Poznáme vinníkov všetkého zla

 

 

Všetko prejedia, prejazdia, preflámujú, sú stredobodom ohromného míňaňia a prepychu - slovenskí dôchodcovia. To oni sú na vine, že Slovensko nemá "silný" ekonomický rast.

Píšu aktuality.sk. Nejaký pán Martin Odkladal.

Ak by nebolo starnúcej populácie, už by sme tu mali blahobyt ako šejkovia v púšti. Na vine sú zas a zas ľudia, tentoraz hlavne tí starnúci a starí.

.

.

https://www.aktuality.sk/clanok/rFhIr3o/zabudnime-na-silny-ekonomicky-ra...

Norman
Ema

A tam je toto: ... pracujúcich ľudí a nakopnutím produktivity práce.

Podľa mňa si tá hlivejúca trojica koleduje o prácu v automobilke

Norman

si pán Martin Odkladal koleduje o prácu v bani.
Lebo pochybujem, že je teraz nejak skutočne ekonomicky produktívny.

Jozef Novak

Súhlasím, velmi dobre ste to vystihli. Ja som mal s jedným mudrlantom o tom rozhovor a uzavrel som to trochu svojsky posedliacky.

Jozef Novak

Mal som rozhovor o tom s jedným mudrlantom, spomedzi tých obyčajných ludí, možno dokonca matovičových ktorí toto baštia aj s navijákom. Začal s tým, že Slovensko stárne a že mu dôchodcovia mu ujedajú z chleba, z tohto, i z toho čo on očakáva až bude on v dôchodku. V ravím mu: "Chystáš sa na Haloween, že máš tú svoju tekvicu čo nosíš na krku, tak perfektne vydlabanú?". Jednak neni dňa aby sa tu po našej ulici nepreháňali autá s prekročením povolenej rýchlosti. Keď som sa o tom bavil a aj s ním, dostal som odpoveď, že to preto, že sa možno ponáhlajú s manželkami do pôrodnice. A ďalšia vec, že však naši počernejší spoluobčania im v tom určite radi a ochotne pomôžu.

Ema

Nech je rád, že mu pomáhajú skŕmiť chemikálie z chochlopšenice.

Jozef Novak

Moja známa má roky rokúce starosti s potkanmi. Celé je to povážlivé nielen vďaka rafinovanosti týchto tvorov, ale aj skutočnosťou že obvinenia a hromženie prichádzajú od jej susedov rómskeho pôvodu a ostatní susedia - "gádžovia" kupodivu len nadšene prikyvujú hlavami. Ja jediný som sa jej rozhodol pomôcť až napokon dostal som od od niekoho radu, aby si na ich likvidáciu zaobstara pšenicu z ukrajiny.

Norman

.
Suseda má pokoj, odišli potkany, odišli romovia, odišli gadžovia?
:)
Ale na ukraincov to asi nebude fungovať :)

Jozef Novak

Na ukrajinčanov to pôsobí naopak, povzbudzujúco. Podla jednej konšpiračnej teórie, už aspoň raz svoju pšenku sem na "západ" vyvážali. Báťuška Stálin spolu s ostatnými bolševikmi im vývozné povolenky namáhavo vybavil u západných politikov, z gruzínska gruzaviky im zaobstaral nato a oni sa dodnes ponosujú, aká neprávosť sa im takto stala, až doteraz velký Holodomor oslavujú. Dnes naopak, žalujú Slovenský štát, Slovákov, že im tie povolenky na vývoz tej ich pšenice nechcú sem povoliť. Nijak sa im nezavďačíš. Ak chcete vedieť ako sa povie poukrajinsky ďakujem, tak je to takto.

Dusanbe

Veď ten súčasný blahobyt bol vybudovaný práve vďaka miliardovým investíciám z investičného dôchodkového sporenia druhého piliera !
Dôchodky súčasných dôchodcov sú len zlomkom z hodnoty vytvorenej ich investíciou a produkovaných ziskov !
Inak by to predsa nemalo zmysel, či nie ?!?
Mali by si to teliatka liberálne ujasniť.
Takáto mechanistická redukcia pohľadu na fungovanie liberálnej ekonomiky - podkopáva základy dôvery v trhové princípy, ktoré sú predsa posvätné.
:-)))

Jozef Novak

Správna pripomienka! Na ten dôchodcovský pilier vymysleným akýmsi Piñerom v Chile, počas Demokratúry Agusta Pinocheta, som úplne zabudol. Škoda len že bol R.Fico nútený v záujme riadneho chodu dôchodkov v Sociálnej Poišťovni sa im v tom špárať. Teraz majú nádhernú výhovorku, ktorú im priniesol ako na zlatompodnose: "LeboFico".