Operácia Northwoods, upgrade for Syria

História je poučná - ak ju poznáme. Michael Chossudovsky sa preto vrátil ku kubánskej kríze, keď USA zrejme po prvý raz použili "massive casualty producing event". Najnovším príspevkom do série takýchto Amerikou vytvorených eventov patrí masaker v sýrskom Hulá.

Šéfka americkej diplomacie Hillary Clintonová volá po R2P humanitárnej vojenskej intervencii v Sýrii, ktorá by zabránila zverstvám údajne nariadeným vládou prezidenta Bašara Assada. V zvrátenej logike Clintonová síce prípúšťa, že v opozičných silách sú integrovaní teroristi spojení s Al Kajdou, ale bez kúska dôkazov viní z pokračujúcej masakry civilného obyvateľstva nie teroristov, ale vládu, píše Michael Chossudovsky. A to napriek dostatku dôkazov o tom, že tieto sektárske vražy a zverstvá páchajú zahraniční žoldnieri a milície ozbrojované a podporované západnou vojenskou alianciou. Následne je z týchto ukrutností obvinený nepriateľ. Zabíjanie je vykonávané úplne zámerne ako súčasť diabolskej tajnej operácie. Jej cieľom je ospravedlniť vojenskú agendu humanitárnymi dôvodmi. V americkom vojenskom žargóne sa takýto postup nazýva "massive casualty producing event" a jeho historické korene sa ťahajú k Operácii Northwoods v roku 1962 - neslávnemu plánu Pentagonu vraždiť na Miami členov kubánskej komunity a odôvodniť tak vojenský úder na Kubu. Operácia s kódovým označením Northwoods údajne okrem vraždenia kubánskych emigrantov zahŕňala potápanie lodí s kubánskymi utečencami na otvorenom mori, únosy lietadiel, výbuch americkej lode a podnecovanie terorizmu v amerických mestách. Cieľom týchto plánov bolo prinútiť amerických občanov a svetovú verejnosť k podpore vojny na zosadenie nového kubánskeho lídra Fidela Castra. Podľa logiky Operation Northwoods je vraždenie civilného obyvateľstva v Sýrii zamerané na vytvorenie "užitočnej vlny rozhorčenia", ktorá nakloní verejnú mienku v prospech R2P vojenského zásahu USA a NATO. Ako povedala Clintonová wecamewesawhedied, "the international community cannot sit idly by, and we won´t".

Celý text Michaela Chossudovského Confronting Iran, "Protecting Israel: The Real Reason for America´s War on Syria, s odkazom na zdroje.

Zverstvá v Sýrii sú médiami v USA sprostredkované naozaj hororovo. Výsledkom sú potom skuvíňania v diskusiách pod článkami o Sýrii: máme síce vojen po krk, ale v Sýrii musíme zasiahnuť, pretože by sme stratili morálny kompas.

To je veľký problém súčasnho sveta. Propagandou utužované presvedčenie Američanov, že takýto morálny kompas vlastnia a majú ho ako jediní na svete (teda okrem Izraela, ktorý je na tomto kompase strelkou). A že sa masovým zabíjaním a rozvratom celých štátov pričiňujú k blahu celého ľudstva.

 

Update: Odkedy sa pred cca týždňom začali v korporátnych médiách točiť správy o Assadovych chemických zbraniach, bolo jasné, že operácia Pentagonu šitá na mieru Sýrie bude zahŕňať aj tento prvok. Fáza číslo 1 - mediálna príprava verejnosti omieľaním Assadovych skladov s chemickými zbraňami je už úspešne za nami. Podľa dnešnej správy iránskej agentúry už teroristi operujúci v Sýrii chemické zbrane majú. Dostali ich z Líbye. Výcvikový tábor na ich použitie je údajne v Turecku a čoskoro nastane hlavná fáza - ich použitie a následne totálna mediálna kampaň o tom, že zločin proti ľudskosti spáchal Assad. Šaul Mofas z Izraela však začal krákoriť o genocíde už dnes. To ho nikto nezastaví, že ešte nie, ty lofas, ešte treba pár dní počkať?

Špeciál dojímavé je bedákanie o jatkách od takých humanistov, akými sú východoeurópsky zmrd Mileikowski alebo predseda haličského JRD Perski.

Autor: 
Dabog

 

Ked uz aj FAZ pise ze masakru spachali sunnitski teroristi podporovani zapadom, nieco na tom bude

Abermals Massaker in Syrien

 

V anglictine sa o tom pise tu

Syrian Rebels Responsible for Houla Massacre

 

Taketo zverstva podporuje americka amdinistrativa