Vakcína Sputnik nebude - prestitúti sa od škodoradosti rehocú. Ale zrejme nielen oni.

Média píšu, že vakcinovať Sputnikom V sa na Slovensku zas aspoň mesiac nebude. Tentoraz Rusi stiahli vzorku na overenie - proste sabotáž tejto akcie pokračuje a nemožno to zastaviť - Rusí majú zníženú dôveru voči dobrým úmyslom Slovenska a zrejme aj z dôvodu urážlivého vypudenia troch diplomatov sa rozhodli to stopnúť. Zrejme si povedali, že radšej nechajú Slovákov aj zomierať - kým neprídu a neodprosia, budú na nich kašlať.

Na Sme sú nadšení, hlavne rádoby jedovatá Keplová sa od nadšenia ide roztrhnúť - vraj by sa dalo žartovať, kto za to môže. Nuž, je jej do žartovania, pretože podľa nej ľudia nemajú mať právo si vybrať vakcínu, ktorá im vyhovuje a ktorej veria, ale majú si zrejme nechať napichať Zenecu, aj keď im hrozí trombóza. A ešte k veselosti sa globálnej mafii podarilo presadiť nekúpenie Sputnika v Brazílii, takže Keplová priam steká.

Ale naozaj by toto nadšenie proamerických šteniatok nastálo za zmienku, keby sme si neuvedomili, že všetci antivaxeri a popierači vážnosti covidu môžu teraz s nadšením plesať so Smetiarmi a Nočníkármi. Hurá, dielo sa naozaj podarilo, konečne sa prestane s preháňaním okolo neškodnej choroby. A Smer, kde sa tuším nik zaočkovať nechce (veď im zomrel iba jeden poslanec, tak načo), môže byť tiež šťastný v tom, že sa tak dobre zhoduje s globalistami.

Aj súdruh Blaha, ktorému na covid zomrel otec, moc neurobil k pretlačeniu Sputnika, naopak, aj on stále verejne deklaroval, že sa očkovať vlastne nechce. Nuž, nielen paní Keplová ďakuje, ale aj všetky západné farmako firmy, ba aj všetky výrobcovia a hlavne dovozci testov ďakujú - vďaka zamedzeniu Sputnika ešte o to dlhšie a viac budú na Slovákoch zarábať - Matovič proste tiež ďakuje.

Nuž a teraz ide ten Prvý Máj - tak to by som bol zvedavý, koľko súdruhovia do ulíc vytlačia ľudí? Ako, že zas v podstate nikoľko, lebo nie je proti čomu protestovať? Veď je všetko v pohode, aj kaviarničky sú už otvorené, aj fitká, a aj tí, čo sa neradi nazývajú rusofili, ale majú plné ústa Ruska, neprídu - lebo oni sa pýtajú, čo Rusko vykoná pre nich, nie čo oni urobia pre Rusko.

Tak akosi po starom, ak zas niečo nezorganizuje Marček alebo hnutie Republika, nič nebude. Ale tí tiež, na rozdiel od Nemcov a Rakúšanov, Sputnik nepotrebujú, takže si tam môžu pozvať Hegera a Matoviča a verejne sa tam s nimi všetci vyobjímať.
Bude to proste zrejme Prvomájová Veselica.

https://komentare.sme.sk/c/22647280/ludia-to-chcu-tento-argument-pri-spu...

Náhodný okoloidúci

Celé je to obchodná vojna nielen proti Sputniku, ale celkovo voči vektorovým vakcínam, s cieľom vytlačiť ich z trhu a nahradiť ich experimentálnymi vakcínami s mRNA-technológiou a ovládnuť celosvetový trh s vakcínami. Nič nekazí obchody tak ako konkurencia.

https://cz.sputniknews.com/20210423/proc-pfizer-diskredituje-jine-vakcin...

https://cz.sputniknews.com/20210426/proto-big-pharma-a-eu-bojuji-proti-s...

Norman

ale iba Slováci sú tak blbí, že majú kvôli týmto cudzím peniazom reálnych 11 000 mrtvych a sú pol roka v lockdowne.
To by jeden neveril - a pritom je na Slovensku toľko bojovníkov proti opatreniam - alebo že by práve preto?

Boj firiem je druhotný faktor, prvotný je politická slepota slovenských poskokov vo vláde. Matovičova vláda v tomto naozaj "nesklamala". Ale ani zvyšok spoločnosti nezaostáva a tak očakávam v najbližších mesiacoch veľké pedagogické procesy v tejto veci. Veľké zlepšenia :)

Také to duchovné oživenie, asi ako keď sa teraz usporiadala Kumbha Méla v Prayagradži, alebo v Haridware ( Hariho dvere, Hari je symbol večného kolobehu, hm, preto je táto ich dosť nahatá akcia niečo, čo je väčšia sranda, ako náš Prvý Máj a Indovia si ju, ako vidíme, nedajú pokaziť. Veď sa znova narodia, aj keď neradi ... heh.

slaven1

K neoveriteľnému číslu "obetí" koronavírusu na Slovensku (12000), do ktorého úradníci (nielen) z NCZI skrývajú aj obete experimentálnych látok označovaných dobovou propagandou ako "vakcíny".

Takéto memečko je v obehu na internete:

Pfizer executiver: And when people start dying from the vaccine we will blame the virus and use that to sell more vaccines!

Opis obrázku pre prípad zmazania obrázku:

Scéna diabolského smiechu arcizločinca a jeho prisluhovačov z komédie Austrin Powers s popisom "Vedenie Phizeru: ...a keď od vakcíny začnú ľudia kapať hodíme vinu na vírus a použijeme to ako predajný argument nevyhnutnosti ďalších vakcín".

Norman

keď ľudia ako ty žartujú nad 12 000 mrtvymi. A ten text je samozrejme úplne absurdný. Skôr by tam malo byť:

Šibnutí popierači infekcie:
"A keď pandemia vyzabíja 12 000 chorých, zvalíme to na vakcináciu."

Slovensko sa mohlo chrániť, izolovať od zahraničia, ľudia mohli mať viac rešpekt a mnohí by sa tomu vyhli. Na vrub ľudí, ako ty, spadá najmenej polovica obetí na Slovensku.

Tento druh neúcty a primitivizmu tu nebudeme akceptovať. Toto nie je server, ktorý by presadzoval plochosť zeme, falošnosť pristátia na mesiaci, popieral realitu smrteľnosti a závažnosti koronovej onfekcie covid 19, ani iné iracionality a politické nezmysly.
Všetko sa v médiách preháňa a na všetko sa nalepia nejaké svine, chcejúce zarobiť - ale takáto úroveň blúznenia a konšpirácii covid naozaj kazí meno nás ostatných na tomto portáli. Zrejme si naozaj príliš dlho sledoval tie Pjakinove keci. Ale neviem, či mu nekrivdím, veď Rusi vyvíjajú jednu vakcínu za druhou, ale v Čechách a na Slovensku zostáva časť exotov. V Čechách by som to chápal, to sú antirusáci, ale ako si to dáte dohromady vy, rusofilní fanatici - to je iracionálny paradox.

slaven1

Z toho, na čo má význam zmysluplne reagovať je, že v zozname už legendárnych návrhov ako „uzavrieť montovňu“ si zabudol vymenovať podstatnú vec:

Nerobiť pokus na ľuďoch v podobe týždenného stretnutia za účelom „výteru hlavy“ (odberu DNA vzorky), ktorá, mimochodom, trvá doteraz, 16.5.2021. Neurýchlovať premorenie.

Veď základné pravidlo obrany v biologickej vojne znie „nezhromažďovať populáciu“.

Keby sme robili podobné „zimné festivaly“, cez každú chrípkovú sezónu, tak zomiera nezanedbateľné množstvo ľudí na ARO každý rok.

http://nadhlad.com/comment/40908#comment-40908

slaven1

Ani CEO Pfizeru, Albert Bourla, sa nenechal zaočkovať pokusným roztokom z dielne vedenej organizácie. Zrejme vie niečo, čo vy nie. Normálne by som napísal "vie niečo čo my nevieme", ale "my-ja“ vieme :D Ja viem, "vy"* ste vypli svoj rozum, nie ja.

https://www.timesofisrael.com/pfizer-ceo-postponed-israel-visit-because-...
https://www.jpost.com/breaking-news/pfizer-ceos-israel-visit-cancelled-b...
https://www.businessinsider.com/pfizer-ceo-postpones-israel-trip-not-ful... (najkrajší kus propagandy)

Bourlovi nedali v marci 2021 víza do židovského aparteidu (rozumej Izraela). Dôvod? Nie je "plne zaočkovaný". Neoficiálne nie je "zaočkovaný" (napichaný experimentálnou "vakcínou") vôbec. Len to takto napriamo priznať nemohli lebo by cenu akcií $PFE nik nenašiel ani mikroskopom.

Z hore uvedených dôvodov sa musel šef nechal počuť, že je tak "troška tehotný". Ešte nie úplne, ale trošku už je.
https://finance.yahoo.com/quote/PFE/


* Vy v zmysle nie Náhodný okoloidúci alebo niekto z Nahľadu. Bože chráň. "Vy" tak do vetra, neadresne.

sandro

Slovensko uz nemozno povazovat ani za stat. Po niekolky krat konstatujem, ze sme naozaj gubernia, kde si rozhoduje hocijaka mala skupinka ludi, na ktorych podporu staci vynalozit smiesne peniaze zvonku. Nekladieme takmer ziaden odpor. To v Bielorusku sa muselo prejst na najvyssi scenar - priama vrazda prezidenta. Taketo scenare u nas naposledy hrozili, ak by Meciar vyhral v 98. volby a zostavil vladu, Tak daleko uz ale davno nezasli, je vidiet ako velmi im na tom zalezi. Dnes ukazuju vsade vychudnuteho Navalneho. Wow, no to moze byt rad, ze je tak casto v TV, na Slovensku pohltila vaznica kvoli ohovaraniu recidivistom policajneho prezidenta a odvtedy ho uz nikto ziveho nevidel. Ma stastie, ze zije v Rusku chlapec.

Ľubov

https://www.hlavnespravy.sk/pellegrini-sa-postavil-proti-ruskej-vakcine-...

Otázka je to len rečnícka , pridal sa k nim ,pretože k nim patrí celou svojou prirodzenosťou. Ale predsa,Poirotovi v nás toto vysvetlenie nestačí,mon Ami.

Znamenať to môže,že predčasné voľby sú predsa len možné ? Zvážili progresívci,že pekný Pelle pritiahne viac pekných chlapcov k volebnej urne,ako Irenka?
Alebo je za tým niečo celkom iné.....

slaven1

V kolónii treba niekoho, ktorý by zastupoval "hodnoty" metropole. Strana homosexuálov a sorošoidov je na toto prirodzene vhodná. Hlas vznikol odtrhnutím sa od Smeru, kde odišli tí herci, ktorí odmietali hovoriť o financovaní Kuciakiády (nielen) šorošovskými mimovládkami.

Ďalej odišla veľká časť riťopichov. Riťopichovia vedia, že ideológia homosexualizmu na okupovanom území je dielo Spojených štátov a Veľkej Británie, im vďačia za svoj kariérny postup.

Normálne by som ti povedal, že je to hra slovenskej "elity" na "bitku ňanajských malčikov" ale na toto neviem či títo majú. Podľa mňa je to "prirodzený vývoj".

Strana Hlas je zas len ďalšie šliapnutie na brzdy. Pasívni sú, hľadajú koho by mohli poslúchať. Homosexualizmus uberá na sile, vedie k smrti.

Hlas = homosexuálna "party," u ktorej švédske stoli platia mimovládky.

sandro

buzerantom sa verit neda. Maju velke vnutorne problemy sami so sebou a so svojou identitou, takze cakat od nich nejake pevne postoje ohladne nejakej identity narodnej, ktoru tu riesime, je cira utopia. To proste nejde dokopy, Fico vsadil na zleho kona. Ale zase sme pozadu voci EU. Cele vedenie nasej krajiny budu pomaly same buzny a rozni uchylaci(Pele, Kollar, Grohling, Sulik, kompletka z PS, atd), no ale na zapade uz pomaly clovek nenajde takeho, ktory nie je pedofil(neverim, ze Macronova cerven v tvari zacina a konci pri polonahych mladych cernochoch). Inak v tomto duchu su nasi protestantski krestanski fanatici Heger, Matovic, Krajci vlastne prijemnou vynimkou :)

Roland Edvardsen

Alternatívna a amatérska historička Blažena Ovsená, ktorá je vraj na toto expertka, v jednom článku písala, že by na základe svojich skúseností a pozorovania Matoviča typovala na istý druh homosexuála, ak by nevedela, že má Pavlínku (a manželka môže byť len krovie, častý to prípad, dokonca aj v liberálnejších krajinách - viď Macron). A myslím, že má pointu.

Norman

On je chorobne zdeformovaný, plačkavý, zlomený hlas, lútosť, je to "pupúš". To nemá nič s priamom erotickou preferenciou spoločné, je jedno, či je na blondíny alebo čierne, podstatné je, že má výrazne narušenú mentalitu, charakter. U názoru Ovsenej vidno to, čo tu bolo spomenuté - že títo ľudia neustále všade vidia len tento svoj problém, preto sa nehodia na vyššie funkcie.
To Macron má väčší problém, ta viazanosť na materskú persónu ... no to je ozaj magor, navyše indikuje ešte väčšiu vnútornú submisivitu (ale, samozrejme, voči trnaskému géniovi je predsa len vzdelanejší, skúsenejší, aj bystrejší).

Bacha, také typy ako Magorič môžu byť samozrejme aj hrubé a tvrdé, veď jemu tak či tak chýba empatia.

Roland Edvardsen

Matovič sa javí v istých aspektoch zženštilý, presne takým spôsobom, ako bol zženštilý aj Joker. Aj taká tá jeho teatrálnosť k tomu obrazu nahráva. Ale to naozaj nie je nejaký jeho primárny problém, ktorý by stál až tak za zmienku. Problém je v tom, že každý kto si prečíta DSM -5, resp. pasáž o psychopatoch, tak vidí, že definícia na neho sadne ako riť na šerbel (dobré video o psychopatoch/sociopatoch napr. tu: https://www.youtube.com/watch?v=vTLkSpY_aYg&t=0s). Mňa naozaj až šokujú ľudia, ktorí sa toto snažia popierať, ako bol napr. aj jeden nemenovaný debatér na Nadhľade.
Macron môže byť nebezpečnejší, práve preto, že je inteligentnejší, sofistikovanejší a priamo napojený na globo kruhy.

sandro

my tu zase tieto temy velmi nespominame. Podla mna toto nie je okrajova tema. Kto si nacita wikileaks ohladne pizza gate, tak mu dojde co za kreatury to tu vedu. Vecerou pri soskach malych deti obliatych krvou to len zacina. Je vysoko pravdepodobne, ze ti ludia naozaj maju male deticky ako obchodny artikel pre svoje zvratenosti a je neuveritelne, ze Wiki, tvariaca sa ako seriozny zdroj o tomto pise ako o nejakej ''konspiracii'' https://en.wikipedia.org/wiki/Pizzagate_conspiracy_theory
Zrejme si to nemyslel sef kampane Clintonky John Podesta, ktory po prevaleni okamzite odstupil. Asi mu mali vysvetlit, ze svet je uz v takom medialnom oblaku, ze ked aj niekho zabije LIVE pred zrakmi celeho sveta, tak na druhy den media napisu ze to je blbost a bude OK.
Skutocne nezavidim Julianovi, ktory trpi v base za tieto odhalenia a je si plne vedomy, co za ludia ho tam drzia.

Roland Edvardsen

Žiaden Poirot nie je potrebný, lebo je to jednoduché. Pellegrini robí presne to isté, čo robil Matovič, keď bol v opozícii - spája sa s globalistami proti vláde, lebo tí majú väčšiu silu ju zvrhnúť, než nejaké národné a alternatívne sily. Matovič, ak by bol dnes v opozícií, by patril k prvým, ktorý by podávali Baťovej kyticu (podobne ako zneužíval Kušnírovú a Remiášovú voči predošlej vláde) a usporadúval teatrálne tlačovky o tom, ako "zlá smerácka vláda" uzavrela s Rusmi nevýhodnú zmluvu a ako nezabezpečila očkovanie Sputnikom.

Predčasné voľby možné budú, ale nemyslím, že ich ešte globalisti podporujú. Zatiaľ ešte nie. Napokon vláda momentálne šlape podľa ich predstáv. Jediné úspešné referendum bolo to za vstup do EU, ale akosi sa zabúda, že v tom čase pomerne veľa ľudí bolo proti a musela sa inak masírovať populácia, aby prišla k urnám. A referendum muselo trvať až 2 dni. Dnes je určite viac ľudí nahnevaných na vládu, než bolo vehementne za vstup do EU. Len či aj prekonajú pasivitu a prídu. Toť otázka.

Ľubov

Pôvodne to mala byť iba upútavka na dnešnú prechádzku https://www.youtube.com/watch?v=EYajIEtEb3g pre našich milých a vzácnych Bratislavčanov,ale stalo niečo viac. Krása tejto básne a krása češtiny ma zaskočili,nechápem,veď som ju uź ćítala veľakrát.Zrejme sa sa naozaj niečo deje.

Nikto iný češtine nerozumie tak,ako my,Slováci.A ešte malá pikoška o Máchovi,pri krste dostal meno Ignác,ale keď bol starší,zdalo sa mu príliš servilné voči Nemcom,tak si ho úradne zmenil na Hynek. Holt,romantik každým centimetrom.

Norman

prečo práve teraz, keď nielen českí politici ale aj širšia populáciu ukazuje svoju podlú povahu? Súčasť ich kultúry je naozaj pokrytectvo a budú na tom musieť dlhšie "pracovať", aby to vydifundovalo.
A neverím ani na to, že to pozitívne nejak v 19. storočí v sebe mali, len sa to stratilo. Ešte tak pozitívne uznám, že nie všetci - že Česko, to je despocia Prahy voči krajom, ktoré sú v podstate iné, lepšie, v prvom rade Morava, ale aj iné.
Nie nadarmo sa Morave hovorí tým starým Morava - ale každý vie, ako ju čecháčkizmus ničil, až ju ovládol. S inými krajmi je to podobne.

Takže Ignác si môže zmeniť svoje meno, ako chce, aj tak zostane ... nuž, ignáckom.
To meno si Mácha zmenil nie pre to, že by bolo nejako nemecké - veď ani najmenej nie je, ale zrejme moc latinské-katolícke.
Českou specialitou bylo období přejmenovávání od 2. poloviny 19. století a v období počátků Československa, kdy si značná část antikatolicky smýšlejících občanů změnila jméno Ignác na jméno Hynek, které bylo mylně považováno za českou obdobu tohoto jména (i básník Karel Hynek Mácha byl pokřtěn jako Ignác[4]; jeho kmotr se jmenoval Ignác Mayer[5]). Mezi takto „přejmenované“ známější osobnosti patří např. Ignác Umlauf, Hynek Zátka, Hynek Pelc, Hynek Jindřich Novohradský z Kolovrat a další.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ign%C3%A1c

Ľubov

Chápem,český šovinizmus je realita. Takže ber ma tak,že hĺadám tretiu cestu.-). Potrebujeme spoluprácu,to je tretia cesta.
Zo Slovenska je gubernia,o našich zahraničných veciach veľmi pravdepodobne bude rozhodovať Viedeň. Prečo by mali suverénne krajiny,ako je Rusko,alebo Čína vôbec venovať pozornosť oficiálnym Sorosovým hovorcom?

Ktorý náš sused nie je šovinista? Položme si túto otázku... v predvečer občianskej vojny. Áno,mne je najbližšia Morava. Myslím,že je zo susedov najmenej šovinistická.

ps. Nejde o Ignáca. V tomto s Tebou nesúhlasím,že národné obrodenie v Čechách bolo také výrazné,lebo bolo živené nenávisťou ku katolíkom. Bolo to oveľa silnejšie ako u nás z iného dôvodu,neboli zdieraní z kože,ako Slováci po Vyrovnaní a vzniku samostatného Uhorska-Maďarska.
Stačí sa pozrieť na Vyšehrad,mať české meno na náhrobnom kameni bola vec ekonomickej prestíže. Takže v tomto sa hádam zhodneme,a nakoniec možno aj v tom,že báseň Máj je nadčasová.

Roland Edvardsen

Prečo by o našich zahraničných veciach mala rozhodovať Viedeň?

Inak mne je tiež najbližšia Morava, ale to je dané aj tým, že pochádzam z oblasti blízko pri Morave. Zvyknem hovoriť, že mentalitou som viac Čech, keď pochádzam z protestantskej oblasti blízko českých hraníc, ha.

Norman

určitými vlastnosťami si "Čech" - ale tá "kultúra", ktorá kvitne v centre kotliny, a teraz sa zas vyvalila - to s tebou nemá nič spoločné. Samozrejme, že tu, ako pri všetkých podobných "etnických" otázkach nejde len o formálne zaradenie - ale o reálnu aktívnu kultúru, a prípadne o krv. Krv je tu moc pomiešaná, a v žiadnom prípade nie je ani jedna nejak lepšia, o to tu vo vzťahu k Čechom nejde. Ale kultúrne osobnosti ako Novotný, to u nás nie je, azda len Soltész, ale ten nebol volený za starostu. I keď aj tu platí, že jeden je "žid" a druhý navyše sa cíti ako "maďar", ale to len navyše. Toto blačanie proti Rusom, čo je v čechách , je tam relatívne rozšírené, čo je na zváženie.
Takže nie si čech, to by som bol ešte viac čechom ja, čo ale odmietam:)

Roland Edvardsen

Veď áno. Ja určite nie som Čech, ani nemám Čechov v rodokmeni, ale mentalitou sú mi Česi a Moraváci bližšie, ako napr. Východniari, ktorí sú moc extrovertní pre mňa. Na Čechoch je sympatická istá racionálnosť a slobodomyselnoť, aj keď politicky určite nie sú na tom o nič lepšie ako my. Blačanie proti Rusom je ešte silnejšie v Poľsku a ak ide o slovenské mainstream médiá, tie mi prídu ešte horšie ako tie české, aj keď celková populácia je na Slovensku menej proti-ruská, to je pravda.

Norman

Skôr ide o schopnosť otáčať slová. Na to sú aj oficiálne kultúrne zameraní. Ale u nich jazyk nie je až tak nástrojom racionality, ako skôr emočného tlaku v dialógu. V tom sa podobajú na archetyp židovskej kultúry - a nie je to náhoda, ale výsledok podobného menšinového pocitu a komplexu menejcennosti.
Keď niekto dlho zaobchádza s kordom, tak ho ovláda a je to aj užitočné. Ale často je to len prax cvičenej opice. :)

Ľubov

Maďarky,až ma to prekvapuje. A nechcem sa opakovať,ale ony sú naozaj ako sestry,keď si zapasujete.
Dajú poslednú košeľu,nerobia dámy zo seba a hlavne, rozumejú mi.
Pravda je,že o politike Uhorska sa nehovorí,.),asi by sme sa pobili.D

Norman

Určité výhody multikulti sa prejavia iba pri susedských, podobných kultúrach. Ale tam sa práve snažia vopchať klin. Naopak, čím vzdialenejšie, tým viac zabijácke multikulti je - ako všetci vieme.

Ľubov

Bola som zvedavá,čo hovorí Pjakin na tieto posledné udalosti okolo Bieloruska a Vrbětíc.
Čo sa týka Prahy a Viedne,označuje ich za centrá nadnárodného riadenia ,pričom po vojne západ dostal jedno z nich,Viedeň,Rusku mala ostať Praha,do detajlov nechcem zachádzať, hlavne preto,že o nich neviem .-), ani to,prečo je pre Rusov Praha taká magnetická,je to proste fakt. Tak po vojne sme ako Československo,ale v skutočnosti Praha ,začali dostávať od ZSSR darčeky,veľa darčekov (cit.Pjakina) Jedným z nich bola napr.neprimerane veľká nehnutelnosť a budovy pre Velvyslanectvo ČSSR v Moskve. Teraz to chcú Rusi späť.
Rusko vie,že doba darčekov skončila a časť z nich chce ukončiť diplomatické styky s "mopslíkmi",ako nazývajú Česko,Slovensko,Polsko. Môžme si len domyslieť,akým spôsobom to teraz budú riešiť,ale prerušenie diplomatických stykov by to napokon nemalo byť. No a jedným z kompromisných riešení by mohla byť práve Viedeň,ktorá by zastupovala minimálne Česko a Slovensko.
Takto som to pochopila,napokon,Pjakin je s titulkami,takže ak si to vypočuješ,spravíš si názor sám.

ps. Roland,to je ešte na včerajšok.

Roland Edvardsen

Ja som sa pýtal na tú Viedeň samozrejme s tým vedomím, že ma odkážeš na Pjakina. Tie KOB teórie totiž dobre poznám, takže som okamžite vedel odkiaľ vietor veje. Bral by som ich vážnejšie nebyť toho, že sa opakovane stáva, že to čo predpovedajú sa nestane. Nepísal Oracle, že Matovičova vláda padne už na jeseň minulého roka? A takto je to stále dookola: ich prognózy jednoducho nevychádzajú. A keď nevyjdú, tak ich potom posunú len ďalej do budúcna. Alebo povedia, že to čo sa stalo vlastne Pjakin, svojimi slovami, predpovedal. Norman tu už dobre vysvetlil v čom je problém: Pjakin nerozumie dobre svetovej, európskej či stredoeurópskej politike a vzťahom. A nerozumie poriadne ani uvažovaniu a fungovaniu globalistov. A hlavne ignoruje faktor náhody, toho, že nie všetko musí byť automaticky naplánované.

Norman

Sú to dodatoční (post) vysvetlovači. Oni s nadšením vysvetlujú, ako VSETKO, čo sa stane, bolo tak ciedome urobené pre NEJAKE dobro nejakého tajomného centra.
A keď si to portirečil, tak vyrobili viacero centier.
Príznačné pre týchto nezodpovedných hochštaplerov je to, že zahlcujú svojich "klientov". Buď generujú tony textov, ktoré nik nemôže či neprečíta - takže si každý žiak myslí, že by tomu rozumel, AK by si všetko naozaj prečítal. Druhý spôsob, dnes preferovaný, je generovanie vidí - video sa ľahko generuje, pretože dotyčný proste kecá a kecá - a na druhej strane sa video skonzumuje ťažšie, ako písaný text (aj keď sa ľuďom zdá, že video strávia ľahko, ale to len preto, lebo ho len nechávajú bežať na pozadí). Takže z videí "nik nie je múdry", nik to naozaj nestrávi, pri videu sa nik nemôže ľahko vrátiť ku kritickému miestu a vysmiať sa autorovi).

Preto tí hoštapleri a podvodníci robia takto.

Okrem toho si myslím, že to KOB a podobné veci niekto chcel pestovať, aby potom mohli ukazovať: aha, ruská propaganda v Európe.

Norman

každý je za seba, ale v Čechách je to proste ten stav, keď je v kotle príliš vela tlaku a tepla - a tak prebiehajú tie negatívne procesy. Už som tu povedal, že spojením s Čechmi sme príliš trpeli, bolo to úplne zbytočne.

To z Ignácom, to som prevažne citoval z tej wikipédie, tá píše o katolíkoch - ja len myslím, že to sedí, Ignác nie je nejaké nemecké meno. A hej, Česi sú antikatolíci, aj v tomto smere nie sú kompatibilní so Slovenskom.

Češi mali dlho svoje královstvo, to je celá ich výhoda, Slovensko samostatne nebolo. Ale niet horší pán, ako sluha, ako brat.

nové