Buheh

komentáre

Buheh

Ukradli nám symboliku:

dúhovú
slniečkovú
pentagram/symbol piatich zmyslov
svastiku/symbol šťastia
hviezdu
národnú
slušnú
ľudskoprávnu
demokratickú
sociálnu/socialistickú
národne-socialistickú
trojuholník/pyramídu
oko
...
...
...

iste by ste vedeli doplniť ďalšie.

Čo nám ešte ostalo? Tuším štvorec a kosoštvorec, ak sa nemýlim.

Už len prísť na to, ako to všetko otočiť v náš prospech...

Buheh

by tiež mohla byť zaujímavá téma. Veď aj nenarodené zviera je zviera, nie je to vec. Na to by tiež mal byť nejaký zákon.

Buheh

do akej miery sú v tých HS, ale napríklad aj v PL či v iných alternatívnych médiách nejako konkrétne stranícky či nábožensky založení. Lebo je tu aj možnosť, že daná redakcia je viacmenej samostatne mysliaca a podporujúca skôr myšlienky než strany.

Napríklad ja keby som mal nejaký komunikačný kanál a mal by som preň stanoviť nejaké komunikačné priority, povedal by som si, že najdôležitejšie je nedopustiť likvidáciu národa a štátu z krátkodobého, ale aj dlhodobého hľadiska. Teda najmä vrátane plazivej over-populačnej genocídy zaplavením krajiny rýchlomnoživými votrelcami. A v takom prípade by som podporoval každého, kto sa v tejto veci pridá, nech je to hoci aj sám diabol.

A kotlebovci sa môžu tváriť akokoľvek, fakt nemajú na svojom imidži už čo pokaziť. Boli a aj ostanú voľbou zo zúfalstva a keby sa zjavila akákoľvek protisystémová alternatíva so šancou preliezť cez 5 % hranicu do parlamentu, tak by od nich s radosťou väčšina voličov utiekla.

Buheh

Je to iba pocit. Podľa niektorých článkov to vyzerá, že Hlavné správy skôr sympatizujú so Smerom. Ale možno je to len o tom, že nepriateľa môjho nepriateľa môžeme za daných okolností brať ako priateľa.

Ja som Kotlebu a jeho gang nikdy nevnímal ako konštruktívny prvok, lebo pri všetkej snahe som si nevšimol žiadne rozumné riešenie, ktoré by azda mali v ponuke. Ale to som od nich ani nečakal, vnímal a vnímam ich len ako vhodný buldozér, ktorým je možné rozbíjať konštrukciu systému koloniálnej moci.

Buheh

Hlavné správy sú v podstate Nový čas alternatívy. Myslím že to bol aj podnikateľský zámer.: zaplniť priestor v mediálnej sfére, ktorý vznikol tým, že všetky veľké médiá sú sionistické a polovica Slovenska s tým má problém. Teda je tu priestor pre médium, ktoré bude zarábať na reklame a čítanosti tým, že ponúkne komplexné denné spravodajstvo, ktoré bude "alternatívne". Ktovie ako to celé je, ale sme predsa v kapitalizme, možno je to naozaj len o peniazoch.

A kde si si na Hlavných správach všimol prítulnosť k ĽSNS? Ja som si teda nevšinol. Skôr mám vodojem, že sa ich tiež trochu stránia ako nakazených, a majú pravdu, pretože oni naozaj nakazení sú. Je to banda retardovaných primitívov, ak mám byť eufemistický.

Ja samozrejme tiež volím ĽSNS, a to z jediného dôvodu: keďže niet koho iného voliť, lebo všetky "systémové" strany poslúchajú zahraničného pána, tak treba aspoň sypať piesok do súkolia.

A súhlasím s Normanom, že za daných okolností najrozumnejšiu politiku v súčasnosti robí Smer a SNS. Sú to tiež oportunisti, aj tie strany sú ovládnuté zradcami, ale je to aspoň aký-taký kompromis medzi totálnou zradou a národne podfarbenou reálpolitikou.

Buheh

Tak nejako vyzerá logické uvažovanie.

Tí na ulici používajú inú "logiku":

1. Kuciaka niekto zabil. Určite to bol niekto od vlády.
2. Vláda musí odstúpiť.
3. Potom sa môže začať vyšetrovať, ale musíme to byť my, kto bude vyšetrovať.

Ruský zástupca v OSN nedávno pekne odpovedal na frašku ohľadne agenta Škrípala a použil tam úryvok z knižky Alica v krajine zázrakov, aby ilustroval ako vyzerá "vyšetrovanie" v podaní takýchto ľudí:

Biely králik vyskočil zo stoličky ani strela.
– Ak dovolíte, Vaša Výsosť, – povedal, – ešte sú tu usvedčujúce dôkazy. Práve sa našiel tento papier.
– Čo je na ňom? – spýtala sa Kráľovná.
– Ešte som si ho neprezrel, – povedal Biely králik, – ale podľa všetkého je to list nejakého obvineného ... no, niekomu ..
– Ako ináč! – povedal Kráľ. – Iba že by bol písaný nikomu, a to sa, ako viete, nerobieva.
– Aká je adresa? – spýtal sa ktorýsi porotca.
– Nijaká, – povedal Biely králik. – Navrchu nie je nič napísané.
– Je to napísané rukopisom obvineného? – spýtal sa iný porotca.
– Nie, nie je, – odpovedal Biely králik. – A to je na tom najpodivuhodnejšie.
(Porota bola z toho už celkom zmätená.)
– Tak teda napodobnil cudzí rukopis, – povedal Kráľ.
(Tváre porotcov sa opäť vyjasnili.)
– Prosím, Vaša Výsosť, – ozval sa Dolník, – ja som to nepísal a nikto mi to nedokáže. Na konci nie je nijaký podpis.
– Tým horšie, – povedal Kráľ. – To znamená, že si mal za lubom niečo nečestné, inak by si sa bol podpísal ako každý poriadny človek.
Ozval sa všeobecný potlesk: bola to prvá múdra myšlienka, ktorú Kráľ v ten deň vyslovil.
– To je veľmi dôležitý usvedčujúci dôkaz, – povedal Kráľ a mädlil si ruky. – Nuž a teraz nech porota rozhodne, či je vinný alebo nie, – vyriekol v ten deň hádam už dvadsiaty raz.
– Kdeže! Kdeže! – povedala Kráľovná. – Najprv nech vynesú rozsudok, potom budeme zisťovať, či je vinný alebo nie!

Buheh

som tu ako Lenin v mauzóleu. Len akosi nestíham písať. Mám Vás rád. Lidé bděte.

Buheh

Na lodi do Talianska. Bolo ich 400 úplne rovnakých, ale zelenú šiltovku mal len tento.

Buheh

druhotriedny a štvrtotriedny. Ale zas majú obaja ten správny pôvod.

Buheh

Bolo nás tam šesť. Piati organizátori a ja. Traja mali transparenty, dvaja megafóny.

A ešte tucet kameramanov a fotografov.

Paráda.

Buheh

aby som vedel kam ísť rozdávať odznačky "Kiska do basy"? Mám aj také lacnejšie "Matovič do blázinca", ale tie nikto nechce.

Buheh

Sorošovská žumpa potrebuje na Slovensku urobiť prevrat. Je úplne nepodstatné, že ako zámienku chce využiť to, že z nejasných dôvodov zomreli dvaja ľudia. Faktom je, že roztočili hystériu, chystajú mítingy.

Čo sa dá robiť?

1) Treba zachovať pokoj a chladnú hlavu. Že niekto šíri hystériu, ešte neznamená, že je nevyhnutné sa pridať. Hoci je tu určité reálne nebezpečenstvo nepriaznivého politického vývoja, nedeje sa nič také, kvôli čomu by bolo treba upadať do psychotických stavov.
2) Treba chápať, že tu ide o špinavý pokus zneužiť situáciu. A preto treba stáť za legitímnou vládou, hoci by aj inak nemala príliš veľa našich sympatií. Iste aj táto vláda má svoje kauzy a špinavé ruky, ako vždy a každá v systéme parlamentnej "demokracie" západného typu, ale po nej, po majdane tohto typu by mohlo prísť jedine niečo horšie.
3) V prípade akéhokoľvek mítingu je dôležité organizovať protimítingy a zúčastňovať sa tých, ktoré sa konajú. Je veľmi dôležité rozbíjať mediálny obraz, že tu ide o spontánne celonárodné hnutie.
4) Ak idete okolo mítingu protistrany, nepristavujte sa. Nič nové sa nedozviete, ale pomáhate im vytvárať dav. Ak príde na akciu 10 platených slniečkarov a okolo postáva 100 zvedavcov, tak médiá to nafúknu na tisícovku protestujúcich. Nepomáhajte tomu.
5) Ale ak už musíte prejsť okolo, aspoň im to nejako kazte či znechucujte. Napríklad výkrikmi Kiska do basy a podobne. A ak sa dá dostať k mikrofónu, neváhajte ho ukoristiť a rečniť čím dlhšie! Nebojte sa, nič vám neurobia, to by si celé predstavenie pokazili a endowment by ich za to nepochválil.
6) Teraz je najlepšia chvíľa na vysvetľovanie pointy celej záležitosti blížnym, ktorí z nejakého dôvodu ešte veciam nerozumejú. Tým, že sú zmanipulovaní, nemajú ešte na veci názor, a práve v takýchto chvíľach sú najskôr prístupní preprogramovaniu.
7) Treba si všímať kto teraz čo hovorí, a pamätať si to aj o pár rokov. V takýchto hysterických chvíľach sa povahy najviac prejavia.

Buheh

Mimozemšťania?

Teraz mi už dáva zmysel aj ten názov Dänník eN:

Wikipedia: "Erich Anton Paul von Däniken, obvykle len Erich von Däniken (* 14. apríl 1935, Zofingen, Švajčiarsko) je švajčiarsky spisovateľ, ktorý je známy svojimi prácami o mimozemskom ovplyvňovaní ľudskej kultúry od prehistorických čias. Je jednou z osobností popularizujúcich paleokontakt a hypotézy starovekých kozmonautov."

Buheh

je pomerne presný. Tento štát je naozaj unesený. Problém je, že unesené sú aj tie ostatné, ktoré tvoria sústavu riadenú centrálnymi únoscami, ktorí uniesli USA. Takže ak o prevrate rečnia hríbovci, poslušní agenti centrálnych únoscov, tak isto nechcú skutočné zbavenie štátu od "unesenia", ale len pevnejšie opraty.

Buheh

Keď Rostas v Infovojne povedal to meno, Lichtner sa začal rehotať. Lebo to je ten, ktorý bol aj u Lichtnera a ktorý mal na starosti aj prípady ďalších "alternatívcov". Prosto náhoda.

Buheh

V tradičnej demokracii, keď chcete vymeniť vládu, je to veľmi ťažkopádne. Musia vás byť milióny a musíte zvoliť vo voľbách niekoho iného.
Ale v dnešnej dobe, nekonečne dynamickej, progresívnej a efektívnej, postfaktickej a postzdravorozumovej, máme na to metódu oveľa efektívnejšiu. Keď chcete zmeniť vládu, stačí keď len vezmete búchačku a vystrieľate dostatočný počet prestitútok. Vláda potom odstúpi aj sama, vrátane policajného prezidenta, riaditeľa mliekární a výhybkára na železnici. Nepýtajte sa ma síce prečo, ale prosto sa to tak patrí, bolo by nekultúrne a nedemokratické, keby tak neurobili, a my rozhodne chceme vyzerať kultúrne a demokraticky.

Buheh

...čo ešte viac dodať? Už ani netreba vidieť v dave US veľvyslanca a Demešovcov.

Buheh

Kuzminovej! :D

Zlatú by Bugár radšej nedostal, na to je príliš opatrný. Striebro stačí.

Ešte by ho pristihli, že tam na dolniakoch jedol melónium alebo kurčatovium.

Buheh

Keby boli majstrovstvá sveta v politike, tak Bugár by získal striebornú medailu. Ten človek je absolútny génius. Už od čias CK monarchie je v politike, vždy dostatočne hore na to, aby videl do hrnca s kapustnicou, vždy usmiaty, sympatický, a hoci je vlastne jedným z najväčších kmotrov, neriešia sa okolo neho žiadne kauzy. Vždy niečo povie, ale vlastne nič také zásadné. Nikto si nepamätá žiadne jeho naozaj zásadné stanovisko, ale keď hovorí, vždy to tak vyzerá, ako keby nejaké mal. Koľkokrát bolo treba, toľkokrát prevrátil kabát, ale vôbec ho to nepoškodilo. Naozaj obdivuhodné.

Zaslúžil by si dostať zlatú sošku svätého Oportúna a doživotný titul zaslúžilý majster politiky.

Buheh

"Fico zatiaľ veľmi tvrdo odmieta kvóty na imigrantov. Myslím, že sa dokonca vyjadril, že ich nebude rešpektovať dokonca ani keď ich EU pretlačí nasilu pomocou väčšinového hlasovania. Toto je podľa mňa hlavný dôvod..."

A sme doma. Presne odtiaľ vietor fúka. Fico je na odstrel, lebo kazí hru. A z ešte väčšieho odstupu treba vidieť pokusy o slovenský majdan ako súčasť pokusu rozbiť jednotu V4 (V5, V6?), lebo ak držíme spolu, tak nám sem islamskú armádu proste nenatlačia.

Ešte jednu dôležitú vec si napísal v susednom vlákne: "Fico bol roky menšie zlo pre národ, dnes už je trocha paradoxne menšie zlo aj pre anglosionistov." Presne tak, Fico, podobne ako pred ním Štefánik, Tiso, Dubček, Husák či Mečiar, zohráva rovnakú nevďačnú úlohu typickú pre slovenských štátnikov: sú v pozícii nárazníka, ktorý sa usiluje uhrať to čo najmenej bolestivo s národom i globálnymi mocnosťami, až ich to napokon zomelie. (Buď im za to česť i vďaka, i keď ťažko v jednotlivých prípadoch odhadovať, aký podiel na ich obeti má oportunizmus, aký podiel má naivita a aký podiel má zodpovednosť.)

V pokojných časoch sa na dvoch stoličkách viacmenej dá pohodlne sedieť, ale keď začne fúkať silnejší geopolitický vietor, už to ďalej nie je možné. To je terajšia dilema pre Fica, ale aj pre každého iného (Sulík?), kto bude na jeho mieste: keď príde na lámanie chleba, už sa nebude dať "mlžit" a sľubovať na obidve strany: islamská armáda buď reálne bude mať dvere otvorené, alebo nie.

Obetuje sa Fico za národ? Bude chlap s guľami, zatvorí dvere pred islamskými votrelcami a nechá sa anglosionistami za to očierniť, kriminalizovať a napokon odstaviť?

Obetuje sa Sulík za národ? Bude chlap s guľami, zatvorí dvere pred islamskými votrelcami a nechá sa anglosionistami za to očierniť, kriminalizovať a napokon odstaviť?

Obetuje sa Kiska za národ? Bude chlap s guľami... viem, to bol len žart.

Buheh

"Severní Korea navzdory sankcím zásobuje režim syrského prezidenta Bašára Asada technologiemi k výrobě chemických zbraní, píší experti OSN v zatím neveřejné zprávě. Z ní dnes citoval americký deník the New York Times."

https://www.info.cz/svet/kldr-potaji-pomahala-syrskemu-rezimu-s-chemicky...

Hneď mám lepšiu náladu. Daešáci sú už takmer všetci v Európe alebo sa radujú s pannami v islamskom raji, a Assad chudák má zrejme taký nedostatok adrenalínovej zábavy, že si to musí kompenzovať chemicky. A s kým? No predsa so Severokórejčanmi! Buhehe :D

Takúto donebavolajúcu sprostú klamársku pičovinu môžu naozaj vymyslieť iba obrezaní idiotskí psychopatickí degeneráti vo fašingtone.

Z toho normálne trčí tá arogancia, že sa ani nesnažia aby to bolo uveriteľné: "je nám jedno, že viete, že sme si to vymysleli. My môžeme všetko a buďte radi, že aspoň používame tieto zásterky. Až ich odhodíme, nebude sa vám to páčiť."

Buheh

"Politici sú tu (na Slovensku) slabí a neschopní, bez vôle a bez akéhokoľvek reálneho svetonázoru. A vlastne aj občania."

Jasne povedané, žiaľ, je to tak. A čo s tým? Možností je viacero.

Akí sú politici, to zodpovedá tomu, akí sú občania. Teda nepomôže vymeniť politikov – napriek tomu, že drvivá väčšina občanov (tak sa mi zdá) má implantovaný idiotský názor, že systém je dobrý, len ľudia sú zlí, a preto treba vymeniť týchto politikov (lebo kradnú, tak sa to zvykne hovoriť) a zvoliť nových, a tí isto kradnúť nebudú. Že sa to stokrát ukázalo nezmyslom, to nevadí. Títo noví už isto budú dobrí, lebo sľúbili. Cez médiá.

Ak teda nepomôže vymeniť politikov, ostáva druhá možnosť, vymeniť obyvateľstvo. To je rozumnejšia cesta ako tá prvá a firma Juncker, Merkel & Šaríja na tom usilovne pracuje. Aj médiá.

No a niektorí výnimočne ignorantskí a tvrdohlaví jedinci, ktorým sa ani táto skvelá perspektíva nepozdáva, volia tretiu cestu, a síce sabotovanie a ničenie tohto skvelého systému, ktorý nám všetkým dáva demokraciu, ľudské práva, LGBTIJKLMNOPQRST agendu, automobilky, exekútorov a hypotéky na nízky úrok. Ďalší by sa možno aj pridali, ale sa boja, čo by bolo, keby zrazu neboli tie automobilky, exekútori ani hypotéky. Boja sa, lebo ich ktosi straší. Médiá.

Vitajte v médiokracii.

Buheh

relativizuješ zase Ty. Jasné že nič nie je čiernobiele, ale zradca buď si alebo nie si.

Ale áno, on môže hrať všelijaké hry a účastníci ich môžu brať vážne menej alebo viac. Otázka je, či vedome zavádzal, keď písal a hovoril tie "konšpiračné" veci, a či ich v budúcnosti svojimi činmi a rečami poprie, alebo nie.

Buheh

Možnosti sú len dve, pravdepodobnosť tej či onej nech si každý zráta sám a vynásobí výškou percenta na hypotéke.

Veľmi by som si prial, aby to bola tá prvá možnosť, že Rostas je čistý a statočný chlapík. Tak ako všetci tu. Ale ani on sa nemôže hnevať na nás, ak zvažujeme veci komplexne, so všetkými alternatívami.

Buheh

keby som ju počul viackrát, určite by sa na mňa nalepila. Na prvé počutie sa mi tá prostredná pasáž zdala trochu smutná, ale bolo mi jasné, že potom príde pozdvihnutie, a aj prišlo.

V trochu viac naspídovanej verzii by mi asi trochu pripomínala "God Save the Queen".

Ale z textu som rozumel jediné slovo, a síce "majdan".

Buheh

môže byť.

Buheh

že zľahčujem, relativizujem, čo by sa nemalo. Ale tak to nie je. Že nepriateľ používa hlúpe decká na špinavú robotu, to je skrátka fakt. Ja viem, hovoriť o ľudských stránkach vojačikov nepriateľa sa na frontovej línii moc nehodí. Ani by som to nebol rozpitvával, keby si do toho nezačal Ty rýpať.

Radšej sa venujme zaujímavejším veciam. V Košiciach vraj horí daňový úrad. Áno, aj toto patrí k budovaniu vyspelej kapitalistickej spoločnosti. Aj v budove číslo sedem svojho času vraj zhoreli všelijaké zaujímavé dokumenty.

Buheh

že im odpustíme aj tú maďarčinu :D

...keby niekto nepochopil, tak iba žartujem. Mne maďarčina nevadí. Kým nemá tendenciu sa rozširovať po Slovensku na úkor slovenčiny, tak ju mám dokonca celkom rád. Ale to platí aj o arabčine a vlastne každom inom jazyku.

Buheh

treba odlišovať.

Nepriateľský vojačik je cieľ. Nesmieš minúť, lebo ináč zastrelí on teba. Jasné ako fucka. Ver, že ani mne sa ruka nezachveje, keď na to príde.

A áno, mladučkí vojačikovia, kanonenfutter, sú deti a sú to obete. To skutočné zlo nie je ten mládenec, ktorý na teba mieri, a má v hlave ešte úplný chaos, veď to predsa dobre vieš.

Aj ja, keď sa pozriem späť, keď som mal 26 rokov, uvedomujem si, ako som sa vtedy mýlil. Až sa hanbím, aký som bol arogantný a nespravodlivý voči predošlým generáciám a voči všetkému, čo som považoval za prekonané, nemoderné a nesprávne. Mnohé z toho by som dnes prehodnotil. Viem, že som vtedy tiež občas stál na nesprávnej strane. Nikto z nás nie je dokonalý od narodenia, dokonca aj ja sám som sa takým stal až po tridsiatke.

Práve to ma robí slobodným, že nie som povinný sa na nepriateľa dívať ako na stelesnené zlo, ale vidieť to celé z nadhľadu, v tých niekoľkých relevantných rovinách súčasne.

Ale zopakujem tú dôležitú vec: vo výsledku to nesmie viesť k tomu, že s mierovou vetvičkou v ústach a v dúhovom tričku, plný lásky ku všehomíru sa odovzdáš nepriateľovi. To je úplne zle, to je nepochopenie podstaty toho, o čom hovorím. Vždy a za každých okolností treba ostať vnútorne pevný, bojaschopný, nezávislý a s čistou hlavou, hoc by aj telo už malo nejaké nedostatky.

Buheh

"Keď na vojaka strieľajú, znamená to okrem iného, že je na správnom mieste (zbabelo nesedí v zákopoch)."

Áno, tak je to.

Ale ak chceme ostať nad vecou, treba brať do úvahy všetky verzie (samého ma raz mrzí, čo teraz napíšem, ale nemôžem inak). Správny konšpirátor vždy v prvom rade myslí na tri základné pravidlá konšpirátora:

1. Komu to prospeje?
2. Occamova britva v mútnom bahne mediálnych hier a intríg neplatí.
3. Keď to nemôžu ovládnuť, postavia tomu niekoho do čela.

Úprimne: viete niekto o ešte lepšej reklame, než to, že maskované komando so samopalmi Rostasa prepadne dva dni po otcovej smrti? Veď to musel byť idiot, kto to vymyslel – jedine že by to bolo celé trochu inak.

Ak sa mýlim, tak je to voči nemu fakt nepekné, a hlboko sa ospravedlňujem, ale treba stále treba brať do úvahy aj možnosť, že niekto urgentne potrebuje dotvoriť obraz disidenta a urýchlene pripraviť káder na funkciu, keďže situácia v Európe sa nebezpečne priblížila do bodu, keď sa bude točiť kormidlom. Netvrdím, že to tak je, ale nemôžeme to vylúčiť.

Buheh

to je tiež naša. U nás sa spieva s textom Hej, Slováci a bola hymnou Slovenského štátu. A tá istá melódia bola v istých obdobiach aj hymnou Juhoslávie, Srbska a Čiernej hory.

Veď to, sú nám všetky akési blízke...

Darmo, táto naša Stredná Európa je čímsi jedinečná. A tak akosi cítim, že z hľadiska vývoja západnej a svetovej civilizácie je oveľa dôležitejšia a kľúčovejšia, než si tak bežne uvedomujeme. A mne môžete veriť, buheh sa málokedy mýli.

Buheh

veď aj tí vojačkovia sú deti. Toto všetko sú obeti.

Buheh

sa previnili iba tým, že naivne verili. Verili, že sa veci majú tak, ako ich to naučili v škole, že dobro a zlo sú presne rozdelené tak ako hovoria "autority", že žijeme v právnom štáte, a že to znamená presne to, čo je písané.

Nič podstatné sa oproti časom spred sto či dvesto rokov nezmenilo, svet beží podľa rovnakých schém. A žiaľ, po časoch mieru a blahobytu vždy zvykli prichádzať časy kruté a očistné.

Buheh

byť patetický, ale pre úplnosť, aby zaznelo, čo zaznieť malo:

https://www.youtube.com/watch?v=h9RwYPsVpfM

Buheh

dokonca ani ja sám by som to oveľa lepšie nenapísal.

Pred ostatnými parlamentnými voľbami som presne z tohto dôvodu s veľkým záujmom študoval kandidátku ĽSNS, koľko starších a umiernene vyzerajúcich zjavov tam uvidím. No, bolo ich zopár, a tým som dal preferenčné hlasy, práve pre toto, o čom píšeš.

Iná vec je, že po voľbách akoby sa po ĽSNS zem zľahla. No áno, kádre... Naozaj nestačí byť iba na pohľad slušný – na to, aby človek v politike niečím pohol, treba aj iné danosti.

Buheh

je totálna zrada. Ak za tým nie je nejaká veľmi sofistikovaná stratégia, ktorej dokonca ani samotný buheh nerozumie, tak je toto exemplárny príklad agentského rozvratu, znefunkčnenia a postupne úplnej sterilizácie strany, ktorá pôvodne mohla byť jednotiacim priestorom pre všetky zdravé sily.

Buheh

jasné že dohoda na agende nie je jednoduchá, názory sa musia vyvíjať, hrany obrusovať, určité kompromisy sú nevyhnutné.

Ja som mal na mysli skôr to prekliatie babylónskej veže, že sa jeden tábor apriori nemôže (priam nesmie) dohodnúť s opačným, lebo by to bola hrozná zrada tej svojej nezmyselnej nálepky. Katolík sa nesmie spojiť s evanjelikom, komunista s fašistom, čechoslovakista s národniarom. Radšej by všetci zahynuli, než by mali precitnúť a spojiť sa v obrane podstaty.

Buheh

aj mňa to urazilo. Toto má Smatana u mňa.

Buheh

Možno na tom nie sme oveľa horšie ako iní, ale aj tak je tá roztrieštenosť alternatívy naozaj neznesiteľná. Ľudáci, komunisti, čechoslovakisti, pravičiari, ľavičiari, katolíci, evanjelici, ateisti, rostasovci... samé nezmyselné nálepky, ktoré postihnutým znemožňujú vnímať to dôležité, čo by nás všetkých malo spájať. Pritom agenda je taká zrejmá:
- oslobodiť sa v maximálnej miere od vonkajšieho riadenia
- nedopustiť vpád islamskej armády
- ozdraviť a vrátiť krajinu ľuďom, obciam, národu
- chrániť prírodné a kultúrne zdroje
Je až podozrivé, ako každý do tejto agendy vždy musí primiešať ešte aj nejakú svoju gebuzinu, aby jeho polievka nebola stráviteľná pre nikoho iného, iba pre neho samého. Je to náhoda? znie rečnícka otázka, odpoveď sa neočakáva.

Buheh

irónia.

Samozrejme, volil by som ho, ale iba ako piesok do súkolia.

Buheh

veď som toho zas tak veľa nepovedal :)

A so všetkým, čo si napísal, súhlasím. Je celkom prirodzené, že niektorí ľudia nemajú deti a že niektorí ani nechcú mať deti. Je prirodzené že časť ľudí číta detektívky, má kratšiu jednu nohu alebo má talent na ikebanu. Veď svet je pestrý.

Ale tu išlo o celkom inú vec: ak štatistika ukáže, že svet ovládajú ľudia, ktorí majú nejakú spoločnú vlastnosť zastúpenú v neproporčne vysokej miere (a nemusí ísť len o postoj k otázkam reprodukcie, ale napríklad aj o etnickú príslušnosť), je to seriózny dôvod na skúmanie tohto objektívneho javu. V takomto prípade, okrem čiste vedeckej túžby vysvetliť črtajúcu sa zákonitosť, je tu aj vážny praktický a veľmi racionálny dôvod hľadať vysvetlenie: ak sú ľudia určujúci smerovanie tejto planéty nejakým spôsobom iní, môže z toho pre ostatných vyplývať vážne riziko.

Buheh

na informácie, nie dojmy. Môj dojem z neho je presne taký, ako píšeš aj Ty. Myslím že aj tu som už viackrát písal, že na mňa pôsobí nedôveryhodne. Okrem toho, čo si vymenoval Ty, mi bolo od samého počiatku podozrivé už len to muzikantsko-mediálne prostredie, z ktorého pochádza. Mne on silne smrdí CIA predprípravou "disidentských" kádrov pre budúce časy, tak ako si za socíku už dlho vopred pestovali Havla a spol.

Ale samozrejme, môžem sa aj mýliť. Rád by som sa v ňom mýlil, i keď veľmi by ma mrzelo, ak by som krivdil nevinnému čestnému človeku.

Buheh

som na internete natrafil na takýto komentár (prikladám podstatnú časť):

"Macron, francouzský prezident, nemá děti.
Německá kancléřka Angela Merkelová nemá děti.
Rakouský kancléř Sebastian Kern nemá děti.
Britská premiérka Theresa May nemá děti.
Italský premiér Paolo Gentiloni nemá děti.
Holandský Mark Rutte, Švédský Stefan Löfven, Lucemburský Xavier Bettel, Skotská Nicola Sturgeonová - nikdo z nich nemá děti. Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, nemá děti!
Paradoxně je vidět, že příliš velký a nepřiměřený počet lidí, kteří rozhodují o budoucnosti Evropy, nemá na budoucnosti žádný přímý osobní zájem, jelikož jsou bezdětní"

Buheh

Máš v tomto smere nejaké dôveryhodné informácie?

Buheh

"Na druhej strane fakt, že za hlavného "ns" vodcu je tu považovaný niekto ako Magát, za "investigatívneho žurnalistu" alternatívy spomenutý Vaský, že niekto ako Kotleba sa stal politicky najúspešnejším "alternatívcom" a hlavný "filozof" alternatívy je "guru" Rostas, tak to je i na takú malú krajinu ako Slovensko celkom tragické."

To si pekne zhrnul, a áno, to je dosť smutné. Ale myslím že by to mohol vyvážiť kvalitný prezident. Niekto s espritom. Napríklad taký bývalý predseda najvyššieho súdu alebo minister spravodlivosti. Prípadne oboje v jednom.

Buheh

Inak dupe na moste slon a inak blcha. Slovensko je také, aké je. Niekto vidí pohár poloprázdny, iný poloplný...

V európskom kontexte napríklad Kotlebových 8 percent nie je úplne zlé... ale samozrejme, netreba sa hladkať po brušku, že sme na tom dobre.

Buheh

či nemám... čo by to na veci menilo? Život vo Vesmíre vznikol a raz aj zanikne...

Buheh

hovorím, ťažko povedať či je lepšie stúpiť do mačacieho alebo psieho.

Ľudstvo ako celok zatiaľ riešenie nenašlo a v situácii, keď je planéta katastrofálne preľudnená, a navyše naučená na nehorázne plytvanie a nivočenie podstaty, ani neexistuje iné riešenie, než buď zaradiť plnou parou vzad... alebo si počkať na ten náraz a potom sa uvidí, či ešte bude nejaké potom.

Ale dobrú náladu treba mať v každom prípade. Americkí vedci zistili, že dobrá nálada je určite lepšia než zlá nálada. A odporúčajú to štyria z troch zubných lekárov.

Stránky

texty

Stránky