Dezorientovaní kolaboranti sa hryzú navzájom

No hej, kým boli peniaze, pokyny  a skvelá prespektíva, všetci štekali za žiarivý anglosionizmus. Teraz sa ale situácia všade zahrieva: ako vieme, USA sú neisté, Británia odskakuje, Frnacúzsko zúfalo experimentuje, V4 je výrazne "xenofóbna". A tak "Bratislavská kaviareň" začína pociťovať prudkú neistotu.

A aj to vidno. Strhol sa viditeľný konflikt medzi Havranom a Nicholsonovou, Poliačikom a mnohými inými. Viac sa dá o ňom dočítať napríklad tu na Glob.sk A to je určite len vrchol ľadovca.

 

Za prvé a najdôležitejšie - chýbajú prísľuby budúcej opatery. Brusel a sorošoidné zdroje nie sú bezodné. A tak sú dobré aspoň nejaké vlastné s prepáčením knihy - a tak každý, kto (Havranovi) kritizuje túto jeho tvorbu, siaha mu priamo na peniaze - a to u týchto ksindlov prestáva akákoľvek sranda. To sú potom už všetci fašisti, nacisti, rusi, mongoloidi, negri a rasisti ... a to všetko naraz.

Za druhé, chýbaju príkazy a pokyny. Havran bol až v Paríži a jeho stretnutie s tamojšími ideológmi spracoval (za peniaze nás, RTV platiteľov) do jedného zo svojich Večerov. Nevyznievalo to píliš priaznivo, jasne mu hovorili niečo iné, ako čo on púšťa do sveta. Zo Západu už proste jednoliata línia nepríde, a tak si kaviareň začína navzájom nadávať do viac alebo menej trápnučkych fašistov a kokotov (ich úroveň).

Je to tak.

A potom tu chcem pripomenúť  ešte jeden aspekt situácie. Tým, že Západ stráca svoj šarm, svoje zdroje a že nielen z Británie sa ľudia budú sťahovať pomaly viac späť, ako tam odchádzať, ergo že dnes už niet kam odísť, tak akoby strácali naši kaviarenskí aktivisti a ich sympatizanti taký ten pocit možnosti úniku. Akoby sa teraz ocitli v jednom uzavretom priestore s tými, ktorým doteraz nehanebne nadávali, na ktorých neustále pľuvali. V jednej klietke so svojimi obeťami.

Tak mi pripadá, že majú byť prečo nervózni.

 

 

 

Trojica hlavných opičiek konfliktu. 

 
Autor: 
region: 
forma: 
afinabul

Predseda Matice slovenskej Marián Tkáč podal dnes na Generálnej prokuratúre “Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich spáchaniu trestného činu” v súvislosti s uverejnením portrétu Ľudovíta Štúra s fašistickými symbolmi na obálke čísla 24/2017 časopisu .týždeň.
http://www.hlavnespravy.sk/arogantny-utok-na-jednu-z-najvyznamnejsich-os...
Nomenklatúrne kádre denníka SME likvidujú časopis Politických väzňov Zväzu protikomunistického odboja – Svedectvo
http://alianciazanedelu.sk/?p=13850
Upozornění (trigger warning): tento článek obsahuje kritiku a ironii a mnohé jeho vývody mohou být vnímány jako mikroagrese. Jeho autorem je bílý heterosexuální cis-muž, předkládá tudíž názory vycházející z jeho privilegovaného postavení. Hovoří se v něm na několika místech o tématech rasy, sexuality a identity. Pokračujte dále pouze s dobrým uvážením.
https://psychologie.cz/nejdrazsi-druzina/