Roland Edvardsen

komentáre

Roland Edvardsen

Ale hej, výsledky volieb aspoň naznačujú nárast odmietania skostnateného merkelbabizmu, t.j. istej nemastnej- neslanej, hodnotovo vyprázdnenej politiky. To, že Merkelovej CDU/CSU malo najhorší výsledok za posledné roky je určite dobrá správa a Merkelbaba si takýto biedny odchod zaslúži. Posilnili viac ideologicky čitateľné, vyhranené subjekty typu zelení, libertariáni, radikálna ľavica, aj tá "pravicovo-extrémistická" AfD nemá až taký zlý výsledok. Môže to byť teraz zaujímavejšie, dynamickejšie bez tej obmedzenej ropuchy.

Roland Edvardsen

No neviem, z môjho cudzineckého pohľadu je to dosť jedno aká koalícia vznikne, lebo mi tie strany aj tak prídu na jedno kopyto. Hej, majú rôzne prívlastky, od sociálnej demokracie cez kresťanov až po liberálov a zelených. Ale v reáli sú to všetko len ľavicovo-liberálno-globalistické variácie s menšími posunmi v niektorých vybraných oblastiach, aby sa nepovedalo, že je to všetko na jedno kopyto. Len to AfD vybočuje (a povedzme z druhého brehu Zelení s tou ich chorou, "matelkovskou", predsedníčkou/plagiátorkou). Ale pri AfD je smiešne, ako ich maľujú ako extrémistov, pričom keď si ich porovnáš s tými stranami, ktoré sú u nás označované za nacionalistické či konzervatívne, tak je to úplne umiernený stred. Ale systém u nás nie je o nič lepší ako v Nemecku a ľudia tu volia obdobne blbo (aj preto, že ponuka je taká biedna aká je, vrátane dnešnej opozície, ktorá je tiež riadne o ničom a dosť nevoliteľná). Ale tak snáď horšie ako špinavá Merkelbaba to nebude, aj keď fantázii sa medze nekladú, že áno.

Roland Edvardsen

Nerozumiem RKC. Keď tu boli koncerty Iron Maiden, Black Sabbath a iných klasík či procesie nejakých alpských čertov v Piešťanoch a podobné nevinné veci, tak tu niektorí katolíci išli smiešne vyskakovať z kože, ešte aj nejaké petície sa písali. Ale takéto reálne a surové hanobenie, profanácia aká nemá ani obdobu, ako napísal Taraba, ich robí chladnými. Kde sú vyjadrenia konferencie biskupov? Vôbec som nezaregistroval žiadnu kritickú reakciu na toto, na to, ako panne Márii dali tvár tunajšej sprostej tučnej curvy. Prečo žiaden významnejší katolík nevyzýva na bojkot Hríbovho nechutného plátku?

Roland Edvardsen

Hej, ostal už jedine Fico. Ale jeho základný problém je v tom, že nemá s kým vytvoriť vládu. Väčšina dáva od neho ruky preč (a aj preto, lebo skúsenosť je taká, že spojenie so Smerom každú jednu stranu vysalo, zruinovalo - príbeh "zradcov pravice" Procházku a Bugára sa asi už nezopakuje). A z toho čo mu ostalo, tak tu máme Kotlebu, ktorého však odmietajú aj smeráci a Republiku, pri ktorej to bude tiež problematické (taká Beňová sa napr. vyjadrila, že by odišla zo Smeru, ak by spolupracoval s uhríkovcami) a spojencov typu Danko či Harabine škoda spomínať, to sú politické mŕtvoly, ktoré by mali chodiť po kanáloch, ale na Slovensku pocit hanby očividne absentuje.

Ostáva samozrejme Hlas, ale tam je to tiež zložité. Aj Ficova "ponuka na spoluprácu" nie je myslená vážne, je to len spôsob, ako ešte pritiahnúť nejakých bývalých voličov z Hlasu. Dokopy môžu mať tých 35% (hoci môže to byť skôr menej. V skutočnosti ako oddelené strany majú šancu pritiahnúť viac voličov), ale dokonca ani tých 35% by nestačilo na vládnutie, potrebovali by ešte niekoho do partie (Fico raz vyhral voľby s 35% a aj tak nemohol zostaviť vládu, hoci sa vtedy do parlamentu dostala i SNS). Okrem toho Pellegrini nebude chcieť byť v takej koalícii či vo vláde so Smerom, kde by pri Ficovi hral druhé husle, veď preto sa aj od neho odtrhol - to je jasné.

Vidím to zatiaľ na koalíciu, kde bude dominantná SaS a PS, po ďalších voľbách, zatiaľ čo Smerohlas ostane v opozícii. Jedine, že by Kollár nakoniec išiel s Ficom. S Pellegrinim by išiel, ale s Ficom, tam bude vždy problém. Je blbé celé roky si stavať agendu na tvrdom anti-ficizme a potom ísť s Ficom rovno do vlády, obzvlášť aj na minulé skúsenosti s Procházkom a podobnými.

Roland Edvardsen

Je to iný tragikoméd, tento vekslák. Táto vláda je schopná, kvôli strachu i pripečenosti akú má Kollár, nakoniec vydržať aj celé funkčné obdobie. Samozrejme, že v otrasnom stave, kde budú neustále nejaké konflikty, krízy, vyhrážky odchodom, naťahovačky a neschopnosť čokoľvek presadiť. Ich zachraňuje, že médiá tejto vláde držia chrbát, nekritizujú ju natoľko, aby vyvolali skutočne masové protesty ako pri smeráckej vláde a v tom najpodstatnejšom ju kryjú, že až. A nikto z koaličníkov si nechce pripísať možný návrat Fica. Celá koalícia je postavená na anti-ficizme, to je niečo ako oficiálna ideológia, a to ich dokáže udržať. Svoju moc stavajú na naratíve o mafii a návrate tejto mafie a tam už sa nedá cúvnuť. A navyše Kollár potrebuje presadiť tú jeho bytovú agendu, lebo na tomto mobilizoval voličov.

Roland Edvardsen

Najzaujímavejšie sú opäť tie otočky mediálnych splaškoch. Kým ešte pred nedávnom bolo rozhodnutie súdu o väzbe pre nich posvätné, odrazu už nič z toho, čo do krvi obhajovali, neplatí - ak im to kazí ich naratív. Sú smiešni, smiešne okatí.

Samozrejme, že toto je na okamžitý pád vlády a v normálnej krajine za normálnych podmienok by tu už takáto obludná vláda nebola. Obávam sa však, že sa budú do krvi brániť, len aby neboli predčasné voľby. Lebo ak sa raz skončí vláda hegerovcov a kolíkovcov, tak až potom bude reálne nejaké zadosťučinenie. Toho sa boja. Aspoň chcem veriť, že nejaké bude.

A áno, je až nepochopiteľné, že téme absolútneho rozvratu právneho štátu sa LSNS a Republika nevenujú, alebo len málo a nedostatočne. K čomu je nám taká opozícia, ktorej úplne unikajú priority? To sa naozaj nenájde nikto, kto by im už konečne poradil? Sú hluchí a slepí? Alebo ešte horšie - sú kontrolovaní?

Roland Edvardsen

Čítal som nejaké prieskumy a trendy z USA a Európy. A to čo sa deje je výrazný odliv belošskej robotníckej triedy od kresťanstva v týchto krajinách za posledné roky. Tam došlo ešte k väčšiemu odlivu ako u bohatých a vzdelaných belochov. Ale nezdá sa, že by cirkev mala dnes extra záujem ísť evanjelizovať túto vrstvu. Nie, je to non-stop o hnedoidoch, to je ich cieľ a budúcnosť. Stačí si len prejsť nejaké katolícke weby a takmer vždy tam človek natrafí na nejaké obrázky hnedoidov, nejakých vychudnutých či vyškerených černoškov a pod. Proste priorita sú pre RKC jednoznačne hnedoidi. Takže Luník naozaj nemôže prekvapovať. Niektorí mali námietky, že prečo ideme ukazovať pápežovi zrovna tento národný humus (hoci pochopiteľne urobili z toho Potemkinovu dedinu). Ale ono je to naopak, toto je dnes to pravé orechové pre Bergolia a spol. Len či aj cigáni prejavia taký záujem o kresťanské posolstvo ako Bergolio o cigáňov. Lebo vraj ani ich účasť nie je taká ako si niekto predstavoval. Tí tiež pomerne dosť serú na nejakého pápeža.

Roland Edvardsen

Príde mi trochu úsmevné, ako sa teraz na Postoji snažia tvrdiť, že Bergolio vlastne nie je žiaden slniečkár, ale poctivý katolík a "konzervatívec" - len mu tí druhí proste nerozumejú. No neviem. Čo je také ťažké rozumieť na tom, že v Maďarsku pobudol necelý deň a s Orbánom sa nijako zvlášť nechcel stretnúť, zatiaľ čo Čaputovej Slovensko má u neho prioritu. Prečo mu tak vadí Trump a Orbán a preferuje politikov ako Čaputová?

Roland Edvardsen

Na druhej strane chápem, že niektorí chcú zastávať pro-life pozíciu, keď vidia akí ľudia sa označujú za pro-choice: rôzne tie nechutné feministky, potetované, polonahé, obliate krvou a škriekajúce na verejnosti o tom aký fetiš si idú robiť z vlastných vagín. A potom aj takých ako Cigániková, ktorej pro-korporátna a anti-sociálna politiku ženám rozhodne nepomôže. Tak potom niektorí nadobudnú mylný dojem, že pro-life sú tí akože proti-systémoví.

Pro-life a pro-choice sú však v skutočnosti dve strany jednej a tej istej mince, lebo ich argumentácia sa v oboch prípadoch zakladá na liberalizme a osvietenskej doktríne tzv. ľudských práv (čiže jedna strana argumentuje ľudským právom plodu na život, druhá ľudským právom na telesnú autonómiu - a obe strany sa nakoniec zákonite dostanú do bodu absurdity, kedy de facto obe strany majú pravdu a nie je možné to rozsúdiť). V tejto debate sa však celkom vytráca pohľad pragmatický, vôbec sa nediskutuje o širších dopadoch na populáciu - to je zaujímavé. Jedna i druhá strana riešia len jednotlivca. V tomto zmysle je aj Záborská liberál.

Roland Edvardsen

Zatiaľ majú zaregistrovaných biednych 72 000 (vrátane pozbieraných a vycvičených cigáňov z Luníku). A tak sa pýtam či za týmto fiaskom nie je len Lengvarského sabotáž, ale aj jednoduchá skutočnosť, že na Slovensku jednoducho multi-kulti ľavičiar Bergoglio nie je až populárny a ľudia si vedia predstaviť aj lepšie strávený voľný čas ako podporovať ďalšieho globalistického pajáca, ktorého ho tu dovliekli čaputovci. O vyhodených peniazoch na tento cirkus a totálnej časovej nevhodnosti takejto návštevy vzhľadom na covidový rozbeh tiež pomlčať.

Roland Edvardsen

Tak nám táto, skoro nekonečná, telenovela (a aj komédia) o dvoch intrigánskych mrchách (holt, kladné postavy tu scenárista nemá) - jednoduchej kraviarke Verone a vražednom Kolíkovi - konečne dospela do finále. Vskutku, toto bola úroveň nekonečnej rošády, úroveň trápnej mexickej telenovely, ktorá bola obzvlášť odpudivá v kontexte pandemickej a sociálnej krízy (hej, budeme sa zaoberať hlavne sami sebou). Ale je to aspoň trochu nejaké zadosťučinenie pre Kisku, že tento jeho politický vred nakoniec vyschol a odpadol, že sa jasne ukázalo všetkým aký to bol podvod a potrat od začiatku.

Rozbitie žaluďov môže byť asi jediná pozitívna vec, ktorú Kolíková v politike doposiaľ urobila. A teraz ju Sulík môže len zneužiť proti Matovičovi. Bol by extrémne blbý, ak by si hentaké zradné a intrigánske špiny ako Kolíková nakoniec nasáčkoval do strany. Ale keď už tam má takého Dostála, tak ktovie? Kolíkova mu tam fakt zapadne. Lenže je tiež jasné, že Kolíková sníva o tom, že bude raz predsedníčka strany. Ale podobne ako Matovičova kompa tiež nemá šancu fungovať samostatne a mať tak úspech - bude odkázaná len na nejaký druh parazitovania bez väčšej dôležitosti.

Roland Edvardsen

Je to tak - tie preferencie sú +- na rovnakej vlne. Tam už ide len o to ako sa strany zorganizujú, resp. spoja, aby neutiekli nejaké percentá a potom kto koho presvedčí do koalície. A zas bude pred voľbami nejaká tá mediálna masáž, vytiahne sa nejaké špina, možno sa zase budú premietať aj nejaké filmy (Vox politico raz robilo prieskum okolo vplyvu filmu Sviňa pred voľbami. Voliči Olajna najčastejšie uvádzali, že ich tento film ovplyvnil v ich voľbe). Ja tomuto národu už neverím, potom čo predviedol pri Čapute a Matovičovi sa to naozaj nedá.

Roland Edvardsen

Tie bratislavské protesty sú čistý fail. Aj účasťou, aj témami. A hlavne ani nevzbudia nejaké extra sympatie širšej verejnosti. A ak ide o Kotlebu, tak tu sa naozaj musím len opakovať: ak by ho globalisti platili za rozvracanie a diskreditovanie národného odporu, nerobil by to inak.

V KE bola už tá účasť o dosť lepšia, ale tiež mi to nedá: strana, ktorá stavia takmer výlučne na dôchodcoch nemôže (aj z dlhodobejšieho hľadiska) byť vedúca sila v spoločnosti a štátotvorný činiteľ do budúcna - to je typický znak vymierajúcich strán, presne ako to bolo svojho času u HZDS (ktoré síce aj vyhralo v r. 2002 voľby, ale už vtedy bolo jasné, že mu zvoní umieračik). A môžu sa fanúšikovia Fica a Smeru postaviť aj na hlavu a básniť o Ficovej aktivite (ktorá je beztak len o záchrane jeho osoby, to je jeho primárna motivácia, nie nejaké "sociálno-demokratické"hodnoty), ale realitu nezmenia. Kde sú tí mladí, o ktorých tak básnil Kaliňák ml.?

Roland Edvardsen

Samozrejme, že sa ponúkajú rôzne pohľady a obavy sú na mieste. Ale základná pointa je aspoň začať diskutovať o možnostiach a nezavrhnúť to kompletne. Ale mnohí, keď už len počujú slovo transhumanizmus tak chytajú paniku a predstavujú si čipy, ktoré spravia z ľudí kompletných zombíkov alebo rovno transgenderov (áno, vážne, niektorí konzervatívni myslitelia ako napr. Dugin či Dreher. A pritom transhumanizmus je v podstate opak transgenderizmu, pretože kým transgenderizmus je forma zmrzačenia tela, kedy sa človek stáva neplodným, tak transhumanizmus je o zvyšovaní a zlepšovaní schopností tela).

Roland Edvardsen

Isté obavy sú na mieste, ale ako si už sám uviedol v nadpise: čo nie je zneužiteľné? Druhá rovina je zase tá, že tu hrozí, že nás môžu v tejto oblasti predbehnúť iní, iné krajiny a regióny, a získať tak obrovskú výhodu - aj nad nami. Sú tu krajiny, ktoré netrpia takými ideologickými predsudkami ako my, napr. spomínaná India či Čína. Chceme aby dominovali?

Roland Edvardsen

Autor to v texte, na ktorý Norman odkazuje, vystihol perfektne: "Jestliže však nějaká země dovolí zpátečnickému a obskurantnímu náhledu na svět, který v těchto izolovaných tradičních společenstvích vládne, příliš ovlivňovat celostátní politiku, začne záhy pokulhávat a z análů dějin rychle zmizí. Ať si klidně do sytosti mumlají o tom, že transhumanismus je transgenderismus nebo že QR kódy jsou znamení Bestie, ale měli by tímto být spolehlivě vyloučeni z účasti na technologické nebo vědecké politice země. Jejich myšlenky totiž jsou v delším časovém horizontu dokonalým receptem na helótizaci země a takovýto osud by pro svou zemi jistě nechtěl žádný nacionalista."

A to je v kocke aj moje zhrnutie, prečo naozaj nemôžem podporovať takých ako Kotleba a kotlebizmus. To sú úpadkové hnutia, bez vízie a schopnosti adekvátne riešiť nielen výzvy budúcnosti, ale i banálnejšiu správu vecí v krajine. Naozaj, len čistý protest a anarchia, toť v skratka celá alternatíva a tzv. "vlastenecké" strany. A špeciál na Slovensku mi tá scéna príde ešte upadnutejšia, než v okolitých krajinách. Normálne už sa mi priam až zhnusila, také je to zlé.

Roland Edvardsen

Tvoje poňatie spravodlivosti je naozaj divné, v skutočnosti až zvrátené - presne ako u matovičovcov. Papagájuješ korporátnu propagandu o "očiste" a "spravodlivosti", pritom opak je pravdou. Z NAKA na jeseň v skutočnosti odišlo veľa skúsených vyšetrovateľov, polícia je pod vedením neschopného a kriminálneho Mikulca v totálnom rozvrate a úpadku. Vedenie rezortu, ktoré sa hlási k intenzívnemu boju s kriminalitou, týchto vyšetrovateľov nechalo len tak odísť alebo ich aj popohnali k tomu. Výsledkom je, že práca elitného útvaru sa dnes teraz takmer výhradne sústreďuje len na Smer, Fica, Kaliňáka a Pellegriniho, na hľadanie akejkoľvek špiny na nich - sú teda čisto politicky motivované jedným smerom. Naopak dzurindovská Gorila a mnohé iné kauzy, pri ktorým štát bol alebo mohol byť ďaleko viac poškodený, sa nevyšetrujú, nikdy sa ani nezačali vyšetrovať a ani nebudú pri matovičovskej garnitúre. Celé je to len o sprostej politickej pomste Lipšica a Matoviča. A je to aj jediná agenda, ktorá dnes môže udržať akú takú legitimitu tejto vlády v očiach tej verejnosti, ktorá je slepá voči propagande (aha, sme totálne neschopní vo všetkom, ale aspoň zatýkame tých zlých, zlých smerákov. Chcete aby sa vrátili?). Tomuto môže tlieskať naozaj len hlupák a amorálny jedinec, prípadne oboje.

Roland Edvardsen

Osobne teda tiež nie som nadšený predstavou nejakého triumfálneho návratu smerákov. A Blahove statusy miestami fakt lezú na nervy - je to afektovaný šašo a ak si toto Fico pestuje ako svojho nástupcu, tak to naozaj s pánom Bohom. Ale matovičovci sú objektívne horší. To sú regulérni blázni schopní (ale aj neschopní) všetkého - a sú personálne a z časti aj ideovo previazaní práve s tebou spomínanými dzurindovcami.

Roland Edvardsen

Je to tak - besná NAKA je smerácke Frankenstein monštrum. Ja súhlasím, že politikov treba posudzovať viac podľa budúceho potenciálu než minulosti, ale aj tak je dnes veľmi ťažké zastávať sa smerákov. Jedna rovina je tá, že smeráci naozaj nie sú žiadne neviniatka. Ruku do ohňa za to, že Pellegrini nezobral úplatky a Fico má čisté bývanie môže dať naozaj len totálny idiot (iná rovina je v tom, že kajúcnici sú koordinovaní, zveličujú či si rovno vymýšľajú). Skrátka "sociálni demokrati/ľavičiari", s hodinkami a mobilmi za desaťtisíce, sa rýchlo naučili plávať v oligarchisticko-kapitalistickom systéme ako ryba vo vode. A rovnako by som i veril, že Fico je v skutočnosti, ako srdciar, už zaočkovaný a len to hrá na naivných a voličov LSNS a Republiky. To je totiž jeho dlhodobý pattern - hovoriť jedno a robiť druhé. Alebo aj diamentrálne odlišné výroky a skutky predtým a potom. Potom mu ľahko môžu presstitúti vyhadzovať na oči aj taký Afganistan, kde zase tvrdí niečo, čo sám ako premiér popieral svojimi výrokmi a činmi.

Smeráci proste dostávajú teraz svoju karmu. Len človek ich, napriek všetkými tým tonám prúserov až svinstiev, musí nateraz zobrať na milosť, lebo alternatíva v podobe anarchie, chaosu a rapídneho úpadku politickej a inej kultúry stelesnenej dnes Matovičom bude vždy horšia ako akýkoľvek stabilný, hoci aj kleptokratický, režim podobný tomu, čo tu vytváral Smer. A princíp spravodlivosti nepustí - aby dostávali po pysku len smeráci, zatiaľ čo goriliaci ako Lipšic majú byť oslavovaní ako "nositelia očisty" - tak to naozaj nie, takejto zvrátenosti sa tlieskať nesmie.

Roland Edvardsen

Tesať do kameňa. Ono tá pôrodnosť sa postupne znižuje aj v rozvojových krajinách - len pomalšie. Je tu stále príliš veľký nepomer. Znovu mi to nedá - ale aj na tejto téme pekne vidieť aká je tá alternatíva neschopná a naozaj často aj kontrolovaná nepriateľom - viď rôzne tie za vlasy pritiahnuté konšpiračné teórie o tom, ako chcú globalisti vakcínami od Gatesa sterilizovať černochov a obdobné stupidity.

Roland Edvardsen

Ja som to dal do úvodzoviek - všeobecne som myslel tunajších katolíkov - nacionalistov. Naozaj sa mi veľmi nechce púšťať do tejto témy, lebo aj tak už bolo k tomu dávnejšie to najhlavnejšie povedané. 2. Vatikánsky koncil len potvrdil dlhodobejšie trendy a smerovanie, to za prvé. Druhá stránka veci je aj tá, či by bez neho nebola cirkev naopak ešte viac marginalizovaná, či aj nebol nevyhnutný na udržanie ako takého významu katolicizmu. Predsa len niektoré prístupy a dogmy pred koncilom, napr. o zatratení nekatolíkoch....jednoducho v 20. storočí sa s mnohým už operovať nedalo a zmeny a reformy boli v niečom potrebné. Nuž, dilemy katolíkov by som nechcel mať. :-)

Tak či onak, spoločnosť je dnes ovládaná politickou príslušnosťou, nie náboženskou. Ty budeš mať viac názorovo spoločného s "neznabohmi" z Nadhľadu, ako s nejakými slniečkovými bergoliovskými katolíkmi. A hlavne otázka imigrácie, hnedoidov, na tom sa bude lámať (politický) chlieb - a aj katolícke spoločenstvo v Európe.

Roland Edvardsen

Nechcem sa teraz vŕtať v minulosti (minulosť zaiste pozná kopec odvážnych kresťanov), ale súčasná RKC jednoznačne slúži globálnemu molochovi a jej vierouka býva nejedenkrát používaná na zdôvodňovanie hnedoidnej invázie do Európy. Bergogliove postoje k multi-kulti a imigrácii sú zhodné s Antifou. Cirkevné učenie môže podporovať a aj často podporuje typické radikálne ľavičiarske pozície v otázkach rasy a imigrácie. A to nie je ani otázka nejakej poslednej doby. Nedávno som čítal dobrý článok o katolicizme a jeho politike. Napr. v 60-tych rokoch v USA magazín Triumph, magazín určený pre katolíckych konzervatívcov, oslavoval nastupujúcu "black power" v tom čase ako "nevyhnutnú reakciu proti bielemu rasizmu": https://counter-currents.com/2021/08/political-catholicism-reimagined-fo...

Jednoduchý, a pre všetkých tých zarytých "tisovských" kresťanov, fakt je, že RKC to pekne vyhovuje: zakazovať premnoženej Afrike pirule a kondómy a následne podporovať ich masívne preváženie do "bezbožnej" Európy, aby neubúdali ovečky a biznis šiel ďalej. Škoda slov k takejto "sile" a "nádeji", ako sa niektorí stále dušujú.

Roland Edvardsen

Z psychohygienických dôvodov som samozrejme nepozeral, ale už len z počutého je očividné, že to mohol vymyslieť len chorý mozog. A Matovič si ešte robí zo zúčastnených srandu na FB. On naozaj je v prvom rade a predovšetkým sadista. On to naozaj robí asi schválne, lebo toto sa jednoducho pochopiť nedá. Hovorím, fenomén Matovič bude musieť byť raz sfilmovaný - a bude to kombinácia Kurvahoši a Joker, proste ťažká tragikomédia. :-)

Roland Edvardsen

SaS volia hlavne blaváci, podnikatelia. Mnohí predtým volievali napr. SDKÚ. A s Matovičom sa im prelieva časť voličstva. Hej, určití voliči sa prelievajú len medzi určitými stranami. Takže buď bude na 2. mieste Matelko, alebo Sulík. A ešte môže prekvapiť aj Biháriová, hoci tam predpokladám, že sa odpáli v predvolebných diskusiách obdobne ako Truban posledne. Bohvie? Faktom je, že keď pozrieš prieskumy za posledné roky tak tzv. "modrá" koalícia má väčšinu - aj vďaka rozdrobenosti národnej scény. V.r. 2016 dokázal Fico vytvoriť vládu len skrz kolaboráciu s "modrými". A teraz to môže byť ešte ťažšie.

Roland Edvardsen

Mám čoraz väčšiu obavu, že po ďalších voľbách sa moci chopí práve tento voľnotrhový primitív - ak Pellegrini s Ficom nejako krachnú (na čom lipšicoidi intenzívne pracujú). Už v r. 2016 sa tak hnal za premiérskym kreslom (vtedy skončila SaS na 2. mieste, rovnako ako je teraz na 2. meste v prieskumoch), že bol ochotný vytvoriť aj obrovský zlepenec, kde by bola Dankova SaS. Saske teraz idú karty aj vďaka Matelkovi, ktorý im vďaka svojej jebnutosti nahnal zbytočne veľa percent. Sviňa Sulík to skrátka vedel využiť a podpichovať magora na správnych miestach. A po SaS-ke nikto poriadne nejde, médiá im skôr drukujú a opozícia sa viac sústredí na Olajno, atď.

Roland Edvardsen

Ono Republika má potenciál aj vzhľadom k tomu v akej situácii je Smer a Hlas. Je úplne očividné, že sa pracuje na obvinení predsedov Smeru a Hlasu s tým, že Pellegrini je nateraz na tom horšie ako Fico. Realisticky už musia uvažovať, čo budú robiť, ak sa to stane vrátane uvažovania o nejakom nástupníctve v stranách. A ako to ovplyvní vývoj preferencií? Presunú sa ich voliči viac k stranám ako Republika?

Ešte sa musím vrátiť k tomu rozhovoru Tódovej s Makótom, lebo som ho už čítal. Neskutočné niečo....A to by si už niekto myslel, že väčšie dno by v Nku snáď nemohli preraziť. Ale oni vždy prekvapia. Makó sa tam ešte pohoršuje nad tým, ak ho niekto nazve zločincom. A Melicher mal teraz v statuse na FB dobrý postreh, že sám Makó omieľa obdobné naučené floskuly ako Lipšic, Matovič, Kysel či Tódová. Je očividné, že je to ich človek, ich výtvor. Hnus, cynický hnus. A ľudia takýto doslova výsmech tolerujú, keďže to doposiaľ nebola téma protestov. Veľmi smutné.

Roland Edvardsen

Je to tak, Republika nevyužila ponúknuté možnosti a nedokáže pôsobiť inak než ako kopírka LSNS. Nie je tam rozdiel ani len v rétorike a spôsobe komunikácie, že by boli napr. nejako umiernenejší a distingvovanejší, prezentovali sa aspoň v niečom trochu inakšie, ako sa napr. prezentuje Hlas od Smeru. Nie, tuto naozaj niet žiadneho rozdielu - akurát len v tom, že Uhrík sa zdá byť teraz menej aktívny a výrazný ako Kotleba. Minimálne sa aspoň mohli dištancovať od niektorých Kotlebových úletov ako sú kecy o čipovaní, proroctvá sv. Jána a pod., od tých naozaj najväčších hovadín. Ale nie, nula bodov.

Krpatá ploštica Tódová dnes priniesla veľký rozhovor s Mákokom - robia mu iné promo. Toto je niečo proti čomu by mali ísť protestovať davy. Proti tomu, ako si novinári a mafia z NAKA pestujú takýchto zločincov a zahŕňajú ich privilégiami, lebo jej pomáhajú ničiť politických nepriateľov. Kedy budú masové protesty pred ministerstvom vnútra, pred ušatým a zločinným opičiakom a podobnými gaunermi? Anti-vax akurát slúži k odvracaniu pozornosti od toho proti čomu by národ mal primárne protestovať. A Republika a kotlebovci tomuto napomáhajú. Stali sa užitočnými idiotmi v rukách lipšicovcov, tódovcov a obdobnej zberby.

Roland Edvardsen

Chodil niekto na tie protesty? Daňo má pravdu - august je najnevhodnejší mesiac pre toto. A najdôležitejšia pointa, ktorú máš: toto nie sú protivládne protesty, len anti-vaxerské. A zarytí anti-vaxeri sú malá menšina, akurát len veľmi hlučná a agresívna, a preto sa zdá, že ich je nejako veľa. To, že sa opozícia snaží im nadbiehať je brutálna taktická chyba. Čo už, ich problém. A Kotleba aj s jeho primitívnym priživovaním na takýchto akciách naozaj už potrebuje ísť. Táto smiešno-tragická postavička mi pije krv čoraz viac. Matovičovci môžu byť za neho fakt vďační. Som naozaj veľmi zvedavý na 1.9., že čo sa vymyslí.

Roland Edvardsen

Na tomto prípade sú najzaujímavejší tí, ktorí sa tak vášnivo idú biť za kreatúru. Sú to tí istí ľudia, ktorí radi používajú pri ľuďoch s opačnými názormi výrazy ako spodina a dezolát. Takí ako Grendel, ktorý sa nakoniec s reálnym dezolátom, doslova prototypom dezoláta, vyfotí a píše obranné statusy k nemu so zverejnenou fotkou na FB - výsledok sa dal samozrejme očakávať: 90% komentárov je odmietavých. Napokon koľkí z vás by si dali na FB fotku s niečim takým ako Kalmus, o ktorom miestni z KE dobre vedia, že býva pravidelne spitý a chodí po ulici v súlade s tradíciou havlistických alkoholikov (aj Havel, Brabenec z Plastic People tak chodili), t.j. špinavý, smradľavý a došťaný, ako pravý asociál, aby sa mu tak každý zdravý jedinec vyhýbal oblúkom. To je zaujímavé ako kaviarni a korpo-splaškom úplne uniká zlá optika, keď sa verejne asociujú s niečím takým. Dobre im tak. :-)

Roland Edvardsen

Je mi ľúto, ale toto sa naozaj nepodarilo. Ak by tieto protesty organizovala matovičovská vláda alebo presstitúti asi by nevyzerali veľmi odlišne. Transparenty ako "STOP ČIPIZÁCII" hovoria za všetko. Najzaujímavejšie je, ako sa všetci tí tzv. ľudskoprávni humanisti, z radov novinárov, politológov či politikov, vyjadrujú k protestujúcim niekde v intenciách rasovo-eugenickej terminológie z 19. storočia: spodina, lúza, dezoláti, de facto podľudia, podrasa. Druhá rovina je, že časť tých organizátorov (ako spomenutý Občiansky tribunál a iné) naozaj pôsobia....no jednoducho dezolátne. Nuž, naozaj korpo-splašky majú radosť z takýchto protestujúcich, urobia si pri nich dobre. :-) Inak príde mi trochu trápne, keď ide brojiť proti očkovaniu, lebo jeho zdravie, niekto s obezitou alebo fajčiar....To len tak bokom.

A musím krútiť hlavou nad opozíciou, lebo tento anti-vax postoj sa ešte proti nim môže tak otočiť, že až (keď budú umierať alebo mať ťažšie následky z kovidu hlavne nezaočkovaní, konkrétnejšie nezaočkovaní z vyšších vekových kategórií, tak ako to pozorujeme už v iných krajinách). Zle si vybrali. Vyscanec Pellegrini, ktorého tam vypískali, už otáča, už asi vidí do budúcna, kedy na konci roka bude nakoniec zaočkovaných asi 70% z populácia a mnohí, ktorí dnes napínajú svaly na webe, si to nakoniec dajú pichnúť. Ale takí ako Blaha (ktorého inak ten dav tam tiež posielal do p....To tiež o niečom vypovedá. Časť tých ľudí ani nevie, prečo tam je či za čo tam vlastne bojuje a kto je alebo nie je politický spojenec. A tiež by ma zaujímalo koľko tam je bývalých voličov Matoviča :-)) alebo Kotleba boli príliš nekompromisní v tejto otázke, tí už otočiť nemôžu. Holt, veľmi zle zvolená tématika boja.

Roland Edvardsen

Som sa rozhodol prerušiť letnú pauzu, lebo toto okomentovať treba. Nie korona, očkovanie či nejaké rúška, ale absolútny rozvrat právneho štátu, t.j. celková banánizácia republiky a zavádzanie právneho primitivizmu, je a má byť hlavný dôvod proti-vládnych demonštrácií.

Zarezanie referenda ústavným súdom, zabitie Lučanského, absolútne amorálne obchody s pochybnými kajúcnikmi, zasahovanie matovičovcov/lipšicovcov do vyšetrovanie s cieľom likvidovať politickú opozíciu, ale napr. aj nedostatočná ekonomická pomoc ľuďom a pod. - toto je zopár príkladov, kedy by mali ľudia vyjsť do ulíc a obhadzovať politikov vajíčkami, toto by mali byť PRIMÁRNE témy alternatívy (popri iných na ktoré sa už celkom zabudlo, ako cigánsky problém či migranti).

Ale nie, namiesto toho sa tu ide riešiť mimoriadne komplexná medicínska problematika, kde jednoducho vynášať nejaké súdy nemá zmysel. Ja teda nie som za povinné očkovanie a nejaký "apartheid" (ale za pozitívnu motiváciu k očkovaniu áno), ale ono je zrejme nad mentálne sily tých cca 500 protestujúcich, prevažne dôchodcov a hysteriek, pochopiť, že obdobné opatrenia sú všade na svete a opatrenia našej vlády sa až tak neodlišujú od iných. To si naozaj niekto myslí, že ak by vládol napr. Smer tak by to nebolo podobné? Maximálne by sa nerobili nezmysly ako celoplošné testovanie, ale to je viac menej všetko. Je mi ľúto, ale hentým čo sa včera zišli pred parlamentom naozaj sympatie a podporu vysloviť nemôžem. Motivácia a témy sú jednoducho od začiatku zlé (až by si človek myslel, že zámerne podhodené nepriateľom) a alternatívu/opozíciu to ešte môže veľmi škaredo dobehnúť.

Roland Edvardsen

Jasné, že sú to oportunisti a išli by s hocikým. Ale Pellegrini to nebude mať také ľahké ako doteraz - po ňom pôjdu tiež a už aj z časti idú. A pre Sulíka a jeho stranu by nebolo jednoduché vysvetľovať spojenie s Hlasom. Stále je tu spomienka na Bugára - voliči sú príliš rozdelení a oceňujú "čistotu" či dogmatizmus.

Ja delím slovenské politické strany na 2 skupiny: zjednodušene "červené" a "modré". Červené sú Smer, SNS, LSNS, Vlasť, Republika, atď., v minulosti aj HZDS. Červené strany majú vo všeobecnosti konzervatívnejší, vidieckejší a robotníckejší elektorát, modré opak (modrá je farba slobodomurárstva a atlantickej civilizácie, anglosionizmu). A červené strany sú permanentne vylučované z povolebnej spolupráce. Modré strany sú zase SaS, KDH, PS, žaludi, v minulosti samozrejme SDKÚ. Hlas patrí do sféry červených, nie modrých, strán, má s nimi spoločné korene, stále aj časť politiky a elektorát bez ohľadu na akékoľvek "macronovské" tendencie Pellegriniho. Strana sa hodnotí primárne podľa elektorátu a jej kompatibility s inými stranami a tým aké koalície sú pre ňu najprirodzenejšie. Oľano a Sme rodina sú zvláštne úkazy, lebo koreňovo a koalične ide o modré strany, ktoré sa však pokúsili a pokúšajú oslovovať "červený" elektorát - vykrádajú "červené" strany a ich politiku (a Pellegrini sa trochu pokúša o "modrý" elektorát).

Tomuto základnému rozdeleniu miestni globalisti absolútne rozumejú, a preto bude stále problematické vytvoriť koalíciu Hlas, SaS, PS. Môže sa tak stať, ale nebude to preferovaná kombinácia. Pellegrini by to mal nakoniec lepšie s Ficom, je to prirodzenejší partner. Okrem toho mať Fica ako opozíciu, aj vzhľadom k tomu, čo všetko Fico o ňom musí vedieť...to by bolo zaujímavé a úplne by to prekreslilo základné politologické rozdelenie Slovenska.

Roland Edvardsen

Tiež som bol mrknúť. Ale ostalo len pri mrknutí, lebo na tom slnku sa naozaj nedá. Ja som dúfal, že po takomto verdikte ústavného súdu bude na druhý deň minimálne 10 000 rozzúrených ľudí v uliciach. Áno, naivita. Holt, letá neprajú demonštráciám, ľudia radšej riešia dovolenky, oddych, politika ide bokom - uhorková sezóna. Kotlebovci sa tam spropagovali, ale to je asi tak všetko. Mimo toho prínos tohto zhromaždenia bude nula bodov - opäť, musí byť aspoň 10 000 ľudí. Uvidíme čo nás čaká v septembri, tam sa to snáď začne hýbať rýchlejšie.

Inak k tej forme Kotlebu - skôr hneď udrie do očí ako strašne sa zagulatiľ. A na manželku pripravujúcu dobré večere to už zvaliť nemôže. :-)

Roland Edvardsen

Nechápem, ako môže niekto človeka, ktorého výzor jasne prezrádza, že musí strašne smrdieť a mať veľmi tvrdú pečeň brať vážne? Degeneráta musela nedávno napomenúť aj Balogová, lebo to už s tým krabicovým očividne preháňa a vo svojom alkoholom opojení útočí a vyhráža sa ako zmyslov zbavený. V normálnej krajine za normálnych podmienok by také niečo sedelo na ľavičke s čučom a bolo ignorované. Tu sa to považuje za "mienkotvornú osobnosť".

A k budúcnosti: Pellegrini, ak aj vyhrá voľby, asi nebude mať ako zostaviť vládu - nevychádza to. Sulík, ak bude mať možnosť byť premiérom, tak sa jej chytí. Takže predpokladám skôr koalíciu SaS- PS- Oľano + maďari a iné strany, než niečo, kde by bol Hlas alebo dokonca Smer. Ja potom čo sme tu zažili posledné roky nemám absolútne nejakú dôveru vo voliča. Budú voliť tak, ako im to namaľujú mesiac pred voľbami médiá - čiže proti nejakému strašiakovi. Strašiakom bude Matovič a Pellegrini/Fico. Takže alternatívou voči tomuto bude potom Sulík a Biháriová. Ale to je len tip, nakoniec to môže byť všetko inak. Ale v zásade vidieť kto je favoritom anglosionistov. Sú to dookola tie isté mená: Sulík (ktorého v porovnaní s ostatnými veľmi málo kritizujú a nikdy nerozoberali ani poriadne rôzne jeho kauzy. Raňajky u Kočnera sú tiež už dávno odpustené a zabudnuté), Biháriová a ľudia okolo Kolíka.

Roland Edvardsen

Včera krátko po rozhodnutí musel byť človek nasratý, ale keď to prejde hlavou, tak toto je to najhoršie rozhodnutie pre nich - jak pre vládu, tak i pre Čaputu, pre tú najviac ( a dúfam, že si pochovala šancu na znovuzvolenie). Opozícia dostala dobrú muníciu a tému referenda môže živiť dlho, aj po septembri. A frustrácia národa a jeho hnev na vládu sa prehĺbi ešte viac. Len sa bojím, aby to tu v septembri zase nešlo do stratena, aj s tým slniečkárskym Bergogliom, ktorý tu bude slúžiť zase na neutralizáciu populácie - však oni vedia, prečo ho museli sem dotrepať.

Roland Edvardsen

Rozpadá sa im to pod rukami, týmto amatérom. Možno aj preto sa teraz aktivizujú zase kajúcnici. Vidieť, že sa boja. Remišová mala včera zase klasické šteky na opozíciu (bože, už len za to, aby táto primitívna a nenávistná pizda nebola na obrazovkách a nemuseli sme počúvať jej uvrešťané drísty stojí za to podporiť predčasné). Ja som teda nikdy nebol žiaden fanúšik Fica a myslím, že z mojich komentárov to je jasné, smeráci mali na viac a v mnohom zlyhali, ale ak sa naozaj stane, že Fica zatknú, o čom už otvorene básnia v korpo-splaškoch, potom tu musia byť masové protesty. Oni nevedia do čoho idú a ako to nakoniec zožerie aj ich samých - táto politická pomsta, ktorou prekrývajú svoju všeobecnú neschopnosť vládnuť, svoje prúsery, ako tieto posledné na hraniciach.

Roland Edvardsen

Veci sa menia, ale niekedy nie a niekedy pomaly. Myslím, že nie je potrebné si tu niečo nahovárať. Ostrakizácia bude dokým sa nezmení mediálny monopol, čo sa asi nezmení...
Hlas potrebuje ostať v mainstreame a s kotlebovcami a ex-kotlebovcami spolupracovať určite nebude. A Smer by možno dnes aj mohol, ale tiež sa na nich pozerajú zvrchu - ako na niečo pochybné a nevhodné pre vládnutie. Ešte aj Taraba a iní konzervatívci sa od nich dištancujú. A asi aj úprimne veria tomu fašistickému naratívu o nich. Preferovali by jednoducho iné strany. Takže treba si už naliať čistého vína a nefantazírovať, ako sa to raz prelomí...Čakali sme už dosť a je to +- stále rovnaké. Takže nie.
A ak ide o ich voličov, tam boli nejaké prieskumy a veľa ich voličov, najmä tých starších, nevníma Kotlebu pozitívne. To hlásenie sa Kotlebu k Tisovi, proti SNP a pod., to jednoducho týchto voličov bude odpudzovať.

Roland Edvardsen

Kiska bol veľmi pekná ukážka prezliekača kabátov. Pôvodne komunistický kariérista, potom kapitalistický "biznisman" (úžerník, zlodej), ktorý experimentoval s náboženstvami (scientológia, budhizmus, židovstvo...), potom na Slovensku slniečkár podporujúci LGBTI a migrantov, aby sa pred voľbami pretvaroval, že on je vlastne konzervatívec a žaludi sú akási stredo-konzervatívna strana (hoci väčšina ľudí v nej by viac zapadla do PS) - otras. Idiot na ntú, kto tomuto človeku veril a považoval ho za autentického.

Čaputová si teraz pripisuje príchod Bergoglia na Slovensko. Zas sa štylizuje do roly katolíckej panny, aby ju mohli popletení katolíci voliť na Orave, tak ako posledne. Tá dopletenosť a popieranie reality tých nazapálenejších katolíkov mi príde taká úsmevná. Ako vtedy, keď popierali, že Fero v istom dokumente odsúhlasil registrované partnerstvá. Áno, odsúhlasil. Ale oni si budú všelijakými smiešnymi intelektualizáciami jeho (pomerne jasné) výroky interpretovať po svojom, nikdy si nepriznajú pravdu o RKC, lebo ich svet by sa potom rozpadol.

Roland Edvardsen

Myslím, že za tie všetky roky pozorovania môžeme už bezpečne povedať, že s kotlebovcami a ex-kotlebovcami zvyšné strany spolupracovať nebudú. Maximálne len využijú ich hlasy v parlamente pri presadení si nejakej, pre nich dôležitej, agendy. Ale spolupráca na vládnej úrovni? Stále veľmi nepravdepodobné. Nepíšem, že sa to na 100% nemôže stať, ale je to veľmi nepravdepodobné.
A ani Republika sa nezbaví svojej ostrakizácie, keďže ľudia, ktorí ju založili sú všetko ex-kotlebovci a ideologicky, rétoricky a dokonca i imidžovo tam nie je žiaden rozdiel. Aj medzi Smerom a Hlasom sú výraznejšie rozdiely, ako medzi Republikou a LSNS. Uhrík zatiaľ nedokázal tú stranu nejako odlíšiť od materskej. Je to takmer čistá kópia.

Roland Edvardsen

Gašparovič vs. Radičová s víťazstvom Gašparoviča nebol prúser. Vtedy dostala prepitá Sorosova krava riadnu frčku aj s jej trasľavým a uplakaným "skoro milión hlasov, priatelia", vtedy bolo úplne jasné, ako treba voliť. Tie ostatné prezidentské voľby boli prúser a obávam sa, že ak Čaputa bude kandidovať aj druhýkrát, tak sa jej tak skoro nezbavíme. Tam by musel byť inak silný protikandidát, žiadni "harabinovia" a obdobní exoti a skrachovanci. A ak nie Čaputa, tak globalisti si zase pretlačia nejakého mistríka či kisku, urobia okolo neho masovú emocionálnu vlnu a slovenské ovce to zase pokašľú vo voľbách. Potom čo bol tento národ schopný urobiť pri Čapute a Matelkovi nemám v neho žiadnu dôveru. Doteraz to pociťujem ako obrovské sklamanie a neuveriteľnú slabosť.

Roland Edvardsen

Globalisti vtedy hlasovali za Kukana, to bol ich kandidát, ktorého pretláčali, ale ktorý pohorel práve vďaka Gašparovičovi. A v druhom kole už škrípali zubami. Nepovedal by som, že tam bola nejaká vehementná podpora Gašparoviča (takí ako napr. Radičová sa vyjadrili, že v 2. kole nevolili). Naši vtedy volili Gašparoviča, lebo Mečiar bol skrátka osobnostne príliš veľké hovädo. Vo všeobecnosti bolo 2. kolo Gašpar vs. Mečiar prehrou globalistov.

Roland Edvardsen

Ja by som aj súhlasil, že to bol najlepší prezident v rámci samostatnej SR. Ale lepšie povedané - najmenej príšerný vzhľadom na ten zvyšok. Podrazy voči Mečiarovi by som mu asi veľmi nevytýkal. Ale to je aj tým, že ja som zase nikdy nemusel Mečiara - to bol proste fakt magor (a sú tam aj isté podobnosti medzi Mečiarom a Matovičom). To je podobné ako s Ficom (ktorý mal tiež svoje globalistické a kaviarenske chvíľky - viď Markíza, Lisabon, Guantánamo, Istanbul a iné - len na to sa už zabudlo). To nie je o tom, že by tí ľudia až za toľko stáli, len konkurencia je ešte horšia. Tak potom môžu vyniknúť v rámci toho všeobecného slovenského marazmu.

Roland Edvardsen

Presne tak, Piráti sú analógia Matoviča, je to kvázi-protisystémové, anarchistické hnutie. A Babišove ANO je v obdobnej pozícii ako Smer.
Nacionalizmus nie je konzervatívny, ani liberálny, ani ľavicový, ani pravicový. Treba ho vnímať ako samostatnú jednotku, ktorá bude v každej krajine mať svoje špecifiká.

Roland Edvardsen

Zosúladili. A samozrejme, opäť je tu Makó, ktorý všade bol a všetko vie, hotový superman a univerzálny superkajúcnik na všetko. Povestná zlatá baňa pre Matoviča, ktorý sa s ním stretával už keď bol v opozícii. Zničenie Smeru a Fica je základná motivácia, prečo sa táto vláda ešte nerozpadla. Niežeby to Matoviča už bavilo, jeho súčasný stav je extrémne ponižujúci, ale on dobre vie, čo mu môže hroziť, ak by sa po ďalších voľbách dostali k moci smeráci či ex-smeráci.

Roland Edvardsen

My sme tu mali svojho času tiež prieskumy, kde sa PS doťahovalo na Smer. Nehovoriac, že sa im podarilo inštalovať mrochtu do paláca - tú mrochtu, ktorá je vraj stále najdôveryhodnejší politik na Slovensku. Politické strany a ich voľba dávajú len čiastočný obraz. V Poľsku progresívny kandidát na prezidenta neprehral s veľkým rozdielom a u voličov 40 a menej vyhral. Navyše niektoré prieskumy o Poliakoch prichádzajú so znepokojivými výsledkami (napr. Poliaci sú najmenej vyhranení voči rasovému miešaniu: https://realistahome.files.wordpress.com/2019/05/map-europe-poll-miscege...). Ale povedal by som, že z ex-komunistických krajín sú dnes najnáchylnejší k podľahnutie progresivizmu pobaltské štáty. Tak to totiž dopadá, keď sa krajiny príliš otvoria americkým NGOs a kultúrnemu pro-amerikanizmu. A Poľsko je týmto z krajín V4 tiež najviac postihnuté.

Roland Edvardsen

To je pravda, že Česi sú veľmi nacionalistickí až xenofóbni. A sú zaujímavá prípadová štúdia ukazujúca, že antidotum voči progresivizmu môže byť aj isté libertariánstvo a racionalizmus, nielen náboženský konzervativizmus. Dovolím si povedať, že u takých Poliakov je, na základe prieskumov, ktoré dnes máme, v budúcnosti väčšia pravdepodobnosť, že podľahnú progresivizmu než Češi.

Roland Edvardsen

Fico a Kaliňák v base je jasný cieľ. Ale prečo doteraz neboli u mnohých obvinených ešte podané ani len obžaloby? Trestný čin korupcie predsa patrí k tým najjednoduchším, máme prijímateľa úplatku a toho, kto úplatok dáva. Tak čo tam chcú toľko dokazovať - ak teda nemajú dôkaznú núdzu, že? A preto potrebovali čo najrýchlejšie nahádzať do kolúznej čo najviac ľudí. A potom čakať a čakať, kto sa postupne zlomí, podvolí a príjme ich výhodné ponuky, ak povie to čo chcú počuť.

Je to už nosenie dreva do lesa, ale opäť - kde sú masové protesty po tom čo prezradil Zurian o praktikách v polícii a ich zvrátených oslavách Lučanského smrti? Kde sú vôbec nejaké odsudzujúce texty na alternatívnych weboch? Budú sa radšej riešiť medvede ako toto? Ak niekto nepochopil, že odstránenie kriminálnej spodiny Olajno a jeho prisluhovačov v radoch polície má byť dnes priorita č. 1, tak je zaspatý a nechápavý.

Roland Edvardsen

Preto nedokážem vystáť Oľajno a tolerovať kohokoľvek, kto toto zoskupenie chce obhajovať a nedajbože voliť. Je to panoptikum tých najnižších kreatúr ovládaných najnižšími pudmi. Akože sú tu rôzne otrasné strany, ideologicky úplne škodlivé typu PS. Ale v Olajne sa vyslovene sledovalo nakumulovať odpadových jedincov, ľudí s prúsermi, s kriminálnym backgroundom (ako Mikulec), tupcov bez vzdelania, bez duševného zdravia a základného normálneho fungovania. Napr. prípad pedofila Heráka , to nie je žiadna náhoda. To jednoducho demonštruje podľa akého kľúča sa v Oľano išlo. Je to "strana" podľudí, cielene vyhľadávajúca podľudí.

Roland Edvardsen

Tak som to našiel: https://www.youtube.com/watch?v=6_oYsMQnIuE

Sranda to pozerať, ako to nezvláda (a tá nenávistná sprostá starena Remiášová si musí zakrývať uši, nezvládajú to v Olajne, oni vedia pravdu o sebe). Pročko je taká priamočiarejšia verzia Matoviča. :-D

Roland Edvardsen

Tu treba opäť spomenúť, že Matovič by sa nikdy nedostal tam, kde sa dostal, bez neuveriteľnej nadpráce médií. Už keď sa prvýkrát zjavil na scéne, s tým jeho prijebaným škerom, tak sa okamžite stal miláčikom médií. Pri každom cirkuse mu novinári nadbiehali. A dodnes ho nedokážu objektívne zhodnotiť, hoci ním pohŕdajú. A to tým mediálnym štetkám treba dennodenne pripomínať - že za Matelka nesú zodpovednosť oni, že oni ho vyrobili a pretlačili, je to ich vina, ktorej sa teraz zbavujú aj tým, že trnavského čuráka poslali k vode.

Ale aj toto odvolávanie je už teraz pre toho čuráka fiasko. Nezastal sa ho ani jeden minister a sám musel predčasne odísť, lebo neunesie kritiku. Je to stále len zbabelé hovno, ako ho trefne nazval obdobný psychopat Baťo. Už mu fakt ostal len ten Pročko (a Pročkovi podobné subnormy). Som teraz videl videjko Pročka na FB v čase, keď hovoril Blaha. Možno to niekto zavesí na youtube. Nuž, keď píšem, že Pročko je opica, tak to je asi to najtrefnejšie čo sa napísať dá. On totiž naozaj vyzerá a správa sa ako tá najsprostejšia opica, hádzal tam grimasy, gestá, vyhrážal sa päsťami, panebože, toto sa naozaj v 21. storočí dostalo do parlamentu? Orangutan v parlamente, kto to kedy videl?

Stránky

texty

Stránky