Diamantová kačica...

...z ruského bulváru vyrazila do sveta. Pre podkarpatské korporátne médium ju modifikovala plechová sliepka z epicentra protiruskej propagandy, ktorá sa navždy zapísala do dejín žurnalistického chrapúnstva, keď sa vysmievala a znevažovala rodičov detí, ktoré držala skupina arciteroristov v škole v Beslane.

Keď je lokálna bulvárna blbosť povýšená na zahraničnopolitickú správu s presahom do globálneho hospodárstva, a navyše sa toho chopí nešťastnica Procházková, na srandu je zavarené. I podala podkarpatským dychtivým čitateľom celú záležitosť ako na mise: kurvy Rusi zas niečo tajili - a dokonca diamanty. Je im to však na koškinu onú, lebo z nich veru šperky nebudú. Diamanty sú také ruské - príliš tvrdé, príliš mrňavé, nekvalitné, lacné. Dva doláre za karát. No nekup to. "Trhy sa otriasajú" (koniec citátu zo smetiarne).

Faktom je, že veľký nález impaktitov v Popigajskom kráteri v 70. rokoch nikoho extra nevzrušoval. Čo s nimi? Ani názov poriadny nemajú. A nech si tam ležia. Geologický prieskum vedený Viktorom Masajtisom sa ani poriadne nezačal, a hneď sa aj skončil, pretože sen tupých členov bolševického politbyra o jakutskom kotli plnom sovietskych koh-i-noorov sa nenaplnil. Nález už nebol tajný, bol len nezaujímavý. Až teraz sa pre popigajské impaktity rysuje priemyselné využitie. Ako povedal riaditeľ Sobolevovho inštitútu geológie a mineralógie Sibírskeho ústavu Ruskej akadémie vied v snahe schladiť bublajúci bulvár, špecifický materiál z Popigajského krátera nemá absolútne žiadny vplyv na obchodovanie s diamantmi.

Geologický prieskum je naplánovaný na leto 2013 a ak tam geológovia neobjavia mimozemšťana, viac sa o Popigajský kráter žiadny bulvár neobtrie.

Ako keby nadnes nestačilo, smetiareň oblažila Podkarpatie dielom ďalšej plechovej sliepky. V záhlaví jej článku je, že Teherán, Bratislava. Jeden by sa aj spýtal, či z vyvolenej diery na ukradnutom území s názvom Petah Tikva presídlila do iránskeho veľkomesta a cestovala odtiaľ v lietadle plnom iránskych zbraní a temných členov Revolučných gárd ponad Irak do Damašku, odkiaľ bežala tajne po kanáloch ako hrdina Vrba až do redakcie smetiarne, aby podala najnovšiu správu západnej spravodajskej služby, že Bagdad popiera.

No ale v druhej časti svojej hasbarickej slohovej úlohy sa bezpečne vrátila do Tel Avivu a uistila nás, že Izrael ide zakračovať. A to hneď dvakrát. Nech sa páči. Mnohí čakáme len na to.

Autor: 
Buheh

a nemá žiadnu halenku. Prepáčte mi ten hyenistický nadpis v štýle Procházkovej, ale sú tu fakty, ktoré vrhajú na ňu úplne nové svetlo. Kým Procházková bola v Rusku, u nich doma sa diali veci... aby som to neskomolil, citujem Ivana Mládka, ktorý by si isto nevymýšľal:

 

Dáša Nováková a Stáňa Poláková,
řekly si, že půjdou dnes po obědě navštívit
kamarádku Procházkovou.
Totiž Lída Horáková, říkala, že Procházková
si včera zakoupila fantastickou halenku,
která není k sehnání.

Tak tedy obě dívky aniž měly pozvání
za chvíli už u Procházků vyzvání,
nikdo ale nepřichází otvírat,
jela asi na výlet.

Dáša Nováková a Stáňa Poláková,
řekly si: Není doma, nemá cenu vyzvánět,
už toho necháme.
Stáňa Poláková podotkla, že Procházková
si stejně možná jenom také trochu vymýšlí
a nemá žádnou halenku.

Děvčatům v tuto chvíli nezbývá nic jiného,
než se vrátit zase domů do svého,
k Procházkové zajdou znovu pozítří,
je to hezká procházka.

Dáša Nováková a Stáňa Poláková
skutečně dva dny na to rozhodly se navštívit
ještě jednou Procházkovou.
Stáňa Poláková podotkla, že Procházková
se možná stále ještě nevrátila z výletu,
znovu tam jdou nadarmo?

Děvčata zjistila, když ocitla se na místě,
obavy, že byly plně namístě,
k Procházkové nikdy více nepůjdou,
furt je někde na tůrách.

Rec.: Poláková cestou domů povzdychla:

Voc.: To jsme to vymňoukly!

 

Mimochodom, poznáte toto? Takéto rozprávky sa teraz robia v Rusku:

 

http://gigavideo.sk/masa-a-medved-zavolaj-mi/