Roland Edvardsen

komentáre

Roland Edvardsen

Tu by som ešte dodal, že Čaputovú po ukončení prezidentovania zaručene čaká strmý pád na politickú odpadovú skládku - na normálnu stranícku politiku je totiž úplne nemožná, nepoužiteľná ako Kiska, ak nie ešte viac. Na druhej strane, keď tu vidíme magorov ako Nicholsonová, Heger, Dzurinda a iní, neprekvapila by ani u nej snaha vydať sa touto cestou - ale bude to utrpenie, obzvlášť pre ňu. A bude mať čo robiť aj pri budúcich prezidentských voľbách, ak sa nájde nejaký prijateľný protikandidát, na ktorom sa zhodne celá terajšia opozícia (k tomuto musí dôjsť, hoci nepoučiteľní a nekooperatívni narcistickí hlupáci ako Harabin budú Fione opäť mimoriadne pomáhať).

Roland Edvardsen

Ma vykotilo zo stoličky od smiechu pri záberoch na tú mužskú kurvu Zelenského. To je podobné ako mať na čele krajiny niečo také ako je Pročko, Mojsejová alebo Dolly Buster. A potom ber takúto krajinu vážne, že?

Roland Edvardsen

Neviem koľkí z Vás už videli rozhovor Dzurindu so smrtkou Vagovičom. Odporúčam pozrieť - je to totiž fakt komédia.

Hovorí sa, že Mikiho dnes môžu voliť prevažne mladí, lebo tí starí si dobre pamätajú čo bol zač. Ja zase hovorím, že čím viac obdobných rozhovorov s týmto, fakt šaškoidným, rukami rozhodzujúcim, krpatým kokôtikom, tým viac budú s otvorenými ústami civieť aj mladí.

Pretláčanie tohto politického (a i ľudského) skrachovanca, ktorý sa evidentne pomiatol (to naozaj už aj ten Mečiar mal viac rozumu a nakoniec pochopil, že návrat do tej istej rieky nie je možný, resp. nie je ani prirodzený a správny) je skôr dobrá správa, keďže to ukazuje, aká je už miestna globomafia zúfalá, keď chce vkladať svoje nádeje do niečoho takéhoto. Ak už, Dzurinda im to skôr potopí, dopadne to ako s Kiskom (a to je ešte pre nich ten najpozitívnejší scenár).

Roland Edvardsen

Ja teda aj v okolí počujem len nadávanie na vládu (a samozrejme najviac na jebnutého Matoviča) a to fungujem v BA smutne známej pre kuciakovské exhibície, ktoré spôsobili, že pred voľbami BA pomerne masívne volila Olajno. Podporovatelia koaličníkov sú pochopiteľne dnes skôr ticho (a preto to skresľuje vnímanie spoločenských nálad, urobenie si reálnejšieho obrazu). No a komentáre na weboch tiež skresľujú (väčšina ľudí, aj tých, ktorí chodia na internet, totiž nekomentuje).

Za tie roky musím konštatovať, že som realista vo vzťahu k miestnej populácii - čiže inak povedané skeptický. Tá pasivita je však už naozaj ubijajúca. Tiež by ma zaujímalo čo presne by sa muselo stať, aby došlo k masívnejšiemu posunu. Treba si tiež na rovinu priznať, že veľká časť populácie (napr. anti-Fico mamonárska blavácka "zlatá mládež" (mládež nie nevyhnutne len pre vek)) sa nezmení NIKDY. Je to ako so sektármi.

Roland Edvardsen

Je očividné, že to niektorí už absolútne nezvládajú. Ale to čo predvádzajú Heger a Nicholsonová, to naozaj je už úroveň vážneho mentálneho postihnutia. A do toho ešte ďalší obdobný pobehujúci šaškoid Dzurinda. To snáď nie je ani možné, ako niekto môže až tak stratiť zmysel pre realitu, to už je naozaj choroba, otázka pre psychopatológiu.

Každopádne dúfajme, že títo kreténi nakoniec pôjdu do volieb s ich stranami (ideálne všetci samostatne) a oslabia obdobné strany. Treba sa na to pozerať z tohto pozitívneho hľadiska (aj keď chápem, že počúvať a pozerať sa na takýchto bezočivých a primitívnych potkanov nie je nič príjemné).

Roland Edvardsen

Naozaj len zopakujem - neprejde to, lebo podmienky referenda sú u nás nastavené tak, aby neprešlo. Globo takmer na to doplatili pri referende o vstupe do EU. Ale však keď sa chcelo, tak sa dalo čachrovať s číslami (a tiež namiesto jedného dňa voliť až dva).

Neprejde to, hoci je táto vláda mimoriadne nenávidená. Je to totiž podobné, ako keď sa ľudí opýtate či chcú schudnúť alebo zbohatnúť. Samozrejme, že chcú, ale keď už majú preto niečo spraviť, to už je iná otázka. Rovnako je to aj s tým, že 85% populácie nechce túto vládu. Áno, úprimne ju neznášajú, ale vôľa k tomu dať to nejako aktívne najavo, či už cez referendum alebo účasťou na proteste, je iná otázka. Je to rovnako ťažké nájsť tú vôľu, byť aktívny, ako pri tom schudnutí. Blbé je, že keď nebude solídna účasť, globalisti to využijú zase na výsmech opozície. Nuž, nebol to asi najlepší nápad, pustiť sa do toho. Ale aj tak sa treba zúčastniť, to áno.

Roland Edvardsen

Je to tak, že vzhľadom na všetko čo sme už videl a počuli môže Matovičovi naletieť len úplný idiot. Problém však je, že očividne je tých idiotov v populácii viac než by bol zdravý odhad. Napokon Matovičovi sprosto uveril aj jeden nemenovaný bývalý prispievateľ na Nadhľade.

Takže skôr toto je dnes to najšokujúcejšie: že toľko ľudí naletelo takému okatému šmelinárovi a myslia si, že ten človek je nejakou alternatívou k systému (pritom Matovič bol vytvorený systémom a výrazne posunutý a podporovaný globalistami. Áno, golem sa nakoniec utrhol z reťaze, ale to nič nemení na tom aký má pôvod).

A napríklad ten terajší Matovičov falošný boj proti progresívcom a LGBTI, to je niečo tak ukrutne umelé, lacné a okato priehľadné, že až. On to robí tak primitívne, komediantsky a pateticky, že de facto takto nahráva globohomo strane a konzervatívcov naopak diskvalifikuje. Ak by som chcel zdiskreditovať konzervatívnu stranu posunul by som im práve Matoviča. Ten človek naozaj nie je žiaden geniálny marketér, ako sa svojho času podsúvalo - má len šťastie, že funguje v tunajších chorých podmienkach (hlavne mediálnych, ale aj populácia je taká aká je - škoda už rozoberať). Za normálnych okolností by po ňom nikdy nemohol ani pes šteknúť.

Roland Edvardsen

Matovič je medzi nimi najväčší excentrik, vonkajší nestabil a "attention whore". Ale čo do tuposti, zákernosti, neschopnosti či machiavelizmu je tam kopec jemu seberovných a áno aj horších. O horších aj z ideologického hľadiska ani nehovorím.

Roland Edvardsen

Dovolím si tvrdiť, že tak mentálne obmedzeného a tupo pôsobiaceho premiéra sme ešte ani nemali - a to už sme tu mali kadečo vrátane Matoviča. Ale Heger už začína pôsobiť šibnutejšie a hlúpejšie aj oproti nemu. Ono globalisti zlomili palicu nad Matovičom, lebo je to nevyspytateľné psycho a teraz už začínajú lámať palicu aj nad Hegerom, lebo je to až príliš okatý imbecil. Na Matelkovi sa dá aspoň aj zasmiať, ale Heger je fakt len osina v zadku - typ neuveriteľne iritujúceho blbečka omieľajúceho tie úplne najbanálnejšie floskuly ako pokazená platba, neschopný zo seba dostať "neco kloudné".

Roland Edvardsen

To ticho zo strany politikov po tejto brutalite je naozaj až pozoruhodne trápne. Ale asi by to ani nemalo tak prekvapovať - nedá sa z toho vytĺcť politický kapitál. A tak sa radšej budú riešiť miliónkrát prežuté veci, ako teraz u Matoviča, ktorý sa tvári, že objavil teplú vodu, a z proti-korupčného bojovníka je odrazu najväčší anti-trans aktivista (hej, lebo pred ním xkrát tú tému nespracovali a kriticky neokomentovali mnohí mnohonásobne lepšie a inteligentnejšie, že?).

Veru, 30 rokov, ale aj tak to miestami stále šokuje v akom stave je tu spoločnosť a politika/politické "elity". Niežeby si človek mal robiť ilúzie o "tých druhých, tam vonku" a rovnako tiež možno uznať, že je tu niekoľko parametrov, v ktorých sme objektívne na tom lepšie ako pred 30 rokmi, ale aj tak je to na zaplakanie, ten náš špecificky tupo-pasívny upadnutý stav a všeobecné zaostávanie (aj oproti susedným národom).

Roland Edvardsen

Krčméry bol jedna z najideálnejších tunajších ukážok zneužitia kresťanskej idey rovnosti (ktorá v pôvodnom zmysle má byť o rovnosti duší pred Bohom) na podporu multikulturalizmu a globalizmu. Na to sme na Nadhľade upozorňovali už dlhšie - že kresťanstvo je príliš ľahko zneužiteľné a následne kolaburujúce s globo systémom. Je to o to komplikovanejšie, že mnohí dnes zároveň vidia či chcú vidieť práve kresťanstvo ako cestu záchrany (pre národ, Európu, atď.). Je to ťažká a komplexná téma - ale treba ju viesť.

Roland Edvardsen

Tarabova miera špekulanstva a manipulovania naozaj presahuje hranicu únosnosti + do toho celková pochybná minulosť - len idiot by mu mohol dôverovať a som zvedavý ku komu sa zase hodí na kandidátku, kto bude teraz až tak blbý, že si takéhoto hada pustí k hrudi. Zarazilo ma, že otvorene tvrdí, že sa dohodne na predčasných v septembri (a potom Matovičovi za to schváli rozpočet a iné). To je naozaj nehoráznosť. Treba tlačiť teraz na to, aby predčasné boli najnejskôr v júni.

Roland Edvardsen

Tarabove chovanie ťažko interpretovať inak než korupciou. Teraz ho i na jeho FB stránke idú diskutéri roztrhnúť. Prečo by sa inak takto potopil? Ešte pri kuffovcoch (bitkárska pozemková mafia - tu na Slovensku naozaj možno len žasnúť kto sa vydáva za kresťanov a oficiálnych bojovníkov za kresťanskú politiku) sa to dalo očakávať, vzhľadom na ich spojenie s Matovičom, a aj legálne problémy s políciou, u Tarabu to môže byť len korupcia, alebo teda naozaj totálne osprostenie. Ale žeby sa mu takto náhle a prudko znížilo IQ, tomu neverím.

Roland Edvardsen

Nuž, časť opozície môže byť (a asi aj je) kúpená. Takí ako Vorobelová (tá ženská bola od začiatku pochybná - viď jej začiatok v podvodnej Národnej koalícii) alebo kuffovci, tí asi vládu podržia. A potom je tu samozrejme SaS s jej benčíkmi a osuskými, ktorých si tam dovliekla a ktorí fungujú/budú fungovať ako piata kolóna. Ale nechajme sa teda prekvapiť.

Inak pozerám práve prejav Kollára - a zdá sa, že jemu už tiež švitorí obdobne ako Matovičovi, normálne to dal na Matelka. Sú to fakt labili, hysterici, nezvládajú to ani trochu dôstojne.

Roland Edvardsen

Ja určite súhlasím, že treba byť realista (jedno z tých mojich obľúbených slovíčok, ktoré často omieľam :-)) a zameriavať sa na dosiahnuteľné ciele. A cieľ vytrestať súčasnú vládu, hlavne Matoviča a Olajno, je na dosah a dostatočne uspokojivý (aspoň na nejaký čas). Nejaké PS a podobných (ktorí sa beztak odpália sami, keď budú vo vláda a na očiach verejnosti) treba riešiť, keď to bude aktuálne.

Takže určite treba vysloviť nedôveru tejto vláde, nič jej neuľahčovať a nenechať sa oblbnúť rečami o nejakej úradníckej vláde ovládanej Čaputovou (tá žena, napriek všetkému, je i dosť zbabelá, slabošská a nie nejako extra šikovná - do toho nepôjde, nehovoriac o tom, že by potom ešte na ňu viac doľahla zodpovednosť za krízové časy).

K nebinárom: zaujímavé, ja som sa nedávno prvýkrát v živote (čo tiež vypovedá o celkovej raritnosti tohto fenoménu) bližšie stretol na pracovisku s trans-ženou a tá naopak odmieta riešiť akékoľvek rody. Čiže môžeme používať pri nej mužský rod, ak chceme (aj pre nekomplikovanie vecí v práci, keďže ešte je v procese tranzície a podľa dokladov je to muž). Ale popravde, hoci je to biologicky XY je trochu zvláštne niekoho kto vyzerá a správa sa ako žena oslovovať mužským rodom. A mimochodom, táto osoba odmieta práve tieto nebinárne osoby a ich požiadavky, rovnako ako odmieta chodiť na prajdy a pod. A dokonca sa zastala aj Kollára, pokiaľ ide o jeho výroky na LGBT. U nej je jej transsexualita dôsledok hormonálnej nevyváženosti (lebo aj jej tvárová fyziognómia, boky, ruky a pod. sú ženské/neoténne a od raného detstva sa prejavovala ako baba), nie sexuálneho fetišu a/alebo duševnej poruchy (autogynefília, autizmus, narcizmus a pod.), ako je tomu dnes u väčšiny LGBTIQXYZ na Západe.

A ono je pochopiteľné, že mladí sa hľadajú a chytajú niečoho, čo im je prezentované aj ako "trendy". A práve toto je dnes pre nich spôsob ako sa niekam zaradiť a upriamiť na seba pozornosť. V 70-tych rokoch to boli punkeri, v 80-tych gotici, neskôr emo a pod., teraz sú proste "nebinári". Čiže globomafii sa naozaj podarilo zo sexuálnej inverzie/homosexuality spraviť sociálny konštrukt a ideológiu, niečo čo bolo predtým pre menšiu skupinu ľudí nejaká ich biologická/psychologická podmienka sa aplikovalo na širšie skupiny, pre ktoré to funguje ako regulérna ideológia/životný štýl/módny trend či jednoducho spôsob ako na seba upriamiť pozornosť a získať de facto privilegovaný status vo woke korporátnom systéme (a mať napr. rozhovor v červenom denníčku ako "to").

Roland Edvardsen

Je to tak - zločinná vláda Matelka, blázna na úrovni Nera, musí skončiť. Lenže názor, že po ňom môže prísť ešte niečo horšie má svoju oprávnenosť. Ťažko nemať skeptické vyhliadky, keď človek vidí politické alternatívy voči tejto vláde ako aj celkovú úroveň spoločnosti (toť ďalšia typická ukážka ultra-debility nastupujúcej generácie:https://dennikn.sk/3127168/nebinarna-osoba-velmi-ma-vycerpava-kazdemu-vy...) a celkový stav sveta. Nuž, ak je naozaj generačná teória Straussa a Howeho pravdivá, nachádzame sa práve presne v období kríz - a to ešte tak skoro neskončí.

Roland Edvardsen

Žiaľ Taraba hrá veľmi nedôveryhodné hry. A Kotleba, tak ten naozaj dopadol katastrofálne, stať sa Matovičovou štetkou je skutočne dnes to najúbohejšie, čo môže byť. Hrôza, ako sú niektorí, do hrude sa bijúci kresťania, schopní sa zapredávať. A potom ešte Sulík, ktorý prejavuje politickú tupotu najhrubšieho zrna. Ale aj keď táto úbohá a dementná vláda nejako vydrží do konca, nebude to pre ňu lepšie - práve naopak. Takže môžeme byť v pohode. :-)

Roland Edvardsen

A treba ešte pripomenúť kto má najväčšie prírastky. V r. 2100 by mal dosiahnuť počet afrických negritov 4,5 miliardy. Pripočítajme k tomu suchá, nedostatok vody a pod. v dôsledku klimatických zmien a pre Európu to nevyzerá ružovo, resp. to vyzerá čierne, veľmi čierne (vzhľadom na blízkosť Afriky).

V moslimských krajinách, v latinskej Amerike a inde to už pochopili a pôrodnosť postupne regulujú. Áno, aj v čiernej Afrike sa tá pôrodnosť znížila, avšak len takým tempom, že čierna maternica už nemá 8-10 vrhov, ale "len" 4-5 - čo je stále strašne veľa na svetové pomery.

Roland Edvardsen

Tiež som si všimol ako mnohí teraz argumentujú, že to nemohol napísať - lebo perfektná angličtina.

Ale mladí jednak dnes vedia po anglicky(a výučba jazykov na školách je dnes jedna z mála vecí, ktorá pokročila oproti minulosti), nehovoriac o množstvo pomôcok, ktoré dnes človek má na webe. Ja niekedy používam napr. grammarly, ktoré dokáže opraviť anglický text tak, že človek bude vyzerať ako native perfektne ovládajúci gramatiku daného jazyka a majúci bohatú a precíznu slovnú zásobu. Takže obávam sa pre niektorých konšpirátorov, žiaden "zázrak" sa tu nekoná. Chlapec mal skrátka vyššie IQ a bol silne autisticky zameraný istým smerom (preto vyprodukoval také haldy textu) + dnes je už naozaj jednoduché písať anglicky na webe, pôsobiť ako native.

Roland Edvardsen

Ešte si prechádzam tie výsledky a ono sa to veľmi nedá interpretovať ani ako víťazstvo súčasných vládnych strán. Napr. také Olajno dosť výrazne pohorelo v komunálkach (ani jeho najznámejšie tváre nebodovali). A progresívci dominujú len v BA. Je to skrátka mix, z ktorého sa pre budúcnosť parlamentných volieb až tak veľa odhadnúť nedá.

Roland Edvardsen

Popravde, toto boli prvé župné a komunálne voľby, ktorých som sa zúčastnil (lebo aj pri nich tu mohli ľudia vyjadriť postoj k terajšej vláde). Volil som v našom kraji kandidátov spojenej koalície Smer-Hlas-SNS- Sme rodina a zrovna v mojom kraji táto koalícia aj výrazne uspela.

Inak naozaj žiadne prekvapenie. Ľudia to ignorujú, lebo väčšinou aj tak tých kandidátov nepoznajú a vnímajú tie voľby ako niečo o kosení a doprave, než o nejakej veľkej politike (čo je pochopiteľné, ale trochu aj chyba). A výhodu majú skôr tí, čo svoj post obhajujú. A značná časť ľudí funguje na zotrvačnosti (obzvlášť pri tomto type volieb), nechce experimentovať.

Ale aj tak je to už na zamyslenie, prečo tie národné sily vždy tak pohoria v týchto voľbách. Dokonca je to o čosi slabšie než posledne. A pokiaľ ide o súboj Smer vs. Hlas, zatiaľ Hlas >Smer. A to Fico kalkuloval, že by sa mohol prehlásiť za víťaza týchto volieb. Ale nevydalo.

Ale nie je to ani nijaká tragédia tieto voľby. Lepší prieskum o náladách národa budú až parlamentné.

Roland Edvardsen

Nečítaš s porozumením. Ja píšem všeobecne o tom, že mládež má dobrý dôvod na to byť frustrovaná a že jej vyhliadky sú teraz horšie ako v prípade jej rodičov. V takom stave je jednoduché, že prepadajú extrémnym ideológiám, ktoré ich frustráciu nasmerujú zlým smerom. To nebolo len o nejakom tučniakovi, ale aj ten tučniak (s ktorým sa beztak nikto nikdy nebude chcieť olizovať, obzvlášť v gej komunite posadnutej vzhľadom) je ukážkový produkt doby, ktorý uveril tomu, že získa na hodnote, ak svoj posratý život a sociálnu frustráciu pretaví do "ľudskoprávneho boja za menšinu", neuvedomujúc si, že takto sa len stane zmanipulovaným pešiakom systému (proti ktorému vo svojej pomýlenosti akože bojuje - to je práve tá smiešno-smutná situácia podobných ľavičákov, antify a spol.).

Roland Edvardsen

Áno, je to lákavé a jednoduché smiať sa z monštrózne obézneho popleteného kvíra, ale čím som starší tým skôr pociťujem k tejto zúfalej a neurotickej mládeži nie nenávisť, ale silnú ľútosť. Naozaj úprimnú ľútosť, lebo možno má svoje smartfóny a "tiktóky" a "latečká", ale nemá absolútne najzákladnejšie istoty, ktoré mali generácie predtým, také základné veci, ktoré robia človeka človekom ako možnosť vlastného bývania bez strašidelných dlžôb. A má plné právo hnevať sa na zkurvysynov vo vláde z predošlých generácií, lebo tí to podrbali na plnej čiare. Len v tom hneve a v zúfalstve je potom ľahké podľahnúť ideologickým hnusom, ktoré sa na nich valia zo všetkých strán, či už o ten "ľavicový" alebo "pravicový" radikalizmus (ako bol prípad strelca z Teplárne).

Roland Edvardsen

Kotleba robí ďalšiu chybu, ak sa pokúša tento prípad napasovať na prípad Lučanského, pri ktorom naozaj stále ostáva veľa otázok otvorených. Tu je pomerne isté, že vraždil mladý a plánoval to už dlhšie (napokon videli sme aj jeho fotky pred Teplárňou). Sám tatko povedal, že mu zobral zbraň z trezora (on vraj nevie ako - no jednoducho, sopliak vedel kód). A v liste na rozlúčku vraj aj písal, že vraždil a chce vraždiť. Hej, inak vraj slušný, bezproblémový chlapec....jeho spolužiaci hovoria trochu odlišný príbeh (o jeho radikalizme vedeli, vraj ho však často "maskoval" vtipom). To, že mal psychické problémy je očividné, keď tu boli myšlienky na samovraždu (a nemusel mať pritom zároveň aj diagnostikovanú poruchu - hoci diagnostikovanie, to je kapitola sama o sebe, nechcem tu písať litánie).

Skrátka, Kotlebovi opäť hrozí, že dopadne ako pri tých čipoch a zjaveniach sv. Jána. Národné a alternatívne sily nepotrebujú pri tomto robiť z chalana nevinného - len sa popália. Treba len jasne pomenovať, že za tragédiu nesie zodpovednosť amerikanizmus, debilná americká kultúra zabíjania a amerikanizovaná forma hollywood neo-nacizmu, ako to pomenoval i Nadhľad.

Roland Edvardsen

https://www.youtube.com/watch?v=0gtGI6BSMDI

No neviem, nemám z toho dobrý pocit. Zvláštna, veľmi zvláštna mi príde reakcia otca. Keby moje dieťa spáchalo samovraždu a ešte bolo obvinené z takejto vraždy + do toho takýto mediálny cirkus a kontext, tak si neviem predstaviť, že by som zakrátko na to mal nervy takto niekde vystupovať a takto sa prezentovať.

Roland Edvardsen

Na FB som čítal, že niekde na webe to má byť, ale nedá sa dať na to link (na FB). V Nku i na Postoji z toho vyťahujú pasáže, ale bolo by zaujímavé vidieť, čo z toho nevytiahli, napríklad.

Tatko Krajčík teraz dal rozhovor u Kotlebu. Vraj neverí, že to jeho syn spravil. No neviem, argumentácie typu "potom prišiel za mamou, že nech mu uvarí čaj, že ho škriabe v hrdle. Urobili by ste to, keby ste mali na pláne takúto šialenosť?", nie sú presvedčivé. To práveže často tak býva, že (sebe)vrahovia v daný osudný deň pôsobia kľudne a vyrovnane. Myslím, že verzia Juraj K. bol magor, čo reálne vraždil (čo chce tatko poprieť - a to je pochopiteľné a bežné u najbližších príbuzných, takáto reakcia) a zároveň aj zaplatenie spravodajských služieb a manipulácia páchateľa sa navzájom nevylučujú. https://www1.pluska.sk/krimi/prehovoril-otec-strelca-juraja-19-zamockej-...

Roland Edvardsen

Tí sa teda inak zhovaďujú. Inak keby Kostolný mal trochu širší prehľad tak by vedel, že slovo kvír (čudák, divný, iný) naopak značná časť homo odmieta ako hanlivé. Môže to byť vnímané ako slovo neger na označenie černocha, napríklad. :-)

Nebinárna osoba: ďalší novodobý nezmyselný termín, opäť odmietaný aj časťou teplých, lebo je to strašne zmätočný výraz, ktorý môže popierať ich podstatu - orientáciu na fyzické pohlavie. Non-binary môže a nemusí byť trans. Ale je to len (dnes zideologizovaný) náhradný termín pre temperament (ako by povedal Jordan Peterson). Nikto nie je "nebinárny" (v zmysle, že nie som muž, ani žena, či som oboje), ale XX môže mať viac maskulínnu expresiu a XY naopak.

Ten jeden zo zastrelených, čo sa identifikoval ako nebinárny, bol očividne riadne ideologicky osprostený. Bol to len obyčajný viac zženštilejší homosexuál (bottom), ale kvôli ideologizácii a trendovosti si musel hovoriť "nebinárny", asi tak. To isté aj niektoré dievčatá bývajú viac chlapčenskejšie, sám si na viaceré pamätám (čo sa nechceli maľovať, nosiť sukne a radšej chodili hrať s chalanmi futbal, než by sa hrali s bábikami a pod. V Amerike mali na to výraz tomboy). Teraz sú kdejakými "kostolnými" klasifikované ako nebinárne - a mnohými potom aj nasmerované k nezvratným medicínskym procedúram.

Inak ten manifest sa dá niekde nájsť na webe? Čítal to už niekto?

Roland Edvardsen

Nuž, tito prorezimni hysterici majú tendenciu všetko prepisknut. Podobne ako pri Kuciakovi, či posledne pri Ukrajine, aj teraz svojim agresívnym pistanim a kampaňami akurát ľudí znechutia a dosiahnu opak. Ja som napr. bol dosť neutrálny vo vzťahu k ukrajinskej otázke. Avšak po mesiacoch agresívneho vnucovania, moralizovania až vyhrážok jednoducho nastáva znechutenie a odpor. A to sa teraz stane a stáva aj s LGBTI.

Ja som vždy tvrdil, že je všeobecne blbosť niekoho nenávidieť len preto, že je homosexuál, rovnako ako napr. za to, že je niekto Maďar či Ukrajinec. Ale jednoducho menšiny sú piata kolóna v štáte pre globalistov, mimoriadne ľahko zneuzitelne - a vždy to tak bolo. Je to stále tá istá pesnička, ako z pokazenej platne.

Roland Edvardsen

Keď sme už pri humore, tak po čase sa ozvala aj ďalšia moja "oblúbenkyňa" :-D: https://standard.sk/262922/znama-lgbt-aktivistka-ktora-premierovi-na-pro...

To je klasická antifa - sme za lásku, kvetinky, dúhy, rovnosť a demokraciu, ale opováž sa namietať voči tomu, ako si ich my predstavujeme, inak prídu "devinky".

A Fábry stále nechápe, že ľudia ju neodsudzujú za to, že sa jej páčia baby (ako v podstate všetkým :-)), ale za to koľko humusu a humbuku okolo toho potrebuje narobiť. A kým iní musia makať, aby uživili seba a svoje rodiny, toto škaredé čudo ešte na svojej sexualite aj zarába namiesto toho, aby sa venovalo nejakej reálnej užitočnej práci. Keď k tomu ešte pridáme šovinistické extrémistické výkriky proti slovenskému etniku, potom zdroj homofóbie na Slovensku je ľahko identifikovateľný.

Fábry a Juraj K. sú v podstate dve strany jednej a tej istej mince, ako sa hovorí. Oboch radikálov vytvoril "ZOG", obaja dobre plnia zadaný cieľ "rozdeľuj a panuj". A obaja sa výžívajú v krvi, v násilí a nenávisti.

Roland Edvardsen

Som si teraz pozeral fotečky z toho dnešného antifa pochodu v BA - len tak, na zasmiatie. :-). To ako sú tu všetci posadnutí fašistami, všetci len náhaňajú fašistov a obviňujú sa navzájom z fašizmu naozaj nadobudlo celkom komediálne rozmery - holt, regulérne jebnutá spoločnosť. :-)

Áno, sopliak bol pro-ukra radikál, čo schvaľoval aj vraždu Duginovej (zaujímavé, že jeho tatko je zase proruský). Bránik teraz robil na FB psychoanalýzu - vraj nebol duševne chorý, ale len ťažký idealista (fanatik) podľa neho, chichi. Samovraždou chcel "vyhrať" nad "zog" systémom. Nuž, škoda, že slaninový magor študoval len "bránikmi" kontrolované americké weby namiesto slovenských ako Nadhľad. Možno by si aj pri svojom autizme uvedomil, že to čo naplánoval je v skutočnosti presne to čo "ZOG" od neho chcel, "ZOG" ho v skutočnosti stvoril a riadil. Vraj nadpriemerné IQ, ale jednoducho nebol schopný na toto prísť. Dokonca aj keby študoval len tie americké "pro-white" médiá, tak by si na mnohých prečítal (Counter- Currents, napr.), že veľká časť z tejto scény odmieta fyzické násilie a takýto druh útokov jasne označuje za totálne kontraproduktívne a varuje pred nimi. Je ťažkéo uveriť, že toto sprosté decko nebolo niekým priamo riadené a kontrolované. Neverím.

Roland Edvardsen

Na politiku Orbánovho štýlu tu nielenže dnes nie sú osobnosti, ale ani podmienky. Slovensko je dnes vývojovo inde, vlak sa zmeškal. Zmeškal, lebo to nebolo nejaké zo dňa na deň, ale dlhoročný proces, ktorý Orbán započal v Maďarsku. Ak by aj po Matelkovom cirkuse nastúpila povedzme viac pro-národná a sociálna vládu (typu Smer, Hlas, Republika a pod.), bude táto vláda pod takým brutálnym tlakom, že jej hrozí rýchle rozsypanie. Budúcej vláde nebude čo závidieť, možno bude aj lepšie, ak to nakoniec prevezmú po matovičovcoch šimečkovci, nech sa aspoň rýchle zdiskreditujú (a oni sa vzhľadom na lokálne, geo, ako aj ich osobné podmienky určite ťažko zdiskreditujú, obdobne ako dnes Olajno). Je to klišé napísať, že spoločnosť je extrémne polarizovaná, ale je to tak. A vládnu stále korpo médiá. Takže žiaden Orbán nebude - určite nie v blízkej budúcnosti.

Roland Edvardsen

To, že Matovičova slepačia kompa bola zase hystericky slniečkovo prorežimná (aj keď, podobne ako Heger, sa mala formálne javiť ako niekto kto vzišiel z kresťanských kruhov) samozrejme neprekvapuje. Ale to, že jej po falošnom Pellegrinim drukuje v obmedzovaní slobody aj ďalší smerák (tentokrát ale z toho vraj viac národného a konzervatívneho Smeru) Kamenický je ďalšia studená sprcha: https://www.hlavnespravy.sk/veronika-remisova-i-ladislav-kamenicky-sa-zh...

Je to tak, svoj účel začína teplá kuciakáda už pekne plniť. A vyfarbujú sa aj tzv. pro-národní politici. Smutné - hoci nemalo by byť prekvapivé. Ja to hovorím stále - o Ficovi a spol. si nerobiť ilúzie.

Roland Edvardsen

Ideológia transgenderimu, ktorá núti zmätené autistické dievčatá vyrezávať prsníky, je skutočne vo svojom dôsledkom namierená práve proti ženám a (zmäteným) homosexuálom. Ich primárne fyzicky a psychicky mrzačí. A na Západe dnes vedú voči nej polemiku nielen konzervatívne skupiny, ale čoraz viac i feministické a gej-lesbické, keďže pochopili, že povedie k ich fyzickej likvidácii. Jedným z najtvrdších odporcov transgenerizmu sú práve radikálne feministky (terfky ako sa im hovorí. Tam dnes radia napr. aj takú Rowlingovú. A niektoré dokonca spolupracujú aj s konzervatívnymi skupinami). To len na upresnenie, že tieto smery nie sú jednotné, a dnes si dosť idú po krku.

Nedávno mali sčítanie obyvateľstva v Kanade, kde sa dalo aj prihlásiť k transgenderom. Výsledok: 0,3% populácie v Kanade je trans. Áno, toto je maximálne číslo, ktoré dokázala vyprodukovať asi najviac pro - LGBTI krajina na svete (alebo možno tesne za Holandskom a Švédskom). Ono predstava, že nejaké LGBT hnutie má zredukovať populáciu, alebo že sa z tvojho syna sa stane buzerant po nejakej školskej prednáške (ak sa stane tak to preto, lebo ním beztak vždy bol, okolie mu len dovolilo to verejne priznať), je uletená. Stačí keď sa človek pozrie na reálne čísla. A to je presne dôvod, prečo hovoríme o zástupnej téme. Je to len účelový mediálny cirkus služiaci na polarizáciu spoločnosti, na "rozdeľuj a panuj." A takí ako Juraj K. boli nasmerovaní globalistami presne tam, kde ich nasmerovaných mať chceli.

Roland Edvardsen

Ono to bolo povedané už xkrát, ale treba to stále opakovať: potraty a LGBT sú zástupné témy podhadzované priamo globalistami, aj na to, aby sa na to chytala alternatíva. A tá sa aj s radosťou chytá.

To neznamená, že človek nemá mať na to názor a diskutovať o tom. Ja osobne si tiež myslím, že na štátnych budovách by mala byť len slovenská vlajka, a nie dúhová, ani ukrajinská a akákoľvek iná. Do dobrého počasia ok, ale pri tom všetkom čo sa na nás valí, to potom vyznie až blbo, keď niekto ide riešiť nejaké vlajky. A naozaj, už mám pocit, že alternatíva a aj celé Slovensko je až prehomosexualizované. Normálny heterosexuálny chlap nebude obsesívne riešiť LGBTI. A keď sa človek pozrie na všetkých tých chromíkov a podobných kdejakých "expertov" na homosexualitu a "liečiteľov" a "farárov", tak potom vidí koľká bije - pre nich je to priorita č.1, lebo je to zároveň psychosexuálna terapia pre nich samotných, aby nepodľahli pokušeniu. A PS a podobní ľavicoví extrémisti potom chrochtajú blahom, keď môžu na nich reagovať, presne toto chcú, tam chcú alternatívu dostať.

Roland Edvardsen

Z tohto kuciakáda nebude (v zmysle volania po pádu vlády), pretože dnes miestni globalisti nie sú jednotní v názore na pád vlády - len neznášajú Matoviča, ale to je málo, veľmi málo. A väčšina z nich si predčasné neželá. Stačí sa pozrieť aj na toho blbečka Sulíka, ako sa nakoniec poddal tlakom (aj vo vlastnej strane - viď Klus). Načo liezol do opozície, keď z nej bude tak či tak podporovať Matovičovu vládu? To vyzerá, že to bolo naozaj len o zbavenie sa zodpovednosti.

Táto dvojnásobná vražda však určite poslúži na ďalšie oklieštenie slobody prejavu, slobody na webe. Na tom sa už začalo pracovať. A samozrejme hlavne PS si na tom prihreje polievočku. To čo spravil ten prihriaty sopliak je pre nich ako mana z neba.

Roland Edvardsen

Korpo-splašky už otvorene píšu o druhej kuciakáde. Nuž, ak Fico mal podľa nich ruky od krvi novinára a vytvoril "atmosféru nenávisti" (ako len milujú toto slovné spojenie, že?), potom "homofób" Matelko môže za 2 zastrelených teplých - a jeho vláda musí padnúť, no nie? :-)

Inak nevie sa niekto dostať k tomu 65-stranovému "breivikovskému" manifestu? Samozrejme musí to byť aj o vyvolenom národe: https://www.postoj.sk/116324/esencia-cireho-antisemitizmu
Bránik a spol. musia teraz zažívať iné organizmy. Toto je presne ono, toto chceli, strieľačkový americký príbeh, kde bude spomenuté slovo Žid.

Inak to, že si špecificky vybral práve gej bar, a nie niečo iné, dosť indikuje, že to sám bol nejaký nevyrovnaný homosexuál (vrahovia homosexuálov zvyknú byť skoro vždy homosexuáli - štatistika).

Roland Edvardsen

Ja by som povedal, že je to naopak, teraz je lepšia stratégia odvolať Matelka a Taraba sa týmto odkope ako zradca (napokon aj reakcie na FB na jeho adresu ukazujú, že ľuďom sa vo všeobecnosti jeho prístup neľúbi).

Jednak, nie je pravda, že bez SaS je táto vláda menej pro-americká (stačí sa pozrieť kým nahradili saskárskych ex-ministerov. Vedľa agresívneho jastraba Káčera aj Korčok pôsobí ako umiernený. A Sulíkovi sa naopak vyčítal príliš pragmatický postoj k Rusku. Inak len pre zaujímavosť, najviac pro-ukrajinskí/pro-atlantistickí nie sú voliči SaS, ba dokonca ani PS, ale podľa nedávneho prieskumu práve voliči Olajna).

Za druhé, je nepravdepodobné, že by už len tak zobrali olajnáci medzi seba SaS, potom čo už došlo k výmene ministrov a hlavne po tom, čo by im odstrelili Matelka. Veď to by bolo ad absurdum aj na slovenskú politiku (ktorá vo všeobecnosti je totálne absurdná, hlavne posledného 2,5 roka, ale aj tak). Navyše Matovič má z časti dosť pravdu v tom, že Sulík zdrhá aj preto, aby na jeho hlavu nešiel nesledujúci ekonomický kolaps. Sulíkovi dnes už viac vyhovuje byť v opozícii (a napokon sama Cigániková sa nedávno vyjadrila, že nechce aby sa SaS vrátila do vlády i v prípade, že Matelka odvolajú). Áno, Matovič a Taraba teraz takticky živia túto tézu, že sa SaS potom vráti - ale je to len sprostá manipulácia. Nevráti sa.

Za tretie, na Matelkovi vidno, že nechce opustiť ministerské kreslo, že sa trasie a nezvláda to (aj preto to odvolávanie posunuli až na utorok). Je to jednoduché - treba robiť vždy to, čo u neho vyvolá nervový záchvat. Viac záchvatov = väčšia pravdepodobnosť rozpadu vlády.

Roland Edvardsen

Ešte len dodám, že už len ten jeho fyzicky mimoriadne odpudivý ksicht doslova kričí na človeka slovo psychopat.

Zaujímavé príspevky mal teraz Bránik o Vagovičovi - ono tá skorumpovanosť a špinavé (neetické až protiprávne) praktiky sa vezú s Vagovičom už dlhodobo, ale mainstreamové mediálne kruhy to samozrejme neotvárali a stále nechcú otvárať, lebo je to predsa "náš človek" bojujúci proti "smeráckej mafii". Ja viem, že Bránik je tiež ďalšie pochybné invíduum a tak, ale je zaujímavé vedieť akú reputáciu mal Vagovič dlhšie aj medzi "svojimi". A zrovna takú amorálnu sviňu, nad ktorou už začínajú ohŕňať nos aj jeho stvoritelia z "červených denníčkov" kvôli okatému pokrytectvu a primitivizmu, si nepremyslene s takými fanfárami pustili k sebe kresťania z Postoja, nevidiac ako kontraproduktívne to pre nich bude. A o RTVS ani nehovorím, tam sa naozaj už dočista zbláznili.

Roland Edvardsen

Ale tá submisivita a otrockosť tu už presahujú mieru, ktorá je naozaj atypická pre región strednej Európy. Prečo Česi dokážu dostať tých 70 000-100 000 do ulíc, ale my sa zmôžeme len na také šprtky, ako posledne toho 19-neho?

A aj tá posledná telenovela okolo Cigánikovej a Tabák ukazuje, akí sú slovenskí chlapi vo všeobecnosti slabošskí, nemužní (ten Cigánovej manžel, mimochodom gay ex-gigolo, tam robil napr. čo? Postával a bavil sa nad slepačincom? :-)) spoločnosť prefeminizovaná (preto sú to už ženské, ktoré sa čoraz častejšie správajú ako chlapi - či už ide o bitky alebo už aj vedenie nacionalistických strán - viď teraz aj v Taliansku Meloniová a iné). Je fajn vedieť, že provokatérke Cigánikovej už konečne niekto dal cez jej sprostú drzú hubu, ale doteraz sa napríklad nenašiel žiaden chlap, ktorý by dal po papuli takému Matovičovi (opäť len žena tu našla gule - Malíková), alebo aspoň agresívnej opici Pročkovi. To je až zvláštne.

Roland Edvardsen

Otázka by už mala znieť, či vôbec existuje niečo pre čo by Slováci vo väčšom počte vyšli do ulíc, lebo to vyzerá, že tu sa vo väčších počtoch chodí len ak protesty organizujú globo mafie (Kuciak) alebo ak ide o zygoty (ale to je skôr vnímané ako náboženská púť, tak preto tie počty), inak nič, národ je skrátka až neprirodzene, chorobne pasívny. V normálnejšej krajine by kauza Lučanský bola na okamžitý pád vlády.

Čo už, lepšie to asi nebude, škoda horekovať. Aspoň mi dnes spravila deň táto komická správička o slepačom "catfighte" :-D: https://www.hlavnespravy.sk/poslankyne-sa-pobili-v-bare-ciganikova-skonc... Nuž, my sme po posledných voľbách hneď predpovedali surrealizmus, ale to čo sa tu dostalo k moci, to naozaj predčí aj divoké scenáre z "holyúdu" a pod. Vskutku reálna žumpokracia.

Roland Edvardsen

Ja to stále hovorím: Heger a Remišová sú ako dvojičky. Bez srandy a veľkého preháňania, títo jedinci sú naozaj reálne mentálne postihnutí (a tu chcem zdôrazniť, že taký autizmus je tiež v konečnom dôsledku debilizujúca porucha). Jokera nám tu nahradil regulérny Mr. Bean.

Naozaj tu už pri moci bolo kadečo, ale až takí mentálni kripli ako teraz....to naozaj nemá celkom obdobu, to je naozaj nejaké špecifikum Matoviča, ktorí vyslovene cielil na mentálov (tu napr. článok o ďalšom typicky retardovanom hovadu z Olajna. Vypasená sviňa čo chodí v teplákoch do parlamentu a asi celú výplatu posiela na Ukrajinu, keď žije v takom byte :-)): https://plus7dni.pluska.sk/domov/kozelova-olano-plati-byt-59-eur-mesacne...

Škoda, že politická satira už na Slovensku vymrela, z týchto magorov by sa dala robiť iná sranda. :-)

Roland Edvardsen

Áno, písal to samotný Taraba na FB, že Hlas by sa k jeho návrhu pripojil. Ale skôr pochybujem, že spravia obchod za predčasné so sulíkovcami. Sulíkovi sa nedá veriť. Ale nechajme sa prekvapiť. Mne je to už trochu aj jedno - či už budú voľby o pol roka alebo rok aj niečo, nič to nezmení na tom, že minimálne Olajno bude spláchnuté do hajzlu (aj to je niečo) a kreatúry ako Matovič, Naď, Remišová, Heger tvrdo narazia. Lenže potom možno aj tak prídu nejakí noví zmrdi po nich (napr. šimečkovci a spol.) - a zas budeme (nejako) na začiatku (ach, ten kruh). Ktovie? Ja nemôžem veriť tomuto národa, pokiaľ ide o voľby. Určite nie po tom, čo predviedol pri posledných parlamentných i prezidentských voľbách.

Roland Edvardsen

Dúfam, že väčšinová opozícia na toto SAS-ke neskočí. Matovič s jeho vážnym psychickým ochorením je solídna záruka predčasných volieb - a to viac ako nejaké referendum. Napokon my sme neboli už za to, aby odstúpil z premiérskeho kresla. Je to tak: z ministerstva do parlamentu nie je žiaden trest, ešte by to aj samotnému Matelkovi v konečnom dôsledku pomohlo (až sa divím, že sám Matovič a jeho sekta to nevidí, ako si pília pod sebou konár, keď sa Matovič drží ministerského kresla ako kliešť - holt, choroba je choroba).

Roland Edvardsen

Chmelár má asi naozaj pravdu, že Slováci odchovaní na Dobšinského rozprávkach o kráľoch a princeznách, majú akúsi skrytú túžbu po monarchovi (viď tá priam až náboženská a monarchistická štylizácia tunajšej mrochty). Takže zamorený priestor vyplakávaním nad Alžbetou neprekvapí. Áno, v podstate to bola aj naša panovníčka. Ale možno to snenie o monarchovi zakrátko trochu opadne, keď ju nahradí ten jej nesympatický, priškvarený a neobľúbený syn (so škaredou a prepitou manželkou). Ešte sa len bude zhodnocovať aký bol prínos jej 70-ročného vládnutia. Ale vzhľadom k tomu, ako krajina dopadla, nielen z etnického hľadiska, a ako dopadla aj samotná kráľovská rodina (viď posledná škandalózna nevesta-mulatka, ktorá im to tam inak rozvracia, viac ako labilná Diana) to naozaj nevyzerá na dobrú bilanciu.

Roland Edvardsen

Reč je o celom Matovičovom balíčku, nie iba o daňovom bonuse. A daňový bonus nebude mať žiaden dopad na demografiu. A aj akékoľvek peňažné transfery rodinám, lebo takto to jednoducho nefunguje. Matovič len zbytočne rozvráti verejné financie, ktoré by sa dali využiť lepšie. Ak chceš zvýšiť pôrodnosť, potom treba, namiesto priamych finančných transferov, investovať do služieb pre matky a rodiny, ako sú napr. škôlky a jasle. A vybrakovať VUC, ako to naplánoval Matovič, nie je v žiadnom prípade rozumné - a neobstoja tu žiadne tvrdenia o korupcii. Táto neschopná vláda by bola stratená bez pomoci VUC napr. počas pandémie.

A Matovičovi bude viac šibať, ak mu jeho sprosté nápady neprejdú - potom nebude mať žiadnu motiváciu udržať túto vládu. My už dobre vieme, že Sulík vládu nepoloží, nech by sa udialo čokoľvek. Ale u šibnutého Matoviča je tá pravdepodobnosť vyššia.

Roland Edvardsen

Mám známeho čo robí v obchodnom dome a nechcite ani vedieť ako sa vyjadruje o Ukrajincoch, resp. Ukrajinkách po osobnej skúsenosti (ukrajinská svoloč materialistická-konzumná a ukrajinské kurvy sú bežné výrazy) - pretože si kvôli nim ani na chvíľu neoddýchne, keďže Ukrajinky doslova valcujú butiky s handrami. Celohodinové skúšanie a prehrabávanie sa v smradľavých handrách, drzé vystupovanie, neschopnosť povedať ďakujem a prosím (základné slová, ktoré sa ihneď naučím v cudzej krajine), nehovoriac o tom, že ako je možné, že údajní vojnoví chudáci na jeden záťah naberú toľko handier, čo si bežný Slovák nekúpi ani za rok či dva.

Roland Edvardsen

Smrdí to sprostým kšeftom. Toto čo urobili kotlebovci a kuffovci nie je úprimné rozhodnutie. Pozrel som si zopár komentov pod Kotlebovým statusom na FB - a väčšina je negatívnych pre jeho zlé rozhodnutie. A to ako Kotleba naskočil na tú ultra-primitívnu matovičovskú rétoriku o pro-rodinných stranách a anti-rodinných stranách je reálny HNUS (a označovanie Mazureka za liberála, lebo nepodporil Matovičov nezmysel, to je vážne na uterák, fakt hrôzostrašné). A ak je naozaj pravdou, že toto Kotleba a spol. spravili za sľub (od pochybného psychopata ako Matovič!!!) vystupovania v TV, tak sú ešte tupší, než sme si mysleli. To je naozaj úroveň retardácie, úroveň downov, na ktorých sa Kotleba trochu aj podobá. Okrem toho, konkrétne Kotlebovi by vystupovanie v TV nepomohlo, skôr naopak. Dobre si pamätáme na jeho fiasko v Na Telo (znamenie sv. Jána, čipy a iné sračky), ale napr. aj v predvolebných diskusiách pohorel - a umožnil časť prechodu % z LSNS na Matoviča. Nakoniec by dopadol ako Remišová, ktorej časté vystupovanie v TV výrazne škodí a len posilňuje jej reputáciu u verejnosti ako vytretej tupane.

Roland Edvardsen

Vyzerá to na nejaký kšeft - jak s kotlebovcami, tak i s Tarabom. Žeby výmenou za to, že ich Matovič natlačí do televízie, ako sa hovorí? Z kotlebovcov, a toho ako toto teraz obhajujú a útočia na zvyšok opozície mi je normálne na vracanie. Naozaj takto tvrdo to treba napísať - sú to vlastizradné matovičovské špiny.

Roland Edvardsen

Matovičov návrh v žiadnom prípade nie je objektívne dobrý. Je to nepodarok, ktorý len tak pre nič za nič nezhodili všetci odborníci, fakt reálne neprofesionálny odpad. Pro-rodinné kecy sú v tomto prípade len tupá propaganda matovičovcov. Rodina sa dá podporiť aj lepšie. To čo vytvoril trnavský "génius" podporí viac spíjanie a gamblerstvo v osadách, než pôvodne sľubovanú pôrodnosť (však už ňou ani neargumentujú, lebo vedia, že je to blbosť na ntú - skutočná podpora pôrodnosti vyzerá inak).

A nie je to absolútne dobré podporiť ani z taktického hľadiska. Matovič je teraz utrhnutý z reťazí a ak mu toto teraz padne, zošalie už úplne - a možno nakoniec sám povalí vládu. Treba mu teda k totálnemu úpadku čo možno najviac pomôcť. Podporovať za súčasných podmienok akokoľvek Matoviča je idiotizmus a vlastizrada - a veľmi zlá optika pre voliča.

Roland Edvardsen

Ja musím vždy krútiť hlavou, keď rôzni konzervatívci a vlastenci chcú zrovna Poľsko predkladať ako akýsi vzor. Hej, najproamerickejšia krajina v stredoeurópskom regióne s najvyšším podielom LGBT medzi mladými a najvyššou podporou rasového miešania v rámci V4: https://realista.home.blog/2019/05/08/poliaci-a-lgbt/ Ak toto je to najlepšie čo katolicizmus zvládne, tak potom s pánom bohom.
Hysterická podpora (presahujúca úroveň podpory v susedných krajinách) krpatého feťáka a matovičoidného narcisa Zelenského je už len povestná čerešnička na pokazenej torte. Poliaci by mali byť skôr odstrašujúci príklad.

Stránky

texty

Stránky