Čas sa kráti

V snahe zabrániť jadrovej vojne, do ktorej ťahajú svet Izrael a USA s ich poskokmi "Priateľmi Sýrie", vrátane Slovenskej republiky, sa koná v týchto chvíľach stretnutie ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova a osobitného veľvyslanca OSN a Ligy arabských štátov Kofiho Annana. Miestom stretnutia je Spiridonovka, ktorá je absolútne chránená a vhodná na kľúčové rozhovory. Pred stretnutím Lavrov ani Annan neposkytli novinárom žiadne informácie. Predstavitelia médií nemajú do Spiridonovky prístup.

Hlavnou témou je rozšírenie mandátu pozorovateľov v Sýrii. Krátko pred stretnutím došlo v Sýrii k niekoľkým teroristickým útokom a Bezpečnostná rada OSN dostala hneď dva návrhy nových rezolúcií.

Predpokladá sa, že v tejto zložitej situácii sa v Moskve podarí dohodnúť predĺženie mandátu pozorovateľov, nakoľko Moskva trvá na výlučne mierovom vysporiadaní sýrskeho konfliktu.

Krátko pred stretnutím Lavrova a Annana sa uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej Lavrov konštatoval, že Rusko nedovolí, aby západné štáty strčili výsledky ženevskej konferencie o Sýrii "mačke pod chvosť". Povedal tiež, že Rusko zablokuje každú rezolúciu BR OSN, ktorá nebude rešpektovať výsledky ženevského stretnutia. Vyjadrenia na tlačovej konferencii konzultoval minister Ruska s ministrom zahraničných vecí Číny. Ergo, jednoznačné vyjadrenia proti zúrivej snahe "Priateľov Sýrie" spustiť globálny konflikt sú v prípade Ruska a Číny totožné.

Zatiaľ sú to iba vyjadrenia.

Inak, je príznačné, že práve v čase dôležitých rozhovorov Lavrova a Annana piknikuje vyšinutá Clintonová u psychopatickej židovskej verchušky v Izraeli.

 

 

Autor: