Dva výbuchy a jeden pohreb

V piatok 20. júla 2012 v noci rozmetal výbuch kus ropovodu (ITP) z irackého Kirkúku do tureckého Ceyhanu, ktorým Američania zásobovali Izrael bezplatnou irackou ropou. V sobotu 21. júla 2012 sa uskutočnil pohreb Mubarakovho šéfa tajných služieb, ešte nedávno najvplyvnejšieho a najnebezpečnejšieho muža v Egypte a širokom okolí Umara Sulajmána, ktorý disciplinovane umrel počas liečby v americkom štáte Cleveland. A krátko po jeho pohrebe prerušil výbuch v egyptskom Al-Aríš tok plynu do Izraela, ktorý bol po aprílovej sabotáži pod extrémnym tlakom USA nedávno obnovený.

Sabotáž ITP turecká administratíva pripísala na vrub Kurdom. Je to možné, nakoľko Kurdi, disponujúci na svojom území veľkými zásobami uhľovodíkov, sa snažia dostať peniaze z ich predaja do vlastnej kasy - a uzatvárať vlastné kontrakty so zahraničnými spoločnosťami. Bagdad nesúhlasí a zmluvy uzavreté Kurdmi považuje za neplatné. Ropovodom ITP tak prúdi ropa, ktorá je síce z Kirkúku, ale Kurdi z nej nevidia ani vindru. Zrejme ich neteší, že Bagdad je na tom rovnako, pretože ide o ropu vo vlastníctve Američanov. Irak ňou spláca náklady, ktoré mali Američania pri jeho demokratizácii. Praktický dôsledok je však taký, že výbuch spôsobil výpadok dodávok ropy pre Izrael. Tieto dodávky sú súčasťou americkej sociálnej výpomoci pre svoju najväčšiu vojenskú základňu na Blízkom východe, ktorá sa tvári ako štát.

Medzitým sa vrátil do rodného Egypta voľakedajší najobávanejší muž regiónu, Mubarakov šéf tajnej služby Umar Sulajmán. Na káhirskom letisku vytiahol personál z batožinového priestoru, ktorým Sulajmán zvyknutý na luxus cestoval po prvý raz, rakvu zamuchlanú do egyptskej vlajky, ale viac by sa hodili vlajky americká a izraelská. Sulajmán bol najväčším spojencom Ameriky a najväčším priateľom Izraela. Mossad nemal lepšieho spolupracovníka než tohto chudého zákerného strýca, ktorý mal Mubaraka a celý Egypt dokonale pod kontrolou. Nový šéf Egypta Muhammad Mursí sa na pohrebe nezúčastnil. Ťažko sa mu zabúda na časy, keď ho Sulajmán, na pokyn USA a Izraela najzarytejší nepriateľ tzv. islamistov, strčil do basy. Napodiv, v západných médiach pažravých po senzáciách sa Sulajmánovi jeho smrť prepiekla strohými bezvýznamnými správami na úrovni prevráteného autobusu v Bolívii. Nikto nešpekuloval, že vitálny chlapík, ktorý ešte nedávno kandidoval na egyptského prezidenta, je tuhý. Jeho stav sa zhoršil po tom, ako bol z kandidátskej listiny vyradený. V špitáli Clevelande si vzal všetky špinavé tajomstvá o prepojení Mubarakovho režima na USA a Izrael na onen svet. A americká administratíva si vydýchla. I keď žiaľ, nie naposledy ako Sulajmán.

Potom prišla noc a tichým Sinajom sa rozľahlo mohutné jeb! Egypťania sa razom dozvedeli, že plynovod do Izraela mal zas raz plnku, ktorá dodáva energiu židovskému apartheidu bez hraníc. Od poslednej sabotáže v apríli a súdnych procesov s ľuďmi, zodpovednými za dodávky plynu sionistickej kolónii za potupných podmienok mal byť prázdny. Lenže medzitým bola na návšteve v Egypte šéfka americkej administratívy Hillary Clintonová a tím šikovných amerických inžinierov. Po intímnom rozhovore Mursí sa bil do hrude, že Egypt bude dodržiavať mierovú zmluvu s Izraelom. Jej najdôležitejšou súčasťou sú dodávky zemného plynu do Izraela, ktoré sa namiesto neviditeľnej ruky trhu riadia až príliš viditeľnou rukou sionizmu.

Medzitým sionistický režim reálne ohrozovaný nedostatkom energie spôsobeným vlastnou politickou tuposťou spriada sny o svojej veľkolepej budúcnosti svetového exportéra zemného plynu z offshorových ložísk, ktorých vlastníctvo je - kulantne povedané - sporné. Povedzme si otvorene, že pre mentálnu výbavu geniálnych Aškenázov je to príznačné.

Autor: 
Norman

Aké zmluvy? Všetky treba zrušiť a zaviesť embargo.

Do Izraela zákaz dovozu energie, zbraní, technológii aj sofistikovaných liekov(čo ak z nich vyrobia ZHN?). Tak, ako oni na Irán. Tak, ako oni nedávno na Irák.

Nebavte sa s nechutnými despotickými režimami.

 

Ema

Lenže potom prišla Hillary, šikovne kombinujúca chrastenie meštekom a chrastenie zbraňami.

Zatiaľ sa to rieši aspoň parciálne takýmito odstávkami mimo plánu generálnych revízií.

lebleu

"Potom prišla noc a tichým Sinajom sa rozľahlo mohutné jeb!"

Nie som pravdaže prvý ani posledný očarený, ale aj tak musím napísať - Ema, ty tak bohovsky píšeš!

(Štýl ako pridaná hodnota k obsahu, samozrejme.)

Ema

Pepe Escobar zo mňa žiaľ nebude. Už aj tým, že až toľko nadhľadu som nenabrala. Napriek tunajšiemu názvu.