Konferencia ľudského ľudstva

V Iráne sa dnes, v nedeľu 26. augusta 2012, začala 16. najvyššia konferencia krajín NAM – čiže tzv. nezúčastnených krajín.
Hnutie NAM vzniklo v roku 1961 v Belehrade a bol to určitý protipól vtedajším dvom atómovým veľmociam, hroziacim zničiť svet. Paradoxne, aj v dnešnom rádoby unipolárnom svete s vojenskou mocenskou prevahou na strane USA a jeho spojencov, začína byť nebezpečenstvo globálnej tragédie znova akútne. Dnes je v NAM 120 krajín sveta, spolu majú 55 % svetovej populácie a skoror dve tretiny členov OSN. Preto sa niekedy nazývajä "skutočné Spojené národy".

Na súčasnom vrcholném stretnutí sa zúčastňujú delegácie viac ako 150 krajín Zeme. Je to teda udalosť nie zanedbateľná – ale naše masovo-mozgy-vymývacie prostriedky ju ako celok zámerne ignorujú. Nedozviete sa v nich, že prebieha, dozviete sa iba, ak nejako "urazia" Izrael. Bez nejakej melodrámy sa človek pýta – v akej to "slobode" slova vlastne žijeme? Je Izrael už dnes zlaté teľa, ktoré nemožno nieto opluť, ale ani sa naň krivo pozrieť? Kto to stanovil?

NAM

Viaceré štáty NAM sú v súčasnosti obeťou partizánskych útokov USA a ich NATO spojencov – napríklad Afganistan, Irak, Líbya, Somálsko, Pakistan a iné. NAM verejne odsúdilo agresiu a silové zasahovanie do iných štátov – OSN na rozdiel od nich úboho tieto vojny ešte posväcovalo.

Ako píše Teheran Times, ktokoľvek v súčasnom svete je alebo môže byť  vydieraný svetovými gangsterskými štátmi – USA, Britániou Francúzskom a ich hryzúcim psom, Izraelom. Deje sa tak dnes v Sýrii a tlačí sa tak aj na Irán. A práve preto si Irán sľubuje, že výrazná podpora, ktorú dostane na tejto vrcholnej konferencii od vyše polovice sveta, pomôže zachovať mier na svete.

Napriek tlaku, ktorý na krajiny sveta vyvíjalo USA, aby sa nezúčastnili, na konferenciu príde aj generálny sekretár OSN Pan Ki-mun, ináč poslušný poskok žido-američanov, ako aj nový prezident Egypta, Mohamed Morsi (čo je prelom po troch desaťročiach, počas ktorých bol starý egyptský režim spojencom Ameriky proti Teheránu).

Na konferencii prevezme Irán predsedníctvo NAM na nasledujúce obdobie 2012 – 2015.

 

 

nové