Rasový zločin už v slušnej štvrti

Pred pár dňami sa stala v Budapešti vražda, ktorá hýbe emóciami verejnosti. Mládá 36 ročná žena si išla zabehať a bola prepadnutá, znásilnená a zavraždená. Zostal po nej 10 ročný syn.

 

Zavraždená Krisztina Kardsová

 

Tento sám o sebe bezpochyby otrasný prípad je šokujúci nielen tým, že sa stal za bieleho dňa v slušnej budapeštianskej štvrti (telo našli len 500 metrov od domu), ale aj tým, že podozriví sú Cigáni.

Nepoznám presne štatistiky podobných zločinov v strednej Európe, ale myslím, že takých činov nie je veľa - na rozdiel od oblastí napríklad v Škandinávií, kde podobné zverstvá asociálov (hlavne počerných imigrantov) voči domácim ženám su vraj časté. Tento prípad naznačuje, že podobné rasové konflikty, tentoraz medzi cigánskym a belošským obyvatelstvom, prichádza či ožíva aj v našich krajinách. Ak tomu naozaj tak bude, tak je nemožné si predstaviť, ako by to mohla belošská populácia akceptovať. V tomto prípade vraj v Maďarsku vrie všetkým krv. Je isté, že to nie je prvý hnusný prípad cigánskeho násilia - ale tento ( ak tiež patrí do tej skupiny) je zvlášť odporný.

 

zdroj

 


 

Autor: 
téma: 
region: 
elle
V Budapesti som unikla nasilnej smrti pred viac ako 15 rokmi aj ja. Bolo to na parkovisku, kde som sedela v otvorenom aute so stiahnutymi oknami a pocuvala hudbu a cakala. Fuj. nikdy nezabudnem na ten pocit bezmocnosti. Vedla sedel v aute jeden pan zo Slovenska, samozrejme v zavretom, zrejme aj uzamknutom a ked videl, ze som v nebezpeci, nastartoval a odisiel. Vyskocila som z auta a snazila sa uputat pozornost ludi na ulici a na zastavke autobusu, ktora bola na opacnej strane ulice. Ti dvaja mrkli jeden na druheho a odisli...zamkla som auto, vysla na ulicu, na prechode svietila cervena...ti dvaja boli uz v aute s dalsimi kumpanmi...stali na cervenu a ja som si zrazu vsimla....ze ta ulica plna ludi bola prespikovana ja neviem....mafiou?...proste, ja som nevedela, kam sa skryt, lebo boli takmer vsade...po madarsky neviem...telefon som nemala...stali pri mne vsetci svati...Budapest je velmi nebezpecne mesto. Bola som sama. Nikto by mi nepomohol. A tie zvery to vedeli. Oni vedeli, ze nik by mi nepomohol.   Zazitok z USA: Pocas bieleho dna si ide znamy mojho znameho vybrat peniaze z bankomatu. Pri vyberani k nemu priskoci taky kuceravy, velmi kuceravy muz s velmi ciernymi vlasmi a ...okradne ho o penazenku aj peniaze...a nestaci mu to, streli mu aj do nohy po uspesnom lupe. Na druhej strane ulice je benzinova pumpa, tankuje tam iny muz, ktory ked postrehne, co sa pri bankomate robi, siahne v aute po zbrani a zacne na kuceraveho strielat. Ehm...neskor sa dozviem, ze to bol moj byvaly kolega(ten pri pumpe). Ludom tu nie je lahostajne, co sa okolo nich robi. Co sa neda povedat o Europe.  
Norman
Nik neverí tvojej poslednej vete. Každý vie, že z Ameriky prišla ľahostajnosť voči blížnemu na ulici, strach, pred zločinom a ústupčivosť. Áno, strielanie áno, ako ten (kučeravý) zločinec vystrelil bez racia, tak zrejme ten pri pumpe rád striela.   Čo sa týka dojmu, že v Budapešti je plá ulica "mafie" - chápem, že pod vplyvom strachu si mohla mať taký hysterický dojem, ale s odstupom času si uvedomuješ, že je to blbosť, nie?   Takže na záver - to, čo hovoríš o ľahostajnsti, odporuje aj oficiálnej kultúrnej propagande Ameriky. Aj štatistikám kriminality. Pochybujem, že by toto tvoje tvrdenie niekto mohol zobrať vážne.
Elle
Ak je clovek v nebezpecenstve, v USA je ovela vacsia pravdepodobnost, ze ti blizny pomoze. Tu ta nikto neubije na smrt na ulici.  A co sa hysterie tyka, tak si myslim, ze keby som spanikarila, tak by spanikarili aj kosovcania, ci albanci a uz by som tu nebola. No ulicu mali pod patronatom asi 4. Nie je to dost?  Ak budes potrebovat pomoc v kritickej chvili v Blave, Kric "hori". Nikdy  nie "pomoc". Ja som kricala na ludi na zastavke autobusu" cau Tony!" A mavala som rukami a nohami ako na spartakiade.
Norman
Hovoríš vážne o USA?  
elle
Bol si v USA? Uistujem ta, ze budes mat ako turista velmi dobry dojem. Hoci viem, ze Eme ukradli v New Yorku kabelku :o) a preto na New York zanevrela, ale je to jedno z najbezpecnejsich miest na svete. Viem...nedavno sa stala tragedia na Union Sq., ale ...je to ojedinelost. Ludia su tu vo vseobecnosti velmi mili a pomahaju si. Tot nedavno mi jeden bezdomovec povedal, ze ci by som mu nieco neuvarila..., ze on nechce sendvic, ale ze nech mu nieco uvarim, ze to by velmi chcel ;o) No povedz, mozes dostat v zivote vacsi kompliment? Nemozes.
Norman
To prekonáva všetky hranice nechutnosti. Jedna rovina je reakcia polície ... - ale keby sme povedali (čo teda ja určite nemôžem), že je to zhoda náhod a že sú nevinní, či nežalovatelní a netrestatelní  -  tak ako môže to stádo smradlavých bastardov, nazývané Americký kongres, takej nechutnosti tlieskať???   Byť občanom USA tak spálim svoj pas a okamžite sa vysťahujem. V Každom prípade by som nechodil na cudzokrajné servre a nedovolil si tam otvárať papulu propagandou americkej zdegenerovanosti, Iris.
Norman
No, to je staršia známa vec, ... na ktorú ale bieli američania neveria. Ich nevedomosť je ale tiež súčasťou tej vojny.   Teória predošlého systému používala často termín antagonizmus. Je to zaujímavý pojem, vyjadruje sa ním v tomto kontexte niečo, čo nemôže byť, ale naozaj nemôže byť nejako uzmierené. Samozrejme, súčasne vždy platilo, ten "náš" systém antagonizmy nemá (prísne sa o nich mlčí a zatajujú sa), hovorí sa len o iných systémoch.  A rovnako to plaí aj dnes. Súčasný náš spoločný fucked globálny židokresťanský americký systém o žiadnych antagonizmoch nehovorí. Pritom tento rasový čierno-biely problém je typický neriešitelný antagonizmus. Neriešiteľný kompromisom - pretože čierni radikáli nie sú schopní racia.
Kojokok
Osobne si myslím, že trest smrti pre takýto odpad je primeraný. Neverím, že by sa väzením polepšili a navyše po prepustení z väzenie splodí ďaľších takých nasilníkov...Takže likvidácia je namieste.
Norman
že by akýkoľvek slušný človek mohol mať iný názor, ako ten tvoj.
Elle
Ale kedze je ta kriza, vsetko si vyzaduje usporne riesenia.  
Baloo
"Nepoznám presne štatistiky podobných zločinov v strednej Európe, ale myslím, že takých činov nie je veľa" Len z Maďarska ti zacitujem z hlavy zo 10 prípadov (rumunský basketbalista Marian Cozma, učiteľ Lajos Szögi, Kata Bándy atď. aby som len tie najznámejšie spomenul + osamelých starčekov a starenky vraždia pravidelne, len do médií sa to nejako nikdy nedostane). Najnovšie ušla celá banda hrdlorezov, ktorým súd nariadil domáce väzenie za x-násobnú lúpež a 2 vraždy, lebo nejako trošku viac starčekov dokopali, resp. železnými tyčami domlátili ako treba. Kvôli pomalosti súdneho procesu dostali domáce väzenie, lebo inokedy veľmi agilná polícia nevedela nájsť dôkazy, 8 svedkov nestačí.      Už som to tu raz vložil, ale opakovanie je matka múdrosti: http://www.youtube.com/watch?v=jprLvrlV-40 Šlo o demonštráciu sily tzv. enyingskej (čítaj: eňingskej) "rómskej" mafii, ktorej traja členovia sú zodpovední aj za vraždu Cozmu vo Veszpréme. Ja si myslím, že demonštrácia sily sa im vydarila: predstav si, kto a čo môže túto masu zločincov zastaviť? Koľko ich tam je? 200? Koľko by to chcelo policajtov a techniky - keby ich tam aj niekto poslal? A koľko podobných grájzlov dôjde na pomoc, keď ich prezvonia mobilom? Keď sa niekto z nich začne do teba obúvať, alebo ťa len slušne požiada o odovzdanie obsahu svojej peňaženky, mobilu, hodiniek - čo myslíš, koľko bielych ti príde pomôcť?
Norman
-  hrubé sexuálne násilie, až zabitie - povedzme tak, že predsa len v týchto končinách nie je našťastie až tak veľa. Že je cigánskej kriminality ako takej hodne - to naozaj mňa presviedčať nemusíš. Ale čo sa deje v Maďarsku vie našinec naozaj málo - mal by si nám tu občas dať tip.
Le Bleu
Kto a čo môže túto masu zločincov zastaviť? No, v konkrétnej situácii možno aj dva ľahké guľomety plus obsluha a munícia. Horšie by bolo, čo potom.
Baloo
novinka: http://www.roma-alliance.org/en/page/77-official-launch-of-the-romact-pr... Rad bz som prispieval viac a nielen tu, ale mam dost zlozite obdobie.