Sväta rodina

Nie som katolík ani bigotne veriaci, ale mám výrazný rešpekt pred tými niektorými reálnymi archetypickými ideálmi vyjadrenými v náboženstvách. Zvlášť treba varovať pred ich miešaním s bežnými ľuďmi, dokonca s morálne úbohými podľuďmi.
Niečo také sa stalo, keď plátok Týždeň zobrazil lacnú predajnú ženskú Čaputovú ako Pannu Máriu a podliaka Bezáka ako Sv. Jozefa (a pápeža ako nad nimi bdiaceho Boha).

Poslanec Taraba k tomu napísal
Týždenník Týždeň, ktorý prehral súd za poškodenie mena trnavskej arcidiecézy, že si vymyslel príbeh o defraudácii 500 miliónov za predaj pozemku, použil predlohu známeho obrazu Svätej rodiny od Esteban Murilla, aby znázornil milenku pána Rizmana Zuzanu Čaputovú ako Pannu Máriu a Róberta Bezáka ako sv. Jozefa. Väčšia dekadentná profanácia tu ešte nebola.

Norman
Roland Edvardsen

Nerozumiem RKC. Keď tu boli koncerty Iron Maiden, Black Sabbath a iných klasík či procesie nejakých alpských čertov v Piešťanoch a podobné nevinné veci, tak tu niektorí katolíci išli smiešne vyskakovať z kože, ešte aj nejaké petície sa písali. Ale takéto reálne a surové hanobenie, profanácia aká nemá ani obdobu, ako napísal Taraba, ich robí chladnými. Kde sú vyjadrenia konferencie biskupov? Vôbec som nezaregistroval žiadnu kritickú reakciu na toto, na to, ako panne Márii dali tvár tunajšej sprostej tučnej curvy. Prečo žiaden významnejší katolík nevyzýva na bojkot Hríbovho nechutného plátku?

Norman

liberálna štetka sa s nadšením štylizuje do role veriacej puťky, teraz na obálke dokonca do role Panny Márie.
To je predsa choré a liberáli by ju mali roztrhať na kusy, odporučiť jej Zomrieť a celkovo ju vysmiať ako starobylú egostrednú kravu.
A mali by pravdu.

Dusanbe

malé naivné "jezuliatko - baránok" - to bude alegória na mladého liberálneho voliča !

Inak - už som to tu spomenul - ak si niekto zaslúžil pápežskú pozornosť, stretnutie a podporu pri jeho návšteve na Slovensku - tak je to jednoznačne otec Marián Kuffa.
Za to, čo celý svoj život robí pre tých naozaj najbiednejších.
Dobre ho skryli !
Ani slovo, pokiaľ viem, a predpokladám, že pápež o ňom ani netuší.
V tomto sa vysokí cirkevní hodnostári vždy dokázali zladiť so záujmami pravicovej politickej moci.
Najprv ho cez biskupa umlčali - Kuffovi zakázali jeho verejné aktivity na nátlak 3 politikov na biskupa.,

Teraz, pri návšteve pápeža bola najdôležitejšia široká mediálna prezentácia našej mrochty /nerád to označenie používam, ale raz môžem/ - jej zásluh na pozvaní pápeža, jej stretnutí s Františkom, atď.
Výborne zorganizovaná a zrealizovaná akcia PR-oddelenia prezidentského paláca.

Ema

Jediný dôvod, prečo sem dekadentná mrochta nalákala pápeža, bol návrat biskupského prsteňa maniakálnemu Bezákovi.
Ďakujeme bodkatýždňu za stručné obrazové zhrnutie, kde sa František a Róbert teplo usmievajú, mrochta drží rizmanovské vajce pri koši so špinavou bielizňou tejto vlády, Matovičovu mačku alternuje pes a Jezuliatko s ufúľaným nosom a krvavým boxerom v ruke symbolizuje lipšicovské Spoločenstvo prsteňa. The mission is accomplished.

Pravdu mal Mikloško, ktorý sa sám pred vatikánskou návštevou čudoval, čo tu pápež chce, že veď sa dozvieme. Aj sme sa.

slaven1

Ňe, ňe, ňe, ňéééé (čítať východniarsky), návšteva "pápeža" bola ďaleko serióznejšia než pre proces okolo lokálnej osobnosti typu Bezák.

Pohyb tejto figúrky po scéne počas, emm.. návštevy je iba "pridružená výroba". No a spomínaný časopis fixuje udalosť.

Podľa mňa návšteva „pápeža“ plnila úlohy stabilizátora politickej situácie (niečo také). Vatikán prišiel na Slovensko praktizovať svoju moc.

Objasním (v krátkosti).

Návšteva "zástupcu boha na Zemi" :D bola niečo ako návšteva poslancov rôznych európskych parlamentov v Majdane roku 2014 na Okrajine. Dokým tí lozili na tribúnu, Nulandovci nemohli nasadiť ostrelovačov a proces mal relatívne mierny priebeh.

Návšteva „pápeža“ stabilizovala Slovensko v zmysle štát, v ktorom je momentálne bezvládie. Diletanti, ktorí sú pri moci ani nič nekontrolujú. Rozložili prokuratúru (Lipšic, väzba Kováčika), súdy (súdna mapa, zavedenie "správneho" súdu, lezba Pamela) a políciu (vražda Lučanského, sedliak Kovařík), zdravotníctvo (16000 chýbajúcich sestier), školstvo ("vakcinácia" učiteľov a detí od 5 rokov), armádu (Naďova povinná "vakcinácia"), zamestnanosť (cap Sulík záhradníkom).

Ideálna situácia pre zahraničné sily (Londýn) potrebujúce rozpad eurozóny. Cieľ: využiť Slovensko ako rozbušku na urýchlený rozpad valutovej zóny eura . Najslabší článok v strednej Európe sme momentálne my.

Pre tých, ktorý si nevšimli respektíve sú hypnotizovaný dymovou clonou "pandémie" koronacirkusu, vo svete ide rozpad dolárového systému na valutné zóny (ostrá fáza vychádza na december).

V Európe sa rozhoduje kto bude hlavný. Voľba ide, resp. išla medzi Berlínom, Parížom a Londýnom. Rozhoduje sa, či bude librová valutová zóna, a povedzme to takto, či sa v Nemecku stále bude platiť eurom alebo v jeho časti rubľom :)

Kľúčové je, kto sa dohodne s Ruskom.

Časová os:

...

16.6.2021 Počas stretnutí na americkú žiadosť v Ženeve sa Američania dohovorili s Rusmi. Schôdza medzi Putin a Bidenom by sa dala prirovnať k Teheránu 1943 https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Russia%E2%80%93United_States_summit Ide otázka, kto z Európy sa dohodne s Ruskom.

23.6.2021 Britom, ktorým hrozí "integrácia" s dolárovou valutovou zónou a zostup z extraligy do prvej ligy, bolo povedané, že stretnutie s Putinom bude až keď sa ospravedlnia za fake-news o Škripalovcoch. Briti tak organizujú provokáciu na Kryme s HMS Defender a skúšajú prijatie ich špeciálneho diplomata v Moskve vynútenou cestou. „Prijatie“ sa uskutočnilo a ešte raz Britov diplomaticky odmietli. https://www.rt.com/russia/527353-british-destroyer-violates-russian-border/ https://www.theguardian.com/uk-news/2021/jun/24/british-warships-might-e...

4.7.2021 - "Pápež" ohlasuje návštevu iba 2 mesiace vopred. Vo Vatikáne vedia, čoho sú Briti schopní https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/593554-papez-frantisek-oficialne-...

23.7.2021 – Slovenská vláda prijíma zákon o „GreenPasovch“ smerujúci spoločnosť do elektrobankového koncentráku (ako príklad ďalšieho opatrenia zvyšujúceho tlak v krajine) https://www.topky.sk/cl/10/2153713/MIMORIADNA-schodza--Sme-rodina-koalic... https://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-pred-parlamentom-protestuju-stovk/56...

21.8.2021 - Merkelová na audiencii u Putina https://www.dw.com/en/angela-merkel-pays-a-final-state-visit-to-moscow/a...

30.8.2021 - Maďarsko sa s Ruskom dohodlo na 15-ročných dodávkach zemného plynu https://www.rt.com/business/533444-russia-hungary-gas-15-years/

10.9.2021 – Na vojenskej prehliadke v KĽDR nedominuje technika ale partizánske skupiny. Pripravujú sa, že idú brať Južnú Kóreu. https://thediplomat.com/2021/09/north-koreas-unusual-military-parade/ Čína ide brať Taiwan.

13.9.2021 - „Pápež“ prichádza po dohováraní Maďarsku dohovárať Slovensku https://domov.sme.sk/c/22736408/papez-frantisek-na-slovensku-nedela-minu...

17.9.2021 – Ohlásením dohody AUKUS je Paríž von z hry o náčelníka Európy https://www.rt.com/news/535167-france-recalls-ambassadors-aukus/

26.9.2021 – Srbi presúvajú tanky, idú brať Kosovo späť https://www.rt.com/news/535834-military-tanks-kosovo-border/ Bonsteel nemá po úteku z Afganistanu pre Američanov väčšší logistický význam.

Atď. Proces ďalej ide. Teraz je úloha Britov zapáliť Nemecko. Príležitosť na to majú. Voľby sú tento víkend.

Späť k nám.

Táto vláda tupcov tak rozbila štát, že sem musel prísť „pápež“ tlmiť proces. Ak sme si nevšimli, tak v septembri bola ideálna situácia na otvorenie ozbrojeného odporu, keby "vláda" pokračovala s eskalovaním "ochrannými" opatrení proti tzv. "pandémie".

Za všetko len táto „semaforová“ mapa Slovenska v čase príchodu „pápeža“. https://m.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/a.282048765997...

Podobná chaotická situácia tu bola naposledy v júli 1968, kedy hlava krajiny nič nekontrolovala. Dubčeka si nevybrali do vedenia pre krásu jeho plešiny. On bol slabá, ľahko manipulovateľná osobnosť. Takého na "silný manéver" potrebujete.

https://youtu.be/a8GDrYqaJ8A?t=3590

September sa v celku podaril.

https://www.youtube.com/watch?v=AEyV7DlZbgY