Igor Matovič Lenin

Matovičovci sú ťažkí revolucionári. Kolíková prerába právny štát. S Mikulcom rozvrátili políciu. Naď si myslí, že je vojenský despota. Heger chce viac podporovať prácu a zaťažiť majetok. Všetci sú akoby posadnutí robiť veľké prevraty na celom Slovensku, a to napriek celosvetovej pandémii - je to ako ísť prerábať strechu, keď prišiel hurikán.
Domček možno spadne.
Ale utiecť niet kam.

Norman
Roland Edvardsen

Perfektný obrázok. Obzvlášť smiešne je to aj v kontexte toho, že Matelko mal byť predsa následovníkom tzv. pravice. A pritom je to najviac etatistický premiér aký tu kedy bol. A jeho ekonomická politika (spolu s Kollárom) je ešte väčšia socialistická sľubovačka než Smer. Len nech sa ten Mikloš chytá za hlavu, haha.

Oľanáci sú jasní následovníci revolučných a radikálnych hnutí: novodobí slovenskí jakobíni a boľševici. Zmenili sa samozrejme ciele a hlavný leitmotiv (teraz je to boj proti korupcii), ale prístupy a presadzovanie je obdobné. A tiež sa dostali k moci skrz revolúciu - kuciakádu.

Ako pri všetkých revolúciách, aj tu sa oponovalo systému, ktorý mal nejaké chyby, vláde, ktorá mala za sebou nejaké tie zlyhania. Rovnako ako feudálna aristokracia a cirkev v pred-revolučnom Francúzsku alebo v Rusku neboli sväté, zlyhávali a stagnovali, tak i vláda Smeru bola príliš prepletená v korupčno-oligarchistických sieťach, rovnako ako nedokázala plniť viaceré podstatné sľuby ľuďom. Ale ponúkli tieto revolúcie, či už vo Francúzsku, Rusku alebo nedávno na Ukrajine a na Slovensku, ľuďom skutočne lepšiu alternatívu oproti predošlému? Takto totiž v reáli stojí otázka.

Matovičovci tvrdia, že oni odstránia korupciu a oligarchisticko-klientelistický systém. Fajn. Ale čím ho chcú nahradiť? Cudzineckými agentmi? Nedovzdelanými sektármi neschopnými manažovať? Nespôsobí amatérizmus, bordel v riadení a všadeprítomná nekultúra a primitivizmus, ktorí matovičovci jasne prinášajú do politiky a spoločnosti, nakoniec ďaleko väčšie škody, aj ekonomické aj všeobecne na spoločnosti, než akákoľvek oligarchisticko-kleptomanská demokracia orbánovského typu?

Už teraz má Matovič na krku tisícky mŕtvych (a to je len na začiatku). A to nehovoríme o ďalších zničených životoch finančnou krízou v rodinách spôsobenou nedostatočnou pomocou zo strany vlády. Už teraz matovičovci prekonali čokoľvek, čo tu vládlo pred nimi. A ponechávam bokom i to, že aj ich boj proti korupcii a kradnutiu (ako vôbec môže takýto boj viesť človek, ktorý je sám zločincom, podvodníkom a plagiátorom trpiacim duševnými chorobami?) je len falošná póza (núdzový stav im o.i. umožňuje obchádzať pravidlá verejného obstarávania). Dokedy bude na slepých fungovať to zaklínadlo "leboFico"?

Norman

termín "boľševik" dnes definuje radikálnu revolučnú stranu, ktorá po prevzatí moci chce všetko prevrátiť naruby, chce urobiť hrubé necitlivé zásahy.

To odlišuje boľševikov od pôvodných sociálnych demokratov, ale aj od pojmu "komunisti".

Olajno a ďalšie strany súčasnej koalície plne splňujú túto definíciu.

Ešte ma napadlo, že by mali ľudia v Europarlamente, Uhrík alebo Radačovský, informovať konečne LePenovú, akú stranu majú v tom ich nadnárodnom nacionálnom spolku - Sme Rodina. Mali by týchto vyhodiť a dať tam zo Slovenska normálnu národnú stranu - teda tú, ktorú práve Uhrík a ostatní vytvoria. Treba už definitívne skoncovať s týmto amaterizmom. 

Roland Edvardsen

Určite ich treba informovať. Sebadeklarujúca sa národno-konzervatívna strana, ktorá má na čele ex-dílera drog, ktorý si platí cigánskych prostitútov, aby mu stimulovali prostatu a on im na oplátku za to líže čurákov a ktorá de facto žiadnu národnú politiku ani nerobí, je ťažký výsmech národnej politike.

Aj keby bakalár Krajniak vyhodil z úradov všetky "pietruchy", tak tým ani trochu neodčiní devastačné kroky svojej nemožnej, amatérskej sociálnej politiky. Ten človek je pokrytec vo všetkom čo robí: konzervatívna strana za kresťanské hodnoty, ktorá má na čele extrémne promiskuitného devianta a mafiána, strana bojujúca proti korupcii Smeru, zatiaľ čo ju riadi jeden z popredných ľudí z kauzy Gorila. Sme-rodina je jeden veľmi škaredý podvod, aký asi nemá ani obdobu v slovenskej politike.

slaven1

Meniť skúsenú vládu na novú vo voľbách 2020 bola (neslobodná) voľba občanov Slovenska. Chceli prerábať strechu, keď prišiel hurikán.

Pojem bolševik dnes definuje človeka, ktorý je na strane väčšiny. Pracuje na národ. Fico je bolševik. Preto sa aj tak dlho drží.

Pojem trockista dnes definuje človeka, ktorý je posadnutý nejakou myšlienkou, je hluchý ku kritike, presvedčení o vlastnej neopakovateľnosti, predurčenosti, zamieňa pojmy. Matovič, Krajči, Viera Dubačová.. sú "trockisti". Dlho nevydržia, nechávajú za sebou spálené pole.

Norman

Vždy som chcel stretnúť pravého boľševika. Ale je to jasné, 30 rokoch po rozpade chlieva si ty buď mladá hlúpa spermia, čo nič nevie, alebo starý dementý zločinec, ktorý už na všetky svoje zločiny zabudol.
Respektíve - tvoja rola tu pokrýva obe tieto možnosti, bez ohľadu na to, kto si konkrétne ty a prečo ťa postihlo takéto nešťastie.

Ale si tiež ukážka, že zlo nemožno podceňovať, a jeho inštancie nemožno šetriť. Nie je ti tu pomoci, lebo si očividne napojený na ruské sračkovody, sám si ich tu ix krát dával. Dennodenne dostávaš infekciu. Tento portál bol zameraný na konkrétne zlo anglosionistickej nadvlády, ale ani vás z druhej strany, ktorí si nedokážete ani pozametať v Kyjeve, ale idete radiť svetu, ani vás nemožno tolerovať.

Roland Edvardsen

Slaven asi až taký starý nebude, skôr je to niekto kto podľahol kobizmu. A to sú apologéti komunizmu, hlavne stalinizmu (takže áno, vyhraňujú sa voči trokistom, ako zradcom "autentického" boľševizmu, a obhajujú mäsiara Stalina). Kto ich, mimo ich sektárskeho kruhu, berie vážne?

Inak práve počúvam Matoviča na TA3. Áno, je to peklo, počúvať ho, sledovať ho. Stráca tam inak nervy, ten človek je už celkom v koncoch.

Norman

Absolútny hajzel. "Ja som hromozvod" .. v preklade, "más vás všetkých na háku, len mi chcete zle."
"Ja som za očkovanie podľa veku" - on vôbec nechápe, že ON je predseda vlády, s plnou zodpovednosťou? On sa fakt začína vyhovárať, že za veci nemohol, už sa dokonca zriekal aj svojho geniálneho plošného testovania.

Skutočne neviem - kam ten človek pôjde žiť, ak ho nezavrú? EU nebude stačiť. Do USA? Do Austrálie?

Roland Edvardsen

Ja som sa najviac smial, keď mu Dolinský začal klásť jednoduché otázky okolo Sputniku. Presne tak, na Sputnik sa teraz non-stop pýtať, nech sa ukáže aký je to psychopatický a sprostý klamár. Zachvíľu to bude rok Matovičovej vlády a ten človek pôsobí, ako by už končil minimálne 10-ročnú vládu: taký je upadnutý a mimo realitu. Toto môžu kupovať fakt už len tí najzúfalejší svedkovia matelkoví, rozmýšľajúci len v jednoduchých intenciách "buď Matovič, alebo Fico", ale nikto pri zmysloch.

Inak som zvedavý aj na to, ako sa to vyvinie s kauzou jeho kobyly okolo Arca Capital. A škoda, že nám Michelko nemôže povedať, čo sa presne stalo na úrade vlády, keď tam vyvádzala kobyla kvôli milfke Kálavskej. Pavlínka hrdo vyhlasuje, že sa aj tak nerozvedie. No veď, za tie prachy jej nevera aj všeobecná psychopatia manžela asi stojí. Nehovoriac o tom, že ako spolupáchateľka môže potopiť nielen ona Matoviča, ale aj Matovič ju.

Ľubov

Prepáčte,ze vstupujem do Vašej debaty.
Správa o náhlej smrti Petra Šveca ma šokovala,zasiahla. Bol jeden z mála,s krorým som tak v duchu počítala.
Ešte predvčerom mal príspevok na Pravde https://petersvec.blog.pravda.sk/2021/02/ .

Presne takto,zrazu,umrel aj môj otec Peter,61,potom brat Peter v 49 tich, a potom najmladší Petrík,synovec,skoro som z rozumu zišla. A teraz ďalší Peter, nie,nie je to dobré meno. Odchádzajú priskoro.

Norman

No to je naozaj strata. Chcel sa angažovať, stranu zakladať.
Covid.
Preto by mali popieračl naozaj už mať trocha svedomia.

Roland Edvardsen

Áno, je to strašné. A sama vidíš, že tu stále budeme mať haldy ľudí, ktorí brutálnu realitu covidu spochybňujú. A zaslepených anti-vaxerov, ktorí sú odhodlaní pre ich prístup udržiavať nás s rúškami a pod lockdownami donekonečna. Tzv. alternatíva v problematike covidu hlboko zlyhala.

Moja babka je momentálne v nemocnici, covid už prekonala, ale má po ňom stále silné zdravotné ťažkosti, pred pár dňami sa zase musela volať záchranka. Áno, začínam sa obávať najhoršieho. A niečo obdobné už zažila či zažíva pomaly každá slovenská rodina. Ale však ona má už nad 65, takže podľa SaS len neproduktívny odpad, ktorý môže kľudne skapať. Táto koalícia je obludárium aké nemá obdobu.

Ľubov

V nemocnici ju nenechavajte dlhsie,ako je nevyhnutne. Doma ma vacsiu sancu ,a aj keby nemala,bude vas vidiet okolo seba . Uzdravenie ma viac urovni a naozaj vsetky nepozname.
Iste je to bojovnicka,zelam jej vela sil. Potom,ked sa vrati, daj vediet.

Náhodný okoloidúci

Možno som s tým už otravný, ale pripomínam osvedčený acylypyrín na doliečenie po kovide. Babka má asi v krvi mikroskopické krvné zrazeniny, tie treba rozpúšťať. Ak nemôže acylpyrín kvôli žalúdku, tak anopyrin v takých prípadoch ľudia lepšie znášajú, lebo sa rozpúšťa až v črevách.
Alebo nejaký iná liek na riedenie krvi.

sandro

preco mam pocit, ze zase odchadzaju na ten blby COVID len naozaj kvalitni ludia? Sveca je velka skoda. Nema zmysel maturovat nad dovodom smrti, ale niekolko sanitiek nahle pred domom skor napovedaju, ze to nebola klasicka COVID smrt. Skor infarkt, mozno v kombinacii s virusom. Ale to je uz naozaj jedno. Lietal skoro na vsetkom dostupnom, vratane MIG-29. Jeho hlavnou domenou bola pilotaz Boeingu 737. Je smutne, ze wikipedia pozna Petra Sveca iba v cestine. Slovenska verzia nie je.

Norman

covid sa rýchlo zhoršuje, takže spôsobuje akúsi embóliu.V každom prípade bol v karanténe.
Ťažko posúdiť - ale bol to letec, udržiavaný vo forme a testovaný. Pôsobil zdravo.
Čo sa týka dobrých ľudí - možno to bude tým, že niekto zvoláva tie rave party práve pre národovcov, kde všetci sa pohybujú nahusto, rúška samozrejme zásadne nie, provokácia odvahy zvlášť pre starších - nuž preto zomierajú hlavne kvalitní ľudia.
Ak by niečo proti národovcom vymýšlal púštny džin, nemohol by vymyslieť nič lepšie, než práve takéto ovčie demonštrácie.

sandro

hej, plucna embolia je pomerne casta komplikacia, mame to uz aj v sirsej rodine. Ono to tak navonok posobi, ze rozni nacionalisti sa hraju na machrov a ruska ignoruju(specialni pacienti v tomto su kulturblogisti). Pravda je vsak taka, ze COVID uspesne prekonala cela aktualna politicka spicka Slovenska - ci ruska nosili alebo nie. Preto som to napisal. Z poslancov tiez neprezil akurat Petrak, co bolo v parlamente urcite to lepsie. Urcite by sme si tu vedeli predstavit aj trochu iny scenar, resp. lepsiu instruktaz tej s kosou.

Norman

Covid prekonali už mnohí (naši) politici. Je zrejme, že s dobrou opaterou, ako mali oni, to nakoniec nie je až také zlé.
A aj preto je situácia taká, aká je - nik to neberie reálne.

V lete sa na Slovensku neverilo, že jestvuje covid - taká blbosť, veď ho u nás niet, je to výmysel.
Teraz už sme medzi prvými na svete v bordeli - ale stále je to málo. Že máme už 80% britského hajzlíka? Nevadí, lietadlá stále lietajú z Británie priamo do Košíc. Juhoafrický bordel? Nie, u nás ho ešte nezistili (lebo ani nezisťujú), takže je to stále ok.

Mňa fascinuje toľká iracionalita.
Nejde mi teraz o to, koľkí ešte zomrú, lebo tomu sme sa už nevyhli. Som zvedavý, ako to dopadne. Kedy zavládnu "spontánne opatrenia", teda čosi ako panika. To, že sme bez funkčnej vlády, to zhoršuje.

Poznám pani, už zrejme v kritickom veku (60++), čo sa vyjadrila, že ľudia sa zbláznili, lebo chodí bez rúška a v obchode od nej žiadali odstup 2 metre. A vraj že aj tak všetci umrieme skôr či neskôr, tak čoho sa boja. Patrí k národovcom - celá táto alternatíva sa vydala zlou cestou a týchto ľudí budú mať naozaj na svedomí.

Opakujem - národná obroda znamená poriadok a rešpektovanie prírody, nie negerský bordel.

sandro

este k ruskam(aj ked ja uprednostnujem FFP3). Niektorym ludom fakt nerozumiem. Pred virusom sa riesila nulova anonymita, zakaz prekrytia tvare na protestoch ako prvok totality a pod. Teraz, ked mame krasnu moznost byt anonymni, dokonca mozme prist ako banditi este aj do banky, tak zase vsetci kricia, ze totalita. Ja sa snazim argumentovat konspiratorom tymi krasnymi obrazkami z obdobia spanielskej chripky, ked bola ludska hlupost cca asi na rovnakej urovni a ludia protestovali proti ruskam rovnako ako teraz. Vraj totalita. No a ukazalo sa, ze po prekonani pandemie ruska uz nikto nevyzadoval a islo skutocne len a len o logicke opatrenie proti sireniu pandemie.

Náhodný okoloidúci

Veľa ľudí vôbec ani len netuší, že vírus, teda jeho spike-proteín vytvára v krvi zhluky krviniek a krvné zrazeniny, ktoré upchávajú žily a cievy. Dokonca je možné, že o tom nevie ani veľa lekárov.

Práve tieto zrazeniny spôsobujú najviac úmrtí. A ešte niekoľko týždňov po vyliečení v krvi kolujú kúsky rozbitého vírusu, útržky jeho RNA a spike-proteíny, pričom sú stále biologicky aktívne, aj keď sa už nedokážu množiť, ale problémy vedia spôsobiť. Mal som tú česť, našťastie som vedel, o čo ide a poradil som si s tým.

Absolútnym základom liečby aj prevencie sú protizápalové lieky a lieky proti krvným zrazeninám, na "riedenie krvi". Samozrejme, aj vitamíny, zinok, selén. Nestačí zrážať teplotu a brať kvapky proti kašľu.

Norman

On starý nebude, ale jeho myšlienky sú starý splesnivelý hnus.

Norman

Matovič a marxisti, získava po dohode vlády s Ruskom o Sputniku taký iný význam :-)

iris

By som povedala:

" "Sputnikom ad Astram Zenecam!"

iris

aj o sebe:o))
Ale nejaky letniciarsky newspeak sa na mna nalepil.