Roland Edvardsen

komentáre

Roland Edvardsen

Ešte len dodám, že už len ten jeho fyzicky mimoriadne odpudivý ksicht doslova kričí na človeka slovo psychopat.

Zaujímavé príspevky mal teraz Bránik o Vagovičovi - ono tá skorumpovanosť a špinavé (neetické až protiprávne) praktiky sa vezú s Vagovičom už dlhodobo, ale mainstreamové mediálne kruhy to samozrejme neotvárali a stále nechcú otvárať, lebo je to predsa "náš človek" bojujúci proti "smeráckej mafii". Ja viem, že Bránik je tiež ďalšie pochybné invíduum a tak, ale je zaujímavé vedieť akú reputáciu mal Vagovič dlhšie aj medzi "svojimi". A zrovna takú amorálnu sviňu, nad ktorou už začínajú ohŕňať nos aj jeho stvoritelia z "červených denníčkov" kvôli okatému pokrytectvu a primitivizmu, si nepremyslene s takými fanfárami pustili k sebe kresťania z Postoja, nevidiac ako kontraproduktívne to pre nich bude. A o RTVS ani nehovorím, tam sa naozaj už dočista zbláznili.

Roland Edvardsen

Ale tá submisivita a otrockosť tu už presahujú mieru, ktorá je naozaj atypická pre región strednej Európy. Prečo Česi dokážu dostať tých 70 000-100 000 do ulíc, ale my sa zmôžeme len na také šprtky, ako posledne toho 19-neho?

A aj tá posledná telenovela okolo Cigánikovej a Tabák ukazuje, akí sú slovenskí chlapi vo všeobecnosti slabošskí, nemužní (ten Cigánovej manžel, mimochodom gay ex-gigolo, tam robil napr. čo? Postával a bavil sa nad slepačincom? :-)) spoločnosť prefeminizovaná (preto sú to už ženské, ktoré sa čoraz častejšie správajú ako chlapi - či už ide o bitky alebo už aj vedenie nacionalistických strán - viď teraz aj v Taliansku Meloniová a iné). Je fajn vedieť, že provokatérke Cigánikovej už konečne niekto dal cez jej sprostú drzú hubu, ale doteraz sa napríklad nenašiel žiaden chlap, ktorý by dal po papuli takému Matovičovi (opäť len žena tu našla gule - Malíková), alebo aspoň agresívnej opici Pročkovi. To je až zvláštne.

Roland Edvardsen

Otázka by už mala znieť, či vôbec existuje niečo pre čo by Slováci vo väčšom počte vyšli do ulíc, lebo to vyzerá, že tu sa vo väčších počtoch chodí len ak protesty organizujú globo mafie (Kuciak) alebo ak ide o zygoty (ale to je skôr vnímané ako náboženská púť, tak preto tie počty), inak nič, národ je skrátka až neprirodzene, chorobne pasívny. V normálnejšej krajine by kauza Lučanský bola na okamžitý pád vlády.

Čo už, lepšie to asi nebude, škoda horekovať. Aspoň mi dnes spravila deň táto komická správička o slepačom "catfighte" :-D: https://www.hlavnespravy.sk/poslankyne-sa-pobili-v-bare-ciganikova-skonc... Nuž, my sme po posledných voľbách hneď predpovedali surrealizmus, ale to čo sa tu dostalo k moci, to naozaj predčí aj divoké scenáre z "holyúdu" a pod. Vskutku reálna žumpokracia.

Roland Edvardsen

Ja to stále hovorím: Heger a Remišová sú ako dvojičky. Bez srandy a veľkého preháňania, títo jedinci sú naozaj reálne mentálne postihnutí (a tu chcem zdôrazniť, že taký autizmus je tiež v konečnom dôsledku debilizujúca porucha). Jokera nám tu nahradil regulérny Mr. Bean.

Naozaj tu už pri moci bolo kadečo, ale až takí mentálni kripli ako teraz....to naozaj nemá celkom obdobu, to je naozaj nejaké špecifikum Matoviča, ktorí vyslovene cielil na mentálov (tu napr. článok o ďalšom typicky retardovanom hovadu z Olajna. Vypasená sviňa čo chodí v teplákoch do parlamentu a asi celú výplatu posiela na Ukrajinu, keď žije v takom byte :-)): https://plus7dni.pluska.sk/domov/kozelova-olano-plati-byt-59-eur-mesacne...

Škoda, že politická satira už na Slovensku vymrela, z týchto magorov by sa dala robiť iná sranda. :-)

Roland Edvardsen

Áno, písal to samotný Taraba na FB, že Hlas by sa k jeho návrhu pripojil. Ale skôr pochybujem, že spravia obchod za predčasné so sulíkovcami. Sulíkovi sa nedá veriť. Ale nechajme sa prekvapiť. Mne je to už trochu aj jedno - či už budú voľby o pol roka alebo rok aj niečo, nič to nezmení na tom, že minimálne Olajno bude spláchnuté do hajzlu (aj to je niečo) a kreatúry ako Matovič, Naď, Remišová, Heger tvrdo narazia. Lenže potom možno aj tak prídu nejakí noví zmrdi po nich (napr. šimečkovci a spol.) - a zas budeme (nejako) na začiatku (ach, ten kruh). Ktovie? Ja nemôžem veriť tomuto národa, pokiaľ ide o voľby. Určite nie po tom, čo predviedol pri posledných parlamentných i prezidentských voľbách.

Roland Edvardsen

Dúfam, že väčšinová opozícia na toto SAS-ke neskočí. Matovič s jeho vážnym psychickým ochorením je solídna záruka predčasných volieb - a to viac ako nejaké referendum. Napokon my sme neboli už za to, aby odstúpil z premiérskeho kresla. Je to tak: z ministerstva do parlamentu nie je žiaden trest, ešte by to aj samotnému Matelkovi v konečnom dôsledku pomohlo (až sa divím, že sám Matovič a jeho sekta to nevidí, ako si pília pod sebou konár, keď sa Matovič drží ministerského kresla ako kliešť - holt, choroba je choroba).

Roland Edvardsen

Chmelár má asi naozaj pravdu, že Slováci odchovaní na Dobšinského rozprávkach o kráľoch a princeznách, majú akúsi skrytú túžbu po monarchovi (viď tá priam až náboženská a monarchistická štylizácia tunajšej mrochty). Takže zamorený priestor vyplakávaním nad Alžbetou neprekvapí. Áno, v podstate to bola aj naša panovníčka. Ale možno to snenie o monarchovi zakrátko trochu opadne, keď ju nahradí ten jej nesympatický, priškvarený a neobľúbený syn (so škaredou a prepitou manželkou). Ešte sa len bude zhodnocovať aký bol prínos jej 70-ročného vládnutia. Ale vzhľadom k tomu, ako krajina dopadla, nielen z etnického hľadiska, a ako dopadla aj samotná kráľovská rodina (viď posledná škandalózna nevesta-mulatka, ktorá im to tam inak rozvracia, viac ako labilná Diana) to naozaj nevyzerá na dobrú bilanciu.

Roland Edvardsen

Reč je o celom Matovičovom balíčku, nie iba o daňovom bonuse. A daňový bonus nebude mať žiaden dopad na demografiu. A aj akékoľvek peňažné transfery rodinám, lebo takto to jednoducho nefunguje. Matovič len zbytočne rozvráti verejné financie, ktoré by sa dali využiť lepšie. Ak chceš zvýšiť pôrodnosť, potom treba, namiesto priamych finančných transferov, investovať do služieb pre matky a rodiny, ako sú napr. škôlky a jasle. A vybrakovať VUC, ako to naplánoval Matovič, nie je v žiadnom prípade rozumné - a neobstoja tu žiadne tvrdenia o korupcii. Táto neschopná vláda by bola stratená bez pomoci VUC napr. počas pandémie.

A Matovičovi bude viac šibať, ak mu jeho sprosté nápady neprejdú - potom nebude mať žiadnu motiváciu udržať túto vládu. My už dobre vieme, že Sulík vládu nepoloží, nech by sa udialo čokoľvek. Ale u šibnutého Matoviča je tá pravdepodobnosť vyššia.

Roland Edvardsen

Mám známeho čo robí v obchodnom dome a nechcite ani vedieť ako sa vyjadruje o Ukrajincoch, resp. Ukrajinkách po osobnej skúsenosti (ukrajinská svoloč materialistická-konzumná a ukrajinské kurvy sú bežné výrazy) - pretože si kvôli nim ani na chvíľu neoddýchne, keďže Ukrajinky doslova valcujú butiky s handrami. Celohodinové skúšanie a prehrabávanie sa v smradľavých handrách, drzé vystupovanie, neschopnosť povedať ďakujem a prosím (základné slová, ktoré sa ihneď naučím v cudzej krajine), nehovoriac o tom, že ako je možné, že údajní vojnoví chudáci na jeden záťah naberú toľko handier, čo si bežný Slovák nekúpi ani za rok či dva.

Roland Edvardsen

Smrdí to sprostým kšeftom. Toto čo urobili kotlebovci a kuffovci nie je úprimné rozhodnutie. Pozrel som si zopár komentov pod Kotlebovým statusom na FB - a väčšina je negatívnych pre jeho zlé rozhodnutie. A to ako Kotleba naskočil na tú ultra-primitívnu matovičovskú rétoriku o pro-rodinných stranách a anti-rodinných stranách je reálny HNUS (a označovanie Mazureka za liberála, lebo nepodporil Matovičov nezmysel, to je vážne na uterák, fakt hrôzostrašné). A ak je naozaj pravdou, že toto Kotleba a spol. spravili za sľub (od pochybného psychopata ako Matovič!!!) vystupovania v TV, tak sú ešte tupší, než sme si mysleli. To je naozaj úroveň retardácie, úroveň downov, na ktorých sa Kotleba trochu aj podobá. Okrem toho, konkrétne Kotlebovi by vystupovanie v TV nepomohlo, skôr naopak. Dobre si pamätáme na jeho fiasko v Na Telo (znamenie sv. Jána, čipy a iné sračky), ale napr. aj v predvolebných diskusiách pohorel - a umožnil časť prechodu % z LSNS na Matoviča. Nakoniec by dopadol ako Remišová, ktorej časté vystupovanie v TV výrazne škodí a len posilňuje jej reputáciu u verejnosti ako vytretej tupane.

Roland Edvardsen

Vyzerá to na nejaký kšeft - jak s kotlebovcami, tak i s Tarabom. Žeby výmenou za to, že ich Matovič natlačí do televízie, ako sa hovorí? Z kotlebovcov, a toho ako toto teraz obhajujú a útočia na zvyšok opozície mi je normálne na vracanie. Naozaj takto tvrdo to treba napísať - sú to vlastizradné matovičovské špiny.

Roland Edvardsen

Matovičov návrh v žiadnom prípade nie je objektívne dobrý. Je to nepodarok, ktorý len tak pre nič za nič nezhodili všetci odborníci, fakt reálne neprofesionálny odpad. Pro-rodinné kecy sú v tomto prípade len tupá propaganda matovičovcov. Rodina sa dá podporiť aj lepšie. To čo vytvoril trnavský "génius" podporí viac spíjanie a gamblerstvo v osadách, než pôvodne sľubovanú pôrodnosť (však už ňou ani neargumentujú, lebo vedia, že je to blbosť na ntú - skutočná podpora pôrodnosti vyzerá inak).

A nie je to absolútne dobré podporiť ani z taktického hľadiska. Matovič je teraz utrhnutý z reťazí a ak mu toto teraz padne, zošalie už úplne - a možno nakoniec sám povalí vládu. Treba mu teda k totálnemu úpadku čo možno najviac pomôcť. Podporovať za súčasných podmienok akokoľvek Matoviča je idiotizmus a vlastizrada - a veľmi zlá optika pre voliča.

Roland Edvardsen

Ja musím vždy krútiť hlavou, keď rôzni konzervatívci a vlastenci chcú zrovna Poľsko predkladať ako akýsi vzor. Hej, najproamerickejšia krajina v stredoeurópskom regióne s najvyšším podielom LGBT medzi mladými a najvyššou podporou rasového miešania v rámci V4: https://realista.home.blog/2019/05/08/poliaci-a-lgbt/ Ak toto je to najlepšie čo katolicizmus zvládne, tak potom s pánom bohom.
Hysterická podpora (presahujúca úroveň podpory v susedných krajinách) krpatého feťáka a matovičoidného narcisa Zelenského je už len povestná čerešnička na pokazenej torte. Poliaci by mali byť skôr odstrašujúci príklad.

Roland Edvardsen

Definície si môže vymyslieť hocikto aké chce. Výsledok potom bude súčasný definičný chaos, aký vidíme pri slove fašizmus. Ja by som sa držal Griffinovej definície: https://realista.home.blog/2019/07/12/griffinov-novy-konsenzus-o-fasizme/
Netreba to zbytočne komplikovať. Je otázne či dnes vôbec fašizmus existuje, ktoré hnutie ho dnes reálne zastupujú, ak vôbec nejaké.

Roland Edvardsen

Samozrejme, že je to podozrivé, ale ja sa chcem skôr prikláňať k tomu, že sú asi naozaj až tak hlúpi a neschopní uvažovať - aj hlbšie o nejakej taktike. To ich potom nepriateľ ľahko využije. Vlastne sa divím, že by ich globalisti chceli zakázať, lebo takáto strana sa im v podstate hodí - už len tým, že môžu maľovať strašiakov. A nie sú v tom ani až tak výnimoční, však aj na Ukrajine vidíme zneužívanie nacionalistov globo mafiou. Žiaľ tieto rôzne nostalgické, kvázi-faši, prúdy sú týmto postihnuté viac než by viacerí chceli pripustiť. A to, že sa v nich tak často anagažujú rôzni okato excentrickí debili a provokatéri (v USA často aj židovského pôvodu) tiež nebude asi náhoda.

Roland Edvardsen

Matovičove nápady by sa mali a priori odmietať naozaj už len z toho titulu, že s nimi prišiel Matovič. Už to jasne indikuje, že to bude šialenosť, nesplniteľná hovadina s cieľom rozdeliť spoločnosť a upriamiť pozornosť na narcisa. Tu nejde o to, ako je človek pro-sociálny a pro-rodinný - týmto nech sa Olajno fakt neoháňa. Takpovediac všetci sme (aj keď autistický kolagén Sulík a jeho banda sú výnimka, v tomto má Matovič pravdu). Každopádne "génius" Matovič zase prišiel len s nepremysleným paškvilom, ktorý v konečnom dôsledku pomery na Slovensku zhorší (šialenú komunikáciu a obchádzanie pravidiel pri presadzovaní paškvilu škoda spomínať).

Kotlebovci zase nepremýšľajú, nechápu, že hlasovať v prospech Matoviča (t.j. najnenávidenejšieho politika na Slovenku) im uberie sympatie u ľudí. Už len z čisto taktického hľadiska treba byť vždy proti Matovičovi. Ale asi to už je aj tak jedno, v poslednom predvolebnom prieskume od AKO mali cca 1%. Budem sa zase opakovať: Kotleba už skončil a potrebuje odísť, už včera bolo veľmi neskoro.

Roland Edvardsen

Ja som akože ani nepochopil, že prečo tento matovičoidný šašoid musel teraz vystúpiť práve v slovenskom parlamente - ak teda nepočítam potrebu ukojiť nechutný exhibicionizmus. Ak aj zo začiatku mohol vzbudiť nejaké úprimné sympatie (svojou štylizáciou "hrdinu čo neodišiel"), teraz sa už z toho stala len primitívna estráda. Nikto normálny nemôže takéhoto človek brať vážne. O to strašnejšie je vidieť, čo tu predvádzajú šialenci ako Heger, ktorý sa z tej Ukrajiny normálne zbláznil. A ak aj človek nebol nejaký fanúšik Ruska a Putina (ako ja), tak tunajší ukrofilovia a ich ohavný primitivizmus majú na človeka opačné účinky.

Roland Edvardsen

Najlepší dôvod v prospech potratov je pozrieť si protesty týchto chodiacich potratov. Treba im dať to o čo tak žiadajú. Je dobré, že takýto odpad sa nebude ďalej rozmnožovať.

Roland Edvardsen

Je tu evidentne snaha pretlačiť Hegera do čela Olajna. Smiešny je najmä ten posledný článok v Nku o tom, ako sa vraj zahraničie velice zaujíma o Hegera a ako je schopný dávať rozhovory v angličtine, niečo čoho Matovič nebol schopný :-). A Heger už stihol aj kritizovať Matelka za posledné výroky na adresu Čaputy. Ale ťažko si predstaviť v Olajne výmenu lídra, veď to je Matovičov podnik. Ale po krku by si mohli ísť.

Roland Edvardsen

Nevidím to nijako tragicky. Macronovo víťazstvo sa očakávalo, ale ono je skôr zaujímavé vidieť ako sa do politiky premieta sociálne rozvrstvenie Francúzska a čo to bude znamenať pre budúcnosť. Dôchodci a bohatí volili Macrona, kým Le Pen má väčšinu u mladších a robotníckej vrstvy. Je fajn vidieť, že nacionalizmus je u francúzskych mladých viac a viac populárny a naopak globalisti sa vo Francúzsku opierajú o vymierajúcu populáciu. Zaujímavé je i to, že afro-francúzsky Karibik si tiež vybral Le Pen pred Macronom, čo dosť súvisí aj s Macronovou vakcinačnou politikou, ktorá je v tejto oblasti nepopulárna (kým Le Pen bola viac libertariánska v tejto otázke).

Celkovo je otázne čo by Le Pen vo funkcii dokázala vzhľadom na podmienky - dopadla by asi ako Trump. Skrátka ten správny čas možno ešte stále nenadišiel a takto je to dobre (hoci Le Pen, bez ohľadu na nejakú oprávnenú kritiku, si už zaslúžila byť prezidentka vzhľadom na ten kusisko roboty, ktorý má za sebou). A vôbec, nejaké obvinenia z fašizmu a radikálnosti sú u Le Pen dnes úplne na smiech. Ona už urobila z FN len akúsi mierne euroskeptickú sociálnu demokraciu. Na druhej strane, chlebové témy sú vo Francúzsku teraz prednejšie než nejaké geopolitické či biokultúrne problematiky (s ktorými operoval hlavne ten sefardský Žid), takže zameranie na socializmus ako stratégia je pochopiteľná.

Roland Edvardsen

Toto obvinenie voči Ficovi a Kaliňákovi sa javí, viac než čokoľvek iné, ako totálne zúfalý krok a snaha prekryť iné prúsery a témy. Nemožno to brať vážne a právnici len krútia hlavou čo to tá čurilovská mafia zase vykonštruovala - stojí to na vratkých nohách, ešte k tomu aj oholených a uzimených.
Ja hlavne ani nechápem "logike" všetkých tých hlupáčikov hltajúcich korpo-splašky. Oni veria, že keď zatknú Fica, Kaliňáka, Pellegriniho a iných opozičných lídrov, že odrazu prestanú mať pojebaný život a voliči začnú hromadne voliť hegero-čaputovcov a obdobných? Aj keby na ďalší deň prestal existovať Fico a iní lídri opozičných strán, tak ich nahradia iní z ich strán. A všetkých zatknúť nemôžu. Budúce voľby budú voľbami proti Matovičovi a Čaputovej a proti tomu čo tieto kreatúry so sebou priniesli do politiky - a zatýkanie opozičných lídrov bude pre nich len kontraproduktívne.

Roland Edvardsen

Toto bude asi už posledná Le Pennovej šanca. Ale Macron trochu prekvapuje niektorými výrokmi a postojmi, aj nedávno k Rusku. Nemci a Francúzi sú v tomto viac pragmatickí, ako tunajší pro-americkí fanatici z Poľska, Česka a Slovenska. Zaujímavé je, že Le Pen má o čosi väčšiu podporu medzi mladými, ale aj vo farebných kolóniach ako Guadeloupe (kde inak na 1. mieste bol s výrazným náskokom neo-komunista Melenchon - neprekvapivo socializmus je ideologická jednotka medzi francúzskymi čokoládami).

Roland Edvardsen

Otázne je či aj predošlé voľby boli slobodné vzhľadom na informačný monopol pro-atlantistického mainstreamu. Matoviča posunuli do premiérskeho kresla tie isté korpo-splašky, ktoré mu neskôr išli po krku. Samozrejme, teraz, keď zlikvidovali značnú časť alternatívnych médií bude ešte ťažšie hovoriť o slobodných voľbách. A áno, neboja sa trestu, lebo si asi myslia, že ich globomoloch nejako uchráni, že ich nepustí k vode. Ale minimálne Mikulca a Matoviča by tá basa nemusela minúť - ak sa teda po ďalších voľbách dostanú k moci súčasné opozičné strany.

Roland Edvardsen

Som teraz dočítal najnovší Hegerov status na FB. To je také HOVADO, také aké asi nemá obdobu. Toto čo urobil, to je naozaj reálny a ťažký zločin (Draxler teraz trefne napísal, že pravdepodobne ide aj o protizákonný čin aj z hľadiska našich hospodárskych zákonov - skrátka celé zle) a surové oklamanie verejnosti. Zlý, zlý, strašne zlý človek a strašne zlý a hlúpy krok. Neviem sa teraz vyrovnať s tým, že toto tu bude vládnuť ešte 2 roky.

Roland Edvardsen

Na toto sa už ťažko hľadajú slová. Ja som tu už na začiatku varoval pred hlodavcom Hegerom (keď ešte na HS prezentovali ten šialený text o Hegerovi ako "nádeji"), ale to čo tento zakomplexovaný čurák predvádza v úrade premiéra predčilo všetky moje očakávania. Horší ako Matovič - a to už je čo povedať. Heger = mix globálanálnika Dzurindu a polodebilnej pizdy Remišovej, čiže jednoducho strašné, strašné, strašné. A budem si opäť sakramentsky všímať ako sa k tomu amorálnemu človeku postavia ľudia z kresťanských kruhov, kto sa riadne dištancuje alebo naopak bude tohto špinavca obhajovať.

Roland Edvardsen

Postoj už definitívne priznal farbu - Daniš vykopnutý a ešte k tomu vymenený za posadnutého psychoša Vagoviča, pri ktorom si každý súdny človek musí klepať na čelo (a ktorého fanatizmus a právny primitivizmus boli už asi priveľké aj na takú pro-systémovú žumpu ako Aktuality). Dobre vedieť, že ešte aj cenzúrovali texty bez jeho vedomia. Otras. Na Postoji sa už na nič nehrajú, diskusie nie sú ani len viditeľné pre tých čo nezaplatia. Už sa im podarilo prekonať aj smetiareň a iné červené denníky. Každopádne, ja som to hovoril už dlhšie, že Postoj je len pro-life verzia Nka a Týždňa (napokon práve v Hríbovom plátku sú jeho korene, čo hovorí za všetko).

Roland Edvardsen

Len dodám, že zvyšok opozície (Hlas aj Smer, obe strany teraz hlasovali za parlamentné vyhlásenie odsudzujúce Rusko) sa tiež postavili na stranu Ukrajiny (+ v zahraničí aj ľudia označovaní za "pro-kremelských" ako Zeman, Orbán a iní). Ešte aj ten Danko menil pôvodné vyhlásenie, aby nevyznelo moc prorusky. Toto je asi najzaujímavejší aspekt, ako ľudia doteraz označovaní aj za rusofilov začínajú meniť rétoriku.

Roland Edvardsen

Hej, ten tlak viacerí nevydržia. Teraz už Linhart (Sme rodina) doslova vyplakáva na FB, že prečo ho ľudia vôbec nešetria za hlasovanie. :-D. Nevidel som ani jeden jediný príspevok v jeho prospech. https://ereport.sk/linhart-po-vyhrazkach-za-hlasovanie-toto-si-naozaj-za...

Roland Edvardsen

Však to je ten paradox, keď aj tá oficiálne najsprostejšia z Olajna (ak teda nepočítame regulérnu opicu Pročka) nakoniec preukázala viac rozumu a morálneho kreditu pri hlasovaní ako zvyšok. O to horšie to vypovedá o tých 79 vlastizradcoch.

Roland Edvardsen

Prezerám si zoznam 79 vlastizradcov. Tie mená si treba zapamätať. Ono kdejakí tí dostálovia, benčíkovci, šeligovia a podobný hnoj je jasný, tí sú úprimní vo svojej jedovatosti. Ale treba sa zamerať na časť Sme rodina a rôznych tých pofidérnych kresťanov z Olajna, ktorí sa občas radi hrajú na niečo iné. Týchto podvodníkov z Olajna a zo Sme rodina ako Linhart, Záborská, Vašečka, Hatráková a podobných treba dať na pranier a permanentne im pripomínať, že nie sú praví kresťania a vlastenci, ale podporovatelia globalizmu, amerického imperializmu a novodobého boľševizmu. Toto sú odstrašujúce a patetické príklady falošnosti, pokrytectva a degenerácie cirkevných spoločenstiev.

Roland Edvardsen

Na druhej strane, to čo zase predvádzala v parlamente tá hysterická štetka Cigániková s ukrajinskou vlajkou bola tiež len ďalšia matovičina. Skrátka, toto je miestna politická (ne)kultúra. Asi sa inak veľmi u nás politika ani robiť nedá - len za každú cenu upriamiť na seba pozornosť a hlasno vrešťať. Ale ak sa niekto baví, potom proti gustu...Ja už to však naozaj sledujem len zo zvyku, toto zúfalstvo a bordel.

Roland Edvardsen

Práve Sme rodina si zaslúži asi aj najväčšiu kritiku, lebo si voličov získali aj prezentovaním sa ako pro-národná strana. Taká by sa už z princípu mala veľmi jasne vyhraniť voči globo agende akými sú takéto zmluvy. Namiesto toho väčšina kollárovcov zase bude radšej chrániť hegeročaputovský globo odpad, než deklarované hodnoty. Aj keď je možné, že na nich zase tlačili skrz Pčola. Vekslák by sa mal fakt už spamätať, lebo percentá mu idú dole.

Roland Edvardsen

Slaven je podľa mňa bližšie k pravde, nevidím tam extra úžitok zo strany kotlebovcov, skôr naopak. Akurát to asi nebude riadená činnosť - oni nemajú na viac než robiť nepremyslený cirkus, počas ktorého sa ani iné opozičné strany nemôžu dostať k slovu (aj Fica sa na to sťažoval). Tento štýl ala Matovič sa mi vždy protivil - aspoň vidieť ako trnavský potkan neskutočne dokurvil celú slovenskú politiku a otrávil aj iné strany.

Roland Edvardsen

Podľa toho dementného komentára toho prostitúta to vyzerá, že tá fotka nie je len nejaká náhoda, ale dôsledok toho, že je to vyslovene nejaký veľmi blízky mladej Čaputovej. Každopádne, dobre vedieť v akej spoločnosti sa pohybujú - pornoherci, prostitútky, to sa k Čaputa klanu hodí, tam zapadnú a nikoho to neprekvapí. Veru, je to pravá spodina.

Roland Edvardsen

Popravde, xkrát radšej kultivovanejší Blanár alebo Kamenický a podobní ako dnes už preceňovaný Blaha. On už je naozaj príliš prehnaný, afektovaný, až to pôsobí, že už to nie je vedomý prejav, ale mu už postupne z toho všetkého šiblo. Naozaj, napodobňovať patetické prejavy odniekaľ z komunistických 50-tych rokov, však to je ešte o dosť horšie, ako keď sa Magát zdraví "Na stráž". Menej je častokrát viac a to platí veľmi aj pri Blahovi (ktorý inak, ak už sa aj objavil v nejakých debatách, veru až taký silný nebol, ako na FB, kde si môže zmazať oponentov. Za to neuroticky rozhadzovať rukami - to je jeho).

Roland Edvardsen

LSNS pomaly avšak isto končí (cca preferencie okolo 1-2% podľa Vox politico) - a v istom zmysle je to aj dobre. To sa potom aj ľahšie vylučuje, keďže dnes ide o slabú a bezvýznamnú stranu. Ale Republiku tuším zatiaľ socdemisti kompletne nevylúčili, či? Ale Uhrík je naozaj až príliš nevýrazný a vynikne to práve v kontraste s Mazurekom, ktorý je výrečnejší. V tej strane mi chýba niekto kto by bol výrazný a zhovorčivý ako Mazurek, ale nie tak nasilu bububu radikálny.

Roland Edvardsen

Neviem prečo som nadpis v rýchlosti prečítal ako "tlstá sviňa" :-). Sviňa ako skriňa, tak či onak Čaputa by prekvapila, ak by konala inak, než jej káže korporátno-atlantistický diktát. Mňa už dlhšie zaujíma pri nej len jediné - koho postaviť do ďalších prezidentských volieb ako jej vyzývateľa, ktorý by mal reálnu šancu poraziť ju v 2.kole. Ďalších 5 rokov so sviňou by totiž už bolo fakt na uterák.

Roland Edvardsen

Referendum je len spôsob propagandy pre Smer, nič viac. Oni musia chápať, že to nemá šancu prejsť.
Tam bolo obdobie, keď Fica išiel brať na milosť aj mainstream - vtedy, keď básnil o jadre (popri boju proti "fašizmu" kotlebovcov). Vtedy aj Šimečka písal o tom ako je Fico lepší ako Sulík, lebo nie je euroskeptik. To boli tie časy, kedy veru aj mne prišiel Sulík "pronárodnejší" ako Fico. Je to bizár, ako sa to všetko mení. Všetci títo politici totiž menia názory ako ponožky, škoda slov. V tomto smere, napriek množstvu iných chýb, sú aspoň takí ako Kotleba či Mazurek autentickejší, konzistentnejší. Niežeby aj tam nedochádzalo k zmenám postojov, ale nie o 180 stupňov jak u väčšiny týchto oportunistických typov, ktoré išli do politiky primárne pre svoje osobné ambície, nie nejakú ideológiu či ideologický zápas (viď teda Mečiar, Fico, Pellegrini, Prochádzka a podobné "kariérne" typy....). Aj keď konkrétne Fico asi už nebude môcť do budúcna veľmi otočiť a opäť sa hrať na eurohujera a stredového politika, predpokladám - aspoň teda ak nebude vo vláde.

Roland Edvardsen

Slaven asi chce maľovať strašidelné obrázky nórskeho Barnevernetu, či čo. Pritom Slovensko má presne opačný (a extrémny) problém - príliš voľný prístup voči vychovávaniu detí asociálmi či skôr nevychovávaniu. Nuž, zase sme pritom ako sú títo alternatívci len zrkadlovým obrazom kdejakých nekritických žráčov mainstreamových hoaxov (viď diskusie zombíkov na Sme - len pre silné žalúdky, že).

Roland Edvardsen

Chmelár je jeden z mála konzistentných ľudí. V mnohom sa s ním nezhodnem, ale dokážem ho rešpektovať ako úprimného ľavičiara. Len škoda jeho konfliktnejšej povahy a nepragmatizmu - mohol sedieť už v parlamente. Fico o tom hovorí len preto, lebo je v teraz opozícii a zrovna sa mu to hodí. Netreba zabúdať, že s touto zmluvou začali smeráci, ktorí to zanechali teraz ochotným matovičovcom (a netreba zabúdať ako sa práve za Ficovho premiérovania posilňovala misia v Afganistane, dovážali sa sem americké vrtuľníky i väzni z Guantanáma - čo bolo zbytočná nadpráca, ktorú v tom čase kritizovala dokonca aj vtedajšia protificovská, a zväčša globalistická, opozícia. To len zase ukazuje, že takpovediac všetky strany inak hovoria a konajú v opozícii a inak vo vláde). A hlavou krútim hlavne nad tým blbým nápadom zabrániť tomuto referendom. Však len zbieranie 350 000 podpisov by trvalo mesiace, a potom ďalšie mesiace kým by sa o tom rozhodlo...Však dovtedy to predsa raz dva schvália.
Ten Žilinka prekvapil, a popravde stále neviem čo presne si mám o ňom myslieť. Predsa len vraj vyšiel z KDH-prostredia, takže už to vo mne vzbudzuje nedôveru. Ale tak ktovie s kým spolupracuje teraz? :-)

Roland Edvardsen

Jasné, že s tým referendom je to tak, ako píšeš (nehovoriac, že je to len o kecoch, nič také sa aj tak organizovať nebude, je to vysoko nepravdepodobné - až krútim hlavou koľkí to nechápu). A áno, ani protesty nič nezmôžu, ak by aj boli povolené a prišlo by dosť ľudí - táto vláda má na háku a neuhne nikdy v prospech predčasných, pretože sa extrémne bojí toho, čo by mohlo byť po ďalších voľbách. Však to je ten základný problém - ako to zastaviť, ako dosiahnuť zmenu pri slabej a popletenej opozícii a ešte slabšej a popletenejšej populácii?

Roland Edvardsen

Referendum, za súčasných podmienok, samozrejme reálne nič nezmení, ale má slúži ako nástroj na udržanie témy či spropagovanie tej ktorej strany, hnutia či agendy, tak preto sa ním oháňa. Ale je už na mieste otázka či je to dobrý nástroj aj na toto. Tu aj tak je ťažké niečo presadiť, ľudia do ulíc nepôjdu (vo veľkom), štrajky tiež žiadne zatiaľ neboli a v parlamente si idú matovičovci ako parný valec (na veksláka nebol a nebude žiaden spoľah a nechápem, že niekto si pri ňom môže ešte robiť nejakú nádej). Zdá sa, že tu na Slovensku si všetci vystačia len s frflaním na webe - takže všetko bude po starom. Tu je skrátka zakorenená obrovská pasivita a apatia, to je rozdiel aj oproti Západu s jeho obrovskými protestmi a štrajkami. Terajšie opozičné strany naozaj ťažko niečo zmôžu pri takom obyvateľstve aké tu je. Preto je to neustále taká slabota.

Roland Edvardsen

A môžu sa priať pekné biele Vianoce (či Kračún či čokoľvek čo slávite) v dnešných časoch? :-) Treba si častejšie osvojovať toto želanie. A ďakujem Norman za to, že máš stále silu to tu udržiavať. Je to až zázrak vzhľadom na všetko.

Roland Edvardsen

Ak by Matelka platil sám Fico, tak by to nerobil inak. A ak si Fico zaslúži 30 rokov basy, potom čo si zaslúži Matovič? Gilotínu?
Obávam sa, že táto populácie skôr bude zastrelená, než by strieľala. Už len to, že nebola ani schopná v poriadnych počtoch vyjsť do ulíc pri tejto vláde hovorí za všetko. Sme slabí.

Roland Edvardsen

Krútim hlavou nad debilitou tejto čvargoidnej koalície. Toto je tak tupo kontraproduktívne pre nich ako psychotické výlevy Jokera na FB. A ďalšie body pre Fica, až to miestami vyzerá ako by vlastne pracovali na tom, aby vyhral voľby. Ale nie, oni sú naozaj až tak strašne primitívni a tupí.

Roland Edvardsen

Vskutku neskutočne premárnené roky. A smutné je, že začíname zaostávať aj za okolitými krajinami, aj vďaka súčasnej primitívnej vláde. Češi už v HDP (podľa Eurostatu) dobehli Taliansko a životná úroveň sa tam už celkom približuje západnému štandardu, zatiaľ čo my klesáme. Smeráci sa orientovali viac na seba a nič tu poriadne nevybudovali a tá zberba, ktorá ich nahradila, už rovno funguje akoby išla dať Slovensku poslednú ranu. Veľmi smutná skutočnosť o nízkom raste platov v porovnaní s inými postkomunistickými krajinami: https://www.cvp.sk/publikacie/hospodarsky-rozvoj/tatransky-tiger-zn-za-n...

Roland Edvardsen

Chmelár mal raz o tom dobrý príspevok o tejto podvedomej túžbe Slovákov mať kráľa či kráľovnú. Je to naozaj smiešne vzhľadom na silnú republikánsku tradíciu našej krajiny.
Najhoršie je, že na Slovensku ešte dlho nebude nejakej zjednocujúcej politickej postavy - čo pekne ukazujú aj tie prieskumy, kedy okrem protežovanej Zuzy, ktorá beztak za to vďačí len svojej funkcii, má každý politik vyše nadpolovičnú nedôveru. To znamená, že akúkoľvek budúcu vládu bude tak či onak neznášať minimálne polovica populácie a budeme sa stále motať v kruhu - obávam sa. A rozbitý národ asi ťažko bude suverénny. A práve táto polarizácia mnohým politickým špinavcom vyhovuje.

Roland Edvardsen

Predovšetkým, okrem Čaputy majú všetci ťažkú nadpolovičnú nedôveru - takže na Slovensku sa vo všeobecnosti politikom nedôveruje, ale tie čísla sú naozaj choré. A Čaputová je na 1. mieste len preto, lebo je prezidentka. Však aj Kiska bývaval prvý, aj s vyššími percentami a napokon úplne pohorel. Takže je otázne či by Čaputovú vôbec mali dávať do týchto prieskumov, keď nie je líderkou žiadnej strany. Až keď nebude prezidentkou môžeme skutočne zistiť aká je jej reálna podpora a výtlak.
Tie prieskumy určite netreba brať za bernú mincu - ešte do volieb sa môže strašne veľa zmeniť (ale to, že je Matovič posledný, tomu napríklad verím, to odráža dnes náladu spoločnosti) a aj z minulých volieb vieme, že to môže byť veľmi rýchle. Politici sú beztak len odrazom národa, takže preto to aj tak vyzerá. Mňa tie výsledky neprekvapujú a neprekvapila by ma do budúcna i podpora niečoho horšieho než doteraz.

Roland Edvardsen

Teraz sledujem prieskum Focusu o najdôveryhodnejších politikoch: najdôveryhodnejší Čaputová (inak koľkí ľudia na Slovensku vôbec vedia z akej strany vzišla Čaputová?), Pellegrini, Fico. Najnedôveryhodnejší zase Remišová, Kotleba, Matovič. No tak matelkovci môžu zase vyplakávať o tom, ako média nadŕžajú spolupráci na osi Čaputová - opozícia, hehe.

Tie čísla z prieskumov sú také zvláštne, lebo napr. voliči Oľano Čaputovú podporujú výraznejšie ako voliči Hlasu a Smeru. Ale najfanatickejší svedkovia matelkoví Čaputu neznášajú a konšpirujú o tom, že je spriahnutá so Smerohlasom proti ich milovanému Matovičovi (hoci v reáli Čaputová urobila nadprácu v prospech koalície).

Ono to naozaj je viac o osobnostiach, než nejakej formálnej ideológii konkrétnej strany, keďže napr. vystupovanie tej trojky od konca je naozaj, aj z čisto formálneho hľadiska, otrasné - takto si politického lídra Slováci nepredstavujú.

Roland Edvardsen

Duke je v podstate stará škola a aj tzv. židovská otázka potrebuje dnes revidovať, vrátane spôsobu ako o nej verejne komunikovať. Predpokladám, že Duke by dnes videl aj v takom Zemmourovi kontrolovanú opozíciu. To bola aj moja prvotná reakcia, keď som počul o jeho možnej kandidatúre. Ale po vypočutí tohto podcastu, kde sa vyjadril aj domáci pozorovateľ a priniesol pre mňa množstvo čerstvého infa o situácii vo Francúzsku, to vyzerá, že by tento sefardský Žid bol predsa len lepšia voľba ako Le Penka (ktorá už za tie roky urobila z FN prakticky obyčajnú umiernenenú sociálnu demokraciu - o to šialenejšie a smiešnejšie je počúvať obvinenia z fašizmu a extrémizmu pri nej). Tam asi zohráva svoju rolu, že to nie je Aškenáz - a neaškenázski Židia sa tak neangažujú v globalizme, ale ani v holokautizme. 

A ak ide o covid, myslím, že prístup zlatej strednej cesty je najlepší: netrepať hovadiny o tom, ako je to celé výmysel, chrípočka a ako vakcína zabije očkovaných o 5 rokov, ale tiež sa aspoň trochu dištancovať aj od fanatických vakcinačných kultistov, ktorí tiež v mnohom oklamali spoločnosť. 

Stránky

texty

Stránky