Páleš o Srbskej vojne

Včera večer som tri hodiny počúvala reláciu Ariadnina niť, zaujalo ma, že E. Páleš chce hovoriť o Ukrajine a Kosove. Ako sa neskôr ukázalo, aj o Račaku a Odese. Priznám sa, čo nasledovalo, som nečakala. Až pedantne puntičkársky rozobraté udalosti, ktoré predchádzali bombardovaniu Juhoslávie. Dokonca to rozbalil tak, akoby bol priamo účastný. Keď citoval tú fínsku patologičku, hovoril neistým, zastrašeným hlasom. Nútili ju potlačiť svedomie, keďže udalosť v Račaku bola hneď na druhý deň označená ako masaker civilistov. Opäť ten odporný dvojaký meter s Odesou. Keď citoval Albrightovú, škriekal ako vrana. Nevedela som, že Nato pripravilo pre Srbsko tak neprijatelne ponižujúce podmienky, ktoré sa nedali prijať. Tak potom už konečne sa dočkali aj s tou ohyzdnou starenou:78 dní bombardovania, všetkého, nemocníc, kláštorov, domov, stále sa zabúda, že to boli bomby obohatené uránom. V tomto budú žiť naveky. A tiež si pripomeňme, že kto vtedy rozhodol, že sme sa stali účastníkmi vojny proti Srbsku. Potom rozobratý prooces s Miloševičom, následne jeho infarkt vo väzení. Okrem neho však za zvláštnych okolností umreli ďalší významní svedkovia. Páleš vlastne stále hovoril najmä o Srbsku, o nenormálnej nenávisti západu voči tomuto malému národu. Vedeli ste, že v prvej svetovej bola zavraždená až štvrtina národa? A nakoniec, ešte aj na autogramiáde v Prahe v 2012, sa Korbelka neovládla, spomínate. Mám takú vlastnú teóriu, že Srbov nenávidia tak veľmi preto, lebo sú bezmocní voči Rusom, tak si to ten menší všetko odskáče.

Takže tentoraz ani slovo o anjeloch, bolo to o faktoch, ktoré mnohé sme ani nepoznali. Z Kosova si urobili základňu, Albánci poslúžili ako užitoční idioti. Veľké Albánsko nemajú, majú americký protektorát, debili. Záver vyznel tak, že nech majú Anglosasi akýchkolvek spojencov, vždy sa nakoniec ukáže, že spojiť sa zo zlom prináša len krátkodobý efekt. Či sú to Thaciho obchodníci s orgánmi a drogami, wahabisti-odrezávači hláv, či ukrajinskí "vlastenci". Dôsledky si vieme domyslieť. Ja od nich už nechcem ani prasa, aj krowky si sama uvarím.

Buheh

inokedy taký decentný, sa tentoraz trochu odviazal. Rozhodne to stojí za vypočutie, lebo je to jedna z najlepších relácií Slobodného vysielača, akú som počul. Páleša normálne žeriem, je neodolateľný.

Buheh

tento ste už počuli? Obama vyzval Irán, aby zmrazil svoj jadrový program na 10 rokov. Buhehe.

NA mieste Iráncov by som mu odpovedal: dobre, poďme to urobiť spoločne. Vy aj my rovnako, na 10 rokov. Ale to by sa niekto asi strašne urazil za takú nehoráznosť.

1488

aj že sa NetanjahuMilejkowský nasral na Obamu, že mu už nechodí zvestovať klepy z iránskych handlovačiek. A to má mať spíč pred kongresom o vydeletovaní Iránu a žiadne novosti nevie, no tfuj tí amerkánci.

qedstar

Nerád sa opäť zapájam do pointless diskusie, ale. Za správneho predpokladu, že v Európe a možno aj inde žije medzi popkou 20% erýnií, fúrií a harpií, je vývoj horeuvedených udalostí naprosto predikovateľný. Myslíte, že Herkules by to zvládol vykynožiť túto byľ? :)

mino

nám rozprával v 1992-3 ako to vzniklo, akú úlohu zohrali médiá-kto ich vlastnil, s akým cieľom a ako to bude pokračovať. Mráz mi išiel po chrbte, bolo to príliš - konšpiratívne. Hovoril aj čo čaká nás - to isté. Bol tu rok-dva, videl kam smerujeme. Odišiel do Kanady odkiaľ sa vrátil domov po univerzite.
Otázka:"Ktorý ďalší národ tak strašne nenávidia, opovrhujú ním a na ktorý si trúfnu?"
Ktorý tu už dávno nemal byť a napriek tomu prežíva.
Rozum do hrsti - čakajú nás "zaujímavé" časy.

Hmm, Páleša môžem od jeho prednášky na konci min. storočia.
Prednáška bola na sústredení či-kungu, novej, odtajnenej školy.
A ešte sa tu objavila hudba k či-kungu ;))).

mirage

to hovoril o celej juhoslavii alebo iba o vojvodine?
a mozes opisat 5 vetami pointu a vysledok?

nové