Ľubov

authenticated user

texty

komentáre

Ľubov

Myslím si,že tentoraz sa mýliš. A v súčasnosti,keď už predsa len niečo tušíme (tušíme tiene)sa nedá myslieť na 17.november bez toho,aby sa v mysli súčasne neobjavili aj staršie "revolúcie".

Paradigma je ,že nás klamú a zmena paradigmy bude,keď už sa klamať nenecháme.No,napokon to môže dopadnúť aj tak,že klamať nebude koho.

Ideológia je nepotrebná haraburda. Viem,že nimi tiež všetkými opovrhuješ.
Cesta je pripravovať svoju mysel na niečo Nové.

Ľubov

Na námestí v Kremnici (v hornom pravom rohu)stojí dom,kde sa údajne stretával Uljanov so zástupcom Rotchildovcov,a preberal tam peniaze. No hej,Lenin mal rád luxus...ak by bolo možné oficiálne spomenúť,že Lenin bol v Kremnici,mal by tam mramorovú tabuľu.Ale nemá,takže tam zrejme naozaj bol.
Možno sa vám to zdá absurdné,málo pravdepodobné...ale Kremnica bola pred sto rokmi v inej forme,ako dnes.Len nedávno som sa dozvedela,že napr. nenápadnému Lučencu, sa pre jeho eleganciu hovorilo "malý Paríž" . Mal krásny park .
Čo sa týka Chruščova,pre jeho slabý intelekt ho Stalin neznášal. Vyvrcholilo to v Stalingrade,v 1942,keď Ch.vo funkcii politruka bol nenávidený vojakmi,tak musel vtedy zmiznúť.Nechápem,prečo ho Stalin nedal zastreliť,možno už vtedy mal za sebou niekoho. Fuj.
Keď sa na "revolúcie" pozrieme z nadhľadu,bije do očí jedna súvislosť. Pokrytectvo,a psychické anomálie hlavných postáv. Sú to kreatúry. To sú tie problémy s kádrami,ktoré otcovia revolúcií majú dlhodobo,zdá sa.-).

ps. Ako zaujímavosť sem dám jednu staršiu francúzsku komédiu,dnes by takáto paródia na Slobodu ,rovnosť bratstvo už v EÚ vzniknúť nemohla.
https://www.youtube.com/watch?v=x4MX-EfzmUE Nie je to skvost,ale medzi riadkami sa dá pozrieť.

Ľubov

Pokial ste sa nestretli doteraz s jeho seriálom Hausbót Petra Horkého,nebude Vám jeho meno nič hovoriť. To by bola ale škoda,preto chcem na neho upozorniť.
Je to cestovateľ z novej generácie,proste Čech v pravom zmysle slova.Toto mám na nich najradšej-tú vášeň chodiť a chodiť po svete.
v posl.dobe dosť často hovorí na tému kolapsu civilizácie. Napr.v tomto filme
http://www.civilizace-film.cz/nataceni-a-lokace/

Ukážka : https://www.youtube.com/watch?v=GvkjdQdjvh8

Ľubov

Samozrejme,keď aj dajú nejakú klasiku,zasvinia to reklamou. Každých 12 minút .
Ale filmové umenie ako celok je mŕtve,nielen nejaké kiskoidné zvratky.Tak neviem,čím to nahradiť,možno sa objaví alternatíva aj medzi režisérmi.Budú to odvážni hrdinovia.

Ľubov

Karma je zdarma. Snaž sa prosím Ťa vytvoriť si autonómne ochranné územie,nie je to sranda,tam žiť.

Ľubov

ani ja dávno nepozerám. Len minule,z čistej nostalgie ,čo sa stalo: zachytila som reklamu na dedkovom tv,že večer bude Statočné srdce. Tak som to teda skúsila,ale bolo to naozaj posledný krát. A humor? Hej, ešte sa nájde,zas ma pobavil,naozaj mi bolo veselšie, Kollárov predvolebný bilbord "Myslím srdcom". Je tam vysmiaty a pozitívny. A naozaj vtipný.-).

Ľubov

Ospravedlňujem sa,ale musím. Jelenec je od nás pár km.Mám tam priateľov.
Je ráno. Aká je pravdepodobnosť,že za sedem hodín mnohí umrieme na 15 km úseku nudnej,bezpečnej cesty...
Jedna ku mliiónu,alebo jedna ku 10 mil.? Presne toto sa včera stalo.Umrelo 12,ale život sa skončil oveľa,oveľa viac ľuďom.
Úprimnú sústrasť .Bolo to také samozrejmé,že autobusom prídu deti zo školy domov vždy v poriadku.Do včera.

Ľubov

Kompromisy namiesto priameho zásahu- dlho ma to ničí,roky.-(. Písali sme v súvislosti s motívom Kočnera,že za ním stoja nejasné tiene.
Najbližšie k odhaleniu týchto "tieňov"mali sme ako ľudia najbližšie v rokoch 1961-1962,áno,myslím na slávny prejav JFK na pôde OSN v sept.1961. Hovorí v ňom o prepojení utajených spoločenstiev s polit. a vojenskou mocou,našla som však len túto ukážku, ale aj ona je veľmi priamočiara. Nezabúdajme,že bola Kubánska kríza,Cruščov tam sedel tiež,a po tomto prejave Kenndymu napísal 26 stranový osobný list "

„Pred dvoma rokmi som povedal na tomto mieste, že Spojené štáty navrhli a boli pripravené podpísať zmluvu o obmedzení jadrových zbraní. Dnes je táto zmluva podpísaná. Neprinesie koniec vojen. Nezruší zásadné konflikty. Nezabezpečí všetkým slobodu. Ale môže byť pákou, a hovorí sa, keď Archimedes vysvetľoval princíp páky, mal povedať svojim priateľom: „Dajte mi pevný bod a ja pohnem svetom“. Moji milí spolubývajúci na tejto planéte, zaujmime tu na tomto zhromaždení národov stanovisko. A pozrime sa, v našej dobe, či dokážeme svet pohnúť správnym smerom k spravodlivému a trvalému mieru“.

Citátom o tajných spoločnostiach prejavil obrovskú osobnú odvahu.Pekne o ňom píše v jeho životopise Norman Mailer ::Mal múdrosť muža,ktorý tuší svoju smrť a riskuje,že ju odplaší tým,že dá do hry svoj život."

Spomienku na Johna F. Kennedyho som sem určite nedala preto,že bude onedlho 22.11.,ale preto,že jeho vražda dodnes pôsobí ako varovanie,ako ochranný štít pre tých,ktorých meno sa nesmie vysloviť. A preto sú Kiska ,Lajčák a Demeš čisté chucpe a neboja sa nás.

Ľubov

Je už konečne známa odpoveď,alebo až po 17.tom...Ako sa hovorí,mene tekel,spočítaj,zrátaj výsledok.

Ale inšpiroval si ma ,Vrbovčan,pozriem si ten film po sto rokoch zas, a možno aj Morica Beňovského .-)

Ľubov

ani takmer po roku od tejto tragédie nevedia pochopiť,aký mohol mať Kočner motív.
Okrem pikantností ,ktoré nič neznamenajú,nič podstatné sa verejnosť dnes z Threemy nedozvedá. Už len tak to bude,že zas dopadneme ako hlupáci.
Vidíš,Norman,veď sme Ti už stokrát povedali,že dobre píšeš. Ja sa mu vôbec nečudujem.Naozaj dobrého čítania je tu na Slovensku málo .Ktovie,kto Ťa ešte číta... a kde všade je wifi.-).

Ľubov

Prečo to slovo? Pretože to býval ideál,ale zrejme to zmanažujú tak,že sa vymaže všetko,čo s týmto pojmom súviselo. Človek inteligentný, dokonalý aj fyzicky. Zdravý , silný a etický.
Ešte je tu jedna vec. A čo šťastie? Keď som chcela občas vidieť šťastných ľudí ,najradšej som s ipozerala videá z tridsiatich rokov v Nemecku. Zmizli. Snáď trochu-trochu sa chytali videá z čerstvo anektovaného Krymu. Tiež obrovská mentálna vlna radosti-každý druhý chlap,alebo žena plakal od šťastia,reportéra,čo sa medzi nich priplietol objímali a strapatili mu vlasy.
Video tiež nemôžem nájsť. Tak hádam aspoň triumfálnu jazdu Gagarina v otvorenej limuzíne po Červenom námestí. Aj tam sa všetci tešia. Scénu poľudšťuje,keď Gagarin vystúpi,kráča k tribúne a rozviaže sa mu šnúrka na topánke.Nezaviaže si ju,škoda.
Z takýchto čriepkov si skladám normálny svet.
ps. Nemci budujú nový Park hrdinov.Už ste to počuli?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sok-v-Berline-I-oni-jsou-l...

Ľubov

Viem, nie som veľmi informovaná. Preto tie časté otázky.
Iste ste to už zaregistrovali,že chce niečo povedať. Prečo inak by sa vracal? Načo?
Odpovede typu,že je to ego a pod. sú úplne mimo. Možno práve Mečiar povie niečo viac,ako doteraz ("O Kočnerovi viem už dávno") ktokolvek iný.
A keby aj nie,aspoň budeme počuť na vlastné uši,ako sa kedysi hovorilo. Bez papiera a mekotania,bývalo to normálne.

Ľubov

Norman,máš pravdu,je to znechucujúce, že sa musíme neustále doslova brodiť v tomto rôsole.Znechutenie je úplne pochopiteľné,ale nemôžeme inak,narodili sme sa sem.
Čítal si včera rozhovor s L.Jaklom na IV? On je trocha extravagantný,ale to nevadí,dobre mu rozumieť.Je ako my. Na záverečnú otázku,ako to celé asi skončí,odpovedá takto:
" - Mňa sa na to radšej nepýtajte. Som skeptikom a moja odpoveď by mohla byť demotivujúca. A navyše: možno nie je najdôležitejšie to, ako to nakoniec dopadne. Možno je pre každého z nás dôležitejšie, ako využijeme čas do tej doby, či v pasívnom očakávaní, alebo či tomu budeme - hoci aj nakoniec márne - čeliť. Zmysel je v onom čelení, v našom konaní. K čomu to nakoniec bolo, nech raz zhodnotí niekto iný."

Niet čo dodať.

Ľubov

Tiež ďakujem,si presný ako chirurg.-). Myslela som to ale trochu inak,ako údiv,že po vojne proti Juhoslávii,v ktorej sme sa pridali na stranu agresora ,bol Dzurinda v roku 2002 opakovane zvolený a zostavoval vládu. Aj stranu ANO predsa volilo 8% z nás,to je strašné,a bude strašné ,či 4,alebo 400 rokov. Je to tam navždy.

Z týchto Tvojich informácií ide trocha mráz-pretože naozaj tá miera intríg na takú malú a v podstate "bezvýznamnú" krajinu,akou je Slovensko je obrovská a ovplyvňovala politické dianie ktovie odkedy.Čo potom naozaj veľké štáty,Amerika,Rusko,ešte stále Nemecko a Francúzsko ? Môžeme si urobiť aspoň akú-takú predstavu o Hydre. No,treba to rozdýchať,aj tajní,aj novinári,aj politici sú stále iba ľudia.Ako my,máme stále šancu.

Ľubov

Presne tak,kto im raz slúžil,neodíde len tak. Preto očakávam po 29.februári recykláciu,tentoraz návrat bude nedobrovolný. Som zvedavá,ako budú použití v tomto poslednom dejstve,ktoré sa volá Progresívne Slovensko.

Ľubov

Takto podrobne ako Ty to ťažko niekto iný objasní .-). Ja ako bežný občan iba dodám,že sa mi nepozdáva názor,že Dzurinda sa zašprajcoval proti američanom. Veď to bolo len pár mesiacov po rozhodnutí vlády SR o poskytnutí nášho územia na prelety. Dodnes sa nemôžem z toho spamätať,ani z toho,že o dva roky(s pomocou výťahovej Ruskovej ANO)opäť zostavoval vládu. To by sa ťažko stalo,ak by nemal ich podporu . Tam jednoducho neočakávajme žiadne samostatné konanie.

Ľubov

Je dobrý. Nebyť mojej svahilskej angličtiny,poslala by som mu ďalšiu "bodku" na mapu islamských nájazdov do Európy,a to sú jednoznačne Sebechleby. http://afinabul.blog.cz/1606/sebechleby-1543

Bola som tam na návšteve pred pár rokmi na jeseň. Nádherné miesto,so silným duchom.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2416&v=gd5d85TH3h0

Video ,v ktorom vôbec po prvý raz počujem iný názor na zánik antiky. Kto zničil Rím,a Germáni to neboli

Ľubov

volá sa Lunter,Ján Lunter.(nie Lintner)
https://dennikn.sk/937888/5-pohladov-na-to-ako-robit-dobru-zupnu-kampan-...

Aha,kto ho podporil? Všetko starí známi. Ale naozaj,prečo hneď nekandidoval syn? Veď tento muž je už na prvý pohľad ... povedzme,za zenitom.

Ejha,práve počúvam Ľuba Huďa,že dva hlasy (Radačovský a Uhrík) v dnešnom hlasovaní EU parlamentu o prerozdelovaní migrantov rozhodli,že návrh neprešiel. To je sila...dva hlasy? Nechápem.

Pretože dnes sa tu povedalo toho dosť,čo sa nám nepáči na sudcovi Radačovskom ,je treba povedať aj to pozitívne.

Ľubov

naznač mi trochu,kto je Morozov.-).
Som svätá prostota,však vieš,ale už mi to zvedavosť nedá,dnes sa mu asi bude čkať,Morozov,Morozov.
Len aby to napokon nebol gróf Saint Germain.-)).

Z Protiprúdu si pamätám pár mien,niekto z nich? Inak,samozrejme,pokračuj po svojom.Dnes je komorná atmosféra všade,hádam okrem HS a Aero News. Všetci ste skvelí,bez irónie,úprimne. Vážim si ,čo robíte.

ps.Ešte ku Kotlebovi.On zamestnal svoju ženu na Cestných stavbách ako referentku,s platom do 700 eur,možno aj veľa som povedala. A ten slávny flek pre brata bol na vrátnici,keby urobil niečo trochu podobné,ako ten vecheť Lunter, bolo by to všade.
Radačovký urobil niečo podobné ako Lunter. Syna mohol zamestnať na Slovensku,zohnal by mu dobrý flek zaiste,ale zobrať ho do Bruselu je nešťastné a hlúpe.

Ľubov

Radačovský neprekvapil,omámilo ho 15 litrov.-).Bude ticho ako voš.
Eseťácki panáčikovia sa boja jedného mladého muža,za ktorým nikto z oligarchov nestojí,aspoň zatial a verím,že tak aj ostane a už to ani nestihnú.Infiltrovať našich,ako to urobili v Čechách s SPD .
A boja sa aj mestskí policajti v Trenčíne zdvihnúť hlas na voličov Esetu.Oni sú priami Rybníčkovi podriadení ( tí policajti) a boja sa o výplaty.

Tak kto nás bude vlastne chrániť,keď nás začnú biť,tí druhí?

Ľubov

s touto informáciou. Ako politikum,ako obraz súčasného stavu. Že sa to tam rozpadá.
Ale pohanské modly by som určite nebagatelizovala,ani netušíme,čo v tom môže byť.
Nech si ich majú,tam doma,kašlem na nich,ale sem by to nemal vláčiť, papá F.

Ľubov

Áno,je to odporné. Je obrovské riziko dať dieťa ,niekedy sotva dvojročné,do blízkosti týchto zvrátených tvorov.

Ale mám ešte niečo,pri čom mi zovrela krv. Po očku stále sledujem dianie vo Vatikáne .
Mali by sme vedieť,kam až zachádza ten krivák. https://gloria.tv/article/V3pjKDJuAs112tyYLZw4UfcdP

V skratke: vymysleli akúsi "Amazonskú synodu",a v zmysle prepytujem inklúzie sa uskutočnil obrad ,kde priamo pod dohľadom F. sa všetci klaňajú divnému symbolu. Zas nechcem byť nejaký fanatik,ale toto je určite za čiarou.
Napokon,dnes som čítala,že modly už Rimania hodili do Tiberu. František je šialený.Nezabudnime na to.

Ľubov

Nechcem sa rúhať,ale myslím,že sa jedná o nášho budúceho prezidenta..-) Zdá sa mi naozaj čoraz zaujímavejší,tento darebák Kočner.

Pre koho vlastne robí? Toto sa stále nevyjasnilo,tak teda sledujme tok peňazí,iné nám neostáva .Bol (je)to však ich posledný schopnejší káder , to,čo ostáva, je desivé: Kiska,Čaputová,Truban,Vala,Hattas, atď,atď.

To som si uvedomila,keď som narazila na akési mimovládkové písačky,a tak to sem dám na ilustráciu.
https://svetlopodperinou.sk/juraj-rizman-chlapec-ktory-robil-zle-a-polep...

To je zaujímavé,ako si obľúbili tieto typy-nech to priklášlia hocijako,fakt je,že tento neschopný "chlapec" dnes robí poradcu Z.Čaputovej. Dnes je doba,čím váčší hlupák,tým väčší a úspešnejší príbeh.Toto ale zle skončí.

Ľubov

Mám známych,(mladí manželia),čo robia v Nemecku,chcú si postaviť malý dom bez hypotéky,tu doma.Ale rodičom volajú,že nervozitu,nespokojnosť a napätie veľmi cítiť medzi Nemcami (je to pri Mníchove) a majú takú dohodu,aby bola v aute stále plná nádrž.
Bežní Nemci,tí robotníci-kolegovia, čakajú ,že už čoskoro niečo začne.

Ľubov

Tak nejako sa hovorí,keď sa vytratí idea a robí sa to nasilu,bez vôle. Sám píšeš,že boli bezradní. Organizátori to tentoraz z nejakého dôvodu odflákli,viď Bystricu,tam to radšej zrušili.
Možno to pravé prekvapenie bude až 17steho. Možno sa predsa len objaví aj Stanke,ako zlatý kliniec.A možno sa ulicami Bratislavy vtedy už budú potulovať iní fešáci
https://www.youtube.com/watch?v=jjFRn5-ikXg

Ľubov

táto osoba je tam tiež od Adama- ročník 1960,už 28 ročný sa pohybuje vo vysokej politike,minister pre privatizáciu, pred ktorým šli do pozoru starí,ostrieĺaní riaditelia veľkých podnikov.

Ľubov

o tom,že Slušné Slovensko ,zvoláva tento víkend "pod tlakom toho,čo vyplávalo na povrch a ľudia už nemôžu mlčať",opakovane nejaké protesty,či demonštrácie a opäť nielen v Bratislave...

No,v prvom rade sa treba pozrieť,kto to celé zacvaká. A v druhom ,kto tam naozaj po nových informáciách príde jačať z hercov a pod. A do tretice,kto príde dolu pod ozvučené pódiá. Neviem si predstaviť až takú prostoduchosť a slepotu. Pretože tam ani nie je,až taký idiot nie je snáď nikto. Potom jedinou motiváciou tých,ktorí tam budú je besná nenávisť voči Slovensku,bodka.

Norman,pôjdeš sa tam mrknúť? Ak hej,mám takú špeciálnu prosbu.... však vieš,že ma zaújma psychológia davu.
Dav má vlastné vyžarovanie,Ty si na to macher, že čo tam budeš cítiť ... vopred dííííík.

Ľubov

Patrí pod foto s Putinom,ale nedá sa pridať.
Možno trochu mimo témy,ale video má takú zvláštnu atmosféru, je zaujímavé.
https://cz.sputniknews.com/video/2019101510826663-video-kralovske-privit...

Prekvapuje ma obrovský priestor,vonku aj v interiéri "jurty". Akoby som sa ocitla v inom časopriestore, možno takto nejako prijímali návštevy faraóna v staroveku.-).
Ale to len tak na okraj. Sú dôležitejšie otázky-prečo ho takto vítajú,čo chcú od Ruska a čo za to Rusku dajú.
A medzitým ,u nás,na západe cena padá a padá: v Paríži stojí zohyzdený chrám Notre Dame a navyše,vo Vatikáne sú problémy s práčovňou. https://www.infovojna.sk/article/vatikan-vykonaval-nezakonne-financne-tr...

Ľubov

V podstate teda uvažujeme veľmi podobne. Vidíš,ani raz som do toho nezamiešala Globálneho prediktora.-),nakoniec sa tu zo mňa stane realista. Ale predsa mi to nedá,občas si spomenúť na našich hornouhorských oligarchov-majetok arcibiskupa Selepčényho bol určite porovnateľný s Pentou. A predsa sa zachoval inak,iste,staval najmä kostoly,pripisuje sa mu počet 300,ale bol aj skvelý diplomat,bol to on,ktorý presvedčil Poliakov,aby prišli na pomoc Viedni proti Turkom. Takže ak oligarchu,tak jedine Jána Pohronca Selepčényho .Mohol by sa konečne vrátiť.

Ľubov

Čo robí z Haščáka nedotknutelného? Presnejšie kto. Včera sa objavil názor,že začína súboj Penty a Esetu,ruské a americké preťahovanie síl,ešte inak,chabadu a sionistov.
No tak,gojim,vyber si svojho oligarchu,ktorého chceš radšej?
ps. Ten "súboj" je samozrejme iba divadielko.

Ľubov

Plačeme za sebou,toto bol náš pohreb. Bez kultúry sme naozaj mŕtvi. Bolo to ešte za riaditelovania toho systémového lokaja Frešša,keď som bola posledný krát v divadle . Mala to byť klasika Statky-zmätky,tak som sa nebála. A predsa,dokázali to,pár na kuchynskom stole na javisku napodobňoval súlož. Mali sme sa všetci postaviť a odísť. Nie,luza sa smiala a tlieskala,asi sa tak cítila nóbl. To divadlá sú tie hnisavé vredy,a samozrejme všetko,čo s "kultúrou" súvisí.

Nezvládli sme to. tak si to zopakujeme: civilizácia sa bez technológii nejako zaobíde ,len jej musí ostať tvorivé myslenie.To sa stráca.
Na záver sem dám túto symbolickú fotografiu utýraného Teslu https://www.instagram.com/p/_w1X4PAfy4/
Mal rozšírené vnímanie,túžil zmeniť svet a pomôcť všetkým ľuďom. Ostala nám varná kanvica. To je všetko.

Ľubov

Práve som to chcela tiež spomenúť. Ale známe sú len indície: Páleš začal kritizovať Lichtnera za výber jeho hostí do infovojny,naviac ho v tom podporil aj B.K. No a ako vieme,Norbert ,jednoznačne autonómna osobnosť, odišiel a založil ďalší projekt.
Momentálne IV týždeň nevysiela,povedali,že zo zdravotných dôvodov. Dúfam,že je za tým niečo iné.

ps. Čo sa týka tých čísel,rozumiem tomu. Veď ešte Ludvík Souček povedal,že v rozmeroch Veľkej pyramídy sa dá nájsť všetko,na čo si pomyslí. Ale číslo 11 má aj tak niečo do seba.-).

Ľubov

To si neviem predstaviť,že nevedia. Naopak,vedia,sú predsa informovaní,ale rozum im pomútilo niečo iné-mylná predstava,že niečo znamenajú.-). Asi to bude nejaká závislosť.

Od nich proste nečakaj nič,nič-škoda slov aj času.Aj tak ho ubúda.Myslime už iba na seba,sebe pomáhajme.
Ani som nevedela,že dnes si prelistujem Páleša,nebolo to vôbec v pláne. Anjeli sa naozaj priplietli tak mimochodom,nevadí,asi preto,aby som si spomenula na Pálešov postoj voči bombardovaniu Juhoslávie a za to si ho veľmi vážim.

Ľubov

Možno aj vedia,ale nemôžu. Boja sa. Túto alternatívu nemôžeme obísť,lebo autocenzúru poznáme všetci.
Poznám ju aj ja,ani nie tak kvôli sebe,ale z lojality napr. k Tebe,ale aj k iným,k rodine . A vonku si zase musíme dávať pozor pre udavačov.
Prečo teda žiadny z politikov,novinárov ,občanov nemôže verejne povedať,že multikulturalizmus a nekontrolované množenie hnedoidov je pre nás najväčšia existenčná hrozba? Pretože máme strach.Pokial sa to dostalo až sem,je to slepá ulička z ktorej jediná cesta je ....... hej,hej,ilegalita.

Napísal si predvčerom,že totalita nemôže byť trvalý jav-nikdy.Že sa cyklicky striedajú obdobia,keď prevládajú deštruktívne sily (progresívno-chaldejské) a tvorivé (vlastnenecké,tie pravé).Chcela by som k tomu dodať,že mi to trochu pripomína Pálešových Duchov času.
Vyzerá to,že bez chleba a trocha tej mystiky sa vanádštine nedá porozumieť.-).

Ľubov

Všetky tieto antiutopistické romány boli napísané zhruba pred 80 timi rokmi. Úmyselne som si niektoré opäť prečítala,čo mám doma . Čo som tam pred pár rokmi nevidela a zdalo sa mi absolútne šialené,dnes je to inak. Je to tu- choré vzťahy medzi mužmi a ženami,rodičmi a deťmi,upalovavaním kníh (pred očami nám upalujú ešte teplé telo Karla Gotta) a pravidelnými dávkami nenávisti.

Proti tejto novej totalite ... napr. https://pravyprostor.cz/kausa-psychiatr-matys-kvuli-projevenemu-nazoru-n...

sme tu my,totalita nemôže vyhrať . Tomu nikdy neuverím. Som zvedavá,ako budú reagovať bolševickí slniečkári,keď začne reálne ísť o život. Napr.som včera zachytila správu,že nadnárodný koncern Continental (automobilový priemysel)bude v nasl.roku prepúšťať 30 000 zamestnancov.To sa samozrejme týka Slovenska. Kto schytá následky Trumpovej ekonomickej vojny s Čínou....a dominový efekt ? Príde na lámanie chleba a progresívne to nebude.

Ľubov

Táto ich nenávisť je nepochopiteľná. Bude to nejaký iný druh,ľudia určite nie.
Ale poviem tak,začne sa to na nich čoskoro sypať. Oni nie sú priamou príčinou úpadku človečiny,sú ale jej symbolom. Ak cítime,že sme stratili oveľa viac,ako dobrého speváka,potom sa určite nemýlime.
Taká malá indícia.Dnes na ČT 24 prehovoril na obed pre mňa doteraz neznámy Slovák,istý Miro.Hovoril krásnou slovenčinou,a spomínal,ako pred 30 timi rokmi zavolal Gottovi,ohľadom poskytnutia finančnej podpory,1 milión Kč pre túto galériu
https://galeriemiro.cz/historie/ no a on mu tie peniaze po cc pol hodinovom telefonáte poskytol.

Chcem spomenúť,čo Miro povedal na záver: "Včera som sa v noci díval na mesto (Prahu) a pýtal som sa Vesmíru,čím si bratia Česi zaslúžili takého človeka,ako bol Karel Gott."
Asi preto tie nenávistné reakcie podľudí.

ps. Na jar by sa mal objaviť film,v ktorom účinkuje už tesne pred smrťou a hovor í"oveľa viac ." Dúfam,že nepôjde do trezoru

Ľubov

To ste ešte nepočuli na živo Hattasa,pri absolútne neformálnej príležitosti v meste,nedokázal povedať súvislú vetu. Bolo to naozaj šokujúce,strašné.
Čaputová je zas druhý extrém-akože sofistikovaná. Ale výsledok je rovnaký-prečo ešte napríklad Fico hovorí prirodzene -normálne a oni to už nedokážu?
Minule mi veľmi dobre padlo,keď nejaká pani z Arizony volala do IV-tak to bola slovenčina,to bol doslova estetický zážitok zo slovenčiny. Tak pekne hovorila.
Je to jasné,ľudia nečítajú. Preto nevedia ani hovoriť,debilita sa stáva normou. Jazyk má vedomie rozširovať,nie naopak.

Ľubov

Bolo by to krásne,ráno sa zobudiť a čítať :" Dzurinda s Miklošom zatknutí."
Škoda,že si do kolekcie nezahrnul aj EMO Mochovce. Nemôžem zabudnúť,ako Rusi pri istej neformálnej príležtosti povedali,že Mochovce sú najdrahšia atómová elektráreň na svete.No,sme proste frajeri.
A možno podobných správ,ako je tá o krachu najváčšej cestovky bude pribúdať.https://www.topky.sk/cl/10/1825741/Krach-cestovky-Thomas-Cook-zasiahol-u...
Náš najznámejší cestovateľ: https://biztweet.eu/article/704-zoroslav-kollar-milovnik-historie-a-rych...

To som sa len tak trocha vanádsky zamyslela

Ľubov

iba dovtedy,kým tu nebudú mať letiská. Veď to chápe hádam aj volič PS.Alebo možno aj nie.

Vždy,keď mám pocit beznádeje,že som iba malá bytosť,ktorá nič nezmení,spomeniem si,aká som bola tak pred 5-7 rokmi,myslím,že sa menime všetci. Manipulovať sa s nami už nedá.
Ak to myslíš tak,že Slovensko chcú za každú cenu práve kvôli blízkosti k ruským hraniciam,nejakých slabých 2000 km,tak áno,získali by asi 10 minút.-).

Ľubov

Dlhšiu dobu si myslím,že sa so Slovenskom počíta dokonca ako s náhradným územím za "stratený " Krym.
Potom aj tento systémom povolený (aj keď si myslím,že predsa len mal byť na námestí SNP) pochod za život je bohužial iba zástupná téma. Pohodiť davu nejaké hry.Ale čo sa deje naozaj?

Niekedy v auguste som videla z R1 ,ako sa smerom k lesíkom pri Mochovciach pohybuje veľmi zvláštna skupina autobusov. Boli ako zo startreku,bez okien,sivo khaki metalická farba,pôsobili strašidelne.Sprevádzali ich čierne osobné autá. Čo z takýchto autobusov môže vystúpiť? Teda okrem robocopov...
Som presvedčená,že vojaci tu už sú.

ps. Ale ako prečítať správy o tom,že Trump nemá peniaze na základne v strednej Európe,iste si o tom už počul.

Ľubov

globalistické pokrytectvo. Jedna vec mi nejde do hlavy.

Zem" zachraňujú "tí istí,čo urobili z jedla a varenia jedla niečo nadprirozené. Chápala som to tak,že je to len synergický efekt pre predajcov kuchýň ,príslušenstva a potravín. Trvá to roky, niet osobnosti,ktorá by nenapísala svoju kuchársku knihu,točia sa rôzne "zábavné" relácie s varením, o varení, slávne kuchárske hviezdy priznávajú ročné prijmy 50 mil.dolárov,ako napr tento https://www.instagram.com/p/BvK6TWvBmcO/

A zrazu dosť! Ohrej si obed,nie planétu? Belosi,nežerte tolko! Všetci títo jemní ľudia trpia nejakou intolerantnou alergiou ,ehm,sú vegáni,mlieko len z mandlí a tak. Už teraz sa pochechtávam,ako sa pôjdu zabiť pre pol kila oškvarkov.
Kto vlastní obrovský biznis s potravinami a kompletne celým príslušenstvom? Začínam si myslieť,že sa naozaj pustili do seba dve obce .Tá predstava mi vyhovuje.

Ľubov

je veľmi opatrnučký,ale majú to márne.
Myslím,že vieme,s čím tento vylezie-bude to samozrejme klíma a záchrana planéty.
http://www.lamac.sk/?program=48&module_action__0__id_akcia=117843#common...

Toto sú notičky,je tým nenápadne prelezené všetko. Takže Sucha bude akože enviromentalista. Ak to budú ľudia voliť, nech to majú.Ja som už pevne rozhodnutá sadiť cibuľu vo velkom štýle a len pre svojich. :-)

Ľubov

To je dobre,že ste to spomenuli. V triedach nastal neskutočný chaos,stačilo 30 rokov.
Len taká momentka z bežného života,ako cielene si vyberáme staršie predavačky,lebo je tam predpoklad,že majú učňovky-u mladých hrozí,že sú to absolventky nejakej vš, a tým pádom úplne nekompetentné.
Deformácia školstva holt priniesla svoje ovocie.

Keď spomínaš ten kurník,sranda,zistila som,radšej neskoro ako nikdy.-),že som mala robiť v polnohospodárstve.
Prišla som na to náhodou,keď som sa istý čas musela starať o dedkove sliepky.Veď to le nádhera,relax aj meditácia.-). Bez ľudí,medzi sliepkami je všetko zase v poriadku,svet sa tam nezmenil.
https://www.youtube.com/watch?v=jG295C1i8KU Berte to trocha ako žart,trocha ako dobrý nápad..-)
Vrátiť sa k zemi.

Ľubov

Tiež uvažujem,ako to,že môže takto verejne povedať o dvoch svetových vojnách,že boli prejavom boja medzi dvomi tábormi židov,resp. judeofilov , proti jedinému skutočnému protivníkovi,nemeckému národnému socializmu.

Vidíš,Lacko,bez štylizovanej ck uniformy je o poznanie tichší. A nemá ani vydavateľstvo.
Proste,nie sú tam tie peniaze,tá ich energia.Už aby to skončilo,táto nechutná doba,keď o všetkom rozhodujú,hnus,týchto posledných 10 000 rokov.
Dúfam,že sa Ťa nechytá nejaký syndróm vyhorenia... Lebo toto by mohli byť isté indície,čo si dnes poznamenal:
" Slovensku by to trvalo ešte roky, kým by tí ľudia dospeli, občas sa toho už až štítim..."

K tomu mám takú vlastnú teóriu,že "oni" nás chcú zlomených a bez nádeje a potom to žerú.Musíme si nejakým spôsobom udržať dobrú náladu,a tak ich ničiť.

Ľubov

Opäť sa musím poďakovať za túto informáciu-u nás o takmer neznámom Pavlovi Kamasovi.
Že je trochu výstredný,je jasné okamžite,od brady až po šitú nápodobu ck uniformy.-),už som len čakala,až začne hovoriť.
Nuž,nesklamal. Vlastne je to po prvý raz,čo niekto povedal takto verejne,že pre Hitlera neboli untermenschi Slovania,ale naopak,vrahovia Slovanov-bolševici.
Kto dá ruku do ohňa,že nemá pravdu? Čo ak je to nozaj tak?
Je to vydavateľ,tak to si rozhodne niečo pozriem podrobnekšie
http://pavelkamas.cz/prave-vyslo-cesky-mythus-emanuel-vajtauer/

ps. Boli ste už určite na Pražskom Vyšehrade,na cintoríne. Ja mám rada B.Němcovú,za ňou tam vždy vybehnem. Ale pozrite sa okolo,kto tam všetko spí. Myslím,kompletne pražská dobová elita,sudcovia,lekári,radovia,ešte aj lekárnici a pár chudobných národných spisovateľov .Němcovej sa na náhrobok zložili bývalé študentky.
V dobe konca monarchie,kým u nás si všetci,(alebo takmer všetci)mená pomaďarčovali,s úžasom zistíte,že Česi nie. Dokonca aj Mácha si nemeckého Ignáca,čo mal po krstnom otcovi,zmenil na Hynka. To musel byť silný duch,čo bol za českým národným obrodením.
Tak toto by som sa Pavla Kamasa opýtala, prečo boli Česi tak silne pronárodní? Bolo to azda tým,že Nemci boli jednoducho tolerantnejší?

Ľubov

Hej,je to parafráza na názov románu.
Vždy som to tak nejako podvedome vnímala,že je to on. Tu u nás Hlavný.A dnes, v podstate v sviatočný večer, som natrafila na tento článok,kde je všetko zosumarizované.Ďakujem autorovi a dávam ďalej
https://blog.infovojna.sk/pavol-demes-revolucionar-a-siva-eminencia/

ps.Teraz je už jasnejšie,prečo tandem Demeš -Lajčák má také silné postavenie a nejaká demisia hore dole.
Do času.

Ľubov

Hlavné je,že si ok ,je po prázdninách a chlapci na motorkách sú doma.

Ľubov

na otázku ,čo si myslí o ťhaniciach s Konevom, povedal,že počul,že presne v danej lokalite majú byť podzemné garáže. A potom dodal,že ministerstvo vnútra má pekné pozemky-záhrady,tam by socha mohla stáť.
Nebol teda jednoznačný,ale to ani v prípade Kosova. Že je to jeho názor,to je všetko.Ale fakt,že to povedal,by mohol naznačovať,že kondícia týchto čs.trockistov (Hej,to som pochytila na AE,že výraz trockista je to isté,čo sionista,len je starší.Tak mi to nejako zapasovalo))klesá.

Pokial napr. naša hovoriaca hlava bude k Zemanovi ticho,mohla by to byť ďalšia indícia,že forma je naozaj slabšia.Zatial mlčí...

Stránky