Hádzanie špiny v predvolebnom boji - príklad Danko

Treba zaznamenať, že všade sa vzdychá, že tohtoročná predvolebná kampaň je zas špinavšia, ako tie predošlé.

A je to tak - lenže nepovie sa základ. Tým je vražda Kuciaka a Kušnírovej, ktorá je v akejkoľvek verzii politické svinstvo. Ale najpravdepodobnejšia verzia je stále, že vražda bola dopredu naplánovaná zámerná provokácia na dosiahnutie pádu ako tak stabilných domácich strán a hnutí.

Všade a vždy je to konflikt chaosu a poriadku, ale na politicky mladom a neskúsenom Slovensku je k tomu navyše boj medzi silami vonkajšku a silami domácimi. Také niečo v takejto miere nevidno v žiadnej okolitej krajine, azda len v naozaj dlhodobo nesvojprávnych pobaltských krajinách. Ani v Poľsku nie je taká vnútorná a úprimná submisivita voči Američanom, ako vládne u určitých vrstiev na Slovensku.

Tým je určené, že špinavosť bude rásť.

Najnovší príklad je prípad Danko, keď sa zverejnili súkromné telefonáty získané neznámym a zaručene nezákonným spôsobom. Navyše na telefonátoch nie je nahranté nič čo by odkrývalo indície na neetické správanie, či dokonca na nejakú kriminalitu. Je to proste ukážka chlapa in flagranti, teda v trenkách a prepotenom tričku, ktorý sa nechal zlákať k rozhovorom s volavkou.

V prípade Dankových telefonátov nie je zaujímavé len to, že je to súkromná podpásovka, ale aj motív a prostriedky, akým Zsuzsová dokázala zlákať nielen jeho k rozhovorom. Ak mi niekto povie, že to bol u týchto skúsených chlapov vekom okolo štyridsiatky  len sex, tak je smiešny. Za Zsuzsovou musel byť nejaký príbeh, najaký politický príbeh, pre ktorý oni s ňou spolupracovali a mala u nich dôveru a určitú spoločenskú autoritu. Aký to bol príbeh, to si môžeme len domýšlať. Bola im prezentovaná ako človek s kontaktami v ďalekom zahraničí? Vieme, že mnohí naši politici (Danko, Kiska, Krajniak, Lipšic a mnohí iní) sú v hlbokom predklone pred Izraelom a určite veria rozprávkam o sile a dôležitosti ich tajných služieb, napríklad. Za takým človekom stačí dôjsť a preukázať či len naznačiť takúto identitu, a Mata Hari je na svete.

Lenže u Danka im to celkom nevyšlo. Predseda parlamentu a SNS zostal čistý a môže sa Remišová nadúvať, koľko chce, Danko nemá ani najmenší dôvod nejako "odstupovať". Mal by naopak prejsť do protiútoku a všetkých zažalovať. Má jedinečnú príležitosť sa zviditeľniť.

Lenže to je teória - v realite Danko, ako všetci, asi vec odignoruje a nechá zapadnúť. Taktika ustupovania - ako je na Slovensku v ľudových a pronárodných hnutiach už zvykom. 

Ale je aj možné, že nahrávka je len varovanie, že len pripomína, čo všetko sa pohovorilo. Že Danko je vydierateľný aj horším spôsobom. Ak Zsuzsová lákala Danka do sietí aj nejakými naznačenými kontaktami okolo peňazí, zakázok, zbraní - tak možno Danko pokecal do telefónu aj horšie veci. Je to nepravdepodobné, ale ak bude Danko príliš ustupovať, zostane na ňom táto sice len predpokladaná, ale o to ovela horšia vina.

Roland Edvardsen

Sa trošku čudujem, že pod týmto článkom nie je ešte žiaden komentár. Neviem ako u iných, ale u mňa má toto hádzanie špiny presne opačný efekt, ako by si želali plutokratické splašky: moje odhodlanie voliť SNS je ešte silnejšie (hoci, ak by situácia bola iná, volil by som radšej niečo iné).
Danko síce z toho zase vyznieva ako naivný ťuťmák, žiaden don Juan, ale zároveň to opäť ukazuje, že SNS môže byť v týchto voľbách kľúčová - a preto ju musia stoj čo stoj globalisti odstaviť.

Norman

Aj u mňa, ale aj u mnohých, čo sa k tomu vyjadrili, to má opačný efekt, ako predpokladali.

Je typické, ako sa kritika Danka od globalistov sústredí na jeho schopnosti či neschopnosti. A to vždy ich typickou metódou - zosmiešňovaním.
Zosmiešňovať sa dá čokoľvek, všetko sa dá zosmiešniť. Kto útočí humorom, je zväčša len tupec, ktorý nedokáže mať iný spôsob kritiky. A navyše zväčša ani nemá zmysel pre humor. Ak už sú globalisti takí humoristi, to by mali umožniť a tolerovať aj humor okolo holokaustu, židov ako takých, výsmech prezidentky matrice Čaputovej, ich mladíckej lúzy a podobne. To by ale vyskakovali, že odiaľ potiaľ.

Danko nie je ani nejaká pracovná, teda inteligenčná výhra, ani charakter. Aby sme sa chápali pri týchto výrokoch - nehovorím o podstate toho človeka - hovorím o sume jeho inteligencia a morálky, ktorý venuje veciam spoločenským. A u Danka, ako u mnohých jemu podobných, je to MALA ČASŤ - preto vyzerajú ako ignorantskí ľahostajní blbci. Z pohľadu ich reálneho prínosu aj ľahostajní blbci sú.
Ale Danko v tom nie je žiadna výnimka. Len je v koalícii, ktorá nie je celkom prosystémová.

vrbovčan

Už som to tu kdesi písal. Na tradicionalistickom Slovensku machizmus vzbudzuje sympatie. Tiež som sa o nejaké percento priklonil. Ešte nie som rozhodnutý.

Ľubov

aj u mojej sestry , aj u kamarátky-všetci sme teraz na strane kapitána. Takže oni absolútne nechápu,akí sme.

ps. Nespomínam si na takto radikálne rozdelený celý svet. Teda my bieli,neviem,ako sú na tom napr .semiti.
Alebo čierni. Už rozdelili aj dedinu. To som nečakala,že dedko bude musieť byť ticho pred 80 ročnými slniečkárkami
,pokial nechce s nimi konflikt pred kostolom.

vrbovčan

je nemenný od volieb. Hneď po voľbách začali na neho útočiť zosmiešňovaní. A hneď vtedy som si uvedomil, že si vybrali najslabší článok koalície s cieľom rozbiť ju. Takže nejaké bozkávanie výložiek a podobné udalosti so mnou ani nepohli. Lebo predchádzala tomu masívna kampaň pre nič. Pre úplne nepodstatnú vec, že minister niekomu udelil formálny titul. Danka som nikdy nepodcenil, len som mu držal palce, lebo tie úkoky na svoje blízke okolie, manželku, deti, sú naozaj silné sústo a dokážu zatriasť integritou pred vlastnou rodinou. Taká je politika.

nové