Balkánska Kolumbia

V korporátnej správe od trúby Jerichovej Reuters o slávnostnom vyhlásení "krvavej balkánskej jari" by nebolo nič zaujímavé, nebyť záveru o Šukrim Alijovi. Naivný človek sa začuduje, prečo tento hrdlorez beztrestne pobýva v "oslobodenom" Kosovare a nebol už dávno odchytený silami KFOR a EULEX. Odpoveď? Lebo Kosovar. Z tónu korporátnej správy je jasné, že vraha a propagátora medzietnickej nenávisti má úbohý európsky čitateľ vnímať ako regulárneho politika v exile, ktorý vydáva akési plány vzbury.

Pre lepšie pochopenie diania v Macedónsku, obývaného pôvodne Srbmi, treba spomenúť rok 1995, keď americká administratíva v rámci chaotizácie Balkánu začala otvorene podporovať albánskych separatistov. Toto albánsko-americké priateľstvo je financované drogovou mafiou, ktorá zmenila Macedónsko (a po "oslobodení" aj Kosovar) na balkánsku Kolumbiu, bohato zásobujúcu narkotikami nielen Európu, ale aj zámorie. Šukri Alija ako jedna z dôležitých postáv narkomafie pobýva v Kosovare pod ochranou Američanov, údajne priamo na ich gigantickej vojenskej základni, ktorá podčiarkuje parametre kosovarského "oslobodenia". Každopádne sa Macedónsko pod patronátom USA stalo krajinou, v ktorej sú kšefty s narkotikami najdôležitejším hospodárskym odvetvím a akákoľvek snaha slovanského obyvateľstva vymaniť sa z tohto neudržateľného osudu je trestaná. Netreba tiež zabudnúť, že počas "oslobodenia" Kosovaru mala albánska teroristická grupa UČK svoj tyl práve v Macedónsku, odkiaľ pri útokoch na Srbov v Kosove kooperovala s vojskami NATO dislokovanými v Macedónsku.

Macedónsko sa v čase "oslobodzovania" Kosovaru tesne vyhlo občianskej vojne - dostalo odklad. Najskôr Kosovar, potom Macedónsko. Potom je teraz. A tak sa udeje rituálna vražda piatich Macedóncov pri príležitosti Paschy a keď vedenie Macedónska pomenuje vrahov a ich pohnútky, Šukri Alija v spolupráci s korporátnymi médiami odpískajú "krvavú balkánsku jar". Teraz bude na rozdiel od 90. rokov garde opačné: albánskych vrahov v Macedónsku budú Američania zásobovať z Kosovaru. A konečne aj slaboduchí pochopia, že Američanov bude nutné z Balkánu vykopnúť. Pre pokoj celej Európy a znížennie nákladov na liečbu blbých európskych deciek, ktoré sa stali obeťou široko dostupného tovaru albánskej narkomafie.

 

Update: Starčia správa TASR, ktorá nekopíruje trúbu Jerichovu Reuters

Autor: