Roland Edvardsen

komentáre

Roland Edvardsen

Vinu majú mnohí, aj pochabá anti-covid opozícia či alternatíva (je to už nosením dreva do lesa písať, ako zle uchopili túto tému. Ale treba to pripomínať). Ale aj tak, Matovič toho posral najviac a umožnil globalistom svojim amatérizmom nasadnúť na koňa. Pre nich je vlastne radosť mať takého blbca na čele krajiny a odbavovať sa na ňom. Ako si už písal, Matovič bude zachvíľu pre nich niečo ako Kočner - čiže pôvodne ich človek, ktorý sa však natoľko znemožnil, že sa musia od neho dištancovať a všetku vinu hodiť na neho.

Draxler podľa mňa dobre popísal tú Matovičovu vinu.

K tomu Sputniku V ešte raz: ten, čo tu katastrofálne zlyhal, je Matovič.
On sa totiž snažil, s prepáčením, odrbať úplne všetkých, VRÁTANE RUSOV. Tí si rýchlo uvedomili, že Matovič nielenže nezaplatil (!!!!!!) ale ani nezverejnil zmluvu, ktorá podľa našich zákonov musí byť zverejnená, inak NIE JE PLATNÁ (nevzťahujú sa na ňu výnimky).
To je ten problém, ktorý on vyrobil. Nielenže nedostali peniaze, on ich ešte aj dostal do situácie, že ak by sme im aj zaplatili, tak to teoreticky niekto v budúcnosti od nich môže vymáhať naspäť, alebo im inak znepríjemňovať život, lebo na to zaplatenie neboli splnené podmienky.
On proste svoje móresy "odrbávača", ktoré mu poslúžili pri podnikaní a neskôr budovaní politickej kariéry, preniesol na úroveň riadenia štátu.
Druhý problém, ktorý vyrobil, je celý cirkus okolo "odobrenia" lieku na použitie. To je klasická matovičovská situácia: niečo je úplne krištáľovo čisté, tak on príde, a všade nakadí, napľuje a nechá zvratky, aby to také čisté nebolo.
V tomto prípade tá krištáľovo jasná situácia bola, že vláda katastrofálne zlyhala v boji s covidom, navyše neobjednala dosť vakcín cez európsky mechanizmus. Lebo, úplne nepochopiteľne, chcela ušetriť pár eur - podobne ako v lete chceli na trasovaní ušetriť pár stotisíc, tak potom na nezmyselné testovania povyhadzovali niekoľko sto miliónov.
No a tak Igor, ktorý nikdy nemyslí inak, ako v rámcoch prvoplánového marketingu. v tejto preňho katastrofálnej situácii vymyslel úhybný manéver: s veľkým humbugom dovezie inú vakcínu, ruský Sputnik V.
Tak to narýchlo zorganizoval. Potom si ale uvedomil, že ak pri očkovaní vzniknú problémy, čo je pri vakcíne vždy riziko, bude to len a len naňho (ok, ešte na toho poskoka, čo ho mal ako ministra zdravotníctva). Tak vymyslel niečo, čo sa v podstate ani nedalo splniť: aby to celé nejako komplexne odobril Štátny ústav pre kontrolu liečív.
Proste to nechal len tak doviezť lietadlami, podobne ako kórejské paličky. Ale zle fungujúca vakcína je väčší prúser, ako zle fungujúce paličky. A až potom začal riešiť, čo vlastne s tým. NEUVERITEĽNÉ.
ŠUKL-u sa potom podarilo jedno výrazné zakopnutie - to bola tá zlá veta o tom, že Sputnik v 40 krajinách spája len meno. Ale oni toho inak v zásade nemohli veľa urobiť, dostal ich do nezmyselnej situácie. Všetko, čo okolo toho narozprával, o necertifikovanom laboratóriu, sú proste práve tie pľuvance a lajná, ktoré on vždy rozhádže okolo seba.
A vyrobil nám znovu len obrovské reputačné škody: navonok vyzeráme ako totálne nespoľahlivý partner a krajina chaosu. Tie najhoršie škody sú ale tu, vnútri Slovenska: zdravotné a ekonomické.
A v konečnom dôsledku to nie je len o Matovičovi (ktorý je de facto stále šéfom vlády, ešte to aj zvýraznil tým, že si tlačovky robí priamo na Úrade vlády), ale o celej tej úplne neschopnej bande okolo neho.
Bude ich treba vyplaviť zo všetkých dier, kam seba a svojich kamošov nanosili a potom všetko vysterilizovať.

Roland Edvardsen

Maštalír okrem toho, že je herecké drevo, tak sa o ňom v kuolároch hovorí, že je arogantný a agresívny. Spomínam si na jeden bulvárnejší článok o tom, ako mal raz napadnúť nejakého neplnoletého chalana, keď vychádzal z posilky, za niečo banálnejšie. Takéto typy incidentov sú mu vraj blízke.
Inak Maštalír nehral konkrétne v Svini, ale v obdobnej propagande Za sklom (s ďalším politicky angažovaným Koleníkom, ktorý chodil na protesty "slušňákov") a v ešte o dosť väčšej žumpe pod názvom Ministri (ktorá mala byť tiež o Smere).

Roland Edvardsen

Však Baťovú treba odsúdiť. Len pozorujem niekde zase opačný extrém: že sa Matovič začína prezentovať ako "ten dobrý" alebo "ktorý sa stal lepším", ktorému len globalisti hádžu polená pod nohy a ktorý to myslel so Sputnikom dobre. A to je tiež dosť ďaleko od reality. Skôr je to o tom, že Matovič teraz poslúžil globalistom ako dobrý terč na to, aby na neho zhodili všetku svoju vinu, pretože je OPRÁVNENE nenávidený majoritou. Tu sa nedá fandiť ani jednej strane - akurát len v tom, aby si navzájom uštedrili čo možno najviac úderov, to áno. :-)

A k tlačovkám: Matovič už nemá veľmi čím prekvapiť. Naozaj, aj táto aféra so Sputnikom je už otravná a slúži aj na to, aby prekrývala iné veci, iné prúsery - ako zbytočné vyhadzovanie obrovských peňazí na pravidelné celoplošné, ktoré by už malo skončiť.

Roland Edvardsen

Ja to, pokiaľ ide o otázku viny, vidím na 50:50, možno 60:40 v neprospech Matoviča. Napokon bol to/je (?) premiér a predseda najsilnejšej vládnej strany - tak aj z toho dôvodu to posudzujem prísnejšie u neho. Ak by na Matovičom mieste nesedel takýto amatér a blázon, tým Sputnikom by sme sa už dnes mohli očkovať, podobne ako to robia v San Marine, napríklad. Každopádne, Čaputová tu tiež urobila nemiestnu nadprácu. Tá Čaputová, ktorú svojho času vehementne v 2. kole podporoval práve Matovič, ktorý vtedy kvôli nej útočil aj na vysokých predstaviteľov RKC. Aspoň sa už aj voličom Olajna otvorili oči a chápu, čo za obrovskú chybu to vtedy urobili.

Roland Edvardsen

Kto vydržal pozerať celú tú 2-hodinovú plačovku? Matovič je opäť vo svojej klasickej (mentálnej) "kondícii", zase nechýbalo vzlykanie i chorý chichot. Ale tí novinári, to je obdobná debilná úroveň ako Matelko. Miliónkrát sa pýtať na to isté.

Ale Matovič bol v istom zmysle sklamaním, práve pre tú ústupčivosť, kedy opakoval ako je on pro-západný a odmietol konkrétne menovať idiotov. Netreba zabúdať, že Matoviča stvorili práve tieto globo médiá, dlho im bol dobrý, keď odvádzal špinavú robotu voči smeráckym vládam. A ešte len minulý rok tu vypisovali oslavné ódy o originálnom "štátnikovi", ktorý dokázal "nemožné" - zbaviť Slovensko Fica. Takže Matovič bol dlhé roky navyknutý na to, že je s týmito zmrdmi jedna ruka. Napokon sám im tam pripomenul, "ako si spomína, že si s nimi často v parlamente sadol na schodoch" :-D. No a teraz je rozčarovaný z toho, ako začali na neho polovať.

Aj tak, zodpovednosť za to, že tu nebude Sputnik, si môžu Matovič, Krajči, Baťová a Čaputa pekne porozdeľovať rovným dielom. Oficiálny dôvod odstúpenia od zmluvy, ktorý Rusi uvádzajú, je nezaplatenie za vakcínu včas. To je ďalší amatérizmus a za to si môžu Krajči s Matovičom sami. Baťová to potom už len dorazila, ale ako som už písal - na ňu sa mali matovičovci vykašľať, chyba bola už v tom dať to niekomu ako Baťová na posúdenie. Ale to by nemohli byť zbabelcami, ktorí odmietajú akúkoľvek zodpovednosť.

A globalisti sú s Matovičom v istej pasci. Lebo ak Matoviča teraz vytrhnú z hry, resp. z vlády, tak im môžu hroziť predčasné. To, že by ho ešte pripravili aj o novú ministerskú stoličku, to by už naozaj bolo príliš. Ale časom bude musieť asi aj k tomuto pokusu dôjsť. Remišová a Sulík totiž nebudú môcť hrať donekonečna mŕtvych chrobákov (keď už nič iné, tak ich to stojí teraz aj %, napr. rast SaS sa zastavil a idú dole, práve kvôli tomu, ako to Sulík nakoniec s Matovičom vyriešil). Nateraz si možno myslia, že sa spoľahnú na isté sily v Oľane, ktoré začali vystrkávať rôžky (a ktoré tiež donútili Matoviča k rezignácii z premiérskej stoličky a k ústupkom voči SaS a žaludom) že takí ako Heger a Naď im pomôžu udržať nejako Matoviča na uzde. Ale nemyslím, že to môže takto fungovať. Oľano sa potom začne otriasať v základoch.

Roland Edvardsen

Na tom sa však teraz normálne rehocem :-D: https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/584097-olano-mieri-ku-...
Za cca rok ísť z 25% na 9%. Hovorím, Matelko je niečo ako Bohuš z Kurvahoši, čo za rok prepil milióny. Toto bude musieť raz niekto sfilmovať, túto šialenú komédiu o trnavskom Boratovi. Je to ten klasický príbeh o zlatej rybke. A to ešte neriešim, čo môže čakať Matoviča po konci tejto vlády. V Sme (Tkačenko) sa mu už otvorene vyhrážajú kriminalizáciou a jasne píšu o podozreniach na niekoľko vážnych trestných činov pri jeho avantúrach so Sputnikom. Matovič dosť dobre dopadne horšie ako Fico a pod. Bude to brutál.

Roland Edvardsen

Veď hej, je to stále dookola rovnako na prd. A predčasné nič extra nevyriešia, asi. Možno vyriešia len Matoviča (tak aspoň niečo :-)), tak preto ich treba podporiť.

No tá Republika ešte len začína, tak si počkám. Ale zatiaľ to nie je nič iné než kotlebovci 2, takže na zadok z toho nemožno padať. Ale ako hovorím, počkám si. Avšak obávam sa, že ak aj získajú % do parlamentu bude to s nimi identické ako pri LSNS, resp. budeme presne tam, kde aj teraz.

Nuž, niet koho voliť. To síce nebolo veľmi ani predtým, ale teraz to platí viac ako inokedy. Pellegrini potrebuje ísť do koalície s tzv. akceptovanými stranami, t.j. globalistickými, aby rýchlo nedopadol ako Matovič. Dobre vieme, čo by sa tu začalo diať, ak by vznikla taká koalícia, v ktorej by bol Hlas aj Smer (a logicky by nejakou prípadnou ďalšou stranou bola nejaká taká ako Republika). To by musela miestna globo klika zase vyrábať druhú Malinovú, či druhého Kuciaka.

Takže možno Smer, aj keď Fico si to nijako zvlášť po tých 12 rokoch nezaslúži. Ľudia naozaj rýchlo zabúdajú, napr. na to aké milióny lial do mimovládok: https://www.hlavnespravy.sk/fico-mimovladkam-rozdelime-az-30-milionov-eu...

So slovenskou SD mal prísť, keď bol premiér, keď mal reálnu moc, teraz je to len kalkul a núdza skrachovaného ex-premiéra. Zachvíľu aj Matelko bude veľký nacionalista a neviem čo. To je práve tá najväčšia tragédia: že tí s potenciálom vládnuť chcú ísť s globalistami, zatiaľ čo národných tém sa potom chytajú z kalkulu hlavne politickí skrachovanci, ktorých globalisti predtým odpísali.

Roland Edvardsen

Nikto nespochybňuje tvoj text o Baťovej a jej vinu. Len treba dodať okrem A aj B, aby niektorí náhodou nenaskočili na Matovičovu falošnú hru, ako tu on velice bojoval a bojuje za očkovanie Sputnikom (nemyslím teraz ľudí čo sem chodia, tým je to jasné, ale všeobecne).

Matovič prišiel so Sputnikom v čase, keď sa jeho celoplošné ukázalo ako fiasko a počty mŕtvych tu dosahovali rekordy - musel svoj prúser zase niečím prekryť a Sputnik mu v pravej chvíli prišiel vhod. Celé to zorganizoval narýchlo a prehnane teatrálne, pochybne (kde je zmluva?), aby následne potom už reálne za Sputnik nebojoval. Robil okolo toho len marketing a teátro pro médiá. Samotní Rusi neočakávali, že im to magorovič až takto dodrbe, chceli si urobiť na Slovensku dobré PR, ako všade inde, ale to by sme tu museli mať ako tak normálneho premiéra, ktorý vie čo robí, niekoho ako je napr. Kurz alebo Orbán, nie až takéhoto exhibo pacienta, fakt len avanturistu bez zásad. Matovič znovu urobil len to, čo vie najlepšie - rozoštval spoločnosť, odklonil pozornosť od svojej zodpovednosti za 10 000 mŕtvych a teraz sa zase tvári ako spasiteľ, čo chcel len a len pomôcť a ktorý nemal v kompetencii dať Sputnik schváliť. Lenže pravda je taká, že mal - len opäť nechcel byť za nič zodpovedný, podobne ako pri celoplošnom a iných veciach. Jednoducho to by nebol Matovič, ak by sa zase netváril, že vinní sú len tí druhí, jemu všetci hádzali polená pod nohy a on nespravil fatálne chyby.

Roland Edvardsen

Naozaj, za toto nesie najväčšiu zodpovednosť Matovič. Stačí sa pozrieť na to, ako to robí taký Kurz, seriózne, neamatérsky, t.j. tak, že zahraničné médiá nemusia písať o tom, že rozvracia vzťahy medzi krajinami. Baťová môže byť neviem aká pro-atlantistická pizda, ale dodrbal to v prvom rade trnavský hochštapler, pretože, keď už tu za daných (pochybnejších a hlavne zbytočne teatrálnych a provokačných) podmienok doniesol Sputnik, tak ho mal aj okamžite schváliť, aby sa ľudia mohli čo najskôr očkovať. Ale nie, on opäť nemohol, ako chorobný alibista, na seba naviazať nejakú zodpovednosť, tak to hodil na ŠULK a takých ako Baťová, u ktorých sa dalo predpokladať ako sa k tomu postavia...Rusi sa určite tiež chytajú za hlavu, čo za neschopné hovädo im tu kazí reputáciu. Rusi skrátka nevedeli, dali sa oklamať trnavským šmejdom a mysleli si, že jednajú so serióznym premiérom a lídrom, ktorý vie čo robí a splní si základnú úlohu vo svojej krajine, nie s amatérskych alibistom, ktorý sleduje len vlastný, mesiášsky exhibicionizmus, aby zakryl predošlé fiasko s celoplošným.

Roland Edvardsen

Netvrdím, že tá podobnosť je veľká, ale istá paralela tam je. Konfliktnosť nemusel byť najvhodnejší termín. Vidím tam trochu podobnosť v tom, ako sa Fico po svojom premiérskom páde začal radikalizovať, spomínať Sorosa a pod. a Matovič asi pôjde podobnou cestou (stačí si spomenúť aj na ten list, čo si sám napísal). Je to prirodzene dôsledok práve toho mocenského pádu a následného zamerania sa viac na voličské jadro a agresívnu mobilizáciu.

Tandem Matovič-Heger nebude fungovať ako Fico-Pelle, lebo je tam dosť podstatne odlišná mocenská konfigurácia - Matovič je vo vláde, sedí hneď vedľa Hegera a všetko kontroluje. A Heger si vraj na úrad vlády zobral materiály z ministerstva financií, zatiaľ čo vidíme ako funguje Matovič - rovnako ako predtým. Je to teda celé len obyčajná fraška, pro forma výmena, ale v reáli je Heger stále len minister financií a bábka a Matovič funguje ako premiér. Netreba zabúdať, že Fico chcel v r. 2018 skončiť v politike i s Pellegrinim chodil za Kiskom, aby sa dohodli na ten ústavný súd a aj potom, čo ho Kiska podrazil, ostal v parlamente, nehrnul sa do vlády, to sa nedá zrovnať s trnavským neokrochancom. Heger ani zďaleka nemá teraz takú voľnú ruku ako mal Pellegrini. Navyše Oľano je naozaj len Matovič, kde je ten zvyšok len komparz a firemní zamestnanci. Tam nefungujú žiadne rokovania, žiaden konsenzus.

Roland Edvardsen

Matelko mohol tú kravu obísť, lebo ministerstvo zdravotníctva nepotrebuje súhlas ŠUKL na očkovanie Sputnikom. Ale nechcel na seba (a na Krajčiho) prevziať zodpovednosť za prípadné zdravotné problémy očkovaných. Orbán v Maďarsku na seba takúto zodpovednosť zobral a normálne tam očkujú. Baťová je globalistický pešiak, ale to že prídeme o Sputnik je aj vina Matoviča, jeho zbabelosti, alibizmu a amatérizmu.

Roland Edvardsen

Rozhovor s Prochádzkom bol veľavravný, pokiaľ ide o Matovičove uvažovanie - jasný šmelinár. Oľano a Sme rodina sú populistickými pokusmi "modrej" politickej vetvy osloviť voliča, ale hlavne v prípade Olajno sa mnohé vymyká spod kontroly.

K "prospechu" Matoviča: áno, Matovičov hlavný problém je ten, že je to amatér, totálny hochštapler, a aj preto to so Sputnikom dopadlo tak, ako dopadlo. Takto sa to do psej matere nerobí! :-) V tomto smere je zase kontraproduktívny pre isté myšlienky. Aj ten nápad so zdvíhaním pôrodnosti dopadne ako fiasko, keď sa ho chopí on - ak teda vôbec dovtedy vydrží. Ono problém je v tom, že ten človek nikdy neviedol štandardnú ako tak demokratickú stranu, nevie fungovať inak ako depoticky a na vlastnú päsť, ako je zvyknutý zo svojej sročky. Ale takto sa nedá robiť diplomacia, ani riadiť štát. Tu nie je o čom. Niežeby som im niečo chcel uznať, ale značná časť kritiky globalistov na Matoviča je jednoducho holá pravda.

A áno, osud Matoviča teraz kopíruje Fica. Aj v prístupe sú si podobní, obaja sú to politici konfliktu. Ale Matovič je v skutočnosti teraz aj odvážnejší či drzejší ako Fico, aj teda skôr "odvážnejší" v tom zmysle, že kvôli svojej extrémnej povahe ide hlavou proti múru (Zala má pravdu, že Fico nikdy nejako proti-západný a pro-ruský nebýval, to je mylná predstava: https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/581758-geopoliticke-a...). Je to naozaj ako z filmu. Matelkovu paródiu na vládu určite niekedy sfilmujú. Mohlo by to byť niečo na spôsob "kurvahoši". :-)

Roland Edvardsen

Je to tak, Matovič a jeho sročka či sekta je a bola formou alternatívy, aj s istým proti-systémovým obsahom. A špeciál na Matovičovi vidieť, že lobzuje aj po alternatívnych weboch, že vyslovene cielil po sympatizantoch alternatívy a aj alternatívne postoje rád vykrádal. Ale všetko to nakoniec skončí pritom, že Matovičova alternatíva je príliš degeneratívna vo formálnych prvkoch, nestabilná a nedôveryhodná. Nemožno s niečím takým sympatizovať a umožniť tomu, aby to tu dlhšie vládlo. Veď vidíme výsledky - anarchia, rozvrat, paródia na vládnutie a 10 000 mŕtvol k tomu.

To však neznamená, že Matovič nemôže byť v niečom užitočný. Povedal by som, že môj postoj ja nateraz k nemu obdobný, ako bol postoj globalistov počas Ficových vlád. Globalistické kliky nikdy Matovičovi nedôverovali a nechceli, aby sa niekto takýto dostal k moci. To však neznamená, že sa im v niečom nehodil, pokiaľ išlo o boj proti smeráckym vládam. Tu Matovič robil častokrát užitočného blbca, ktorý podchytával istú časť spoločnosti, burcoval a vytváral nenávistnú atmosféru proti tým, na ktorých primárne cielili atlanticisti. Teraz, keď je Matovič u moci a skrz svoju nestabilitu sa stal tŕňom v oku globalistov, ktorí mu idú po krku, môže byť jeho narušená osobnosť (pre ktorú je typický istý obsesívny zápal, v súčasnosti napr. okolo Sputniku) užitočná pre nás. Držím mu palce v tom, aby sa teraz tvrdo pomstil svojim nepriateľom, aby si to takí ako Sulík, Remišová, Kolík, Korčok a pod. pekne vyžrali s výsledkom, že budú predčasné. V tomto je Matovičova osobnostná výbava veľké +.

Roland Edvardsen

Bohužiaľ, pre podomového šmejda Matoviča bol Sputnik od začiatku len prostriedok reklamy a manipulácie a je otázne či vôbec plánoval nejaké jeho masívnejšie používanie a na čom presne sa s Rusmi dohodol (a čomu sa dá veriť z toho čo vzišlo z jeho papule?). Tu o žiadne zdravie obyvateľstva nikdy nešlo. Sľubovali sa 2 milióny vakcín, že? A zdá sa, že nič z toho nebude. Sputnik bol pre Matoviča len "druhé celoplošné/SNP" - PR, reklama, podvod. Tým nechcem ospravedlňovať tie globalistické kliky, ktoré to zneužili na geopolitický boj, ale mali to ľahké v tom, že Matovič je exhibicionistický kretén a tú tému zhodil už na začiatku. Ak tá vakcína ostane nevyužitá a prerobíme na nej, zatiaľ čo takí Rakúšania a iní ju využijú lepšie, potom Matovič bude mať na krku ďalší veľký prúser. A globomafia, ktorá ho už odpísala, mu ho s radosťou priviaže na krk.

A k Sme rodina: kto ich ešte môže brať vážne? Krajniak si inak nakadil do úst. By ma zaujímalo, čo asi hovorí na to posledné hrkútanie Kollára s Pellegrinim na Ta3 (ako takí dvaja teplí bratia, aha :-D). Napokon Sme spodina de facto riadi Krajniak a sprostý Kollár je len jeho biely kôň, ale ak si postaví hlavu...Všeličo sa rozpráva o ich vzájomných vzťahoch. Ale ono to bude už všetko jedno, lebo táto strana sa s najväčšou pravdepodobnosťou už do parlamentu nedostane. Už aj tie naivné mamičky postupne precitajú pri takýchto nechutných hrách, aké predvádza Krajniak a spol.

Roland Edvardsen

S Gdovinom sa často nedá súhlasiť, ten by asi viac zapadol článkami na Postoj alebo Daniškov Štandard. A Lehocký sa zase príliš snaží byť vtipný, odľahčený...Holt, moja preferencia to nie je, tiež mám radšej, ak sa autor vyjadruje priamo a jasne si stojí za nejakým uceleným svetonázorom, bez toho, aby to príliš prispôsoboval verejnej mienke. No dobre, to je teraz viac prípad Gdovina, ktorý tam už viackrát mal texty, ktoré dopadli tak, že 95% čitateľov krútilo hlavou, ale tam je to naozaj čisto už len o odlišnom svetonázore a následne chybovom popisovaní reality.

Ku kresťanstvu a konzervativizmu: myslím, že táto vláda Oľano spôsobí ešte silnejší odklon od týchto vecí, lebo formálne sa chce k nim hlásiť, ale zlou reálpolitikou a zlými osobnými príkladmi spôsobí odpudenie ľudí. Myslím, že Slovensko dnes prechádza obdobnými procesmi ako i Poľsko (o ktorom dnes sociológovia píšu, že je najrýchlejšie sa sekularizujúcou krajinou v Európe), že ľudia začínajú viac a viac odpadávať od tohto, od cirkvi (aj teraz pri sčítaní dôjde k poklesu). Zároveň bude pribúdať rôznych siekt, oddelených zoskupení ako dôsledok sklamania z mainstreamových cirkví, skrátka tie trendy budú podobné ako na Západe: odklon majority od cirkví a religiózna menšina hľadajúce viac vlastné cesty. Budeme potom viac pripomínať bratov Čechov. :-)

Roland Edvardsen

Mňa to u Gdovina neprekvapilo vôbec, on robil reklamu Oľano na HS už pred voľbami. Aj vďaka takýmto pomýlencom Matovič získal na úkor LSNS, SNS a Smeru - lebo takí ako Gdovin, Tutková a iní pri Smere strašili, že sa spojí s progresívcami. Znova opakujem, toto strašenie Biháriovou je intelektuálne nepoctivé zo strany oľano úderky, lebo oni mali tiež v pláne zobrať ich do vlády.

Dal som sem odkaz na Schutza (už na lichvoša reagoval aj Fico), lebo je jasné, že Sulík a spol. reagovali tak ako reagovali aj preto, lebo oni sa nevedia zbaviť týchto dlhodobých mentálnych paternov, že sociálna demokracia je zlo. Takže strašiť tu koalíciou na osi Hlas-SaS-PS, ako to robí Gdovin je od veci, lebo je dnes nepravdepodobná. Sám Sulík mohol hrať tak, že by mu to prinieslo veľké body a mohol v blízkej budúcnosti ísť do takejto koalície. Ale urobil to naopak, predčasné nechce, rovnako ani spojenie s Hlasom. Radšej bude s Matovičom. Zdá sa to byť iracionálne, Sulík teraz napr. aj percentuálne poklesol v niektorých prieskumoch (Vox politicco) kvôli tomu ako slabošsky to uhral s Matovičom, ale to je ten základný problém - že my u týchto ľudí predpokladáme racionálne konanie a nejaký zmysluplný plán, zatiaľ čo oni sú viac ovládanými emóciami a hlboko zakorenenými naratívmi a predsudkami.

Ak budú môcť, tak urobia Hlasu to isté, čo urobili v r. 2010 Smeru, keď síce s vysokým náskokom vyhral voľby, ale nakoniec sa všetci proti nemu spojili a vytvorili tzv. pravicový zlepenec. Tak aj v ďalších voľbách sa spojí Sulík zase s Matelkom, Biháriovou + do toho nejakí žaludi, maďari či KDH a HlasoSmer ostane v opozícií, možno s ex-kotlebovcami, ktorých asi zase aj tak všetci odmietnu. Jedine, ak by bol nejaký pat, tak to môže inak...Ale to je ešte budúcnosť, skrátka globalisti nemôžu teraz popierať naratív kuciakovskej revolúcie. A premiérovanie Pellegriniho by naozaj mohlo zbrzdiť isté procesy, ktoré naštartovali, to čo oni nazývajú "očistou", t.j. kriminalizácia opozície, totálna likvidácia slovenského "deep state" a jeho nahradenie cudzineckými agentami, kde na konci sa sleduje Fico, Kaliňák a iné v base.

A áno, základný problém týchto ľudí ako Gdovin je, že oni sú príliš slabí a nepoctiví na to, aby riešili reálne problémy a amorality, tak si to kompenzujú anti-potratovou agendou. Lebo ísť ospravedlňovať kšefty s chlastom (či s cigaretami a obdobnými mäkkými drogami), ako to teraz robí ďalší "charizmatik" Krivošík na Postoji, to je naozaj extra nechutné. A potom sa tu Ľubov pýta na náš vzťah ku kresťanstvu a kresťanom. No takýchto upadnutých kresťanov, ktorí už celkom stratili základnú morálnu niť a idú podporovať kanalizačnú politiku Matoviča, aby sa mohli v budúcnosti spojiť s Biháriovou, asi ťažko budeme chváliť.

Roland Edvardsen

Hej, už som pokojnejší, keď to napíšeš takto. :-) Jasné, že ešte nič nevyhrali. A Matovič tú spokojnosť len hrá a provokuje. V skutočnosti už kuje pomstu a vlastne aj to, že ide na ministerstvo financií je akt pomsty voči Sulíkovi. To, že musel po roku opustiť za takýchto okolností premiérsku stoličku je mimoriadne ponižujúce, bez ohľadu na to, či ostane alebo neostane vo vláde. Vychádza mi to tak, že skôr prehral on.

Roland Edvardsen

Globalisti hlavne nechcú predčasné a to čo by k nim ľahšie viedlo (3-koalícia s nestabilnými žaluďmi či menšinová vláda). Bohužiaľ, Sulík je slaboch a kretén. A to, že aj Matelko je spokojný a za premiéra si inštaloval svoju astenickú marionetu (napojenú na americké sion kruhy) je tiež zlé. Totálna prehra buď globo strán alebo Matoviča, by potešila. Ale toto? Z tohto naozaj nemožno mať nič iné než zlú pachuť. Je to totiž niečo ako zmierenie sa Matoviča s globalistami. Ja teda som nasratý - ako väčšina národa teraz. Dúfam, že im to dlho nevydrží a Matovič sa prestane ovládať, začne mu zase jebať, aj na FB a tak, a snáď o pár dní bude ďalšia kríza -ale tentokrát už s riadnym koncom, s riadnym rozpadom. To chceme - vidieť tieto svine trpieť, kvičať.

Roland Edvardsen

Prečo to popisuješ ako prehru globalistov? Všetky globalistické plátky písali o tom, že chcú 2 veci: 4-koalíciu a Hegera ako premiéra. A teraz to majú. Ak niečo nechcú tak sú to predčasné. A Kolík, Korčok, Naď, Gröhling a iní globo miláčikovia pokračujú. Čaputa to všetko pekne popodpisuje - je bludom, že ona je voči tejto vláde tým, čo bol Kiska voči vláde Smeru. A ani Žaludi sa nerozpadli a natvrdlá kompa žiarila a omieľala "Igor to dal na štátnika". A vysmiaty Joker, provokatívne si dávajúci dole rúško s jeho nechutným "bude dobre" a prirovnávajúci sa ku Kristovi, je tiež spokojný. A zo Sulíkovej tlačovky, kde pozýva Matelka na večeru, musí byť človeku až fyzicky zle. Fuuj, grc, fraška. Ale nepochybujem, že národ je dnes v inom amoku. Petícia za referendum bude mať nad 400 000 podpisov veľmi rýchlo. A to budú iné protesty, ak raz skončí ten núdzový stav.

Roland Edvardsen

Heger je kombinácia Matoviča, Remišovej a kisky - neurotický a zákerný hlupák schopný všetkého. Inak dostali sa ku mne informácie, že pochádza z komunistickej a ateistickej rodiny, jeho otec Edo Heger bol vedúci kultur, SUV SZM. Heger mi pripomína Kisku, životopisom. Rozmaznanec z komunistickej rodiny, ktorý išiel velice bohatnúť do Ameriky a tam sa pridal k miestnym sektárom. A potom zakotvil v Matovičovej sekte a sročke, keďže ten takýchto, po mamone sa pechoriacich blbečkov, rád využil - pre seriózne strany by takýto odpadoví ľudia nemuseli byť až tak použiteľní. Napokon ako minister financií nestojí za nič, len sa mu to zatiaľ, pri takých ako Gröhling, Remišová, Krajči a pod., darí skrývať. Ak sa naozaj toto hovado stane premiérom, potom s pánom Bohom...

Roland Edvardsen

To teraz sledujem a Fico sa tam musí stále smiať. To akože toto labilné tupelo má byť niečo lepšie ako Matovič? Matovič si dal v skutočnosti záležať na tom, aby ho v Oľane nikto príliš (intelektovo, osobnostne) neprevyšoval. A Heger nie je žiadna výnimka. Však to je druhá Remišová - ďalší submisívny blbeček čo sa naučil 10 viet (ktoré sa dajú zhrnúť do jednej vety: "leboFico") a tie dookola nervózne habká. Toto chcú dať ako lepšiu alternatívu za premiéra? Neuveriteľné.

Roland Edvardsen

Teraz, keď som počúval tvoj odkaz na Mariu Fredriksson som si opäť uvedomil, ako dnešnej populárnej hudbe absentujú takéto ženské hlasy. Chcem teda povedať, že je tam veľmi veľa toho černošského R and B vokálneho ovplyvnenia a nadbytočného predvádzania (na úkor muziky). Takpovediac všetky biele dievčatá chcú spievať ako Christina Aguillera (ktorá, hoc nepochybne extrémne talentovaná, má problém s tým, že niekedy nepozná mieru a vyznieva vulgárne. Dobrá ukážka, "znegrizovaného vokálneho prístupu" a prečo menej býva viac napr. tu:https://www.youtube.com/watch?v=nNGXVoMlYPs). Ono veľká technická vokálna virtuozita a obrovský rozsah sa dajú ukázať aj decentne, vkusne a viac európsky: https://www.youtube.com/watch?v=uGthVEza97U

Roland Edvardsen

Taraba je hlavne pochybný špekulant, ktorý to už prekombinoval. Teoreticky by to mohla byť tá z lepších možností - menšinová vláda s tarabovcami, ale len do jesene, do predčasných, inak to bude naozaj len hnusná kolaborácia s oľanáckymi parchantmi a predlžovanie agónie.

Inak tá viera, že Matovič by takto tarabovcom presadil nejaké pro-life či pro-rodinné politiky je tiež naivná. Kto to môže garantovať? Matovič práveže dnes akurát zdiskredituje všetko čoho sa chytí, nehovoriac, že tú Záborskej novelu nedokázali presadiť ani ako 4-koalícia. Tak prečo by sa malo niečo podariť v blízkych mesiacoch v nejakej menšinovej vláde? Ešte naivnejšie sú predstavy Majchráka z Postoja, kde v jednom článku písal, ako treba udržať Matoviča aspoň do tých predčasných, aby mohol presadiť akúsi nešpecifikovú pro-rodinnú reformu (o ktorej raz tajnoskársky, svojim typicky infantilným spôsobom, písal na FB). Toto je fakt idiocia. Matovič bude rád, ak do tej jesene vôbec udrží akú takú základnú správu štátu (aj to bude nad jeho sily, vieme už dobre čo je on a Olajno za neuveriteľných neschopákov), na nejaké reformy a zásadnejšie novely môže Taraba a spol. zabudnúť. Maximálne ho Matovič len dobre ojebe.

Roland Edvardsen

Ale áno. V podstate by som bol najradšej, ak by Matovič ostal premiérom - takto by sa totiž zvýšila pravdepodobnosť predčasných. Jeho vynútená demisia je v skutočnosti plán globalistov zabrániť predčasným a udržať túto vládu (a zároveň mať nad ňou väčšiu kontrolu). Takže áno, neverím, že by som to niekedy mohol napísať, ale fandím Matelkovi (v tomto zmysle). :-)

Roland Edvardsen

Naď už otvorene hovorí o tom, že novým premiérom bude Heger. Možno globalista Naď už upratal Matelka a ten zajtra dá tú demisiu. Ale čo so Sulíkom, že? A ak Matelkovi vytvoria ten zbytočný úrad vicepremiéra, tak potom sa naozaj nič nemôže vyriešiť, to bude totálna fraška. Matovič bude stále vo vláde a bude ju tam kontrolovať a poťahovať s astenickým subíkom Hegerom - bude tieňový premiér.

Roland Edvardsen

S niekým ako Matovič človek pri zmysloch a so základnou hodnotovou výbavou nemôže sympatizovať či mu fandiť. To tu naozaj ani nepíš. :-)
Ja chcem vidieť, ako sa budú navzájom čo najviac žrať, urážať a robiť si naprieky. Nefandím nikomu, resp. fandím všetkým v tom, aby zasadili čo možno najviac úderov - čím tvrdšie, tým lepšie. Asi tak. :-)

Roland Edvardsen

Matovič to musí uhrať tak, aby nejakým spôsobom ponížil Sulíka (a ešte lepšie aj žaluďov). Ale ako? Nemôže odísť len tak, bez pomsty.

A stále je mi ťažké pochopiť tú averziu voči predčasným voľbám, aj od Nka, Soltésza, skrátka globalistickej kaviarne. Ak budeme vychádzať z prieskumov tak z predčasných +- vychádza:
- značné zúženie cirkusového klubu Olajno plného kdejakých náboženských fanatikov, homofóbov, extrémistov a pod. To by liberálne kaviarne malo predsa tešiť, či?
- vypadnutie Kollára.
- viac Smeru v parlamente, áno, ale jeho mäkkšej a technokratickej, pellegrínovskej, varianty. Naopak, Fico bude mať menej poslancov.
- národniarske strany (LSNS, Republika, SNS, Vlasť...) by sa asi ešte nestihli skonsolidovať a je relatívne dosť pravdepodobné, že by žiadna z takýchto strán už nebola v parlamente.
- s veľkou pravdepodobnosťou by v parlamente bolo PS. A posledné prieskumy im dávajú relatívne dosť slušné %, už nad 7%.
- väčšie % pre liberálnu SaS.

Takže prečo také vehementné NIE predčasným? Jediná odpoveď na to (a to mám aj od tých, ktorí poznajú Tódovú a jej kruhy) je to, že šmelinár a psychopat má pre nich stále cenu v tom, že má dať Fica do basy. Áno, toto je dôvod, prečo globalisti, napriek všetkému, ešte stále maľujú Matoviča ako menšie zlo než je Fico (viď jeden z posledných článkov v Nku, kde ich porovnávali). Matelko, Remišová a obdobní fanatici im majú v tomto poslúžiť - tak ešte potrebujú, aby nejaký ten čas vydržali.

Roland Edvardsen

Ja som myslel na Danka s tým smetiskom. Kotleba pôjde pomaly do basy, takže tam nejaké vyhadzovanie už nebude potrebné. A postupne sa na neho aj zabudne, keď nebude na očiach.

Roland Edvardsen

A dá sa spolupracovať s takými ako Harabin a Danko? Podľa mňa to nie je možné. Všetci vieme ako dopadli tie rokovania medzi Harabinom a Kotlebom - čistá fraška. Tieto dve smiešno-smutné postavičky treba akurát tak vyhodiť niekam na politické smetisko, veľmi ďaleko za mesto, nech nie sú na očoch.

Roland Edvardsen

Hej, teraz to pozerám zo záznamu. Jemu naozaj drblo, normálne mu začalo šibať ako Igorovi, počas tohto vládneho roka. Teda on bol vždy divná, obskurná postavička (a napojená na pochybné živly. 13x na raňajkách u Kočnera nebola žiadna náhodička, takto Sulík funguje), ale popravde, považoval som ho za o čosi inteligentnejšieho. Mňa tiež nedávno odrovnalo aj to, ako obhajoval tie Gröglingove čistky na vysokých školách a očividnú likvidáciu akademickej slobody. Vraj poriadok musí byť a nech si nerobia na výškach čo sa im zachce, nejako tak sa vyjadril. A toto má byť liberálna strana? Akože chápem, že Gröhling je niečo ako jeho ženích/zať (či skôr nevesta? :-)), ale aj tak. Neskutočné. Sulík je dnes tiež už celkom na úrovni takých ako Igorko, bábkoherečka, Kollár a pod. - nejaké rozdiely sa stierajú, sú len kozmetické. Táto vláda musí čím skôr skončiť, nemôžu tu predsa vládnuť takýto magori.

Roland Edvardsen

A ešte je tu aj Tarabove KDŽP (už sa to volá inak) a iné drobnejšie subjekty. A ktovie čo ešte vznikne.
Národná scéna prežíva svoj najväčší úpadok. A ak budú takto pokračovať, dopadne to presne ako píšeš: žiadna takáto strana v parlamente. Naozaj nemá zmysel to hádzať niekomu, kto sa nedostane. Preto hovorím, že netuším koho budem v ďalších voľbách voliť. Rozhodne o tom posledný prieskum, tesne pred voľbami, ako posledne, kedy som naposledy zmenil voľbu, lebo bolo jasné, že SNS sa už nedostane do parlamentu. Situácia je príliš zlá na to, aby volič nevolil pragmaticky, s rozumom.

Roland Edvardsen

No neviem - 11,3 % pre Olajno a až 9,3 % pre Biháriovú? Kde tí ľudia sú, však žiadnych voličov týchto strán nepoznám. :-)
Pekne vidieť na tých prieskumoch, ako strany vidieckych dôchodcov SNS a Vlasť berú 5% vlasteneckých hlasov z parlamentu. Škoda, že tie strany ešte nezanikli.
Kotlebovci sa rozsekli na polovicu, ale myslím, že postupne sa väčšina pridá k Uhríkovi. Podporovať Kotlebu už nemá veľmi zmysel.

Roland Edvardsen

Som to včera večer pozeral s rehotom - je to fakt lacná mexická telenovela s príšernými výkonmi. Magor si to všetko musel napísať na papierik a len (a len) prečítať, lebo ak by mal hovoriť z hlavy, zase by tam mal meltdown. A aj tak z toho textu bolo cítiť zúrivosť, psychopatiu a túžbu po pomste. A samozrejme rýchlo utiecť a neodpovedať na novinárske otázky, aby sme nevideli to nervové zrútenie.

A včera Sulík Na Telo, to bolo tiež pekne strašné - je to debil. Pôsobí ako debil, ktorý ani nevie čo vlastne chce a čo vlastne robí. Vraj osobné vzťahy nie sú zlé. Čože? Veď vláda padá práve pre neskutočne toxické vzťahy a nenávisť, pre patologické vlastnosti propagonistov (veru, nielen Matoviča). Sulík nech si nič nenahovára a neprestiera. Matovič ho dnes nenávidí ďaleko viac ako nejakého Fica či Pellegriniho. Sulík ho za posledné dni tak ponížil a dourážal, že to úzkocitný psychoš jeho kalibru nemôže predýchať. Čo myslíte, ako sa Sulíkovi nakoniec pomstí? Čo ešte vymyslí?

Roland Edvardsen

Hej, Matovičov prípad je ďaleko horší a potupnejší. Heger je nevýrazný a jeho letničiarske sektárstvo už automaticky vzbudzuje rozpaky. Bude ako Krajči - len Matovičova nevýrazná bábka. Matovič sa potom môže zase predvádzať v parlamente, bojovať tam so Sulíkom. Nič sa nevyrieši, úpadok bude pokračovať. Ale odstrelenie tupej bábkoherečky tiež poteší. Tá ak pôjde do trojkoalície, tak politicky skončila. Niežeby ju predtým brali nejako vážne, ale po tomto bude spečatená handra.

Ja si nemyslím, že to po ďalších voľbách môže byť nejako výrazne horšie. Aj keby vládli progresívci. No a čo? Aspoň budú viac na očoch, beztak už tu majú svojich voličov a médiá. Takto budú mať aspoň nejakú zodpovednosť a vyfarbia sa riadne pred národom. Aj budúca vláda to bude mať pekne ťažké a biháriovci sa ukazujú ako dosť nemožné polená, ktoré si nejedenkrát idú streliť do vlastných nôh (ich kandidovanie ako dvojkoalícia s Beblavým, zvolenie cigánky do čela, lebo je cigánka, ich odmietanie predčasných a trápna anketa, obkukaná od Hlasu, za odstúpenie Matoviča, na ktorú si im ľudia aj tak vysrali - sú to skrátka veční lúzri). Naozaj, ak samozvané pseudo- konzervatívne hnutia Sme spodina a Olajno fatálne zlyhali s riadením štátu, tak nech to nabudúce vyskúša liberálna koalícia. Aj z hľadiska nejakej spravodlivosti to dáva zmysel.

Roland Edvardsen

Matovič si to pred svojimi ovcami môže zaobaliť akokoľvek, ale jasný fakt je ten, že skončil - a to za dosť ponižujúcich okolností. Ak odstúpi, bude to ďaleko ponižujúce ako pri Ficovi. Matovič bude prvý slovenský premiér, ktorý musel odstúpiť už po 1 roku vlády (!!!) a to čisto na nátlak vlastných koaličných partnerov, z dôvodu jeho osobných vlastností, ktoré sú nekompatibilné nieže s dobrým, ale vôbec s nejakým riadením.

A takáto výmena premiéra a rozdelenie medzi premiérom a predsedom strany sa na prvý pohľad zdá ako najčistejšie riešenie, ale práve, že skúsenosti s ňou hovoria, že síce vyriešila daný problém do času, ale do budúcna vytvorila iné. Fico dosť trpel tie 2 roky, keď ho zatieňoval Pellegrini ako premiér. To bolo dosť viditeľné, že žiarlil a videl ako sa mu vytvára konkurencia, ktorá ho bude plánovať vytlačiť zo strany. Potom tam boli také tie až smiešne situácie, kedy mal mať Pellegrini nejakú tlačovku a Fico hneď na to zvolal nejakú svoju, len aby pozornosť nebola len na Pellegrinim. A takto tam fungovali tie 2 roky, konkurenčne, že sa furt nejako vytláčali. Spätne to inak ako rozpadom strany asi nemohlo skončiť. Nie je možné, aby existovali dvaja kohúty na jednom ihrisku.

Takže Matovič to bude zvládať ešte horšie, aj vzhľadom na jeho dobre známu paranoju. Samozrejme, Heger môže byť ďaleko submisívnejší a bude len poslúchať a v Oľano to predsa len funguje inak ako v Smere. Ale aj tak - psychologicky to nikdy nerobí dobre človeku, keď ho niekto nahradí (a ešte za podmienok kedy on odísť nechcel) a začnú vás následne porovnávať s výsledkom, že ten druhý je lepší či obľúbenejší. Vlastne už teraz Matovičovi hovoria, že Heger bude určite lepší ako on. Toto samoľúby narcis a psychopat ako Matovič nemôže psychicky ustáť.

Roland Edvardsen

V Hlase stále absentujú také tie klasické mimovladkove či "globo" typy. Fico mal aspoň takých ako Beňová a Lajčák, ale koho takého má dnes Pellegrini? Možno len jeho poradca pre zahraničnú politiku Kmec, ktorý bol veľvyslanec v USA (čo je automaticky podozrivé). Ten síce pochádza z týchto diplomatických kruhov a môže byť pre Hlas prepojením na globálne kruhy, ale v porovnaní s takými ako Demes, Nad a iní pôsobí veľmi opatrne, žiadna rusofobia a pod. Samozrejme môže to byť taktika kvôli voličom a po voľbách a vo vláde sa to môže zmeniť. Ale toto beztak hrozí pri všetkých stranách. Stačí sa pozrieť na Sme rodina, ako tí napínali svaly a dnes robia celkom systémovú politiku.

Roland Edvardsen

Teraz bude najzaujímavejšia tá reakcia psychopata na to. Urobí to ako Fico, alebo riskne menšinovú vládu?

Fico sa vraj tiež veľmi nechcel porúčať z premiérskej stoličky. Ono rozdiel bude v tom, že na Fica, v tom čase tlačili nielen tie divoké protesty, ale tlak na neho bol aj v Smere. Si dobre pamätám, ako Blaha vtedy vypisoval, že je vylúčené, aby Fico odstúpil z premiérskej stoličky. A nakoniec sa to stalo, lebo Blaha nebol prítomný na rokovaní s podpredsedami. Už som počul aj to, že priamo Pellegrini a časť ďalších vplyvnejších členov prišli za Ficom a dotlačili ho k tomu.

A toto asi bude absentovať v totalitárnej sekte a firme Oľano. Ak nepocíti Matovič tlak u svojich, tak asi sa premiérskej stoličky nevzdá. Ono by to bolo nielen ponižujúce, ale hlavne by takýmto gestom dal za plnú pravdu Sulíkovi (a ten ho dnes inak spucoval na tlačovke) a zvyšku neprajníkov.

Na druhej strane, minimálne z krátkodobého hľadiska by to mohlo pomôcť - predĺžiť životnosť vlády. Ale Matovič, ten nech už sa rozhodne akokoľvek, tak už skončil. Politický osud Fica ho už neminie - a to asi prinajlepšom pre neho.

Roland Edvardsen

Pán doktor vyštudovaný pekne uvoľnil tlak. Inak najnovší prieskum zase "poteší" Igorka. Ešte ďalší pokles. Magorovič bude v budúcom prieskume asi aj na nule, lebo už tento mu ukazuje len 3,6% (!!!) v kategórii úplne dôveruje. To je na hanbu sveta, aby premiér v nejakej krajine mal až takúto nízku podporu a dôveru.

Naozaj, najnenávidenejší premiér aký tu kedy bol. To čo Ficovi a Dzurindovi trvalo roky, jemu na to stačilo niekoľko mesiacov. A to začínal s takými kartami ako žiaden iný premiér: zdiskreditovaná a mainstream médiami nenávidená opozícia, ústavná väčšina, 95 pročkov v parlamente z toho výrazná väčšina oľanáckych, slabá a alibistická prezidentka, atď, atp. Na koronu sa tiež nedá vyhovárať, lebo na nej mohol aj vyrásť a v iných krajinách niektorým vodcom aj pomohla, event. inde nebol až taký prepad dôvery v premiéra a vládu.

Ako to chce pri takomto stave spoločnosti ešte utiahnuť 3 roky? On už dobre vie, prečo vymýšľa manipulácie typu "polovičný" premiér, že sa niekam stiahne a bude len poťahovať nitkami. Napokon tieto jeho fázy, manická vs. depresívna (depresívne, kedy sa stiahne do úzadia), to je pre neho tiež typické. Stačí si spomenúť, ako vtedy vypadol na niekoľko mesiacov z parlamentu, hoci poslanecký plat stále bral, a nebolo o ňom ani chýru ani slychu. Rakúska psychiatria možno volá a Igorovi asi teraz nič iné ani neostáva. :-)

Roland Edvardsen

Dobré pripomenutie, že Švec mohol byť predsedom SNS. Ale oni si radšej vybrali Danka. To je neuveriteľné a vlastne ďalšia dobrá ukážka, že pri takýchto rozhodnutiach nebývajú nejaké personálne kvality prvoradé. Konečne by bol na čele tej strane niekto serióznejší, hoci by to SNS už nemuselo pomôcť - je to príliš zdiskreditovaná značka.

Roland Edvardsen

Ja som tiež zbieral, ale len tak trochu, po kolegoch a rodine, keďže pri týchto lockdownoch sa to veľmi nedá. Aj tak je pre túto koalíciu už teraz nepríjemné, že za taký rýchly čas a zlých podmienok majú už cca 300 000 podpisov.
A ako si odpovedala tej kolegyni? Lebo ono je to blbosť tvrdiť, že predčasné budú znamenať automaticky návrat Fica. Kľudne sa môže stať, že sa dostanú k moci aj horší, než sú tam teraz (aj keď horší-menej horší, ono je to častokrát aj jedno, aj na polemiku, a aj o tom, že čím horší, tým lepší - z nejakého hľadiska :-)) Ale aj tak to za pokus stojí. A Matovičovi a jeho diletantom, ktorí zmenili Slovensko na stoku treba ukázať prostredník aj takto, keď už sa nedá protestovať
A novú stranu Republika by si nechcela voliť?

Roland Edvardsen

Aj ľudia čo s ňou robia hovoria, že je to peklo - je labilná a obmedzená. V poslednej diskusnej relácii bola však už naozaj až "dankovsky" smiešna. Človek by až povedal, že Fico s Pellegrinim si ju sami vyberajú do tých diskusií, lebo ich baví jej ukazovať ako ňou opovrhujú, že je to pre nich len sprostá hus, ktorú nemôžete brať vážne. A čo je pre Remišku ešte horšie, opovrhuje ňou aj Matovič i časť vlastnej strany (Šeliga a pod.), ktorá sa snáď čochvíľa rozpadne. Politicky nedopadne dobre a keď sa ešte niekto bližšie pozrie ako funguje na tom jej umelom ministerstve.... Ach jaj, asi mi tej chudery bude aj ľúto. Ale žartujem, nie, nebude. :-)

Roland Edvardsen

Pozerám teraz Remišku zo záznamu Na hrane: to je snáď tá najlepšia ukážka niekoho kto patrí do Oľana. Niečo tak vyprázdnené a iritujúco obmedzené ako Remišová medzi lídrami strán nie je. Ľudia si robia srandu z takých ako Danko alebo Matelko, ale Remiška, to je naozaj špeciálny level kombinácie asperger retardizmu a politickej jedovatosti. Ešte len začala relácia a už zase stále dookola "leboSmer, leboSmer, leboSmer...."No, ja to asi ani nedopozerám, to ani nie je možné, ako tam "exceluje" (pozerám to, lebo som videl komentáre na FB k tomu a väčšina jej tam tvrdo, nakladala, takže to bude asi ešte iný des pozerať sa na tú koktavú bábkoherečku) Ak si predstavím, že niečo takéto tu reálne mohlo robiť tiež premiéra, ak by neodišla ku Kiskovi, tak s pánom bohom. Áno, naozaj existujú ešte horšie možnosti na premiérske kreslo než Matovič. Remišová, Kolíková a podobné typy, to je ono.

Roland Edvardsen

Kálavská by sa nešla zahadzovať do odpadovej vlády Matoviča, ale do postele mu už skočiť mohla? :-) Vraj o tom boli hysterické výlevy Pavlínky na úrade vlády (a keď sa to čiastočne prevalilo, kobyla túto aféru nepoprela). A novinári o tom vedia, ale bohvie z akého dôvodu to nechcú vytiahnúť. Inak ktorý minister zdravotníctva nebol Penta-pozitív? Krajči je tiež za stratifikáciu a budúci minister, než už to bude ktokoľvek, bude asi tiež. Inak horší ako Krajči by jeho nástupca snáď už nemal byť. Aj keď pri Olajne to nemožno povedať s istotou. Tento človek by nebol absolútne súci na žiadne ministerstvo a ani za lepších časov. Toto nie je odborník či manažér, ale obyčajný, tupo pôsobiaci, babtistický aktivista (čomu sa primárne venoval - aj na úkor svojej lekárskej profesie), z profesionálneho hľadiska celkom nemohúci. Matovič ho tam len držal, lebo to bola figúrka ochotná plniť jeho šialené nápady. To už aj ja by som bol lepší minister ako tento infantilný letničiar, minimálne by som neodvolával ako besný riaditeľov nemocníc a nedosadzoval na ich miesta neodborných kamarátov zo sekty.

Roland Edvardsen

Ešte treba dodať, že celý názov Olajna znie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Takže minimálne ide o 4 strany, napriek tomu nekandidovali ako dvojkoalícia (ako PS-Spolu) pri ktorej treba na vstup do parlamentu 7%. Aj v tomto ide o podvod. Ono vôbec to by bola samostatná téma na to s koľkým Matovič dokázal vybabrať, koľko mu toho prešlo. Je to ostrieľaný podvodník a manipulátor, ktorý vie dobre zneužiť slabosti systému a ľudí.

Tí ľudia, ktorí prešli cez Olajno do parlamentu sú naozaj, bez preháňania, zväčša odpad, lúzri, skrachovaní "humoristi"/narušení magori ako Pročko, ex-tenisti, cigáni/cigánski aktivisti, maďarskí aktivisti, náboženskí fundamentalisti aj z hľadiska cirkví minoritných smerov/siekt, ľudia, ktorí mali problémy so zákonom, s pochybným, zločinným pozadím a kontaktmi ako Mikulec, agent Kyselica atď., skrátka regulérny hnoj, ktorý by sa inak, cez normálnu stranu, ani nemohol dostať do parlamentu. Matovič takých zbieral účelovo, lebo dobre vedel, že takí mu budú najviac zaviazaní, že len cez neho sa môžu dostať k väčším peniazom alebo vo väčšom ovplyvňovať politiku.

Roland Edvardsen

A ešte na tej plačovke povedal, že Krajčiho bude držať až do očkovania Sputnikom, čo bude bohvie kedy (?). Útočnú rétoriku samozrejme vôbec nezmenil, akurát len hovoril menej priamo a viac naznačoval, ale inak bolo jasné, že zase útočí na Sulíka a SaS. Fakt, Remišová a Sulík boli komplet odrbaní. Normálne idem do popuku z toho akých smiešnych a trápnych úbožiakov z nich Matelko spravil :-D

Roland Edvardsen

Sulík to teda inak dohnojil. Od dnes jasná zbabelá handra, ktorá pokľakla pred labilným, "60-kilovým" polobuzerantským Jokerom. A pritom mal teraz ďaleko vážnejšie dôvody ako pri Radičke, a aj by mu to verejnosť a voliči odpustili, ak by povalil vládu, resp. z nej odišiel a zachoval si tvár. Ale posral sa. A tá ich trápna "mierová dohoda" nevydržala nie že deň, ale ani 3 hodiny! To Sulík naozaj uveril tomu, že škorpión sa odrazu bude správať inak, než mu káže jeho prirodzenosť? A byť ním, tak teraz by som sa začal inak báť. Toto mu Matovič neodpustí, že mu takto vytlačil jeho miláčika duchom svätým ovanutého. Za toto sa mu ešte inak pomstí.

Roland Edvardsen

Ja sa teda na tomto inak bavím. Nič nepoteší viac, ako vidieť ako si zmrdi dávajú navzájom po pysku. Nech sa len matovičovci s bratislavskou kaviarňou pobijú a zožerú navzájom.

Ale aj tak som trochu až prekvapený tou razanciou akou teraz globo splašky surovo idú po Matovičovej hlave. To naozaj akceleroval ten Sputnik, to je až neuveriteľné čo je to za fanatikov, ak ide o geopolitiku. My sme tu celé roky a intenzívne od volieb veľmi jasne písali o tom aký je Matovič toxický psychoš a ako jeho sektárske hnutie prinesie anarchiu a spoločenský rozvrat, zatiaľ čo prvé mesiace, na jar, ešte globalisti písali skôr opatrne o Matovičovi, hlavne, aby nevyzeral horšie ako smeráci. No a vidíš, nakoniec nám aj slniečkári začali kradnúť texty :-).

Roland Edvardsen

Tak Danka s Harabinom som ani nespomenul, lebo tam je to už dlhšie jasné. SNS a Vlasť len zavadzajú. A špeciál Danko by mal chodiť po kanáloch za to všetko čo domrvil. Ak by Danka platil Matovič alebo nejakí globalisti nerobil by to inak, ako to robí. Ale asi to tak nebude, on je naozaj až takto ukrutne retardovaný a bez štipky sebareflexie. Ľudia by ich naozaj nemali vôbec voliť, lebo tie % budú nakoniec len chýbať v parlamente.

A k Uhríkovej strane: tam bude najdôležitejšie to, ako sa im podarí zbaviť kotlebovskej nálepky. Nuž, zatiaľ sú na tom rovnako ako Pellegriniho odídenci: videní len ako kópia materskej strany. A s výrazným Mazurekom nebude jednoduché presvedčiť, že oni sú teraz tí "umiernenejší". To, že ešte aj Taraba už hneď vylúčil s nimi spoluprácu úplne ilustruje to, ako sa bude teraz k nim pristupovať.

Roland Edvardsen

Dobrý názov, mohli by tam dať ešte nejaký prívlastok, napr. Republika - národná demokracia, ako majú iné strany napr. sociálna demokracia a pod.

Tých národných strán je priveľa, voliči by si mali vždy vybrať len jednu jedinú. Fascinuje ma, ako sa delia, ako sa časť voličov bude skalopevne držať pri Kotlebovi. Ten rozkol a delenie voličov pripomína teraz proces, ktorý sa udial v Smere. Kotleba má svoje pevné jadro, ktoré na neho nedá dopustiť a odídencov vníma ako zradcov, zapredancov, dokonca mnohí na nich útočia práve preto, lebo tvrdia, že chcú mať koaličný potenciál.

Popravde, každý aspoň trochu racionálne a pragmaticky uvažujúci človek by mal už dnes vidieť, že Kotleba skončil, je odpísaný. A nielen to: mal by tiež vidieť, že v skutočnosti nikdy ani perspektívny nebol, bol len vytrvalý a migračná kríza z r. 2015 a dlhodobé a neriešené problémy s cigánmi urobili z neho istý symbol odporu. Ale to je všetko, politicky bol slabý, nevedel a nevie to veľmi robiť. A dnes už len využíva stranu ako istý prostriedok svojej ochrany - aj keď asi mu to nepomôže a basa ho neminie. Samozrejme tú basu si nezaslúži, ale politický koniec áno - jednoznačne, bez Kotlebu sa národná scéna bude môcť pohnúť konečne ďalej. Ja viem, tvrdé slová, ale pravdivé a niekto to už musí jasne napísať: Kotleba bol škodná. Čokoľvek už z odídencov vznikne, tak nepochybujem, že to môže byť už len kvalitatívne lepšie, než to čo ponúkal a dnes ponúka Kotleba. Latka bola nastavená príliš nízko.

Roland Edvardsen

Hej, Thatcherovku zotreli, lebo bola málo slniečkárska (a to naozaj nie som nijaký jej extra fanúšik a fanúšik jej, popravde blbej, politiky, ale dnes by tá chladnokrvná neoliberálna ježibaba bola za inak brutál fašistku). Tak vieš, čo budeš dnes robiť, keď je lockdown a máš Netflix? Len čumieť na tie nekonečné seriály :-). A Crown je v podstate dejepis, človek sa aspoň pritom niečo zaujímavé naučí (alebo si pozrie neskôr na webe, či to naozaj tak bolo :-)).

Ale áno, to je známe, že sú to Nemci. Ale robia veľa preto, aby to až také známe nebolo.

Stránky

texty

Stránky