantov ,proste ľudí okolo primátora Bratislavy https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/posts/3545739022188686
Aj Ty,ako katolík,s pocitom previnenia píšeš,požehnané Vianoce. Malo by sa konečne vyjsť z defenzívy .Počuť reči o rezignácii F. do konca tohto roku.
To by boli potom naozaj tie pravé Vianoce.

Ľubov

Už som to tu raz spomínala,vlani na jar .Nie som padavka,skôr drsňák,a predsa dva mesiace som mala niečo s dýchaním.Fuj,to bol hnus.

Bez medicínskych vedomostí si to vysvetlujem po svojom,podľa vlastnej predstavivosti.-). Boj sa odohráva vždy v našej krvi a tam sa aj rozhoduje o víťazstve,myslím to vážne.( Asi jediná z tohto kolektívu pozerám stále sovietske vojnové filmy:Bež a pozeraj sa,Bitka za Sevastopol,ale aj klasiku Bojovali za vlasť. )

"Naši" sú vo výhode,keď sa nám podarí hlboko zaspať,tak na desať hodín.Neviem prečo,ale spánok imunite pomáha zásadným spôsobom. Pomôže tiež zmeniť postel,tak po troch dňoch horúčky sa presunúť inde. Skúste to,nechajte sa viesť iba intuíciou.Keď rinčia zbrane,múzy mlčia. No a ešte dýchanie,naša hlavná zbraň.
To nie je nič nové. Pre zaujímavosť sem pridám pár záberov,ako dýchajú tibetskí jogíni,majstrovské kúsky,nenapodobňovať.-(,nedá sa .( ukážka trvá 5 minút,medzi 40. tou a 45 .min.)

https://www.youtube.com/watch?v=3327D7qXMoE&ab_channel=tarak

Ľubov

na tablete to robilo,ale už nerobí.Beštia zaliezla.

Ľubov

Dvanásť hodín, 5 dní. Norman,Ty to podľa všetkého robíš zadarmo,tento druh musí prežiť.

Ľubov

že technicky sa to zhoršuje. HS sa už pomaly nedajú čítať,blikajúce reklamy sú tak neskutočne vtieravé.
Na Nadhľade reklamy nemám,ale pýta odo mňa nejakú captchu,a to predtým nikdy nerobil a je taký akoby nestabilný.

ps.To asi už bude tá umelá inteligencia,Okoloidúci. (((

Ľubov

Teraz mi nedá nespomenúť Biotiku,vakcín z Biotiky sme sa nebáli,asi je jasné,ako dopadla.
No,aspoň pán Kuracina v Lupči stále prosperuje. On je ale výrobca iného lieku.

Ľubov

Kedy sa vlastne objavila na scéne u nás? Keď namiesto dvoch lekární v meste ich bolo zrazu desať.
Začali v nich predávať farebné cukríky,moja doktorka mi vraví,nekupuj to,najlepší je stále paralen s celaskonom.
No a potom sa objavili zmrdi v oblekoch,prišli do čakárne,áno,chodili aj do detských ambulancií s tými svojimi kufríkmi a lekári ich nevyhodili,ale počas ordinačných hodín sa s nimi zavreli .

To bolo okolo roku 2000,ak sa nemýlim. Zmeny,ktoré sa začali prejavovať na očkovaných deťoch veľmi rýchlo.
Je to pravda,očkovanie zachránilo veľa životov. Ale to bolo predtým.

Ľubov

V Trende sa v článku o ruskej vakcíne uvádza,že bola testovaná na 22 714 dobrovolníkoch.
https://www.trend.sk/spravy/sputnik-ma-podla-novych-dat-ucinnost-91-4-pe... mne sa to nezdá nejako veľa,ale pokial by som si mohla vybrať,beriem tiež radšej ruskú. Haha,je to ale jasné politické rozhodnutie,pretože v skutočnosti nechcem žiadnu injekciu. Poslednú som dostala niekedy na základnej škole a to je už pár desaťročí. A som tu stále.¨
Všimli ste si,že očkovať sa nemá mládež do 18 rokov. To mi odľahlo,ale prečo sú potom zavreté školy?

Ľubov

ide vám rozkliknutie článkov v ľavom stĺpci ?

Ľubov

keď sa už bavíme o dystopii,tak potom už reálne blízko je toto
https://rozbor-dila.cz/451-stupnu-fahrenheita-rozbor-dila-k-maturite-2/ je to len školský rozbor ako upútavka,ale ubezpečujem Vás,že pri čítaní je to o inom. Mnohé z napísaného už poznáme:požiarnici,ktorí požiar nehasia,ale ho zakladajú,lekári,ktorí neliečia,,učitelia,ktorí deti neučia,atď...

Je to už tu. Ale záver knihy je optimistický,možno povedať.Požiarnik sa predsa len prebudí zo zlého sna.
Pár kníh zachráni.

Ľubov

Uvedomila som si,že je chyba hocikomu vôbec venovať pozornosť. Vtedy som sa akosi rozpísala viac o mimoriadne nechutnom stvorení,vyzerá ako Ken.-),a je mladý a proti fašizmu.
https://noizz.aktuality.sk/big-stories/marek-mach-o-politike-na-slovensk... Norman ma vtedy stroho upozornil,nech si ho nevšímam. Aj ro robím,použila som ho teraz len ako ilustračný príklad.Zhnusenie je emócia,ktorá bude rásť a to geometricky aj medzi takými typickými dobrákmi,ako som ja.
Nenávisť, to je iný level.

Ľubov

Meno Mikuláša Dzurindu bude navždy spojené s povolením preletov humanitárneho bombardovania.Bolo zabitých viac,ako 3 500 civilistov

Ja som sa vtedy za Slovensko hanbila ako pes a vinu cítim stále. Účet ,Dzurinda, si ešte stále nazaplatil.

Ľubov

hoci aj neverbálne.-).
No,nepotešil si ma touto informáciou,že si maród. Chce to dobrú hudbu a čo sa týka názoru na nekonzumnú spoločnosť,ešte to preberieme .-)

Ľubov

s odstupom tak 30 rokov.
Výsledok môže byť tragický,alebo naopak,návratom k nekonzumnému spôsobu života by mohlo nastať ozdravenie. Ak sa im nepodarí nás zaočkovať.
Každopádne,žijeme vo veľkej premene a strach tu logicky je. Práve preto,že ako šialení tlačia na vakcíny,musíme sa brániť ako levy .

Ľubov

keď to takto zaškrípalo medzi Vami kvôli cigáňom. Je to takmer desať rokov ,vtedy som mala obavy akurát z Majského kalendára,veru,ani sme netušili,ako sa všetko vykryštalizuje.

Cigáni a slniečkári všeobecne,ako téma zrejme ustúpia,pretože sa každý bude báť o vlastné prežitie. Systém ovládania,ktorý bezchybne fungoval 3000 rokov (chlieb a hry) ,práve končí. Titulka v nejakom plátku,celebritní kuchári,mocní homosexuáli,ktorí rozhodujú ,aspoň si myslím, nič z toho nebude už potrebné,pretože efektívnejšie bude ovce zaočkovať.
Menej sa bojím tretej svetovej,ako monštier z WHO.Ale ako byť ostrý práve týmto smerom,to je dnes otázka .

Ľubov

sú inkognito, ale predtým,ojoj.
Oni sú naozaj ako on. Zbabelí a prefíkaní.
A nesmieme zabudnúť ani na žalude. Kolík,udavač,nejaké Kiskove tlačenky,kto tých volil,veď je to strašné ((( .

Roland,normálne snívam,źe sa objaví nejaká jasná hviezda,hrdina,rytier, nie Don Kichot,ale ozajstný.
Povie niečo a bude to platiť.Bude ochrancom naozaj najslabších . Ale hlavne bude normálny.
(všetci sme už unavení z tejto divnej reality,asi preto tie sny)

Ľubov

Tým v žiadnom prípade nechcem povedať,že Matovič je akože ten hore. Ale z formálneho hľadiska je to predseda vlády Slovenskej republiky. Jeho voliči sú formálne tí "dole".

A sú rovnakej kvality,to je hermetické pravidlo,s tým nenašpekulujeme nič.Nádej som stratila,keď v marci 2019 zvolili Čaputovú. Myslím si,že ich voličom to dáva niečo ako pocit intelektuálnej prevahy. Zvykli sa ma pýtať bý.kolegyne,"prečo ty preboha volíš Harabina ?" Veď jeho volí len odpad. .-)

Určite jedným z hlavných dôvodov ich volby je aj nenávisť k Ficovi a k nám. Ale pretože s nimi nie sme v jednej bubline,ani nebudeme,tak ani ich volbu nikdy nepochopíme. :))) Takže Tvoja otázka ostáva rečnícka .

Ľubov

Jednak,ako hovoríš,pôjde sa teraz tvrdo po súkromnom vlastníctve,jednak,Trump je prezidentom do Troch Kráľov 2021. Boj nekončí.

Trump ,ako sa hovorí tak americky,ostane navždy v srdciach. Má 5 detí a sedem vnúčat.

Ľubov

Namiesto modlitby https://www.youtube.com/watch?v=XX0RakvyZ1I&list=RDXX0RakvyZ1I&start_rad...

Waldemar Matuška - Buď pořád se mnou

Buď pořád se mnou, lásko sladká
ten slib ti nevrátím.
Až prach se zvedne po šarvátkách,
mé bude tvým.

Jak dobrý přítel pohleď se mnou
vstříc možná trpkým hodinám
a smiř se s pravdou nepříjemnou,
že i tvůj milý má slabou chvíli,
že dostal
strašný strach být sám.

Ľubov

Bohužial,už ho s najvyšśou pravdepodobnosťou nikdy neuvidíme.
Fotografiu nikto nepýta,len nás zopár ľudí. Milan Lučanský,niet tu nikoho,kto by sa za Vás postavil.
Ale práve som videla graf. Ak je naozaj objektívny, vysvelľuje mnohé Aj nezáujem verejnosti o dobitého policajta..Čo sa dá čakať od brokolice? Že bude vegetovať. Ak chce väčšina tohto národa vegetovať ako zelenina,nech v tom pokračuje.

Ľubov

rozpráva ako tetka,ktorá ti hovorí recept na zemiakový šalát. Teda aspoň tie prvé sekundy,čo sa na ňu človek vydrží pozerať , tak pôsobí. Preboha,to kto ju mohol voliť ?
Ale ísť sa tam pozrieť osobne,je veľmi dobrá myšlienka. Pozerať sa priamo na nich a počúvať ich úbohé klamstvá.
Budú sa šialene báť ,pretože už nikto nikomu nemôže veriť. Ako viete,Trumpa včera zradili traja republikánski sudcovia v NS USA. Tak veľmi sa boja bažiny.
Kto bude teraz vyšetrovať zločiny,keď sudcovia sa posrali?.((

Ľubov

Žijú medzi nami . Buď ostražitý ako rys a chráň si chrbát. Vôbec nepreháňam, vieme,že vo svojej podstate sú to bioroboti a ak je nejaký intelekt,potom démonický,bez svedomia.

Ľubov

veľmi dobre Ti rozumiem.
Asi nám neostáva nič iné,ako začať nenávidieť svojho nepriateľa.

Ľubov

nie to ešte prežiť,čím musel prejsť Milan Lučanský. Dvaja ho držali,tretí ho kopal do hlavy. Ako inak sa to mohlo stať.

Kolíková? Pozorne sledujme,čo tento žaluď urobí... tiež to chápem tak ,že prichádzame na konečnú stanicu.

Ľubov

Norimberského kódexu,dobrý nápad, aj keď viem,že to stačiť nebude.Dík za zverejnenie.
Definitívne ma sklamali biskupi, (posielajú ovečky na očkovanie),no,oni pancieráky ako Matovič mať nebudú. Vlastne,len veľmi málo z nich bude mať pancierák.
Á,máme nové logo. Norman,čo Ťa k tomu viedlo,vymeniť "staré"? Je to pekné,niekto sedí za planétou Zem a vyzerá v pohode,na rozdiel od nás...

Ľubov

Nevie náhodou niekto,prečo operovali dnes Lućanského vo vojenskej nemocnici v Ružomberku?
Polícia sa k tomu odmietla vyjadriť, novinári sa pýtať nebudú.

Ľubov

Zas musím povedať,že máš ten dar,veci pomenovať jasne(explicitne.-)),je to potrebné, musíme ostať racionálni. Pretože emócie prídu a budú silné.

Včera som po dlhšej dobe navštívila Banskú Bystricu a zaragistrovala som zmeny.Neradostné.((. Pekné námestie takmer prázdne,výklady chudobné . Áno,chudoba už cerí zuby.
Ale nie to je to najhoršie,stráca sa niečo dôležitejšie. Priznám sa,źe si to aj keď len čiatočne, vysvetlujem udalosťami,ktoré sú ale naozaj poriadne vysoko nad nami.
Pozor,toto nie je nič astrologické,je to astronomické. 21.12. sa k sebe priblíži extrémne blízko Saturn a Jupiter. Či preto je bystrické námestie tak smutné a bez života,netvrdím.
https://www.astro.cz/clanky/ukazy/velke-setkani-jupiteru-se-saturnem-21-...

Ľubov

poznáme ich rukopis. Je to pekný svinčík,táto umelecká obec.
Napr. v prvých minútach sa dá rozpoznať aj produkcia. Na producentov by sme nemali zabúdať,režiséri im zobú z ruky. Veľmi,veľmi nesmelo to o peniazoch na film naznačil 80 ročný Jakubisko.Tomu neviem odpustiť,ako sprznil v Bathory pamiatku na Juraja Thurzu. (ale to len na okraj)
Pánom a vládcom filmov ,kde hrajú slovensky hovoriaci herci je Rudolf Bierman.
https://www.topky.sk/gl/644157/2570987/Fotogaleria-z-slovenskej-premiery...

Ľubov

zo socialistických reklám. Ak by si chcel,nájdeš pár v archívoch. Prechádzka ružovou záhradou ,nudná, ale neškodná.
Dnes som našla toto https://www.ctvnews.ca/video?playlistId=1.5217155&cache=%3FclipId%3D68597

Na nás to samozrejme žiadny vplyv nemá,ale predstav si nejaké 15 ročné decko. Je to strašné, kto toto zastaví?

Stránky

texty