1968 a 108

108 je číslo, ktoré z dosť nejasných  dôvodov zohráva významnú rolu v hinduistickej kultúre. Najnovšie je to ale vraj "historikmi potvrdený" definitívny počet obetí, zabitých v roku 1968, keď sovietské vojská obsadili Československo.

Som si istý, že dnešní historici hladali, ako len mohli. Pravdupovediac, aj tých 108 je možno priveľa, ale povedzme, že toľko bolo zastrelených, prípadne padli pod kolesá. Môže to tak byť.

Dnes, v "čase mieru", rovnaký počet dokáže mierumilovná Americká armáda pozabíjať za deň.  Rok versus deň. Počty obetí amerických okupácií sa nerátajú na desiatky, ale na desaťtisíce. Počty amerických obetí sú dnes, v čase mieru, tisícnásobne väčšie ako tie sovietske v časoch jedného zo zopár najradikálnejších a najväčších vojenských  zásahov Sovietskeho zväzu povojnového obdobia.

Okupácia Československa v 1968 kedysi dávala ľuďom motiváciu, bola príkladom neodôvodneného zla, prikladom klamstva reálneho socializmu. Dnes už ale   všetci môžu vidieť, čo hovoria čísla vyššie, že dnešná doba je tisícnásobne násilnejšia. A dnes už všetci môžu vedieť, že to žiadna okupácia nebola, ale len potvrdenie rozdelenia sveta, ktoré si zločinci dohodli ešte v roku 1945 na Jalte. V roku 1968 nás neobsadili len "Rusi", neobsadili nás len vojská Varšavského paktu, ale okupoval nás minimálne v rovnakej miere aj Západ.

Medzičasom komunistická okupácia vyprchala, ale tá západná pokračuje ešte intenzívnejšie.

Ideologické prestitútky si dnes splnili povinnosť a napísali nejaké články. Ale je to už nesmelo a chabo, odozvy sú odmietavé. Ľudia dnes cítia priamo na vlastnej koži, kto a kde je dnes ríša zla. Ich skutočné problémy dosiahli takú mieru, že ich už ani náhodou neupúta primitívna zábava kopania do zdochliny.

 
 
---------------
Príloha
Zoznam obetí (prvá strana) zrejme z   iného zdroja - týchto je 122. Ale všimnite si príčiny úmrtia obetí. Len časť sú obete strelby, mnohé su zachytené  vojenskou technikou na ceste, našiel som tam aj prípad: "pri jazde motorkou narazil do neosvetleného sovietskeho vozidla". Nuž, priam zločiny proti ľudskosti, neosvetliť si vozidlo, fakt by nás mali Američania humanitárne zbombardovať.
 
 
 
Autor: 
nalim
no a spravime s tym daco? kde je riesenie? hovorit ako je nieco zle je to najlahsie
qwertz
Všeobecné znalosti toho, co se v Československu dělo v šedesátých letech a zejména v období tzv. Pražského jara 1968, jsou značně omezené. Mladá fronta Dnes a Lidové noviny publikují o tomto období naprosté nesmysly, Jan Hřebejk a Filip Renč točí o něm filmy, které jsou o Československu na jakési jiné planetě. Málokdo se začte do toho, o co v té době v Československu skutečně šlo. Přitom je to zajímavé a dodnes aktuální. V době posledního velkého kulatého výročí Pražského jara, v roce 1988, sestavil novinář, kritik a autor A.J. Liehm reprezentativní antologii nejzávažnějších více než 130 textů, publikovaných během jara 1968 v rámci tehdejší celospolečenské diskuse. Dal ji ironický podtitul "Čítanka pro děti a mládež". Této Čítanky je dnes zapotřebí možná ještě o mnoho více, než tomu bylo před dvaceti lety. Člověk by měl znát své kořeny. Ve spolupráci s A.J. Liehmem a za pomoci historika Viléma Prečana jsme tuto antologii významných textů zprostředkovali i mladším generacím a předkládáme ji tímto pro studijní účely kompletní v digitální formě. ČTĚTE! http://www.blisty.cz/art/40586.html
afík
Hrabem sa a kombinujem, V roku 1971 Vasil Biľak v prejave http://www.youtube.com/watch?v=AQ27JO-HrfI dal do jednej rady socializmus s ľudskou tvárou a rozvrat republiky sionistami, je jasné, že sa celú pravdu už nedozvieme, ale to nám nebráni hladať súvislosti, v období toho prejavu sa zrodila aj: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10209991308-tajne-akce-stb/4092351002..., Solženicyn napríklad popisuje, aké etnikum vystúpilo v Rusku, pretože v Československu sa deje opäť krivda občanom, s tým súvisí zase toto: http://nadhlad.com/content/1968-108, proste ide o to: Historia magistra vitae, ale kto Vás ju učí?
nonula

PHDr. Vladimir Cermak ma na vyvoj udalosti  roku 1968 zaujimavy nazor, ktory by s vyrokom Bilaka celkom suznel - vypocuj si ho na slobodnom vysielaci v rubrike informacna vojna zo dna 01.08.2013 asi od 18. minuty

afík
Takže v 56 to v Maďarsku začalo ako pogrom, kto strieľal do povstalcov? Žid Béla, pretože bol represívna zložka v "SIS/STB" a chránil svojich, nie gójov. http://czech.ruvr.ru/2012_09_10/87802445/ a tak nejak sa dostaneme až k agentovi Mossadu Lipšicovi: http://www.ta3.com/clanok/8962/tb-daniel-lipsic-hodnoti-zasah-policie-po... Nie len Kaliňák, ale aj Lipšic by sa asi poriadne zapotili, ak by ľudia vedeli pravdu o pozadí ich spoločného snaženia ... http://www.youtube.com/watch?v=ipqU7dR6zQ4