Roland Edvardsen

authenticated user,dopisovatel

texty

komentáre

Roland Edvardsen

Ja som s kobistami čo to nadebatoval, ani nie tak tu, ale inde. A áno, je to naozaj niečo ako sekta - diskutovať s nimi nie je až tak nerozdielne od diskusie s jehovistom. Ja dobre viem o tom, ako sledujú tento web a mám svoje dôvody, prečo na nich reagujem tak, ako reagujem, ktoré však nechcem teraz rozvádzať. Vecné dialógy a argumentovanie som tu dlhodobo pretláčal práve ja, ale pri niektorých už bohužiaľ musí platiť, že čas dialógu pominul.

Roland Edvardsen

Nedávno tu v diskusiách roznášala verbálny sajrajt jedna narušená baba, ktorá nebola vyhodená ani po opakovanom napadnutí ostatných diskutérov. Ja mám zase skôr dojem, že tento web sa stal príliš tolerantným. Kto to rozsúdi?

Roland Edvardsen

Vidím, že tí kobisti si stále nedajú pokoj. Oni sú akosi zaťažení na tento web a akoby ich štvalo, že sa im tu nedarí misionáriť, lebo vidia, že je tu istá, ich prevyšujúca, kvalita. Mne je tých ľudí úprimne ľúto: oni chudáci sa cítia byť súčasťou niečoho veľkého, čo akože zmení svet, zatiaľ čo realita je taká, že "Veľký Moloch" (ak vôbec o nich vie a nejako sa zaujíma - lebo to je skôr nepravdepodobné :-D) musí ísť do popuku z týchto šaškoidných (prevažne) dedkov a babiek s romantickými predstavami o komunizme, z ich zaprdenej bezvýznamnosti. Joj, presne takúto opozíciu by som si želal mať, ak by som bol globo moloch.

Roland Edvardsen

No, je to tak, momentálne Realista spí a neviem nateraz povedať, či sa vôbec zobudí. Dal som si teraz pauzu a koncentrujem sa na iné veci v mojom živote. Je taká čudná doba a atmosféra teraz...

Roland Edvardsen

Aj mne to prišlo, že si bol akosi nerealisticky optimistický. Ono aj patriotizmus dnes zneužíva kdejaký debil či podvodník. Aj ľudia ako Macron hovoria o patriotizme...Čiže je potrebné aj zadefinovať aký patriotizmus.
A áno, nie je to liek na všetko, chce to dnes ďaleko viac ako biť sa do hrude a mať plnú hubu národa.

Napokon sami na Slovensku vidíme, ako to nestačí, aký úpadok teraz zažíva práve národná scéna: SNS nefunkčná a rozložená, Vlasť krachuje úplne kvôli dlžobám a o zvyšku tejto scény nemá zmysel ani len hovoriť. Jediné čo ostalo je LSNS, ktorá stagnuje, udržiava si dlhodobo svoje limity a je na dobrej ceste v budúcich voľbách skončiť s ešte nižším výsledkom a možno aj mimo parlament (a to výrazne vďaka Kotlebovi, ktorý by v záujme strany radšej už nemal chodiť do diskusií a príliš rozprávať...).

Roland Edvardsen

Tá Tabák zatiaľ ašpiruje (minimálne v ženskej kategórii) za najdebilnejšiu poslankyňu vôbec. Veľavravné je už toto (to hodila sama na svoju FB stránku):

August 2019: „OĽaNO organizovalo protest na odvolanie pani Jankovskej. Videla som, že tam nie je veľa ľudí, tak som zobrala bicykel a išla na protest. Sadla som si na schodíky, počúvala, zoznámila som sa s Igorom a len tak medzi rečou som mu povedala, že ak by niečo potreboval, nech ma kontaktujú. Vôbec som si neuvedomovala, že v roku 2020 sú voľby.“

November 2019: „OĽaNO mi volalo, či by som za nich nekandidovala. Bola som vo vysokom štádiu tehotenstva, ale hovorím si, keď ma chcú, idem do toho.“

Som to trochu pozeral, to odvolávanie. Oľano je skutočne panoptikum: cigáni, vozíčkar (to tam Matovič musí mať, predtým to bola tá chudera, čo sa vydala za Pakistánca), fundamentalisti napojení na sionistické sekty spoza oceána (aj tá Tabák bola spracovaná nejakou sektou v Amerike. Škoda, že už zmazala to video, v ktorom sa k tomu priznáva), šimpanzy typu Pročko...skrátka Matovič dobre vie, prečo zberá takýto odpad vyslovene z ulice, takí budú najlojálnejší.

Inak hlavne to Nko ide inak Matovičovi po krku, je to naozaj až príliš okaté a až kontraproduktívne (tá ich obsesívnosť okolo plagiátov). Matovič je samozrejme chorá špina, ktorá si to zaslúži (ja si ešte pamätám, kedy býval s takými ako Nko v relatívne vrúcnych vzťahov, vtedy sa mu Nko hodilo, keď využívalo jeho kompromateriály a insiderské info na boj proti Smeru), ale aj tak.

Tiež si kladiem otázku, čo sa tu vlastne sleduje. Ja si myslím, že sa boja toho, ako Matovič de facto pomáha Smeru (ktorý teraz, v podobe 2 strán, ide atakovať 30%), ako je kontraproduktívny pre svoj primitívny exhibicionizmus a špinavú minulosť (a vlastne aj prítomnosť). Potrebujú ho teda vymeniť, ideálne za nejakého inteligentnejšieho globalistu z Oľano (Naď by bol asi najideálnejší pre nich), t.j. že by došlo nie k pádu vlády a predčasným voľbám, ktoré je pomerne zložité vyvolať, ale len k rekonštrukcii. Nateraz im bude stačiť výmena kontraproduktívneho šašoidného kreténa.

Roland Edvardsen

Čo ja viem, ja by som skôr bol za ten výmaz (aj mojich reakcií :-)), nech je doma čisto a nesmrdí to tam. :-)
Mňa už dobre poznáš: ja neprispôsobivých imigrantov napádajúcich mňa a domácich nebudem nikdy tolerovať a vždy ich nakopem niekam. Myslel som, že to vnímaš rovnako. Alebo je Tonda Gunda odrazu nejaká privilegovaná výnimka?

Roland Edvardsen

Dik Lubov, všetko je ok, je to len web. Ja nebudem setrit tych, ktori si začali a prekrocili hranice. Uz stacilo.

Roland Edvardsen

Okoloidúci a ja sme tu stáli prispievatelia, takže sa tak nejako patrilo sa ho zastať, keď na neho útočí primitívna a narušená spodina ako ty, ktorá tu ostatným nesiaha ani po tie členky. Vec princípu, nič viac. Ty sem nepatris, si votrelec a zdroj problémov. Bola si len tolerovaná/trpena, nič viac.

Roland Edvardsen

Si zbytočne osobná a preemotivovaná. Ako sa Okoloidúci do teba naváža? Za to, že má iný názor na minulosť? Okoloidúci s tebou komunikoval normálne, tak aj ty kľudne oponuj a normálne argumentuj, bez výhražných viet typu "nenavážaj sa do mňa aby sa nestalo že budeš mať sakra veľké problémy".

Roland Edvardsen

Problém je v tom, že aborty i LGBT sú už na Slovensku dlhšie (legislatívne) vyriešené a tento stav dlhodobo majorite vyhovuje. Ľudí trápia iné problémy a je dosť nevhodné, a zrovna teraz, keď tu máme viacero vážnych kríz, dávať do popredia toto. Ak by naozaj odrazu 70% populácie trápilo zrovna toto, cítila by túžbu ísť robiť zákonné zmeny, tak potom ok, poďme to riešiť. Ale ľudí to až tak nezaujíma, len sa im tie témy neustále niekým podhadzujú pod nos (aj liberálmi, aj konzervatívcami. Obe skupiny na tom parazitujú). Je jasné, že tu ide o zahlcovanie a odvracanie pozornosti. A ja už teraz radím k potratom a LGBT i tému plagiátov. Už aj z toho sa stala pseudo-téma, z ktorej sa niekto "premúdrelý" snaží vytĺcť kapitál. Dokým sa nezačnú riešiť aj práce a prax výškrabov ako Čaputa, Tódová a pod., je to pre mňa len ďalšia fraškoidná agenda presstitútov v uhorkovej sezóne.

Roland Edvardsen

Už je z toho iná fraška. O tom, že Matelko je plagiátor sa písalo už v r. 2012, ešte aj on sám hovoril o tom, ako mu diplomovku písala akási známa, zatiaľ čo on sa váľal pri mori v Chorvátsku. To sú také typické matovičovské "obhajoby" na spôsob tej, ako najazdil 600 km na Fábii denne - 365 dní v roku. :-) Ja nechápem, ako môže niekto takéhoto explicitného magora brať vážne. Však on sa každému vysmieva do ksichtu (len dodám, že skutočný problém je tu to Matovičovo pokrytectvo, než fakt, že podvádzal pri nejakej práci ako študent - ako kopec iných). Ono teraz Nko vytiahlo aj na Matoviča diplomovku asi aj kvôli tomu hlasovaniu jeho 16 poslancov s kotlebovcami o abortoch (trápna je už skutočnosť ako sa včetci, progresivisti a katoliban, ide posrať z tých zygôt. Dennodenne tu človek musí čítať o výškraboch. To je očividne najdôležitejší problém na Slovensku :-))

Každopádne, mňa by zaujímalo, kedy sa už konečne budú riešiť aj práce Čaputovej (a aj jej "hviezdna" advokátska prax) alebo takej Tódovej. Aha, sme doma: naši ľudia sú naši ľudia a Nko je rovnako pokrytecké ako Matovič. Totálna fraška.

Roland Edvardsen

Husák mával o niečo lepší prejav, ale nebol skôr výnimka v tomto než pravidlo?
Však nejaké kúpele fungujú aj dnes. Ale pre mnohých sú drahý špás.
Ale jedna vec, ktorú minulý režim určite zvládal lepšie bolo bývanie. Moja generácia je už odkázaná na samé podnájmy, už to lezie na nervy.
Ľudia majú dnes reálne v peňaženke viac, ako za socíku, ale aj nároky sú dnes vyššie. A nerovnosti tiež. A ľudia sa prirodzene porovnávajú - a potom sú zákonite nešťastní.

Roland Edvardsen

Ľubov tu píše o dnešných politikoch, ale ja keď si pustím nejaké záznamy komunistických pohlavárov z dôb minulých, musím krútiť hlavou nad tým, že toto môže niekto považovať za akúsi lepšiu úroveň prejavu. Myslím, že Norman trafil klinec po hlavičke s tou kultúrou. Bol to úpadok už vtedy.

Ono mnohé problémy, ktoré má dnes kapitalizmus, mal i komunizmus (napr. problém bezdomovectva: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/serial-tricet-let-praha-bezdomovec-soc...), akurát komunisti ich dokázali lepšie ututlávať (keďže to bol priamo autoritatívny systém), tak preto mnohí majú dojem, že "bolo za komunistov lepšie", lebo lepšie fungovala tá Potemkinova dedina.

Roland Edvardsen

Kašľať už na Smer aj jeho deriváty ako Hlas -SD (Bože, ešte aj ten názov je jak kopírka :-D). Blaha to čo robí, podľa mňa, robí určite vedome. Blaha po Kuciakovi je iný človek ako Blaha pred Kuciakom (kedy ešte kamošil s miestnou kaviarňou). Blaha bude robiť to, čo mu nakáže Fico, od ktorého je existenčne závislý. A Fico už dnes nemá vyššie ambície (a navyše Matelko je dnes silne motivovaný ho kriminalizovať. Nie preto, že by sa ho bál, ale preto, lebo po smeráckej krvi hlučne volajú jeho voliči. A on sa bude snažiť pre vidinu toho, aby ich nestratil), pochopiteľne, stačí mu trolling nepriateľov. A Blaha je pracant (v tomto).

Blaha si aj tak tým marxizmom a bojom proletariátu len kadí do vlastného hniezda. Mnohí ho neberú vážne, lebo je to dietka zbohatlíckej komunistickej rodinky (a podľa mojich informácií aj udavačskej) z BA, ktoré v živote fyzicky nepracovalo (som sa smial, keď sa mal Blaha "pobiť" s opicou Pročkom. Ex-telocvikár a agresívny opičiak Pročko si musel s hentakým mľandrákom poradiť raz dva. Áno, tam bola bitka, aj podľa insiderov z Oľano - ale len z jednej strany :-)). Tie trestné oznámenia na neho sú fraška a predpokladám, že to ani neprejde. Ale ak by Blaha nemal zabezpečené dobre platené miestečko poslanca a Smer mu neplatil drahých obhajcov, asi by si toľko nedovoľoval.

A Hlas je jasný. Je to projekt miestnej oligarchie, ktorá vie, že Fico im už nezabezpečí cez Brusel napojenie na židovské love. Tak pochopiteľne teraz vsadili na "chrumkavého jamkáčika" od ktorého si sľubujú, že im to zabezpečí. A mám dojem, že presstitúti akoby nevedeli ako sa majú k tomu postaviť. Na jednej strane im začína čoraz viac prekážať nestabilný Matelko chrániaci Kollára, na druhej u nich stále funguje reflexívna antipatia ku všetkému čo je spojené so Smerom. Však dobre, nech sa zožerú tou ich schizofréniou a neistotou. :-)

Smer a jeho ojebávačský derivát ešte môžu mať slušné percentá. Ale to je len dôsledok toho, že tá národná alternatíva je na tom ešte horšie. Kotlebovci totálne stagnujú a po niektorých posledných vystúpeniach Kotlebu si stojím ešte viac za tým, že je to riadená opozícia (a je jedno, či vedomá alebo, čo je pravdepodobnejšie, ako dôsledok ich hlúposti). Dokážu oni riešiť aj niečo iné než aborty? Aha. Des a hrôza, toto.

Roland Edvardsen

Blahu netreba veľmi ľutovať. Ja, na rozdiel od iných, nemám krátku pamäť a pamätám si aké statusy hádzal napr. na Mizíka a iných kotlebovcov za ich slová. Vtedy výčiny NAKA nevadili, naopak boli vítané. U neho je to aj tak dôsledok osobných konfliktov a osobnej antipatie. Skrátka Nicholsonová sa mstí, keďže pravda o jej inteligencii a povahe, ktorú Blahu pomerne pravidelne odhaľuje na FB, bolí. Ale do Blahu by čisto len pre jeho pro-komunistické názory takto nekopali. Komunizmus a komunisti sú tu stále tolerovaní.

Roland Edvardsen

Norman: "Ináč ľudia ako ty, Slovan, s tým vaším pripomínaním socializmu, pomáhajú súčasnému režimu sa udržať - lebo mnohí ľudia, ak sa stretnú s vami, radšej akceptujú tento súčasný režim, ako ten váš."

Toto je veľká pravda. Ľudia ako Slaven sú kontraproduktívni. Akoby si dobre neuvedomovali, že generácia po 89-tom bola už formovaná v duchu anti-komunizmu (čo vlastne ani nie je zlá vec, len chybou ju upadať do príliš čierno-bieleho videnia dejín) a obzvlášť tá dnes vníma komunizmus väčšinovo negatívne. Ja naozaj nepoznám medzi rovesníkmi nikoho, kto by nejako zvlášť obhajoval predošlý režim alebo by sa hlásil k marxizmu. Samozrejme, nejakí mladí komunisti sa istotne nájdu, ale nebude ich veľa.

Myslím, že je to aj otázka psychologickej roviny. Ľudia budú častejšie vnímať minulosť pozitívnejšie, resp. majú tendenciu si ju prikrášľovať (je možné, že na "staré kolená" budem aj ja tvrdiť ako bolo "za Fica dobre" a ako bol tento systém v skutočnosti dobrý, koľko sa urobilo a ako dobre mnohé veci fungovali :-). Je to dosť možné :-)). A prítomnosť pociťujú práve teraz, tak je negatívnejšia. Tým nechcem obhajovať teraz tento systém a ani tvrdiť, že za komunizmu to bolo všetko len zle, ale proste za ľuďmi ako Slaven vidím aj tento faktor.

Roland Edvardsen

Milanová je ďalšia dobrá ukážka, že Oľano nie je nejaká proti-systémová či proti-globalistická sila, ako to už niektorí začínajú podsúvať. Nespomeniem asi niečo nové, keď napíšem, že sa vyskytla teória podľa ktorej sa Matovič stal pre globo mafiu nepohodlný a tak sa teraz pokúsia tieto sily o Majdan (s možnosťou inštalovať následne vládu Pellegriniho Smeru a PS).

No, nech čítam tie globalistické plátky, ako ich čítam, tak mi to skôr vyznie tak, že oni vnímajú Matoviča stále ako akési menšie zlo v porovnaní so Smerom (vrátane terajších odštiepencov), t.j. stále sa boja do neho dostatočne kopať a kritizovať ho za prešľapy, tak ako kritizovali Smer, lebo sú si sami neni istí, či by to nakoniec nepomohlo ľuďom ako Fico či Kotleba. Takže podľa mňa je tu zatiaľ tendencia Matoviča udržiavať a dúfať, že sa príliš neutrhne z reťazí. A takí ako Korčok, Naď či Milanová sú istými zárukami pre Matoviča, že presstitúti budú opatrní.

Roland Edvardsen

Férová čisto v tom zmysle, že budú rozhodovať len voliči, nie nejaké zákulisné dohody a intrigy o tom, kto bude lídrom sociálnej demokracie. Médiá Pellegriniho zase až tak nepodporujú, väčšinou píšu o tom, že sa ťažko zbaví minulosti smeráka, to je gró článkov mainstreamu o Pellegrinim. A do televíznych debát volajú aj Fica, ale ten odmieta chodiť. Fico nepochopil to, čo chápe Matovič a Pellegrini - že treba byť v televízii, treba byť neustále ľuďom na očoch. Hej, tie prieskumy okolo Pellegriniho strany sú samozrejme podozrivé, to áno. Len s prieskumami je to blbé v tom, že im nemôžeš dôverovať, ale ich ani nemôžeš úplne ignorovať. Harabin s Michelkom prieskumom neverili a ako dopadli. :-)

Roland Edvardsen

Nie, odchody zo strán tu vždy boli a budú. Spravil to Mečiar, Dzurinda, Bugár, Slota i Fico, a všetci zároveň založili niečo nové. Moralizovať tu o zradách nemá zmysel. Aj v minulosti boli rôzne ťaživé situácie, aj v minulosti sa rozchádzali rôzne ľudové sily. A čo? Zrútil sa svet? Je to veľmi prirodzené a obzvlášť to čo sa stalo v Smere nie je nijako prekvapivé. Fico si za toto môže predovšetkým sám, mal situáciu riešiť inak po Kuciakovi a mal sa aj inak správať (on dobre vedel, prečo na tlačovke rozprával o tom, že potrebuje zmeniť svoje správanie). Fico nie je v politike včerajší a musel vedieť, že k tomuto dôjde, ak Smer nevyhrá voľby a nebude zostavovať vládu. Pellegrini a iní ľudia v strane ho mohli opustiť už minulý rok a Smer by mal 9%. Vtedy by to bol podraz. Čo by Fico robil potom? Teraz v opozícii to už je jedno, nech si idú zasúťažiť, nech sa snažia a volič nech si vyberie. Férová súťaž, prečo nie?

Roland Edvardsen

No, ja práveže patrím skôr ku kritikom strany Smer na Nadhľade. Kritizujem dosť aj takých ako Fico alebo Blaha, ktorých niektorí v alternatívnom priestore začali príliš slepo adorovať - čo je chyba.
A áno, posledne som volil Smer, ale pôvodne som ani nechcel, len SNS išla ku dnu a LSNS ma vyslovene naštvala niektorými prístupmi. Tak akosi nebolo z môjho pohľadu čo iné voliť, než menšie zlo v podobe Smeru. Mne dnes v parlamentu výrazne absentuje centristicko ľudová strana s pevnými ľuďmi, to za prvé.

Smer bol zaiste dôležitá strana pre Slovensko, svoju najpodstatnejšiu úlohu zohral v čase presadzovania neoliberálnych reforiem dzurindovcov, ktoré tu dusili národ. To treba občas pripomínať a vedieť oceniť. Takže asi aj takéto nostalgie spôsobujú, že tú stranu stále volí relatívne dosť ľudí.

Musel som sa trochu pousmiať, keď som tu čítal, že tu pani čitateľka odo mňa chce článok "o schopnosti voličstva riešiť výber a vznik strán na základe svojho poznania práva". No, som rád, že ma tu považujete za takú výnimočnú kapacitu, že môžem spracovávať takéto diplomové témy. Ale právu sa profesne už dlhšie nevenujem a právnické vzdelanie samo osebe určite nie je zárukou na dobré uchopenie a spracovanie takejto komplexnej problematiky.

Roland Edvardsen

Toto nebude žiaden zmierlivý rozchod. Napokon vidno, ako Blaha s Ficom teraz chrlia síru na tzv. zradcov (no, v prípade Fica je to trochu pokrytecké - viď jeho známy odchod z SDĽ, keď sa nestal, ako vtedy najpopulárnejší politik strany, predsedom. A to bolo ešte k tomu v čase, keď bola vo vláde, nie v opozícii - čo dáva istý význam). A ťažko by to mohlo asi byť aj inak, keďže sú teraz politickými konkurentmi. Ono tie najhoršie bitky a očierňovania sa zvedú práve medzi blízkymi stranami, pretože zdieľajú podobných voličov. Videli sme to napokon aj pri rôznych tých národných stranách (si dodnes pamätám ako Anča hystericky vyhadzovala slotovcov z budovy SNS, to bol veru vtedy iný rozchod, taký "taliansky" :-). A Slota potom založil pravú SNS :-)).

Každopádne, Tomáš nie je malá ryba. Je to zatiaľ jednoznačne politický prestup roka, lebo ak mal po Blahovi niekto v strane povesť silného ficovca, tak to bol práve Tomáš. A je to či bol Kaliňákov človek (podobne ako Sáková), tak sú tu špekulácie, či už sa aj Kaliňák neotočil Ficovi chrbtom (čo Fico aj naznačoval v jeho FB statuse).

Roland Edvardsen

Pochopiteľne, že nemožno predpokladať rovnaké správanie. Ale musíme automaticky predpokladať, že bude radikálne odlišné? Lebo taký mám dojem z niektorých diskusií.

Pozri sa, PS je na slovenské pomery dosť radikálna strana a teraz pod Biháriovou sa to bude ešte stupňovať. Len na porovnanie: PS je za RP, homoadopcie, Istanbul, prerozdeľovanie migrantov, pozitívnu diskrimináciu cigánov, legalizáciu drog a odluku cirkvi od štátu. Ja som sledoval rôzne, aj predvolebné, diskusie, a napríklad Pellegrini sa k týmto všetkým otázkam vyjadril negatívne. Samozrejme, bol pod patronátom Ficovho Smeru, tak musel držať istú líniu. Ale pre neho samotného by bolo politickou sebevraždou, ak by odrazu otočil o 180 stupňov a išiel sa hrať na západného progresivistu. Aj keby chcel vnútorne podporovať LGBT a podobné "bihárioviny", tak mu to nedovoľuje pragmatický prístup vo vzťahu k jeho voličom.

Takže skôr to bude to čo sme videli aj predtým: akýsi Smer s "ľudskou tvárou". No, bude to nemastné a neslané, kolaborujúce, ale nebude to nejaký radikalizmus v štýle PS.

Ja som strany ako Vlasť, SNS spomínal v inom kontexte: myslel som všeobecne nejaké viac pro-národné strany. Áno, môže to dopadnúť zle (spojenie Pelle-Smeru a PS) a aj lepšie (koalícia napr. Pelle- Smer, Fico-Smer, Sme-rodina, SNS a pod.). Všetko sú to samozrejme špekulácie, do volieb je aj tak ďaleko a na predčasné by som sa nespoliehal. Dovtedy sa ešte veľa zmení.

Roland Edvardsen

O tomto sme sa tu už bavili viackrát. Ani sám neveríš tomu čo píšeš. Nepustí ťa obyčajná matematika, pravdepodobnosť. Získať toľko percent, aby si mal monopol je dosť raritné. Smeru sa to podarilo, ale to aj z dôvodu dosť špecifických podmienok v tom čase (veľmi predčasný pád vlády, ktorý znechutil voličov pravicových strán natoľko, že nešli voliť, bola slabá volebná účasť). Spoliehať sa na niečo také sa nedá. Naivita a hlúposť je práve ísť do politiky s tým, že ja budem mať monopol a nebudem potrebovať koaličných partnerov, nebudem s nikým spolupracovať. V tomto má jednoducho Pellegrini pravdu a aktuálne je to vlastne jeho úplne najlepší argument z tých, prečo opúšťa Smer a zakladá novú stranu.

A hovorím to jasne, na tomto pohoria nakoniec aj kotlebovci. Nie hneď, ale časom jednoznačne. Časom sa ľuďom zunuje voliť subjekt, ktorý bude odsúdený len na opozíciu. Čo v nej presadíš? Veľmi málo. Je to zbytočne zahodený hlas.

Roland Edvardsen

No, prvá vec: Pellegrini si síce berie (nateraz) "len" 11 ľudí, ale pointa je práve v tom akých: Smer de facto teraz prišiel o najviac energické a technokraticky a mediálne zručné krídlo. Na jednej strane áno, sú ako krysy z potápajúcej sa lode. Na druhej, ľudsky sa to aj dá chápať, že títo ľudia, prevažne stredného veku, s kariérnymi ambíciami, sa už nechcú vláčiť s niekým ako je Fico. Druhá vec, ako sa chce Pellegrini hrať na "čistú stranu" s takými ako Raši či Žiga, že áno? (druhého toxického menovaného by naozaj mohol oželieť , lebo ešte aj nesympaticky pôsobí).

Fico už dlhodobo za sebou ťahá len staré, ošúchané štruktúry z KSS a SDĽ, event. aj HZDS, skrátka nevýrazných dôchodcov. A z tých energických ľudí mu tam ostal len Blaha - a ten je mediálne izolovaný. Ak chce Fico udržať Smer v akom takom prijateľnom stave, bude musieť urobiť poriadnu prestavbu. Ale bude mať už aj on na toto energiu?

Som skeptický ohľadne oboch sociálnych strán. Tá Pellegriniho je teraz o dosť perspektívnejšia, ale ideologicky to nebude nič, čo by nás tu veľmi priťahovalo. Reči o tom, že to bude druhé PS sú samozrejme prehnaná blbosť (a vedené aj takticky zo strany fico-blahovcov, aby spochybnili konkurenta), ale bude to taká soft verzia Smeru, povedzme Smer v rokoch 2012-2016, kedy mal svoje najliberálnejšie obdobie.

Ale nemusí to byť ideologicky/funkčne až také globalistické, ak by tá strana dostala dobrých koaličných partnerov (napr. SNS, Ficov Smer, Vlasť a pod). Napokon máme predstavu, ako by to asi mohlo vyzerať na základe 2 rokov premiérovania Pellegriniho, kedy bolo vidieť, že dal aj na koaličnú SNS, ktorá to tam v rámci nejakých svojich možností viedla tým ľudovejším smerom. No, musíme si počkať.

Roland Edvardsen

No, ja a iní sme už na začiatku hovorili, že prvý veľký prúser tejto vlády môže spôsobiť práve Remišová, lebo každý koho totálne neopili rožkom vidí, že je normálne blbá a nespôsobilá zastávať takéto funkcie, za to prehnane iniciatívna a sebavedomá. A zrovna takej dajú informatizáciu...
Prečo ju tam vôbec dali? Prečo je vôbec niečo také ako Remišová tak pretláčané a privilegované, keď súdnemu musí byť jasné, že je celkom kontraproduktívna a spôsobilá napáchať škody aj vlastným?

Roland Edvardsen

No, Mečiar práveže dopadol o dosť lepšie ako Fico. Nezabúdaj, že on odchádzal z politiky ako predseda vládnej strany, nie opozičnej. Dokonca aj dzurindovci a podobní uvažovali, či by ho nezobrali do vlády. Mečiar ten politický záver dožil viac menej kľudne, kým Fico sa tu trápi.

Nevidím racionálny dôvod, prečo by sa mali dnes presstitúti Fica báť. V tomto sa nezhodneme. To, že je unavený a nechce sa mu napokon sám priznáva. Súhlasím teda s tým, že pre svoje vlastné dobro mal odísť skôr. A Smer by možno mohol pretrvať dlhšie, ak by Fico odišiel skôr a uskutočnil sa riadený prechod moci, ako sa to inak aj pôvodne plánovalo (v r. 2014 na Kaliňáka, v r. 2018 na Pellegriniho. Ako o možných nástupcoch sa v minulosti hovorilo aj o Maďaričovi a Kažimírovi - no, to by asi nebol dobrý výber, to uznám). Ale zas až taká škoda Smeru nebude. Myslím, že by tá strana už mala byť nahradená inou štátotvornou stranou, nie tou Pellegriniho sociálnou demokraciou, ale nejakým pro-národným centrizmom. Ja hentú cestu marxizmu, ktorú začali raziť Blaha s Ficom považujem za blbosť a smiešnosť.

Roland Edvardsen

Ťažko charakterizovať dlhodobé prehry v rôznych voľbách, neúspešné pokusy o úteky (prezident, ústavný sudca), odchod viacerých známejších tvári (vrátane terajšieho rozpadu) či celkovo aj zúženie členskej základne, inak než smerovaním ku dnu. A ja chápem, že presstitúti sa v tom vyžívajú, ale to nič nemení na tom, že Ficovi sa objektívne nedarí. Ak by mu to bolo jedno, bol by s tým zmierený a tešil sa z toho, že má teraz možnosť vybudovať síce menšiu, ale čisto ľavicovú stranu, kde sa nemusia robiť kompromisy, bolo by to iné. Ale ja osobne skôr vidím, že ho tá situácia trápi a že to chcel inak (byť stále rešpektovaným premiérom akceptovaným EU), nie teraz robiť politiku v štýle Harabina a Kotlebu. Je to proste moje pozorovanie.
Pozri sa, ja tu nemienim nikoho o ničom presviedčať. Na Ficovi už dlhšie vidno, že má zdravotné ťažkosti a je často PN. Preto ho vlastne už dlhšiu dobu ani nie je veľmi vidieť, je často niekde zalezený. A také niečo ho určite musí ovplyvňovať v celkovom fungovaní.

Roland Edvardsen

No, Pellegrini sa oddelil práveže už dávno. On mal už odísť minulý rok, preto aj oligarchovia cez Druckera vyrobili Dobrú voľbu. Ak by to spravil pred rokom, mal by Fico vo voľbách 9-10%, Pellegrini asi tiež tak nejako (možno o niečo viac, ťažko povedať). Cez leto sa stalo to, že na oboch pritlačili oligarchovia, aby do volieb dohrali tú partiu spoločne s kompromisom (Pelle ako líder, čo Fico nechcel a Fico ako predseda, čo Pellegrini nechcel, on už v tom čase mal jasnú ambíciu byť predseda - alebo odísť a vytvoriť niečo vlastné). Po voľbách Fico dobre vedel, že Smer sa roztrhne, že niet inej cesty - a asi mu to už bolo aj jedno, ktovie. Aj hentá ponuka na predsedu bola už len fraška do médií a pre voličov, aby sa akože nepovedalo.

Stále som si neni istý aká hra sa tu presne hrá. Je tu teória, že oligarchia či globo mafia považuje Matelka za príliš nestabilného a nebezpečného aj pre nich, a preto ho chcú teraz odstaviť vyrobením a pretlačením Pellegriniho (keďže investovať do lúzrov typu Biháriová, Kiska, Remišová a pod. už nemá zmysel a je to vopred určené na neúspech). Aj toto prichádza do úvahy, hoci aj tu sú diery, ktoré mi nesedia. Podobne aj teória, že Fico s Pellegrinim sú dohodnutí (len medzi sebou, ostatní straníci to nevedia a preto nechápu) na riadenom rozpade, aby Smer získal do budúcna koaličného partnera (ktorý by mal potenciál dnes vysať kollárovcov a liberálne strany) - ale akosi pochybujem, že by už dnes bol Fico taký prešpekulovaný. Práve preto, že posledné 4 roky vo všetkom len prehráva a nič sa mu nedarí, inklinujem k tomu, že on už veci pod kontrolou nemá - a zdá sa, že ani samého seba.

Roland Edvardsen

Ale presstitúti dnes nemajú dôvod báť sa Fica, keďže je mocensky odstavený a je maximálne nepravdepodobné, že by sa niekedy vrátil do stavu pred Kuciaka. A skôr mi to príde, že takýmito textami mu už skôr pomáhajú. Ak by rozmýšľali, tak by ho ignorovali a nemobilizovali takto jeho zostávajúcich priaznivcov.

Dôvod prečo zase okolo neho hysterčia je jednak ten, že takými textami (a "novými kauzami") chcú odvrátiť pozornosť od niečoho (napr. prešľapov Matelka a jeho vlády) a zároveň potrebujú stále udržiavať oheň okolo démonizácie Fica (aby sa náhodou nepovedalo). Je to aj otázka obyčajného zvyku a osobnej posadnutosti/choroby ľudí ako Kepplová, Tódová. Starého psa novým kúskom nenaučíš, oni iné asi ani veľmi nevedia, než dookola sa posadnuto vŕtať v tom istom (Fico, Kotleba, náckovia...)

A druhý, podstatnejší, je obyčajný sadizmus a túžba po nejakej odplate. Skrátka ho chcú normálne uštvať. Jeho zdravotné a iné problémy sú známe, a im to spôsobuje rozkoš vidieť ho na kolenách. Úplne vážne si myslím, že ľudia ako Tódová si predstavujú to, ako ho porazí, chceli by, aby dopadol ako Paška alebo ako Bartošová (a ktorej presstitút Novotný otvorene hovoril, že pracuje na jej zabití). Je to otázka ich animálnosti, ich osobnostnej psychopatie.

Roland Edvardsen

Ja určite každého trollovsky nedojebávam. To robil Ilmoran a od takých mám ja veľmi ďaleko. Mohol by som aj podrobnejšie popísať s čím v tom texte od Lalohu nedá súhlasiť (a čo naopak môže byť správne), ale nateraz je to už jedno. Sú jednoducho isté typy a štylizácie, ktoré mi prídu scestné - kľudne to ber ako moju osobnú preferenciu.
Však ok, že si ho vybral, minimálne si ma ním zaujal. :-)
Na Slovensku v súčasnosti nie je nič, to je pravda. A obávam sa, že ak by som sa aj pokúsil niečo tu navrhnúť, tak by si to nejako zvozil - lebo to by bolo naozaj tak na silu spomenuté, ako hentie mená, ktoré som sem dal. Vieme aký je tu stav.

Roland Edvardsen

Veď dobre, hentí menovaní sú slabí a alibistickí. A tiež vypisujú občas blbosti. Ale bizáre ako Lahola budú naveky odsúdené do podzemia a bezvýznamnosti. Samozrejme, ak by ponúkali nejakú pridanú hodnotu, bola by to škoda. Ale zrovna pri tomto exemplári som ja konkrétne nejakú extra nenašiel.

A s tým "čo si dokázal, keď kritizuješ" na mňa nechoď. Takto to nefunguje a nikdy nefungovalo. Mňa tiež kritizovali za moje články, aj teba, aj ostatných. Každý kto takto ide s kožou na trh musí rátať s kritikou a akceptovať, že ľudia majú na ňu právo - aj na odlišný názor. Veď o tom je sloboda. Proste som si povedal svoje: autor a jeho texty sa mi nepáčia, vybavené. Nekritizujem však to, že si tu dal priestor aj takémuto autorovi. To by malo byť ok. Ale rovnako by mala byť ok aj tá následná kritika.

Roland Edvardsen

Také osobnosti aké by sme chceli proste nie sú, ale zopár čitateľnejších autorov by sa možno našlo (Benko, Fábry, Michelko, Cibuľa, Lehotský, Hrabovec, Vitkovič, aj ten Rostas mal niekedy lepšie texty, aby som teda aj dal teraz z hlavy nejaké mená, ktoré som si na webe sem tam prečítal - nie nevyhnutne súhlasím so všetkým, to je jasné). Hento je len taká kuriozita, bizár, ale nebudem už vyčítať druhým, že ich to zaujalo a niečo v tom našli.

Mentálny stav slovenských voličov by bola téma na dlho. Ja stále nechápem, kde sa napr. berú voliči Oľano, kde sa nazbieralo tých 25% (ak nepočítam cigánske osady a iné menšiny). Veď ja počujem len nadávanie na Matoviča a popieranie ľudí, že volili Oľano. Ja viem, osobná skúsenosť nie je najlepší argument.

Roland Edvardsen

Ak si nerobí prču, potom je to ešte horšie. A áno, vadí to.

Roland Edvardsen

Môj priateľ to teda rozhodne nie je. Veď to je práve ten dlhodobý problém: že exotov a excentrikov je v tomto alternatívnom priestore habadej a naopak chýbajú normálnejšie, viac triezvo pôsobiaci ľudia.

Mne teda na hentakých prežutých a nudných zlátaninách nič zaujímavé a originálne nepríde. A asi nikomu, kto má ako tak načítané texty ľudí z prostredia radikálnej katolíckej pro-life pravice. Je to zase len taký až tupo povrchný a čiernobiely prístup k svetu (všetky systémy, všetky ideológie sú zlé, len katolícka teokracia je tá jediná správna, že áno).

Ale myslím, že za tie roky ma už poznáš dosť dobre, aby si vedel, že inak ako odmietnutím takýchto textov a autorov to u mňa dopadnúť nemôže. Ja som v istých hodnotových veciach veľmi pevný a nemienim už robiť kompromisy.

Roland Edvardsen

Ale nie je možné mať toleranciu a pochopenie pre všetko. A tento autor a text sú nepodarený vtip.
Ale ako ďalšia ukážka bláznivosti rôznej tej protisystémovej alternatívy je to dobré, to uznávam. :-)

Roland Edvardsen

Prihláste sa, kto to dokázal dočítať do konca? :-D
Tu si niekto musí robiť prču: http://henryklahola.nazory.cz/zi.htm

Roland Edvardsen

Veľká sranda je čítať či počúvať rozhovory s týmto malým čiernym čudom. To sebavedomie, tá arogancia. Je to skrátka typická "bohyňa". Na toto sa nechytá väčšina chlapov v slovenskej politike. Je to opäť ďalšia dobrá ukážka ženskej agresivity v politike, o ktorej sme tu už s Normanom viackrát diskutovali.

Roland Edvardsen

Truban mal jednoducho smolu, že je biely heterosexuálny muž: medzi progresívcami to je silný hendikep:

Ste prvá žena a Rómka, ktorá sa stala predsedníčkou strany. Čo to bude znamenať pre PS?

Už pár dní pred voľbami sme vedeli, že je to veľmi vyrovnané a priznám sa, že som brala do úvahy aj riziko, ako by časť nášho elektorátu vyhodnocovala to, ak by vyhral Michal. Myslím si, že práve od nás verejnosť očakáva, že sme progresívci a trendseteri. Ak celú kampaň rozprávam verejnosti, že Slovensko má na viac, nemusíme sa neustále utápať vo svojich komplexoch a môžeme si klásť oveľa vyššie ciele, ak by potom progresívna strana nezvládla zvoliť si ženu a Rómku, tak by to mohol byť aj reputačný fail. Naša členská základňa to zobrala ako prirodzenú vec – kto iný by mal nastaviť trend v tom, že si postaví do čela ženu a Rómku, ak nie progresívna strana. Stále iným hovoríme, aby zlepšili prístup ženám do politiky, boli inkluzívni, inšpirovali sa prezidentkou, tak to musí byť v prvom rade vidno aj na našej internej politike.

To sú proste progresívci: zvoľte ma nie preto, že budem najschopnejším lídrom s potenciálom pritiahnuť viac voličov, ale preto, lebo som čierna a žena. Na tomto funguje Biháriová takpovediac celý život. 

Roland Edvardsen

Tie jeho tlačovky sa už stávajú legendárnymi, ako tam soptí od zlosti. Pre korpo-splašky sú tie jeho emocionálne výlevy takmer ako orgazmus. Potom ho môžu maľovať v karikatúrach s červenou hlavou - lebo ho to fakt trefne vystihuje.

Ja neviem akých bojovníkov akože chce nájsť a kde. V poloslniečkárskom Smere? V tom Smere, kde mu teraz odídu takmer všetci ako tak technokraticky a mediálne zdatní poslanci, a ostanú len vlezloprdelkovské typy (on si účelovo takých hádzal na kandidátky vo veľkých počtoch, lebo vie, že takí mu budú najvernejší - takí, ktorí sa dostali tam kde sú len z jeho vôle, nie na základe nejakých extra kvalít), pričom často ide už o ľudí v dôchodcovskom veku.

Inak som čítal rozhovor s Beňovou v Nku a 2 poznámky k tomu:
1. Ako je možné, že po tomto rozhovore je Beňová ešte stále v Smere? Ako to, že nebola vyhodená? Lebo to čo tam predviedla bolo ďaleko tvrdšie a drzejšie voči Ficovi ako tá Pellegriniho neslávna tlačovka. Prísť vyslovene k úhlavnému nepriateľovi (Nko) a vykecať, ako klebetná sliepka na káve s kamoškou, to čo tam na Fica vykecala. Prečo je dodnes Beňová tak privilegovaná v Smere? Hmm? Beňová je aj naďalej symbol Ficovej slabosti, tohto sa on asi už nikdy nezbaví.

2. Ak je pravda v tom, ako Beňová Fica v rozhovore popísala (ako slabého, zlomeného, chorého, osamelého a ješitného muža, ktorý už nevníma realitu okolo seba), a ja si myslím, že v tomto veľmi neklamala a že vie o čom hovorí, potom to bude zákonite so Smerom už len horšie. To už sa nikto nemôže diviť, že každý súdny odtiaľ chce utiecť a dať ruky preč od Fica.

Roland Edvardsen

Mňa teda hlasovanie Smeru a Fica neprekvapilo vôbec. Ja už som tu mnohé písal a jasne hovorím, že demagóg a manipulátor Blaha podsúva falošný obraz. Preto je vlastne aj na krútenie hlavou, prečo sa idú rozpadať, keď ideologické rozdiely medzi oboma krídlami sú takmer zanedbateľné (ten rozdiel je viac vo forme než v obsahu).Fico nešiel nikdy proti EU a NATO spôsobom akým idú napr. kotlebovci. A s Kiskom by išiel tiež do vlády, ak by mohol - o tom nepochybujem (lebo sa bojí kriminalizácie).

Roland Edvardsen

K tejto tému sme tu diskutovali už mnohokrát. Otázky okolo potratov boli filozoficky vyriešené už naozaj dávno (pozri napr. David Boonin) a biologicky je to tiež jasné: dokým tam nie je vyvinutý mozog, nemôžeme hovoriť o vedomí a osobnosti - a preto je prirovnávanie zygôt a embryií k plne vyvinutým ľuďom jednoducho intelektuálne nepoctivé. A mozgová aktivita sa začína prejavovať až ku koncu 2. trimestra, niekde okolo 7.mesiaca – čo je dávno potom, ako u nás legislatíva umožňuje abort. A ontogenéza je skrátená fylogenéza. Chmelár má teda úplne správnu pointu, že bojovníci proti potratom by s rovnakou vervou mali bojovať aj za vegánstvo, proti akémukoľvek zabíjaniu zvierat - ak chcú byť naozaj poctiví v tom, že sú "za život".

Tradičné náboženstvá majú tiež rozličné pohľady. Judaizmus je napr. v otázke abortov liberálnejší ako katolicizmus. Normatívny judaizmus a jeho právo (tzv. halacha) nepovažujú plod až do narodenia za človeka, takže ani abort neklasifikujú ako vraždu/zabitie už narodeného človeka. Plod je "lav nefesh hu" (ne-osoba) dokiaľ sa nenarodí – sanhedrin 72b a do 40 dní je považovaný za "vodu" jebamut 69b a neskôr za "gufah hu" – (časť jej tela). V prípade komplikácií pre matku je plod považovaný za "rodef" (prenasledovateľ) a život matky musí mať absolútnu prioritu.

A s výnimkou katolicizmu, ostatné tradičné náboženstvá nemajú problém napr. ani s umelým oplodnením - ani judaizmus, ani islam, ani rozmanité protestantizmy. A takí babtisti z "Bible Beltu" do 70-tych rokov nemali problém ani s potratmi. Obdobne i u nás maďarskí kalvíni, ktorí istú dobu praktikovali stratégiu 1 dieťaťa. Skrátka, pri potratoch sa dobre nedá odvolávať ani na nejakú tradíciu, lebo v rôznych dobách a v rôznych minulých kultúrach a náboženstvách boli prístupy rôzne, a veru rozhodne nie vždy takto striktné, ako to presadzujú takí ako Záborská či Vašečka.

Roland Edvardsen

Hej, púštnym démonom Jahvem posadnutý Krajči, angažujúci sa v skupinke "Priatelia Izraela", zaujal. Matovič sa rozhodol stavať na hentakých práve preto, lebo sú ľahko manipulovateľní, resp. on dúfa, že ho budú počúvať ako ovce na povel. Krajči a jemu podobní to celé berú ako akúsi náboženskú misiu, pri ktorej idú očistiť Slovensko od komunistov/"Satana" (preto tak nenávidia strany ako Smer, Vlasť, SNS).

Inak Záborská už predložila ten anti-interrupčný zákon? Posledne, čo som čekoval, tak stihla byť už aj "pro-choice." Myslím, že jediná istota u hentých abrahámistov je honba za nejakým teplučkým miestom, tam budú istoty, nie pri zygotách. Ale však Vašečka to môže nabudúce vykompenzovať predložením zákona o traumatizujúcich ejakulátoch mimo pošvu, ktorými sa bezcitne vraždia dennodenne milióny a milióny detských dušičiek. :-)

Roland Edvardsen

To je trochu smiešna predstava, že opozícia sa oslabí bifurkáciou - veď v parlamente ostanú tí istí ľudia. Naopak, môžu sa naskytnúť nové možnosti - napr. v nových spojenectvách, ktoré predtým neboli možné.

Voliči všeobecne rozpady budú odmietať - ale je to povrchné, obzvlášť takéto v opozícii aké vidíme u Smeru a LSNS.

Aj teraz sa na hlavu Tarabu spustila vlna kritiky, že prečo tú LSNS rozbíja. Áno, rozbíjačov tak nejako automaticky ľudia chcú odmietnúť, vnímať to tak, že za rozpad je vinná len jedna strana. Ale to málokedy tak býva. LSNS rovnako rozvracá aj Mazurek, aj Kotleba.

Ak bude LSNS pokračovať aj naďalej v rovnakom móde, potom ju bude čakať percentuálny úpadok - možno aj mimo parlamentu. Voličom sa musí časom prejesť strana, ktorá funguje stále len takto izolovane v opozícii, ktorá je de facto bezzubá.

A Smer, ten sa rozpadne, teraz všetko tomu nasvedčuje, ak si to Fico nerozmyslí a neodíde (zo svojej pozície). Fico to Pellegrinimu nedá - lebo strach ho nepustí. Dôvody veľmi dobre popísal, tentoraz celkom racionálny, Mečiar: https://cz.sputniknews.com/politika/2020052912005171-novy-politicky-lidr... (Som sa rehotal, keď som sa dočítal, že podľa Mečiara mal Fico odísť z politiky ako sľuboval v r. 2014. Hej, ten Mečiar známy tým, že hentakých "pelegrínov" okamžite zo strany surovo odstránil, len aby bol "LenOn").
A Pellegrini to už dávno vie (lebo vyjednávania medzi nimi už tajne prebehli) a už pripravuje novú stranu (a sponzori, ktorí opustili pre neho Fica tlačia a tlačia).

No, procesy prebiehajú, musíme si počkať. Matoviča a spol. zatiaľ chránil koronavírus, po jeho útlme to môže ísť k lepšiemu rýchlejšie. Uvidíme...

Roland Edvardsen

Tu treba napísať, že konkrétne Ilmoran dostal hneď niekoľko šancí - aj na tomto webe - a vždy zlyhal. Dať mu opäť šancu by už naozaj znamenalo nielen hlúposť, ale spreneverenie sa hodnotám tohto webu.
Napokon tí, ktorí zvyknú navštevovať diskusie na Infovojne si možno mohli všimnúť, že sa nielenže nezmenil, ale skôr zhoršil. A jeho webový úpadok bol zavŕšený otvorenou podporou Matoviča. Tu niet už o čom.

Roland Edvardsen

Ja vidím problém v tom, že tu sa stále nechce spolupracovať na základe ideologickej blízkosti, ale dookola sa len rieši, kde mal aký jednotlivec kauzy. A potom nám vznikajú kdejaké bizarné koalície alebo spojenectvá (ako napr. KDH+ PS). A samozrejme ťažko sa to nejako pohne s takou LSNS, dokiaľ jej ostane nálepka "fašistov".
Bohužiaľ, máme tu médiokraciu vydávanú za demokraciu - takže dokým si národ neovládne média, bude naďalej aj o personálnej politike strán a ich spolupráci rozhodovať cudzina.

Roland Edvardsen

Špáratko bol len humor zo Zomri. Sa divím koľkí sprostí sa na toto chytili. Ale takto funguje Zomri aj Matovič. Ak by to naozaj bol koks, ver tomu, že médiá by k tomu inak pristupovali. Ale nikto to skutočne vážne z médií nebral.

Koks bral Počiatek a (vraj) aj Kali (a Počiatek je tiež bisexuál). Fico sa zase rád promenádoval so svojimi milenkami po gej kluboch - to žiaden etalón morálky nie je. Ale stále lepšie ako Lipšic, ktorý sa hral na sporiadaného manžela a kresťana, a pritom má záľubu v lacných kurvách a v perverzných hrách. Práve takí sú inak najlepšie vydierateľní a sú na nich posielané volavky - takí to budú mať horšie, ako tí, ktorí sa ničím veľmi netaja a na nič extra morálne sa nehrajú (ako Kollár či Slota). Na koho nie je veľa kompromitačného materiálu? Kto je etalón morálky? Kotleba, ktorý prcal 15-ročné a v strane mal priveligovaný bisex swingers párik?

Ešte toto by nám chýbalo riešiť. Ak to tí ľudia verejne nepropagujú (ako Truban drogy), potom o ničom nechcem vedieť a počuť. :-D Buzerant Pelle už bol tak či tak na čele vlády aj parlamentu - tak už je to jedno. Keď mohol byť na čele štátu taký úžerník a daňový podvodník ako Kiska, tak spoločnosť musí zniesť už naozaj všetko.

Roland Edvardsen

Hej, bulvár. Ale fakt stačí len pohľad na ten jej najnovší úlovok - strašné. A vôbec, o nej sa celkovo hovorí, že dosť strieda, vraj aj nejakých ženáčov mala. Ale to už je trochu pod úroveň tu riešiť.

Trubana museli presvedčiť, lebo s Biháriovou by bolo PS už celkom na odpis.

Roland Edvardsen

Jednoducho teraz nám neostáva nič iné, než čakať, kým sa neodkopne sám Matovič. Ale média ho ešte stále šetria, lebo napriek všetkému ho stále nevnímajú ako rovnaké alebo väčšie zlo než Smer.

Smer s LSNS nebude nikdy spolupracovať - možno maximálne len odtrhnutý Ficov Smer, ale to už nebude taká veľká a významná strana a Ficovi bude už všetko jedno. A dokopy im nebudú stačiť percentá na koalíciu - ostanú izolovaní.

S LSNS sa možno niekedy v budúcnosti bude dať spolupracovať, ak zmení vedenie a dištancuje sa od minulosti. Ale Kotleba sa tam bude držať ešte tuhšie, ako sa dnes drží Fico v Smere - o tom nepochybujem. A pri Kotlebovi to bude dookola o tom istom, čo už poznáme. Personálna politika tejto strany je katastrofálna a ak sa nezmení, nezmení sa ani prístup ostatných strán voči LSNS.

Ako tak vidím nejaké vzdialené svetlo v spojení Pellegriniho Smeru a Sme-rodina (už dlhšie tam vidieť koketérie, náznaky. Aj keď Kollár dnes v Na telo povedal, že hoci sa mu Pellegrini páči viac ako Fico, stále pôjde o ten istý Smer s tými istými akcionármi). A ak by sa k nim pridala ešte jedna strana typu SNS alebo KDŽP (ktorí sa časom asi od kotlebovcov odtrhnú), potom by sa dalo. Zázrak to veru nebude, ale dnes naozaj skoro všetko pôsobí lepšie ako Matelko. :-)

Roland Edvardsen

Potom nemusíš voliť vôbec, lebo aj tak to bude z tvojho pohľadu za jedno. Nepomôžeš si predsa nijako ani keď budú LSNS a Smer v izolácii. Môžeš si preto vyberať len medzi zlou a ešte horšou kombináciou. Holt, to je tá "funkčná" demokracia.

Stránky